Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec I_2020.

Gorąco dziękuję Simonowi za zastąpienie mnie przez miesiąc na portalu NASZE PAŃSTWO. Był to dla mnie miesiąc wyjątkowo trudny, czas, gdy musiałem w pełni oderwać się od spraw bieżących. Cieszę się, Simon, że są jeszcze na świecie prawdziwi przyjaciele.29 maja. Minister Jacek – dwie lewe ręce – Sasin, zepsuł przy majowym terminie wyborów wszystko, więcej nawet, wydaje się, niż mógł. Wydał 68 milionów złotych publicznych pieniędzy właściwie nie wiadomo na co, marnotrawiąc przy okazji ogromne ilości papieru a więc bezcennych drzew. Matoł-uszek, broniąc go w Sejmie twierdził jednak, że jest to bardzo dobry minister i wicepremier.


Sytuacja z wyborami zrobiła się paradoksalna, diametralnie różna niż jeszcze bardzo niedawno  temu. Poparcie dla Dudy spada w szybkim tempie i dla opozycji każde opóźnienie terminu wyborów jest zwiększeniem pewności swojego zwycięstwa.
     Prezes ogłosił, że wybory odbędą się 28 czerwca, chociaż jedyna, uprawniona do tego Witek – milczy jak księżniczka,  zaklęta w żabę. Do 28 czerwca pozostały 4 tygodnie, niezbyt dużo czasu patrząc na skalę problemów do pokonania. Ludzie, znający PiS i jego skłonności do oszustw mocno się zastanawiają, co też Kaczor jeszcze wymyśli. Dywaguje się, na przykład, czy nie zarządzą wyborów korespondencyjnych w wielkich miastach, pozostawiając w mniejszych miejscowościach wybory tradycyjne. Stąd, prawdopodobnie, jedna z wersji zmian dyskutowanych w Senacie, polegająca na odwlekaniu wyborów aż do 6 sierpnia, czyli do pełnego wygaszenia prezydentury Dudy, czy też wypędzenia go z Pałacu. Pałeczkę po nim, w sposób naturalny przejęłaby wówczas Marszałek Sejmu, która byłaby zobowiązana ogłosić nowy termin wyborów  i przywrócić do życia działalność PKW.


Stowarzyszenie sędziów „THEMIS” zaapelowało do I Prezes SN, Małgorzaty Manowskiej, by zaprzestała wykonywania swoich obowiązków. – „To jedyny sposób na zachowanie dobrego imienia a zarazem nie branie na siebie odpowiedzialności za świadomy i nie dający się usprawiedliwić udział w dewastacji polskiego wymiaru sprawiedliwości.” Dlaczego Themis prezentuje takie właśnie zdanie? – Ponieważ Manowska została sędzią SN w wyniku nominacji dokonanej przez neo-KRS.


1 czerwca. Opublikowano wreszcie (oficjalnie) Uchwałę PKW, stwierdzającą, że wybory 10 maja się nie odbyły, ponieważ brak  w nich było możliwości głosowania na kandydatów. W ciągu 14 dni, poczynając od dzisiaj, Marszałek Witek musi wyznaczyć kolejny termin wyborów, czyli odbędą się one najprawdopodobniej 28 czerwca.


Duże wrażenie robią potężne protesty w USA, będące reakcją na brutalne zabicie George’a Floyda, w całości nagrane przez osoby postronne. Właściwie jest to (bardziej) potężny protest przeciwko przemocy wobec czarnoskórych Amerykanów, bezkarności dla policyjnych bandytów – zwyrodnialców i militaryzacji policji. To nie pierwszy przecież taki wybuch złości w tamtym społeczeństwie. To spadek zachowań mentalnych po czasach niewolnictwa, nieprzyznawaniu czarnoskórym praw człowieka, czy prawa do głosowania, po – wreszcie – licznych wykluczeniach ekonomicznych.

 
 3 czerwca. Kiedyś apelowano o więcej kobiet w naszej polityce, żeby złagodzić obyczaje.   Dzisiaj, gdy jest ich w tej polityce całkiem sporo, można mieć wątpliwości, czy wyjściowe założenie było słuszne. Po Be Szydło, Be Kempie, Elżbiecie Kruk  (tej od małpek po sejmowch śniadaniach) i od „coś tam, coś tam, …), po Joannie Lichockiej, właścicielce środkowego palca, po blondynach Glapińskiego, żonach Morawieckiego i Szumowskiego, po Wolfgangowej i pannie Krysi Piotrowicz, mamy Elżbietę Witek, drugą osobę w państwie. Podobno Pani Witek,  tak se myślim, miała dzisiaj  do wykonania strasznie trudne intelektualnie zadanie. Ogłosić miała mianowicie, że wybory prezydenckie odbędą sią 28 czerwca. Tak się jednak biedna zaangażowała w krytykowanie opozycji, że o mało nie zapomniała o swojej misji. Poważnie się więc zastanawiam, czy forsowanie zwiększenia udziału kobiet w naszej polityce ma rzeczywiście sens.


4 czerwca, późnym wieczorem. Odbyła się  krótka debata w Sejmie, związana z wnioskiem partii opozycyjnych, dotyczącym dymisji ministra Szumowskiego, Wniosek składała i uzasadniała Barbara Nowacka, Wszystko zaczęło się od potężnego skandalu, ministrowie z ław rządowych stanęli bowiem tyłem do Nowackiej i głośno rozmawiali, skutecznie ją zagłuszając. Kaczyński był łaskaw stwierdzić wówczas, że  „nic się nie stało, że opozycja to chamska hołota”.


6 czerwca. Odnotowano aż 576 nowych przypadków zachorowań na koronawirusa. Od dawna już centrum zakażeń stały się kopalnie, o których ktoś najwyraźniej zapomniał. Gorszym jednak od ilości nowych zakażeń jest utrzymywanie  się wysokiego odsetka ofiar śmiertelnych. Morawiecki i Szumowski przestali więc organizować konferencje prasowe.
A w USA durnowaty Trump tłumaczy społeczeństwu, że policja musi zachować swoje uprawnienia do brutalnych postaw.


9 czerwca. Podobno na pytanie „Jakie państwo najlepiej poradziło sobie w czasie pandemii”, jedyną, prawidłową odpowiedzią jest – Państwo Szumowscy.


9 czerwca. Sędziowie w wielu miastach przerywali rozprawy w geście solidarności z Igorem Tuleyą, którego sprawę rozpatrywała Izba Dyscyplinarna SN. Posiedzenie Izby Dyscyplinarnej wynikało z oskarżenia Prokuratury Generalnej, domagającej się odebrania mu immunitetu sędziowskiego. Ostateczne immunitetu nie odebrano a Izba Dyscyplinarna stwierdziła, że działał on w pełni zgodnie z prawem.


Podczas wizyty w Bytowie na Pomorzu PAD wszedł w spór z mężczyzną, który krzyczał w jego kierunku „marionetka!” Na pytanie o niezależnych sędziów PAD opowiedział – „ O czym pan mówi, o tych komuchach, PZPR-owcach, co skazywali ludzi w stanie wojennym?

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze