Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III_ 2020.

21 kwietnia. Słucham informacji o katastrofalnej suszy w lasach i o tym, że prawdopodobnie trzeba będzie wkrótce zakazać do nich wstępu z uwagi na niebezpieczeństwo pożarów.  Myślę sobie, jak zwykle .... Gdy było tam jeszcze trochę wilgoci i małe zachorowalności na wirusa, to nasz Matoł-uszek wspólnie z tym od zdrowia (też niezbyt rozgarniętym) zakazali wstępu. Teraz, gdy zachorowalność jest rekordowa a ściółka sucha jak pieprz, zakaz odwołują. Czy ktoś jest w stanie znaleźć sens w działaniach tych ludzi??????!!!!!!!


Cena baryłki ropy zakontraktowanej na maj ma wynosić -37 USD (minus 37 USD). To znaczy, że jej producenci albo posiadacze będą aż tyle dopłacać finalnym odbiorcom. Wydobytej ropy jest po prostu tyle, że nie ma jej w czym ani gdzie trzymać a nie da się zaprzestać wydobycia bez wielkich strat. Jestem ciekaw, czy na naszych stacjach paliwa – w tej sytuacji – stanieją, czy może zdrożeją?. Jestem też ciekaw, jak sobie z tym problemem poradzi Rosja?


25 czerwca. Jeśli wierzyć w dywagacje (przecieki) senatora Libickiego czekają nas wkrótce ciekawe wydarzenia polityczne. Mowa o „nowej większości w Sejmie” dla obronienia zapisów Senatu w „ustawie kopertowej” a także dla wyboru nowego marszałka Sejmu, po odwołaniu z tej funkcji Witek. Przeciek wygląda sensacyjnie, jednak Libicki zawsze był człowiekiem serio więc …. kto wie?


Morawiecki ogłosił „mapę drogową” dla ekstraklasy piłkarskiej i – szerzej – sportu. Widocznie ekstraklasa piłkarska jest u nas kołem zamachowym rozwoju kraju. Nie daje się, jak dotąd wypracować nawet zarysu takiej mapy dla przemysłu, turystyki, transportu, gastronomii, hotelarstwa, czy choćby żłobków i przedszkoli, żeby ludzie mogli iść do pracy. Nie zapomniano jednak o kulturze – mapy drogowej, co prawda, nie ma, ale dofinansowano ją „zawrotną kwotą” 20 milionów złotych. Tak dla przypomnienia, w czymś, co się nazywa polską kulturą pracuje łącznie 320-350 tysięcy osób, owe dwadzieścia milionów zaś to aż jeden procent kwoty-dotacji do TVP-is.


26 kwietnia. Nie ustają dyskusje na temat ewentualnych wyborów 10 maja. Po dyskutujących i – generalnie – po Polakach widać ogromne zmęczenie tym wszystkim, co się dzieje. Przez 5 lat Kaczyński odkrawał nasze demokratyczne prawa, jak plasterki od salami. Ludzie się już do tego przyzwyczaili, otępieli, przestają reagować. Mamy teraz – de facto, militaryzację Poczty Polskiej, spółki dotąd komercyjnej, nowa, pisowska PKW, złożona z polityków (jest tam jedynie 2 sędziów) została zastąpiona przez ministra i nie protestuje, głosowanie jawne, wykluczające ogromne rzesze wyborców, ma zastąpić tajne i powszechne, i przestało to robić wrażenie. Karty do głosowania mają być dostarczane jak materiały reklamowe, bez sprawdzania odbiorcy i kwitowania, miliony ludzi mieszkający w innych miejscach niż adres zameldowania oraz  mieszkających za granicą tych kart nie otrzyma, możliwości fałszowania są nieograniczone, ponieważ ich karty (miliony kart) przyjdą na polskie adresy zamieszkania.
     Czy pamięta ktoś jeszcze jak broniono ujawnienia danych osobowych niewielkiej ilości osób, które poparły kandydatów do neo-KRS? Teraz mają zostać ujawnione pełne dane 30 milionów osób i co? – Nie ma problemu, główny inspektor ochrony danych osobowych nie protestuje (!) Przecież nikt wybrany na  stanowisko prezydenta w opisanych warunkach nie będzie szanowany ani w Polsce, ani za granicą. Gdzie jest choćby minimalne poczucie honoru Andrzeja Dudy ????? Czy on w ogóle wie, co to słowo znaczy?????
     Jeszcze jedna refleksja. Trudno w to uwierzyć, ale wszystkie te nieszczęścia ściąga na nas rozwydrzony narcyzm Kaczyńskiego. Nie wiem, jak ten człowiek to robi, jednak jest faktem, że ludzie PiS, niezależnie od poziomu swojej własnej inteligencji, są mu posłuszni. To człowiek bezwzględny, z zerową empatią w stosunku do innych, nawet w stosunku do brata- bliźniaka i jego żony, którym nakazał lądowanie w Smoleńsku. To człowiek, który potem, na tragedii smoleńskiej i prawie stu trumnach, doszedł do władzy i zbił kapitał polityczny.
28 kwietnia. System kopertowy przeprowadzenia wyborów prezydenckich ostro skrytykowała OBWE. Skrytykował go również nasz Episkopat, bez przerwy krytykuje RPO a – ostatnio- poddał go krytyce szef PKW, chociaż jest to przecież człowiek mianowany niedawno przez PiS. Na Kaczyńskim i jego pieskach nie robi to żadnego wrażenia.


29 kwietnia. KE zdecydowała się na ponowne wszczęcie postępowania dyscyplinującego wobec Polski za zmiany w Ustawie o sądownictwie, wprowadzone w lutym br. Pomyślałem, że nie ma sensu przypominanie sobie o co chodzi w tej Ustawie, bo zanim dojdzie do jakichś konkluzji to PiS uchwali jeszcze z pięć następnych jej nowelizacji  a Komisja nigdy nie będzie w stanie wyjść z tym na prostą. Ta zabawa trwa zbyt długo już, żeby ktokolwiek traktował ją jeszcze poważnie. Jeżeli Unia nie sięgnie wreszcie po jakieś ostre sankcje, Kaczyński nadal będzie grał jej na nosie.


30 kwietnia. W wolnym obiegu pojawiły się Karty Wyborcze, które każdy może dowolną ilość razy skopiować. Wynieśli je podobno pracownicy, którzy kompletują zestawy wyborcze. Dzisiaj więc już widać, jak łatwo będzie można sfałszować te wybory.
W związku z zakończeniem przez Małgorzatę Gersdorf pełnienia funkcji I Prezesa SN Duda, zwany prezydentem, wyznaczył Kamila Zaradkiewicza na funkcję P.O.Prezesa, aż do czasu powołania właściwego, nowego I Prezesa SN. Funkcja P.O. I Prezesa SN nie jest znana przez naszą Konstytucję, jest to więc decyzja polityczna Dudy a nie prawna.

Komentarze  

 
Simon
+2 [2] #1 Simon
1 maja 2020, 16:07 Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #2 Simon
1 maja 2020, 23:29
I na wszelki wypadek nieśmy kaganek oświaty dalej:

Skoro rzeczywistość jest jak czeski film... Tyoutu.be/28tXyxrVnmY
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #3 Taurus
2 maja 2020, 08:40
Cytat:
I na wszelki wypadek nieśmy kaganek oświaty dalej:
Jestem tego samego zdania.

A propos. Zauważyłeś, że PP/FB gdzieś przepadł? Czyżby nawet on miał PiS-u dosyć?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #4 wujek_manfred
2 maja 2020, 10:56
Nie ma takiej możliwości.

ALBO kryzys dosięgnął nawet finansów pisdu, i nie mają już kasy dla trolli, a gość za darmo debila z siebie nie chce robić,

ALBO jakiś wypadek losowy wyeliminował go z pisania bredni.

W jakiś napad zdrowego rozsądku i przyzwoitości u tego zaginionego ogniwa ewolucji nie wierzę - ludzie się nie zmieniają.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #5 Simon
3 maja 2020, 15:29
Ja nie wiem, czy nie wywołujecie wilka z lasu:)

Mam nadzieję, że o żaden przypadek losowy nie chodzi, bo nikomu źle nie życzę, nawet najgłupszemu.
A to rzeczywiście zastanawiające: kilkanaście lat trollingu i cisza.
Chociaż rozsądek podpowiada, że wujek ma rację, to chciałoby się, aby było, jak pisze Taurus.

Kiedy obserwuję fora pozapisowskie, widzę ostatnio dwie rzeczy. Niebywały, nieproporcjonalny wręcz wysyp trolli - nie dbają już o żadne pozory: postów są setki, wiele, jak z kalki i przez bandyckie programiki lokowane są zawsze na szczycie listy.
Z drugiej strony dawniej można było spotkać pisowców "ideowych", z jakimiś próbami argumentacji, tłumaczeń, innego spojrzenia.
Ci zniknęli. Zostały posty toporne tak bardzo, że wyglądają wręcz jak ironia. Niektórzy się nawet mylą w komentarzach i te bzdety biorą za sarkazm. Takie tępe wbijanie młotem głupoty, masowe, bez finezji, jakby aż przeciwskuteczne, bo nie wiem, czemu to ma służyć tak naprawdę? Że obsikają bezmyślnymi trollami każdy teren? Żeby odebrać nadzieję ludziom myślącym - patrzcie, jak nas dużo i tak nic nie zrobicie, ta głupota i tak zwycięży? Żeby stworzyć wrażenie masowości tej głupoty (gołym okiem gdzieniegdzie po stylu widać, że jeden troll ma po kilkanaście kont, próbując robić wrażenie tłumu)?

Chciałoby się wierzyć, że z tym stężeniem absurdu doszliśmy wreszcie do momentu, że nawet ten betonowy episkopat wreszcie zaczął coś jarzyć (ostatnia odezwa o wyborach) i może nawet najbardziej betonowym zwolennikom coś zaczęło świtać.
Jeszcze nie dojrzeli do wyjścia z sekty. Ale może część z nich zaczyna powolutku kontaktować, że coś to ich niebo za bardzo przypomina piekło:)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #6 Simon
3 maja 2020, 15:33
Acha, data zobowiązuje. Życzę nam wszystkim tu obecnym, aby wróciła Polska nowoczesna, otwarta, demokratyczna, odważna, budząca u innych podziw, mądra, rzeczowa, pragmatyczna i rozsądna.
Ta, która miała Konstytucję Trzeciego Maja.

Ta, która nie była płonącym domem wariatów.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #7 Taurus
3 maja 2020, 17:10
Cytat:
Acha, data zobowiązuje.
Masz rację. Życzmy sobie powrotu do zdrowego rozsądku naszego Narodu i do ponownego wyeksponowania jego cech pozytywnych, które nieraz przecież przynosiły nam chwałę.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #8 Taurus
4 maja 2020, 13:37
Zastanawiam się, czy warto dalej komentować to, co się w Polsce dzieje, w sytuacji tak ogromnego wysypu hejterów i łże- komentatorów. Żadnej przyjemności nie daje przecież kopanie się z koniem. Coraz bardziej wszystko to przypomina sytuację na Białorusi i Ukrainie oraz w Turcji. Co więcej, żeby odpowiedź trafiła do takiego prymitywa, jak – nie przymierzając – PP/FB, jej treść musiałaby zawierać wulgaryzmy i przekłamania. Tu nie ma miejsca na żadne poczucie honoru, powoływanie się na honor i zachowanie etyki oznacza bowiem dla prymitywów oznakę słabości.

Kłamią wszyscy, od Kaczyńskiego, Dudy, Morawieckiego i Witek poczynając a na zwykłych, pisiorskich komentatorach i parlamentarzystach kończąc. Czy można temu położyć kres? Chyba nie można w sytuacji, gdy chamski komentarz może przebić jedynie komentarz jeszcze bardziej chamski a wypowiedzi kulturalne, na poziomie, w ogóle się nie liczą.

Simon, Wujek Manfred, Illorcik, PP, ..... a kiedyś Sunshine, Belfer, Buldożer, Derektor, Prawdziwy Berg, ..... - co o tym sądzicie
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #9 Simon
4 maja 2020, 16:49
Ja myślę, że właśnie o to im chodzi. Zarzucić tonami.plugastwa, hektolitrami kłamstwa, setkami trolli. Głupio, ponuro, ale uparcie, bez przerwy, bez polotu, ale masowo. Nie chodzi o jakość, lecz ilość.

Aby zniechęcić. Odebrać nadzieję. Wpędzić normalnie myślących w apatię.

Jeśli uwierzymy, że Polska naprawdę tak wygląda - już przegraliśmy. A to tylko goebbelsowskie działania i robienie prania mózgu za pieniądze.

Ale Polaków nie zduszą. Nie zniechęcą. Nie dadzą rady. Są czasy ciemne, ale się skończą, więc moim zdaniem poddawać się nie warto, nawet tak wytrwałemu tępactwu.w
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #10 Simon
4 maja 2020, 17:27
Zastanawiałem się kiedyś, dlaczego ta sekta płaci za tak żałośnie głupie i bezmyślne posty, jakie pojawiają się masowo, a ostatnio z siłą wodospadu na forach gazeta.pl, onetu, czy wp.pl. Ale myślę, że wiem, o co chodzi. Sekcie nie zależy na jakości, wręcz przeciwnie! Chcą pokazać, że nawet takim, za przeproszeniem gównem obsrają wszystko, że wszędzie wejdą z butami i wszystko wezmą jak swoje.

Chcą po prostu pokazać, że jest ich więcej, co nie jest prawdą i pokazać, że mogą wszystko, co tym bardziej prawdą nie jest.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #11 wujek_manfred
4 maja 2020, 21:39
Taurus napisał:

Simon, Wujek Manfred, Illorcik, PP, ..... a kiedyś Sunshine, Belfer, Buldożer, Derektor, Prawdziwy Berg, ..... - co o tym sądzicie

Sądzę że gdyby społeczeństwo stało na wysokości zadania, to najdalej 3 lata temu goście skończyliby na taczkach. Zamiast tego pokazano, że społeczeństwo można kupić za 500 złotych, a goście typu młody Meller w ogóle zachowywali się jakby szaleju się nażarli ("demokracja nie jest zagrożona, a w ogóle to gorzej niż za peło to nie będzie"). Do tego Bugaj który obwieścił że "żałuje że głosował na pis, bo myślał że będzie inaczej". No jeżeli elita - bo profesor, z wiekiem któremu towarzyszy odpowiednie doświadczenie życiowe, do tego obyty w polityce, nagle prezentuje rozeznanie trzylatka, to mi ręce opadają. Czego mamy oczekiwać od przeciętnego człowieka, jeżeli osoby które powinny być najbardziej mądre w społeczeństwie prezentują poziom meduzy? Coraz bardziej skłaniam się ku poglądowi, że rozbiory były czymś naturalnym, Polska się przeżyła już te 200 lat temu z hakiem, jak dinozaury, a dalsze jej wcielenia to tak po prostu próba ożywienia trupa. I to widać, skoro społeczeństwo pozbawione jest jakiegokolwiek instynktu państwowego. Człowiek człowiekowi wilkiem, a zombie zombie zombie.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #12 Simon
5 maja 2020, 07:44
E, jeśli chodzi o profesurów, to ja mam swoich faworytów:)

Co prawda trudno przebić Bugaja, który, po ekonomii (sic!) został socjalistą szukającym "trzeciej drogi". To już faktycznie trzeba mieć specyficzny umysł:)

Staniszkis i Zybertowicz. Coś wspaniałego, jak można być "naukowcem" myląc się za każdym razem, być autorytetem w dziedzinach mających wiele wspólnego z przewidywaniem, a wiecznie przewidywać źle i wreszcie, jak można, gromadząc doktoraty i habilitacje pozostawać zwyczajnie nierozgarniętym.

Ale co do ogólnej tezy, to bym się wujku nie zgodził. Gdyby wszystkie narody płaciły za ataki głupoty znikaniem swych państw to zważ, że nie mielibyśmy teraz do czynienia z państwami niemieckim i rosyjskim:)

Choć po prawdzie, musieli chociaż zmienić nazwy...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #13 Simon
5 maja 2020, 13:57
Chcecie sobie ściągnąć kartę do głosowania w jakości poligraficznej?

Ciągle do ściągnięcia: s3.bialystok.pl/pakietwyborczy.pdf

Jeszcze powinna być.

To już nawet nie jest parodia. To parodia parodii.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać