Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień II_2020.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 kwietnia. Tłum oficjeli pod pomnikiem smoleńskim, bez maseczek, bez odstępów między sobą. Potem wizyta Kaczyńskiego z wielką obstawą na cmentarzu, na grobie matki, również bez żadnych zabezpieczeń. Znicze zapalali ochroniarze, nie Kaczyński. Tak ma wyglądać kult bliskich zmarłych, kult cmentarza? Kolejny raz mieliśmy do czynienia z niewyobrażalną samowolą władzy, z jej butą, z pokazywaniem rządzonym, że władza nie musi przestrzegać żadnych zasad, że żadne reguły jej nie obowiązują. To są zwyczaje stosowane w republikach bananowych, to jest okazywana Suwerenowi pogarda i środkowy palec.
     Naród jest bezsilny, jest zamknięty w domach i nie może organizować się w żadnych protestach, bo na ulicach – bezkarnie – może przebywać jedynie władza i jej służby. Podobno na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS chce zaostrzyć ustawę antyaborcyjną. Teraz może, bo nie będzie żadnych, czarnych parasolek, żadnych protestów uziemionych i ubezwłasnowolnionych Polek i Polaków.


15 kwietnia. Czytam, że do internetu wyciekły dane osobowe tysięcy czynnych sędziów i prokuratorów – adresy mailowe i zamieszkania, numery telefonów, hasła do logowania, ……  Wyciekły z krakowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zajmującej się bieżącymi szkoleniami a podległej Ministerstwu Sprawiedliwości. Podobno trudno tu uwierzyć w przypadek, trzeba raczej uznać to za jeden z efektów wojny na górze. Po Ziobrze ostatnio słuch zaginął a on nie lubi być w cieniu, nie lubi, żeby o nim zapominano. Już widzę, jak sędzia X, mający na wokandzie sprawę o poważne przestępstwo czy zbrodnię, zupełnie nie martwi się tym, co się stanie z jego dziećmi, gdy wyda surowy wynik a mafia stojąca za przestępcą ma dostęp do wszelkich, dotyczących ich danych.


17 kwietnia. Musiałem dzisiaj wystąpić w maseczce na twarzy. Współczuję ludziom, którzy muszą to nosić przez cały dzień albo w tym pracować. Wszystko zależy pewnie od ilości warstw materiału i jego gęstości. W mojej, po prostu, nie daje się oddychać. Przypomniało mi to ćwiczenia wojskowe na studiach i potem, na których czasami kazano nam zakładać  ówczesne maski i jeszcze w nich maszerować, czy biegać. Szybko doszliśmy do wielkiej biegłości w usuwaniu filtrów, blokujących przepływ powietrza, zamieniając tamte maski w atrapy.
     Jakoś nie chce się pisać o nowych regulacjach prawnych, które mają ratować gospodarkę i miejsca pracy. Znajomi przedsiębiorcy okrutnie je krytykują a Matoł-uszek i TVPis pocą się wręcz od zachwalania. W rządowych publikatorach jest na ten temat mnóstwo bełkotu i ogólników. Nie ma, jak dotąd, żadnych informacji konkretnych. Najważniejszym przekazem – jak sądzę – ma być ten, że to rząd daje, wszystkim bez wyjątku, a kwoty przekraczają już 300 miliardów polskich złotych i to – podobno – dopiero początek tego eldorado. Skąd rząd bierze, żeby dawać(?), z jakich źródeł płyną te środki (?), o tym w przekazach ani śladu.
     Przedsiębiorcy być może niewiele z tego maja, za to od poniedziałku będą sobie mogli pobiegać po lesie z maseczką - a jakże - na twarzy, żeby nie zachłystnąć się nadmiarem wolności. Ktoś tam zażartował, że Krzywousty razem z Szumowskim powinni nakazać poruszanie się wyłącznie do tyłu i znieść ten zakaz gdzieś po dwóch tygodniach. Radość Polaków byłaby wtedy, jak sądzę, większa nawet niż radość z wyprowadzenia z mieszkania nadmiarowej kozy, którą Rabe kazał Ickowi okresowo tam zakwaterować.


20 kwietnia. Pojawiły się informacje, że PiS wycofał się z zapowiedzi podwyższenia płacy minimalnej do 3 tysięcy złotych brutto w roku przyszłym i do 4 tysięcy złotych w roku 2024. Zastanawiam się dlaczego (?!) Przecież Glapiński jeszcze niedawno mówił, że pieniędzy mamy w bród, nieograniczone wręcz ilości (!)


Kaczyński przestał się udzielać, podobnie jak nasz PP. Gowin z lekka gra mu na nosie, chyba że zostało to między nimi uzgodnione. Opozycja nie wie, co w tej sytuacji robić. Bałagan narasta. Jeżeli można by było patrzeć na to spokojnie, z boku, to wygląda to bardzo ciekawie, wręcz zabawnie. Nawet ludzie piszący gagi kabaretowe nie potrafiliby tego wymyślić. Jak ktoś kiedyś stwierdził „Życie przerosło kabaret”.


Od dzisiaj przywrócono wstęp do lasów i parków. Władza zrobiła się nieco łaskawsza. O bezsensie tego zakazu pisałem w poprzednich wydaniach „Wydarzeń”. Zakaz wydano, gdy ilości nowych zachorowań  wynosiły średnio kilkadziesiąt osób na dobę a odwołano, gdy ta średnia doszła do kilkuset  osób na dobę. Co więcej, w lesie można swawolić nawet bez maseczki, nie bacząc na to, że drzewa mogą się zarazić. Koniec świata !!!

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [2] #1 wujek_manfred
20 kwietnia 2020, 23:46
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #2 Taurus
21 kwietnia 2020, 15:04
Słucham informacji o katastrofalnej suszy w lasach i o tym, że prawdopodobnie trzeba będzie wkrótce zakazać do nich wstępu z uwagi na niebezpieczeństwo pożarów. Myślę sobie, jak zwykle .... Gdy było tam jeszcze trochę wilgoci i małe zachorowalności na wirusa, to nasz Matoł-uszek wspólnie z tym od zdrowia (też niezbyt rozgarniętym) zakazali wstępu. Teraz, gdy zachorowalność jest rekordowa a ściółka sucha jak pieprz, zakaz odwołują. Czy ktoś jest w stanie znaleźć sens w działaniach tych ludzi??????!!!!!!!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #3 Simon
21 kwietnia 2020, 15:58
"Czy ktoś jest w stanie znaleźć sens w działaniach tych ludzi??????!!!!!!!"

Przypomina mi się, jak za czasów poprzedniej koalicji pisi płakali, że dla tamtych rządów liczył się tylko PR.

Teraz wyglqda mi na to, że PiS, jak ze wszystkim, postawił poprzeczkę absurdalnych zachowań znacznie wyżej. Otóż nie dość, że dla utrzymania władzy pompują w PR miliardy, to jeszcze kupa pary w gwizdek musi iść tylko po to, żeby objaśnić paroksyzmy "strategicznych" działań wodza.
Nigdy nie wiadomo, co mu się akurat jutro wymyśli - choć z dużą dozą prawdopodobieństwa będzie to głupie albo niegodziwe, jak z tymi lasami albo wyborami.
Nic dziwnego, że ich PR tyle kosztuje :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #4 Simon
21 kwietnia 2020, 17:26
Ach, cóż za zaskoczenie! Panna Krysia przeczytała "wyrok" w atrapie TK. Napisany, jak na zamówienie Kaczki.
Tryumfalny ryk pisowskich trolli na większości forów - teraz widać, jak wiele pompują w to kasy. W tę chamską propagandę.
Kiedy skończy się ta podłość, kłamstwo, niegodziwość? To wprost nie do pojęcia, jak ludzie potrafią być ślepi na takie natężenie zła.
To bagno wydaje się nie mieć dna...

Z sieci:

"alef.omega
Wyjasnia sie, dlaczego "pisowski święty" Łukasz Szumowski tańczy jak mu Prezes zagra...:
"Sarkoidoza dotyczy głównie płuc i tzw. węzłów chłonnych wnęk, które znajdują się w śródpiersiu, a więc w tej części ciała, która znajduje się w obrębie klatki piersiowej...Na początku roku 07.01 gdy wiadomo już było o nadchodzącym zagrożeniu spółka OncoArendi zostaje przekształcona a jej Prezesem zostaje brat Szumowskiego...Dziwnym trafem chwilę później otrzymują dotację rządową 22 miliony złotych...A teraz najciekawsze...OATD-01 jest nowym, niesterydowym preparatem, opracowanym przez OncoArendi Therapeutics w celu leczenia astmy, sarkoidozy oraz samoistnego włóknienia płuc. Lek OATD-01 może znaleźć zastosowanie u pacjentów z COVID 19. Nie ma w tym nic dziwnego że ktoś otrzymuje na to granty gdyby nie fakt daty podpisania umowy o dofinansowanie z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju...UWAGA 26.11.2019 !!! KOLEJNA PETARDA to fakt że przekształcenie firmy OncoArendi 07.01.2020 nie odbyło się bez konkretnej przyczyny i tu wraca nasz minister zdrowia... Mianowicie jednym ze wspólników spółki OncoArendi Therapeutics sp.zo.o. (która została przekształcona w SA) była spółka Szumowski Investments sp.zo.o., której wspólnikiem był Łukasz Jan Szumowski (KRS 0000571609) - polecam sprawdzić informacje pełne KRS. Jeśli ja w oparciu o informacje zawarte w KRS byłem w stanie to ustalić, to każdy jest w stanie to zrobić. Teraz można kopać głębiej... Ale wydaje mi się że znajdujemy się w rejonie mułu... Rafał Nosal"
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #5 Taurus
21 kwietnia 2020, 19:38
Cena baryłki ropy zakontraktowanej na maj ma wynosić -37 USD (minus 37 USD). To znaczy, że jej producenci będą aż tyle dopłacać odbiorcom. Wydobytej ropy jest po prostu tyle, że nie ma jej w czym ani gdzie trzymać a nie da się zaprzestać wydobycia bez wielkich strat. Jestem ciekaw, czy na naszych stacjach paliwa – w tej sytuacji – stanieją, czy może zdrożeją?. Jestem też ciekaw, jak sobie z tym problemem poradzi Rosja?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #6 wujek_manfred
21 kwietnia 2020, 20:19
Możliwość jest tylko jedna - wywołanie wojny na bliskim wschodzie. Nie ma innej opcji.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #7 Simon
22 kwietnia 2020, 21:51
"Jestem też ciekaw, jak sobie z tym problemem poradzi Rosja?"

Widziałem na ten temat dobry dowcip, który udawał lead prasowy:

"Rosja jak Norwegia?
Rosja zamierza pójść w ślady Norwegii i uznać złoża ropy za własność całego narodu. W związku z tym już w tym miesiącu zyski ze sprzedaży ropy - minus 120 miliardów dolarów - zostaną rozdzielone między zwykłych obywateli"

:D
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #8 Taurus
23 kwietnia 2020, 08:59
Rosja zamierza pójść w ślady Norwegii i uznać złoża ropy za własność całego narodu. W związku z tym już w tym miesiącu zyski ze sprzedaży ropy - minus 120 miliardów dolarów - zostaną rozdzielone między zwykłych obywateli"[/quote

Świetny pomysł a Putin zostanie uznany za największego w świecie demokratę.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #9 Haji
23 kwietnia 2020, 11:18
Okazało się, że zakupione przez rząd i dostarczone z taką pompą środki ochrony mają sfałszowane certyfikaty. Czy te gamonie są w stanie załatwić cokolwiek, co wymaga elementarnej uwagi i rozsądku?
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #10 Simon
23 kwietnia 2020, 16:50
@Haji

"Okazało się, że zakupione przez rząd i dostarczone z taką pompą środki ochrony mają sfałszowane certyfikaty. Czy te gamonie są w stanie załatwić cokolwiek, co wymaga elementarnej uwagi i rozsądku?"

Być może to te same, których Dania i Finlandia nie chciały i cofnęły, SPRAWDZAJĄC ten towar PRZED rozprowadzeniem między szpitale.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #11 Simon
23 kwietnia 2020, 17:29
Tym razem z prasy:

"Z ostatniej chwili: Jest śledztwo w sprawie decyzji o przeprowadzeniu w Polsce wyborów prezydenckich - informuje tvn24.pl. Z ustaleń portalu wynika, że wszczęła je prokurator Ewa Wrzostek z Prokuratury Rejonowej dla warszawskiej dzielnicy Mokotów. Postępowanie zostało wszczęte w kierunku artykułu 165 kodeksu karnego , który mówi o sprowadzeniu "niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia wielu osób ".

Hi, hi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #12 Taurus
23 kwietnia 2020, 21:28
Cytat:
Z ustaleń portalu wynika, że wszczęła je prokurator Ewa Wrzostek z Prokuratury Rejonowej dla warszawskiej dzielnicy Mokotów.
Teraz pan Zbyszek musi szybko ukręcić łeb pani Ewie, żeby nie było poruty.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #13 Taurus
23 kwietnia 2020, 21:47
Cytat:
Teraz pan Zbyszek musi szybko ukręcić łeb pani Ewie, żeby nie było poruty.
Przeczytałem przed chwilą, że śledztwo to trwało aż ...... 2 godziny !!!, po czym umorzyła je prokuratura okręgowa.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #14 Simon
24 kwietnia 2020, 05:10
"- To było chyba najszybsze śledztwo świata, bo trwało łącznie jakieś trzy godziny. Przez ponad 25 lat pracy nie spotkałam się z czymś takim. Nie wiem przez kogo zostało to śledztwo umorzone i w jakim trybie - mówi w rozmowie z Onetem."

Spoko, my wiemy.
Bez trybu.

Prawda, jak to szybko poszło? Już jest, jak u Putina. No, może jeszcze ludzie nie znikają, Adamowicz w końcu zginął na widoku.
Tylko to jeszcze przed nami.
I teraz ci wszyscy orędownicy pisiego ładu, którzy tak jęczeli - a to, że nierówność w mediach, a to, że "lewactwo", a to, że " imposybilizm" - dostaną, czego chcieli, durnie.
Szkoda, że normalna reszta razem z nimi :(
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #15 wujek_manfred
24 kwietnia 2020, 14:14
Zacytuj