Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień I_2020.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
3 kwietnia. Po zaleceniu Morawieckiego Lasy Państwowe wydały zakaz wstępu do lasów i parków narodowych na terenie całego kraju. Stanowią one około 25 procent powierzchni kraju. O co tu chodzi? Czy nie jest to głupota, skretynienie wyższego rządu? Jest zupełnie zrozumiałe, że w stanie pandemii niektóre prawa i wolności obywatelskie trzeba zawieszać lub ograniczać, bez przesady jednak. Czy wchodzący do lasu zarazi koronawirusem drzewa albo wiewiórki? Rządzący najwyraźniej przekraczają granice zdrowego rozsądku. Na każdym kroku widać, że Polacy są bardzo zdyscyplinowani – puste ulice i parki, odstępy między sobą dużo większe nawet niż 2 metry, rękawice ochronne na każdym kroku, …..  Po Świętach w kościołach podobno znowu będzie mogło przebywać ze sobą do 50 osób a Kaczyński nadal upiera się przy wyborach 10 maja. Przed dużymi sklepami spożywczymi ludzie stoją w ogromnych kolejkach. Czy te przykłady nie ośmieszają wystarczająco zakazu wchodzenia do lasów? W sytuacji, którą mamy, powinien już dawno być ogłoszony Stan Klęski Żywiołowej ale nawet w tym stanie nie można zabierać ludziom możliwości jakiegokolwiek relaksu. Nie można, bo zwariują psychicznie (!)


3 kwietnia. Posiedzenie Sejmu, na którym miała być zaklepana, ze złamaniem Konstytucji, kolejna zmiana Ordynacji Wyborczej, wprowadzająca dla wyborów 10 maja wyłącznie głosowanie korespondencyjne. Z dyktatu Kaczyńskiego, czyli ze Zjednoczonej Prawicy, wyłamało się jednak POROZUMIENIE Jarosława Gowina, tworząc wraz z posłami opozycji większość, uniemożliwiającą Kaczorowi swobodę ruchów.


4 kwietnia. W TVN-24 nietypowy koncert, zatytułowany „Koncert dla bohaterów”, w podzięce ludziom służby zdrowia, którzy są na pierwszej linii walki z koronawirusem. Koncert nietypowy, bo zorganizowany ad hoc a artyści występowali ze swoich domów, razem z całym inwentarzem, czyli dziećmi i domowymi zwierzakami. Przy okazji zbierano pieniążki na środki ochrony indywidualnej dla pracowników tej służby. Koncert ten trwał ponad 4,5 godziny a zebrano ponad 4 miliony złotych, w tym ponad milion z sms-ów (każdy sms to jedna złotówka)..
     Tak przy okazji …..  która telewizja pełni teraz w Polsce misję społeczną? Wydaje się, że nie jest to TVP-PiS Kurskiego. Poziom koncertu – oczywiście – nie był taki, jak z sal koncertowych, z odpowiednią akustyką i choreografią, był za to tym bardziej wzruszający. Kolejny raz okazało się, jak wspaniali i hojni są Polacy. Nie wiem dlaczego, pewnie to wpływ nastroju właśnie, nasunął mi się  na myśl wspaniały tekst piosenki VOYAGE, VOYAGE, śpiewanej pięknie przez Kate Rian. Żeby nie być gołosłownym – kilka fragmentów tego tekstu:

„Ponad starymi wulkanami, sunąc skrzydłami na dywanach wiatru, podróżuj wiecznie (…)
Od chmur do bagien, od wiatru Hiszpanii do równikowego deszczu podróżuj, podróżuj (…)
Leć w wysokościach ponad stolicami, zgubnymi myślami, oglądaj ocean (…)
Gangesem, czy Amazonką, do czarnych czy Sikhów, do żółtych, na wydmy Sahary, od wysp Fidżi po górę Fuji (…)
Ponad zasiekami z drutu kolczastego, zbombardowanymi sercami, świętymi wodami indiańskiej rzeki, podróżuj i nigdy nie wracaj (…)”

     Tak przy okazji … również … na zorganizowanie takiego wspaniałego koncertu stać było dotychczasową (starą) elitę. Na co stać ludzi nowej elity wychodowanej przez PiS? 

 
6 kwietnia. W Sejmie, od rana, ciąg dalszy batalii o przeprowadzenie wyborów prezydenckich 10 maja. Jarosław Gowin, w proteście przeciwko temu podał się do dymisji z funkcji rządowych (wicepremiera oraz ministra szkolnictwa wyższego i nauki). PiS zgłosił projekt ustawy dotyczącej głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców. Pierwsza próba wprowadzenia tego projektu pod obrady Sejmu zakończyła się niepowodzeniem (remis 228:228). Ogłoszono więc kilkugodzinną przerwę, po której PiS przedstawił nowy projekt w tej samej sprawie, czyli stary z jakimiś drobnymi zmianami. Ta wrzutka przeszła większością 2 głosów. 

 
8 kwietnia. TSUE  nakazała natychmiastowe  zawieszenie działalności Izby Dyscyplinarnej SN . Zlekceważenie tego nakazu, co stara się sugerować rząd, grozi bardzo wysokimi karami finansowymi. Morawiecki zapowiedział skierowanie tej sprawy do TK. Co magister Wolfgangowa ma wspólnego z wyrokiem TSUE? - Oto jest pytanie!


8/9 kwietnia. W Sejmie debata nad tarczą antykryzysową nr 2, przeznaczoną dla przedsiębiorstw zatrudniających od 10 do 49 pracowników, spisana – podobno – na 150 stronach. Numer 1 była dla przedsiębiorstw zatrudniających do 9 pracowników i liczyła 100 stron. Mówi się już o tarczy nr 3 i następnych. Ciekawe, ilu posłów wszystkie te strony przeczyta ze zrozumieniem.
     Wygląda na to, że rząd skupił się na uchwalaniu a nie na wdrażaniu. Żeby to wdrożyć potrzebne są przecież przepisy wykonawcze a te wymagają - z reguły - mnóstwa czasu. Szybkie uchwalenie daje jednak pijar, wdrażanie zaś jest sprawą mało wdzięczną, tym bardziej, że skarb państwa jest pusty a wszelkie zaskórniaki zostały przez PiS przepućkane w okresie gospodarczej koniunktury.  Teraz trzeba się zadłużyć (sprzedaż obligacji po kursie nieatrakcyjnym), obciąć socjale albo mocno podnieść podatki, np. VAT.  Zanim więc jakieś przedsiębiorstwo dostanie wsparcie, zdąży pewnie już zbankrutować albo pozbędzie się pracowników.


10 kwietnia. Dziesiąta rocznica katastrofy smoleńskiej i pierwsza, obchodzona bez wielkiego, politycznego zadęcia.  Członkowie wielu rodzin ofiar tej katastrofy mówią, że po raz pierwszy mogą ją obejść indywidualnie, tak jak chcą, bez zawłaszczania przez polityków PiS. Przeglądając tytuły informacji medialnych znalazłem też o tym, że Antek smoleński nadal promuje wybuchy ale ich ilość ograniczył do dwóch.
     Biedny człowiek (!)  Już nawet TVP-is nie podaje jego „rewelacji”, robi to jeszcze TV Trwam jedynie i pewnie brakuje już nawet chętnych, żeby się z niego  śmiać.                                           
 
 

Komentarze  

 
Taurus
+4 [4] #1 Taurus
11 kwietnia 2020, 08:26
10 kwietnia. Jak pokazały dzisiejsze funeralia celebrowane przez PiS, zakaz zgromadzeń obowiązuje jedynie maluczkich a nie towarzyszy pisowskich. Oni mogą celebrować swoje rocznice tłumnie, bez żadnych ograniczeń i zabezpieczeń. Maseczki? Odległość 2 metrów? Nie więcej jakk 2 osoby razem? Dlaczego policja strzegła tych "świętujących" zamiast reagować na łamanie prawa i przepisów? - Bo "akurat w tym przypadku nie były to zgromadzenia w trybie Ustawy a wszystkie te osoby wykonywały swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji". Tak przynajmniej brzmi oficjalny komunikat wyjaśniający ten skandal.
 
