Polub NaszePanstwo.pl na   

Grecja, Europa, Świat...

 • Kategoria: Polityka
 • Derektor
Mam parę pytań, które nie dają mi spokoju, może ktoś potrafi na nie odpowiedzieć? Sprawa dotyczy naszego wspólnego domu jakim jest Unia Europejska. I czy w tym domu jest porządek, czy być może opłaca się nieuczciwość i granie na zwłokę. Jednak do rzeczy, tutaj są dręczące mnie pytania.
 1. Dlaczego UE stworzyła konstrukcję, w której stało się możliwe oszustwo i życie na kredyt poprzez wyłudzanie dużych sum przez Grecję od europejskich banków?
 2. Dlaczego sektor państwowy ma prawo łamać prawo i stwarzać ekonomiczne i gospodarcze kryzysy a rachunek za to ma zapłacić sektor prywatny? Tzn. politycy dopuszczają do oszustw, a cenę za to muszą zapłacić klienci i właściciele banków oraz bezrobotni - bo kryzysy produkują bezrobotnych...
 3. Wspólna waluta? OK, ale gdzie są ponad państwowe instytucje kontrolne? Gdzie są sankcje za oszustwa i wyłudzenie pieniędzy?
 4. Dlaczego nie ma w traktacie unijnym możliwości postrzegania wyłudzeń greckich w kategorii przestępstwa?
 5. Dlaczego w Unii przyzwala się by ludzie i kraje korzystały z wolności bez ponoszenia odpowiedzialności? Jak wiadomo gdy zwykły człowiek notorycznie unika odpowiedzialności za swoje czyny, to mu się wolność ogranicza. Dlaczego nie jest tak z Grecją i jej politykami? Dlaczego nie ma możliwości rozliczenia polityków greckich za oszustwa?
 6. Dlaczego nie ma możliwości rozliczenia polityków unijnych za dopuszczenie do kryzysu greckiego?
 7. Dlaczego politycy europejscy przyzwalają by 11 milionów greków miało prawo rozpętać kryzys finansowy i gospodarczy na całym świecie, ilość bezrobotnych z powodu kryzysu greckiego być może już przewyższa ilość samych greków? Dlaczego politycy biernie akceptują, że 11 milionów rozwala rozwój gospodarczy i dążenie do dobrobytu miliardów ludzi?
 8. Dlaczego wybrani przez ludzi politycy nie potrafią stanąć na wysokości zadania? Dlaczego politycy unijni od których wiele zależy jak Merkel, Sarkozy grają na zwłokę? Kryzys grecki trwa już od lat a pierwsze duże załamanie w świecie finansów nastąpiło wiosną 2010 roku.
 9. Dlaczego prezydent Unii Europejskiej Donald Tusk nie pojechał jeszcze do Grecji, nie wystąpił w parlamencie z płomiennym przemówieniem, by zwrócić uwagę grekom na to, że cenę za ich dążenie do życia na kredyt poprzez oszustwa i unikanie odpowiedzialności płacą miliony dużo biedniejszych od nich ludzi? Czy Donald Tusk, sądząc po jego nad wyraz pasywnym zachowaniu w obliczu ostatniej fali kryzysu od lata tego roku, naprawdę myśli, że sprawuje prezydencję Unii Europejskiej, tylko po to, aby móc się pochwalić przed swoimi wnukami?
A cena nie jest niska, ubodzy ludzie płacą za to życiem, z powodu niedożywienia i braku pieniędzy na lekarstwa. Wszyscy ludzie płacą cenę w postaci pogorszenia warunków życiowych z powodów ekonomicznych oraz braku nadziei i braku poczucia sprawiedliwości i bezpieczeństwa.


(autorem tekstu jest Chochlik)

Komentarze  

 
unregistered
#81 unregistered
9 listopada 2011, 19:28
Partyjni prokuratorzy mianowani na swoje stanowiska przez partię Posłuszeństwo i Spolegliwość nie moga się pogodzić (kropka). Jak to może być, żeby to nie PARTIA mianowała wszędzie ludzi, na wszystkie możliwe synekury? Przecież to zamach na demokrację! (o czym mówił Dziadosław, były i obecny przełożonytych 'prokuratorów' którzy po 2 latach pracy na etacie PiS opłacanym przez podatników PL są teraz na supremeryturkach z dożywotnimi przywilejami). Nie po to obaj poszli do 'Prawa i Sprawiedliwości' żeby po dwóch latach służby dla Dziadosława i jego partii mieli się teraz zrzec swoich wypasionych emerytur i dożywotniego immunitetu. Za odmowę wypłaty kolejnej pensji 'za nic' będą skarżyć wiadome kondominium do nieuznawanego przez pis sądu w Strassburgu.
Mają ludze tupet. Szczególnie ten szczerbarty, siwy dziad, mówiący o prawie i sprawiedliwości
Zacytuj
 
 
unregistered
#82 unregistered
9 listopada 2011, 20:24
Julia Pitera się chyba zapisuje do partii Ziobry/Rydzyka po dzisiejszej dyskusji z biedroniem. Największa porażka peło się właśnie antylansuje na smoleńskiej TVN24.
Zacytuj
 
 
lmt7
#83 lmt7
9 listopada 2011, 21:05
Podsumowanie odnośnie Grecji
gospodarka.gazeta.pl/.../...
Jak podaje portal "Financial Edge", pierwsze udokumentowane, historyczne bankructwo Grecji miało miejsce w latach 377-373 przed naszą erą. Wówczas 13 greckich państw-miast musiało zapożyczyć się w świątyni w Delos. Większośc pożyczkobiorców zaprzepaściła pieniądze, pełen kredyt spłaciły jedynie dwa państwa-miasta, a świątynia straciła ok. 90 proc. pieniędzy.

Wydarzen ia te były nauczką dla greckich świątyń, które od tej pory niechętnie pożyczały pieniądze państwom. Kredytów udzielały raczej bogatym Grekom, jako zabezpieczenie biorąc pod zastaw ziemię.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać