Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec II_2020.

197. Wydarzenia – czerwiec II_2020.
 
PAD, po swoim ideologu Czarnku powtórzył w którejś, kolejnej fazie zacietrzewienia, „że LGBT to nie są ludzie, to jest ideologia”. Tym razem do rozwikłania tej zawiłej materii,, wzięli się dziennikarze światowych central prasowych, z którymi pewnie trudniej będzie sobie poradzić niż z krajowymi. Na początku PAD zarzucił dziennikarzom z NYT, FT, Guardiana, Agencji Reutera i Associated Press, że jego wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu. Ci dziennikarze odpowiadają, że znają wystarczająco dobrze język polski i zaproponowali Dudzie specjalny wywiad, w którym mógłby się do tych kontrowersji odnieść.
     Ciekawa jest tu propozycja Christiana Davisa - „Każda z wymienionych przez pana redakcji  z przyjemnością wyśle reportera i kamerzystę do pańskiego pałacu, by dowiedzieć się, co dokładnie miał pan na myśli mówiąc, że ideologia LGBT jest gorsza od komunistycznej indoktrynacji  Zgodzi się pan na wywiad? Pan robi z siebie głupka a pana wypowiedzi są kompletnym bełkotem.
     Język używany wobec osób LGBT+ w Polsce stał się nie do zniesienia, Znamy język polski i dokładnie wsłuchaliśmy się w cały kontekst. Ten kontekst jest paskudny! – napisała dziennikarka Claudia Ciabaru.
17 czerwca. W TVP-is debata wyborcza kandydatów na prezydenta.  11 kandydatów, 6 rund pytań, przy czym ostatnia runda była przeznaczona na swobodne wypowiedzi kandydatów. Zdaniem komentatorów większość pytań była tak sformułowana, żeby maksymalnie „przeegzaminować Trzaskowskiego. Mnóstwo było tam wątków osobistych a Trzaskowski pełnił rolę tarczy do rzutek dla kandydatów konserwatywnych, zwłaszcza zaś dla urzędującego prezydenta Dudy, który był łaskaw porównać „ideologię LGBT” do neobolszewizmu.
     Ostatecznie komentatorzy oceniają, że cały ten system sterowanych pytań nie wybił go szczególnie z formy ani nie spowodował większych lapsusów w odpowiedziach, nie mniej jednak osłabiły niewątpliwie ostrość i celność jego wypowiedzi.
19 czerwca. Kolejny dzień dywagacji i nieustających dyskusji, wynikających z nieoczekiwanego zaproszenia Dudy do Trumpa. Czas zaproszenia, zestaw tematów do dyskusji, ogromna tajemniczość podawanych komunikatów, rozbudzają emocje i powodują jeszcze większy zamęt w opiniach komentatorów.
     Nikt nie zakłada, że kluczowym tematem jest przesunięcie kolejnej garstki żołnierzy USA z Niemiec do Polski. Przecież główne bazy zaopatrzeniowe i komunikacyjne i tak pozostaną w Niemczech. Może Trumpowi chodzi o kolejne przyklejenie negatywnej łatki Niemcom za płacenie zbyt mało na NATO?
 O co więc ostatecznie chodzi?  Dużą działką  , zapewniającą wpływy przez wiele lat, byłaby energetyka jądrowa. Czy Donald Tramp chce wykorzystać również tą ścieżkę? USA mają obecnie 140 pracujących elektrowni jądrowych. Wszystkie są własnością prywatną. Gdyby udało się więc wynegocjować korzystne warunki kredytowe i eksploatacyjne, to kto wie? Może jest tu duży deal do zrobienia

Komentarze  

 
Haji
+1 [1] #1 Haji
24 czerwca 2020, 11:01
lublin.wyborcza.pl/.../...
Jakoś tak się składa, że ubecy, komuchy i podobni doskonale odnajdują się w pisie lub w robieniu interesów z pisem.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #2 Simon
24 czerwca 2020, 21:44
Antysemicko i antyniemiecko nastawione ksenofoby, marzące o zamordyźmie, który nareszcie "zaprowadzi porządek", nietolerancyjni rasiści z silnym instynktem stadnym, miłośnicy jedynie słusznej ideologii, religijni na pokaz, upatrujący w krajach Zachodu wyłącznie zgnilizny moralnej, a w sobie jedynej moralnej wyroczni, zawistni o jakiekolwiek sukcesy innych, chętnie usuwający źdźbła z oczu bliźnich, podatni na propagandę i teorie spiskowe, węszący wiecznie za wrogiem i patrzący spode łba na wszystko, co choć trochę odstaje od "narodowosocjalistyczn ego" schematu, powierzchowni w osądach, serwilistyczni wobec władzy, ograniczeni w potrzebach poznawczych i kulturalnych.
To co im w zasadzie za różnica, czy gensek nazywa się Gomułka, czy Kaczyński?
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać