Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec III_2020.

22 marca. Słucham dyskusji o nadchodzącym kryzysie gospodarczym jako następstwie po pandemii. O perspektywie wielkich przetasowań na gospodarczej mapie świata. Również o tym, czego możemy spodziewać się w realiach Polski. Poglądy są różne i to jest normalne, bardzo często przebijają przez nie, na szczęście, realia w miejsce teoretyzowania.
     PiS zachowywał się przez niemal pięć lat swoich obecnych rządów tak, jakby miało nie być jutra, jakby okres prosperity miał trwać wiecznie, jakby nie trzeba było posiadać jakichś zaskórniaków na czas kryzysu, który przecież zawsze może się zdarzyć i robi to z reguły nagle i niespodziewanie. PiS wydrenował zasoby Państwa do zupełnego dna i rozbudził oczekiwania społeczne do poziomu nadzwyczajnego. Wmówił ludziom, że może wszystko, że problemu braku pieniędzy nie ma, że stać nas na realizację wszelkich kaprysów, którym przyklaśnie prezes Kaczor.
     Trzeba było „głupiego wirusa”, żeby uświadomić Polakom, przynajmniej tym myślącym, że w życiu gospodarczym i społecznym nie da się ominąć realiów, że one zawsze – prędzej, czy później – o sobie przypomną i sprowadzą nas na ziemię. Pięćset plus niezależnie od dochodów w rodzinie, trzynasta emerytura również dla najbogatszych emerytów, zapowiedź czternastej i – być może – następnych było fanaberią polityczną, zwykłą nieodpowiedzialnością, działaniem pod słupki społecznego poparcia.  Coś z tym trzeba będzie teraz zrobić (!) i – nieszczęśliwie dla PiS – będzie to musiał zrobić on właśnie, bo przecież nadal rządzi, niestety dla niego. Odbije się to pewnie spadkiem zaufania do tej partii ale – obawiam się – na większym jeszcze spadku zaufania dla Państwa. W połączeniu z bieżącą, fatalną polityką i z różnymi nieodpowiedzialnymi wypowiedziami czołowych polityków (np. Glapiński) ludzie zaczną mieć państwo w nosie, przestaną myśleć o nim poważnie, zaczną wypłacać swoje pieniądze z banków i „żyć z dnia na dzień”, przestaną oszczędzać i przejmować się sprawami wspólnymi, społecznymi.


 
W około dziesięciu gminach odbyły się wybory uzupełniające na wójtów i radnych. W większości z nich frekwencja wyniosła 6-8%. Zastosowano w ich trakcie specjalne środki zabezpieczające (koronawirus). Każdy wyborca  musiał przy wejściu zdezynfekować ręce, używał jednorazowego długopisu a odległości między osobami nie mogły być mniejsze niż 2 metry. Członkowie Komisji mieli założone maseczki i rękawiczki.
     Te wybory w gminach pokazały, co by się działo w maju, gdyby Kaczyński kazał ludziom iść do urn, żeby wybrać Dudę. Prawo głosu ma prawie 30 milionów Polek i Polaków. W Komisjach wyborczych musiałoby zasiąść ponad ćwierć miliona osób a licząc z organizatorami, transportem i służbami porządkowymi to prawie pół miliona. Tylko skretyniały, stary człowiek bez wyobraźni, może zachęcać do realizacji tak zbrodniczego scenariusza.


24 marca Premier Pinokio ogłosił kolejne obostrzenia dotyczące wychodzenia z domów, które obowiązują do 11 kwietnia. Wychodzić powinno się wyłącznie wówczas, gdy jest to absolutnie konieczne. Grupa, w której można się przemieszczać (poza rodziną) wynosi maksymalnie 2 osoby. W środkach komunikacji publicznej może znajdować się maksymalnie tyle osób, ile wynosi połowa miejsc siedzących. Wyjścia rekreacyjne do parku, lasu, czy na spotkania są zakazane.
     Komentarze do ogłoszonego edyktu są jednoznaczne. Bez oficjalnego wprowadzenia jednego ze stanów wyjątkowych tego typu ograniczenia są łamaniem Konstytucji i zabieraniem obywatelom ich podstawowych praw. Na kpinę zakrawa fakt, że władza nadal utrzymuje, iż wybory prezydenckie odbędą się w maju.
     W ciągu bardzo krótkiego czasu zawalił się świat naszych wartości i osobistych wolności. Mam na myśli cały świat, nie tylko Polskę. Czołowi, światowi politycy okazali się karłami, ludźmi bez wizji, podobnie jak to było wielokrotnie już w dziejach, szczególnie przed II wojną światową. Dotyczy to w równym stopniu krajów biednych, tych na dorobku, jak i tych najbogatszych. Różne Trumpy i Johnsony, podobnie jak Kaczyńskie i Orbany nie zasługują na miano polityków – wizjonerów, którzy sterowaliby naszym światem z sensem i pożytkiem dla pokolenia obecnego i przyszłych. Dlaczego tak się dzieje? – Ponieważ społeczeństwa są również niedojrzałe, ponieważ wybieramy polityków dla których nie są ważne losy świata, nasze zdrowie i życie, dla których szalone pieniądze wydawane na zabawki militarne i wyścig w tym zakresie są ważniejsze od przeciwdziałania kataklizmom, nędzy i głodowi nękającemu miliardy ludzi. Ponieważ ogromna większość ludzi stawia „mieć” przed „być”.


26 marca. Niektórzy twierdzą, że tej pandemii – jako ludzkość – potrzebowaliśmy. Ta choroba zamknęła nas w domach i znowu możemy uczyć się żyć z sobą jako rodzina. Przestaliśmy doceniać farmaceutów, sanitariuszy i całą służbę zdrowia to nam przypomniała jak są ważni, wręcz niezastąpieni. Przestaliśmy cenić nauczycieli, to mamy teraz możliwość edukowania naszych dzieci w zakresie własnym, doceniając co oni robią. Krytykowaliśmy osoby przedsiębiorcze, otwierające własny biznes i dające miejsca pracy, to – prawdopodobnie – wiele z tego stracimy i te osoby zaczną z nami konkurować o te miejsca pracy, które jeszcze pozostaną. Konsumpcjonizm, rozbuchana turystyka, tyle niepotrzebnych działań niszczących naszą Planetę. Teraz pewnie się okaże, że nie potrzebujemy aż tylu nowych dróg, nowych samochodów, tylu samolotów czy luksusowych jachtów i wycieczkowców, że możemy się obyć bez CPL, czy przekopanej Mierzei, …..
     Czy i na ile zmądrzejemy? Szanse nie są zbyt duże, niestety. Po I wojnie światowej mieliśmy epidemię grypy „hiszpanki”, która zabrała z tego świata do 100 milionów (!) istnień ludzkich. I co?- Wkrótce potem ludzkość zafundowała sobie II wojnę światową.


28 marca. Minionej nocy (godz. 4.20, głosowanie elektroniczne) , w czasie głosowania pakietu tzw. tarczy antykryzysowej, PiS niespodziewanie wprowadził i przegłosował poprawkę do Kodeksu Wyborczego. Pozwala ona na korespondencyjne głosowanie osobom, które objęte są kwarantanną, osobom będącym w izolacji oraz osobom, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jeżeli ktokolwiek się łudził, że Kaczyński nie postawi na swoim, to wyszedł na frajera. To zagranie jest tak perfidne, że nie chce się go nawet komentować. Coraz wyraźniej widać, że PiS będzie rządził wiecznie, chyba że Naród się obudzi i odsunie go od władzy siłą.
     Złamano tu wszelkie zasady prawne, jakie w tym zakresie obowiązują:
- złamano dwukrotne wyroki TK mówiące, że nie wolno zmieniać Kodeksu Wyborczego w czasie krótszym do wyborów niż 6 miesięcy;
 - dokonano podziału Polaków na dwie grupy z różnymi uprawnieniami wyborczymi. Dodatkowo
    zrobiono to tylko dla obywateli polskich mieszkających w kraju, pomijając tych z zagranicy
    (niezgodność z Konstytucją);
- złamano zasadę trzech czytań, istotną przy tego typu zmianach;
- nie przeprowadzono wymaganych w tym przypadku konsultacji społecznych;
- itd.., itd., itd.


29 marca. Czytam, że Bartłomiej Dyba-Bojarski, pisowski radny z Łodzi, wystąpił ze swojej partii w proteście przeciwko nocnym wydarzeniom w Sejmie, gdy PiS dodało do Ustawy pomocowej (i przegłosowało) poprawki, zmieniające Kodeks Wyborczy, o czym pisałem wyżej. Na swoim profilu napisał: „Są jakieś granice nadużyć i zwyczajnego, osobistego wstydu za szyld, który przez kilkanaście lat reprezentowałem”. No, no …. , jedna jaskółka, co prawda, wiosny nie czyni, ale ….


30/31 marca. W Senacie debata na temat specustawy dotyczącej koronawirusa. Wprowadzono 104 poprawki do projektu uchwalonego przez Sejm, w tym ponad 30 wprowadził rząd (Emilewicz) Najważniejsze z nich to obowiązkowe, cotygodniowe testy na koronawirusa dla pracowników służby zdrowia i osób z grup podwyższonego ryzyka a także poprawki dotyczące wsparcia dla firm i ich pracowników. Wykreślono natomiast wrzutki PiS-u dotyczące zmian w Kodeksie Wyborczym oraz zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego.


Węgierski parlament zaś przyznał Orbanowi – bezterminowo (!!!!!) – uprawnienia nadzwyczajne, w tym możliwość rządzenia za pomocą dekretów. Do ich cofnięcia potrzeba będzie większości 2/3 głosów w parlamencie. W ten oto sposób Węgry stały się oficjalnie pierwszą dyktaturą w UE. Co na to nasz kulawy dyktatorek z Nowogrodzkiej? Czy nie nabawi się kompleksów, że nie był pierwszy?


31 marca. Specustawa wróciła z Senatu do Sejmu i – zgodnie z regułą – wszystkie poprawki Senatu zostały odrzucone z wyjątkiem tych, które rząd sam wprowadził. Zrobiono to w jednym głosowaniu, nie pozwalając na żadną dyskusję, czy inne wystąpienia posłów. Można więc powiedzieć – NORMALKA !!!!!
 

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [2] #1 wujek_manfred
31 marca 2020, 10:57
Słabo się ten fidesz postarał - mógł ogłosić putinowskiego agenta Apostolskim Królem Węgier, i wtedy w ogóle tematu cofnięcia uprawnień by nie było.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #2 wujek_manfred
31 marca 2020, 11:01
Pisduny nawet przy okazji epidemii próbują kraść:
warszawa.onet.pl/.../yj88j19
 
 
Taurus
+3 [3] #3 Taurus
31 marca 2020, 16:44
Cytat:
Pisduny nawet przy okazji epidemii próbują kraść:
warszawa.onet.pl/.../yj88j19
Po prostu su...syny.
 
 
Taurus
+3 [3] #4 Taurus
31 marca 2020, 17:12
Znalezione w internecie:

Mam nadzieje że Polacy wreszcie zrozumieja istotę rządów PiS
1. rządzi krajem szaleniec z nowogrodzkiej nie licząc sią z rządem, prezydentem , którzy sa atrapami
2. nie ma żadnego pomysły na Polskę oprócz spełnienia zachcianek szaleńca
3. głownym cel;em polityki szaleńca jest zemsta za śmierc brata. szaleniec sam jest temu winny a wiec tym bardziej próbuje to wyprzeć, szukajac winnych
4. winni sa wszyscy Polacy
5. wszystkie działania tej partii sa podporządkowane głównemu celowi szaleńca - zemściena Polakach
6. podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości jest potrzebne szaleńcowi by "jego"sędziowie mogli skazac winnych, szczególnie Donalda Tuska
7. wybory p[o trupach to kolejne narzędzie do osiągniecia cxelu
8. Szaleniec nie liczy sie ze zdrowiem i życiem ludzi, liczy nsie tylko osiagniecie celu
 
 
Taurus
+3 [3] #5 Taurus
31 marca 2020, 17:17
Znalezione w internecie (2):

- Co by pan powiedział konkretnie prezydentowi Andrzejowi Dudzie, który dopuszcza możliwość, że wybory się nie odbędą, ale też potrafi tego samego dnia powiedzieć, że jak do sklepu można, to i na wybory można? Co by pan konkretnie jemu powiedział na ten argument? - pytał polityka dziennikarz.

- Że w tej sprawie jest głupi i cyniczny. Że w tej sprawie oszukuje Polaków. Że dopuszcza do takiego myślenia, że jest możliwe sianie śmierci. W tej sprawie jest nieodpowiedzialny. Nota bene nieodpowiedzialny jest w wielu sprawach, ale w tej sprawie jest nieodpowiedzialny totalnie, bo to kosztuje zdrowie, bo to kosztuje życie - ocenił gość Poranka Radia TOK FM, Włodzimierz Czarzasty.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #6 wujek_manfred
31 marca 2020, 20:52
tvn24.pl/.../...
Najwyraźniej nikt im nie powiedział co się dzieje przed pocztami. A teraz dorzućmy do tego głosowanie korespondencyjne. Cóż mogę powiedzieć?
Jaki kraj, taki Reichstag.
 
 
Simon
+2 [2] #7 Simon
31 marca 2020, 21:43
Ten fragment najbardziej mi się podoba:

"26 marca. Niektórzy twierdzą, że tej pandemii – jako ludzkość – potrzebowaliśmy. Ta choroba zamknęła nas w domach i znowu możemy uczyć się żyć z sobą jako rodzina. Przestaliśmy doceniać farmaceutów, sanitariuszy i całą służbę zdrowia to nam przypomniała jak są ważni, wręcz niezastąpieni. Przestaliśmy cenić nauczycieli, to mamy teraz możliwość edukowania naszych dzieci w zakresie własnym, doceniając co oni robią. Krytykowaliśmy osoby przedsiębiorcze, otwierające własny biznes i dające miejsca pracy, to – prawdopodobnie – wiele z tego stracimy i te osoby zaczną z nami konkurować o te miejsca pracy, które jeszcze pozostaną."

Życie niespiesznie, ale nieubłaganie weryfikuje głupotę i niegodziwość.
 
 
Simon
+2 [2] #8 Simon
31 marca 2020, 21:50
A propos linka od wujka, o tym, jak próbują zajumać pomoc od Owsiaka - nie mogę się powstrzymać: a nie mówiłem?!

Ta "dobra zmiana" jest wprost niewyobrażalnie niemoralna. No, przynajmniej ja sobie tego wcześniej nie wyobrażałem, może niedostatek wyobraźni mam.

I jeszcze koniecznie z szefa tego zepsucia, zarządzającego tym odrażającym bagnem, muszą zrobić naszego władcę absolutnego. Tak kamaryla z Nowogrodzkiej, jak i mali karierowicze z ministerstw, jak i ludzie bez mózgu w rodzaju trolla.
KONIECZNIE, bo rozbiory, dwie wojny światowe, sowiecka okupacja i zaraza to za mało. Nudno już było tak stawać się normalnym krajem cywilizacji zachodniej:)

Wygląda na to, że jakbyśmy jej nie chcieli, to właśnie ta zaraza posprząta tych nikczemnych bałwanów.
Pytanie, jakim kosztem...
 
 
Simon
+2 [2] #9 Simon
31 marca 2020, 21:53
#6 wujek_manfred
31 marca 2020, 20:52
tvn24.pl/.../...
Najwyraźniej nikt im nie powiedział co się dzieje przed pocztami."

I jak tu o nich pisać satyrę? Przecież sami z siebie są niewyczerpanym pokładem absurdu...
 
 
Simon
+2 [2] #10 Simon
1 kwietnia 2020, 07:27
Andżej przedwczoraj wyzewnętrzniał się, że jak można normalnie chodzić do sklepu, to i na wybory można. Pomijając bezczelność wobec potencjalnych komisji - od wczoraj już tak całkiem normalnie chodzić do sklepów nie można.

Facet nie czuje żadnej granicy śmieszności - tylko po to, żeby nie podpaść u prawdziwego szefa tego pierdolnika.
To jest zastanawiające, jak on w ogóle chodzi z takim brakiem kręgosłupa?
 
 
Simon
+2 [2] #11 Simon
1 kwietnia 2020, 10:04
Pisi zdążyli nas przyzwyczaić, że w zasadzie nie cofną się przed żadnym pogwałceniem prawa.
Zatem tu ciekawa uwaga, do czego mogą dążyć:

m.facebook.com/.../

Ale dla miejscowego trolla było ważne, aby - uwaga, uwaga - władza samorządowa się nie "zabetonowała". I pochylał się nad tym z wielką troską :D

Himalaje hipokryzji. Wszystko dla partii i wodza.
 
 
Lewak z Nowego targu
+2 [2] #12 Lewak z Nowego targu
1 kwietnia 2020, 20:41
No a jak tam biznesmen father boss z Nowego Targu się miewa. Nadstawił już dupę władzy?
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #13 wujek_manfred
2 kwietnia 2020, 07:56
Nasz umiłowany przywódca, mądrzejszy od wszelkich lekarzy, oczywiście trafnie przewiduje że z okazji Wielkanocy wirus stanie się mniej zakaźny.
wiadomosci.onet.pl/.../s8dkvkd
 
 
Simon
+2 [2] #14 Simon
2 kwietnia 2020, 13:27
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #15 wujek_manfred
2 kwietnia 2020, 14:20
wiadomosci.onet.pl/.../hfvegv6
Jak znam życie, to bohaterstwo skończy się na tym, że nie będzie klaskał.
Chociaż z drugiej strony - "ważni biskupi". To zresztą też ciekawe - okazuje się że biskupi dzielą się na ważnych, i nieważnych.
 
 
Haji
+2 [2] #16 Haji
3 kwietnia 2020, 10:07
Zdrajca Antoni znów dał głos. Tym razem obrzuca gównem Gowina (należy mu się, swoją drogą).
Jarek ciągle uważa, że wybory muszą się odbyć 10 maja kompletnie nie przyjmując do wiadomości informacji o skali zagrożenia. Rząd nie zapewnił środków ochrony i odkażania szpitalom i umywa ręce. Gdyby nie pomoc ludzi, katastrofa byłaby gargantuiczna.
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #17 wujek_manfred
3 kwietnia 2020, 12:01
Binladenowicz to nawet ministra strofował za ograniczenie liczby uczestników mszy. Cóż - przynajmniej nogi ma zdrowe (czego o polskęzbawie już powiedzieć nie można).
 
 
Taurus
+2 [2] #18 Taurus
3 kwietnia 2020, 20:37
Cytat:
Jarek ciągle uważa, że wybory muszą się odbyć 10 maja kompletnie nie przyjmując do wiadomości informacji o skali zagrożenia.
Oglądałem te sejmowe cyrki dzisiaj. Nad grupą Gowina PiS mocno pracuje, wygląda więc na to, że w poniedziałek się poddadzą, za co winą obarczą opozycję, która nie zgodziła się na zmiany w Konstytucji, wydłużające o 2 lata kadencję Adriana.
 
 
wujek_manfred
+1 [1] #19 wujek_manfred
3 kwietnia 2020, 21:52
Pewnie tak będzie. Gównin zostawił dawną partię, bo nie mógł tam realizować swoich aspiracji, po czym w nowej partii ujawnił mentalność....... lokaja. Typowy przerost ambicji nad możliwościami. A jak ktoś przez tyle lat był lokajem,to magle się na niepodległość nie wybije. Pomysł z przedłużeniem kadencji równie absurdalny, co pomysł by wielodzietni mieli więcej głosów, ale wiadomo o co chodzi - jakby maliniak przestał być prezydętem, to skończyłby się darmowy czas antenowy. I ten tekst że termin wyborów zależny jest od woli biskupów - jak ten facet po czymś takim w lustro patrzy, to ja nie wiem. Chyba że to ten dowcip o piciu do lustra - za dużo wypiłeś wtedy, kiedy widzisz tam już kogoś innego.
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze