Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec I_2020.

3 marca. Obradował TK (czytaj Kabaret Konstytucyjny) w pełnym składzie. Rozpatrywał sprawę wniesioną przez marszałek Witek, czyli ewentualnego „sporu kompetencyjnego między SN a Sejmem i Prezydentem”. Chodzi o Uchwałę trzech połączonych Izb SN w sprawie Izby Dyscyplinarnej oraz neo-KRS-u. W pełnej krasie, obok Wolfgangowej i sędziów – dublerów wystąpili (w togach sędziowskich) Pawłowicz i Piotrowicz. Smaczku dodawali również reprezentujący Sejm Marek Ast i Przemysław Czarnek. Dosyć gruntownie przepytał ich z zakresu prawa konstytucyjnego sędzia Pszczółkowski, kiedyś zwolennik PiS a obecnie największy "wywrotowiec" Trybunału, prowadzący otwartą wojnę z Wolfgangową. Udziału w rozprawie nie wziął żaden przedstawiciel SN ani RPO. Pierwsza Prezes SN przysłała za to pismo, w którym podważyła kompetencje i prawo do orzekania TK w tej sprawie.


 
4 marca. Francuskie miasto Douai zawiesiło współpracę partnerską z Puławami, ponieważ Rada Miasta uznała Puławy za „strefę wolną od LGBT”. Burmistrz Douai napisał:
     „Jestem głęboko wstrząśnięty decyzją Rady Miasta (…) Dopóki to stanowisko nie zostanie cofnięte, nasze partnerstwo uważam za zawieszone. Podobnie jak 88 innych miejscowości w Polsce, pańskie miasto postanowiło ogłosić się strefą wolną od LGBT. Wielu mieszkańców Douai i lokalnych polityków wyraziło swoje oburzenie tą decyzją. Uważam, że jest ona szokująca, a wręcz niebezpieczna. Orientacja seksualna to fakt, nie wybór (…) Szacunek dla wolności, tożsamości i intymności każdej osoby to podstawowa wartość, którą my, narody zrzeszone w Unii Europejskiej, powinniśmy z dumą podtrzymywać i promować. Przemoc zawsze zaczyna się od słów.”


Na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie A. Duda, zwany prezydentem, podpisał Ustawę, zwaną „Kolej+”, dotyczącą reanimacji nieczynnych tras kolejowych. Nie miało to, oczywiście, nic wspólnego, z prowadzoną przez niego kampanią wyborczą. Kamery pokazały budyneczek więcej niż skromny, z oknami zabitymi blachą, ale murowany, zardzewiałe niemiłosiernie tory, zdewastowany peron i … ładny stolik do podpisywania oraz sporą grupę klaszczących klakierów.


5 marca. Eurostat opublikował dane za rok 2018, dotyczące PKB na głowę mieszkańca dla wszystkich regionów Unii, czyli siły nabywczej mieszkańców tych regionów. Średnia unijna ustalona została na poziomie 30200 jednostek. Średnia dla Polski wyniosła 21400 jednostek, czyli 71% średniej unijnej. Najsłabszy wynik w Polsce uzyskało województwo lubelskie (48%) a najwyższy – oczywiście – województwo mazowieckie jako całość – 114 % średniej unijnej. Gdyby z tego województwa wydzielić region Warszawy to uzyskałby on 156 procent.
     No cóż ….. powoli pniemy się do góry – w roku 2004 mieliśmy 50% średniej unijnej - jednak od najbogatszych regionów Unii dzieli nas nadal przepaść. Można powiedzieć, że poza Warszawą mamy w Polsce nadal biedę na tle liderów unijnych.


6 marca. Sąd w Karsluhe odrzucił wniosek strony polskiej o ekstradycję, ze względu na zmiany dokonane w naszym wymiarze sprawiedliwości, a szczególnie ze względu na ustawę „kagańcową”  z 14 lutego 2020. Motywacja ? – „Istnieją rzeczywiste przesłanki, że w przypadku ekstradycji podejrzana osoba byłaby narażona na realne ryzyko naruszenia jej prawa do rzetelnego procesu sądowego. Zmiany wprowadzone w kontekście reformy dotyczącej  możliwości wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, połączone z brakiem niezależności Izb Dyscyplinarnych, mogą budzić głębokie wątpliwości co do przyszłej niezależności polskiego sądownictwa.
     I co pan na to, panie Zero? I co pan na to, panie Kaczor?


Na godzinę przed upływem ustawowego terminu Duda, zwany prezydentem, podpisał Ustawę dofinansowującą media publiczne kwotą 1,95 miliarda złotych. Żeby wydźwięk tego haniebnego faktu osłabić RMN zapowiada odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Ten zaś bezczelnie zakpił sobie z Dudy „oddając się do jego dyspozycji”.
     Szkoda pieniędzy utopionych w błocie, tak dużych pieniędzy. Nie pierwsze one jednak i pewnie nie ostatnie. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że Ustawa dotyczy pięciu lat, więc te 2 miliardy będą wydawane każdego roku. Duda pokazał ostatecznie swoją podległość Kaczyńskiemu, okazał się tchórzem i pisowskim funkcjonariuszem. Powinno to zostać wykorzystane przez pozostałych kandydatów do funkcji Prezydenta. Jacek Kurski powiedział w wywiadzie – „Gdyby nie TVP, to bardzo wielu Polaków miałoby problemy z dostrzeżeniem prezydenta (Dudy)”. Nawet Kurskiemu zdarza się powiedzieć prawdę.
     Komentarz z internetu: „Jeśli jesteś chory na raka a chcesz wyzdrowieć, to oglądaj Holecką, Rachonia, Klarenbacha, Ogórek i dwóch Karnowskich. Inna terapia nie jest ci do niczego potrzebna”.


9 marca. W siedzibie TSUE w Luksemburgu odbyło  się wysłuchanie stron (PE i polski rząd) przez Wielką Izbę Trybunału w sprawie zawieszenia Izby Dyscyplinarnej. Orzeczenia w tej sprawie można się spodziewać – podobno – za kilka dni.


10 marca. Finał akcji związanej z odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Okazało się, że nowym prezesem (i wiceprezesem) zostali dwaj bliscy współpracownicy Kurskiego a on sam został powołany na funkcję ich doradcy, czytaj - rządzącego TV z tylnego siedzenia. Człowiekiem Dudy w zarządzie TVP była Paczuska, została więc odwołana, a jej gabinet zajął właśnie Kurski. W ten sposób Kaczyński zagrał na nosie Adrianowi, który się mu postawił, utrzymując, że ustawę o dofinansowaniu (1,95 miliarda) podpisze tylko wtedy, gdy Kurski straci swoje stanowisko. Historia ta precyzyjnie pokazuje styl rządzenia Kaczyńskiego. A Adrian? – Został kolejny raz ograny jak małe dziecko.

Komentarze  

 
Stanley
#41 Stanley
31 sierpnia 2020, 21:42
Hola! I've been reading your web site for a long time now and finally got
the courage to go ahead and give you a shout out from Houston Texas!
Just wanted to say keep up the good job!

my website: เครดิตฟรี: 20facesoffate.com/.../...
Zacytuj
 
 
Ute
#42 Ute
12 września 2020, 09:07
Howdy! Do you use Twitter? I'd like to follow you if that would be ok.
I'm definitely enjoying your blog and look forward to new updates.


Also visit my web-site ... Gemma: cvcamp.org/.../...
Zacytuj
 
 
Ermelinda
#43 Ermelinda
14 września 2020, 06:55
Hello, I check your blog regularly. Your story-telling style is witty, keep it up!Also visit my web site - w88: www.bettingtop10.com/vi/w88/
Zacytuj
 
 
Judith
#44 Judith
17 września 2020, 00:17
certainly like your web site but you have too take a
look at the spelling on several of your posts. A number
of them are rife with spelling problems and I find it very bothersome to inform
the reality nevertheless I will surely come back again.
webpage: www.cs.wdazone.ro/.../
Zacytuj
 
 
Brad
#45 Brad
21 września 2020, 10:22
You get your typical list of health tracjing abilities - sleep, steps, accelerometer,
coronary heart price monitor - then GPS and social features.


Herre is my website ... Login MandiriQQ: yas55.com/.../2309112.html
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać