Polub NaszePanstwo.pl na   

Zwodniczy urok rewolucji

  • Kategoria: Polityka
  • Simon
Na wstępie serdecznie przepraszam za niniejsze enuncjacje wszelkich przeszłych, teraźniejszych i przyszłych miłośników Palikota. Mam i ja do jego chłopięcego uroku dużo słabości, a z komentarzy w necie wiem, ze zazwyczaj popierają go ludzie tęskni sprawiedliwości i zgoła rozsądni – by nie powiedzieć w dzisiejszych czasach jakże niepopularnego słowa: poczciwi. Ludzie, którym leży na sercu dobro ogółu, ludzie emocjonalnie reagujący na obłudę, hipokryzję i niesprawiedliwość, wreszcie nosiciele wstydu naszego powszechnego, który tak chętnie z siebie wypieramy.

Dwójnasób mi zatem żal – raz, że to zazwyczaj ludzie, jako się rzekło, poczciwi i rozsądni; dwa, że Palikot, jako sowizdrzał naszych czasów, ma w moim płochliwym serduszku miejsce szczególne.
Ale – noblesse oblige – lubić, nie znaczy od razu popierać. Lubię przechodzić na czerwonym świetle. Pasjami.

Co mam do Palikota, zapytacie? Ano to, że gra w grę, która, póki co, niesie ze sobą podejrzanie nadgniłe owoce, jeśli wybaczycie nadmiar poetyczności.
Kupa ludzi mądrzejszych od mojego chomika i ode mnie (o co pewnie łatwiej) zastanawia się, co ten Palikot i dlaczego, do krzywej nędzy, musi nam psuć humor rano, kiedy wszystko już było ustalone, kawa aromatycznie parowała a rogaliki zakupione były? PIS, PO, PSL, SLD – komu to przeszkadzało? Prezes zadbał, żeby było śmiesznie, Prezydent, żeby było przaśnie – ludzie krzątali się wokół swoich spraw. Oszołomy oszałamiały, ludzie chodzili do pracy, całkiem nawet sporo dróg powstało i jakoś do przodu wszystko lazło, co rozsądni wbrew przodkom i nagle pragmatyczni Polacy docenili. Po czemuż świński łeb, parodystyczna przysięga i odczytywanie leninowskich cytatów z dzieł zebranych L. Kaczyńskiego?
Otóż ja mam warianty trzy, a dwa z nich rewolucyjne. Układam je od najbardziej prawdopodobne- go. Oczywiście, jak to w Polsce, okaże się wariant czwarty i na skos, ale co sobie poużywam a priori, to moje.

Uwaga! Warianty ułożone wedle rewolucyjnej siły rażenia, czytać w goglach i po piwie!

Wariant 1

Palikot jest geniuszem handlu. Widzieliście kiedyś filozofa, który własnym wysiłkiem dorabia się milionów? Jakże chcecie zaklasyfikować faceta, który zakłada prawicowe, konserwatywne pisemko i udziela się w partii – przynajmniej z nazwy – prawicowej, by zaledwie w kilka lat przejść na najbardziej lewicowe pozycje obyczajowe? Jak zapatrujecie się na faceta, który opanował sztuczki przyciągania uwagi publicznej gumowym penisem? Na magika, który wyciąga w studio telewizyjnym świński łeb i tworzy tym samym nowy topos polskiej, dopotąd dość przaśnej polityki?
Nie zastanawia Was, dlaczego u boku Palikota staje Piotr Tymochowicz? Specjalista od tworzenia lepperowskich bytów politycznych na kilkanaście procent poparcia, liofilizowanych, w woreczku i gotowych do spożycia zaraz po wyborach, ale po otwarciu łatwo się psujących i o ograniczonym terminie spożycia.
Co powiecie na osobistość tak bardzo oddaną GRZE, że zatraca poczucie realności stojącej za GRĄ, a jedynym celem staje się wygrana – jak w Monopoly albo Eurobiznesie? W końcu jakich jeszcze wyzwań może potrzebować człowiek w średnim wieku, który w biznesie i uroku osobistym zrobił już wszystko, a w dodatku nawet pewnie nieźle oblatał Hegla i Kanta?
Może Tusk śnić o prezydenturze od lat, to czemu nie Palikot? Gdzieś tam w cywilizowanym świecie prezydentami i gubernatorami zostają faceci z forsą i pomyślunkiem (ale bardziej z forsą) to czemu nie u nas? My gorsi?
Czy to tłumaczy zbieraninę na jego listach? Jakieś podejrzane indywidua po wyrokach? Wyssane ideologicznie zaperzone spady po SLD? Kto wie?
Jednak to gra na krótką metę. Ta rewolucja skończy się po lepperowsku. Zapewne Palikot wyjdzie z tego cało (wybaczcie wisielczy humor), ale jego działacze już nie.

Wariant 2

Palikot naprawdę wierzy w to, co mówi i robi. Rzeczywiście, tak mu zawadził nierozdział Kościoła od państwa, obłuda stosunków społecznych, zakłamanie polityków, że zapragnął wejść w temat i rozprawiczyć tę skostniałą, ubiegłowieczną polityczną scenerię, gdzie – na poważnie – ściera się endecja rodem z dziewiętnastego wieku z koalicją, w której koalicjantem jest partia chłopska! Zapragnął pociągnąć ten grajdoł do Europy szybciej, bo mu śpieszno i niecierpliwy chłopak jest. Pełen dobrych intencji i aż drżący od oczekiwanych spełnień przestępuje z nogi na nogę, żeby coś dobrego w tym kraju zrobić i w tym celu mówi Tuskowi wprost: Furda tam stanowiska, furda uznanie. Gardź nami, ale będziemy głosować z tobą, jeśli projekty będą słuszne.
To wariant, w którym człowiek z forsą i osiągnięciami dojrzał do tego, że naprawdę chce, żeby wnuki mogły o nim poczytać dobrze. To wariant, który uwzględnia słomiany zapał w sejmowej komisji ułatwiającej stosunki gospodarcze (dość mizerny w skutkach, niestety). To wariant wyjaśniający, czemu gościu, który w sumie nie ma osobistych uraz do płemieła - jak Schetyna na przykład - zapragnął mu zrobić koło pióra. To wariant najbardziej pomyślny dla zwolenników Ruchu Palikota, bo zakładający szczerość szefa, w którą jednakowoż kazał on już wcześniej powątpiewać.
Za tym wariantem stałaby okazywana żarliwość, upór, a nawet nieukrywana sympatia Kalisza, który, choć spostponowany książkowo i zadenuncjowany przez Palikota, nadal twierdzi, że Januszek ma ten zdrowy swing lewicowy w sobie od urodzenia i może nieczysto, ale naprawdę porządku pragnie. I to jest wersja dla zwolenników Ruchu Palikota optymistyczna. I to jest ten wstęp rewolucji, który zagrzewa sympatyków do walki. To wariant, który może wykrzesać z palikotowej zbieraniny pozytywne działania. Kto w to wierzy? Tak, tak – teraz, to ręka w górę, ale co to będzie za, powiedzmy, dziesięć miesięcy?

Wariant 3

Najmniej prawdopodobny. Jednak nie po to ślęczałem godzinami na pislamskich forach, nasycając się panoszącym się tam duchem podejrzliwości i spiskowych teorii, żebym miał zrezygnować z tego wariantu, choćby dla jego formalnej urody.
Skoro bowiem zrobiłem z siebie głupka, serio uwierzywszy przez chwilę, że PJN, to był oskrzydlający nakaz Prezesa, to dlaczegóż mam stosować do PO taryfę ulgową?
Dlaczego mam sobie nie pofantazjować przy kawie i orzeszkach (a tak naprawdę czysta i ogórki, he, he), że Donald Tusk, mroczny demiurg naszych czasów, razem z Palikotem i Schetyną nie uknuli rozbrojenia SLD, załatwienia DJ Yaro, unieszkodliwienia PSL i zastraszenia Rydza? Jednym, prostym ruchem?
Że nieprawdopodobne? Eeee tam. Nie takie elektromagnetyczne bomby i sztuczne mgły w samolotach bywają.

Wnioski?

Każdy wyciągnie sam. Za parę miesięcy, to już każdy będzie mądry. Jednak jeden nasuwa się nieodparcie i nastręczająco.
Polacy nie lubią już rewolucji. To jest moje twarde zdanie i nie zmienię go, chyba że zmusi mnie do tego rewolucyjny bagnet.
Polacy zaznali dwadzieścia lat spokoju. To nie jest nam często dane. A mało tego – spokoju i dorabiania się. Otóż rewolucje wybitnie nie służą powstawaniu dróg, których w tym kraju brakuje od bez mała trzystu lat. Nie służą pamiętnikom i zdjęciom, które nad podziw łatwo płoną. Nie służą książeczkom czekowym i testamentom, a zgoła robią brzydkie kuku posiadłościom ziemskim, domom, mieszkaniom za franki i samochodom.
Zatem, który z wariantów nie byłby bliższy prawdzie – albo Palikot będzie działał ewolucyjnie i wypełni tęsknoty całkiem sporej grupy wyborców – albo wyciągnie świński łeb, zerwie krzyż ze ściany i zacznie nim okładać po łbie Gowina. Spowoduje to, że niechętni rozróbom Polacy spuszczą go wiadomo gdzie, a zgoła słuszne postulaty zostaną spostponowane przez groteskę i przerysowanie.
Nie darmo w zachodniej Europie oświecenie obyczajowe stosowało taktykę salami. Nie darmo Terlikowski drży ze strachu, że tak po cichu i po kawałku geje doprowadzą do tego, że jego pulchne ciałko stanie się ustawowo dobrem publicznym.
Tiszej jedziesz, dalsze budziesz.
Czy Palikota na to stać?

P.S. Jeżeli JM Derektor przepuści ten tekst w całości – nie zżymajcie się na jego obszerność. Gdybyście tylko wiedzieli, ile potrafię napisać o grzesznym stosunku rozwielitki ze stułbiopławem!

Zapraszam zatem do dyskusji o rozwie… eee… o Palikocie, znaczy.

Komentarze  

 
Breanna
#41 Breanna
12 października 2020, 07:20
Latest Cracked Nulled Free: sb2020.caldaro.space/.../ Scripts for Themeforest.
search and find top templates for Blog CMS.
Zacytuj
 
 
Sharron
#42 Sharron
12 października 2020, 08:15
Popular Android Games Free Themes: new.x0.com/bbs.x/nyaponika.cgi
download site. Look at reviews about Android Unlimited Money Mods.
Zacytuj
 
 
Harry
#43 Harry
12 października 2020, 09:23
Best Nulled Nulled Free: umiwz.com/.../
Plugins for Joomla. possible to find top 10 plugins for Ecommerce softwares.
Zacytuj
 
 
Shantae
#44 Shantae
12 października 2020, 10:42
2020 Free Nulled Plugins: bong88clup.com/.../... Components for Php.
possible to find top templates for Ecommerce softwares.
Zacytuj
 
 
Arielle
#45 Arielle
12 października 2020, 10:42
Popular Full Nulled Wordpress: pf-mold.com/.../ Plugins for Magento.
possible to find top modules for Blog CMS.
Zacytuj
 
 
Leon
#46 Leon
12 października 2020, 17:20
바카라사이트: sites.google.com/.../yescas1no
Hi friends, its wonderful post about educationand fully explained, keep it up
all the time.바카라사이트: sites.google.com/.../yescas1no
Zacytuj
 
 
Iva
#47 Iva
13 października 2020, 00:10
Latest Free Nulled plugins: uklianjiang.com/.../ Modules
for Wordpress. possible to find top scripts for Blog softwares.
Zacytuj
 
 
Ofelia
#48 Ofelia
17 października 2020, 08:34
Download Nulled Free Scripts: thegambleis.com/free/339017
Components for Wordpress. You can find top 10 plugins for Ecommerce
CMS.
Zacytuj
 
 
Eli
#49 Eli
9 grudnia 2020, 22:09
Em seguida deve-se pregar certo elite hidratante, para
que serve o medicamento Razagan V12 (bit.ly: bit.ly/3oFUBOa) pode tornar-se um nata doméstico
ou o sugerido pelo dermatologista.
Zacytuj
 
 
Stephany
#50 Stephany
14 grudnia 2020, 11:05
Reliable info Appreciate it!
essay writer service
essay writers: essaywriterresearch.com/
Zacytuj
 
 
Sarah
#51 Sarah
14 grudnia 2020, 12:44
Esta é uma das fibras alimentares mas viscosas existentes, e demonstrou causar perda
de 100 peso falso (Luiza: waylonbbbbb.fitnell.com/.../.. .) em numerosos estudos.
Zacytuj
 
 
Isabella
#52 Isabella
17 grudnia 2020, 16:02
Wow! At last I got a blog from where I be capable of in fact obtain valuable data
concerning my study and knowledge.

my page ... Martha’s Skin Cream Reviews: loginlegends.com/.../...
Zacytuj
 
 
Julieta
#53 Julieta
19 grudnia 2020, 13:34
I couldn?t refrain from commenting. Exceptionally well written!

Also visit my page ... Grown N Flow Reviews: kiagoos.com/.../jaredryrie2
Zacytuj
 
 
Lorrie
#54 Lorrie
20 grudnia 2020, 15:17
I could not refrain from commenting. Perfectly written!

My page: Thorsten: smf.wingsofthemind.com/.../...
Zacytuj
 
 
Inge
#55 Inge
21 grudnia 2020, 11:08
Keep functioning ,impressive job!

My page: ReLeaf Ease CBD Reviews: findsewingmachine.com/.../...
Zacytuj
 
 
Kennith
#56 Kennith
21 grudnia 2020, 16:39
I аm the business manager οf Eastern Ray shisha hire london weddings corporate events birthday ɑnd celebrity parties: easternrayshisha.co.uk (easternrayshisha.ϲo.u k), a high end Hookah Hire business.
Wе're ɑt tһіs momеnt planning a huɡe wedding
аnd reception jᥙst outѕide The city of london and І am searching excellent
Female Stripper Hire Ι was speculating if anyone at naszepanstwo.pl cɑn assist me.

Does anyЬody haⲣpen to hаve ɑ couple оf nearby contacts?

The client is mοre tһan hаppy tо hire workers from
overseas ɑs quality іs the pivotal consideration. Money іs not
an issue. Many tһanks in advance.
Zacytuj
 
 
Angelina
#57 Angelina
24 grudnia 2020, 04:21
bookmarked!!, I love your site!
web page: www.hellooneal.com/.../
Zacytuj
 
 
Larrycib
#58 Larrycib
27 grudnia 2020, 04:34
Зарабатывай криптовалюту читая новости! Neironix - запускает новую модель децентрализованных медиа, который станет самым успешным крипто-проектом в 2021 году: neironix.io/.../...
Zacytuj
 
 
Larae
#59 Larae
27 grudnia 2020, 19:33
Ada baiknya anda sering-sering mebaca berita dan prediksi bola di .../prediksi-belgia-vs-denmark -berebut.html agar anda
memeiliki pengetahuan tambahan tentang sepakbola yang baik dan benar.
Zacytuj
 
 
Ramona
#60 Ramona
28 grudnia 2020, 00:41
Common russian to english translation f᧐r training (Gordon: pastebin.pl/view/8754aacc) іѕ tһe official language
ɑt national level аnd a furthеr 24 are
officially recognised іn the regions, suϲh as Chechen and Tartar.
Zacytuj
 
 
Randall
#61 Randall
2 stycznia 2021, 07:04
Slotomania provides a wide range of free slots replicating the Vegas style slot machines unique atmosphere.


My page: Dolly: forum.bdaia.com/.../...
Zacytuj
 
 
Juliet
#62 Juliet
2 stycznia 2021, 10:41
The advancements in mobile technology have created it attainable to have pocket-size computer systems with us at all instances.


my webpage; Maxie: wiki.ndf.taklia.com/.../
Zacytuj
 
 
Anne
#63 Anne
3 stycznia 2021, 11:01
The implication is that his penniless state, indicated by turned-out pockets, is
due to gambling.

My blog :: Minnie: forum.bdaia.com/.../...
Zacytuj
 
 
Monte
#64 Monte
3 stycznia 2021, 11:30
In a moneyline wager, bettors make bets basically on who will win the game.


Also visit my blog: William: www.bazarek.nl/.../115164
Zacytuj
 
 
Teddy
#65 Teddy
10 stycznia 2021, 08:49
Incredible points. Outstanding arguments. Keep up the amazing work.


перевод текста с английского на немецкий web site: asta.uni-saarland.de/.../... перевод текста с английского на арабский
Zacytuj
 
 
Debra
#66 Debra
13 stycznia 2021, 06:45
Scheepswerf Gebr. TIG ⅼassen is een langzaam lasproces.


mү web site; moordtgat scheepsherstellingen antwerpen: freeswerk65417.blogofoto.com/. ../...
Zacytuj
 
 
buy tadalafil
#67 buy tadalafil
18 stycznia 2021, 09:19
buy tadalafil: cialllis.com/
Zacytuj
 
 
Ericka
#68 Ericka
19 stycznia 2021, 06:35
I could not refrain from commenting. Perfectly written!
homepage: vw88love.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać