Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty III_2020.

20 lutego. Trwają dywagacje co zrobi Duda z ustawą o 2 miliardach dla telewizji Kurskiego. Jest on niewątpliwie w trudnej sytuacji. Jej podpisanie albo zawetowanie odbije się na wyniku wyborów w maju. Wysłanie jej pod byle pretekstem do Wolfgangowej może być uznane za akt tchórzostwa, jednak konsekwencje wywoła najmniejsze, ponieważ pisowski TK uzna finalnie wszystko, co trzeba, za właściwe i zgodne z Konstytucją a wtedy urzędujący prezydent, niezależnie kto nim będzie, ustawę ową podpisać musi. Pojawia się jednak kolejny problem – wredna opozycja zapowiada wniesienie owych 2 miliardów do  ustawy budżetowej, z przeznaczeniem na dofinansowanie onkologii, co wywoła kolejne komplikacje i przepychanki. Ot, życie (!) A tak przyjemnie było w poprzedniej kadencji, gdy Senat był pisowski …….


24 lutego. Dzisiaj, w Jachrance, o godzinie 17.oo, ma się odbyć specjalne posiedzenie wyjazdowe klubu PiS z udziałem Dudy, zwanego prezydentem. Celem posiedzenia ma być pełna mobilizacja na okres wyborów. Wygląda na to, że PiS ma już rzeczywiście miękko w gaciach. Przegrana Dudy oznacza przecież zdecydowane przybliżenie końca ich rządów i „pranie” w sądach oraz w Trybunale Stanu.

     Obóz rządzący zachowuje się jak kiedyś drogowcy po nadejściu zimy. Kiedyś, bo teraz o zimie zapomnieliśmy i pługi a nawet piaskarki używane są pewnie jedynie w regionach górskich. Głosowanie w Sejmie Ustawy o 2 miliardach po oficjalnym rozpoczęciu kampanii wyborczej było taktycznym błędem, konwencja była ogromnym niewypałem, wojna pisu z pisem jest wizualną katastrofą, demonstracyjne forsowanie Dudy na prezydenta wyłącznie pisowskiego, które ma mieć miejsce dzisiaj, będzie się również ciągnęło za nim jak smród za skunksem. Czy ktoś panuje jeszcze nad tym bałaganem w obozie rządzącym?


Donald Tusk miał dzisiaj wykład, inaugurujący Panel Dyplomatyczny w Białymstoku. Na konferencji prasowej po nim mówił o aktualnej sytuacji w Polsce. Oto kilka fragmentów:
- Polską rządzą dzisiaj ludzie, którzy od dłuższego czasu próbują się wzajemnie zaaresztować i zaskarżyć. Patrzę na posłów i polityków, i widzę, że ich pragnieniem jest cofnąć Polaków i Polskę w czasie. Dzisiaj ludzie na całym świecie łapią się za głowy i zastanawiają się, co się u nas dzieje. Nie są w stanie zrozumieć, jak to jest możliwe, że nagle grupa ludzi dostała władzę w swoje ręce i robi rzeczy, które są nie do zrozumienia nigdzie. Bardzo trudno nie zauważyć, jak daleko posunęła się degrengolada ludzi władzy.
     O Dudzie: Wydaje się, że nie ma na tyle odwagi i charakteru, który skłoniłby go do zawetowania ustawy. Do tej pory nigdy mu chyba nawet do głowy nie przyszło, żeby przeciwstawić się Kaczyńskiemu. Nie widzę powodu, dla którego miałby nagle stać się mężczyzną”.


25 lutego. Czytam, że po Uchwale Trzech Izb SN, dotyczącej neo-KRS-u już 83 sędziów, starających się o awans (z ogólnej liczby 355) wycofało swoje wnioski, ponieważ byłyby one opiniowana przez obecną KRS. Bardzo dobrze to świadczy o ich poczuciu odpowiedzialności.
Region Centralny – Dolina Loary zawiesił współpracę z województwem małopolskim. Ma to związek z deklaracją Sejmiku, w którym większość posiada PiS, dotyczącą osób LGBT a także z ogłoszenie przez kilka gmin tego województwa (Gromnik. Jordanów, Lipinki, Moszczenica, Tuchów) stref wolnych od LGBT. Nie trzeba pewnie dodawać, że w gminach tych większość radnych posiada PiS.


26 lutego. Bardzo mi się podoba stwierdzenie Michnika, że gdyby Turczynowicz w swoim czasie odgryzła palec Lichockiej, to PiS by uniknął całego mnóstwa problemów.


27 lutego. Uparcie powracają doniesienia o pani Patrycji Koteckiej, żonie pana Zbyszka. W oficjalnych dokumentach prokuratury znajdują się zeznania świadka koronnego, Piotra K, pseudonim BRODA z roku 2009. Część z tych zeznań udało się zdobyć GW.  Broda twierdzi otóż, że w przeszłości pani Patrycja była związana z mafiosami świata przestępczego Warszawy, głównie z gangiem mokotowskim, dla którego rozpracowywała różne środowiska i że kontakt z Ziobrą nawiązała na polecenie mafii, z pomocą Rutkowskiego. O Koteckiej  mówi: „Traktowałem nasz układ z nią bardzo luźno ale ona bardzo chciała by to było coś poważniejszego. Dzisiaj powiedziałbym, że chciała zostać królową mafii. Na przestrzeni tych lat wykonywała dla nas wiele działań a w szczególności – z uwagi na charakterystyczną urodę – podrzucaliśmy ją różnym osobom, także z kręgu polityki, biznesu ale także funkcjonariuszom policji”. Z relacji Brody wynika też, że pod koniec lat dziewięćdziesiątych, jeszcze jako studentka i barmanka z Coloseum, lokalu mafii, była ona związana z innym gangsterem – Sławomirem J., pseudonim Bąbel.
     Osoby wtajemniczone twierdzą, że Kotecka miała wgląd do laptopa Ziobry, gdy był on Ministrem Sprawiedliwości w pierwszym rządzie PiS-u (lata 2005-2007). Laptopa tego pan Zbyszek nie oddał, ponieważ uległ on „zniszczeniu” – spadł z biurka, czy utopił się w wannie, trudno to dzisiaj szczegółowo odtworzyć. Jeżeli zeznania Brody są prawdziwe, to pan Zbyszek jest niezłym rogaczem a nie tylko prawniczym nieukiem, pani Patrycja zaś czymś w rodzaju kasztanki Piłsudskiego – Naród podarował Piłsudskiemu kasztankę a mafia Ziobrze barmankę. Nie powinno się oceniać człowieka na podstawie ilości zaliczonych partnerów seksualnych. Ludzie mają wszak różne potrzeby w tym zakresie i różne poczucie przyzwoitości. Tu jednak mówimy o żonie Ministra Sprawiedliwości i o ewentualności włożenia mu do łóżka mafijnej wtyczki. Nie jest więc w tym przypadku najważniejszą sprawą fakt, że o pani Patrycji nie da się zaśpiewać „a przed nią bieży baranek, a nad nią lata motylek …..”.


29 lutego. Konwencje przedwyborcze Kidawy-Błońskiej i Kosiniaka-Kamysza. Obie ciekawe i zdecydowanie bardziej konkretne od konwencji Dudy-PiSu sprzed tygodnia. PiS zachowuje się jak tłusty, obżarty kocur i wyraźnie ciągnie Adriana w dół. Tak trzymać, towarzysze pisowscy (!)

Komentarze  

 
Simon
+1 [3] #41 Simon
3 marca 2020, 20:46
Z drugiej strony... szef kasty nie może przecież marnie zarabiać... no jakby to wyglądało...
 
 
Simon
+1 [3] #42 Simon
3 marca 2020, 20:50
"Tylko w 2017 roku rząd PiS wypłacił sobie nagrody dwunastokrotnie wyższe niż te, które w latach 2014-2015 przyznał sobie rząd PO-PSL - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
przy czym NIK zauważa, że w 2015 roku nagrody nie trafiły do ministrów i wojewodów, ale do szefów "innych jednostek centralnych"
 
 
prezes pan
-3 [3] #43 prezes pan
4 marca 2020, 09:40
Cytat:
Tylko w 2017 roku rząd PiS wypłacił sobie nagrody dwunastokrotnie wyższe niż te, które w latach 2014-2015 przyznał sobie rząd PO-PSL - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli.
Złodziejom nagrody nie były potrzebne, bo kasę pozyskiwali na różnych szwindlach i złodziejstwach.
Uczciwym nagrody się jak najbardziej należą i to bardzo duże, bo czymże jest 8,6 mln zł naprzeciw ukradzionych i zmarnowanych 600 mld?
 
 
prezes pan
-3 [3] #44 prezes pan
4 marca 2020, 09:41
Cytat:
A najlepsze, że zwrócili się do NIKu.
Czyli Banaś dobry?
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
4 marca 2020, 09:43
Cytat:
Do tej pory nie zajarzyłeś, że on z ciebie w ten sposób drwi?! Że to ocena jakości twoich postów?!
Za wysokie progi, na te nogi. :D
 
 
Simon
+1 [3] #46 Simon
4 marca 2020, 10:56
"Złodziejom nagrody nie były potrzebne, bo kasę pozyskiwali na różnych szwindlach i złodziejstwach."

To oczywiście rzewny idiotyzm. Złodziejom ZAWSZE jest mało i ZAWSZE korzystają z okazji. Co właśnie widzimy.

Mnie się to nawet podoba. Im więcej PISi nachapią i nakradną, tym bardziej suweren ich potem sponiewiera. I sądy także.

600 mld? A czemu nie czterech bilionów? Podobno wasz Wódz miał z tego bilion rozdać:)

Cały budżet państwa za ten rok to ok. 430 mld. Dochody budżetu i wydatki za 2014 to po ok. 300 mld. Czyli chcesz powiedzieć, że PO ukradło dwa ówczesne budżety, a PIS nie potrafi tego ani udowodnić, ani wskazać winnych, ani posadzić nikogo z tej partii do paki?

Brzmi legitnie. Pisie lemingi muszą wierzyć w takie rzeczy? Oj, biedni, trochę mi was żal. Trochę tak się z tym wygląda, jak duda zza słupa...

A tu - ani widu, ani słychu żeby tak kogo z PO wsadzali. Za to mafia vatowska znalazła się w pisim ministerstwie finansów. Może by za przemyślność rozdać tam jeszcze dodatkowo jakieś premie?

Najśmieszniejsze, że pisie popychla Wodza nie tylko łamią konstytucję, kiedy robią zamach stanu. Oni ją łamią nawet wtedy, kiedy biorą pensję.

Mistrzostwo :D

"A najlepsze, że zwrócili się do NIKu."

"Czyli Banaś dobry?"

Dla mnie? A skąd! Ale ma mnie martwić, że szuja szkodzi jeszcze większej szui?
No, nie martwi mnie.

A dla ciebie? Dobry? Jak nie wiesz, to zadzwoń do jego kolegów w złotych łańcuchach, a potem do farmy trolli u Ziobry. Wiesz, w celu pirównania.

Mógłbyś wtedy, w myśl swojej logiki nam tu odpowiedzieć, co jest złe: pisi NIK, czy pisie CBA. Ale powoli, nie nadwyrężaj się, bo ci jeszcze co tam pod czaszką z wysiłku eksploduje :D

"Za wysokie progi, na te nogi"

Dwie możliwości: albo to ta rzeczywistość alternatywna, którą bezskutecznie próbujesz nam wtrynić, jak umarłemu kadzidło; alboli też testujesz odporność obecnych na forum na parsknięcia ze śmiechu.
 
 
prezes pan
-3 [3] #47 prezes pan
4 marca 2020, 11:11
Cytat:
Czyli chcesz powiedzieć, że PO ukradło dwa ówczesne budżety, a PIS nie potrafi tego ani udowodnić, ani wskazać winnych, ani posadzić nikogo z tej partii do paki?
Pis już udowodniło, bo nagle pieniądze się znalazły i są na te wszystkie programy.
PO ich nie miało, bo kradło dla siebie. To chyba logiczne?
Przyjdzie czas na wsadzenie winnych do paki. Wcześniej trzeba dokończyć reformę sądownictwa.
Rozumiesz to gamoniu?
 
 
prezes pan
-3 [3] #48 prezes pan
4 marca 2020, 11:28
Cytat:
Dla mnie? A skąd! Ale ma mnie martwić, że szuja szkodzi jeszcze większej szui?
No, nie martwi mnie.
Jeśli chodzi o Banasia.
Są nowe fakty, o których jeszcze nie wiesz (bo niby skąd), ale dowiesz się niebawem.
Otóż są informacje, że Banaś od początku był wtyką platfusów.
PiS, niestety za późno się dowiedział.
Słuchy chodzą, że Banaś umorzył jakiemuś grubemu miliarderowi kupę kasy z podatku.
Mają zatem haka na szefa NIKu.
Ale GW o tym pisać nie będzie.
Było tylko o burdelu. A burdel to pikuś, przy tym, co twoi mają na Banasia.
I zdziwiłbyś się wiedząc, kto zainicjował sprawę z burdelem.

Ty jesteś dziecko we mgle, taki gamoń.
Wydaje ci się, że w polityka to piaskownica.
Otóż stanowiska na tym poziomie jak np NIK obsadza się ludźmi na których ma się dobrą smycz.
Tu niestety PiS przegrał.
Dla ogółu też niedobrze, bo ciężko będzie się dobrać do dupy tym przekrętom i złodziejom z poprzedniej ekipy rządzącej.
Udało im się oddalić kontrole ich sprawek. Mam nadzieję, że nie na długo.
 
 
Simon
+2 [2] #49 Simon
4 marca 2020, 11:29
"Na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy minister Mateusz Morawiecki skomentował finansowanie programu "Rodzina 500 plus": - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność. Jesteśmy we własnym gronie i nie musimy mówić sobie tylko pięknych słów."

No. PIS udowodniło :)
Także i tym, że znowu zrobiło szacher macher z OFE i jego przeksięgowaniem. Tylko, że Tusk robio to za światowego kryzysu. Plus Morawiecki robi co roku manewr z opóźnianiem zwrotu Vatu przedsiębiorcom na koniec roku. Pisim lemingom sprzedaje się to jako, cytuję: "likwidowanie karuzeli vatowskich".

Przypominam, zadłużenie państwa za PIS przekroczyło BILION złotych i cały czas rośnie.
Stąd są pieniądze.

To chyba logiczne?

"Przyjdzie czas na wsadzenie winnych do paki. Wcześniej trzeba dokończyć reformę sądownictwa."

Równie praworządne będzie wprowadzenie tzw. rewolucyjnych trójek ludowych.
Ale spoko, ta "reforma" nigdy się nie uda. Nie dlatego, że jest zamachem na ustrój państwa i pierwszym stopniem do Polexitu.

Dlatego, że pisie rządy są tak koszmarnie nieudolne, że potykają się o własne nogi. Spieprzą wszystko, za co się wezmą - i nawet z prób wprowadzania dyktatury zrobili tragifarsę. Czy część z nich FAKTYCZNIE pójdzie za to siedzieć? Pewnie tak, a szkoda - bo lepiej byłoby to potworne panopticum pokazywać w cyrku.

Rozumiesz to, słoneczko?

:)
 
 
Simon
+1 [3] #50 Simon
4 marca 2020, 11:34
"Jeśli chodzi o Banasia.
Są nowe fakty, o których jeszcze nie wiesz (bo niby skąd), ale dowiesz się niebawem.
Otóż są informacje, że Banaś od początku był wtyką platfusów.
PiS, niestety za późno się dowiedział."

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!

To dlatego Witek wyłączała opozycji mikrofony, kiedy krzyczeli, żeby sprawdzić Banasia i to dlatego CBA rok chowała jego zeznania majątkowe przed opinią publiczną.

Było do przewidzenia: wina Tuska.

Jezu, jacy wy, pisi, jesteście w tej ponurej, zaciętej bezmyślności siermiężni. I to takie barachło od paru lat wprowadza średniej wielkości kraj europejski w jakieś koszmarne, neobolszewickie drgawki.

Cóż za piekący wstyd przed światem :(
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #51 wujek_manfred
4 marca 2020, 11:40
Pisałem tu te kilka miesięcy temu że banaś okaże się kretem złego PełO? Pisałem. Z nich można czytać jak z otwartej książki. A jak się nasz owcojeb oburzał wtedy. No i proszę - jest. :lol:
 
 
Simon
+1 [3] #52 Simon
4 marca 2020, 11:42
Przypominam, żeś tu bronił Banasia do końca, jeszcze tydzień temu.

Który to raz ten twój PIS wystrychął cię na durnia?! Pięćdziesiąty? Setny?
Który raz wyszedłeś na idiotę, który robi z gęby cholewę?

I za to ich tak strasznie kochasz?! Niepojęty masochizm...
 
 
Simon
+1 [3] #53 Simon
4 marca 2020, 11:43
"Pisałem tu te kilka miesięcy temu że banaś okaże się kretem złego PełO? Pisałem. Z nich można czytać jak z otwartej książki. A jak się nasz owcojeb oburzał wtedy. No i proszę - jest. :lol: "

Dokładnie :)
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #54 wujek_manfred
4 marca 2020, 12:10
A żeby nie było że nie było, proszzzzz........

I to nam wszystko trzeba tłumaczyć. :lol:
A jak to wiedza tajemna, skąd mielibyśmy wiedzieć - pewnie stąd że sami to napisaliśmy. :D
Nędzny robak pisze praktycznie pod nasze dyktando - i jest za głupi żeby nawet to zobaczyć. :P
 
 
prezes pan
-3 [3] #55 prezes pan
4 marca 2020, 12:23
Jeszcze raz napiszę
Udał nam się Banaś. Lepszego szefa NIK nie będzie.
Bo tak to wygląda.
To lepiej by było, żeby nie kontrolował PiS?
To tylko gamonie uważają, że jak swój to ma nie kontrolować.
Takie podejście dyskwalifikuje was na starcie. Co to za obywatele.
Dupy nie obywatele. Dlatego tak pierdolicie jeden z drugim i sami nie wiecie czego chcecie.
Wszystkie te wasze opinie to bezsilny hejt.

Gdzie ja qrwa zmieniłem zdanie?
No udał się nam Banaś i ..uj.
A tera pocałujta Prezesa Pana w banana.
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #56 wujek_manfred
4 marca 2020, 12:27
"Otóż są informacje, że Banaś od początku był wtyką platfusów." - to twój tekst. :lol:
Władowałeś się w gówno po uszy i teraz się miotasz. Piękny widok. :D
 
 
prezes pan
-3 [3] #57 prezes pan
4 marca 2020, 12:43
Cytat:
Na spotkaniu z sympatykami PiS w Bydgoszczy minister Mateusz Morawiecki skomentował finansowanie programu "Rodzina 500 plus": - Przypominam, że 500 plus jest na kredyt. Zadłużyliśmy się o dodatkowe 20 mld zł, bo chcemy promować dzietność.
Niezależnie o tych wyznań - wicepremier otrzymał od uczestników owację na stojąco.

Lepiej, że dali ludziom, bo jakby przyszli po nich te ..uje rozkradli by wszystko i nikt by nic nie miał.
 
 
prezes pan
-3 [3] #58 prezes pan
4 marca 2020, 12:45
Cytat:
Otóż są informacje, że Banaś od początku był wtyką platfusów." - to twój tekst.
No i co z tego?
Czy twierdziłem kiedy, że nie był? Albo, że był np wtyką PiSu?
 
 
wujek_manfred
-1 [3] #59 wujek_manfred
4 marca 2020, 13:05
Brnij dalej w to gówno - widok ucieszny, a smrodu przez interniet nie czuć, zawsze to jakaś rozrywka. :lol:
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze