Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień II_2020.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 kwietnia. Tłum oficjeli pod pomnikiem smoleńskim, bez maseczek, bez odstępów między sobą. Potem wizyta Kaczyńskiego z wielką obstawą na cmentarzu, na grobie matki, również bez żadnych zabezpieczeń. Znicze zapalali ochroniarze, nie Kaczyński. Tak ma wyglądać kult bliskich zmarłych, kult cmentarza? Kolejny raz mieliśmy do czynienia z niewyobrażalną samowolą władzy, z jej butą, z pokazywaniem rządzonym, że władza nie musi przestrzegać żadnych zasad, że żadne reguły jej nie obowiązują. To są zwyczaje stosowane w republikach bananowych, to jest okazywana Suwerenowi pogarda i środkowy palec.
     Naród jest bezsilny, jest zamknięty w domach i nie może organizować się w żadnych protestach, bo na ulicach – bezkarnie – może przebywać jedynie władza i jej służby. Podobno na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS chce zaostrzyć ustawę antyaborcyjną. Teraz może, bo nie będzie żadnych, czarnych parasolek, żadnych protestów uziemionych i ubezwłasnowolnionych Polek i Polaków.


15 kwietnia. Czytam, że do internetu wyciekły dane osobowe tysięcy czynnych sędziów i prokuratorów – adresy mailowe i zamieszkania, numery telefonów, hasła do logowania, ……  Wyciekły z krakowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zajmującej się bieżącymi szkoleniami a podległej Ministerstwu Sprawiedliwości. Podobno trudno tu uwierzyć w przypadek, trzeba raczej uznać to za jeden z efektów wojny na górze. Po Ziobrze ostatnio słuch zaginął a on nie lubi być w cieniu, nie lubi, żeby o nim zapominano. Już widzę, jak sędzia X, mający na wokandzie sprawę o poważne przestępstwo czy zbrodnię, zupełnie nie martwi się tym, co się stanie z jego dziećmi, gdy wyda surowy wynik a mafia stojąca za przestępcą ma dostęp do wszelkich, dotyczących ich danych.


17 kwietnia. Musiałem dzisiaj wystąpić w maseczce na twarzy. Współczuję ludziom, którzy muszą to nosić przez cały dzień albo w tym pracować. Wszystko zależy pewnie od ilości warstw materiału i jego gęstości. W mojej, po prostu, nie daje się oddychać. Przypomniało mi to ćwiczenia wojskowe na studiach i potem, na których czasami kazano nam zakładać  ówczesne maski i jeszcze w nich maszerować, czy biegać. Szybko doszliśmy do wielkiej biegłości w usuwaniu filtrów, blokujących przepływ powietrza, zamieniając tamte maski w atrapy.
     Jakoś nie chce się pisać o nowych regulacjach prawnych, które mają ratować gospodarkę i miejsca pracy. Znajomi przedsiębiorcy okrutnie je krytykują a Matoł-uszek i TVPis pocą się wręcz od zachwalania. W rządowych publikatorach jest na ten temat mnóstwo bełkotu i ogólników. Nie ma, jak dotąd, żadnych informacji konkretnych. Najważniejszym przekazem – jak sądzę – ma być ten, że to rząd daje, wszystkim bez wyjątku, a kwoty przekraczają już 300 miliardów polskich złotych i to – podobno – dopiero początek tego eldorado. Skąd rząd bierze, żeby dawać(?), z jakich źródeł płyną te środki (?), o tym w przekazach ani śladu.
     Przedsiębiorcy być może niewiele z tego maja, za to od poniedziałku będą sobie mogli pobiegać po lesie z maseczką - a jakże - na twarzy, żeby nie zachłystnąć się nadmiarem wolności. Ktoś tam zażartował, że Krzywousty razem z Szumowskim powinni nakazać poruszanie się wyłącznie do tyłu i znieść ten zakaz gdzieś po dwóch tygodniach. Radość Polaków byłaby wtedy, jak sądzę, większa nawet niż radość z wyprowadzenia z mieszkania nadmiarowej kozy, którą Rabe kazał Ickowi okresowo tam zakwaterować.


20 kwietnia. Pojawiły się informacje, że PiS wycofał się z zapowiedzi podwyższenia płacy minimalnej do 3 tysięcy złotych brutto w roku przyszłym i do 4 tysięcy złotych w roku 2024. Zastanawiam się dlaczego (?!) Przecież Glapiński jeszcze niedawno mówił, że pieniędzy mamy w bród, nieograniczone wręcz ilości (!)


Kaczyński przestał się udzielać, podobnie jak nasz PP. Gowin z lekka gra mu na nosie, chyba że zostało to między nimi uzgodnione. Opozycja nie wie, co w tej sytuacji robić. Bałagan narasta. Jeżeli można by było patrzeć na to spokojnie, z boku, to wygląda to bardzo ciekawie, wręcz zabawnie. Nawet ludzie piszący gagi kabaretowe nie potrafiliby tego wymyślić. Jak ktoś kiedyś stwierdził „Życie przerosło kabaret”.


Od dzisiaj przywrócono wstęp do lasów i parków. Władza zrobiła się nieco łaskawsza. O bezsensie tego zakazu pisałem w poprzednich wydaniach „Wydarzeń”. Zakaz wydano, gdy ilości nowych zachorowań  wynosiły średnio kilkadziesiąt osób na dobę a odwołano, gdy ta średnia doszła do kilkuset  osób na dobę. Co więcej, w lesie można swawolić nawet bez maseczki, nie bacząc na to, że drzewa mogą się zarazić. Koniec świata !!!

Komentarze  

 
Lester
#121 Lester
21 listopada 2020, 17:02
Yes! Finally something about accessing medical cannabis.


Here is my webpage :: collective.wildlensinc.org/... / minlnk.me/.../
Zacytuj
 
 
Tandy
#122 Tandy
21 listopada 2020, 17:39
I am pleased that I detected this web blog, just the right information that
I was looking for!

my web site - 戻る: booking.h-scm.jp/.../222547
Zacytuj
 
 
Vicente
#123 Vicente
21 listopada 2020, 17:46
Keep on working, great job!

Here is my website ... http ergdv.de/.../
Zacytuj
 
 
Magda
#124 Magda
21 listopada 2020, 18:30
Merely a smiling visitor here to share the love (:,
btw great style and design.

My blog: Full Releaf CBD Reviews: www.nairacircle.com/.../
Zacytuj
 
 
Rocky
#125 Rocky
21 listopada 2020, 19:44
Yes! Finally someone writes about accessing medical cannabis.



My blog Full
Releaf CBD Review: www.incubateur.artpartage.ca/. ../
Zacytuj
 
 
Ola
#126 Ola
21 listopada 2020, 20:13
You can definitely see your skills within the paintings you write.
The world hopes for more passionate writers such as you who aren't afraid
to mention how they believe. Always go after your
heart.

Here is my web-site www.mostawrd.com/.../: darknesstr.com/.../
Zacytuj
 
 
Lena
#127 Lena
21 listopada 2020, 21:00
You could certainly see your enthusiasm within the work you write.
The world hopes for more passionate writers such as
you who aren't afraid to mention how they believe. At all times
follow your heart.

my web blog blog.mylighthost.com/.../: urlku.info/.../
Zacytuj
 
 
Deneen
#128 Deneen
22 listopada 2020, 00:19
Some genuinely interesting info, well written and broadly user friendly.


Also visit my web blog :: beauhorn.com/.../: ecuadortenisclub.com/.../
Zacytuj
 
 
Brigitte
#129 Brigitte
22 listopada 2020, 01:44
This paragraph is truly a nice one it helps new web visitors,
who are wishing in favor of blogging.

Look into my web-site; e3maleenhancement.net/: quickregister.us/.../227771
Zacytuj
 
 
Alexis
#130 Alexis
22 listopada 2020, 01:45
Yes! Finally something about accessing medical cannabis.



Visit my web site - payadsocial.com/.../: ux.nu/NKfiz
Zacytuj
 
 
Victorina
#131 Victorina
22 listopada 2020, 03:56
Thanks for finally talking about >Wydarzenia -
kwiecień II_2020.
Zacytuj
 
 
Jerold
#132 Jerold
22 listopada 2020, 04:42
Utterly indited subject material, thanks for information.

Look at my page - E-3
Pills: solohostbook.com/.../...
Zacytuj
 
 
Brigida
#133 Brigida
22 listopada 2020, 05:14
Link exchange is nothing else however it is just placing the other person's website link on your page at proper place and other person will also do same in favor of you.



Here is my web blog; boominketo.org: www.dhootgroup.net/.../
Zacytuj
 
 
Fae
#134 Fae
22 listopada 2020, 05:40
I read this paragraph completely about the comparison of most up-to-date and earlier technologies, it's
awesome article.

my page - Holley: cooch7.com
Zacytuj
 
 
Joe
#135 Joe
22 listopada 2020, 07:23
Hi it's me, I am also visiting this web site regularly, this site is in fact
nice and the visitors are really sharing nice thoughts.

Take a look at my blog :: payadsocial.com/.../... tunes-interiors.com/.../...
Zacytuj
 
 
Marti
#136 Marti
22 listopada 2020, 07:45
Dead composed content, Really enjoyed studying.

Here is my webpage ... purespectracbd.org/: navalica.info/.../...
Zacytuj
 
 
Nate
#137 Nate
22 listopada 2020, 08:13
What's up, its fastidious post regarding media print, we
all understand media is a fantastic source of information.

My web site :: pureketoextra.net/: www.haksizlik.com/.../
Zacytuj
 
 
Willian
#138 Willian
22 listopada 2020, 08:53
I believe you have remarked some very interesting points, regards
for the post.

My webpage - simpleketoburns.net/: www.groovelineentertainment.co m/.../
Zacytuj
 
 
Beatrice
#139 Beatrice
22 listopada 2020, 09:17
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - kwiecień
II_2020.
Zacytuj
 
 
Hector
#140 Hector
22 listopada 2020, 17:21
This page certainly has all the information and facts I wanted about
this subject and didn't know who to ask.

Also visit my web page; Pure Element CBD
Reviews: kanienkeha.net/.../deangelo79f
Zacytuj
 
 
Kina
#141 Kina
22 listopada 2020, 17:55
As I website possessor I believe the content material here is rattling great ,
appreciate it for your hard work. You should keep it up forever!
Best of luck.

Also visit my webpage; Green Leaf
Healing CBD: helpus.ai/.../...
Zacytuj
 
 
Wayne
#142 Wayne
22 listopada 2020, 20:45
Greetings! Very helpful advice in this particular article!
It is the little changes which will make the greatest changes.
Thanks a lot for sharing!

Here is my blog Back: http:///conn/garminimport.aspx?returnurl=http://clyno.co.uk/forums/users/desmondholt6/
Zacytuj
 
 
Nichole
#143 Nichole
22 listopada 2020, 21:18
Very rapidly this web page will be famous amid
all blog visitors, due to it's pleasant content

my webpage ... Full Releaf CBD Review: deerlake.us/.../...
Zacytuj
 
 
Audra
#144 Audra
23 listopada 2020, 09:01
Yay google is my queen helped me to find this outstanding web site!


my blog ... intellebrain.org/: ads.wealthxo.com/.../142325
Zacytuj