Polub NaszePanstwo.pl na   

Parszywa dziesiątka, czyli jak inwigilowano dziennikarzy za IV RP

  • Kategoria: Polityka
  • sunset
ABW znała billingi Moniki Olejnik z prawie dwóch lat! Aż 20 razy ściągała dane o rozmowach reporterów RMF FM! CBA tropiło źródła "Gazety"! Jakim prawem? W latach 2005-07 Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Centralne Biuro Antykorupcyjne i policja zbierały dane na temat rozmów telefonicznych co najmniej dziesięciorga dziennikarzy. Inwigilowani w ten sposób byli: Monika Olejnik (TVN 24 i Radio Zet), Cezary Gmyz ("Rzeczpospolita"), Maciej Duda ("Rzeczpospolita", "Newsweek"), Roman Osica i Marek Balawajder (obaj RMF FM), Piotr Pytlakowski ("Polityka"), Andrzej Stankiewicz ("Newsweek"), Bertold Kittel ("Rzeczpospolita"), Wojciech Czuchnowski i Bogdan Wróblewski (obaj "Gazeta Wyborcza").
całość tutaj
I IV RP Jarosława Kaczyńskiego nie była państwem policyjnym?! sądzę, że komentarz osoby wstawiającej wpis jest tutaj zupełnie niepotrzebny...

wpis za Gall Anonim, thx Uśmiech

Komentarze  

 
wujek_manfred
#41 wujek_manfred
10 października 2010, 22:31
Zgodnie z wolską tradycją pogrzeb bez ekshumacji to pogrzeb stracony.
Lecha też pewnie by chcieli ekshumować, tylko się boją że drugi raz go na Wawel nie wpuszczą.
Zacytuj
 
 
father_boss
#42 father_boss
10 października 2010, 22:52
Jeszcze będziemy świadkami zdarzeń niezwykłych...
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
guutek
#43 guutek
10 października 2010, 23:00
Z wywiadu z panią Wasermann:
"Ja myślę, że sekcja zwłok jest w stanie odpowiedzieć na pytanie, o której godzinie i z jakich przyczyn ci ludzie zginęli. To co my mamy i do czego mamy dzisiaj dostęp ja odbieram jednak jako złamanie prawa. Dlatego, że nasi bliscy są pochowani bez wiadomej przyczyny zgonu. "

Boże, żebym ja nie miał takich dzieci!
Zacytuj
 
 
Prawdziwy Polak
#44 Prawdziwy Polak
11 października 2010, 06:31
@father boss - ależ już mamy do czynienia z wydarzeniami absolutnie niezwykłymi. Niezwykłe jest przecież że tak wielu ludzi głosuje na kandydata na dopalaczach, z lekką schizą, dążącego jedynie do zemsty za śmierć swojego brata. Niezwykłe jest to że nikt nie popiera rządu a jednak ma on w sondażach blisko 50% poparcia. Niezwykłe jest to że aż tylu ludzi jest zmuszonych głosować przeciw jakiejś partii zamiast na jakąś partię. Jest jeszcze wiele niezwykłych sytuacji i wydarzeń z członkami/posłami/prez esem PiS w roli głównej ale zabrakłoby książki żeby wymienić.
Zacytuj
 
 
father_boss
#45 father_boss
11 października 2010, 07:26
@guutek
To jakie chciałbyś mieć dzieci?
Może takie, które jak będziesz już konał wyrwą ci jeszcze na koniec poduszkę z pod głowy a ciału wrzucą do dołu z wapnem.
Zacytuj
 
 
Prawdziwy Polak
#46 Prawdziwy Polak
11 października 2010, 09:04
Dokładność pomiaru czasu zgonu nie jest wcale taka duża. Jeżeli na ciało nie działały żadne gwałtowne czynniki (np. temperatura, przeciążenie itd.) to dokładność nie wyjdzie nigdy większa niż 15 minut. Czyli np czas zgonu: 8:56 +-15 minut czyli równie dobrze może to być 8:41 jak i 9:11. Jeżeli chodzi o konkretną sytuację to można spokojnie założyć że jeżeli wszyscy pasażerowie są martwi to zginęli w mniej więcej tym samym czasie - byli poddani mniej więcej podobnym warunkom uniemożliwiającym przeżycie. Dlatego prawdopodobnie w niektórych aktach zgonu jest umieszczona godzina 8:56 zamiast 8:41. Przypomnę że pierwotną godziną katastrofy była 8:56.
Co do dzieci to wolałbym żeby po mojej śmierci nie pozwalały mnie wykopywać i brandzlować się nad moim ciałem jakimś politycznym szaleńcom i oportunistom w imię jakiejś chorej zemsty.
Co da ekshumacja jakiejkolwiek ofiary tej tragedii? Nic więcej niż ustalenie godziny śmierci z jeszcze mniejszą dokładnością niż np. dobę po śmierci więc to tylko i wyłącznie jakieś inne powody, których nie mogę pojąć. Według mnie pani Wasserman, Kaczyński, Gosiewscy oraz inni wichrzyciele tańczą sobie wesoło na grobach swoich bliskich uprawiając jakiś polityczny dance macabre.
Zacytuj
 
 
lmt7
#47 lmt7
11 października 2010, 09:25
@ Prawdziwy Polak

Wg polskiego prawa jeśli osoba zginęła w katastrofie, to dla wszystkich zmarłych przyjmuje się ten sam moment śmierci, chyba że rodzina udowodni coś innego co jest rzadkością - przepisy powstały ze względów spadkowych skądinąd...
Jak dla mnie zbliża się to niebezpiecznie do dance makabre...a nawet nekrofilii...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać