Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia_listopad_I_2020

  • Kategoria: Polityka
  • Simon

A zatem idźmy dalej tą ścieżką rozpaczy i serdecznej zadumy nad głupotą; ścieżką, którą jedni zwą kronikarstwem, a inni borykaniem się z puszczeniem pawia na widok bezczelnej głupoty ludzkiej. Należy przecie zachować potomnym te paroksyzmy szaleństwa: wszak ich będą – co daj Boże – już tylko bawić. Ruszajmy zatem szlakiem wytyczonym przez Taurusa – choćby wobec ostatnich wypadków nie wiem jak się nie chciało… Zważywszy na obecny rozwój muzyki, sztuki, czy filozofii, i ekstrapolując te cuda na przyszłość – potomni mogą potrzebować rozrywki. Przyszłość wzywa!
 
01.11.2020
 
Zamknięte cmentarze.
Że zacytuję mistrza Koterskiego słowami jego Adasia: „Dżizus, kurwa, ja pierdolę…”
Po prostu crème de la crème z profesjonalizmu polskich polityków, symbol polskiego radzenia sobie, niczem skrzydła husarii na czołgu, co to ma części zapasowe z przetargu Macierewicza.
Miesiąc, bity miesiąc wcześniej głupiego podsrywania w mediach tych wszystkich partyjnych mędrków od tradycji, chrześcijańskich wartości i zawracania Wisły kijem. Ooooo, że to tradycja i nie można. Nie wypada. A Gowiny, a podsekretarze stanu, a brodate Fogele i inne takie wybryki konserwatywnej natury. Że nie, że ani guzika, że co by powiedział Jan Paweł, że nie można ucinać giętkiego korzenia Narodu prącego do grobów. No pasaran. Na te święte znicze!
I co? I pstro, zakaz, nie wejdziecie, ani hu hu, no chyba, że nazywacie się Kaczyński, ale z TYCH Kaczyńskich.
Nie miałbym pretensji, że tak, albo nie, gdyby to było jakoś z planem, pomysłem, poszanowaniem ludzi.
Ale to było jak zwykle: a, pieprzniemy głupkom  po oczach zakazem dwadzieścia cztery godziny przed, przecie to lud ciemny, i tak kupi.
Może się tam potem rzuci w tłum, że wykupimy interwencyjnie trochę chryzantem…
 
 
Protest strajku kobiet przed Archidiecezją Krakowską.
"Choć nie podzielamy chrześcijańskiej wiary w istnienie szatana, to widzimy, że w naszym życiu społecznym jest „szatan”, który jest realny, tuszuje wykorzystywanie seksualne dzieci, pogardza kobietami, dehumanizuje osoby LGBT+, prowadzi krucjatę ideologiczną w szkołach, bez umiaru żeruje na budżecie państwa. Ten „szatan” ma twarz i imię–i to on właśnie mieszka przy ul. Franciszkańskiej 3" - uważają demonstranci.
 
I tak oto bezbożni purpuraci nawrócili „lewactwo”. Zabawne. Tischner powiadał, że nie zna żadnego ateisty uczynionego przez Marksa, za to wielu przez księdza proboszcza. Czyżby tu był przypadek odwrotny?
 
 
„Uwięzione osoby nie mogły opuścić łódzkiego cmentarza przy ul. Kurczaki. W piątek o godz. 22 pracownicy zamknęli bramy nekropolii, nie sprawdzając, czy ktoś jeszcze przebywa na jej terenie - informuje "Dziennik Łódzki".
Konspiracja, kochani. Jak za okupacji. Takie czasy przyszli, że znów trzeba przeciw władzy spiskować. Dzień wcześniej po nocy się przemykać. Kombinować. Oszukiwać. Bo władza głupia i wredna jest.
Taka Polska marzeń, wiecie?
 
 
"Należy publicznie zapytać Prokuratora Generalnego: kto konkretnie wydał polecenie wycofania wniosku i co było powodem tej decyzji? Czy bojówkarze napadający na dziennikarzy są pod specjalną ochroną prokuratury?" - pyta Zbigniewa Ziobrę prezes Press Club Polska. Chodzi o sprawę wycofania przez prokuraturę wniosku o areszt dla mężczyzny, który zaatakował dziennikarkę "Gazety Wyborczej" w czasie strajku kobiet.
I:
Przypomnijmy, podczas środowego strajku kobiet we Wrocławiu doszło do ataku na dziennikarkę "Gazety Wyborczej”. Sprawca jednego z ataków, 32-letni Robert G. usłyszał zarzuty naruszenia nietykalności osobistej oraz posiadania środków zabronionych. Prokuratura okręgowa po zapoznaniu się z aktami, wniosła do sądu o tymczasowe aresztowanie napastnika. Jak informuje "GW", jeszcze tego samego dnia prokuratura poinformowała sąd o wycofaniu swojego wcześniejszego wniosku. Według źródeł dziennika, w sprawie interweniować miała Prokuratura Krajowa.”
 
[onet.pl]
 
Otóż to. Jeśli drwiąco zapyta was jakiś zapieniony pisi troll, dlaczego histeryzujecie z tym faszyzmem – to jest to najlepszy przykład. Będzie ich więcej. W następnych dniach poniosą staruszkę do suki oskarżając ją o pobicie policjantów, wejdą do domu czternastolatka, który wrzucił na Facebooka ogłoszenie o strajku kobiet i będą go straszyć ośmioma latami więzienia, a także wyślą bandytów ubranych po cywilnemu i z pałkami teleskopowymi aby weszli między kobiety w strajku.
Posłankę opozycji spryskają gazem, wicemarszałka poszarpią, a potem oskarżą o pobicie policjanta, a ich wódz, pan i władca wydrze się z mównicy sejmowej, już po zakończeniu obrad, uciszając SWOJĄ marszałek sejmu, jak jaką powolną sukę: „będziecie siedzieć!” Do wszystkich posłów opozycji.
 
02.11.2020
 
Szef „Straży Narodowej” chce ochrony policji. Zapamiętajcie to nazwisko. Niekoniecznie twarz z demonstracji, bo może się przyśnić.
Robert Bąkiewicz. Jeden z byłych szefów ONR. Z największych zalet wobec własnego osądu - białoskóry mizogin o niewielkim rozumku. Ale kłamać umie, jak z nut.
Ktoś w sieci zapytał przytomnie: a co będą robili „narodowcy” w razie wybuchu wojny? Będą bić kobiety, czy raczej podpalać mieszkania?
To jest właśnie prawdziwa twarz wodza. To, co wyhodował. Zastępy tępych troglodytów, którzy chcą niszczyć, bić, opluwać i poniewierać. Tych damskich bokserów, tych bydlaków mocnych w kupie, co to czekają na zew przelanej krwi.
Ale kiedy trzeba wziąć za swój bandytyzm odpowiedzialność – skamlą ze strachu.
Oto ta „straż”, co to broniła nieatakowanego – sama teraz chce ochrony policji.
Za wiele ci rzeczy hańba, satrapo. Ale za to, żeś z takich kreatur uczynił „obrońców polskości” – hańba ci stukroć.
 
 
„Protesty przed willą Przyłębskich trwają od wtorku. Kolektyw Dziewuchy Berlin postanowił w ten sposób zwrócić uwagę lokalnej społeczności na zaostrzenie prawa aborcyjnego w Polsce”
 
No i kotlety przypalone. Bo się drą przed oknami. A to taka piękna rezydencja, tak pięknie w telewizji berlińskiej wyglądała… Przecież my pijemy białe wino, jak wy, co Wolfgang, jaki Wolfgang?! Co łamanie prawa?! Co satrapia na wzór wschodni?! My ogrodnika mamy!
 
 
03.11.2020
 
„Według informacji Rządowego Centrum Legislacji wyrok Trybunału Konstytucyjnego ws. zbadania zgodności z konstytucją tzw. przesłanki eugenicznej w kwestii aborcji powinien zostać ogłoszony w Dzienniku Ustaw do 2 listopada. Tak się jednak nie stało.”
 
Czyli co? Prezes jeszcze nie wydał decyzji?
Niewiarygodne, że prawie czterdzieści milionów ludzi bierze udział w tej żałosnej szopce. A ilu udaje, że to jest na poważnie!
Przerażające. Aczkolwiek wiele mówiące o ludzkiej naturze.
 
 
"Jeżeli potwierdzi się, że niektórzy nauczyciele namawiali uczniów do udziału w protestach lub sami brali w nich udział, m.in. powodując zagrożenie w czasie epidemii, będą wyciągnięte konsekwencje przewidziane prawem" - przekazała w komunikacie rzeczniczka prasowa MEN Anna Ostrowska.
 
Czarnek tak zarządził. W związku z tym nie wiem, jakim prawem. Kanonicznym? Pierwszej nocy? Pławienia czarownic?
Oto dyktatura ciemniaków. Bezwstydna, straszna, bezczelna:
„Skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”
 
To mówi w Polsce minister edukacji.
Nic dziwnego, że ktoś taki będzie chciał zastraszyć ludzi mądrych, wolnych, odpowiedzialnych i odważnych.
Różnie się mówi o nauczycielach. Ale to, że znalazło się tylu młodych ludzi, którzy zechcieli wykrzyczeć prostakom, chamom, bydlakom i zamordystom ich faktyczny stan mentalny prosto w gęby – nawet znając konsekwencje takiej odwagi – to przemawia na korzyść wielu nauczycieli, wychowawców, mentorów.
A oto wasi wychowankowie. Oto wasza cenzurka i świadectwo. Żaden papier od tego nie lepszy. Wieszczowie mawiali zawile, wyście mówili prosto. Najlepsze świadectwo dojrzałości, jakie jestem sobie w stanie wyobrazić. Dziękuję.
 
 
„Posiedzenie Sejmu przełożone. PiS niepewne losów inicjatywy prezydenta w sprawie aborcji”
 
To ta słynna taktyka Capo di tu… Prezesa znaczy. Rzucamy gówno w wentylator z bezpiecznego miejsca, chronionego rzędami suk – i patrzymy do kogo i ile się przyklei. A jak się zaczyna palić pod dupą – bierzemy na przeczekanie. No, przecież bez końca na ulice wychodzić nie będą. Prezes już wiele razy czekał. Nawet dekadami. Czekał z tak palącymi sprawami, jak zemsta – a wytrzymał… Dwadzieścia lat, trzydzieści… Już jego cierpliwości nie będziecie uczyć…
Znudzimy się? Zmęczymy?
 

Kaja Godek domaga się publikacji wyroku TK.
Och Kaju, kaj ty, tam nie Prezes. O, zaskoczona? Jesteś tylko kolejnym narzędziem w małych, pulchnych rączkach wodza. On nie ma poglądów. Nie jest lewicowy, ani prawicowy. Ma gdzieś, czy życie jest narodzone, czy poczęte. Kalafiorem mu wisi, czy Rydzyk jest agentem, czy nie.
Jego interesuje tylko władza. Czysta pragmatyka władzy.
A że twoje wąskie czółko i niewiele szersze horyzonty mu się przydały? To i chwała, ale teraz won do reszty popaprańców utrzymywanych z rosyjskich pieniędzy. Prezes wie, że istniejecie, Prezes wie, że siorbiecie konfederacyjną kasę z Kremla – ale myśli, że nad tym zapanuje. Taki Ordo Iuris: wiem, po czyich rubelkowych pieniądzach jesteście, wy wszystkie Bosackie, Godki, Brauny, Macierewicze, Rydzyki… Ale ja was wykorzystam i wykiwam, dla mojej ukochanej waaaadzy…
I się przeliczy, stary pierdoła. Bo jedyne, co umie, to grać na konflikt – a tu akurat jest współpraca.
Wyhodowałeś sobie wodzu pohybel. Szkoda, że przy okazji także i nam…
 
 
Wybory w USA. Trump już wygrał. No jak nie, jak tak? Setki tysięcy ruskich trolli, pisich trolli, inceli o korwinowskich zapatrywaniach na sępie prawo konkurencyjnej walki – wszyscy oni ogłaszają nad ranem zwycięstwo Trumpa.
Bo wszak to logiczne, że musiał zwyciężyć. Koleś o inteligencji handlarza samochodami, egotyk większy od Wałęsy (a to już nie lada osiągnięcie!), pomarańczowy człowiek od stawiania murów na granicach i promowania wybielacza doustnie – to jedyna opcja do przyjęcia!
To jest, rozumiecie, żelazne prawo polskiej „prawicy”. Pieniądz gorszy wypiera lepszy. Głupszy rozstawia mądrzejszych po kątach. Słabszy radzi silniejszym siłownię. Cham naucza kultury. A łgarz – prawdomówności.
Taki, wiecie – „konserwatywny” sznyt.
Ten pajac pasuje im jak ulał.
Bogu dzięki Amerykanom w końcu nie.
 
 
Duda wrzuca swój projekt ustawy antyaborcyjnej. Takie uśmierzenie, wicie, rozumicie.
Opozycja, obóz rządzący (czyli Jarosław), Jędraszewski i błogosławiony ojciec uzdrawiających fal Rydzyk – jak jeden mąż uważają projekt za… poroniony.
Nie jest łatwo być geniuszem wśród maluczkich – pomyślał sobie zapewne p.o. prezydenta.
A ja mu współczuję, albowiem nie jest łatwo być maluczkim wśród geniuszy… eee… czy jakoś tak… ostry cień mgły…
 
 
„- Często mamy do czynienia ze niezrozumiałym ukrywaniem dostępnych łóżek dla chorych na COVID-19. Poprosimy wojsko o wsparcie w zakresie administrowania informacją o wolnych łóżkach i o to, aby do każdego szpitala został skierowany żołnierz.”
 
Ludność sobie dowcipkuje, że zostało  przeprowadzone ogólnowojskowe szkolenie z liczenia do czterech.
A ja pytam: gdzie koksowniki?! Przecież konserwatyści powinni dbać o tradycję?!
 
 
04.11.2020
 
Krótki rzut oka na rozwój „niezależnej” nauki w ostatnich dekadach:
- można się żywić Słońcem;
- Ziemia jest płaska;
- wirus zabijający już parę milionów ludzi – nie istnieje;
- Ziemią rządzą jaszczury prowadzące do depopulacji pazurami Billa Gatesa;
- homeopatia śmiga i działa;
- zarodki krzyczą;
- społeczeństwa bez „śniadych” się rozwijają;
- jak samolot spada i na końcu piloci krzyczą w ostatnich sekundach „kurwa mać”, to to jest wybuch;
- horoskopy mówią prawdę (ale tu akurat bez zmian od tysiącleci);
- jak się ludzi za mordę weźmie, to będzie bezpiecznie;
- łobuz kocha najbardziej.
 
I tak ab ovo ad male; od startu do mety, od spierdolenia, do spierdolenia.
A oto donoszę nowy kwiatek do tej listy sukulentów: Trump właśnie ogłasza, że jego przegrana, to oszustwo.
Coś mi się zdaje, że teraz Hamerykańce w trzy miesiące przeżyją atak paranoi, jaki my mamy od piętnastu lat… Inna sprawa, że oni mają demokrację, a my atrapę. Bo tam ludzie w praworządność WIERZĄ.
A u nas? W praworządność?! Coś pan?!
No i mamy, co mamy.
Tam w praworządność ufa nawet redneck. Bo w końcu znajdzie się nieprzekupny sędzia. A u nas? U nas nie wierzy nawet tanio wynajęta dziw… dziew… kobieta na czele „Trybunału Konstytucyjnego”.
 
 
„Od kilku tygodni Niemcy oferują pomoc w walce z COVID-19 swym partnerom w Unii Europejskiej. Do polskiego rządu zwracają się z tą ofertą najważniejsi niemieccy politycy. Mimo dramatycznej sytuacji Polska nie wyraziła zainteresowania pomocą.”
 
A to Wehrmachtowcy! Upokorzyć nas chcą! Jaka pomoc, jaka pomoc? Reparacje, kurwa!!!
 
 
O, znowu pomarańczowy człowiek. Stwierdził, że liczenie głosów korespondencyjnych (a tak głosowali głównie demokraci) - to prosta droga do pokazania, że przegrał. Więc drze się: „Stop count!”
MądralaJ W momencie, kiedy się drze, przegrywa. Że idiota rządzący światem? A któż inny stałby się bożyszczem polskiej „prawicy”?
 
05.11.2020
 
Jacek Kurski z ochroną Służb Ochrony Państwa.
Trudno się dziwić, taki diament. Co prawda do tej pory ochrona przysługiwała oficjelom z rządu. Ale to słuszne, kiedy już wiadomo, kto rządzi. Transparentność, wicie.
Oni go chronią przed miłością ciemnego ludu. Bo, wicie, miłość potrafi być brutalna… Zenek na pewno o tym coś śpiewał…
 
 
 
„Ponad 300 osób podpisało apel do premiera Morawieckiego i prezydenta Dudy o usunięcie Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji i nauki. Sygnatariusze piszą, że w wypowiedziach Czarnka rażą "brak poszanowania ludzi o innych poglądach, ukrainofobia, antysemityzm, dehumanizacja osób nieheteronormatywnych, mizoginizm oraz pochwalanie kar cielesnych wobec dzieci".
 
Podpisali koryfeusze nauki, sztuki i przyzwoitości.
Czyli co?
Ano to, co zazwyczaj w komunie – choćby była „bis”.
Sygnatariuszy listu trzydziestu  czterech… eee… znaczy trzystu potraktujemy wychowawczo. Nie żeby zaraz szykany. Mogą przecież na czas złożyć samokrytykę.
 
06.11.2020
 
Trump: „Jeśli policzymy legalne głosy, wygramy!”
Rzeczywistość: „Kamień nadal spada zgodnie z prawem grawitacji”
 
 
„- Mamy wystarczającą liczbę łóżek i respiratorów, budujemy szpitale tymczasowe. W tej chwili jesteśmy samowystarczalni, takiej pomocy Polska nie potrzebuje - mówił o niemieckiej ofercie pomocy w walce z pandemią koronawirusa wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.”
 
Bo wicie, rozumicie – żadnej pomocy od niemieckich interwentów i Wehrmachtowców! My jak Wanda, prędzej się w Wisłę rzucim… Łóżka, lekarze, szpitale? A nich jadą… Znaczy, tfu!, spoza Unii się ściągnie…
Ale reparacje? A to, to tak, dawajta, miliardy, biliony! Dawajta, dawajta, póki honorowo przyjmiem!
 
 „Rafał Trzaskowski: nie wyrażam zgody na organizację Marszu Niepodległości”
 
Ojej. A Prezesa ktoś zapytał?
No bo Prezes już wcześniej zadbał, żeby w tym kraju królowało prawo silniejszego. Kto ma pały, ten ma prawo. Za to samo opozycjonista ma siedzieć, a przydupas dostawać ordery. Wola wodza wpałowanym prawem. A wyście się Trzaskowski nie zapytali… Jakbyście jakąś władzę mieli nie od jedynego pomazańca… Oj Trzaskowski, Trzaskowski, ja bym na waszym miejscy uważał… Władzy się wam zachciało? Decydować?
Kiedy to jeden przewodzi wszystkim. Jeden wszystkimi rządzi. Jeden wszystkie jednoczy.
Pierśc… Jarosław, znaczy. Zwykły poseł taki. Demokracja maluczkiego.
 
 
 „Kard. Henryk Gulbinowicz otrzymał zakaz uczestnictwa w jakichkolwiek celebracjach lub spotkaniach publicznych oraz używania insygniów biskupich. Został także pozbawiony prawa do nabożeństwa pogrzebowego i pochówku w katedrze - poinformowała Nuncjatura Apostolska w Polsce.”
 
I niedługo umrze. Wiem, wyprzedzam fakty. Nie wiem, czy miał świadomość tej symbolicznej kary i – szczerze mówiąc – do niczego mi to niepotrzebne.
Zastanawiam się nad czym innym. Oto nasi „konserwatyści” i „obrońcy chrześcijańskich wartości” ruszyli, niczym Hunowie, na ludzi zasłużonych dla niepodległości Polski. Na Michnika, Kuronia, Wałęsę, Wujca, Frasyniuka, Krzywonos… Dworowali sobie, drwili, obrzucali błotem i gównem, odsądzali od czci i wiary… Mój Boże, ludzie takiej marnej miary, jak Ziemkiewicz „zawsze trochę się gwałci” zrobili z biednego, jąkającego się od ubeckich pał Michnika ikonę zła… I wywołali wilka z lasu.
„Konserwatyści”, psia ich mać. To się jedno kaczemu wodzu udało, wszystkich zbrukać i wszystkie legendy unurzać w gównie.
Jankowski? Kapelan Solidarności? Pedofil.
Gulbinowicz? Donosiciel SB przez lat kilkanaście, z majtek kleryków nie wyglądał.
Dziwisz? Szkoda gadać.
 
Ale mam jedną prośbę. Pamiętajmy.
Te wszystkie Paetze, Gulbinowicze, Dziwisze – to tylko zwyczajna piana, która się przyczepia. Świeci.
Jądrem jest Popiełuszko, a przynajmniej powinien być. Prawda, odwaga, poświęcenie.
Nie zapominajmy sprzedajności, głupoty, chciwości, krzywd, zboczeń, zrobienia z Kościoła Powszechnego areny gejowskich zmagań, pedofilii, totalnej żenady, kurestwa.
Ale też pamiętajmy, że dla zasad jeden z pomniejszych z nas zginął dusząc się kilka godzin pętlą do nóg a potem topiąc w Wiśle. Bo chciał stać w prawdzie. Bo to my jesteśmy Kościołem, a nie ci dziwni zboczeńcy w czapkach po cukrze.
O jego Kościół walczmy. Nie ten Gulbinowicza, Rydzyka, czy Kaczyńskiego.
 
07.11.2020
 
Byli admirałowie i generałowie (teraz w stanie spoczynku) napisali list otwarty – apel, wyrażający zaniepokojenie sytuacją w kraju po orzeczeniu tak zwanego Trybunału Konstytucyjnego na temat prawa do aborcji.
„Wyrazili oni niepokój związany z sytuacją w kraju po ogłoszeniu wyroku TK w sprawie aborcji. W opinii Antoniego Macierewicza list "pokazuje prawdziwe ideowe i organizacyjne zaplecze demonstracji". - Treść tego listu skupia się wokół siania niepewności i wspierania żądań dotyczących obalenia rząd - powiedział były minister obrony na antenie Polskiego Radia 24.”
 
O. Jak na Antka Świroniego bardzo powściągliwe słowa! Tylko „ideowe i organizacyjne zaplecze”? Nic o tym, że oni wszyscy to sowiecka agentura? Że przywiezieni na sowieckich czołgach? Nic o spowodowanym przez nich zamachu? Taki sobie spiseczek, a nie typowy dla Androniuszy spiskowy lewiatan, spiścisko, knowania przez trzy kontynenty i cztery pokolenia wstecz? Żadnych wybuchów, mgieł, zdrad o świcie?!
No, wszyscy się starzejemy, ja wiem, werwa już nie ta – ale cyrk bez najważniejszego clowna, to już nie będzie to.
Panie Antoni, pan jaką Viagrę weźmie, czy jak?!
 
 
 „Warszawski sąd okręgowy utrzymał w sobotę decyzję prezydenta stolicy o zakazie organizacji planowanego na 11 listopada Marszu Niepodległości. Postanowienie sądu jest nieprawomocne. Organizatorzy marszu zapowiedzieli złożenie zażalenia.”
 
Oczywiście to zażalenie, to tak pro forma. Ci „prawdziwi patrioci”, a w istocie zwyczajni bandyci urządzający regularnie urągowisko z niepodległej Rzeczpospolitej, z racami, wyrywaniem bruku, niszczeniem mienia, faszystowskimi hasłami i emblematami – otóż ci „patrioci”, jak na takowych przystało, w dupie mają prawo swojego kraju, jego ład i porządek. Ten ich cały operetkowy, kieszonkowy, z nagła zmartwychwstały Mussolini – o jakże ruczajem pachnącym nazwisku Bąkiewicz – ani ma zamiar przejmować się prawem czy przyzwoitością. Złamie je koncertowo. Zobaczycie. Taki „patriota”…
 
 
 Wiceprezydentem u boku Joe Bidena zostanie Kamala Harris, pierwsza kobieta na tym stanowisku w historii. W dodatku czarnaJ
Rozumiecie tę falę hałasu trzaskających dup rednecków?
A historia jest nawet poważniejsza, niż się na pierwszy rzut oka wydaje.
Otóż Biden ma lat 77 – a pani senator z Kalifornii – 55. W momencie śmierci lub ustąpienia urzędującego prezydenta władzę obejmuje wiceprezydent (jak na przykład Lyndon Johnson po zastrzeleniu Kennedy’ego, czy Gerald Ford po ustąpieniu Nixona). W dodatku Biden składał już deklaracje, że nie będzie się ubiegał o drugą kadencję. A zatem jego prezydentura wygląda co nieco na klepanie pasa startowego do najważniejszego urzędu dla Harris.
Pożyjemy, zobaczymy. Życie uczy, że nawet najbardziej prawdopodobne plany potrafią się zawalić, a z pozoru niemożliwe scenariusze właśnie się spełniają. Niemniej – szanse Kamali są duże.

A to powoduje, że chłopaki z południa, patrząc na zdjęcia Kamali, już pewnie polerują lufy… eee… to nie zabrzmiało dobrze. No, w sensie, że się nie zgadzają i to upadek cywilizacji będzie... No.
 
 
08.11.2020
 
„Radny PiS z Kraśnika Jarosław Jamróz w wulgarny sposób skomentował zdjęcie, na którym znajduje się prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz. "Co to za dz***a tak się rozkraczyła?" - napisał na profilu Dariusza Mateckiego, szczecińskiego samorządowca Solidarnej Polski.”
 
Wzmożenie moralne, kochani. Dobra zmiana. Konserwatywne wartości. Drużyna dla Polski. Czego nie rozumiecie?!
 
 „To media ogłosiły zwycięstwo Joego Bidena, nie ma jeszcze ostatecznych wyników, nie zakończono jeszcze liczenia głosów, więc takie oficjalne gratulacje byłyby po prostu przedwczesne - powiedział w TVP Info prezydencki minister Andrzej Dera. W ten sposób tłumaczył pierwszą reakcję prezydenta Andrzeja Dudy na wyniki wyborów w USA, która wzbudziła kontrowersje.”
 
Albowiem nasz ukochany Pyzaty pogratulował Bidenowi… udanej kampanii.
Jedno jest pewne. Fortu Biden nie będzie.
Ale nas stać. Stać nas na odrzucenie pakietu pomocowego o wartości drugiego planu Marshalla (co jeszcze zobaczycie), no a przynajmniej stać Kempę w Radiu Maryja – bo ona już pobiera dietę europosłanki i stać ją na godność wobec budżetu UE i wywalenie w kosmos 150 miliardów euro dla Polski.
I stać nas na focha p.o. prezydenta w kierunku nowego niemalże władcy świata. A co! W końcu wstaliśmy z kolan! I to w przedpokoju Prezesa!
 
 
„Kiedy Polska stała się jednym z najbardziej dotkniętych pandemią koronawirusa krajów, rząd karmi nas bajką o "samowystarczalności" w walce z wirusem. Kiedy Niemcy proponują pomoc, rząd obrusza się na brak "konkretnych ofert" z ich strony. Wśród kolejnych uników polskiego rządu, aby nie przyjąć pomocy od złego Niemca, umierają ludzie. Tylko w ostatnim tygodniu na koronawirusa zmarło 2 tys. Polaków.
    Z pomocy Niemców korzystają kraje tak bogate jak Holandia, Francja, Włochy czy Hiszpania. Jednak polskiemu rządowi trudno przyjąć tę pomoc po latach grania kartą złego Niemca
    Prezydent Duda przez tydzień ignorował list z ofertą pomocy od prezydenta Steinmeiera
    Wiceszef MSZ Marcin Przydacz uznał niemiecką ofertę za "medialne dyskusje". Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapewnia o wystarczającej liczbie łóżek i respiratorów
    Tymczasem lekarka z Kielc informuje mnie o "drugiej Lombardii" w tym mieście, a medyk z Płocka o braku sensu planowania pracy w szpitalu na dalej niż dwa dni.”
 
[onet.pl]
 
Bo widzicie, towarzyszu, ta pomoc, to nie po partyjnej linii. Od burżujów i zgniłych zachodnich kapitalistów. Na to my, przedstawiciele klasy robotniczo chłopskiej, pijący dla ludu szampana swymi przedstawicielskimi usty – absolutnie nie możemy się zgodzić.
A poza tym, wicie, rozumicie –Hakata, dziadek Tuska z Wehrmachtu i esesmańskie czerwone błyskawice strajku kobiet.
Nie, ta pomoc stanowczo nam niepotrzebna. Prychamy ze wzgardą i odsyłamy. Razem z transportem ryżu od towarzysza Kim Dzong Ila, załapie się.
 
 
 
"W tym roku, mając na uwadze bezpieczeństwo naszych uczestników, a przede wszystkim weteranów, którzy co roku nam towarzyszyli, zdecydowaliśmy się zmienić formułę naszego wydarzenia. 11 listopada zapraszamy wszystkich Polaków do tego, aby przyjechać do Warszawy na rondo Romana Dmowskiego samochodami i motocyklami"
 
To z Facebooka Marszu Niepodległości.
Rzecz jasna łżą jak ostatnie psy. To taka „chrześcijańska wartość „ pewnie, kłamać w żywe oczy. Nie, nic tam nie będzie zmotoryzowane. Tak, będzie bitwa, przemoc i niszczenie mienia. Tak, ku drwinie ze święta Niepodległości mało apetyczny zestaw troglodytów przejdzie ulicami Warszawy, aby zaprezentować swoją intelektualną i moralną ułomność. A reszta Polski będzie bezsilnie patrzeć, jak dumę i radość z posiadania własnego państwa, w myśl obowiązującego obecnie wzorca, odbierają jej ciemne chamy o wąskich horyzontach plujące na wszystko, za co ginęły poprzednie pokolenia.
Smutne. Symptomatyczne.
Dziękujemy ci, o Prezesie, za wyhodowanie tego spektaklu. Najbardziej żałosne jest to, iż pewnie sądzisz, że było warto…
 
 
…na pewno tak sądzisz, satrapo:
 
„Jarosław Kaczyński chciał, by policja uznała strajki kobiet za nielegalne i rozpędziła je przy użyciu siły. Przeciw byli Mariusz Kamiński i Jarosław Szymczyk. Komendant główny policji ma niedługo odejść ze stanowiska - czytamy na stronach "Gazety Wyborczej".
 
Wiele jest przykładów najkrótszego dowcipu świata. Na przykład: „Andrzej Duda – prezydent”.
No to ja mam lidera. Nie, niestety nie ja to wymyśliłem – gdzieś przeczytałem:
 
„JAROZELSKI”.
 
 
 „Fundacja Życie i Rodzina w poniedziałek przekaże do Sejmu podpisy zebrane pod projektem ustawy "Stop LGBT". Projekt zakłada m.in. zakaz organizowania marszów równości.”
To fundacja, w której władzach zasiada Kaja Godek.
 
Wiecie, co bym zrobił, gdybym miał forsę i fantazję? Gdybym nie był tak cholernie pragmatyczny i racjonalnie nudny? Gdybym pozwolił sobie na odrobinę szaleństwa po śniadaniu?
Otóż założyłbym fundację, która groziłaby za fryzury takie, jak ma Godek, karami więzienia. Bezlitośnie przeprowadzałbym swój psychopatyczny plan, aż za swoją bezczelną, kretyńską, propagowaną ideologicznie grzywkę Godek znalazłaby się w pierdlu.
Ach, marzenia…
 
 
„Kardynał Stanisław Dziwisz miał wiedzieć o zarzutach wobec pedofila, założyciela Legionu Chrystusa Marciala Maciela Degollado oraz zarzutach tego samego typu wobec amerykańskiego kardynała Theodore'a McCarricka - uważają ofiary tych duchownych, do których dotarł reporter TVN24 Marcin Gutowski. Tuszowanie pedofilii zarzuca się kard. Dziwiszowi również jeśli chodzi o polskich księży: to sprawy Jana Wodniaka, którą ujawniliśmy w Onecie, a także ks. Michała M., pedofila z Tylawy. Już po publikacji materiału kard. Stanisław Dziwisz odniósł się do niego i powiedział, że powinna powstać niezależna komisja, z którą jest gotów w pełni współpracować.”
 
[TVN24]
 
Jak to skomentować? No jak?!
Z perspektywy czasu widać, że tego rodzaju hierarchia mogła wybrać tylko zło. Gdy do wyboru było: angażować się w politykę lub nie – co wybrała? Gdy potem do wyboru było – jaką partię poprzeć – co wybrała?
 
Naprawdę – Boniecki, Tischner, Życiński i Lemański tego grzechu nie odkupią. Winni jesteśmy wszyscy (w Kościele Powszechnym). Podobnie jak z krajem: nie angażujemy się, nasza aktywność obywatelska jest żadna, struktury hierarchiczne zostawiamy samym sobie, a patologie ukrywamy pustym słowem i obrzędowością.
A zatem dostajemy za swoje. "Obyś był zimny albo gorący! - brzmi jedno z najbardziej przejmujących upomnień, jakie znajdują się na początku Apokalipsy, w listach do siedmiu Kościołów. - A tak, skoro jesteś letni i ani gorący, ani zimny, chcę cię wyrzucić z mych ust" (Ap 3,15n)
 
Za udawanie, że słuchamy Ewangelii, podczas gdy nie mamy o nich zielonego pojęcia. Za robienie z wiary szopki. Za pusty frazes, mechaniczne odbębnienie, kulturową wydmuszkę.
 
Za letniość, za zamykanie oczu i uszu, za „nie moja sprawa”, za „jakoś to będzie” - zapłacimy wszyscy. A cena będzie wysoka. Już jest. To nasi „pasterze”. Nasze „partie”. Nasi „prezesi”. Z nas oni. Są niemoralni, bośmy im na to pozwolili.
 
 
"Większość szpitali korzysta już z pomocy wojska. Niestety z powodów politycznych niektóre odmawiają" - stwierdza minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W ubiegłym tygodniu, po słowach szefa resortu zdrowia o "ukrywaniu łóżek dla chorych na COVID-19", zdecydowano o skierowaniu do szpitali żołnierzy, którzy mają zebrać informację o liczbie łóżek. Pod listem z protestem podpisali się dyrektorzy ponad 140 szpitali.”
 
No nie, nie chcą konowały, żeby im przy łóżkach stawiać politruków w mundurach. Nawet po przeszkoleniu w liczeniu do stu łóżek. A Prezes kazał wziąć za mordy, czego nie rozumieją?! Łóżka mają się znaleźć i to bynajmniej nie jest kwestia polityczna! No! Odmaszerować!
 
Zabawne by było, gdyby tylko nie umierali ludzie. Zabawne – bo ci „fachowcy” otworzyli „szpital polowy” na Stadionie Narodowym, gdzie przebywa trzydzieści do sześćdziesięciu pacjentów, których, gdy się im pogarsza, wysyła się do zwykłych, przeciążonych szpitali, „ukrywających łóżka”.
Zaiste, brakuje tam wizyt „Pierwszego Gospodarza”!
Jak mówi nam pewien reportaż fotograficzny: może i mało tych pacjentów na Narodowym, ale za to, poza czwórką lekarzy mają jeszcze oświetleniowca, dźwiękowca i specjalistę od social mediów.
Boże, jakie to tanie, głupie, beznadziejne, prostackie!
A – do tej pory przynajmniej – działa.
 
 
10.11.2020
 
„Amerykańska telewizja Fox News przerwała relację z wystąpienia rzeczniczki Białego Domu Kayleigh McEnany. Powodem były nieprawdziwe informacje, które McEnany przedstawiała. W ubiegłym tygodniu inna telewizja przerwała transmitowanie wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa, który stwierdził, że wybory w USA zostały fałszowane.”
 
[onet.pl]
 
Fox News to tradycyjnie republikańska telewizja, która do tej pory twardo popierała Trumpa. Ale poziom żenady w wykonaniu pomarańczowego człowieka spowodował, że dziennikarskie standardy wzięły górę. Jak mawiał nam pewien były wysoko postawiony elektryk: „No myly państwo!”. Przecież nie da się tak łgać w żywe oczy!
 
Pfff… miękkie faje... Spytaliby „różową damę” z telewizji KRLD, albo naszą Dankę! Amatorzy…
 
 
Gulbinowicz trafia do szpitala. Jego stan jest poważny. Jak pokażą przyszłe wypadki –na tyle poważny, że nie dożyje końca listopada.
Nie wiadomo, czy przyjął w przytomności decyzje Watykanu, które odebrały mu biskupie insygnia i możliwość pochówku w katedrze. To straszne, że ten, który miał być pasterzem, okazał się wilkiem w owczej skórze.
Mówiono o nim, że był ujmującym człowiekiem.
Wiele osób twierdzi, że w sytuacjach prywatnych Jarosław Kaczyński jest przemiłym rozmówcą.

Boże Najmiłosierniejszy, jakież my, owce, naiwne stworzenia!
Módlmy się za duszę naszego brata, biskupa Gulbinowicza. Ale nie jak Czarnek, z pozycji zadufanego w sobie prymitywa. Módlmy się - bo jeżeli , jako przewodnik duchowy, grzeszył tak bardzo – to trzeba by niezmierzonego miłosierdzia, aby nie dostał tego, przed czym nas ostrzegał.
 
 
 „Szef estońskiego MSW musiał podać się w poniedziałek do dymisji, bo publicznie oskarżył Joego Bidena i amerykańskich Demokratów o oszustwo wyborcze.”
 
Mój Boże! Jak mogą!? To musiał być jeden z ostatnich estońskich prawdziwych patriotów i jeden z ostatnich obrońców jedynie słusznej odnogi estońskiej tradycji walenia pałą każdego, kto inaczej po estońsku myśli! Wielka Estonia!
Swoją drogą, jak mogli? Przecież się okazało, że ostatecznie Trump wygrał!
A nie… Czekaj…
 
 
 „Donald Tusk o szczepionce na koronawirusa: Niemiecka, wynaleziona przez firmę tureckich emigrantów. Co teraz?”
 
Bezczelny wnuk Wehrmachtowca. Jak to, co teraz? Nikt tego świństwa do żyły nie weźmie! Ograniczymy się do modlitw o zdrowie do Ojca z błogosławionego łona, co ssał błogosławione piersi!
A potem pójdziemy na kebaba!
 
 
 „Papieros był przyczyną pożaru na oddziale covidowym Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Pacjent, który postanowił zapalić, doznał poparzeń - informuje RMF FM.”
 
Koleś był podłączony do czystego tlenu. A że poziom miał, zdaje się, „sówerena” – to „se” zapalił. W końcu człowiek jakieś prawa ma!
Śmiejecie się? W „telewizji publicznej” tryumfy święci Zenek, a minister kultury dotuje kwotą pół bańki zbawczy dla polskiej kultury zespół „Bayer Full”.
Takie czasy, inteligent podejrzany. Co tam kminić, zapalmy!
 
 
 „Dziś rano na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie funkcjonariusze policji zatrzymali Katarzynę Augustynek, znaną jako "Polska Babcia". Nieznane są powody zatrzymania - informuje portal oko.press.
Babcia szła na miesięcznicę smoleńską, zmierzała w stronę pl. Piłsudskiego. Przeszła może ze 300 metrów Nowym Światem i Krakowskim Przedmieściem. W tym czasie policja trzykrotnie próbowała ją zatrzymać. Za trzecim razem skutecznie” - relacjonuje reporter portalu. Policjanci wylegitymowali kobietę powołując na art. 15 ustawy o policji.”
 
No, ładnie. Reżim się stara. Ostatnio tak spałowali antypaństwowego terrorystę, że aż mu kredki z tornistra wypadły.
Co ja o tym myślę? Myślę, że się boją. Zatrzymywanie „babć”; wchodzenie do domu po czternastolatka, który wkleił na Facebooku post o strajku kobiet; dowodzenie, że niejaki Czarzasty z lewicy silnym, sześćdziesięcioletnim ciosem pozbawił funkcjonariusza władz na pół roku – to miłe jaskółki tego, że nasz obecny pan i władca już nie panuje nad burdelem, który wywołał.
 
 
„Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego, napisała list z prośbą o wsparcie w walce z koronawirusem do premierów Brandenburgii i Saksonii. Wojewoda lubuski uważa, że to działanie było niepotrzebne. O całej sprawie poinformowała "Rzeczpospolita"
 
Pani Elżbiecie umierają ludzie, a jej brakuje leków lekarzy i sprzętu. Dlatego zwróciła się do sąsiadów o pomoc, którą wcześniej zaoferowali.
Pan wojewoda ma ludzi, sprzętu i lekarstw na pęczki, ale w deklaracjach. Dlatego ratowanie ludzi jest mu niepotrzebne. Albowiem jedna jest partia, jeden wódz i jedno na wszystko lekarstwo. Nie po to wstaliśmy z kolan, byśmy o coś tam żebrali. Poza reparacjami oczywiście, które już trzeci raz się należą, tak po siedmiu u dekadach,  jak psu buda. Tak honorowo.
 
 
„- Wydaje mi się, że ta kaskada życzeń, która napłynęła po ogłoszeniu wyniku wyborów przez media była przedwczesna - mówił w programie "Onet Rano." były szef MSZ Witold Waszczykowski, pytany o zwycięstwo Joe Bidena w wyborach prezydenckich w USA. - Nie dlatego, że ten rezultat może być inny. Stojąc na stanowisku prawnym, jest to przedwczesne – wyjaśnił gość Bartosza Węglarczyka, broniąc również prezydenta Dudy, który pogratulował Demokracie "udanej kampanii prezydenckiej".
 
Czy mi się wydaje, czy pan Waszczykowski, jak zwykle, okazał się ograniczonym durniem, który nad dobro kraju przedkłada własne klapy ideologiczne na oczach? Może to diagnoza przedwczesna, ale wydaje mi się, że rezultat nie może być inny. Biden wygrał, a kretyni już żadnego fortu w Polsce nim nie zbudują. Widzicie – bali się przedwczesnego wytrysku :D
 
 
O, marsz „prawdziwych patriotów”! I tym razem panowie „zmotoryzowani” zebrali się w kupę i zrobili policji łapanie brukowców na  czas.
Podpalili też Bogu ducha winnemu człowiekowi mieszkanie, bo dwa piętra nad nim była tęczowa flaga.
Ten bohater Bąkiewicz, co to potrzebuje ochrony policji, napisał, że to pustostan był pewnie.
Pomijając właściciela mieszkania, znanego artystę, któremu spaliło się to i owo – najbardziej podobała mi się odpowiedź jakiegoś wkurwionego internauty.
„Sam masz w głowie pustostan”
Amen.
 
PS.: Jak nie przepadam za Urbanem i jego „Nie”, tak tym razem ich wpis mnie bardzo rozbawił:
„Zastanawialiście się kiedyś, co najpierw zrobią „narodowcy”, kiedy nas ktoś napadnie? Czy najpierw pobiją kobiety, czy może podpalą mieszkania?”
 
Nic dodać, nic ująć.
 
 
 „Fotoreporter "Tygodnika Solidarność" został postrzelony z policyjnej broni na Marszu Niepodległości. Chodzi o Tomasza Gutrego. Czeka go teraz operacja usunięcia kuli. Do sprawy po kilku godzinach odniosła się Komenda Stołeczna Policji.”
 
No cóż, z przytupem i radośnie świętujemy niepodległość! Wszak to Polska naszych marzeń! Nie podoba się? Nie może być! Przecież „Tygodnik Solidarność” się tak starał!
Marudzicie, obywatelu. Do wesela się zagoi!
 
 
12.11.2020
 
 
„Andrzej Romańczuk skierował prośbę do ambasadora Niemiec w Polsce o pomoc w walce z pandemią koronawirusa. W liście przekonuje, że polska służba zdrowia boryka się z wieloma problemami. W powiecie włodawskim (woj. lubelskie) brakuje m.in. respiratorów. "Sytuacja epidemiologiczna w powiecie włodawskim jest dramatyczna" - pisze starosta włodawski.”
 
Najwyraźniej nie ma wglądu. Brak mu dystansu. Nie ma honoru. Nie jest obiektywny.
A mógł spytać wojewody lubuskiego i premiera, to by wiedział, że jest świetnie, Europa nam zazdrości i jest zgniłym lewackim, tęczowym defetystą.
 
 
 „Prezydent Turkmenistanu postawił złoty pomnik psa
Prezydent Turkmenistanu Gurbanguly Berdimuhamedow szczególnie upodobał sobie rasę psów o nazwie owczarek środkowoazjatycki, zwany w tym kraju ałabajem. To właśnie jego pomnik stanął w Aszchabadzie, stolicy kraju. Posąg ma sześć metrów wysokości i jest pozłacany.”
 
A ja się zastanawiałem, na co liczy Błaszczak.
Taki posąg, to nie byle co!
 
 
„Premier Belgii: to, co wydarzyło się w Warszawie, mrozi mi krew w żyłach”
 
Się tak szanowny nie stresuje. Szanowny posłucha ostatniego telewizyjnego wystąpienia naszego wodza na kaczych łapach: to dopiero jest pieprz!
A tak w ogóle, jesteś pan przedstawicielem zgniłej, zachodniej, liberalnej kultury. Niezdrowej, bo od niej Prezes ma wiatry. Takie bezhołowie, że każdy robi, co chce. Wstydziłbyś się pan! Przyjdzie czas, zrobimy wam „repolonizację”, wy europejscy zboczeńcy… Zrechrystianizuje się was po jędraszewsku swołocze… Burżuje jebane…
 
 
„- Pamiętajmy, że spora część wydarzeń, o których mówimy to rok 2000 i wcześniej. Papież jest już wtedy chory i wiadomo, że nie kontroluje sytuacji, jeśli chodzi o władzę w Watykanie, więc wcale nie musiał wiedzieć, o wszystkim, co się wtedy działo. To, za co spada odpowiedzialność na Jana Pawła II to na pewno jednak dobór kadr - ocenił w programie "Onet Opinie" publicysta Tomasz Terlikowski.”
 
Terlikowski. O „naszym” papieżu! Dyżurny ortodoks!?
Nie jest dobrze z instytucją i hierarchią.
Powiem wam prywatnie, od siebie. Bardzo szanuję Jana Pawła Drugiego za zwalczanie komunizmu, zrobienie otwartego pontyfikatu, podróżowanie po świecie i niesienie nadziei.
Niechże się okaże, że był naiwny! Niechże się okaże, że był ślepy i głuchy! Niechże się okaże, że nim manipulowano!
Błagam…
 
 
 „Dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski znalazł się wśród nominowanych do Nagrody Mediów Publicznych, fundowanej przez Telewizję Polską, Polskie Radio i Polską Agencję Radiową - informuje branżowy portal Press.”
 
- Chwalą nas!
- Kto?
- Wy mnie, a ja was!
 
Nawet już żenady w tym nie ma. Forsa, władza, bezwstyd. Zdaje się, że te marionetki nie zdają sobie sprawy, jak łatwo je wymienić. No, ale ta forsa… Ten „prestiż”…
I tak właśnie rządzeni jesteśmy przez atencyjne dziwki. Masz, ciemny ludu, paś się! Europa ci zazdrości…
 
 
„Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa do tej pory wpłynęło od posiadaczy chryzantem 5,3 tys. wniosków o pomoc na kwotę 84,3 mln zł - poinformował w czwartek na konferencji minister rolnictwa Grzegorz Puda”
 
Pamiętacie, że rząd zamknął sobie cmentarze na Wszystkich Świętych tak z dnia na dzień?
No to teraz skupuje interwencyjnie chryzantemki. Jest w tym głębszy namysł. Nie starczy respiratora – dostaniesz chryzantemkę.
 
 
Senator Stanisław Karczewski zakażony koronawirusem. To jest lekarz, pisi prominent, były marszałek senatu, a bredził tak:
 
„Proponuję jabłka. „Jedno jabłko z wieczora i nie ma doktora” - zachęcam do jedzenia owoców, aktywności fizycznej. Polecam dwa jabłka - mówił w RMF FM były marszałek Senatu Stanisław Karczewski z PiS o sposobach walki z koronawirusem.”
 
Rozumiecie już, jakie trzeba mieć kompetencje intelektualne, żeby zostać polityczną szychą u prezesa wszystkich prezesów?
 
 
 
„Wicepremier Jacek Sasin został pełnomocnikiem rządu ds. koordynacji działań przygotowawczych do organizacji Igrzysk Europejskich w 2023 roku w Krakowie i Małopolsce - poinformowało w piątek kierowane przez niego Ministerstwo Aktywów Państwowych.”
 
Tak, wiem, przecieracie oczy, czytacie jeszcze raz, kuksacie sąsiada w ławce, żonę, albo wnuczkę, żeby wam to jeszcze raz przeczytali: tak. Właśnie tak. Okazało się, że wódz i jego partia mają jakieś tam przewrotne poczucie humoru.
Organizatora słynnego lotu do Smoleńska, co się rozsmarował o glebę; nadzorcę państwowego majątku, co mu jedna trzecia tegoż w rok uciekła, organizatora sławetnych wyborów, co to siedemdziesiąt milionów ulokował w makulaturowe papiery – tak, tegoż to członka rzuciła na czoło z ramienia partia. Żeby organizował i wzmacniał.
Przeczuwacie? Bo ja tak.
Te igrzyska, to nas będą słono kosztować…
I znowu: nie moje i tak cholernie żałuję, że nie moje:
 
„Co by było, gdyby Sasin organizował „Igrzyska śmierci”? Wszyscy by przeżyli.
 
 
"Wyrażam wdzięczność, że daliście odpór wulgarnemu, barbarzyńskiemu nihilizmowi, który profanował miejsca kultu i symbole religijne, atakował kapłanów, a także niszczył narodowe świętości" - napisał prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do uczestników VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej".
 
I żeście jeszcze wykryli trotyl na skrzydłach… Za to, to już w ogóle serdeczne dzięki!
 
 
 „Prezydent był gościem VI Nadzwyczajnego Zjazdu Klubów "Gazety Polskiej", który odbywał się w formie online. Andrzej Duda stwierdził tam, że "elity, najczęściej liberalno-lewicowe, czy wręcz o poglądach lewackich, za wszelką cenę próbują doprowadzić do zmiany władzy w Polsce". Mówił też, że osoby, których interesy zostały "naruszone" przez PiS, stać "na różne działania z wykorzystaniem ludzi dawnych służb".
 
Oooo, p.o. prezydenta już publicznie bredzi o „lewakach”? Porażka pomarańczowego człowieka musiała nim wstrząsnąć…
I ci „ludzie dawnych służb”…  Nie kminię tej strategii: występować przeciwko Kujdzie, Piotrowiczowi, Wolfgangowi, Kryżemu – i to tak publicznie?!
I on coś tam o „naruszonych interesach”?! A przecież panisko tyle razy mówiło: „Nie interesuj się, podpisuj.” No, ale to zawsze ryzyko, wziąć sobie na prezydenta półinteligenta. Pół biedy, jak gada z ruchadłem leśnym, albo Sebą, co sra do chleba. Ale czasem zacznie pytać: a panie prezesie to, a tamto… Ponoć nawet pytał, czy w gabinecie owalnym to na klęcząco, czy może się tylko pochylić?
Hostię chciał łapać, ale mu wyjaśnili, że to zajączki od lamp fotoreporterów…
 
 
15.11.2020
 
O, mecenas Giertych kolejny raz pokazuje, że Polską rządzi mafia.
Doceniam, pochwalam, szanuję za wytrwałość, konsekwencję i zmianę poglądówJ
 
„Adwokat przekazał na Facebooku, że w udostępnionym przez niego nagraniu - jak stwierdził - "Adam Hofman i jego współpracownik proponują (Leszkowi Czarneckiemu) formalne lub nieformalne zatrudnienie Michała Krupińskiego". "Fragment rozmowy za zgodą mego Mocodawcy udostępniam, aby nikt nie zarzucał, że mijam się z prawdą" - dodał i poinformował, że zawiadomi organy ścigania o popełnieniu przestępstwa korupcyjnego w opisanej sprawie.
 
 
"Do zatrudnienia Michała Krupińskiego nie dochodzi. Tydzień po spotkaniu Zbigniew Ziobro publicznie oświadcza, że chce aresztować L. Czarneckiego i wystawić za nim list gończy" - pisze Giertych
Były polityk przypomniał, że 15 października doszło do jego zatrzymania, dzień przed sprawą Leszka Czarneckiego, na której miał ujawnić dowody złożonej mu oferty korupcyjnej z powołaniem się na wpływy u Zbigniewa Ziobry
Agenci CBA - jak twierdzi adwokat - szukali u niego wyłącznie taśm. Giertych dodał, że dalsze dowody może przekazać komisji śledczej
- Takich rozmów dotyczących strategii postępowania było bardzo wiele. To Leszek Czarnecki poprosił nas, abyśmy podpowiedzieli mu, kogo warto zatrudnić w jego bankach - mówi Onetowi Adam Hofman”
 
Trzeba przyznać, że facet ma jaja. Czy go lubicie, czy nie – czyż nie miło, jak leci pierze z kaczego kupra?

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze