Polub NaszePanstwo.pl na   

"Gdybym był premierem"

  • Kategoria: Polityka
  • buldozer
"Gdybym był premierem" to seria pouczających przypowieści Jarosława Kaczyńskiego, obrazujących w jak doskonałym państwie przyszłoby nam żyć, gdybyśmy nie wybrali tak głupio w ostatnich wyborach parlamentarnych. Ich pełny zestaw można znaleźć w naszym Muzeum. Z przypowieści tych wynika niezbicie, że cokolwiek robi premier Tusk, byłoby to zrobione dużo lepiej przez premiera Kaczyńskiego. Nie ulega wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, to nie byłoby katastrofy smoleńskiej, nie byłoby powodzi, za to autostrad byłoby dużo więcej. Ale to jeszcze nic. Gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, to nie byłoby kryzysu gospodarczego! Już w maju 2009 roku, kiedy w całej Europie rozpanoszyła się recesja, a Donald Tusk po raz pierwszy ogłosił, że Polska jest "zieloną wyspą" z małym, ale jednak dodatnim wzrostem PKB na poziomie 0.8%, Jarosław Kaczyński ogłosił:
Niespecjalnie jest prawdopodobne, że jest to wynik na kolejne kwartały. W tym przypadku wzrost PKB musiałby być trochę lepszy i to jest zła wiadomość. Spadek będzie następował. To jest wina rządu, gdyby dokonał przełomu w sprawie wydawania środków unijnych, to kryzysu mogłoby nie być.
Kolejne kwartały, w których notowano coraz większy wzrost PKB, pokazały, że rząd jednak dokonał przełomu w sprawie wydawania środków unijnych. Ale nie dajmy sobie wmówić, że premier Tusk ma w tym jakąkolwiek zasługę. Bowiem, po 2 latach wzrostu PKB na poziomie średnio 4% rocznie, Jarosław Kaczyński oświadczył:
Ta opowieść, narracja pana Tuska, o znakomitych wynikach jego polityki, o znakomitych wynikach tego, że się nic nie robiło, to jest, łagodnie mówiąc, oderwana od rzeczywistości. Bardzo być może, za dużo mniejsze pieniądze, przy przeprowadzeniu przemyślanej akcji, można by było podtrzymać gospodarkę i jednocześnie zwiększyć deficyt dużo mniej.
Nie ma więc co się oszukiwać, niewybranie Jarosława Kaczyńskiego na premiera było wielkim błędem! I co z tego, że Donald Tusk w kampanii obiecał wywalczyć dla Polski 300 mld zł w nowym budżecie unijnym, skoro Jarosław Kaczyński od razu ripostował, że również wywalczy co najmniej 300 mld, a może i więcej! A jednak ciemny lud tego nie kupił.

A przecież mogło być tak pięknie! Zachwycacie się, że Polska odgrywa coraz większą rolę w Unii Europejskiej, że stała się w niej trzecią siłą? Że mówi się o osi "Warszawa-Berlin-Paryż"? Że nasza dyplomacja perfekcyjnie wykorzystała przewrócenie się rządów Berlusconiego i Zapatero oraz izolacjonizm Wielkiej Brytanii, aby dołączyć Polskę do grupy państw decydujących o losach Unii? Śmieszni jesteście! Bo gdyby Jarosław Kaczyński był premierem....
 ...nasz naród parłby do przodu jak Chiny. Bylibyśmy na czele Europy, na czele świata!

Komentarze  

 
Belfer
#41 Belfer
27 grudnia 2011, 23:00
Ekscytujące wieści dochodzą z ojczyzny. Dziś na przykład z dużym opóźnieniem dowiedziałem się, że arcyksiądz Michalik w święta orzekł iż "naród umiera". Jak widzi tylko moherowe babcie, to nic dziwnego, że biedakowi wydaje się, że naród umiera.
Migalski napisał książeczkę o Kaczyńskim. Kolejną w Polsce. Niedługo jaśnie pan prezes, geniusz żoliborski będzie najlepiej opisanym przypadkiem klinicznym w polskiej psychiatrii.
A tutaj słońce świeci i jest plus dziewięć. Czego i wam życzę, a jeśli ktoś woli narty to do Austrii...
 
 
Winonah
#42 Winonah
28 grudnia 2011, 14:54
Szczęśliwego Nowego Roku życzę, bo na świąteczne już za późno.

Co do Jarusia, mogą sobie o nim pisać ile chcą, ale jedyna miarodajna literatura wyszłaby spod pióra jakiegoś porządnego psychiatry. W jego otoczeniu zresztą problemy z głową zdają się być chorobami zakaźnymi.

Pozdrawiam
 
 
Gall Anonim
#43 Gall Anonim
29 grudnia 2011, 07:55
„Gdybym był premierem” ???

Gdybym był właścicielem tej strony internetowej, to bym coś napisał na koniec roku. Ja rozumiem, ze się wyjechało na narty i wszystko ma się w d***. Ale internet jest wszędzie, prawda?!? Wypadałoby napisać, że na przykład zawieszamy działalność, albo że właśnie nadlatuje asteroida dużych rozmiarów i jak pieprznie w Ziemię .... to nie bedzie o czym pisać ani co komentować!
Przypomnę tylko złośliwie właścicielowi niniejszej strony, że
"chcemy, by Polska była lepsza" - ale czy na pewno?!
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze