Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - marzec I_2020.

3 marca. Obradował TK (czytaj Kabaret Konstytucyjny) w pełnym składzie. Rozpatrywał sprawę wniesioną przez marszałek Witek, czyli ewentualnego „sporu kompetencyjnego między SN a Sejmem i Prezydentem”. Chodzi o Uchwałę trzech połączonych Izb SN w sprawie Izby Dyscyplinarnej oraz neo-KRS-u. W pełnej krasie, obok Wolfgangowej i sędziów – dublerów wystąpili (w togach sędziowskich) Pawłowicz i Piotrowicz. Smaczku dodawali również reprezentujący Sejm Marek Ast i Przemysław Czarnek. Dosyć gruntownie przepytał ich z zakresu prawa konstytucyjnego sędzia Pszczółkowski, kiedyś zwolennik PiS a obecnie największy "wywrotowiec" Trybunału, prowadzący otwartą wojnę z Wolfgangową. Udziału w rozprawie nie wziął żaden przedstawiciel SN ani RPO. Pierwsza Prezes SN przysłała za to pismo, w którym podważyła kompetencje i prawo do orzekania TK w tej sprawie.


 
4 marca. Francuskie miasto Douai zawiesiło współpracę partnerską z Puławami, ponieważ Rada Miasta uznała Puławy za „strefę wolną od LGBT”. Burmistrz Douai napisał:
     „Jestem głęboko wstrząśnięty decyzją Rady Miasta (…) Dopóki to stanowisko nie zostanie cofnięte, nasze partnerstwo uważam za zawieszone. Podobnie jak 88 innych miejscowości w Polsce, pańskie miasto postanowiło ogłosić się strefą wolną od LGBT. Wielu mieszkańców Douai i lokalnych polityków wyraziło swoje oburzenie tą decyzją. Uważam, że jest ona szokująca, a wręcz niebezpieczna. Orientacja seksualna to fakt, nie wybór (…) Szacunek dla wolności, tożsamości i intymności każdej osoby to podstawowa wartość, którą my, narody zrzeszone w Unii Europejskiej, powinniśmy z dumą podtrzymywać i promować. Przemoc zawsze zaczyna się od słów.”


Na peronie dworca kolejowego w miejscowości Końskie A. Duda, zwany prezydentem, podpisał Ustawę, zwaną „Kolej+”, dotyczącą reanimacji nieczynnych tras kolejowych. Nie miało to, oczywiście, nic wspólnego, z prowadzoną przez niego kampanią wyborczą. Kamery pokazały budyneczek więcej niż skromny, z oknami zabitymi blachą, ale murowany, zardzewiałe niemiłosiernie tory, zdewastowany peron i … ładny stolik do podpisywania oraz sporą grupę klaszczących klakierów.


5 marca. Eurostat opublikował dane za rok 2018, dotyczące PKB na głowę mieszkańca dla wszystkich regionów Unii, czyli siły nabywczej mieszkańców tych regionów. Średnia unijna ustalona została na poziomie 30200 jednostek. Średnia dla Polski wyniosła 21400 jednostek, czyli 71% średniej unijnej. Najsłabszy wynik w Polsce uzyskało województwo lubelskie (48%) a najwyższy – oczywiście – województwo mazowieckie jako całość – 114 % średniej unijnej. Gdyby z tego województwa wydzielić region Warszawy to uzyskałby on 156 procent.
     No cóż ….. powoli pniemy się do góry – w roku 2004 mieliśmy 50% średniej unijnej - jednak od najbogatszych regionów Unii dzieli nas nadal przepaść. Można powiedzieć, że poza Warszawą mamy w Polsce nadal biedę na tle liderów unijnych.


6 marca. Sąd w Karsluhe odrzucił wniosek strony polskiej o ekstradycję, ze względu na zmiany dokonane w naszym wymiarze sprawiedliwości, a szczególnie ze względu na ustawę „kagańcową”  z 14 lutego 2020. Motywacja ? – „Istnieją rzeczywiste przesłanki, że w przypadku ekstradycji podejrzana osoba byłaby narażona na realne ryzyko naruszenia jej prawa do rzetelnego procesu sądowego. Zmiany wprowadzone w kontekście reformy dotyczącej  możliwości wszczęcia postępowania dyscyplinarnego, połączone z brakiem niezależności Izb Dyscyplinarnych, mogą budzić głębokie wątpliwości co do przyszłej niezależności polskiego sądownictwa.
     I co pan na to, panie Zero? I co pan na to, panie Kaczor?


Na godzinę przed upływem ustawowego terminu Duda, zwany prezydentem, podpisał Ustawę dofinansowującą media publiczne kwotą 1,95 miliarda złotych. Żeby wydźwięk tego haniebnego faktu osłabić RMN zapowiada odwołanie Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Ten zaś bezczelnie zakpił sobie z Dudy „oddając się do jego dyspozycji”.
     Szkoda pieniędzy utopionych w błocie, tak dużych pieniędzy. Nie pierwsze one jednak i pewnie nie ostatnie. Niektórzy komentatorzy twierdzą, że Ustawa dotyczy pięciu lat, więc te 2 miliardy będą wydawane każdego roku. Duda pokazał ostatecznie swoją podległość Kaczyńskiemu, okazał się tchórzem i pisowskim funkcjonariuszem. Powinno to zostać wykorzystane przez pozostałych kandydatów do funkcji Prezydenta. Jacek Kurski powiedział w wywiadzie – „Gdyby nie TVP, to bardzo wielu Polaków miałoby problemy z dostrzeżeniem prezydenta (Dudy)”. Nawet Kurskiemu zdarza się powiedzieć prawdę.
     Komentarz z internetu: „Jeśli jesteś chory na raka a chcesz wyzdrowieć, to oglądaj Holecką, Rachonia, Klarenbacha, Ogórek i dwóch Karnowskich. Inna terapia nie jest ci do niczego potrzebna”.


9 marca. W siedzibie TSUE w Luksemburgu odbyło  się wysłuchanie stron (PE i polski rząd) przez Wielką Izbę Trybunału w sprawie zawieszenia Izby Dyscyplinarnej. Orzeczenia w tej sprawie można się spodziewać – podobno – za kilka dni.


10 marca. Finał akcji związanej z odwołaniem Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. Okazało się, że nowym prezesem (i wiceprezesem) zostali dwaj bliscy współpracownicy Kurskiego a on sam został powołany na funkcję ich doradcy, czytaj - rządzącego TV z tylnego siedzenia. Człowiekiem Dudy w zarządzie TVP była Paczuska, została więc odwołana, a jej gabinet zajął właśnie Kurski. W ten sposób Kaczyński zagrał na nosie Adrianowi, który się mu postawił, utrzymując, że ustawę o dofinansowaniu (1,95 miliarda) podpisze tylko wtedy, gdy Kurski straci swoje stanowisko. Historia ta precyzyjnie pokazuje styl rządzenia Kaczyńskiego. A Adrian? – Został kolejny raz ograny jak małe dziecko.

Komentarze  

 
Simon
+2 [2] #1 Simon
11 marca 2020, 08:31
Wiecie, co szefowa kampanii Andżeja myśli o Kaczyńskim i "dobrej zmianie"? Pewnie juź wiecie. Ale, dla kronikarskiego obowiązku oddajmy jej głos:

„W Polsce tradycję chciały zmieniać, by w przeddzień święta dziękczynienia, nie poszukiwać więcej indora, tylko do pieca wsadzić Kaczora. Nieważne, w jabłkach, czy w buraczkach. Po takim daniu zawsze jest sraczka. I nie dasz rady zjeść już deseru, na który liczy głupio tak wielu. W ten sposób naród by się obudził, a Kaczor przestał ogłupiać ludzi”

O, jak ładnie?
Następna, która sprzedała się "dla idei". Kolejny kryształ będzie.
Pewnie dlatego taka zgryźliwa :D
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #2 Simon
11 marca 2020, 08:33
@Taurus

No i przy okazji TVP pokazali Adrianowi miejsce w szeregu:) Kurski znaczy więcej od p.o. prezydenta. I z pewnością jeszcze się zemści, bo w sekcie sobie nie wybaczają :)

Przy okazji mimowolnie pokazują, że chyba przestali już wierzyć w jego wygraną. Dobry znak...
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #3 Taurus
11 marca 2020, 09:41
Cytat:
Przy okazji mimowolnie pokazują, że chyba przestali już wierzyć w jego wygraną. Dobry znak...
Gdy patrzę, jak się zachowują, co robią i wygadują, to przestaję cokolwiek z tego rozumieć. Nie wiem, co jeszcze wymyślą i do czego mogą się posunąć, nie wygląda to jednak dobrze a czasami - mam wrażenie - groźnie. Oni przecież wiedzą, co ich czeka po przegranej, więc to z tej perspektywy trzeba patrzeć na to, co robią.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #4 Simon
11 marca 2020, 11:03
Teraz w snutych strategiach zdaje się, że im zamieszał koronawirus - czynnik nieprzewidywalny...
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #5 Taurus
11 marca 2020, 11:10
Cytat:
Teraz w snutych strategiach zdaje się, że im zamieszał koronawirus - czynnik nieprzewidywalny...
A propos. Ogłoszono właśnie, że od jutra zaieszona zostaje, na dwa tygodnie, działalność wszystkich placówek kultury i oświaty - jutro i w piatek szkoły będa pełniły rolę przechowalni dzieci.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #6 Simon
11 marca 2020, 12:17
Teraz gorączkowo kombinują, czy im się przesunięcie wyborów prezydenckich opłaca, czy nie.
Z jadnej strony Andżejowi cały czas spada poparcie, a to, do czego doprowadzili służbę zdrowia, przy koronawirusie nie będzie działało na ich korzyść.
Z drugiej strony mogą wierzyć, że a nuż się jeszcze coś wydarzy, a dwóch miliardów na kampanię też nie można nie doceniać...
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #7 Simon
11 marca 2020, 12:39
@Taurus

Nie wiem, czy śledzisz, jak zaorali radiową "Trójkę". Radio dla inteligencji, od ponad pięćdziesięciu lat o olbrzymich dla niej zasługach.
Jak bolszewicy - gdzie wejdą, tam równają z ziemią i niszczą.
Zwolnili antenową partnerkę z audycji Manna. Dziś Mann odszedł, po 55 latach.
Zostały zgliszcza.
I o to chodzi - by wszystko było jednakie, prymitywne, takie jak chcą. By nic poza ich religią nie istniało.

Można będzie pewnie kiedyś dźwignąć służbę zdrowia czy administrację, choć zapewne potrwa to lata. Ale niektóre straty dla kultury są niepowetowane.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #8 wujek_manfred
11 marca 2020, 15:12
Simon napisał:

Następna, która sprzedała się "dla idei". Kolejny kryształ będzie.
Pewnie dlatego taka zgryźliwa :D
Kolejny kret PełO. Oni są wszędzie. :lol:
Simon napisał:
Teraz w snutych strategiach zdaje się, że im zamieszał koronawirus - czynnik nieprzewidywalny...
Jaki tam nieprzewidywalny - wina Tuska. Mamy zdjęcia.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #9 Haji
11 marca 2020, 15:22
Info z pierwszej ręki o stanie przygotowania naszego rządu do epidemii. Z zapowiadanych pieniędzy dla szpitali nie przyszła nawet złotówka. Brakuje sprzętu ochronnego (maski, rękawiczki, stroje pełne). W tej chwili nie ma testów na koronawirusa, nie ma zapasów leków ani środków ochrony.
Pis zabrał opiece medycznej 10mld zł!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #10 Simon
11 marca 2020, 15:23
Sugerujesz, że Tusk znowu przybił żółwika?
:D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #11 wujek_manfred
11 marca 2020, 15:24
Haji napisał:

Pis zabrał opiece medycznej 10mld zł!
I słusznie, bo pewnie wirus szkodzi tylko wyborcom złego PełO, młodym wykształconym z wielkich miast. A nie, czekaj...
Simon napisał:
Sugerujesz, że Tusk znowu przybił żółwika?
:D
No ba - to jest oczywista oczywistość. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #12 Simon
11 marca 2020, 15:28
A ja jeszcze przypomnę:

"Politycy KO w czwartek poinformowali, że rządowe zlecenie na produkcję testów na obecność koronawirusa jest warte 3,5 mln zł i że otrzymała je firma BLIRT S.A
Współwłaścicielem i członkiem rady nadzorczej spółki, mówił poseł Szłapka, jest Jerzy Milewski, doradca prezydenta Andrzeja Dudy (właściwie członek Narodowej Rady Rozwoju – red.) i gdański radny PiS.
Firma BLIRT S.A jest zarejestrowana na Cyprze."

Czyli może trochę testów będzie, choć nie założyłbym się, że niedrogo :)
Kryształy... Nawet na tym zarobią, skubani.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #13 Simon
12 marca 2020, 13:26
Z sieci:

"za_miske_ryzu
Prezydent Duda zakomunikował przecież, że będą zgony, ale na szczęście dzięki 2 miliardom złotych przed śmiercią będą mogli obejrzeć w TVP Info, że rząd i prezydent świetnie radzą sobie z koronawirusem."
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #14 Taurus
12 marca 2020, 13:55
Cytat:
ale na szczęście dzięki 2 miliardom złotych przed śmiercią będą mogli obejrzeć w TVP Info, że rząd i prezydent świetnie radzą sobie z koronawirusem."
Jednym słowem można umierać radośnie, z uśmiechem na ustach. Adrian lepiej - sądzę - nadaje się do kabaretu niż na gospodarza Pałacu Prezydenckiego.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #15 Simon
12 marca 2020, 14:13
@Taurus

Widziałeś, w jaką pseudomilitarną kurteczkę się rano ubrał, żeby mówić o koronawirusie?
Boże, co za wysyp pajaców w tym kraju...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #16 Haji
12 marca 2020, 15:39
Okręgowa Izba Lekarska o stanie opieki medycznej w obliczu epidemii:
"W związku z napływającymi do naszej Izby sygnałami dotyczącymi dramatycznych niedoborów środków ochrony osobistej dla pracowników ochrony zdrowia, wobec aktualnej sytuacji epidemiologicznej, apelujemy do centralnych władz publicznych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu uzupełnienie braków, przede wszystkim w zakresie jednorazowych masek chirurgicznych, fartuchów/kombinezonów , rękawic ochronnych i testów diagnostycznych spełniających standardy opisane w instrukcji Światowej Organizacji Zdrowia."

Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #17 Taurus
12 marca 2020, 15:44
Widziałem, przypomniał mi się stan wojenny i redaktorzy w mundurkach. Parodia. Z drugiej strony patrząc, on ma cały sztab specjalistów i doradców, którzy sondują, co ciemniaków aktualnie hajcuje.

PS.
Trochę się martwię, bo coś przygasł nam dyżurny troll. On by nam to świetnie wyjaśnił.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #18 Taurus
12 marca 2020, 15:59
Cytat:
apelujemy do centralnych władz publicznych o podjęcie natychmiastowych działań mających na celu uzupełnienie braków, przede wszystkim w zakresie jednorazowych masek chirurgicznych, fartuchów/kombinezonów , rękawic ochronnych i testów diagnostycznych spełniających standardy opisane w instrukcji Światowej Organizacji Zdrowia."
Zupełnie nie rozumiem, jak może brakować prymitywnych maseczek. Przecież może je uszyć każda krawcowa. Czy takie rzeczy mogą być szyte jedynie w Azji? Podobnie z rękawicami ochronnymi. Przecież jest to wyrób więcej niż prosty, tak jak i technologia produkcji - forma w negatywie, naczynie z lateksem, suszarka, pakowanie. To wstyd, żeby nie można było tego szybko naprodukować w milionach, jak, nie przymierzając, agrafek albo długopisów.
Jeżeli brakuje tak prostych rzeczy, to produkcja fartuchów albo kombinezonów wydaje się nieosiągalna bez kupienia licencji z Wietnamu albo Chin.
A Morawiecki coś bajdurzył o polskich autach elektrycznych
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #19 Taurus
12 marca 2020, 22:12
Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju ogłosiła właśnie, że „już w przyszłym tygodniu ponownie staniemy się państwem, w którym produkowane są maseczki higieniczne i chirurgiczne”. No proszę ……. będzie kolejny sukces rządu PiS. Zaczną ponownie produkować tak „wysoko przetworzony” produkt, jak maseczki. Ileż to wysiłku trzeba, żeby posadzić obok siebie kilkadziesiąt szwaczek, które zaczną ten produkt wytwarzać. Ile wysiłków organizacyjnych, żeby wdrożyć tą produkcję metodą chałupniczą. Produkcja samochodów elektrycznych byłaby dużo łatwiejsza, jednak my sięgamy po procesy najbardziej skomplikowane, nadając im rangę osiągnięcia najwyższej klasy. Brawo pani minister !!!!!!!!!!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #20 Simon
13 marca 2020, 05:34
"Prezes Polskiego Towarzystwa Epidemiologów: Zmierzamy w kierunku scenariusza włoskiego
- Proszę państwa, szpitale, oddziały zakaźne, nie mają już środków ochrony personalnej. W mojej klinice sprzętu starczy na trzy dni, dyrekcja szpitala, wojewoda, są bezsilni. Listy do premiera, GIS-u pozostają bez odpowiedzi - mówił Flisiak. Jak dodaje, na wyniki testów badań na koronawirusa trzeba czekać dwa dni.

- Te wszystkie działania nie będą miały sensu, jak ja za trzy dni będę musiał zamknąć izbę przyjęć. Nie mamy ochotników, którzy chcieliby wspomagać dyżury. A co będzie za dwa tygodnie? - pyta. - Tydzień temu myślałem, że będziemy mieli scenariusz niemiecki. Ale my zmierzamy w kierunku modelu włoskiego"
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #21 Simon
13 marca 2020, 05:37
"Ileż to wysiłku trzeba, żeby posadzić obok siebie kilkadziesiąt szwaczek, które zaczną ten produkt wytwarzać. Ile wysiłków organizacyjnych, żeby wdrożyć tą produkcję metodą chałupniczą."

No tak, łatwo ci mówić... A zrobienie na ten temat ustawy? A powołanie zarządu i obsadzenie go pisowcami? A odpowiednie podłączenie członków zarządu do dojarki?
To musi przecież potrwać!
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #22 wujek_manfred
13 marca 2020, 07:23
Bo to trzeba powołać finansowaną przez państwo Polską Narodową Patriotyczną Fundację Maseczkową, która pod kierownictwem Narodowej Rady Maseczkowej zajmie się promocją noszenia maseczek wśród lekarzy, i w tym celu wynajmie billboardy od kogo trzeba. A sama produkcja maseczek? No, jeżeli po wykupieniu billboardów starczy środków, to w sumie czemu nie? :lol:

P.S. Propozycja pierwszego hasła na billboard: "Tusk nigdy nie nosił maski!!!"
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #23 Taurus
13 marca 2020, 07:24
Cytat:
No tak, łatwo ci mówić... A zrobienie na ten temat ustawy? A powołanie zarządu i obsadzenie go pisowcami? A odpowiednie podłączenie członków zarządu do dojarki?
To musi przecież potrwać!
Masz rację, nie pomyślałem o tym. Tak ważnych spraw nie można przecież puścić na żywioł a przepustowość Nowogrodzkiej z kulawym prezesem jest ograniczona. No trudno, maseczki będą dostępne w maju a kombinezony za rok pewnie, o ile Chiny nie zablokują dostawy troczków.
Zacytuj
 
 
Haji
#24 Haji
13 marca 2020, 08:42
Właśnie wyczytałem, że z Milicza (dolnośląskie) jedzie pielgrzymka do Włoch. Brawo kretyni.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [3] #25 prezes pan
13 marca 2020, 09:29
Minister Szumowski był ostatnim Polakiem, który spotkał Matkę Teresę.

Po studiach z żoną Anną pracował w Kalkucie w "umieralni", pierwszym domu, który założyła Matka Teresa. – Robiliśmy różne rzeczy: Mycie, karmienie (...) różne drobne zabiegi medyczne.
Lepszego ministra zdrowia na te trudne czasy nie mogliśmy sobie wymarzyć. Niech Bóg ma go w opiece.


Co robi UE w sprawie pandemii? Jakaś cisza w Brukseli nastała. Koronowirus ich pokonał? Nawet najmniejszej rezolucji potępiającej koronowirusa? Żadnych sankcji na koronowirusa? Nic?
Więc co tam UE robi w sprawie wirusa?
Wie ktoś coś?
Ja słyszałem, że europosłowie proponowali, by odłożyć sesje plenarne w Strasburgu. Do francuskiej siedziby na obrady mieliby się zjechać najwcześniej w maju.

Postawa UE w przypadku tej pandemii dostarcza namacalne argumenty wszystkim ,że ona nic nie pomaga .Zostawia przetrwanie całkowicie na barkach rządów narodowych. Nikt mi nie wmówi teraz , że bez niej nie przetrwamy,bo jeżeli przetrwamy to właśnie dzięki tylko naszemu rządowi.
Na każdym kroku widać paranoję, niemoc i bezsensowną formułę tego bytu.

PS
Z dobrze poinformowanych źródeł.
Szykują się na walkę z Polską ws. praworządności. Kasta wykupiła miesięczne bilety do Brukseli by taniej było.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #26 Haji
13 marca 2020, 10:40
Akurat przywoływanie tej pani to średni pomysł. Znane jest jej zamiłowanie do torturowania ludzi, przekrętów finansowych i handlu ludźmi.
UE przygotowała ogólnoeuropejski zakup środków zabezpieczających (oczywiści dojna zmiana nie przyłączyła się do zakupów), przekazała miliardy euro na walkę z chorobą. Współpracuje z WHO i ONZ.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #27 prezes pan
13 marca 2020, 10:56
Cytat:
Zwolnili antenową partnerkę z audycji Manna. Dziś Mann odszedł, po 55 latach.
Zostały zgliszcza.
W trójce muzyką młodzieżową zajmowali się ciągle ci sami ludzie, obecnie w wieku emerytalnym. Niedźwiecki i Mann powinni wylecieć z trójki jakieś trzydzieści lat temu !! Audycje Manna były tak bardzo nie do zniesienie, że od dawna przestałem go słuchać. Atmosfery z akademika z lat siedemdziesiątych (bo tak mi się kojarzy) nie da się w niezmiennej formie ciągnąć przez następne dziesięciolecia.
Wojciech Mann - lat 72 w tym 55 lat pracy. Wystarczy.

PS
Przeżył w radiu Gomułkę, Marzec’68, Grudzień’70, Radom’76 i wszystkich komuszych prezesów radiokomitetu, a o polityce przypomniał sobie za czasów PISu. Co za zbieg okoliczności.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #28 Simon
13 marca 2020, 12:55
Ty weź zwolnij swojego prezesa. Ten, to jakoś się na emeryturę nie rwie. A nie dość, że przeżył Gomułkę, to jest w zasadzie, jak on.

Ja wiem, że wy, pisi, musicie doprowadzić do tryumfu waszej religii zawsze i wszędzie. Taki taliban: wszędzie musi sapać Semka i występować młodzieniaszki Pietrzak z Wolskim.

Ale to się wam, neobolszewicy, nie uda. Disco polo, to nie kultura. Ta prawdziwa też się odrodzi, nie w przyszłej trójce, to gdzie indziej.

Za krótkie wasze kacze nóżki, żeby z wszystkich zrobić bezrefleksyjnych głąbów słuchających Zenka:)
Ja wiem, że paździerz, to wasze środowisko naturalne - ale obyci tego nie jedzą :D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #29 wujek_manfred
13 marca 2020, 13:17
Simon napisał:
Ty weź zwolnij swojego prezesa. Ten, to jakoś się na emeryturę nie rwie.
Ale kilkadziesiąt tysi odprawy emerytalnej to wziął. Normalny obywatel żeby odprawę dostać, to się musi z robotą pożegnać, ale oszywiście nie ten - taka to ich uczciwość.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #30 Simon
13 marca 2020, 16:57
"Chiny i Rosja rozpoczęły wojnę informacyjną z Zachodem. Główne tezy: 'wirus przyszedł z USA' oraz 'Unia nic nie robi' rozpowszechniane są przez pożytecznych idiotów, także w Polsce" - napisał na Twitterze Donald Tusk, szef Europejskiej Partii Ludowej. W tym samym wpisie były premier zaapelował o to, by "w czasach prawdziwiej zarazy" zachować odporność na "wirus kłamstwa".

No i proszę, popatrzcie na trolla wyżej. Przewidywalny, jak jego pislamski przekaz dnia:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #31 Simon
13 marca 2020, 16:59
Chociaż akurat to na prawackich stronkach może iść via Konfederacja. Ci ludzie to niemal jawna rosyjska agentura.
A troll czyta te mądrości i powiela.
Wirus taki :D
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #32 Taurus
13 marca 2020, 21:20
O północy z soboty (14 marca) na niedzielę wprowadzony będzie w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. Konsekwencją tego jest czasowe:
- przywrócenie granic z państwami UE i ich zamknięcie dla cudzoziemców nie pracujących w Polsce;
- zawieszenie międzynarodowego ruchu lotniczego, kolejowego i autobusowego;
- wprowadzenie dwutygodniowej kwarantanny dla wszystkich osób wjeżdżających do Polski;
- zamknięcie galerii handlowych z wyjątkiem sklepów spożywczych i drogeryjnych oraz aptek;
- zamknięcie restauracji i barów z wyjątkiem świadczenia przez nie usług na wynos;
- zakazanie wszelkich zgromadzeń, również religijnych o liczebności powyżej 50 osób.
Można powiedzieć NARESZCIE !!!!! Takie, zdecydowane działania oczekiwane były od dawna. Razem z ograniczeniami wprowadzonymi wcześniej powinno to wreszcie zahamować zachorowalność na koronawirusa i spowodować stopniowe wychodzenie ze spowodowanego nim kryzysu.
Zacytuj
 
 
Haji
#33 Haji
14 marca 2020, 19:55
Rząd ogłosił, że nie ma pieniędzy na zasiłki dla rodziców, nie ma kasy na dodatki dla zatrudnionych na śmieciówkach ale za to mają pieniądze na.....?
Samochody!
zamowienia.gov.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #34 Taurus
14 marca 2020, 21:12
Cytat:
ale za to mają pieniądze na.....?
Samochody!
Będą to pewnie samochody z maseczkami. Jeśli nie można kupić maseczek oddzielnie, to co ma rząd zrobić? Musi sobie przecież jakoś poradzić. Poza tym, w takiej sytuacji, być może da się wykorzystać na ten cel pieniądze z Unii przeznaczone na walkę z koronawirusem? Żeby rządzić trzeba mieć łeb na karku, jak mawia Suweren.
Zacytuj