Polub NaszePanstwo.pl na   

Goodbye Lenin! Praszczaj Soso!

  • Kategoria: Polityka
  • prawdziwy berg
Przede wszystkim - dziękuję.
Bo to jest dla mnie bardzo ważne, że przy tylu rafach i mieliznach, kraj w którym mieszkam, Polska, przetrwał te 4 lata w bardzo dobrym stanie i gołym okiem widać – chociażby na moim Trójmiejskim i okolicznym podwórku, jak przy takich utrudnieniach, zmienia się pozytywnie. Moja ukochana A1, która tak cudownie skróciła mi podróż na południe, wydłuża się i będzie się wydłużać, tak jak inne, tyle lat zaniedbywane, drogi w Polsce.
Mogłabym długo wymieniać, co ze spraw , które dotyczą mnie zawodowo, zmieniło się pozytywnie w porównaniu ze zdychającym rokiem 2007, kiedy mimo światowej koniunktury, schizofreniczne fobie pana prezesa zahamowały w wielu dziedzinach przepływy gospodarcze.
Nie jest łatwo mieszkać w Polsce, bo mniej więcej 1/3 Polaków postrzega swój kraj jako śmierdzący grajdoł pomiędzy budką z piwem MOPSem a kruchtą – i kochają ten grajdoł, i mają do tego prawo. Problemem jest jak tych ludzi wyedukować, żeby potrafili odetchnąć świeższym powietrzem i dostrzec , że jesteśmy w Europie. Niestety, zagospodarowani jako elektorat, mają małe na to szanse – dowiedziałam się z TV, że głosują na swoją ukochaną partię, bo to Polaki i katoliki. Czyli jasno z tego wynika , że 1/3 Polski postrzega wybory parlamentarne jako wybory do ksenofobicznej i nacjonalistycznej rady parafialnej.
Jestem Polką, no niestety „katoliką” jakby niekoniecznie, więc zagłosuję na takich ludzi, którzy rozumieją, że Polska znajduje się w Europie, że w państwie obowiązuje prawo, że Polskę wiążą prawa europejskie i światowe, których przestrzeganie i tworzenie buduje naszą pozycję moralną i materialną.
Nie robi na mnie wrażenia przerzucanie się miliardami, które uzyskamy, chociaż one bezpośrednio wiążą się z naszym rozwojem – o wiele bardziej zadowolona jestem z tego, że za stołem negocjacyjnym siadają ludzie kompetentni i szanowani przez partnerów europejskich. Że nie grozi nam obciach zaściankowości i paranoicznych poglądów.
Żenujące słowa o Angeli Merkel dobrze się układają w pewien plan, który odsłoniła Fotyga podczas debaty z Nowakiem. Powiedziała (cytat dosłowny): „trzeba jak najszybciej powrócić do ŚWIĘTEJ PAMIĘCI polityki L. Kaczyńskiego”. Jak rozumiem, Kaczyński, jako premier, planował spotkać się z kanclerz Merkel i rzucić wprost: „Jesteś Stokrota na mojej krótkiej liście – zabieraj się z inwestycjami na ścianę wschodnią, ewentualnie! ty małpo w czerwonym” Taka to, niestety, spuścizna.
Nie rozumiem tylko, dlaczego żenada w wykonaniu lidera lewicy, który, jak sfrustrowana kapucynka, skacze po gałęziach polityki, a to z jabłuszkiem, a to z ciasteczkiem, tak szybko przyniosła baty w postaci spadku poparcia. A ta sama lekcja, za kretyństwa większego kalibru, innego lidera opozycji wciąż omija! Chyba elektorat po prostu nie ma gdzie odpłynąć??
Tak więc panie i panowie – wybory to święto demokracji , więc świętujmy do ostatniej chwili!
Nawet o 21 można się weselić. I spróbować zatłuc kartką wyborczą nasze lokalne upiory!

Komentarze  

 
Astrid
#1 Astrid
7 października 2011, 21:35
Piękny tekst, Prawdziwy Bergu. Dziękuję i chylę czoła.
Zacytuj
 
 
Simon
#2 Simon
8 października 2011, 02:43
Mała prośba, zapalczywy Bergu:)

Ja jestem katolikiem, jak mniemam. Katolikiem był też Jan Paweł II. Za katolików mam także zmarłego św pamięci księdza Tischnera, biskupa Życińskiego - a katolikami są zapewne bardzo roztropni żyjący księża katoliccy Gocłowski i Dziwisz.
Wybacz szantaż moralny, który stosuję z wyrzutami sumienia i niechętnie, ale pod przymusem okoliczności: katolikami byli także ksiądz Popiełuszko i inne duchowne ofiary tzw. "nieznanych sprawców".

I bardzo Cię proszę, Berg, nie mieszaj w nieco zaskakującym zamęcie dni dzisiejszych ługu z jadłem. Jeszcze wszyscy katolicy na łeb nie upadli, żebyśmy z Rydzyka zrobili papieża. Jeszcześmy Polacy nie tacy głupi, żeby przehandlować narodowy etos za Michalika. Może i nie stało JPII, jak zmarł - ale ja tam w ten naród wierzę: skoro przez ostatnie trzydzieści lat byliśmy na tyle mądrzy, by obalić komunizm, a Lepperów, Tymińskich i Kaczyńskich słać, gdzie ich miejsce - to i do religijnego ducha Polaków zaufanie mam:)
Możesz się nie zgadzać - ale proszę - nie przekładaj pogańskiego sekciarstwa, choćby i najbardziej modnego - na zastałą tradycję.
Głupota, jak burza - hałaśliwa i rydzykowna, ale szybko mija:)
Zacytuj
 
 
Simon
#3 Simon
8 października 2011, 02:48
Acha, tak pro forma: co do reszty artykułu, pełna zgoda. Chętnie bym Ci wytknął, że A1 nie działa, ale tak się składa, że w obecnej chwili... mieszkam na jej drugim, niemalże czynnym końcu. Z lewej strony korzystam już teraz w pracy - zajebista jest.
I Berg, wybacz szowinistyczne podejście - ale jesteś wyjątkową kobietą:)
***
Ale będzie wpierd...
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#4 prawdziwy berg
8 października 2011, 08:16
@ Astrid
Dzięki! Mam nadzieję, że jutro po 21 będziemy mogły się wirtualnie stuknąć szklankami kefirku!

@Simon oj Simon...
Niewątpliwie jestem wyjątkowa bo mam zmaskulinizowany nick.
a A1 z mojej strony działą cudownie - w 2godz 15 jestem w Grudziądzu, martwią mie tylko odcinkowe pomiary prędkości.. No i moje psy kochają pierwszy i ostatni parking.

Wyruszyłeś na krucjatę jak dzielni przodkowie z twojej organizacji, aby w imię miłości bliźniego wybić przeciwników do nogi?
Może to z powodu późnej pory nie zauważyłeś, że to co napisałam to nie było o religii, tylko o krzywym jej pojmowaniu.
Błądzisz, więc pokażę ci jak wygląda prawdziwa miłość bliźniego i to wyjaśnię.
Katolikami jest w Polsce większość przez niezawiniony akt chrztu, a potem przez inercyjną kontynuację, bo tak robią inni lub świadome uczestnictwo w wierze. Ja należę do tej grupy, która nie kontynuuje, a na akt apostazji nie ma specjalnie czasu - więc chyba i tak tkwię w stadzie owieczek.
KATOLIKI to pewna kategoria ludzi, to właśnie wymienione przez ciebie cudaki i inne, którzy krzyżem jak maczugą walą w swoich przeciwników, a jak ich zaswędzi to podrapią się nim w tyłek.. To kretyni z Krakowskiego Przedmieścia, ze spędów rydzykowych, wybuchający chamstwem i agresją - to są według ciebie ludzie spełniający nakazy wiary i mogący używać miana "katolik"?
To co napisałam spowodowało, że wytoczyłeś najcięższe działa i jest to trochę upokarzające dla tych, których wymieniłeś. Poza tym, zauważyłeś jak rozpaczliwie krótka jest ta twoja lista? Jeszcze ksiądz Boniecki i Pieronek. Nycz? tchórz i koniunkturalista niestety..., a może Warszawa to za trudny ostatnio teren.
I co więcej? Jacyś młodzi księża, którzy z jakichś przyczyn zostali zauważeni? Ten co uciekał z Krakowskiego?
Simon, czytaj ze zrozumieniem, mówię ci to ja, były nauczyciel...
Zacytuj
 
 
maruda
#5 maruda
8 października 2011, 08:25
Drogi Simonie,
Bardzo proszę o zastanowienie się czy warto bronić tej instytucji w taki właśnie sposób. Przypominam że katolikiem nie jest się z wyboru, tylko z chrztu. Chrztu dokonanego na nieświadomym niemowlęciu. Dlatego też instytucja przymusowo wcielająca członków do swojego grona nie zasługuje na jakikolwiek szacunek. Wyciąganie jakichkolwiek nazwisk w tym wypadku jest niestosownym argumentem.
Zacytuj
 
 
sunset
#6 sunset
8 października 2011, 12:13
nie marudź, @maruda ;-)
rozumiem podeście zarówno @prawdziwej berg jak i simona :)
berg dokonuje pewnej generalizacji, zaś simon broni religii zgodnej z zasadami. niestety, tych, którzy postępują zgodnie z zasadami tej religii jest coraz mniej. księża coraz częściej aby uzyskać bizantyjski przepych stosują bizantyjską korupcję :P, a maluczcy "PiSuary" idą owczym pędem. niestety. większość zwolenników PiS i czarnego luda w osobie Rydzyka to ludzie z syndromem odrzucenia. są to ludzie którzy są czemuś winni, ale aby czuć się lepiej zrzucają tą winę na kogoś innego, aby można było powiedzieć: "ja nie jestem winny, to on albo oni". i teraz mamy szarą sieć, układ, żydów, masonów, komuchów, Rosjan i Niemców, mamy gazety polskojęzyczne, mamy wrogów prawdziwej polskości i radia z ryjem.
oni to poprzez swoją winę czują się odrzuceni i dlatego odrzucają wszystko co nie pasuje do ich nowego światopoglądu i co sprzeciwia się wdrożeniu walki z tym co odrzucają. i oni to niszczą tą piękną religię. ale pamiętajmy: nie tylko oni ją niszczą. była ona niszczona do dawien dawna. średniowiecze, wojny krzyżowe itd. itp. zawsze ludzie wykorzystywali chrześćjaństwo i katolicyzm do własnych celów i zazwyczaj byli to ludzie źli. i za takich uważam Jarosława Kaczyńskiego i Tadeusza Rydzyka. są to wg. mnie ludzie naprawdę źli. dla własnych celów i dla własnego zysku wykorzystują wiarę ludzi i religię miłości bliźniego ("miłujcie nieprzyjacioły wasze"). ja nawet nie nienawidzę ich za to. oni już tacy są i tego nie można wyleczyć. ale nienawidzę głupoty ludzi, którzy im wierzą. i jeśli w tych wyborach wygrałby pislam i radio z ryjem to wina byłaby tylko tej głupoty. tej głupoty oraz głupoty i lenistwa ludzi, którzy nie poszliby na wybory.
Zacytuj
 
 
Troll
#7 Troll
8 października 2011, 14:13
Ja zupełnie nie na temat i w sprawie prawie już lekko przeterminowanej.
Cho dzi mi o burzę wywołaną w Wolsce i poza jej granicami przez słowa J. Kaczyńskiego, dotyczące A. Merkel.
o ile pamiętam, to brzmiały one jakoś tak: "[A. Merkel] nie została wybrana przez przypadek." (sens chyba zachowałem).
To jest przecież najszczersza prawda. A. Merkel została na urząd wybrana wolą tych, którzy mieli w tej sprawie prawo głosu. A nie poprzez rzut kostką, na przykład.
A rejwach się podniósł, że hej.
Zacytuj
 
 
maruda
#8 maruda
8 października 2011, 14:25
Sunset uwielbiam argumentację jaki to katolicyzm jest piękny i tylko ci wstrętni ludzie go tak wykorzystywali i nadużywali do swoich celów. Próby nazywania wojen krzyżowych i wszelkich innych religijnie motywowanych konfliktów wykorzystywaniem religii są ciężkim nadużyciem. Możesz sobie żyć w przekonaniu że to ogon macha psem, tylko proszę nie każ mi w to też wierzyć. Kościół Rydzyka jest najprawdziwszym kościołem, niczego nie udaje nie pudruje się by się przypodobać tym jeszcze odrobinę myślącym, nie musi. Kościół nie powstał wczoraj, on taki jest od setek lat, wystawny ponad stan, zbudowany na naiwności wiernych owiec, powiem więcej za ich przyzwoleniem z ich pomocą i błogosławieństwem. Te przepiękne "zasady" są czystą utopią, takim filmem reklamowym, prawdziwy produkt tak nie wygląda.
Zacytuj
 
 
Tom
#9 Tom
8 października 2011, 21:33
colaska.pl/gfx/mapaParafii.png

faceci w czerni na północy Polski mają jeszcze sporo do nadgonienia
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#10 prawdziwy berg
9 października 2011, 20:27
No właśnie, maruda. Ja też nie wierzę w brak tego znaku równości.
I jakoś brakuje mi ze strony kościoła poważnej ekspiacji, żeby nie patrzeć na to wszystko jak na wredną sektę. Rehabilitacja Giordano Bruno to za mało. Ponad 2000 lat lekceważenia i sekowania kobiet, młot na czarownice, kilkaset lat swądu ciał palonych na stosach, inkwizycja, żeby wymienić tylko częśc - i nie słyszę, żeby Kościół przepraszał. Niewtpliwie stara się teraz zrekompensować kobietom lata minione odcinając je od większości metod zapobiegania ciąży, in vitro, starając się też załatwić, żeby kobiety zgwałcone napewno urodziły dziecko jakiegoś padlinowatego zboka. Nie obciąża też kobiet trudem posługi kapłańskiej - nie tylko są niegodne ale pewnie tylko facet wygląda dobrze w sukience.
Natomiast stary poznański pedał dalej bryka wśród owieczek. O! przepraszam! oczywiście jest to WIĘZIEŃ SUMIENIA, w końcu nikt go nie skazał za zaglądanie w majtki klerykom
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#11 prawdziwy berg
14 października 2011, 21:08
tokfm.pl/.../...
oooooo! i słowo stało się ciałem. Czekam na katolickich piekarzy, którzy sprzedają jedyne słuszne bułki, poświęcone i ciamkane przez prezesa. No i bankowcy powinni się zastanowić, komu dają kredyt. Ile to niezgodnych z katolickim sumieniem celów można za te pieniądze zrealizować!
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać