Polub NaszePanstwo.pl na   

Polacy zasługują na więcej

  • Kategoria: Polityka
  • Belfer
To jest najważniejsze hasło prezesa Kaczyńskiego w tej kampanii wyborczej. Podobne zresztą głosi SLD z Napieralskim (Polacy zasługują na spokojną przyszłość). Analiza słowa "zasługują" z uwzględnieniem źródłosłowu wskazuje, że użycie go musi wiązać się z oceną.
Czy mogę powiedzieć, na co zasługują osoby robiące zakupy w pobliskim sklepie? Czy wiem na co zasługuje rodzinka idąca właśnie na spacer, korzystając ze słonecznego dnia? A na co zasługuje staruszka karmiąca gołębie na podwórku? Jeśli mówię, że ktoś zasługuje na coś, to muszę go ocenić, z pozycji nauczyciela, rodzica, szefa... jednym słowem kogoś, kto jest wyżej, kto jest mądrzejszy, kto ma prawo oceniać.
Zawsze, gdy słyszę "Polacy zasługują na więcej", mam ochotę uzupełnić. Czy zasługują na więcej Anny "Pulardy" Fotygi z jej chorobliwą nienawiścią do Niemiec i Rosji, Antka "Policmajstra" Macierewicza, który jeszcze nie zniszczył wszystkich służb tajnych w Polsce. Czy zasługują na kreatywną wersję historii, której to bracia Kaczyńscy przeskakują przez mur stoczni i obalają komunizm wbrew podstępnym działaniom niejakiego "Bolka" Wałęsy? Czy zasługują na tysiące pomników Lecha Kaczyńskiego, ulic i placów imienia Lecha Kaczyńskiego, zabitego w zamachu smoleńskim? Czy zasługują na ignorancję posłanki Szydło, Kempy, Szczypińskiej, Wróbel - prawdziwych "aniołków prezesa"? Przekonamy się o tym za tydzień.
W ustach niektórych polityków na wszystkie możliwe sposoby jest odmieniane słowo Polska, Polacy i patriotyzm.Charakterystyczne jest to, że ten patriotyzm zawsze kojarzy się z retoryką wojenną i martyrologiczną. A tymczasem dziś patriotyzm powinien być zwyczajny i powszechny jak wypastowane buty, jak czysta chusteczka do nosa w kieszeni. Dziś patriotyzm to sumienna i porządna praca, dbanie o to by plastikowe butelki wyrzucać do osobnego pojemnika, by nie rzucać śmieci w lesie, by uczciwie płacić podatki. Patriotyzm wymaga, aby iść na wybory, bo to nie tylko przywilej, którego byliśmy wcześniej pozbawieni przez kilkadziesiąt lat. To także obowiązek, bo Polska jest naszą wspólną rzeczą. Łacińskie słowa res publica, które we wszystkich prawie językach świata dały początek słowu określającemu ustrój współczesnych państw, po polsku nasi przodkowie przetłumaczyli jako rzecz pospolita. Dziś jest to część nazwy naszego państwa. Rzeczpospolita, czyli zwyczajna, codzienna, wspólna, ale przede wszystkim pamiętajmy, że NASZA. Nie kondominium, nie kraj zdrajców i zaprzańców, ale nasz własny kraj, nasze własne podwórko, które takie będzie - jak je sobie zagospodarujemy.
Polacy zasługują na więcej - to sami Polacy za tydzień ocenią siebie i powiedzą, na co zasługują.

Komentarze  

 
spajrek
#41 spajrek
5 października 2011, 12:47
Dream Team prezesa
fakty.interia.pl/.../...
 
 
Tom
#42 Tom
5 października 2011, 12:55
Kijek w tyłek :)
pis24.blogspot.com/.../...
nie lepiej w języku który zrozumieją kibole i świry przywiązujące się do krzyża? np ch... w d...?
 
 
Tom
#43 Tom
5 października 2011, 12:57
www.youtube.com/.../
i...dont.,,,antesten d
:)
 
 
lmt7
#44 lmt7
5 października 2011, 13:29
Z ciekawostek - czy Jarek ma maturę?
www.fakt.pl/.../
ciekawe kto mu wtedy pomógł...
 
 
lmt7
#45 lmt7
5 października 2011, 13:39
 
 
wujek_manfred
#46 wujek_manfred
5 października 2011, 18:45
Ty naprawdę myślisz że swoją angielszczyzną zrobisz tutaj jakieś wrażenie?
 
 
spajrek
#47 spajrek
5 października 2011, 20:20
Prawo... nas nie obowiazuje
wybory.gazeta.pl/.../...
 
 
Derektor
#48 Derektor
5 października 2011, 20:25
@e-h-b
Bana dostaniesz tylko za to, że pomimo drugiej szansy jaką ci daję (bo już raz bana dostałeś), żeby na spokojnie te twoje słowa gorzkiej prawdy wypowiedzieć, dalej zachowujesz się jak cham i burak.


Innymi słowy patrz www.dobrepanstwo.org/.../
pkt. 2 i 3
 
 
llortcik
#49 llortcik
5 października 2011, 20:50
powinni opublikować szerzej: "Marian_Kociniak_czyta _poradnik_mezow_zaufan ia"
www.youtube.com/.../
 
 
unregistered
#50 unregistered
5 października 2011, 21:44
Klub wielbicieli sztucznej mgły, militariów paranormalnych, bohaterów bijących w grupie kobiety i dzieci oraz prezesa uosabiającego największą porażkę człowieka o umysłowości plemiennego wodza we współczesnym, zindustrializowanym i technologicznie rozwiniętym świecie wygrywa. Wszyscy, którzy (tak jak prezes) nie zdali kiedyś z klasy do klasy, których koledzy kiedyś przez nich wyśmiewani żyją sobie bogato lub choćby dostatnio, którzy nie mogą zrozumieć dlaczego nikt oprócz agencji pracy tymczasowej nie chce dać im pracy mają swoje święto. Wybiorą prezesa i rozp$#@lą to wszystko! To nic, że im się nie polepszy! Ważne, że innym się pogorszy! .
A potem wyślą naród na wojnę z Niemcami i Rosją, żeby za 100 lat można było wspominać największą klęskę i największą zmarnowaną szansę kraju, którego już NIKT wtedy nie będzie szanował ani żałował.
W tym kraju dominuje niestety ciemna masa. Wczoraj miałem okazję prowadzić pseudodyskurs z sąsiadką: czyste emocje, nienawiść doprawione szczyptą urban legends... "Żadnych dróg nie budujom", "Ełro zabiorom", "rozkradli i sprzedali wszystko a reszte dali ruskim i szfabom", "za morde narut tszymajom"... Po dwóch minutach machnąłem ręką i się poddałem. Kaczyści górą, już wygrali.
 
 
wujek_manfred
#51 wujek_manfred
5 października 2011, 22:59
Kaczyści wygrali bo twoja sąsiadka ma nie tak pod sufitem? No nie przesadzajmy. Inna sprawa, że jak nie zagłosujemy, to nikt tego za nas nie zrobi, ale bez paniki. Róbmy swoje i oddajmy głos. Tyle możemy zrobić. Tym czego nie możemy zrobić nie warto się przejmować.
 
 
Belfer
#52 Belfer
5 października 2011, 23:55
Bez przesady. Nie wygrali.
Ja też dziś miałem okazję porozmawiać z ludźmi. Prezesowi puściły zwieracze antyniemieckie i już niektórzy zaczęli się zastanawiać.
Ta fobia wcale się nie podoba ludziom. Ci umiarkowani, którzy zaczęli lubić dobrego dziadzia, nagle zobaczyli inny portret. Coś tam zabrzęczało im w mózgownicy. Jeszcze dwa dni. Może prezes jeszcze zdąży wojnę Rosji wypowiedzieć. ;)
 
 
lmt7
#53 lmt7
6 października 2011, 09:05
@ Belfer
Na korzyść Kaczyńskiego działa zwyczajnie nasza niechęc do tego, ze jest źle. A musi być źle bo wszyscy mówią że jest źle. Cóż, moja ukochana małżonka wytknęła mi, ze chcę głosować na PO, mimo że wskutek reformy szkolnictwa wyższego nie dostane teraz stypendium bo mam już jeden kierunek skończony no i zostaje tylko pensja. Cóż wolę mieć gorzej ale bez Jarka u władzy...ona raczej zagłosuje na PSL albo PJN. Podobnie myśli wielu ludzi, którzy wychwytuja każdą drobną sprawę i chcą zmienić na "lepsze" - czyli Jarka który da(ew Napieralskiego), albo wybierają inne partie (PSL, Palikota,PJN).
Anegdotka historyczna - był kiedyś w Polsce bardzo niepopularny władca, który był nielubiany za obciążenia podatkowe, gnębienie warstw wyższych,rozwlekły program budowlany, ciągłe skandale obyczajowe-w tym potrójną bigamię. W dodatku zawarł pokój z największymi wrogami i dokonał rozbioru wiernego sojusznika. Jednak miał osiągnięcia na polu gospodarki, które były podobne jak u Tuska, bo gonił Europę w czasach kryzysu. Zagadka brzmi - o kim piszę. W ramach podpowiedzi - po śmierci zyskał przydomek Wielki.
 
 
lmt7
#54 lmt7
6 października 2011, 09:06
Myślałem ze to już dno...a PiS puka od spodu...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Nieformalnego lidera kiboli Legii Warszawa, Piotra S., "Starucha", odwiedzili w areszcie senator Zbigniew Romaszewski i posłanka Anna Sikora - podaje Radio RMF FM. - Chciałam dowiedzieć się od niego, czy zostało w jakiś sposób uchybione prawo, czyli czy został pobity - wyjaśnia posłanka PiS.
 
 
lmt7
#55 lmt7
6 października 2011, 09:15
A i z ciekawostek - dlaczego Jarek niedługo będzie miał problem...wytrzymajmy tylko trochę więcej...
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
W końcu czy w internecie Jarosław będzie w stanie zaprezentować w nowoczesny sposób swoje ciągle zmieniające się poglądy? No chyba nie będzie mu aż tak łatwo poza pewnymi (czytać wyznawców) stronami...
 
 
lmt7
#56 lmt7
6 października 2011, 09:21
Przepraszam za spam ale wieści co niemiara. Maleńka prasówka więc.
1) kibic - ofiara milicji Tuska był pijany (dość mocno prawdę rzekłwszy)
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
2) Świetny komentarz Krzywonos
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Jeśli PiS wygra, to ostatni zgasi światło. Nie daj panie Boże, żeby tak się stało. - mówiła.
3) Notowania PiS u bukmaherów spadają po aferze z Merkel. Sondaże pewnie też.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
4) I naprawdę ostatnie :D Prezes w "pociągu zwycięstwa"
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Jedziemy do Gdańska, co traktujemy jako podróż zwycięstwa - mówił Jarosław Kaczyński.
 
 
lmt7
#57 lmt7
6 października 2011, 09:42
Prze0prasza za spam...ale to już jest taki kabaret że powstrzymać się nie można :D
9:13 Dziennikarz pyta o Merkelgate. Prezes zdumiony:

Nie będzie wojny polsko-niemieckiej. Banalna uwaga w mojej książce jest przez media polskie - a jak i słyszę niemieckie, choć ciężko w to uwierzyć - interpretowana w sposób, który jest wręcz zdumiewający, jakbym sugerował jakąś straszną sytuację w Niemczech, a nigdy niczego takiego nie sugerowałem. Nie jest tak, że dzisiejsze Niemcy to jest kontynuacja dawnego NRD. Nikomu przy zdrowych zmysłach nie może to przyjść do głowy.
Komentarz
Czyżby prezes sam się przyznał, ze nie jest przy zdrowych zmysłach?
 
 
Belfer
#58 Belfer
6 października 2011, 10:47
@lmt7:
Zdecydowanie jest. To cyniczny manipulant bez żadnych skrupułów.
 
 
euro-hill-billy
#59 euro-hill-billy
6 października 2011, 17:29
Derektor, zbanuj.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze