Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia czerwiec III_2020

Splot wypadków spowodował, że tym razem znów zastępuję Taurusa w jego zbożnym dziele prowadzenia niniejszej kroniki wypadków żałosnych.
Mam nadzieję, że wybaczy mi lekkie psucie marki :)
W Polsce i na świecie dzieje się wiele, jak zawsze, ale – także jak zawsze – sami zubażamy sobie realność widząc niemal same marności świata tego, błyskotki z tombaku i sztuczny blichtr - które to zjawiska udają klejnoty. Na tej cudownej i groźnej planecie toczą się rzeczy przepiękne i odrażające, których nigdy nie zauważymy, bo oddajemy się pasjom związanym z jakimiś mało sensownymi historiami, które porządkują nam rzeczywistość.
Ale cóż robić, gdy nasz byt, przyziemny byt zabieganych żuczków jest organizowany właśnie na poziomie kulek gnoju?
Czy żuczek podziwia Słońce? Nie sądzę. Toczy kulkę, bo od tego zależy jego życie.
Tak i my, stworzenia zależne od nawałnic absurdów, z których pokaźną część prowokujemy sami – mrużąc z wysiłkiem oczy nie widzimy życia poza z gruba ciosanym głównym szlakiem naszych interesowności.
I nie to, że nie będziemy tu pisać o nauce. Kogo dziś obchodzą drobiazgi wielkości  Słońca?
Życie mamy tak poorganizowane naszą własną, krajową paranoją, że już nawet i na koronawirusa nie ma miejsca. Wszystko porządkuje się wokół szaleństwa związanego z polaryzacją PiS – reszta świata, spotęgowaną wyborami.

Trudno, przepraszam, taka jest rzeczywistość ostatnich tygodni: nie sądźcie, żem ja obsesjonat, zestawiając taką kronikę – ona zestawiła się sama. Bo w obsesji żyjemy od paru lat:

21.06.2010

Wiceminister Emilewicz przemawia pod Jasnogórskim Obrazem. Ma to jakiś sens: pogoń „dobrej zmiany” za godnością Polaków zmierza do uwieńczeń. Czyż można sobie wyobrazić miejsce bardziej godne do obsikania przez polityków? Logika kaczej rewolucji jest bezlitosna: albo „my”, samo dobro - albo „oni”, czyste zło. Kto nie z nami, ten przeciw nam. Dziejcie się czasy, jak Hegel nakazał! Wszystko jest polityczne!
A skoro to ostateczne, apokaliptyczne starcie, to, sami przyznacie – każdy chwyt dozwolony…

I tak oto doczekaliśmy się kazania Emilewicz na Górze. Dobrze pasuje do poniższego:
„Minister zdrowia Łukasz Szumowski jest przedłużeniem czynów Jezusa, troszcząc się o nasze życie i zdrowie - dokładnie takich słów podczas codziennego Apelu na Jasnej Górze użył biskup senior archidiecezji częstochowskiej Antoni Długosz. Porównał Szumowskiego do ewangelisty Łukasza, z kolei premiera Morawieckiego do ewangelisty Mateusza. O rządzących wypowiadał się w samych superlatywach.”
[Eska Info]

Całe szczęście, że te kazania i apokryfy wyrażają osoby tak nieskazitelne moralnie. O ewangelistach Morawieckim i Szumowskim się nie wypowiadam, szkoda słów, już wiadomo, że ostatnią koszulę by oddali, a usteczka mają kłamstwem nieskalane.
Ale Emilewicz? Tu trzeba uzasadnień: to nie tylko osoba moralna, ale i zdolna. I nie ma się co dziwić: obraca się w otoczeniu utalentowanych ludzi.
Taki mąż na przykład. Politolog, a taki zdolny, że a to w funduszach pisich zasiada, a to przechodził ulicą i go w Orlenie na dyrektora zatrudnili…
Co poniektóry, który geniuszu rodzinnego nie zna, zdziwiłby się, że takowe umiejętności po politologii się posiada. Tym pani minister powiada gromko: ręce przecz od mojej zdolnej rodziny!

I pomyśleć, że pisia horda wykoncypowała całą komisję, żeby się pastwić nad synem Tuska, bo się zatrudnił w niewłaściwej firmie… prywatnej.
No, ale tamta rodzina nie była święta, zdolna i po Ewangelistach.


Na wiecu Trzaskowskiego podchodzi do tegoż Hamerykanin. Z Białegostoku (Whitestocku?). I angielskim powodującym uwiąd uszu, z lekką naleciałością z Szypliszek oznajmia, że jaśnie oświecony amerykański lud nie chce takiego prezydenta.
Trzaskowski, co by o nim nie myśleć, zna parę języków. I kolesia ośmiesza.
Pajac idzie swoim występem w Polskę, a ludzie mają ubaw z jego paszportu, tudzież jadą po ułomie w internecie. Reakcja? „Nie jestem prowokatorem TVP i wiem, kto to generał Lee”.
Acha. Na to między innymi idą te dwa miliardy. Dobrze wiedzieć.

22.06.2020

„Trzaskowski 14 czerwca podczas spotkania we Wrocławiu powiedział: "Dzisiaj w Polsce prawie milion osób straciło pracę. I też pytam pana prezydenta: dlaczego nie stoi pan przy wszystkich tych, których rząd pozostawił samym sobie? Co pan zrobił dla tych wszystkich, którzy dzisiaj tracą pracę?". Komitet wyborczy prezydenta Andrzeja Dudy pozwał za te słowa Trzaskowskiego w trybie wyborczym, domagając się sprostowania we wszystkich mediach.”
[Onet.pl]

Sąd oddalił pozew. Albowiem liczba bezrobotnych na koniec maja wynosiła ponad… milion jedenaście tysięcy.
Cóż robić, cóż robić? Jak ukąsić? Przecie Kurski płaci! No i wysiłek przodomózgowia produkuje - jak niżej:

Tzw. „dziennikarze” jeżdżą za Trzaskowskim i pytają: a czemu kupował dżem, jak była parada patryjotyczna? A czy zna cenę jabłek, swołocz jedna?
Na co Trzaskowski:

„Panie redaktorze... Zacznijmy od tego, że Polki i Polacy mają wielki problem z połapaniem się, co ile kosztuje, bo panuje tak kosmiczna drożyzna, że ceny zmieniają się z dnia na dzień - oznajmił. Pamiętam, jak płaciłem jeszcze za jabłka 1,5 albo 2 zł za kilogram na bazarku "Na Dołku" (bazar w warszawskiej dzielnicy Ursynów - red.). Dzisiaj te ceny szybują w górę. Czasami trzeba zapłacić nawet 4 zł. Zależy, co pan lubi, bo ja np. lubię ligola, niestety kosztują trochę więcej - powiedział.”
„Prezydent Warszawy radził reporterowi TVP Info, aby masła nie dotykał. - Wzrost ceny masła poszybował tak do góry, że każdy ma dzisiaj problem z tym, ile dokładnie dzisiaj kosztuje kostka - mówił. Następnie wymienił kilka kwot: od 4,60 do 7 zł. - Widziałem nawet kostki masła za 8 zł - dodał. - Na miejscu tej telewizji, która nie mówi o drożyźnie, a powinna, raczej tematu cen bym nie dotykał - oznajmił Trzaskowski na zakończenie.”

No – i czy to jest poważne? Czy tak mówi prawdziwy polityk? Przecież to nieposągowe! Niekoturnowe! Niedudzie i niewykrzyczane!

Posłuchajmy dla porównania słów prawdziwego męża stanu z nowosądeckiej inteligencji, nabzdyczonego, napuszonego, z emfazą:

„Ci co mówili, że się Polska rozleci, że się budżet rozleci i polskie finanse, od 500 plus i obniżenia wieku emerytalnego, to są ludzie albo niepoważni, albo dziady, albo mieli jakiś udział w tym, że z Polski wypływało 50 mld zł VAT-u rocznie.”

“Przez cały okres komunizmu w szkołach dzieciom wciskano komunistyczną ideologię. To był bolszewizm. Dzisiaj też próbuje nam się i naszym dzieciom wciskać ideologię, tylko inną, zupełnie nową. To jest taki neobolszewizm”

„Upolityczniony? Proszę pana, o czym pan mówi, o tych komuchach, którzy tam zasiadali, PZPR-owcach, co skazywali ludzi w stanie wojennym?! Niech pan nie żartuje”
(To akurat o Gersdorf chyba, powołanej przez Lecha Kaczyńskiego :) Widać inteligencki sznyt „spieprzajdziadowski”? No to gdzie do tego Trzaskowskiemu z jego językami…


„9 czerwca Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie uchyliła immunitetu warszawskiemu sędziemu Igorowi Tuleyi. Jednak prokuratura twierdzi, że wyrok był niesłuszny i odwołuje się od tej decyzji. Sprawa ponownie trafi do 3-osobowego składu Izby Dyscyplinarnej SN, do II instancji.”
[gazeta.pl]

Bo my tu gadu, gadu, srory-wybory, a tam sobie Beria… eee… znaczy Zerro - działa.

23.06.2020


Hołownia (pytany, czy w drugiej turze poparłby Trzaskowskiego, czy Dudę):  „Nie chcę znowu wybierać między pożarem domu a złamaniem ręki”.
No to chyba się zjaramy…


„Po śmierci Pawła Adamowicza satyryk i lider zespołu Big Cyc Krzysztof Skiba publicznie twierdził, że prezes TVP Jacek Kurski jest moralnie odpowiedzialny za mord na Pawle Adamowiczu. Za swoje słowa został pozwany. Dziś warszawski sąd wydał prawomocne postanowienie w tej sprawie. Temat wciąż jednak nie jest zamknięty.”
[Onet ]

Dodajmy, że to już była druga instancja.
Skiba zapytał, czy o tym wyroku Kurski coś wyświetli w TVP?
Nie tam, że to kłamcy. To kłamcy z certyfikatem! A co!

A co tam u Pyzatego?
„W czasach, kiedy rządziła Platforma Obywatelska, której członkiem jest pan Rafał Trzaskowski, Rosja napadała na Ukrainę, a Polska była cały czas oparta wyłącznie na obecności naszej armii u nas i wielu ludzi bardzo się obawiało - stwierdził Duda przed wylotem do USA.”
To były straszne czasy. Wiadomo – wina Tuska. Niesamowity ten Tusk, postać niemal mityczna, taki heros a rebours, nawet całą Rosją kręcił.
A za Leszka Rosja napadła na Gruzję. Ale pyzaty może nie pamiętać. Młody jest.


24.06.2020

Portal POLITICO publikuje skróty z książki byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego USA Johna Boltona o spotkaniach swojego dawnego szefa z najważniejszymi postaciami Europy.
Widać tam, co o tych przywódcach Trump myśli.
Choć nie jest całkiem pewne, czy słowo „myśli” jest tu trafnie użyte.

A do tego właśnie koryfeusza udał się nasz mobilny długopis, aby odważnym rzutem na taśmę zdobyć serca podkarpackich krewnych lokatorów Jackowa. A co to nie miało być! I przeniesienie broni atomowej z Niemiec do Polski, i elektrownia atomowa, i Fort Trump jak z kreskówki o Lucky Luku!
A wyszło wspólne zdjęcie. Ale – uwaga, uwaga – to był offset! Zdjęcia były dwa, a jedno wywołała firma z Polski! Koszt – sami się domyślcie :)
Rozpamiętuję właśnie przemówienie naszego Duce. Tym razem obyło się co prawda bez „dys ys… eee dys ys… dys ys… dys ys… eee”, bo mówił po polsku. Ekscerpt? „Dziękuję, bardzo dziękuję. Dziękuję, dziękuję. Kościuszko. Dziękuję.”
A Trump nie docenił, jak zwykle, bruuutal.
Duda: ja nie maszeruję w Moskwie. A Trump: a ja tam wysłałem swoich ważnych ludzi:)
Podlasie w ekstazie.


Odbyła się Konferencja Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości. Pojawił się na niej sam wódz, który przed wyborami chował się do tej pory w jednej szafie ze Świronim.
No i jako młody i obiecujący przemówił.
I, jak zwykle, był to powiew świeżości i  szczeniackiej odwagi:)
Z taką młodzieżą ta partia ma świetlaną przyszłość!


25.06.2020

Notujemy tylko z kronikarskiego obowiązku: w głównym wydaniu „Wiadomości” leci sobie kilkuminutowy spot wyborczy Pyzatego, który nawet nie stara się udawać reportażu.
Ktoś zdziwiony? No, OBWE, ale, umówmy się – co oni wiedzą o prawdziwej komunie?


Z wiaduktu w Warszawie spadł autobus nabity ludźmi. Kierowca był najprawdopodobniej pod wpływem amfetaminy.
Prawicowym szczujniom zajęło zaledwie parę godzin, żeby stwierdzić, że to wina Trzaskowskiego.
Myślę, że Tusk zaczyna być zazdrosny…


Podano wyniki ogólnopolskich testów matematycznych dla nieletnich od lat zwących się „Kangurek”. To taka olimpiada naukowa.
W poprzednich latach było parę bezbłędnych arkuszy na kraj. W tym roku – trzy tysiące, co malkontenci wiążą z faktem, że test odbywał się online.
Że „Polak sobie poradzi”, to jedno.
Ale drugie – chyba wiadomo, skąd takie przyzwolenie w narodzie na oszustwo i kombinatorstwo. Po prostu opłacić się trzeba, a przejdzie jakoś – trza sobie jakoś radzić, c’nie?.
Patrzcie państwo, tak jechałem na ten PiS, a oni po prostu tylko sprawnie skaczą… jak kangurek.


CNN publikuje materiały o ruchach autorytarnych na świecie. Okrasza je zdjęciem Dudy i Trumpa z ich towarzyskiej pogawędki o Kościuszce.
Jezu, jakże myśmy wstali z kolan!

Timothy Garton Ash, znany historyk, specjalizujący się w historii Europy Środkowej i Wschodniej stwierdza, że TVP utrwala w świecie najbardziej krzywdzące stereotypy o Polakach.
Musi stał tam, gdzie ZOMO :)


27.06.2020


Na Podkarpaciu burze i oberwania chmur niszczą dobytek i pracę tysięcy ludzi. Czy to może skutek tego, że PiS okroił finanse na infrastrukturę przeciwpowodziową?

„Iza Leszczyna:
To mówicie, że w Polsce powodzie i podtopienia? To dlaczego rząd #PiS zabrał środki z inwestycji przeciwpowodziowych? I co zrobił w tej sprawie przez #5lat Andrzej Duda?”

Eeee tam, nie ma związku.

28.06.2020

Odbywa się pierwsza tura wyborów prezydenckich. Duda pierwsze miejsce, Trzaskowski drugie.
Zresztą wyniki już znacie.
Otwiera się wielka fala spekulacji, co teraz? – bo jest prawdziwie po polsku, wszystko rozgrywa się w najważniejszych sprawach o włos, a o niemal dziejowym wyborze może ostatecznie zadecydować byle pierdoła.
Taki nasz polski zwyczajowy „mecz o wszystko”.
Tylko jedno jest pewne, bardziej może, niż śmierć i podatki.
Ilość fekaliów, jaka przez następne dwa tygodnie wyleje się z rządowej propagandy.
Miło wiedzieć, że są stałe rzeczy na świecie, prawda?

29.06.2020

Wielkie oberwanie chmury zalewa Warszawę. Ponoć do dwudziestu litrów na metr  kwadratowy. Zanim kolektory odprowadzą wodę - panta rei.
Kto temu winien w publicznych przekaziorach? No, brawo, zgadliście!

Tu rzecz jasna jest związek!

Komentarze  

 
Simon
#1 Simon
5 lipca 2020, 09:23
Z kronikarskiego obowiązku, choć bez przyjemności, zamieszczam to. Widomy dowód, do czego prowadzi polityka nienawiści PiS.
Uwaga, wulgaryzmy i dość symptomatyczny prymitywizm, nie da się odzobaczyć!

m.youtube.com/.../
 
 
LK
+1 [1] #2 LK
5 lipca 2020, 19:43
Kabaret Pod Wyrwigroszem.
www.youtube.com/.../
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

hacklink al hd film izle duşakabin fiyatları hack forum fethiye escort bayan escort - vip elit escort hacklink dizi film izle tüp bebek merkezi hacklink al crypter erotik film izle ataköy olgun escortataköy olgun escortizmir escortpuffskwايباحياباحيGüneşli EscortMerter Escortvozoljudi slot onlinehilarionbetloyalbahis