 
Simon
+3 [3] #2 Simon
12 kwietnia 2020, 23:36
Nikomu nie życzę śmierci, bo to wredne.
Ale kwarantanny od polityki na jakieś pół roku? Czemu nie...
 
 
llortcik
+3 [3] #3 llortcik
13 kwietnia 2020, 00:21
Taurus napisał:
10 kwietnia. Jak pokazały dzisiejsze funeralia celebrowane przez PiS, zakaz zgromadzeń obowiązuje jedynie maluczkich a nie towarzyszy pisowskich. Oni mogą celebrować swoje rocznice tłumnie, bez żadnych ograniczeń i zabezpieczeń. Maseczki? Odległość 2 metrów? Nie więcej jakk 2 osoby razem? Dlaczego policja strzegła tych "świętujących" zamiast reagować na łamanie prawa i przepisów? - Bo "akurat w tym przypadku nie były to zgromadzenia w trybie Ustawy a wszystkie te osoby wykonywały swoje zadania w ramach pełnionych urzędów i funkcji". Tak przynajmniej brzmi oficjalny komunikat wyjaśniający ten skandal.

1. Podziwiaj lewaku ;-) . Mimo zagrożenia koronawirusem i nie bacząc na możliwość napotkania policyjnych siepaczy prezes w pełnym rynsztunku stawił czoła niebezpieczeństwu.
2. Policja strzeże Polaków przed niebezpieczeństwem napotkania prezesa lub innych wirusów

Jak donoszą nieprzychylne media, niejaka Hogata świątecznie opuściła niejakiego Adriana i wybrała się na wycieczkę do Krakowa zostawiając go na pastwę prezesa, pozostałych wirusów i innych leśnych stworków.
Że też Polska musi wysysać z Krakowa wszystko co najgorsze.

Mateuszek pochwalił się kolejną tarczą. Jak donoszą służby, niewinnie ułaskawiony, jego ukochana bokserka i dziesięciu murzynków wyruszyło na poszukiwania beneficjentów.

Mateuszek wysłał do weryfikacji przez pannę Krysię i odkrycie towarzyskie wyrok TSUE. Gorszy sort oczekuje, że KaKaOGroup będzie kolejnym arbitrem i do czasu rozstrzygnięcia sporu kompetencyjnego zawiesi wszelkie działanie TSUE.

Poważnie: Jak widać z komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Polska jest trzecia /a według innych danych druga/ od końca w UE pod względem ilości przeprowadzanych testów na 1 mln mieszkańców /niektóre laboratoria podają, że 50% testów to badania VIPów/, a to absolutnie pierwsza pod względem ilości zgonów na choroby współtowarzyszące. Czy chcemy, by Europa nas naśladowała?
 
 
Taurus
+3 [3] #4 Taurus
14 kwietnia 2020, 16:38
Cytat:
1. Podziwiaj lewaku ;-) . Mimo zagrożenia koronawirusem i nie bacząc na możliwość napotkania policyjnych siepaczy prezes w pełnym rynsztunku stawił czoła niebezpieczeństwu.
2. Policja strzeże Polaków przed niebezpieczeństwem napotkania prezesa lub innych wirusów
Kolejny raz mieliśmy do czynienia z niewyobrażalną samowolą władzy, z jej butą, z pokazywaniem rządzonym, że władza nie musi przestrzegać żadnych zasad, że żadne reguły jej nie obowiązują. To są zwyczaje stosowane w republikach bananowych, to jest okazywana Suwerenowi pogarda i środkowy palec.
Naród jest bezsilny, jest zamknięty w domach i nie może organizować się w żadnych protestach, bo na ulicach – bezkarnie – może przebywać jedynie władza i jej służby. Podobno na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS chce zaostrzyć ustawę antyaborcyjną. Teraz może, bo nie będzie żadnych, czarnych parasolek, żadnych protestów uziemionych i ubezwłasnowolnionych Polek i Polaków.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #5 wujek_manfred
14 kwietnia 2020, 21:13
 
 
Taurus
+2 [2] #6 Taurus
15 kwietnia 2020, 10:43
Czytam, że do internetu wyciekły dane osobowe tysięcy czynnych sędziów i prokuratorów – adresy mailowe i zamieszkania, numery telefonów, hasła do logowania, …… Wyciekły z krakowskiej Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury, zajmującej się bieżącymi szkoleniami a podległej Ministerstwu Sprawiedliwości. Podobno trudno tu uwierzyć w przypadek, trzeba raczej uznać to za jeden z efektów wojny na górze. Po Ziobrze ostatnio słuch zaginął a on nie lubi być w cieniu, nie lubi, żeby o nim zapominano. Już widzę, jak sędzia X, mający na wokandzie sprawę o poważne przestępstwo czy zbrodnię, zupełnie nie myśli o tym, co się stanie z jego dziećmi, gdy wyda surowy wynik a mafia stojąca za przestępcą ma na ich temat wszelkie dane.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze