Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec II_2020.

11 marca. Ogłoszono właśnie, że od jutra, przez dwa tygodnie, zamknięte będą wszystkie placówki oświatowe (uczelnie, szkoły, przedszkola, żłobki) oraz placówki kultury (kina, teatry, muzea, ….). W ostatnich dwóch dniach roboczych bieżącego tygodnia (12-13 marca)  szkoły będą działały jako instytucje opiekuńcze dla dzieci, bez prowadzenia zajęć dydaktycznych. Na mocy przyjętej ostatnio specustawy jednemu z rodziców przysługiwał będzie w tym okresie zasiłek opiekuńczy.
WHO ogłosiła, że choroba wywoływana koronawirusem stała się już pandemią.

 
12 marzec. Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju ogłosiła, że „już w przyszłym tygodniu ponownie staniemy się państwem, w którym produkowane są maseczki higieniczne i chirurgiczne”. No proszę ……. będzie kolejny sukces rządu PiS. Zaczną ponownie produkować tak „wysoko przetworzony” produkt, jak maseczki. Ileż to wysiłku trzeba, żeby posadzić obok siebie kilkadziesiąt szwaczek, które zaczną ten produkt wytwarzać. Ile wysiłków organizacyjnych, żeby wdrożyć tą produkcję metodą chałupniczą. Produkcja samochodów elektrycznych byłaby dużo łatwiejsza, jednak my sięgamy po procesy najbardziej skomplikowane, nadając im rangę osiągnięć najwyższej klasy. Brawo pani minister !!!!!!!!!!


13 marzec. O północy z soboty (14 marca) na niedzielę wprowadzony będzie w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Konsekwencją tego jest czasowe:
- przywrócenie granic z państwami UE i ich zamknięcie dla cudzoziemców nie pracujących w Polsce;
- zawieszenie międzynarodowego ruchu lotniczego i kolejowego;
- wprowadzenie dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich osób wjeżdżających do Polski;
- zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogeryjnych oraz aptek;
- zamknięcie restauracji i barów z wyjątkiem świadczenia przez nie usług na wynos;
 - zakazanie wszelkich zgromadzeń, również religijnych o liczebności powyżej 50 osób.
 
     Można powiedzieć NARESZCIE !!!!! Takie, zdecydowane działania oczekiwane były od dawna. Razem z ograniczeniami wprowadzonymi wcześniej powinno to wreszcie zahamować zachorowalność na koronawirusa i spowodować stopniowe wychodzenie ze spowodowanego nim kryzysu.


16 marca. Podano informację, że Marek Woś, minister środowiska uzyskał wynik dodatni w teście na obecność koronawirusa.


17 marca.  Przed chwilą przeczytałem komunikat RPP, która obniżyła stopę  referencyjną z 1,5 na 1,0%, lombardową z 2,50 do 1,50% a redyskontową weksli z 1,75 do 1,05%. Odsetki od oszczędności, w tej sytuacji, pewnie nadal jakieś będą, trudno będzie jednak mówić o jakimkolwiek zarabianiu na nich, ponieważ inflacja będzie znacznie od nich wyższa.


18 marca . Od tygodnia mniej więcej Duda, jako jedyny z kandydatów, nadal prowadzi kampanię wyborczą. W swoich ostatnich wystąpieniach bardzo chwalił Orlen, za produkcję płynu odkażającego, czyli za nalewanie do pięciolitrowych baniaków 70% spirytusu z dodatkiem jakiegoś mydła w płynie zamiast płynu do spryskiwaczy. Obajtek dostał tą fuchę od rządu na wyłączność, podobnie jak niegdyś przedsiębiorczy Żydzi dostawali  od dziedzica wyłączność  na wyszynk alkoholu. Bierze za baniak 95 złotych polskich. Nie wiem, ile kosztuje mydło w płynie ale koszt wyprodukowania litra bimbru (85%) nie przekracza 5 złotych w warunkach recydywy a więc pewnie jest dużo mniejszy w warunkach przemysłowych. Jak tu jednak nie zarabiać na wirusie, skoro pozwalają?
     Co kandydat Duda robi jeszcze? Wizytuje granice, martwi się inflacją, spotyka się codziennie z Mateuszem albo z Szumowskim, występuje przed kamerami. Taki się z niego zrobił „gospodarz”, jak nie przymierzając, kiedyś, Gierek, który to i obory odwiedzał i kopalnie, i punkty skupu płodów rolnych, i koła gospodyń, i …., i ….. , a na wszystkim się znał i robił do kamer bardzo, bardzo mądre miny, dokładnie jak teraz Duda.


18 marca. Koronawirus rozkręca się i u nas, i w całej Europie. Pierwszy przypadek potwierdzonego zarażenia  (pacjent zero) ogłoszono u nas bodaj 4 marca. Po tygodniu od tej daty przypadków zarażenia było już 111 a po dwóch tygodniach jest ich 355. Jest to wynik bardzo korzystny w porównaniu z innymi państwami Europy. We Włoszech, tydzień po przekroczeniu setki zakażeń, było ich już 1700 a w Niemczech i we Francji po około 1400. Jak się będzie kształtował wykres potwierdzonych zachorowań w następnych okresach? Przypadków zgonów wywołanych tą pandemią mamy dotąd – na szczęście - jedynie pięć. Kończą się też zarażenia przywleczone zza granicy i coraz bardziej będą dominować zakażenia „wewnętrzne”, czyli pochodzące od ludzi mieszkających w Polsce.
     Gdy oglądam obrazki z Lombardii, te sznury wojskowych ciężarówek wywożących zwłoki, bo krematoria się nie wyrabiają … , gdy słyszę, że najbliżsi tych zmarłych nie mogą wziąć udziału w pogrzebach a zmarłych z powodu wirusa jest we Włoszech już ponad 3400, to dreszcze zaczynają chodzić po plecach a na usta cisną się słowa suplikacji – „Od powietrza, głodu, ognia i wojny ….” Gdy równocześnie słyszę pisowskich wypierdków, że wybory muszą się odbyć w maju, bo poczuli szansę dla nijakiego Dudy, myślę sobie jakim trzeba być człowiekiem, jakie trzeba mieć morale, żeby tak mówić i do tego dążyć. Gdy, do tego, czytam wypowiedzi Rydzyka domagającego się dotacji dla „swoich dzieł”, pod groźbą czegoś tam, przypominające żądania zachodnich prostytutek, bo biznes im zamiera  …… - nie, nie jestem w stanie tego skomentować bez użycia wulgaryzmów, których nie cierpię.

Komentarze  

 
Simon
+1 [3] #1 Simon
21 marca 2020, 08:55
Grodzki był kilka tygodni temu we Włoszech. Pamiętacie pisią falę oburzenia? No bo przecież chodziło o Grodzkiego!

A tymczasem:

"Przed kilkoma dyrektor biura prasowego prezydenta Marcin Kędryna przebywał z trzydniową, prywatną wizytą w Niemczech - informuje Wirtualna Polska. Do doniesień portalu odniósł się już w mediach społecznościowych sam zainteresowany. "Wróciłem do Polski prawie dobę przed zamknięciem granic, więc nie złamałem żadnego z przepisów dotyczących kwarantanny" - napisał na Twitterze Kędryna."

Według źródeł Wirtualnej Polski, dyrektor biura prasowego prezydenta Andrzeja Duda przebywał niedawno z trzydniową, prywatną wizytą w Niemczech. Jak ustalił portal, Marcin Kędryna miał przekroczyć granicę polsko-niemiecką w piątek 13 marca, a do kraju powrócił w niedzielę 15 marca, czyli w dniu, kiedy Polska zamknęła granice z powodu zagrożenia koronawirusem.

"Wyjazd miał przypaść na okres, kiedy liczba zakażeń u naszego zachodniego sąsiada przekroczyła 2300, a osiem osób zmarło. Według danych z 19 marca zakażonych koronawirusem w Niemczech było ponad 11 tys. osób, a liczna zgonów wynosiła 31" - twierdzi Wirtualna Polska.

W rozmowie z dziennikarzem "WP" Kędryna potwierdził, że do wyjazdu doszło. Zastrzegł jednak, że w Niemczech przez krótki czas i tylko w samochodzie. "Byłem w Niemczech godzinę, no może półtorej godziny. Nie byłem przez trzy dni. Wtedy musiałbym być na kwarantannie. Wjechałem do Niemiec w piątek 23.30, wracałem o 1.00. Musiałem kogoś odwieźć do Berlina. Nie wysiadałem z samochodu w ogóle. To było 24 godziny przed zamknięciem granic" - powiedział Kędryna."

To już nawet nie chodzi o to, po cholerę ten półgłówek tam pojechał.

Raczej o to, jak już schematycznie, bez polotu, po pisiemu kłamie. Nawet się już nie krygują.
Ciekawe, czy Pyzaty ma kwarantannę, czy też znowu przelecą bezcennymi testami jego gabinet?

Bo sporo jeździ po kraju.
Nie to, co Grodzki :D
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #2 Taurus
21 marca 2020, 10:57
Według ostatniego sondażu Pollster-a jedynie 12 procent ankietowanych uważa, że wybory prezydenckie powinny odbyć się w maju. Donald Tusk - "Tylko wariat albo zbrodniarz może kazać ludziom iść w tej sytuacji do urn wyborczych". A Kaczyński? "Nie ma przesłanek konstytucyjnych do przesunięcia terminu wyborów". Trzeba byłoby więc przeprowadzić sondaż z pytaniem, "czy Kaczyński jest wariatem, czy zbrodniarzem?".
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #3 wujek_manfred
21 marca 2020, 19:21
Taurus napisał:
Trzeba byłoby więc przeprowadzić sondaż z pytaniem, "czy Kaczyński jest wariatem, czy zbrodniarzem?".
Nie rozumiem, dlaczego jedno ma wykluczać drugie? :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #4 Simon
21 marca 2020, 21:58
Wyobrażacie sobie, jak cierpią azjatyckie duszyczki naszych "prawaków", że za dowcipy, jak ten wyżej wujka manfreda - jeszcze wsadzać i pałować nie można?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #5 Haji
22 marca 2020, 13:50
wyborcza.pl/.../
Pod rozwagę.
Zacytuj
 
 
Simon
#6 Simon
22 marca 2020, 19:09
@Haji

Link nie działa ;(
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #7 Simon
22 marca 2020, 19:14
A propos wariatów i zbrodniarzy...

Tak mi się, nie wiedzieć czemu, skojarzyło...

Dziś jacyś reporterzy dotarli pod kamień, pod którym schował się wódz. Pytali, co z wyborami, bo już sto tysięcy ludzi ma kwarantannę, a codziennie mówi się: zostańcie w domu.

Co na to nasz "genialny strateg"? Ano:

- do tych, co nie mogą wyjść, można dotrzeć z urną;
- jakieś obchody smoleńskie trzeba zorganizować.

I pomyśleć, że ten... człowiek mebluje Polskę od tylu lat.

Trzeba było takiego kryzysu, żeby już bez żadnych wątpliwości pokazać, KIM JEST.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #8 Simon
22 marca 2020, 19:45
Może któryś z przydupasów wodza UŚWIADOMI MU WRESZCIE, że te wybory 10 maja się nie odbędą?!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #9 Taurus
22 marca 2020, 21:09
Cytat:
A propos wariatów i zbrodniarzy...

Tak mi się, nie wiedzieć czemu, skojarzyło...
Cytat:
I pomyśleć, że ten... człowiek mebluje Polskę od tylu lat.

Trzeba było takiego kryzysu, żeby już bez żadnych wątpliwości pokazać, KIM JEST.
Niestety, takiego ten Naród ma wodza, na jakiego zasługuje. Szkoda czasu na dochodzenie przyczyn, trzeba jednak stawiać pytania. Jedno z nich brzmi: "Skoro wódz jest kretynem, to czy ów Naród jest na podobnym stopniu skretynienia, czy musi być na poziomie jeszcze wyższym?"
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #10 wujek_manfred
22 marca 2020, 21:35
Nie będą nam inni w obcych językach...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #11 Simon
22 marca 2020, 23:13
@Taurus

"Skoro wódz jest kretynem, to czy ów Naród jest na podobnym stopniu skretynienia, czy musi być na poziomie jeszcze wyższym?"

Wydaje mi się, że ma tu zastosowanie psychologia tłumu. Jednostki mogą być niegłupie, ale jak się je zbije w tłum socjalem i rozdawnictwem, to stają się stadem owiec.

Można opisać tłum mądrze, aczkolwiek nieco sztywno, jak Ortega de Gasset.

Ale można też krótko i dowcipnie, jak nieodżałowany Terry Pratchett, który miał taką definicję inteligencji tłumu:

"Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników."

:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #12 Simon
23 marca 2020, 07:35
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #13 Simon
23 marca 2020, 07:52 Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #14 prezes pan
23 marca 2020, 10:37
Nie mam nic przeciwko temu aby odwołać wybory prezydenckie.
Najlepiej za rok.
Duda porządzi rok dłużej i następną kadencję. :D

PS
Już słyszę ten wrzask, że PAD nie ma mandatu do sprawowania swojej funkcji od czerwca
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #15 Simon
23 marca 2020, 12:33
"Nie mam nic przeciwko temu aby odwołać wybory prezydenckie."

O proszę, chociaż w jednym możemy się zgodzić. To dla ciebie pewnie odkrycie, że są ludzie, dla których od tego się świat nie zawali.
Kaczyński by tego nie przeżył :) No cóż, niewiarygodne, są ludzie, dla których goła władza dla władzy się nie liczy. W pislamie - herezja.

"Najlepiej za rok.
Duda porządzi rok dłużej"

HA, HA, HA! Że co zrobi?! "PORZĄDZI"?! Chyba długopisem
:D :D :D
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #16 Haji
23 marca 2020, 13:03
Za Galopującym Majorem:
"Czy to prawda, że Agencja Rezerw Materiałowych cały swój budżet sprzed kilku lat wydała na zakup węgla? Czy i w jakiej wysokości został on przez kolejne lata uzupełniany? Jaki był stan rezerw w zakresie maseczek, testów i kombinezonów na początku i końcu stycznia 2020, jaki na początku i końca lutego 2020 i jaki jest obecnie?

Czy to prawda, że dwa tygodnie po pojawieniu się wirusa we Włoszech i ostrzeżeniach WHO, kontrolowana przez rząd Polska Agencja Inwestycji i Handlu wspierała firmy prywatne w sprzedaży maseczek do Chin? Kto podjął taką decyzję i kto ją nadzorował?"

Czy prawdą jest, że zorganizowana za kilka milionów siedziba Rządowego Centrum Bezpieczeństwa została zlikwidowane przez Mariusza Kamińskiego, bo ten urządził tam sobie gabinet? Czy rządowe Centrum Bezpieczeństwa działa? Czy mogliby państwo wskazać przykłady takich działań na przestrzeni ostatniego miesiąca?

Czy prawdą jest, że polski rząd uzyskał w chińskiej Alibabie zakaz sprzedaży maseczek do Polski, wobec czego, nie tylko utrudni spekulację na allegro, ale jednocześnie pracodawcy nie będą mogli kupować hurtowo maseczek dla swoich pracowników? Czy w zamian za to pracownicy, którzy wciąż pracują poza domem, otrzymają maseczki od rządu polskiego?

Czy i kiedy rząd zamierza przyśpieszyć procedurę wydawania zezwoleń na dopuszczanie do produkcji płynów dezynfekujących innych niż ten produkowany przez Orlen, skoro płyn Orlenu został rozkupiony w jeden dzień i wedle zapowiedzi pracowników stacji w Warszawie następne mają być dopiero… w kwietniu?

Czy nie uważają Państwo, że kilkadziesiąt, a być może nawet kilkaset, milionów PLN przekazanych do Polskiej Fundacji Narodowej powinno w trybie pilnym wrócić do budżetu i być przekazanym na walkę z koronawirusem?

Czy w świetle obecnego kryzysu i zaledwie jednorazowej pomocy osobom na śmieciówkach, plany rocznego dofinansowania mediów publicznych na poziomie nie mniejszym niż 2 miliardy są wciąż aktualne?

Dlaczego blisko 40 milionowa Polska przeprowadziła do piątku mniej testów niż wykonała ich Słowenia, Słowacja, Litwa i Łotwa? Czy jest to wynikiem strategi rządu, czy skutkiem braku zakupu odpowiedniej ilości testów?

Dlaczego rząd polski w obliczu dramatycznego braku sprzęty ochronnego nie podjął się ich komercyjnego zakupu w Chinach i sprowadzenia mostem powietrznym, jak zrobili to kilka dni temu Czesi?

Czy wobec powyższego zarządzanie Polską na czas epidemii, poza majowymi wyborami, mogłoby być nieodpłatnie przekazane na rzecz rządu Republiki Czeskiej? I kiedy mogłoby to nastąpić?
"
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #17 wujek_manfred
23 marca 2020, 13:34
prezes pan napisał:
Nie mam nic przeciwko temu aby odwołać wybory prezydenckie.
Najlepiej za rok.
Duda porządzi rok dłużej i następną kadencję. :D
I kolejny raz się skompromitowałeś. Niby nic nowego, ale ile można?

Nie porządzi albowiem:
1) nigdy nie rządził - lokajowanie u karypla to nie jest rządzenie.
2) jak kończy mu się kadencja, to mu się kończy, i facet wylatuje ze stołka. W tym momencie fuszkę przejmuje marszałek sejmu. Miał już miejsce taki przypadek, trwało to raptem kilka godzin, ale nie jest to nowość.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #18 Haji
23 marca 2020, 14:43
Polski wywiad przekazał rządowi informację, że coronawirus jest realnym zagrożeniem, ale zostało to zignorowane. Krótko mówiąc uwierzyli we własną propagandę ignorując rzeczywistość.
Jprdl. Banda nieudaczników. Parcie na wybory też pokazuje ich małość i miałkość. Po trupach do celu.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #19 Taurus
23 marca 2020, 15:50
W około dziesięciu gminach odbyły się wczoraj wybory uzupełniające na wójtów i radnych. W większości z nich frekwencja wyniosła 6-8%. Zastosowano w ich trakcie specjalne środki zabezpieczające (koronawirus). Każdy wyborca musiał przy wejściu zdezynfekować ręce, używał jednorazowego długopisu a odległości między osobami nie mogły być mniejsze niż 2 metry. Członkowie Komisji mieli założone maseczki i rękawiczki.
Te wybory w gminach pokazały, co by się działo w maju, gdyby Kaczyński kazał ludziom iść do urn, żeby wybrać Dudę. Prawo głosu ma prawie 30 milionów Polek i Polaków. W Komisjach wyborczych musiałoby zasiąść ponad ćwierć miliona osób a licząc z organizatorami, transportem i służbami porządkowymi to prawie pół miliona. Tylko skretyniały, stary człowiek bez wyobraźni może zachęcać do realizacji tak zbrodniczego scenariusza, w wyniku której mielibyśmy powtórny wybuch epidemi i scenariusz włoski jej przebiegu.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #20 Simon
23 marca 2020, 19:35
Tytuły z dzisiejszej prasy:

"Koronawirus w Polsce. WOŚP przeznacza 16 milionów złotych na pakiety ochronne. Kupi ich aż 50 tysięcy"

"WOŚP przekazała 20 mln złotych na walkę z koronawirusem: kupione zostaną środki ochronne oraz sprzęt do testów"

"Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy złożyła wczoraj zamówienie na 50 tysięcy Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej (IPOB). Koszt zestawów dla personelu medycznego to ok. 16 mln zł. To oznacza, że całkowita wartość wsparcia Fundacji WOŚP na walkę z koronawirusem wynosi 20 mln zł, bo kilka dni temu zostało złożone zamówienie na zakup łóżek do intensywnej terapii za kwotę blisko 4 mln zł."

Warto też pamiętać o 20 mln od P. Kulczyk i milionie od Lewandowskich. A także pewnie tysięcy dotacji od osób i firm, o których nie mamy pojęcia.
Nie znam ludzi bliżej - ale trudno nie zauważyć, jak im się to chwali.
Dzięki tym donacjom np. prywatna firma w Warszawie może przeprowadzać do tysiąca testów dziennie dla wnioskodawców za darmo.

Jakim jadem obluzga to troll?
No, mniej więcej wiadomo.
Obstawiam:
- za mało,
- kradną,
- przyjechali na sowieckich czołgach i dlatego bogaci;
- są niewłaściwi z ideologicznego punktu widzenia i niech sobie zabiorą swoją forsę;
- rząd i tak sobie świetnie radzi.

Plus podobne rzygowinki z na tyle oderwanego pisiego dekla, że ja na nie nie wpadnę :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #21 Simon
23 marca 2020, 19:43
A propos bredzeń Kaczyńskiego o wyborach: co słyszę komentatora (poza reżimowymi prostytutami rzecz jasna), to twierdzi, że ten człowiek jest oderwany od rzeczywistości. Mówią o tym jednym głosem, od lewej do prawej. Że to jakiś cyrk leśnego dziadka, który kompletnie przestał cokolwiek ogarniać, bo mu internet drukują, ogląda chyba tylko TVP Info, a wiedzę o świecie przekazuje mu Bielan.
Coś, jak późny Breżniew.
Nagle okazało się, jak bardzo król jest nagi...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #22 Haji
23 marca 2020, 19:44
Mam informacje z dobrego źródła i mogę powiedzieć tylko jedno. System nie zapadł się jeszcze ze względu na pracę lekarzy, ratowników, pielęgniarek, działania samorządów, pomoc prywatnych ludzi i firm. Rząd leży całkowicie nieprzygotowany. Skala nieprzygotowania jest przerażająca.
Co więcej, próba przeprowadzenia wyborów w tej sytuacji może skutkować postawieniem pisowców (z Jarkiem na czele) przed sądem za narażenie obywateli na utratę zdrowia i życia.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #23 wujek_manfred
24 marca 2020, 07:30 Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #24 Simon
24 marca 2020, 07:52
@wujek manfred

Ten podhalański dyrektor PiS-u ma kwarantannę, bo spotykał się z posłem Solidarnej Polski (jak w artykule stoi).

A cośmy się nasłuchali od pisich przed laty o "układzie", ho, ho.

Nawiasem mówiąc, zmierzamy w stronę Chin. Tam lekarza, który ujawnił COVID szykanowali za życia, a rehabilitowali po śmierci.
Tu na razie wywalili kobietę z pracy za mówienie prawdy.

Dobry pan, mógł zabić.
Czy ludzie są naprawdę aż tak ślepi na to, komu dali władzę?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #25 wujek_manfred
24 marca 2020, 07:55
Ja po cichu liczę, że fuehrer zorganizuje tłumną miesięcznicę, gdzie będzie w samym centrum. Człowiek (?) jest wiekowy i po operacji, no co może pójść źle? :lol:
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #26 prezes pan
24 marca 2020, 10:28
Cytat:
"Koronawirus w Polsce. WOŚP przeznacza 16 milionów złotych na pakiety ochronne. Kupi ich aż 50 tysięcy"

"WOŚP przekazała 20 mln złotych na walkę z koronawirusem: kupione zostaną środki ochronne oraz sprzęt do testów"
To ile w końcu qrwa. 16 czy 20 mln?
Od tygodnia wszyscy upominają się u Owsiaka o pomoc, a on kisi 400 mln na koncie.
Juras jeszcze nie zdążył policzyć i rozdzielić między mafię rodzinną, a potem jeżeli zostanie, to z wielką pompą, przy udziale TVNu kupi rękawiczki gumowe

PS
Kiedy Owsiak mówi,że zbiera to zbiera. Kiedy mówi że da, to mówi!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #27 prezes pan
24 marca 2020, 10:29
Cytat:
A w Nowym Targu
Znamy, ją znamy.
Taka druga Hartwig.
I nie jest to protest polityczny. He,he,he..
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #28 wujek_manfred
24 marca 2020, 10:51
prezes pan napisał:

To ile w końcu qrwa. 16 czy 20 mln?
Nie interesuj się bo kociej mordy dostaniesz.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #29 Haji
24 marca 2020, 15:06
4 mln na łóżka i 16 mln na środki ochrony osobistej. Nie to, co fundacja narodowa - 1 mln.
Zacytuj
 
 
Haji
+2 [2] #30 Haji
24 marca 2020, 15:13
I jeszcze kardiomonitory za prawie 4,3 mln od wośp
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #31 Simon
24 marca 2020, 18:13
Wybrał z wachlarza dwie opcje:
- za mało,
- kradną,
głupota sama w sobie jest przygnębiająca, a co dopiero głupota schematyczna i powielana po innych...

"To ile w końcu qrwa. 16 czy 20 mln?"

Tam jest, "qrwa", napisane troglodyto. W tych artykułach. Potrzebowałeś podpowiedzi Haji, bo nie umiesz czytać?

Ponawiam pytanie.
Zostawmy na boku, że tobie podobni nie mogą strawić tego, że taki śmieszny Owsiak w różowych okularkach i taki nieprawacki i niekonserwatywny jest od nich o rzędy wielkościci lepszym człowiekiem. Ja rozumiem, dupa was o to strasznie uwiera i nie ustaniecie w wysiłkach, aby, jak wszystko co dobre, a nie po waszej myśli - utytłać w gównie.

Rozumiem też, że, jak u wszystkich sekciarzy ideolo, im fakty bardziej niewygodne, tym gorzej dla faktów. Owsiak może wpompować kolejne 20 mln (i pewnie to zrobi), może i czterysta i osiemset nawet. To nic nie zmieni. Nadal będziecie go nienawidzić czystą, bezinteresowną ludzi małych.
Na zdrowie, jak wiele innego, świadczy to o was, a nie o Owsiaku.

A pytanie stawiałem już wcześniej: jakie fundacje, kwoty i pomoc wnieśli Ziemkiewicz, Wielgucki i pan ormowiec i dlaczego nie na setną tego, co Owsiak, nie na tysięczną - ale żadne?
I w związku z tym skąd ich bezczelność, jak w ogóle śmią kierować swe plugawe zainteresowanie w kierunku Owsiaka, do którego ni moralnie ni w jakikolwiek inny sposób nie są w stanie zbliżyć się w człowieczeństwie?

Ot, zagadka. Choć w Polsce mniej zagadkowa - tu zawsze tępego motłochu było dosyć, żeby szkodzić i niszczyć najlepszych synów narodu.
Tacy to "patrioci".
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #32 Simon
24 marca 2020, 20:52
A tymczasem, gdy oderwiemy się na chwilę od bezczelnej facjaty Andżeja i jego kłamstw:

"Ratownik medyczny o walce z epidemią: Był czas, żeby się przygotować, zorganizować środki ochronne, przegrupować kadrę. Nie zrobiono nic."

"- Brakuje nam ludzi, i to bardzo mocno, na co dzień, w normalnych warunkach. Teraz jest znacznie gorzej. Niedługo to wszystko się po prostu zatrzyma, przestanie działać. Zabraknie nas, ratowników. Nie uciekniemy przed tym - o sytuacji na pierwszej linii frontu w walce z epidemią koronawirusa opowiada Gazeta.pl ratownik medyczny z wieloletnim doświadczeniem, pracujący m.in. w Warszawie. W obawie przed szykanami ze strony przełożonych prosi o zachowanie anonimowości."

"RATOWNIK MEDYCZNY*: Coś w tym jest. Powinniśmy być przygotowani na takie sytuacje, bo na co dzień spodziewamy się nie tylko naszych rutynowych zadań, ale także zagrożenia epidemiologicznego. Każdy z nas szkoli się w tym kierunku i ma stosowną wiedzę. Ale to, co się wydarzyło, ta epidemia zaskoczyła nawet nas. Nie przypuszczaliśmy, że jako państwo, jako służba i ochrona zdrowia jesteśmy do tego kompletnie nieprzygotowani.

Co to konkretnie znaczy?
Ni mniej, ni więcej, a tyle, że to, co rządzący mówią w telewizji i to, jak sytuacja wygląda w rzeczywistości, na pierwszej linii frontu - to dwa kompletnie różne światy."

"Jak wygląda ta sytuacja sprzętowa? Na co dzień ratownikom brakuje profesjonalnego sprzętu i często muszą używać własnego. Jak jest teraz? Czego brakuje?
Przede wszystkim masek i kombinezonów ochronnych. Nowej maski powinniśmy używać przy wizycie u każdego pacjenta, tymczasem te maski są na receptę, więc musimy używać tej samej cały czas. Co do kombinezonów, to na każdy wyjazd powinniśmy mieć nowy zestaw kombinezonów. Nie mamy. Nawet środki dezynfekcji są reglamentowane i nie mamy ich tyle, ile potrzebujemy."

"Myślicie, że obecny kryzys epidemiologiczny jest szansą, żeby sytuacja ratowników medycznych już po nim uległa znaczącej poprawie?
Nie, nie łudzę się. Nie widzę żadnych przesłanek ku takiej poprawie. Chociaż gdybym mógł, to pociągnąłbym do odpowiedzialności wszystkie osoby zarządzające służbą zdrowia w Polsce. Od dwóch miesięcy było wiadomo, że ten wirus jest i że prędzej czy później do Polski też dotrze. Był czas, żeby się przygotować, zorganizować środki ochronne, przegrupować kadrę. Nie zrobiono nic. Nawet szkoleń dotyczących działań w przypadku koronawirusa nie mieliśmy, zanim pojawił się wirus. One ruszyły dopiero po pojawieniu się koronawirusa w Polsce. Wszystkiego o tym wirusie musiałem dowiedzieć się wcześniej z internetu."