Polub NaszePanstwo.pl na   

"Gdybym był premierem"

  • Kategoria: Polityka
  • buldozer
"Gdybym był premierem" to seria pouczających przypowieści Jarosława Kaczyńskiego, obrazujących w jak doskonałym państwie przyszłoby nam żyć, gdybyśmy nie wybrali tak głupio w ostatnich wyborach parlamentarnych. Ich pełny zestaw można znaleźć w naszym Muzeum. Z przypowieści tych wynika niezbicie, że cokolwiek robi premier Tusk, byłoby to zrobione dużo lepiej przez premiera Kaczyńskiego. Nie ulega wątpliwości, że gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, to nie byłoby katastrofy smoleńskiej, nie byłoby powodzi, za to autostrad byłoby dużo więcej. Ale to jeszcze nic. Gdyby Jarosław Kaczyński był premierem, to nie byłoby kryzysu gospodarczego! Już w maju 2009 roku, kiedy w całej Europie rozpanoszyła się recesja, a Donald Tusk po raz pierwszy ogłosił, że Polska jest "zieloną wyspą" z małym, ale jednak dodatnim wzrostem PKB na poziomie 0.8%, Jarosław Kaczyński ogłosił:
Niespecjalnie jest prawdopodobne, że jest to wynik na kolejne kwartały. W tym przypadku wzrost PKB musiałby być trochę lepszy i to jest zła wiadomość. Spadek będzie następował. To jest wina rządu, gdyby dokonał przełomu w sprawie wydawania środków unijnych, to kryzysu mogłoby nie być.
Kolejne kwartały, w których notowano coraz większy wzrost PKB, pokazały, że rząd jednak dokonał przełomu w sprawie wydawania środków unijnych. Ale nie dajmy sobie wmówić, że premier Tusk ma w tym jakąkolwiek zasługę. Bowiem, po 2 latach wzrostu PKB na poziomie średnio 4% rocznie, Jarosław Kaczyński oświadczył:
Ta opowieść, narracja pana Tuska, o znakomitych wynikach jego polityki, o znakomitych wynikach tego, że się nic nie robiło, to jest, łagodnie mówiąc, oderwana od rzeczywistości. Bardzo być może, za dużo mniejsze pieniądze, przy przeprowadzeniu przemyślanej akcji, można by było podtrzymać gospodarkę i jednocześnie zwiększyć deficyt dużo mniej.
Nie ma więc co się oszukiwać, niewybranie Jarosława Kaczyńskiego na premiera było wielkim błędem! I co z tego, że Donald Tusk w kampanii obiecał wywalczyć dla Polski 300 mld zł w nowym budżecie unijnym, skoro Jarosław Kaczyński od razu ripostował, że również wywalczy co najmniej 300 mld, a może i więcej! A jednak ciemny lud tego nie kupił.

A przecież mogło być tak pięknie! Zachwycacie się, że Polska odgrywa coraz większą rolę w Unii Europejskiej, że stała się w niej trzecią siłą? Że mówi się o osi "Warszawa-Berlin-Paryż"? Że nasza dyplomacja perfekcyjnie wykorzystała przewrócenie się rządów Berlusconiego i Zapatero oraz izolacjonizm Wielkiej Brytanii, aby dołączyć Polskę do grupy państw decydujących o losach Unii? Śmieszni jesteście! Bo gdyby Jarosław Kaczyński był premierem....
 ...nasz naród parłby do przodu jak Chiny. Bylibyśmy na czele Europy, na czele świata!

Komentarze  

 
Belfer
#41 Belfer
27 grudnia 2011, 23:00
Ekscytujące wieści dochodzą z ojczyzny. Dziś na przykład z dużym opóźnieniem dowiedziałem się, że arcyksiądz Michalik w święta orzekł iż "naród umiera". Jak widzi tylko moherowe babcie, to nic dziwnego, że biedakowi wydaje się, że naród umiera.
Migalski napisał książeczkę o Kaczyńskim. Kolejną w Polsce. Niedługo jaśnie pan prezes, geniusz żoliborski będzie najlepiej opisanym przypadkiem klinicznym w polskiej psychiatrii.
A tutaj słońce świeci i jest plus dziewięć. Czego i wam życzę, a jeśli ktoś woli narty to do Austrii...
Zacytuj
 
 
Winonah
#42 Winonah
28 grudnia 2011, 14:54
Szczęśliwego Nowego Roku życzę, bo na świąteczne już za późno.

Co do Jarusia, mogą sobie o nim pisać ile chcą, ale jedyna miarodajna literatura wyszłaby spod pióra jakiegoś porządnego psychiatry. W jego otoczeniu zresztą problemy z głową zdają się być chorobami zakaźnymi.

Pozdrawiam
Zacytuj
 
 
Gall Anonim
#43 Gall Anonim
29 grudnia 2011, 07:55
„Gdybym był premierem” ???

Gdybym był właścicielem tej strony internetowej, to bym coś napisał na koniec roku. Ja rozumiem, ze się wyjechało na narty i wszystko ma się w d***. Ale internet jest wszędzie, prawda?!? Wypadałoby napisać, że na przykład zawieszamy działalność, albo że właśnie nadlatuje asteroida dużych rozmiarów i jak pieprznie w Ziemię .... to nie bedzie o czym pisać ani co komentować!
Przypomnę tylko złośliwie właścicielowi niniejszej strony, że
"chcemy, by Polska była lepsza" - ale czy na pewno?!
Zacytuj
 
 
Sabine
#44 Sabine
28 sierpnia 2020, 08:14
I read this article completely about the resemblance of latest and earlier technologies, it's awesome article.


Also visit my webpage: Amado: images.google.co.in/.../...
Zacytuj
 
 
Wendell
#45 Wendell
28 sierpnia 2020, 13:47
I know this web site offers quality depending content and additional material, is there any other web site
which presents such stuff in quality?

Here is my web page Ophelia: hrblock-espanol.com/.../...
Zacytuj
 
 
Fidelia
#46 Fidelia
28 sierpnia 2020, 14:55
Since the admin of this web site is working, no question very soon it will be well-known, due to its
feature contents.

Also visit my web-site: Sam: www.quickshopplus.com/.../
Zacytuj
 
 
Leonie
#47 Leonie
28 sierpnia 2020, 17:46
Hi, its pleasant paragraph about media print,
we all know media is a great source of information.

Also visit my web blog ... Charissa: ns1.cableconnection.com/.../.. .
Zacytuj
 
 
Celia
#48 Celia
28 sierpnia 2020, 23:20
I really like looking through an article that can make people think.
Also, many thanks for allowing for me to comment!

Also visit my web blog - newest movie trailers: swapstyle2.coeus-solutions.de/ .../...
Zacytuj
 
 
Maritza
#49 Maritza
4 września 2020, 06:58
It's in fact very complex in this active life to listen news on Television, therefore I just
use web for that reason, and take the most up-to-date news.



my web site :: sports betting: aznbet.com/en/line/
Zacytuj
 
 
Stephen
#50 Stephen
4 września 2020, 12:17
Check your file size when downloading music.

My web site: mambamentality: uvioo.com/.../?v=Sks2FWpr7Qw
Zacytuj
 
 
Erick
#51 Erick
6 września 2020, 16:29
Appreciate the recommendation. Will try it out.

Here is my blog :: Joker38: www.slotgameindo.org/.../
Zacytuj
 
 
Anita
#52 Anita
9 września 2020, 06:00
Very nice article, just what I wanted to find.

Also visit my page ... fb88: fblink88vn.com/
Zacytuj
 
 
Alma
#53 Alma
15 września 2020, 03:03
Attractive element of content. I simply stumbled upon your weblog and in accession capital to say that I get
actually loved account your blog posts. Any way I will be subscribing fun activities
for couples in ct (Gino: www.navyradio15narathiwat.com/ .../) your augment and even I achievement you access persistently fast.
Zacytuj
 
 
Sheryl
#54 Sheryl
20 września 2020, 14:00
My spouse annd I stumbled over here different page annd thought I mght as well chbeck things
out. I like what I ssee so now i'm following you.
Look forward to looking at your web page again.

Also visit my web page :: led wall Washer light: www.Cslamp.com/
Zacytuj
 
 
Kieran
#55 Kieran
21 września 2020, 10:31
Enjoyed the photos, i really like the one of this image, perfect.


my web page: How much gold can I bring from Dubai?: weddingbee.com/.../...
Zacytuj