Polub NaszePanstwo.pl na   

Dupniak 2/2



Zgodnie z zapowiedziami, zapraszamy Szanownych Państwa na premierę drugiej części „Dupniaka”. Przykro nam, że program będzie nieco poniewczasie i odgrzewany.  Niestety. Ze względu na epidemię koronawirusa swój występ na niniejszych łamach odwołały takie gwiazdy, jak Richard Gere, który miał wyrecytować mongolski poemat egzystencjalny i Ed Sheeran, który właśnie u nas miał zaprezentować swój nowy singiel nagrany wraz z chórem gregoriańskim Ojców Paulinów.

Szkoda.
Kultura jednak nie zna granic.

(Dowcip à propos: jakie są trzy rzeczy, które nie znają granic? Wyobraźnia, głupota i Armia Radziecka)

Korzystamy zatem z uprzejmości Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, które przysłało do nas Chór Aleksandrowa. Chór towarzyszył lekarzom i sprzętowi, przesłanym przez  Matuszkę Rassiję w geście wielkoduszności na pomoc mieżdunarodnym ofiarom epidemii, zderzając się w pędzie z takąż pomocą wprost z Republiki Kuby.
Warto z uznaniem odnotować gotowość krajów pierwszego świata do niesienia pomocy krajom rozwijającym się w Europie Zachodniej.
U siebie problemów nie mają, to pomogą. Zresztą – u nich ludzi mnogo.

Wsłuchajmy się więc w kojący wielogłos chóru wojskowego, który wykona:

 
ŚPIEWOGRĘ XIII
pt. „Zarządzanie kryzysowe”



Różne klęski żywiołowe:
Życie wali się na głowę,
Powódź, ogień, Eilish Billie,
Wulkan atmosferę pyli.

To szarańcza, to trzęsienie;
Susza, fala, pustynnienie.
Trzeba walczyć, trudna rada,
Kiedy kiepsko się układa.

Stąd wysiłki są ludzkości,
By umniejszać te przykrości –
Wynalazki wciąż są nowe:
Sprzęt i sztaby kryzysowe,

Procedury, ochotnicy,
Leki, wojsko, piach w piwnicy,
Alarmowe telefony,
Bunkry, racje, woda, schrony,

Duma zatem mnie rozpiera,
Że i Polska trend ten wspiera,
W swym poważnym tak stosunku
Do otuchy i ratunku.

Dając światu wynalazek,
Co genialny jest zarazem
I zarazem wprost bajecznie
Działa prosto i skutecznie.

Pomysł zwykły, a genialny,
Postęp z niego niemierzalny,
To sarmacka jest inwencja:
Na kłopoty – KONFERENCJA!

Pierwsze testy właśnie trwają
I nadzieję ludziom dają.
Czas zarazy pokazuje,
Jak się system ten sprawuje:

Nie ma leków? Personelu?
Masek tak brakuje wielu?
Premier nam oznajmia cud:
Że wszystkiego mamy w bród!

Trup się ściele, jest panika?
Adrian z TIVI wprost nie znika:
Na wirusa ma on oko.
Konferencje – że jest spoko.

Krzepią wiarą ministrowie,
Optymizmem zaś posłowie;
Będzie dobrze. Wiem, albowiem
Konferencji mamy mrowie.

Ucz się świecie, ucz Europo!
Będzie dla was wręcz à propos
Dla ratunku wciskać blagi,
Konferencji znać przewagi!
KURTYNA
 
i
 
ŚPIEWOGRĘ XIV
pt. „Maska szkarłatnego moru”



występują:

Celnik – C;
kierowca ciężarówki – K.


C: Co my tu mamy, panie kierowco? Skrzyneczki niepokaźne…
K: Przepraszam, ale ja muszę szybko jechać. Tu papiery są.
C: Maseczki… hmmm… rozumie się, rozumie, nie będę pana zatrzymywał, teraz takie są czasy, że to bardzo potrzebne. Proszę wybaczyć, muszę zajrzeć dosłownie do dwóch, trzech skrzynek. Ale mam rękawiczki, wysterylizowane, proszę się nie obawiać, nie będę masek dotykał.
K: Nie ma sprawy, patrzy pan sobie.
C: Ta w porządku. Ta też. Ta trzyma, cholera…poooooszła. W porządku. A tu co?!
K: Maski.
C: No ja rozumiem, napisane: kraj pochodzenia – Chiny, towar – maski, ale spodziewałem się, że wszystkie takie same?
K: Czyli?
C: No, białe takie, jak na smog, wie pan…
K: Z połowa jest niebieskich.
C: Ok, ok, ja nie neguję koloru… Ale te tutaj to jakieś dziwne… Pierrot?! Jakaś dama?! A ta… taka jakaś… ze szmaragdami?! One wyglądają jak na karnawał w Wenecji! Albo z Wenecji. Jezu, wieziesz pan to z Wenecji?!
K: A dzie tam. To z Chin przyjechało. Mają tetrę i filterki jak te zwyczajne.
C: Ale na cholerę takie kolorowe i w cekiny?!
K: Do Warszawy jadą. Patrz pan w papier - do ministerstw. Czyli – dla rządu.
C: Ale po co to takie…
K: Ja tam nie wiem, panie. Ja tylko kierowca jestem. Ale, na zdrowy rozum, to w nich i oddychać i uciekać można, od biedy suweren nie pozna.

 
KURTYNA



Przed creme de la creme i gwoździem programu, czyli drugą częścią „Dupniaka”, którą Chór Aleksandrowa sensacyjnie i nastrojowo nam zagwiżdże, kolejna porcja łamigłówek.

Oto kolejny rebus. Postać przedstawiona na obrazku kojarzy się z pewnym politykiem PiS:




Dla osób, które ww. zagadkę rozwiązały, tradycyjnie przygotowaliśmy nagrodę. Są nią bezcenne egzemplarze niezwykle rzadkich, przedwojennych książek, z których pani marszałek Witek dowiedziała się o Katyniu.
O nagrodę prosimy stukać w rynnę najbliższej poczty systemem niezapomnianego Morse’a, najlepiej młotkiem. Powinien pojawić się kierownik administracyjny poczty z nagrodą.

A teraz, do rzeczy:


Dupniak 2/2

Jak widać władza zdrowa, zażywna,
Sprawność fizyczna nie od parady,
W zbieraniu plonów jakże aktywna,
Wprost gimnastyczne przy tym układy;

Lecz ile można kucać, się chować,
Trzeba, by człowiek był i kulturny,
Biegać, popychać, klepać, pompować,
W końcu się zmęczy najbardziej jurny.

Czas więc na stolik i na szarady,
Zbyt już zmęczeni, ledwo dychają,
Więc się zebrawszy w kumpli układy,
W „Monopol” jakże ślicznie zagrają.

Tu trzeba kupić nagle hotele:
„Ha, ha, ty teraz – hop do więzienia!”
Jest na godziny hoteli wiele,
Z każdą kolejką więcej jest mienia.

Tu handel węglem, tam telewizja:
„Hej, ja trzy spółki zaraz zdobędę!”
„O, dobra karta! Przyszła prowizja!”
„Zostaw tę spółkę! Widzisz go, mendę?!”

Ach, te radosne przekomarzania…
Przy „Monopolu” główka pracuje:
Ten dać czterdzieści baniek się wzbrania,
Tamten zaś służby chętnie dotuje.

Aż sam grający nie może wierzyć:
Z każdą kolejką jakaś wygrana!
Wszystko na planszy, więc się należy.
Tak złotodajna jest dobra zmiana!!

A zaraz obok kolejny stolik,
Raz po raz odeń śmiech gruchnie gromki;
Tam towarzystwo, co słówka woli,
W scrabble wyrazy, nie żadne domki,

Więc towarzystwo tam kulturalne
Układa cudne na planszy paski,
Zdolne jest ono, ambicjonalne
I wyrwie miliard czy ze dwa kaski.

„Lewacy”, „sorty” i „Targowica”,
„Leminigi”, „ZOMO”, „komusze złogi”,
„Zdrajcy”, „totalni”, „z Kremla lewica”!
Śliny nie żałuj, gdy chcesz zarobić!

Zanotuj pilnie, co Wódz sufluje,
Tu przyzwoitość, to jakaś fobia,
Rychło zwycięstwa smaki poczujesz:
„O! Długie słowo! Mam! Ojkofobia!”

A zawsze troszkę i pod stół spadnie,
Gdzie czeka piesków sfora oddana;
Szczekają potem na necie ładnie,
Za grosze trolle, na rozkaz pana.

Nie koniec na tym żywych emocji,
Bo rosną nadal tej władzy słupki,
Kiedy czaruje ciżbę w promocji,
Sprytną rozgrywką gierki „w trzy kubki”.

Publika oczy wytęża czujnie,
Lecz znowu ujrzy to poniewczasie,
Że w innym miejscu i to podwójnie,
Co miało ponoć być w Caritasie.

Tysiące mieszkań, auta na fazę,
Stępka w Szczecinie, nadwyżki grube:
Choć ze skupieniem patrzymy razem,
Znów wskazujemy na nie ten kubek…

Proszę: inflacja, wyższa akcyza –
To nasza wina. Na co się mazać?
A prąd i śmieci? Co za siurpryza!
Mogliśmy inny kubek pokazać…

Powodzeniami znów zachęceni,
Nogi aż same im przebierają –
Biegają wkoło jak nakręceni:
Już z ciuciubabki radochę mają.

Chociaż opaską oczy mylone
Zadziała instynkt stadny przetrwania:
Miota się w jedną, to w drugą stronę
Niczym pijana cała kompania.

Mapa łapami, kogo uchwyci:
Może Kwaśniewski? A może Grodzki?
Prowokacjami beton zachwyci
Piękny pomówień styl nowogrodzki.

Prowokatorzy, lewe dowody,
Agenta w ciupę lub nagradzamy.
Hej! W ciuciubabki pędźmy zawody!
Jakieś tam kwitki szybko sklejamy.

To musi działać i działać będzie,
Przecież Temida też jest w opasce;
Jest na każdego, zawsze i wszędzie
Paragraf w państwie na Wodza łasce.

Bo trzeba szybko! Idą wybory!
A więc biegamy, się nie lenimy!
Zajrzeć lud gotów wszak byłby skory
W reguły gierek, co się bawimy.

A zatem migiem wisi pinata,
Już w nią bejsbolem sam Wódz nawala;
Taki kochany, nagle brat-łata:
Janusz z Grażyną Wodza wychwala.

Lecą trzynastki, lecą pincetki,
Kiedy zabraknie – Wódz dodrukuje;
Tylko głosujcie, chłopy, kobietki,
Wódz wam krwawicę własną daruje.

Bo taki z niego dobry gospodarz!
Bierzcie i w nogi – toż nie ukradłszy.
Z tylnej ławeczki ten skromny włodarz,
Jak Baba Jaga – krótko nie patrzy.

A po wyborach? Gąski do domu!
Do swoich boksów – i tam jedynie.
Pastuszek nie zwykł był spuszczać z tonu:
Każdy jest równy – równiejsze świnie.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #1 prezes pan
26 marca 2020, 09:18
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #2 wujek_manfred
26 marca 2020, 10:30

Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #3 wujek_manfred
26 marca 2020, 10:38

Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #4 wujek_manfred
26 marca 2020, 10:52
Lewacy potrafią być straszni. A nie, czkj...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #5 Simon
26 marca 2020, 18:11
Giertych powiedział ponoć:

"PiS zakłada wygraną Dudy, bo do urn w czasie epidemii pójdą tylko kretyni."

:D :D :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #6 Simon
26 marca 2020, 19:52
To jest po prostu niewiarygodne!
Dla tych hipokrytów Owsiak jest zły.

Ale ten koszmarny dziad jest jak najbardziej "po linii". No, po prostu na wymioty zbiera, obejrzałem filmik, który wysłał mi znajomy, gdyby tylko powiedział, to nie wiem, czy bym uwierzył:

youtu.be/JvfHq2ztUPU

Dla zaplecza ideologicznego PiS po prostu zabrakło skali sukinsyństwa...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #7 Simon
26 marca 2020, 22:03 Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #8 prezes pan
27 marca 2020, 07:22
Cytat:
obejrzałem filmik, który wysłał mi znajomy, gdyby tylko powiedział, to nie wiem, czy bym uwierzył:
I tyś uwierzył?
I jak tu się co się dziwić twoim poglądom.
Ale z was głupie chuje. Brak słów.
wprost.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #9 prezes pan
27 marca 2020, 07:42
Błazny!





I jeden poważny gość


PS
Pajac w narciarskich goglach darł mordę, gdzie jest dyktator Kaczyński, w tym czasie Kaczyński siedział sobie na sali plenarnej sejmu.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
-1 [3] #10 wujek_manfred
27 marca 2020, 07:50
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #11 wujek_manfred
27 marca 2020, 07:58
Sorry za dubelek. Ale żeby nikomu z rozsądnych nie było przykro, bardzo zła wiadomość dla miejscowego owcojeba:
I co on biedaczek będzie w wolnym czasie na tym Podhalu robił? :P
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #12 Simon
27 marca 2020, 08:57
Wygląda na to, że ta spowiedź przez internet, to faktycznie fejk robiony przez oszustów.
W tym wypadku się zatem myliłem, za co przepraszam. Jeden kamień z serca.

Została jeszcze cała góra kamieni, ale zawsze to coś :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #13 Simon
27 marca 2020, 09:16
O, widzę, że w twojej kolekcji "błaznów" nie zmieścili się Gosiewska, Suski i Cymański?
Jej, NA PEWNO przez niedopatrzenie albo z braku miejsca. Nadróbmy to, przecież byłbyś niepocieszony jednostronną informacją, prawda?

mobile.twitter.com/.../

mobile.twitter.com/.../...

mobile.twitter.com/.../...

No Suski powiedzmy usprawiedliwiony, bo to z powodu znanego wszystkim intelektu :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #14 Simon
27 marca 2020, 09:20
A propos "jednego poważnego gościa" (dobry żart tynfa wart) - wiesz może fb, czy jego podnóżki wymyśliły już, jak mu powiedzieć, że wyborów nie będzie w maju? Ja wiem, boją się, prawie jak w Rosji albo Białorusi - ale ktoś chyba w końcu to zrobi?

Czy też może wasz leśny dziadek będzie aż do maja taki "poważny"?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #15 wujek_manfred
27 marca 2020, 12:24
Pamiętacie jakie pisduny było mądre jeśli chodzi o elektroniczne systemy głosowania?
Oto ich mądrość w praktyce:
wiadomosci.onet.pl/.../hpe7d09
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #16 wujek_manfred
27 marca 2020, 21:28
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #17 Taurus
28 marca 2020, 08:13
. Minionej nocy (godz. 4.20, głosowanie elektroniczne) , w czasie głosowania pakietu tzw. tarczy antykryzysowej PiS niespodziewanie wprowadził i przegłosował poprawkę do Kodeksu Wyborczego. Pozwala ona na korespondencyjne głosowanie osobom, które objęte są kwarantanną, osobom będącym w izolacji oraz osobom, które przekroczyły 60-ty rok życia. Jeżeli ktokolwiek się łudził, że Kaczyński nie postawi na swoim, to wyszedł na frajera. To zagranie jest tak perfidne, że nie chce się go nawet komentować. Coraz wyraźniej widać, że PiS będzie rządził wiecznie, chyba że Naród się obudzi i odsunie go od władzy siłą.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #18 wujek_manfred
28 marca 2020, 10:48
To ja już od dawna mówię - wybory to już były. :D

Na ten cyrk nawet nie zamierzam iść, bo to żadne wybory. Zmiana ordynacji już po ogłoszeniu wyborów, no sorry. Wybory jak w ukochanym przez polskęzbawa i fb PRL - wtedy nie chodziłem, i teraz też nie zamierzam.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #19 Simon
28 marca 2020, 11:51
Ja nadal myślę, że się nie odbędą. No, chyba, że w komisjach wojsko posadzą.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #20 Simon
29 marca 2020, 00:10
Lubię te najbardziej jaskrawe przypadki hipokryzji - bo nawet nie trzeba się starać, żeby dowieść, co naprawdę tkwi za pislamem. Czysty "kalizm".

Zamachu stanu dalszy ciąg. Wódz pisich lemingów odrzucił już wszystkie zasłony, prze do przejęcia pełni władzy i zlikwidowania jakiejkolwiek demokratycznej instytucji bez krępacji - w nocy, łamiąc wyroki TK, konstytucyjne zapisy i zdrowy rozsądek uchwalają już wszystko, co im do głowy przyjdzie, przy olaniu protestów opozycji, że system głosowania NIE DZIAŁA. Robiąc gówniarskie oszustwa, fałszerstwa, wrzutki do ustaw ochronnych. Jak ostatnie pętaki, bez czci i honoru, kłamliwe, podstępne, tępe i bez wstydu.
Głosując rzeczy, które już wprost grożą tysiącami ludzkich istnień. Tylko po to, by jak najdłużej utrzymać się przy władzy i uniknąć odpowiedzialności za doprowadzenie stanu państwa do katastrofy.

A ja tu sobie niechcący wlazłem na stary wpis i co tam widzę? Proszę:

"father boss
-3 [3] #7 father boss
22 września 2012, 13:14
Belfer
Każdy dzień może być dla Ciebie jeszcze lepszy.

Naucz się tego na pamięć i powtarzaj codziennie.

W Polsce panuje wolność wielka
Każdy więc może władzę chwalić
Uwielbiać rząd i prezydenta
Nie można tylko jej obalić

Władza jest dobra - kocha wszystkich
Dba o dobrobyt, szczęście wszelkie
Największym dobrem - Wódz Naczelny
A złem - nastroje malkontenckie

Strzeż się rodaku! Zatriumfuje
Sztandar wolności, Kupo Chwale!
A kto nie wielbi, lecz próżnuje
Dostanie w plecy Wielką Pałę.

Niech żyje Donald i Bronisław!
Nie chcemy igrzysk ani chleba!
Wolnością naszą - służyć wiernie
Wolności słowa - nie potrzeba!"

Jak tu nie zamienić Donalda na Matiego, a Bronisława na Jarosława?

"Nie można tylko jej obalić" - jakim trzeba być zakłamanym gnojem, żeby wtedy wypisywać takie rzeczy, a teraz bronić tego, co jest?!

Może faktycznie nauczymy się na pamięć. Może faktycznie będziemy powtarzać codziennie.
Aż do momentu, kiedy ten cały burdel, jakiego narobił w kraju zwykły poseł - nie zmiecie jego i tej potwornej, skorumpowanej kamaryli, która za nic ma życie dziesiątek tysięcy współrodaków.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #21 Taurus
29 marca 2020, 08:10
Cytat:
Może faktycznie nauczymy się na pamięć. Może faktycznie będziemy powtarzać codziennie.
Aż do momentu, kiedy ten cały burdel, jakiego narobił w kraju zwykły poseł - nie zmiecie jego i tej potwornej, skorumpowanej kamaryli, która za nic ma życie dziesiątek tysięcy współrodaków.
Wiesz, Simon, często o tym myślę. Nie o postawie PP/FB oczywiście, bo to zwykły troll, być może przez kogoś opłacany, skrzyżowanie nowotarskiego barana z podhalańskim szambiarzem, nieuka o wysokich aspiracjach z zawistnym sąsiadem-Polakiem, itd., długo by można wymieniać jego "zalety". Myślę o tym, jak łatwo przerobiono znaczną część pokolenia prawdziwej, Wielkiej Solidarności i równocześnie pokolenia JPII, o którym mówiono - "dumni Polacy, którzy wywalczyli wolność dla siebie i wielkiej połaci świata" na pokolenie małostkowych, pazernych ludzików, bez większych ambicji. Zastanawiam się, jak to się mogło stać i czy tak musiało być. Czasami przychodzi mi na myśl biblijna "tłuszcza", która zawsze istnieje wśród ludzi i słynne trzydzieści srebrników. Naprawdę nie mogę tego zrozumieć. Jesteś filozofem, więc spróbuj mi to wytłumaczyć.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #22 Simon
29 marca 2020, 15:24
Nie wiem, może się mylę i chcę to zbyt prosto tłumaczyć, ale wydaje mi się, że przyczyna faktycznie jest prosta.

Ludzie urodzeni w 1989 roku mają już ponad trzydzieści lat. Czas biegnie mi tak szybko, że przestałem zauważać jego skalę.
Zakładam, że pewne kody kulturowe, pewni ludzie, doświadczenia życiowe są dla ludzi stałe. A przecież tak nie jest.
Ostatnio Kasia Kowalska, taka piosenkarka bardzo znana w latach 90tych, opublikowała nagranie o swojej córce zaintubowanej w Anglii. Wiadomość ponura, jak i czasy teraz.
Pomijam falę hejtu pod jej filmikiem, która już jakby w Polsce spowszedniała. Że się lansuje na chorobie i takie tam zwyczajowe polskie obrzygiwanie kogoś, kto coś tam osiągnął.

Zaskoczyła mnie ilość komentarzy: "A kto to w ogóle jest, jakaś nowa celebrytka, co się lansuje!"
Przecież dla wielu DOROSŁYCH już ludzi oba miała największą popularność PRZED ICH URODZENIEM.

Pamiętam jak przez pierwsze parę lat po 1989 wśród chłopków roztropków modne było gadanie "Za komuny było lepiej". Wtedy budziło to zasadne rozweselenie ludzi, nazwijmy to umownie, "na poziomie". Tudzież jazda na Wałęsę, Solidarność itp.
Wszyscy po prostu pamiętali, jak BYŁO NAPRAWDĘ. Z autopsji. I to "za komuny było lepiej", to było takie przekomarzanie się, prowokacja. Może oprócz takich tuzów intelektu, jak fb.

A potem, kilkanaście lat później, spotkałem młodych ludzi, którzy, za swoimi rodzicami, mówili to już ŚMIERTELNIE SERIO.
I to był dla mnie szok.

Skoro zatem lwia część ludzi dorosłych dziś ani tamtych czasów nie pamięta, ani jej one za bardzo nie obchodzą - to nie można mieć do tych ludzi pretensji, że nie wyciągają wniosków, gdy nie mają przesłanek.

Do tego dochodzi system edukacji - uczenie na testy, uczenie dat, brak syntezy. Stąd uczenie historii, to fikcja.
Skoro młodzi ludzie nie wiedzą, co to była Republika Weimarska, albo kim był Jeżow - to i nie zauważą analogii, które dla Ciebie i mnie są oczywiste.
Do tego dodać odmóżdżającą papkę oficjalnej propagandy, "reformy oświaty" Zalewskiej - i mamy pasztet, jaki mamy.
Fb widzi rzeczywistość, jak widzi, bo ma mierne kompetencje poznawcze i intelektualne.

Ale nawet orzeł będzie łatwy do zmanipulowania, gdy nie będzie miał wiedzy, albo będzie miał wiedzę fałszywą.

I po to jest pisim ciągłe zakłamywanie historii, zaburzanie proporcji, burzenie autorytetów, niszczenie ciągłości pamięci historycznej.
Bo wiedzą, że świadków naocznych siłą rzeczy będzie coraz mniej.

Jak wszystkie ruchy ideologiczne chcą ni mniej, ni więcej, jak tylko "wychować nowego człowieka".

Czego przerażający przykład widać w urzędnikach otaczających Ziobrę.

Może za długo plotę oczywistości, ale tak to widzę. Pewnie są też i inne przyczyny, to by była dobra dyskusja.

Ale, mówiąc krótko: co różni młodego karierowicza z końca lat 60tych PRL, urodzonego już po wojnie, jakiegoś tam docenta marcowego - od członków KAKAO? Dla mnie, oprócz metryki, praktycznie nic.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #23 Simon
29 marca 2020, 17:30
A zresztą, się wymądrzam, jakbym ciś więcej wiedział :)
A też jestem zaskoczony rozwojem wypadków.

Coś mi mówi, że polskie cechy narodowe też mają tu swój udział, jak ta zawiść do sąsiada, o której wspomniałeś...
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #24 Haji
29 marca 2020, 21:03
Pewien człowiek z Ostrowa Wlkp. czekał trzy dni w aucie, ponieważ czekał na wynik testu na koronawirusa. Nie zapewniono mu miejsca (odesłano do domu, a on nie chciał narażać rodziny), apteki nie chciały mu sprzedać leków (strach). To jest państwo pis w działaniu. Ale wybory muszą być. Światowe media piszą oficjalnie, że polski rząd zaniża liczbę zarażonych i ofiar śmiertelnych. Mamy epidemie chorób współistniejących, a nie koronawirusa. Zamykanie ust lekarzom też nie świadczy najlepiej o tym (nie)rządzie.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #25 Simon
29 marca 2020, 22:57 Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #26 Haji
30 marca 2020, 09:17
To już ten czas, gdy przyrządy wyją "pull up!" "terrain ahead!".
Podobno koszt wybudowania jednej gilotyny to 1200 dolarów. Tak tylko chciałem przypomnieć :-)
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #27 wujek_manfred
30 marca 2020, 10:02
Haji napisał:
To już ten czas, gdy przyrządy wyją "pull up!" "terrain ahead!"

Zmieścisz się, śmiało.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #28 Taurus
30 marca 2020, 10:33
Cytat:
Podobno koszt wybudowania jednej gilotyny to 1200 dolarów. Tak tylko chciałem przypomnieć
Metodą chałupniczą i przy sporej ich ilości wyjdzie dużo taniej. Polak potrafi !!!!!
Zacytuj
 
 
Madelaine
#29 Madelaine
5 października 2020, 14:05
속초출장마사지: sokchotrip.site
Excellent blog here! Also your site loads up fast!
What host are you using? Can I get your affiliate link to your host?

I wish my website loaded up as fast as yours lol보성출장마사지: boseongswedish.club ,
cheonanoffice.club: yonginmassage.site.
Zacytuj
 
 
Tyler
#30 Tyler
5 października 2020, 14:15
포항출장안마: pohangbutterfly.club
I am curious to find out what blog platform you happen to
be working with? I'm experiencing some minor security issues with my
latest website and I would like to find something more safe.
Do you have any recommendations?제천출장안마 : jecheonnight.club
, suwonnight.site: ulsanprostate.site.
Zacytuj
 
 
Henry
#31 Henry
10 października 2020, 07:49
바카라사이트: www.twoplusthreetravellers.com /
Fine way of telling, and nice post to take information about my presentation topic, which i am going to present in institution of higher
education.%anchor_test %: www.revieone.com/
Zacytuj
 
 
Leo
#32 Leo
12 października 2020, 08:19
바카라사이트: sites.google.com/.../yescas1no
Yes! Finally something about 바카라사이트.바카라사이트: sites.google.com/.../yescas1no
Zacytuj
 
 
fgfdgsrf
#33 fgfdgsrf
23 listopada 2020, 10:37
Get Your Social Account's Followers, Likes And Promotions at One Place Instantly 100% Safe Our service help you build your business, get your social media content around the world and become famous. It offers you all the services you will need for Youtube, Facebook, Twitter, Instagram and other Services.
www.nana1004.com
Zacytuj
 
 
Nicholas
#34 Nicholas
1 grudnia 2020, 16:58
Maior certificadora da América Latina e também a única certificadora brasileira de produtos com ingredientes naturais e/ou orgânicos.


Also visit my web-site - Bottox Caps funciona: sites.Google.com/.../...
Zacytuj
 
 
Nickolas
#35 Nickolas
2 grudnia 2020, 13:59
Com a esticamento, as fibras da casca se rompem, formando uma linha no relevo de
coloração avermelhada a cinza.

Also visit my blog Anvisa Bottox Caps: tinyurl.com/y5f94aol
Zacytuj