Polub NaszePanstwo.pl na   

Stop jedynkom

  • Kategoria: Polityka
  • Belfer
Internet jest potęgą. Oczywiście pod warunkiem, że jakiś pomysł, jakaś idea wzbudzi duże zainteresowanie, a pomysłodawca potrafi innych przekonać do swej idei. Jakiś czas temu doskonałym dowodem na potęgę internetu były eliminacje do konkursu Eurowizji w Rosji. Za sporawą zmasowanej internetowej akcji wygrał te eliminacje Peter Nalitch do niedawna znany wyłącznie z internetu*. Jednak nie o muzyce chcę pisać, ale o polityce. Janusz Palikot odniósł ogromny sukces w chwili swego odejścia z PO dzięki internetowi - na jego kongres założycielski przyjechało ponad cztery tysiące osób, tysiące ludzi podjęło dyskusję polityczną na masowo zakładanych forach. To, że Palikot potem zmarnował ten kapitał jest sprawą zupełnie osobną.
Wiele tygodni temu w "Angorze" dwaj dziennikarze - Sobczak i Szpak zainicjowali akcję - Głosuj bez obciachu, spuść jedynkę do piachu. Sensownie i rzeczowo uzasadniają w swoich tekstach powody, dla których warto na partyjnych listach wybrać inne numery niż pierwszy. Jednak dopiero niedawno, gdy rozpoczęła się akcja na Facebooku**, pomysł stał się popularny i zaczęto o nim mówić. Dorzucę do niego swe własne eurocenty.
W zasadzie większość wyborców to ludzie niezadowoleni z polityków, mamy swoje preferencje, ale często partie nie spełniają oczekiwań wyborców. Po czterech latach rządów PO wielu jej wyborców ma ambiwalentne odczucia. Nie ze wszystkiego są zadowoleni. Czy jednak oznacza to, że mają pokazać partii "figę" głosując na PiS i ryzykując powrót skompromitowanego pomysłu IV RP? Zdegustowani żenującym Napieralskim wyborcy SLD też wahają się przed wyborami.Nawet niektórzy wyborcy PiS mają za złe politykom tej partii niektóre wybryki. Tym razem nie wyrażam żadnych preferencji wyborczych - zachęcam po prostu do głosowania. Niezależnie -drogi wyborco - jakie są twoje preferencje, możesz wysłać wyraźny sygnał swoim politykom. Wybierz z listy innego kandydata i na niego zagłosuj, pokażmy liderom, że mamy ich dość. Niech ci znani, te "lokomotywy" wyborcze, politycy, którzy nauczyli się wyborców lekceważyć, dostaną od nas wyborców wyraźny sygnał. To się może udać, jeśli zrobimy tak gremialnie.

  --
* Zainteresowanych odsyłam do tekstu na swoim blogu.
** Tytuł felietonu związany jest z nazwą akcji na Facebooku nosi nazwę Stop Jedynkom.

Komentarze  

 
Eloisa
#81 Eloisa
29 października 2020, 10:50
You could certainly see your expertise within the paintings you write.
The world hopes for even more passionate writers such as you who aren't afraid to mention how they
believe. Always follow your heart.

Review my web-site ... Clare Serum: certsmate.qhub.com/.../1987921
Zacytuj
 
 
Lasonya
#82 Lasonya
30 października 2020, 16:04
Yes! Finally something about m88: www.amazing.bet/vn/m88/.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać