Polub NaszePanstwo.pl na   

Madrygał o pasiakach cz. 2/2


Zanim przejdziemy do drugiej części, krótki program artystyczny:


Teatr omalże narodowy przedstawia Śpiewogry Polskie – na rodzimych gajach i bukowinach zbudowane, na ruczajach wyklętych, na kurhanach powstańczych, na piotrowiczach antylewackich; tym razem z gościnnym udziałem Hawańskiego Teatru Rewolucyjnego im. Ojca Narodu Fidela Castro. Niezwykle ciepłego barytonu użycza dyrektor teatru towarzysz Carlos Manuel de Céspedes José Miguel Gómez Mario García Menocal:

 
ŚPIEWOGRA VII
 

Miejsce akcji: Dom dla psychicznie i nerwowo chorych imienia profesor  Marioli Filiżanki w Mamrocinach Wschodnich.

Osoby:
Ja – nie metaforyczne „ja”, nie eksperyment pijanych norweskich dramaturgów w depresji, obnażających „ego” i „id”, po prostu ja: -  J
Pacjent Tomasz Kowalski, ze względów na wymogi RODO zwany „P” – P
Dyrektor przybytku - D

Miejsce akcji: poczekalnia w zakładzie, prawe skrzydło budynku, lekko chorzy, wizyty wtorek 12.30 – 16.30, piątek po uprzednim umówieniu się w następującą po nim sobotę

P: Dzień dobry, miałby pan poczęstować fajką?
J: No nie palę, wie pan.
P:Szkoda. To na robaki dobre. Pan na kogoś czeka?
J: Na dyrektora. Kupuje ode mnie armaturę.
P: Acha. No, każdy tak mówi. Armaturę… We wzorek z czasów Napoleona?
J: No co pan…
P: Juliusza Cezara?
J: Pan pensjonariusz?
P: No. Jak pan zgadł?
J: Po Napoleonie. I piżamie.
P: No tak, no tak… Ale wie pan, ja z tych nerwowych. Nie wariat.
J: Rozumie się.
P: No. Nas tu więcej normalnych, wiesz pan? Tylko nerwy zszargane. Tu czasem niektórzy na krótko wpadają – ogród tu piękny, warsztaty metalurgiczne, pielęgniarki i pielęgniarze czuli… Taki restart wie pan.
J: No tak, restart. Restart, tak, rozumiem. Pan się nie śpieszy z powrotem?
P: A czemu? Tu spokój jest. Pamiętasz pan: nerwowo chorzy. Nawet „Wiadomości” nam nie wolno oglądać. To po tym, jak jeden kolega, który tu trafia dla podleczenia nerwów przed każdymi wyborami – troszeczkę narozrabiał.
J: O? A co zrobił?
P: No coś tam z parówkami, puszkami z piwem, jakiś model samolotu robił… No i po telewizorze. Wisz pan, telewizor kosi brzózki, jak trawę. Ten stary oczywiście, z kineskopem, co tu był. Ten nowy to nawet by latał, bo lekki jest. Kolega nam raport pokazał.
J: O?
P: No. To w ogóle łebski facet jest. To pan armaturę sprzedajesz?
J: No. Łazienkową.
P: I pan dzisiaj wychodzisz stąd?
J: Mam nadzieję. Jak dyrektor krany kupi.
P: A chcesz się pan przysłużyć krajowi? Ale to poważne jest - tak lub nie, być albo nie być, to może zaważyć na przyszłości kraju, a może nawet świata.
J: Taaaaak?
P: No. Pomóż pan, bądź człowiek, ojczyzna wzywa, a ja, ehm, na razie nie mogę… Wyjść…
J: To jak mógłbym pomóc?
P: Trzeba byka.
J: Byka. No tak. Mogę spytać?
P: Proszę, nie krępuj się pan.
J: Takiego byka od krowy? Bydło znaczy? Z kółkiem w nosie i racicami?
P: Yhm. Ale jaja musi mieć wisz pan. Nie żodyn tam wałach.
J: To znowu zapytam, jak się pan nie obrazi… A po co?
P: Dobra, ale pan teraz jesteś w sprzysiężeniu i ani mru mru pałom. Ten kolega, co tu jest przed każdymi wyborami, naprawdę wiele może. Zdziwiłbyś się pan, w jakich on komisjach zasiadał…
J: No i? Na cholerę mu byk?!
P: Czekaj pan, czekaj, cierpliwości. On mówi, że sprawy idą w dobrym kierunku, ale za wolno. Trzeba przyśpieszyć. Wisz pan, heglowska logika dziejów.
J: Co?
P: No, dziejów logika, nie bądź pan dziecko. A żeby zmienić coś naprawdę, trzeba być na szczycie. I – panie, jaki ten kolega ma potencjał! Jak on mówi, to jakby sam Napoleon… Cezar… ech, no, niegłupio gada. Wszystko rozumie i widzi na trzy kroki naprzód. I on mówi, że szef jest niezły, ale za miętki. A tu trzeba z grubej rury panie, spiski tępić i agenturę, co toczy ten kraj. No jak nie, jak tak. Z agenturą daleko nie zajdziemy. No i on wymyślił, że usuniemy szefa, a on wskoczy na jego miejsce.
J: Mówisz pan?
P: No jasne. A tu trzeba ludzi zdecydowanych i kompetentnych. Ja na przykład będę w tych nowych rządach ministrem finansów.
J: Bo?
P: Znam liczbę pi do dwudziestu ośmiu miejsc po przecinku. Co prawda tylko w czasie ataków, ale mam je stosunkowo często. Ale słuchaj, człowieku, każdy, kto się przysłuży sprawie, może być KIMŚ.
J: Ale byk? Na cholerę byk?
P: Szefa trzeba jakoś usunąć.
J: Morderstwo?!
P: Eeeee… i nie w afekcie. On rodeo lubi. Mamy tu takiego jednego Stefanka, „Piękny” go nazywamy. Jak on by wjechał Prezesowi do gabinetu na byku, to by Prezesowi serce nie wytrzymało, uwierz pan. Nago musi wjechać.
J: Coś pan sugeruje?!
P: No coś pan? Stefanek paskudny jest raczej. To byk ma zadziałać, wisz pan.
J: Rozumiem.
P: No i?
J: Noooo… to niby ma ręce i nogi, ale…
P: Załatwiasz pan tego byka, czy nie? To jest szansa dla pana. Dla kraju. Dla nas wszystkich.
J: Ok, ok, załatwię.
P: Słowo?
J: Jak boni dydy.
P: Dobra, pukaj pan z tym bykiem w rynnę w prawym skrzydle trzecie okna od wschodu Księżyca, ok?
J: Ok. O, dyrektor idzie. Pan wybaczy.
P: Ciiiii, rozumie się… Hasło: „Żyrafy wchodzą do szafy”.
J: O. To znam.
P: No. Oni też i dlatego to jest sprytne. Pa. I ciiiii…
J: Do widzenia.

**

D: Pan z firmy budowlanej?
J: Tak, przepraszam za spóźnienie, ale korki dzisiaj straszne.
D: Nie szkodzi, nie szkodzi… Tyle pracy, że jak pan widzi, i tak mogłem się urwać dopiero teraz.
J: Dużo pracy? Ciężkie przypadki? Mnie się zdaje, że nawet te lekkie dziwne strasznie. Tu taki jeden mi mówił przed chwilą dziwaczne rzeczy…  Nie do wiary wprost, jak bredził.
D: No, taka specyfika zawodu, wie pan. Różni pacjenci się zdarzają.
J: Pewnie, pewnie.
D: Ale niektórzy na krawędzi. Normalniejsi, wie pan. Tylko nerwy leczą.
J: Tak?
D: No. Mamy takiego jednego pacjenta, przed wyborami się każdymi podlecza.
J: A. To ciekawe.
D: No i nie uwierzy pan – proszę zachować dyskrecję – od niego wiem, że będę ministrem zdrowia.
 
KURTYNA

 
ŚPIEWOGRA VIII


- Dzień dobry Państwu, naszym gościem jest dziś profesor socjologii  Jerzy Próbka – Malinowski. Znany z prac, które wytyczyły milowe kroki we współczesnej socjologii, jak choćby „Metodologia pojęcia grupy w kontekście seksu grupowego”, czy „Rozedrganie służb specjalnych jako wstępny warunek ożywczego rozwibrowania państwa”. Znany także z tego, że jest posłem obecnej kadencji. Witam pana na naszej skromnej antenie.

- Dzień dobry Państwu, dzień dobry panu.

- No właśnie. Być może dobry, a mimo to, że jeszcze się nie skończył, pojawiają się liczne spekulacje, że to niezbyt dobry dzień dla pańskiej partii. Ten gest posłanki Lichockiej…

- Aaaaa, wiedziałem, że pan do tego nawiąże. Że pan zapyta. Przede wszystkim, panie redaktorze, nie demonizujmy, nie demonizujmy. Tu się robi jakiś teatr, taki jakiś cyrk z przygodnego, przypadkowego, rzekłbym, incydentu. Jako socjolog wiem, ile zmiennych – czasem naprawdę błahych – ma wpływ na procesy społeczne. I bardzo mnie boli to, że czasem doprawdy tak nieistotny faktor wpływa na rzeczy istotnie dla kraju i bieżącego nurtu poli…

- Ale, panie profesorze – wychodzi na to, że to nie było takie nieistotne. Kamery zarejestrowały coś, co opozycja zechce wykorzystać w kampanii wyborczej w czasie wyborów prezydenckich. Co więcej – ten gest może narzucić narrację tym wyb…

- Nie, nie, i jeszcze raz nie, panie redaktorze. Bo to – i cóż wielkiego się stało? Żyjemy w czasach postmodernizmu, wielu przewartościowań, kształtowania się nowych mitów społecznych. To fakt, że kto chce zdziałać dobro wśród szerokich grup społecznych – musi je porwać, zaangażować, wciągnąć w wielkie projekty. Nasza partia to potrafi. I wobec ogromu projektu reform – pojedyncze incydenty w rodzaju tego, o którym mówimy, albo nie mają znaczenia, albo mają znaczenie wręcz pozytywne. Są możliwością przekucia państwowotwórczej i patriotycznej teorii w praktykę. Bo, jeśli pan redaktor chciałby zauważyć – gest, który początkowo jest pejoratywny, w świetle złożonych warunków geopolitycznych, a także – sensu stricto – historiozoficznych, staje się nagle wyzwaniem wobec panoszącego się postmodernizmu i zdziczenia obyczajów. Bo co tym gestem pokazała posłanka Lichocka? Że jej zależy. Że walczy o prawdę, że walczy o dobro. Że sprawa, w którą się wszyscy zaangażowaliśmy, wymaga odwagi cywilnej, zdecydowania, czasem – przepraszam, że to powiem – nutki przekory, takiej, jak ten gest. Bo, kto ma rację, kto ma dziejową rację i wolę jej przeforsowania – nie może się lękać działań zdecydowanych, działań czasem, ehem, na krawędzi – ale usprawiedliwianych powagą sprawy, które reprezentują!

- No tak, ale sędzia Żurek, na proteście, też pokazał zwolennikom nowej KRS fucka…

- No co pan mówi?! Nieeee, no to już chamstwo!
 
KURTYNAUwaga, uwaga! A teraz, dla odprężenia, przerywnik artystyczno – humorystyczny. Oto rebusik, z którego odczytać można nazwisko pewnego prominentnego polityka PiS, płci, powiedzmy, nadobnej. W ostatnim czasie niestety w Parlamencie Europejskim. Szkoda – tyle jeszcze dobrego do zreformowania w kraju!

A zatem: do dzieła!

Wszyscy, którzy odgadli rebusik, mogą liczyć na nagrodę. Tym razem to nie uśmiech kierownika. To uśmiech samego Prezesa! Wiem, wiem – niebotyczna niespodzianka!
Uwaga, Achtung, Wnimanje! Osoby, które rebusika NIE ODGADŁY, proszone są o nieodbieranie nagrody poprzez skuteczne zamknięcie oczu i przewinięcie strony. Standardy moralne, które dały o sobie ostatnio w naszym kraju znać; tak wśród elit, jak i w szerokich masach społeczeństwa, gwarantują, że nikt oszukiwał nie będzie, prawda?
Wracając do rzeczy poważnych, czyli naszej pieśni klawisza na głosy, oto część druga i ostatnia

 
Madrygału o pasiakachParanoja jakaś, ciągłe podejrzenia,
A przecież są prawi oraz sprawiedliwi.
Na co więc lewactwu ciągłe dochodzenia?
Nie czytali nazwy? Czegóż podejrzliwi?!

Radzi by to karać za głowę na karku,
Każdy tą zawiścią byłby się załamał,
Prześwietla premiera tabun niedowiarków,
A czy Morawiecki kiedykolwiek skłamał?

Ktoś wam bronił ziemi nakupić,
Za to go w więzieniu zobaczyć chcieliście?
Nie trzeba być gapciem, bo to przecie głupie!
Czy to jego wina, że nie kupiliście?!

Wręcz przeciwnie, patrzcie, oto potwarz gaszę:
Wielokrotne przebicie, to boża opieka,
Nad tymi transakcjami świętości zapaszek.
I ty kup od Kościoła, nie marudź, nie zwlekaj.

Interesy już czyste zapachem kadzidła.
Palmy ruski węgiel, nim wszystko smog trzaśnie;
Czyńmy Ziemię powolną, choć mocno już zbrzydła –
Bogobojny patriota i temu przyklaśnie.

Teraz praworządność ludowa króluje,
Dym przecież nieba na stałe nie skala.
Przyłębska też niewinna i prawo szanuje,
No chyba, że kotlety Wodzowi przypala…

Gdy marszałkowie są z dobrej zmiany,
Co jest i prawe i oczywiste,
To tych marszałków też nie wsadzamy,
Bo tu się liczą intencje czyste.

To są poważne w państwie persony,
Muszą polatać, pomieszkać w willi;
Stres tak wygłuszać wciąż mikrofony,
Więc im patriota nieba przychyli.

Służba dla państwa nigdy nie drużba,
Czasem potrzebna czysta koszula,
Łzy syntetyczne, gdy zła jest wróżba,
Słusznie samolot marszałkom hula.

To się dwóch pensji w Sejmie nie bierze?
A oto świadek, o bardzo proszę:
Że nasz Karczewski nie wiedział, szczerze;
Grodzki łapówki wziął cztery grosze.

A takich świadków, to ja szanuję!
Za nich Kamiński ma iść za kraty?
Tylko pięć tysi każdy kosztuje,
To gospodarność, nie żadne straty!

A tanio liczą, bo ideowi,
Przez telewizję już wychowani.
Tak ideolo moralnie zdrowi,
Przez Jacka w ciemny lud sformowani.

Na tę maszynkę znów się wywali,
Ze dwa miliardy z dobrym okładem,
Ale przed ciupą Jacka ocali,
Że jest nietanie strzykanie jadem,
(I disco-polo pcha na estradę)

Niczemu winien ten poczciwina,
Choć obraz mamy znowu coś w paski;
To opozycji totalnej wina,
Że budzą paski takie niesnaski.

Ta opozycja ciągle ujada,
A co tam biedny Kurski sam może?
Przecież on za to nie odpowiada,
Że biegać mogą wariaci z nożem?

Nikt im oglądać pasków nie każe,
Sami się na nich wieszają, zbójcy,
W Samoobronie, odarci z marzeń,
Lubo seryjni jak samobójcy.

Ma telewizja swoje zadania,
To pewien Joseph rzekł już u źródła,
Po tysiąc razy do powtarzania –
Lecz żeby za to aż iść do pudła?

Bo telewizja lepsza jest taka,
Co propagandę daje i plucie;
Inne pokażą przecież Owsiaka:
A to dopiero jakie zepsucie!

Nie wszystko musi wiedzieć suweren,
Gdy informacja obraz zamąca,
Niech zapewnienie starczy mu szczere,
Że wciąż reforma jest triumfująca!

Oj, trzy miliony jakieś z PCK
Na kampanijne idą zaliczki?
Holecka ani chwili nie zwleka:
Zalewska nie wie, co ośmiorniczki!

Były dla Syrii jakieś plecaki,
Co je buchnęła cnotliwa Kępa?
Patrzcie, zegarek Nowaka jaki!
Łykaj publiko, łykaj – boś tępa!

Gdy się pokątnie jednak dowiesz,
Bo są i media niepatriotyczne:
Get Back, dwie wieże, Srebrna – cóż powiesz?
Bingo! Są Tuska winy rozliczne!

To chyba jasne, że sprawiedliwość
Po słusznej stronie, tak jak i prawo;
Rzeczywistości zwykła uczciwość
Popsuty dowód na płytkach. Brawo!

Zatem wyroków, co nam przeciwko
Po prostu wcale nie drukujemy,
Bo są wyroki takie fałszywką:
Przed kamerami chętnie je drzemy.

To my jesteśmy uczciwa władza!
To my o winach rozstrzygniemy!
Że w dupie mamy sądy – nas wsadzać?!
Nie! To my sądy wsadzać będziemy!

Na to już mamy nowe więzienia,
Co je nam stawiał doktór od wojny;
Że za tę kwotę wiele ich nie ma?
Niechże nie będzie lud niespokojny!

Bowiem najlepsze tam spacerniaki
I tory przeszkód za te miliony;
Wkład w więziennictwo nie byle JAKI,
Więc za cóż miałby być uwięziony?

Liczne te szefy państwowych spółek,
Wcześniej zdobywszy szlify partyjne,
Na dobro Polski wybitnie czułe:
To dla idei typy misyjne.

Ludzie obajtki opowiadają,
Że to dla forsy stołki objęli;
I że te firmy podupadają…
Bzdura! Się jeszcze z partią trza dzielić!

Wszystko to razem przecie niemało
I może rodzić różne frustracje,
Iż to się ponoć będzie wsadzało
Ludzi, co czynią dobro i rację.

A to, co widać – wierzchołek góry,
Który już świadczy jacyśmy fajni,
RODO zadziałać musi raz wtóry,
Resztę należy szybko utajnić.

Tak, drogi ludu! Masz cudną władzę!
Takiej nie miałeś. Ani tak lubej.
Ja tajemnicy teraz nie zdradzę:
Żeś pińcet dostał, to morda w kubeł!

Pegasus szemrze na złączach miło,
Ja wsadzać władzy teraz nie radzę...
Po trzech dekadach nowe wróciło…
… bo ciebie, ludu, posadzą władze!

No!

**

Już odrosła pewna brzózka,
Łza nostalgii w oku pluska,
Na mych oczach ciągle łuska:
Za co wsadzać chciano Tuska?

Komentarze  

 
Staci
#161 Staci
29 października 2020, 15:31
This web site certainly has all the information and facts I needed about
this subject and didn?t know who Back to list
of items: bluecorkscrew.com/.../... ask.
Zacytuj
 
 
Giuseppe
#162 Giuseppe
29 października 2020, 16:02
Incredible points. Sound arguments. Keep up the amazing work.


Also visit my page: Einkin Air Cooler: kiagoos.com/.../carmelonich
Zacytuj
 
 
Carmelo
#163 Carmelo
29 października 2020, 17:41
Aw, this was a really good post. Taking a few minutes and
actual effort to make a good article? but what can I say?

I hesitate a whole lot and don't manage to get nearly anything done.


Also visit my web site; biofusioncbd.net/: www.interleads.net/.../213076
Zacytuj
 
 
Homer
#164 Homer
29 października 2020, 20:48
Thanks for any other informative blog. Where
else may I am getting that kind of info written in such an Ideal Science
Keto Pills: trainingteachers.org.za/.../.. . means? I've a venture that I am simply now running on, and
I have been on the glance out for such info.
Zacytuj
 
 
Karine
#165 Karine
29 października 2020, 21:00
Hello, i think that i saw you visited my weblog so i came to ?return the favor?.I am trying to find things to enhance my web
site!I suppose its ok to use some of your ideas!!


Look into my webpage - Superior TRT Reviews: a1pack.com.ar/.../...
Zacytuj
 
 
Nereida
#166 Nereida
29 października 2020, 21:45
Aw, this was an incredibly good post. Taking a few minutes and actual effort to produce a really
good article? but what can I say? I hesitate a lot and don't manage to get nearly anything
done.

My page Vital Lean Keto: allaboutfirelighters.qhub.com/ .../...
Zacytuj
 
 
Everett
#167 Everett
29 października 2020, 22:19
I carry on listening to the rumor lecture about receiving boundless online
grant applications so I have been looking around for the top site to
get one. Could you advise me please, where could i get some?


my web site :: Quick Slim Keto Reviews: badbenz.com/.../
Zacytuj
 
 
Veda
#168 Veda
29 października 2020, 22:31
Just what I was looking for, thanks for putting up.


Look at my blog: brainhackrpills.com/: 24propertyportugal.com/.../...
Zacytuj
 
 
Ilse
#169 Ilse
29 października 2020, 23:31
My relatives all the time say that I am wasting my time here at net, but I know I am getting familiarity daily by reading such pleasant articles.


my blog: holistichealthcbd.com/: www.nairacircle.com/.../
Zacytuj
 
 
Chi
#170 Chi
29 października 2020, 23:55
I read this paragraph fully concerning the resemblance of newest
and preceding technologies, it's remarkable article.

Here is my web blog - rarerefinerycream.com/: geegram.net/LorenYocum62923694
Zacytuj
 
 
Angelica
#171 Angelica
30 października 2020, 01:55
Howdy! I could have sworn I?ve visited this site before but after looking at a few of the posts
I realized it?s new to me. Anyhow, I?m certainly delighted I discovered it and I?ll
be book-marking it and checking back regularly!

Look into my web site; bhbfitketo.net/: quickregister.us/.../174523
Zacytuj
 
 
Joie
#172 Joie
30 października 2020, 02:04
You can certainly see your expertise in the work you write.
The world hopes for even more passionate writers like you who
aren't afraid to mention how they believe. Always follow your heart.


My webpage :: Fleur Cream
PrIce: oathbreakermtg.org/.../...
Zacytuj
 
 
Tania
#173 Tania
30 października 2020, 02:29
What a material of un-ambiguity and preserveness of valuable know-how concerning unexpected
emotions.

my page; brainhackrpills.com/: collective.wildlensinc.org/... /
Zacytuj
 
 
Carrol
#174 Carrol
30 października 2020, 02:45
But wanna comment that you have a very decent web site, I
enjoy the pattern it actually stands out.

My web site; Brain Hackr Review: thewebofshame.com/.../
Zacytuj
 
 
Clarissa
#175 Clarissa
30 października 2020, 05:36
Just wanna remark that you have a very nice web site,
I the style and design it actually stands out.

My page Vital Lean Keto
Review: raymondskellogg.qhub.com/.../. ..
Zacytuj
 
 
Tanisha
#176 Tanisha
30 października 2020, 06:22
My partner and I stumbled over here by a different
web address and thought I might check things out. I like what I see so now i'm following
you. Look forward to going over your web page again.

My website ... Blualix: http:///yybbs/yybbs/yybbs.cgi?list=thread
Zacytuj
 
 
Elinor
#177 Elinor
30 października 2020, 06:32
I am always thought about this, regards for posting.


Here is my web site :: Insta Heater Reviews: web.jmjh.tn.edu.tw/.../...
Zacytuj
 
 
Levi
#178 Levi
30 października 2020, 07:13
Hey I am so happy I found your blog page, I really found you by mistake, while I was browsing on Digg for something else, Regardless I am here now and would just like to say cheers
for a tremendous post and a all round enjoyable blog (I also love the
theme/design), I don't have time to read it all at the minute but I have book-marked it and
also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the fantastic work.


Also visit my web page ... TestOnyx Male
Enhancement: trainingteachers.org.za/.../.. .
Zacytuj
 
 
Wendell
#179 Wendell
30 października 2020, 07:30
I really enjoy reading on this internet site, it has got superb posts.


My page [please klick here]: farbmaus.net/.../...
Zacytuj
 
 
Wilburn
#180 Wilburn
30 października 2020, 09:22
This web site definitely has all of the information I wanted
about this subject and didn't know who to ask.

Visit my web-site flowgenixmaleenhancement.com/: manchestermassage.net/.../...
Zacytuj
 
 
Christen
#181 Christen
30 października 2020, 11:00
I constantly spent my half an hour to read this webpage's articles daily
along with a cup of coffee.

My page; fleurcream.com/: solohostbook.com/.../...
Zacytuj
 
 
Lillie
#182 Lillie
30 października 2020, 12:35
It's in fact very complicated in this busy life to listen news
on Television, thus I just use internet for that purpose, and get the newest information.

Also visit my webpage: goappreciation.com/.../: http:///go.php?go=https://goappreciation.com/groups/sex-drive-killers-5-problems-that-shrink-1558381399/
Zacytuj
 
 
Kayleigh
#183 Kayleigh
30 października 2020, 12:47
I got this web site from my friend who informed
me on the topic of this web page and now this time I
am visiting this web site and reading very
informative content at this time.

my webpage ... idealscienceketo.org/: carhubsales.com.au/.../218807
Zacytuj
 
 
Felica
#184 Felica
30 października 2020, 13:02
Fastidious answer back in return of this query with solid arguments and telling the whole
thing concerning that.

my web blog ... testonyxmaleenhancement.com/: jalandhar.indiaolx.com/.../...
Zacytuj
 
 
Huey
#185 Huey
30 października 2020, 13:10
Glad to be one of many visitors on this awe inspiring web site :D.


Here is my web site: ketoascend.net/: l2monkey.com/.../...
Zacytuj
 
 
Flossie
#186 Flossie
30 października 2020, 14:27
Awesome information once again. I am looking forward for your next post=)

my website ... Fleur Cream Reviews: nishisui.net/.../yybbss.cgi
Zacytuj
 
 
Samara
#187 Samara
30 października 2020, 18:32
I as well believe therefore, perfectly written post!

my website - bhbfitketo.net/: http
Zacytuj
 
 
Carmelo
#188 Carmelo
30 października 2020, 18:38
You made some clear points there. I did a search on the subject matter and found most persons will consent with your website.


Also visit my web site: Quick Slim Keto: dorothycain.qhub.com/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać