Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień V_2021

19 grudnia

          W ponad 130 miejscowościach w całym kraju odbyły się demonstracje protestacyjne przeciwko Lex TVN. Udział w nich wzięły setki tysięcy, a może nawet  miliony osób, w tym pewnie wszyscy politycy funkcjonujący w naszym świecie politycznym. Kolejny raz Polacy pokazali światu, że Polska to nie PiS, że Naród ma swoje zdanie i potrafi się zorganizować. Zbierano równocześnie podpisy pod apelem do prezydenta, żeby ustawę tą zawetował. Duda pewnie tego nie zrobi, ponieważ kurdupel z Nowogrodzkiej by się na niego obraził. Prawdopodobnie skieruje tą ustawę do Przyłębskiej, pusząc się przy tym okrutnie, a ta będzie ją trzymała w pogotowiu, żeby spełnić życzenie prezesa, gdy ten w łaskawości swojej raczy je sformułować.
           Atak na wolne media jest atakiem na demokrację i prawa człowieka. Atak przeprowadzony „po pisowsku” jest – dodatkowo - złamaniem Konstytucji (który to już raz?) i regulaminu Sejmu. Będzie miał co robić Trybunał Stanu i będą miały co robić sądy po odsunięciu PiS-u od władzy. Warto się uzbroić w cierpliwość, żeby to zobaczyć. Myślę, że nie od rzeczy byłoby utworzenie już teraz albo w nieodległym czasie rządu tymczasowego przez partie opozycyjne. Byłoby to elementem partie te jednoczącym, a dodatkowo pozwoliłoby na opracowanie programów na okres wyborów i zmian prawnych po ich wygraniu. Wygrać z PiS-em trzeba bowiem wysoko, żeby móc odrzucać wetowanie Dudy, który przecież będzie jeszcze bruździł przez jakiś czas po wyborach.
         Przyjdzie taki dzień, że w Warszawie będzie Budapeszt – mówił Kaczyński w czasach szczytu swoich destrukcyjnych reform. Miejmy nadzieję, że nie przyjdzie. Orban okazał się bardziej inteligentny od niego. Tam rzeczywiście nie ma już nawet śladu wolnych mediów. Dzisiaj możemy jedynie marzyć, że przyjdzie taki dzień gdy Kaczyński pójdzie siedzieć.


20 grudnia

          Na Ukrainie, w miejscowości Huta,  spotkanie na szczycie tzw. Grupy Lubelskiej, czyli prezydentów Polski, Ukrainy i Litwy. Na konferencji prasowej po tym spotkaniu Duda był bardzo ważny i elokwentny, jak zwykle. Ten człowiek jest jednak strasznym bufonem, aż wstyd patrzeć, zdając sobie sprawę, że reprezentuje Polskę. Trzej prezydenci wezwali do zdecydowanej postawy wobec Rosji i o nieuleganie życzeniom Putina dotyczącym tego kraju jak również krajów będących kiedyś pod panowaniem Sowiet Union.
          Średnie zarobki w przedsiębiorstwach zatrudniających powyżej dziewięciu pracowników wzrosły w tym roku o ponad 10 procent, podał GUS. Nie wiadomo, niestety, jak to wygląda w przedsiębiorstwach małych, które stanowią przecież większość.
Polska zapłaci 80 milionów złotych kary producentowi śmigłowców Caracal, za zerwanie kontraktu na ich zakup. Antek od dawna już odpoczywa, a my za jego wyczyny ciągle płacimy.
          Informacje o wczorajszych manifestacjach w Polsce są dzisiaj na pierwszych stronach czołowych dzienników zachodnioeuropejskich i amerykańskich wraz z komentarzami. I po co ci to było Kaczorze? Ja się natomiast zastanawiam nad tym, jak strasznie stoczyła się do bagna trzyosobowa grupka Kukiza, który jeszcze tak niedawno mienił się patriotą, a dzisiaj jest, razem ze swoimi kolegami, kołem sejmowym męskich prostytutek.


21 grudnia 

          Zachodnie media piszą, że Roman Giertych i prokurator Ewa Wrzosek byli inwigilowani przez nasze służby specjalne z użyciem systemu Pegasus. Twierdzi tak Citizen Lab, działający przy Uniwesytecie Toronto, który od wielu lat specjalizuje się w prowadzeniu takich analiz. Wywołało to dzisiaj spore poruszenie w naszych kręgach politycznych i niektórych mediach, a Giertych poinformował, że ze swoim protestem czeka na decyzję Naczelnej Rady Adwokackiej . Tymczasowo złożył powiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury włoskiej, ponieważ we Włoszech mieszka na stałe, a poza tym prokuraturze polskiej nie ufa, jak twierdzi.
          Na Covid zmarła wczoraj rekordowa liczba chorych, bo 775 osób. Trzy czwarte z tych już świętej pamięci to osoby niezaszczepione, wierzące w gusła i PiS. Elektorat rządzącej partii stopniowo wymiera. Jaka szkoda.  Powiedzieć, że czasy mamy straszne to jak nic nie powiedzieć. Gdzie się schował mądrala Kaczor, który odpowiada za nasze bezpieczeństwo?


22 grudnia

          KE zgodziła się na zastosowanie zerowego podatku VAT na produkty żywnościowe w Polsce. KE zakomunikowała również, że wszczyna procedurę antynaruszeniową wobec naszego TK, dotyczącą jego wyroków wobec działań UE. KE uzasadnia wszczęcie procedury tym, że jego wyroki odbierają Polakom prawo do wolnych sądów i dochodzenia prawdziwej sprawiedliwości. KE uważa, że TK nie jest obecnie bezstronnym i niezawisłym sądem. Zlituj się Jarek i zrób coś z tą KE, bo to się żyć odechciewa po prostu. Masz tam przecież armię swoich ludzi, nawet tą od pokazywania czegoś palcem masz, zrób więc „porządek” chłopie.
          Morawiecki był z wizytą na dolnym Śląsku, gdzie próbował przemawiać w swoim stylu do górników, natknął się jednak na ostry sprzeciw i musiał ze spotkania rejterować. Poseł ze Śląska, oszust z Wrocławia (!) krzyczeli górnicy na pożegnanie Pinokia. No, no, jeszcze trochę i najwierniejsi z wiernych zaczną gonić pisowców kijami. Czyżby to znowu była wina Tuska? Tym razem się z tym w pełni zgadzam.


23 grudnia

          AP pisze, opierając się na analizie Citizen Lab, że senator Krzysztof Brejza był w czasie wyborów w roku 1919 (październik) inwigilowany za pomocą systemu Pegasus. Senator był wtedy szefem kampanii wyborczej PO, a jego telefon był hakowany 33 razy. Stawia to pod znakiem zapytania uczciwość tych wyborów. W takich sprawach musi się odbywać niezależne śledztwo. Inaczej nic nie będzie przebiegało zgodnie z zasadami demokracji, a wyniki każdych wyborów będą budziły wątpliwości. Roman Giertych mówi, że telefon miał przy sobie nawet w czasie spowiedzi. Kaczyński, Ziobro czy Kamiński mogli być wtedy razem z nim. Donald Tusk napisał do tych  doniesień na temat inwigilacji celny komentarz – „Przecież PiS obiecał, że będzie słuchał ludzi” (!!!!!)


24 grudnia

          No i mamy Święta, te najpiękniejsze, najbardziej uczuciowe, w które wszyscy składają sobie życzenia. Od siebie życzę Wszystkiego Najlepszego wszystkim przyjaciołom naszego portalu, wszystkim tu piszącym, komentującym i tym tylko czytającym. To życzenia indywidualne. Czego życzę Polsce? Posłużę się w tym celu, jako katolik, słowami kolędy:      
„Podnieś rękę Boże dziecię, błogosław Ojczyznę miłą, w dobrych radach, dobrym bycie wspieraj jej siłę swą siłą – dom nasz i majętność całą, i wszystkie wioski z miastami, a słowo ciałem się stało i mieszkało między nami”.
I jeszcze ksiądz Jan Twardowski:
„Oby się nasze trudne sprawy porozkręcały jak supełki, własne ambicje i urazy zaczęły śmieszyć jak kukiełki”

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze