Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień III_2021

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus

 


Dzień dobry wszystkim.


Od pewnego czasu zastanawiam się, czy i jak wrócić na nasz portal. Najpierw jednak parę słów wytłumaczenia. Życie dopadło mnie w sposób dotkliwy w pierwszej połowie ubiegłego roku. Kuruję się z tego do tej pory, wykorzystując znaną prawidłowość „co nas nie zabije, to nas wzmocni”. W czasie mojej choroby działo się mnóstwo różnych rzeczy w zakresie gospodarki i polityki, nie byłem jednak w stanie zmusić się do stukania w klawiaturę komputera, chociaż myśli kłębiły się nachalnie.

Było mi trochę tęskno za „Naszym Państwem”, za cotygodniowym przekomarzaniem się i za bieżącym komentowaniem wydarzeń. Tęskno mi było nawet za pewnym „gorolem spode Turbacza”, który nazwał się skromnie FB, miał w garażu najdroższe samochody, jakie są zarejestrowane w Polsce i najwspanialszy dom w Nowym Targu, od bram którego musiał ciągle odpędzać nachalnie żebrzącą tłuszczę.

Spróbuję wrócić do bieżącego komentowania wydarzeń, chwilowo może na pół etatu, żeby nie przedobrzyć.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy mnie dotąd pamiętają i którzy dobrze mi życzą.

Ergo ad rem…

 

25 września

Ostatni weekend tego miesiąca. Pogoda taka sobie jak na bieżący rok, który nas pod  tym względem zdecydowanie nie rozpieszczał. Politycznie dzieje się sporo – problem Turowa, stanu wyjątkowego na białoruskiej granicy, problem z polskim ładem o którym wielu mówi, że to ład ruski (wypisz, wymaluj), galopująca inflacja, nieustający burdel w Sejmie, gdzie większość głosów PiS kupuje za stołki i inne profity, nędza rządzącej prawicy i słabość nie potrafiącej tego wykorzystać opozycji, bunty różnych grup społecznych – medycy, nauczyciele, policjanci, itd., itd., po prostu chaos w państwie rządzonym przez kurdupla z Nowogrodzkiej i złotoustego premiera Morawieckiego.


 

26 września

Wybory parlamentarne w Niemczech. Kończy się sprawowanie funkcji kanclerza przez Mutti Merkel, którą piastowała przez 16 lat. Przeprowadziła Niemcy i UE przez kilka kryzysów, w tym kryzys grecki i wielki kryzys migracyjny, zasłużenie zdobywając tytuł cesarzowej Europy. Pochodzi z NRD, dobrze  więc rozumie kraje z bloku tak zwanych demoludów. Politycznie wychowała się przy Helmucie Kohlu. Zachodni politycy uważali, że z funkcją kanclerza sobie nie poradzi. Poradziła sobie i to jak jeszcze. Uważam, że Makrela jest przyjaciółką Polski i Polaków, fanką Wielkiej Solidarności. Sądzę, że w przyszłości nieraz pożałujemy, że jej już nie ma na czele tego mocarstwa. Pod jej kierownictwem Niemcy stały się naszym bliskim partnerem gospodarczym i handlowym. Wymiana handlowa osiągnęła już poziom 130 miliardów Euro i ciągle rośnie.


 

27 września

Dwa główne tematy zaprzątają dzisiaj komentatorów. Jeden to przyszła konfiguracja władzy federalnej w Niemczech. a drugi – przetargi z Czechami na temat Turowa. W pierwszej kwestii przepychanki potrwają pewnie wiele tygodni. Największym wygranym są Zieloni a największym przegranym Chadecy (CDU/CSU) Wiodącą rolę w tworzeniu nowej koalicji będzie miało z pewnością SPD. W drugiej sprawie właściwie nic nie wiadomo. Nasz przemądrzały premier Mateuszek potknął się o jeszcze bardziej, jak się wydaje, cwańszego premiera Czech i sprawy turlają się niespiesznie.


 

28 września

Dziennikarze śledczy skrzyknęli się i przeanalizowali powiązania około pięciu tysięcy osób, zajmujących kluczowe stanowiska w spółkach Skarbu Państwa – Zarządy i Rady Nadzorcze. Ponad 900 z nich to ludzie powiązani ze Zjednoczoną Prawicą. Najwięcej z nich, jak się okazało, należy do „stajni” Morawieckiego. Kolejne miejsca zajmują stajnie Sasina, Błaszczaka, Brudzińskiego, … Ugrupowanie Ziobry opanowało niemal w całości Lasy Państwowe. Dziennikarze piszą, że ich lista dotyczy jedynie Spółek pierwszego wyboru. Jeżeli dodalibyśmy do tego spółki – córki i inne powiązania, to wyłania się cała mafia pisowska, żerująca na strukturze gospodarczej kraju.

Spore zainteresowanie budzi od jakiegoś czasu sprawa Sejmików wojewódzkich, które dumnie ogłosiły, że ich obszar jest strefą wolną od LGBT. Unia Europejska uznała to za objaw dyskryminowania części społeczeństwa i zapowiedziała, że jeśli uchwały sejmików nie zostaną wycofane, to samorządy te nie dostaną przewidzianych dla nich dotacji. Co było robić? Mimo „patriotycznych” i płomiennych wystąpień części radnych powiedzenie „pecunia non olet” jednak wygrało i wszystkie te sejmiki wycofały swoje dyskryminujące uchwały. Sprawa dotyczyła pięciu województw – małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego, w których rządzą PiS-owcy.

Na wczorajszej konferencji prasowej moi ulubieni ministrowie, Kamiński i Wąsik, pokazali zdjęcia i filmiki pochodzące rzekomo z komórek imigrantów, pchających się do nas z Białorusi. Było to wyrażone wprost pod ich adresem oskarżenie. Co pokazywały te filmiki z takim trudem odzyskane przez służby? Pokazywały pedofilię, zoofilię a jeden z nich pokazywał nawet nieszczęśnika tuż przed ścięciem jego głowy maczetą. Przekaz wynikający z tej konferencji był jednoznaczny – zohydzenie obrazu całej tej grupy uchodźców. I co? Jakiś dziennikarzyna gdzieś tam poszukał i szybko odkrył, że wszystkie te filmiki pochodzą z jednego, znanego podobno filmu pornograficznego. Zupa się więc wylała. Tyle pracy służb, tyle „świetnych” pomysłów ministrów i… no, kompromitacja po prostu. Ileż złego przynoszą ci cholerni dziennikarze. Jak strasznie utrudniają życie rządowi. Nie da się ich lubić po prostu, no nie da się!

 

1-2 października

Niewiele się dzieje. Rozmowy z Czechami w sprawie Turowa zostały podobno zerwane, rozmowy z medykami bez jakichś konstruktywnych wniosków, w sprawach granicy polsko-białoruskiej nadal fatalnie (podobno rząd robi wszystko świetnie a opozycja bruździ jak zwykle), w sprawie nowego ładu nadal niewiele wiadomo… Jednym słowem mamy przedłużające się status quo. Komentator w tej sytuacji nie ma co robić.

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze