Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - luty II_2020.

11 lutego. W PE kolejna debata dotycząca praworządności w Polsce. Która to już? Dziwnym jakimś zbiegiem okoliczności praktycznie wszyscy europosłowie, z wszystkich krajów, z wyjątkiem europosłów PiS-u, bardzo krytycznie mówili o tym, co się z naszym wymiarem sprawiedliwości wyprawia. Co więcej, wydają się być doskonale zorientowani w temacie. Ich krytyka była wręcz jednako-brzmiąca, jakby im ktoś te wystąpienia napisał hurtem. Cuda jakieś, czy inny czort w tym miesza?


13 lutego. Sejm odrzucił propozycje Senatu i zatwierdził dofinansowanie TVP kwotą dwóch miliardów złotych. Fajnie to skomentował Donald Tusk – „Dwa miliardy mogły iść na onkologię (propozycja Senatu) a poszły na nowotwór”.
     W imieniu sejmowej komisji kultury jej opinię przedstawiała Joanna Lichocka. Po wygranym przez PiS głosowaniu pokazała ona w stronę posłów opozycji środkowy palec, co wywołało potężną burzę. Lichocka przejęła więc jakby pałeczkę na uprawianie chamstwa w Sejmie po Pawłowicz i Tarczyńskim. Zdjęcie z tym środkowym palcem opozycja powinna, moim zdaniem, pokazywać na bilbordach, w ramach kampanii przed wyborami prezydenckimi.


W ubiegłym roku – według informacji prasowych – produkcja energii elektrycznej z węgla spadła w krajach UE aż o 24 procent  (o 32% w przypadku węgla kamiennego i 16% - brunatnego0. Ten ubytek zastąpiono w połowie gazem a w połowie OZE. Emisja gazów cieplarnianych w tej gałęzi gospodarki zmniejszyła się dzięki temu o 12%, czyli o 120 milionów ton. Udział zielonej energii w produkcji energii elektrycznej wzrósł w całej Unii do 34,6 procent. Tym samym, po raz pierwszy, elektrownie oparte na OZE dostarczyły więcej energii elektrycznej niż te opalane węglem.


W Sejmie, oczywiście w nocy, rozpatrywanie wniosku opozycji o dymisję Mariusza Kamińskiego. Wynik był oczywisty, ważna była dyskusja. Wszystkie kluby sejmowe, poza pisem, nie pozostawiły na Kamińskim suchej nitki. PiS natomiast, w tym Morawiecki, wychwalał go pod niebiosa. Pozycja służb specjalnych z pewnością po tej debacie osłabła.


14 lutego. Europejska Sieć Rad Sądownictwa rozpoczęła procedurę, mającą na celu wykluczenie z jej składu neo- KRS-u. TSUE zaś ogłosił, że 9 marca będzie miało miejsce wysłuchanie stron w sprawie wniosku KE, dotyczącego zawieszenia działalności Izby Dyscyplinarnej. Po tym wysłuchaniu TSUE podejmie decyzję w sprawie tak zwanych środków tymczasowych.


Sejm przyjął ustawę cukrową, dotyczącą też „małpek”. W życie ma ona wejść jednak nie od 1 kwietnia, jak planowano, ale dopiero od 1 lipca, czyli po wyborach.


15 lutego. Po ujawnieniu przez Witek list poparcia do neo-KRS-u trwa dyskusja medialna dotycząca prawidłowości jego powołania. Sejm głosował łącznie nad wszystkimi kandydaturami, z czego wynika, że udowodniona nieprawidłowość nawet jednej listy poparcia skutkuje wadliwością wyboru całej KRS. Nieprawidłowości jest sporo, największa jednak występuje w przypadku sędziego Nawackiego z Olsztyna, którego w sposób prawidłowy poparło jedynie 23 sędziów, licząc łącznie z jego osobistym podpisem na liście, czyli samopoparciem. Problem wynika stąd, że pięcioro sędziów wycofało mu swoje poparcie na ponad dobę przed złożeniem listy u marszałka Sejmu. Wycofało to poparcia oficjalnie a więc biorąc od Nawackiego pisemne potwierdzenie, z datą i godziną. Pan sędzia dokonał więc oszustwa. Olał po prostu tą procedurę, bo przecież mógł się przejść po biurach MS i zdobyć brakującą ilość podpisów u różnych, pracujących tam sędziów-karierowiczów w rodzaju Piebiaka.
     Co z tym będzie dalej? Czy podpis Dudy, powołujący tych sędziów na członków KRS rzeczywiście eliminuje wcześniejsze nieprawidłowości, jak twierdzi PAD? Obawiam się, że nie. PiS ma więc ogromny problem. Cały ten zamęt jest też kolejnym argumentem dla TSUE, który wyrok dotyczący neo-KRS-u ma wydać chyba w październiku.


15 lutego. Konwencja przedwyborcza Dudy. Zrobiona, trzeba przyznać, z rozmachem, dla kilku tysięcy ludzi, z dużą ilością confetti, mnóstwem podniosłych słów (Kaczyński, Szydło, Morawiecki, Duda), z wyreżyserowanym każdym krokiem i dźwiękiem. Czego zabrakło? Programu (!) Nie było żadnego programu i efekt ostateczny przypomina wydmuszkę. Kaczyński stwierdził, że Duda jest prezydentem marzeń. Wydano na to z pewnością ogromne pieniądze, które obróciły się w niwecz i zostały skutecznie przykryte przez bilbord postawiony w Warszawie z gestem Lichockiej „odgarniającej włosy”, czy też „pocierającej skórę pod okiem”.
     Środkowy pale Lichockiej skutecznie przesłonił kilogramy confetti, feerię świateł i wydane na konwencję miliony a także nadęte wypowiedzi szefów PiS. Dał wszystkim wiele do myślenia i skłonił do przeanalizowania pięcioletniego „dorobku” Dudy a także do zastanowienia się, czy osoba nazywana kapciowym Kaczyńskiego powinna nadal piastować prezydencki urząd. Konwencja ta została poprowadzona nie w stylu amerykańskim, jak twierdzą pisiaki, tylko w stylu pisowskim, z barokowym rozmachem i zadęciem, co na ludziach normalnych robiło wrażenie komiczne.


19 lutego. Nie słabnie burza wywołana uchwaleniem ustawy o przekazaniu TVP 2 miliardów złotych, co miało być finansowym wsparciem dla promocji Dudy w wyborach prezydenckich, a także słynnym już gestem Lichockiej, po wygranym przez PiS głosowaniu tej ustawy w Sejmie. Sytuacja zrobiła się trudna w związku z tym i dla Dudy, i dla całego PiS-u. Konwencja wyborcza przeprowadzona w stylu amerykańskim, z rozmachem i butą, kosztująca miliony, została zaprzepaszczona, ludzie buczą coraz głośniej, satyra i kpiny leją się w internecie strumieniami, ………  W tej sytuacji PiS sięgnął dzisiaj do wypróbowanej metody przykrycia tych problemów innymi zdarzeniami, które by odciągnęły uwagę publiczności (czytaj Suwerena). Uderzono  całą państwową mocą w Banasia. Prokuratura przeszukała mieszkania jego i jego dzieci (córki i syna), syna Jakuba aresztowało CBA o czym on sam poinformował sms-em. Aresztowano również i w kajdankach przewieziono z Olsztyna do Białegostoku agenta Tomka. CBA próbuje również wejść do siedziby NIK-u, jednak jej tam nie wpuszczają, bo bez wyroku sądu jest to niezgodne z prawem. Jednym słowem robi się coraz ciekawiej a przecież to dopiero początek kampanii przedwyborczej.
     Marian Banaś nie pozostaje dłużny. Wysłał swoich inspektorów do Prokuratury Krajowej w celu przeprowadzenia tam kontroli. Informacje prasowe nie mówią pod jakim kątem, czy też w jakim zakresie kontrola ta jest prowadzona. Tak, czy inaczej sytuacja  przypomina zwrot z Trylogii Sienkiewicza: „Złapał Kozak Tatarzyna a Tatarzyn za łeb trzyma”.

Kilka komentarzy nawiązujących do sytuacji:
- „Niezła zabawa. Tylko ci głupi sędziowie nie chcą dać się rządzić tym, którzy tak mądrze i    odpowiedzialnie używają instytucji publicznych”;
- „ Wojna politycznych gangów przybiera na sile. CBA wkroczyło do NIK a NIK do Prokuratury Krajowej
    Dzisiaj tylko popcorn ale przecież jutro jest tłusty czwartek. Strach się bać!”;
- „PiS kontra PiS”.


20 lutego. Zastanawiam się, co się dzieje na szczytach władzy. PiS coraz mocniej walczy z PiS-em, prezes jakiś wyciszony, coraz bardziej jakby kulawy, pan Zbyszek rozpycha się łokciami i ustawia na pozycji delfina, Matoł-uszek działa coraz bardziej w tle, Gowin nadal udaje delficką pytię, czyli mądrego, ……….  W czasach totalnych podsłuchów i kamerek na każdym kroku, w czasach totalnej inwigilacji, służby specjalne udają niedoinformowanie i wszczynają postępowania dopiero w sytuacjach bez wyjścia, czyli jak coś śmierdzącego wywleką na wierzch dziennikarze śledczy. Mamy do czynienia już nie z jedną, pisowską mafią ale całą mafijną ośmiornicą oplatającą kraj i bardzo dla niego groźną.
     O co więc chodzi? Trudno przyjmować do wiadomości, że służby o czymś nie wiedziały. Można natomiast przyjąć do wiadomości fakt, że ta „niewiedza”  jest sterowana i że to sterowanie sprawują politycy, którzy stoją na ich czele i którzy nadają bieg jedynie tym sprawom, które są dla nich (politycznie) korzystne, w nosie mają natomiast ogólną walkę z przestępczością.
     No dobrze. Coraz wyraźniej jednak widać, że czołówka polityków PiS zaczęła działać jakby na niekorzyść tej partii, że jej nieudolność w działaniu zaczęła być podejrzana. Można więc postawić pytanie, czy nie chodzi tu o wywołanie jakiegoś dużego tąpnięcia, dużego kryzysu, prowadzącego do stworzenia sytuacji (unikam słowa przewrót) nieodwracalności wielu spraw?

Komentarze  

 
wujek_manfred
+1 [3] #1 wujek_manfred
20 lutego 2020, 19:05
Jak widać działania zera i kurwskiego dają efekty:
slask.onet.pl/.../t0w3bdp
Zostanie im to dopisane do rachunku.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #2 Taurus
20 lutego 2020, 22:16
Trwają dywagacje co zrobi Duda z ustawą o 2 miliardach dla telewizji Kurskiego. Jest on niewątpliwie w trudnej sytuacji. Jej podpisanie albo zawetowanie odbije się na wyniku wyborów w maju. Wysłanie jej pod byle pretekstem do Wolfgangowej może być uznane za akt tchórzostwa, jednak konsekwencje dla rządzących wywoła najmniejsze, ponieważ pisowski TK uzna wszystko, co trzeba, za właściwe i zgodne z Konstytucją a wtedy urzędujący prezydent, niezależnie kto nim będzie, ustawę ową podpisać musi. Pojawia się jednak kolejny problem – wredna opozycja zapowiada wniesienie owych 2 miliardów do ustawy budżetowej, z przeznaczeniem na dofinansowanie onkologii, co wywoła kolejne komplikacje i przepychanki. Ot, życie (!) A tak przyjemnie było w poprzedniej kadencji, gdy Senat był pisowski …….
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #3 prezes pan
21 lutego 2020, 07:24
Cytat:
11 lutego. W PE kolejna debata dotycząca praworządności w Polsce.
Cytat:
Dziwnym jakimś zbiegiem okoliczności praktycznie wszyscy europosłowie, z wszystkich krajów, z wyjątkiem europosłów PiS-u, bardzo krytycznie mówili o tym, co się z naszym wymiarem sprawiedliwości wyprawia.
Była moc.

Przyszli ci co musieli, bo Tusk i coś tam kiedyś załatwił. Wydukali z kartek co tam im napisano, nie rozumiejąc nawet o co w tym wszystkim chodzi
Nie było posłów z Niemiec.
Nie było posłów z Francji.
Nikt nie pomógł.
Miała być ulica i zagranica.
Została kompromitacja.

PS
Oczywiście targowica stawiła się w komplecie
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #4 prezes pan
21 lutego 2020, 07:39
Cytat:
Trwają dywagacje co zrobi Duda z ustawą o 2 miliardach dla telewizji Kurskiego.
Da veto i wygra w I turze.
Tylko najgłupsza opozycja mogła się tak mu przysłużyć.
Dziękujemy!

PS
Czy jeszcze chcecie zobaczyć jakiegoś fucka?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #5 prezes pan
21 lutego 2020, 07:40
Cytat:
W ubiegłym roku – według informacji prasowych – produkcja energii elektrycznej z węgla spadła w krajach UE aż o 24 procent (o 32% w przypadku węgla kamiennego i 16% - brunatnego0. Ten ubytek zastąpiono w połowie gazem a w połowie OZE. Emisja gazów cieplarnianych w tej gałęzi gospodarki zmniejszyła się dzięki temu o 12%, czyli o 120 milionów ton. Udział zielonej energii w produkcji energii elektrycznej wzrósł w całej Unii do 34,6 procent. Tym samym, po raz pierwszy, elektrownie oparte na OZE dostarczyły więcej energii elektrycznej niż te opalane węglem.
A górnikom to się nie podoba.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #6 prezes pan
21 lutego 2020, 07:45
Cytat:
Zastanawiam się, co się dzieje na szczytach władzy. PiS coraz mocniej walczy z PiS-em,
To się nazywa panie, pluralizm.
Tylko te cioty z POKO i odłam Tuskowo-Hołowniowy nie wie co ze sobą zrobić.
Ostateczna egzekucja nastąpi 10 kwietnia.
I nie będzie co zbierać.
Tuska uratować może, jedynie ucieczka na księżyc.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #7 Taurus
21 lutego 2020, 08:51
Cytat:
Czy jeszcze chcecie zobaczyć jakiegoś fucka?
Widzę, że szkolenie dane ci przez Simona nie poszłona marne.

Cytat:
A górnikom to się nie podoba.
A mnie się nie podobają górnicy i co z tego?

Cytat:
Ostateczna egzekucja nastąpi 10 kwietnia.
Czyżby Tupolew miał nam spaść z nieba na Nowogrodzką?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #8 prezes pan
21 lutego 2020, 10:26
TVP INFO ujawniło nieznane wcześniej nagranie z Pałacu Sobańskich, na którym zarejestrowano rozmowę Leszka Millera z Janem Kulczykiem. Polityk i jeden z najbogatszych Polaków omawiali film Andrzeja Wajdy o Lechu Wałęsie. Poruszyli też wątek słynnego skoku przez płot w czasie sierpniowego strajku w Stoczni Gdańskiej w 1980 roku.
Miller zdradził swojemu rozmówcy, że jeden z nieżyjących oficerów Marynarki Wojennej wspominał mu o słynnym skoku przez płot lidera "Solidarności" w Stoczni Gdańskiej. - Jedna rzecz nie jest prawdziwa, Lechu, niestety, nie skakał przez żaden płot. On mówi, że przeszedł boczną bramą, a mi nieżyjący już komandor Marynarki Wojennej mówił, że tak naprawdę to go przywieźli - ujawnił były premier, podkreślając, że jest pewny tej informacji.
tvp.info/.../...

PS
Znacie kawał
Ile Bolek musiał wydać w 1970 roku żeby kupić Mirce pralkę ?
odp.
Dwóch kolegów ze stoczni.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #9 Simon
21 lutego 2020, 13:07
"Oczywiście targowica stawiła się w komplecie"

Wy, pisi, dużo ględzicie o patriotyzmie, ale tak naprawdę, kiedy przychodzi co do czego, okazuje się, że liczy się tylko wasz interes.
Podobnie jest z historią. Bez przerwy o niej fanzolicie, ale ni cholery jej nie znacie. Jak marszałek Witek, która uczyła się o Katyniu z przedwojennych książek.

Otóż Targowica, ty biedna karykaturo antykomunisty, to był konserwatywny ruch mówiący wiele o historii, broniący tradycji, zachłystujący się swoim patriotyzmem; skierowany przeciw liberalnej konstutucji, mający w składzie konserwatywnych biskupów katolickich i mimowolnie realizujący rosyjską rację stanu.

DOKŁADNIE JAK DZIŚ.

"Da veto i wygra w I turze.
Tylko najgłupsza opozycja mogła się tak mu przysłużyć.
Dziękujemy!

PS
Czy jeszcze chcecie zobaczyć jakiegoś fucka?"

Wygra, albo i nie :) Natomiast owa ustawa i ów fuck to pierwsze rzeczy od czterech lat, które wytrąciły PISowi inicjatywę i ruszyły opozycję do przodu. No, może poza odbiciem senatu.

Zatem tak, proszę o jak najwięcej fucków. My tu wiemy, że ta władza, to chamy i prostaki. Czas, aby i suweren się dowiedział. To przed wyborami najlepsze lekcje. Zatem - bez krępacji.

"Zastanawiam się, co się dzieje na szczytach władzy. PiS coraz mocniej walczy z PiS-em,"
"To się nazywa panie, pluralizm."

Uhahaha - TO się nazywa pluralizm?! Już wiem, czemu pisie stado nie widzi nic dziwnego w obecnej telewizji :)
Bo, wicie toarzysze, jest pluralizm. Bo będzie rządził albo prezes partii Jarosław, albo zwykły poseł Jarosław, albo deweloper Jarosław. A sprawiedliwość utemperują dwa odmienne stanowiska prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości.
"Zbyszku, ty przodem." "O nie Zbyszku, ty bądź łaskaw, wszak mamy pluralizm."

Nawiasem mówiąc już nikt się nawet nie dziwi, że w tym PRL bis rządzi nie rząd i premier, a partia i jej szef. A telewizja wzmacnia pluralizm... wewnątrzpartyjny.

Daleko żeśmy zaszli w tej "najlepszej demokracji", nie ma co!

"Ostateczna egzekucja nastąpi 10 kwietnia.
I nie będzie co zbierać."

Przyszła mi do głowy pewna mrożąca myśl... A może troll naprawdę wierzy w zamach?! Eeeee, nieee, zgrywają się tylko, nikt nie może być taki głupi.... A jeśli... O Jeeeezu...

"On mówi, że przeszedł boczną bramą, a mi nieżyjący już komandor Marynarki Wojennej mówił, że tak naprawdę to go przywieźli - ujawnił były premier, podkreślając, że jest pewny tej informacji."

O, teraz ci Miller pasuje? No, ja wiem, nie takie rzeczy w telewizji pokazywali o Wałęsie w stanie wojennym. Jesteście, jak kiedyś esbecy? No, na to wyszło, wy wspaniali, ormowscy antykomuniści rychło w czas.

I z czego to wszystko? Bo jeden, co spał do południa, nie może znieść, że w historii nie będzie on, a ten egotyczny, lekko prostacki Wałęsa.
Och, jak to boli!

I dobrze. Dalej opluwajcie historię najnowszą Polski i jej bohaterów, bo to nie definiuje historii, jak się wam, podlecy, zdaje - ale definiuje was.
Niech boli :D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #10 wujek_manfred
21 lutego 2020, 13:27
Czy tylko ja mam wrażenie że nasza trollinka dostała ataku histerii? :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #11 prezes pan
21 lutego 2020, 13:47
Cytat:
Natomiast owa ustawa i ów fuck to pierwsze rzeczy od czterech lat, które wytrąciły PISowi inicjatywę i ruszyły opozycję do przodu.
Nikt na obecny czas nie jest w stanie utrącić inicjatywy.
Inicjatywa, to program, to pomysł i konkretne propozycje i działanie.

Ta gówniana opozycja jedynie co teraz potrafi zrobić, to rzucać fake newsy, szukać że ktoś pierdnie albo da komuś w nos. Żądnych pomysłów, propozycji na przyszłość.
Jak dzieci we mgle. Żal będzie Polski jakby nie daj boże dorwali się do władzy.
I bardzo mi przykro, ale do władzy jeszcze długo, długo nie dojdą.
Bo nawet jeśli uda się odsunąć PiS od samodzielnych rządów, trzeba mieć zdolność koalicyjną.

Cytat:
Nawiasem mówiąc już nikt się nawet nie dziwi, że w tym PRL bis rządzi nie rząd i premier, a partia i jej szef.
A znasz jakiś kraj, gdzie jest inaczej?

Cytat:
Przyszła mi do głowy pewna mrożąca myśl... A może troll naprawdę wierzy w zamach?! Eeeee, nieee, zgrywają się tylko, nikt nie może być taki głupi.
Oj tam, oj tam. Wyobraź sobie, że są tacy.
www.youtube.com/.../

Cytat:
Dalej opluwajcie historię najnowszą Polski i jej bohaterów, bo to nie definiuje historii, jak się wam, podlecy, zdaje - ale definiuje was.
To my was definiujemy was. I nie jako podleców, tylko zwykłych głupków.

Cytat:
Czy tylko ja mam wrażenie że nasza trollinka dostała ataku histerii?
Ano dostała. Świadczy o tym szybkość, ilość i wielkość wypluwanych tekstów.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #12 Simon
21 lutego 2020, 14:31
"Bo nawet jeśli uda się odsunąć PiS od samodzielnych rządów, trzeba mieć zdolność koalicyjną."

Tak jakby PIS ją miał :) To, co się teraz dzieje, to jest w istocie próba sił między kaczką, a zerem. Zerro ma te kilkanaście mandatów i jest być, albo nie być dla tej władzy - która poza tym RZECZYWIŚCIE nie ma zdolności koalicyjnej.
I Ziobro działa - szykuje sobie schedę. Stąd burdel i anarchia w kraju. Ale może się przeliczyć, jak wodzu kolanko wyzdrowieje :)

"A znasz jakiś kraj, gdzie jest inaczej?"

To kpina? Słaba.

"To my was definiujemy was. I nie jako podleców, tylko zwykłych głupków."

Och. Jak bardzo byś chciał :D

"Ano dostała. Świadczy o tym szybkość, ilość i wielkość wypluwanych tekstów."

Kolejny niedostatek wyobraźni. Może po prostu nie stukam jednym palcem, jak ty i nie zastanawiam się nad dziwnymi oporami w głowie i jak by tu je pokonać?
Ty nie potrafisz napisać kilkudziesięciu zdań w cztery minuty - to inni też nie potrafią. No, nie ma mowy :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #13 Simon
21 lutego 2020, 14:38
No i jest jeszcze jedno, co przyspiesza sprawę.
Inni komentujący nie muszą sprawdzać pisich portali, żeby wiedzieli, co myślą.
Ty - tak. To też kosztuje pewnie troszkę czasu, biedaczyno :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #14 Simon
21 lutego 2020, 15:14
Od śmiechu dostaję już zajadów. Swoją drogą, jakie to upokarzające, że takie miernoty, potykające się o własne nogi, wzięły za ryj trzydzieści kilka milionów ludzi. No, nie najlepiej to o nas świadczy:

"Jednak pięcioro sędziów wycofało swoje poparcie - to oznaczałoby, że Nawacki nie mógł ubiegać się o członkostwo w KRS. Czworo z nich wycofało podpisy jeszcze przed tym, jak Nawacki pojechał osobiście złożyć listę w Sekretariacie Marszałka Sejmu. Sędzia potwierdził to nawet podpisem.

Gdy listy ujawniła Kancelaria Sejmu, okazało się, że nie uwzględniono wycofania poparcia przez sędziów dla Nawackiego. Opublikowano nawet dwie opinie prawne na ten temat, w których dowodzono, że to niemożliwe.

Inaczej stało się w przypadku np. obecnego przewodniczącego KRS Leszka Mazura, którego lista liczy 43 nazwiska, ale trzy z nich są zakreślone na czarno. Dlaczego? Ponieważ są to podpisy trzech sędziów, którzy wycofali swoje poparcie przed złożeniem dokumentów. Na stronach Sejmu jest nawet adnotacja:

Poz 4, 10 i 40 wykazu nie były brane pod uwagę - zostały wykreślone przed złożeniem dokumentu przez Pełnomocnika do Marszałka Sejmu.
Onet zapytał szefa KRS Leszka Mazura o tę sytuację. Ten wyjaśniał, że po prostu uwzględnił prośby sędziów, wykreślił ich podpisy i "wziął się za szukanie innych (sędziów, którzy udzielą mu poparcia - red.)". Po czym Mazur powiedział:

Ja nie posuwałem się w moim rozumowaniu wtedy do kwestii, czy podpisy można wycofać, czy nie. Nie powstał problem, bo moja lista nie była zagrożona. I bez tych wycofanych miałem dość głosów."

Spoko, szefie. Żadna wasza lista nie jest zagrożona, bo i tak wprost łamiecie prawo :)

Wtedy było dla nich jasne, że to złamanie prawa. Jak widaf, zdajã sobie sprawę, co robiąvi z tych wszystkich pisich ściem też sobie zdają sprawę...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #15 Simon
21 lutego 2020, 16:19
Czyli Nawacki świadomie złamał praw, a cała ta KRS jest przez niego nieważna. A zatem:
"antoszek
@remo29
czy stwierdzenie , że PIS wyłożył się Nawacku trąci żartem z pisuaru ?"

:D
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #16 Taurus
24 lutego 2020, 15:08
Dzisiaj, w Jachrance, o godzinie 17.oo, ma się odbyć specjalne posiedzenie wyjazdowe klubu PiS z udziałem Dudy, zwanego prezydentem. Celem posiedzenia ma być pełna mobilizacja na okres wyborów. Wygląda na to, że PiS ma już rzeczywiście miękko w gaciach. Przegrana Dudy oznacza przecież zdecydowane przybliżenie końca ich rządów i „pranie” w sądach oraz w Trybunale Stanu.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #17 Taurus
24 lutego 2020, 15:33
Obóz rządzący zachowuje się jak kiedyś drogowcy po nadejściu zimy. Kiedyś, bo teraz o zimie zapomnieliśmy i pługi a nawet piaskarki używane są pewnie jedynie w regionach górskich. Głosowanie w Sejmie Ustawy o 2 miliardach po oficjalnym rozpoczęciu kampanii wyborczej było taktycznym błędem, konwencja była ogromnym niewypałem, wojna pisu z pisem jest wizualną katastrofą, demonstracyjne forsowanie Dudy na prezydenta wyłącznie pisowskiego, które ma mieć miejsce dzisiaj, będzie się również ciągnęło za nim jak smród za skunksem. Czy ktoś panuje jeszcze nad tym bałaganem w obozie rządzącym?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #18 wujek_manfred
24 lutego 2020, 16:13
"Agenci SOP", odc.22:
tvn24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #19 Simon
24 lutego 2020, 17:10
Lepiej niech nie panują, dla dobra nas wszystkich.

Ciekawe rzeczy w internetach można było o Lichockiej poczytać, ciekawe rzeczy o niej wróbelki ćwierkają :)
Nie zastanawia was, że zrobiła taką karierę, a po fucku Jaro jej nie zmiótł? Otóż okazuje się, że dobre parę lat temu Lichocka popełniła wywiad rzekę z wodzem. A ten, swoim zwyczajem, nagadał jakieś bzdety - czyli, co naprawdę myśli :) że demokracja jest przereklamowana, coś tam durnego o UE... No i jak doradcy to badziewie przeczytali, to się za głowę złapali (czuję tu rękę Bielana). I wódz powiedział wtedy ponoć Lichockiej, że jej ten zawód wynagrodzi. Że to wiekopomne dzieło nie będzie opublikowane :)
Co właśnie się jakże żenująco zamanifestowało :)

A propos Lichockiej i tej nowej szefowej kampanii Andżeja (Turczynowicz Kieryłło, ta sama, co próbowała zablokowaf publikacje o przekrętach w KNF i NBP, co faceta pogryzła): jest nowy bon mocik. Wiecie, jak się tłumaczy skrót PIS? Palcem i Siekaczem :D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #20 wujek_manfred
24 lutego 2020, 19:50
Ja tylko powiem tak - jeżeli w gazetach piszą więcej o szefie sztabu, niż o kandydacie, to znaczy że zrobiono coś źle. :lol:
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #21 Haji
25 lutego 2020, 08:23
wyborcza.pl/.../
Nie ma pieniędzy na dzieci z ostrą białaczką. Na propagandę są miliardy. A dzieci niech umierają.
"Prorodzinna" twarz pisu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #22 prezes pan
25 lutego 2020, 09:02
W 2012 roku Leszek Miller (SLD) zgłosił poprawkę zakładająca przeznaczenie 2 mln zł na szczepionki antyczerniakowe. "Za" głosowały PiS, SLD, Solidarna Polska czy Ruchu Palikota, a przeciwne były PO-PSL, w tym Małgorzata Kidawa Błońska. Z kolei Krzysztof Jurgiel (PiS) proponował przeznaczenie 7 mln zł na "rozbudowę i modernizację Centrum Onkologii w Białymstoku". Wtedy Kidawa-Błońska była "przeciw".
W roku 2013 w Sejmie odbyło się głosowanie dotyczące utworzenia nowej rezerwy celowej w wysokości 35 mln zł na dokończenie rozbudowy i modernizację Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej. Marek Suski z PiS wnioskował wówczas o skierowanie 2 mln zł na pierwszy etap budowy Centrum Onkologii Południowego Mazowsza w Radomiu. W obu przypadkach politycy Platformy Obywatelskiej odrzucili propozycje partii Jarosława Kaczyńskiego. Nie będzie zaskoczeniem fakt, że Małgorzata Kidawa-Błońska ramię w ramię z partyjnymi kolegami głosowała przeciw.
Rok później temat budowy radomskiego Centrum Onkologii powrócił do Sejmu. "Mimo poparcia klubów PiS, SLD oraz Klubu Parlamentarnego Solidarnej Polski – w sumie 'za' głosowało 187 posłów - wygrała wówczas głosująca 'przeciw' koalicja PO-PSL i Małgorzata Kidawa-Błońska"

dorzeczy.pl/.../...

Cytat:
Ja tylko powiem tak - jeżeli w gazetach piszą więcej o szefie sztabu, niż o kandydacie, to znaczy że zrobiono coś źle.
Weź się chłopie ogarnij. No nie da się źle o prezydencie napisać.
Pan Duda jest absolutnym liderem, a reszta kandydatów to pożal się Boże amatorzy.
Każdy polak potrafiący z mózgu robić pożytek to wie.
Reszta bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy;
Obszar gnuśności zalany odmętem;
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #23 wujek_manfred
25 lutego 2020, 09:04
Haji napisał:
wyborcza.pl/.../
Nie ma pieniędzy na dzieci z ostrą białaczką. Na propagandę są miliardy. A dzieci niech umierają.
"Prorodzinna" twarz pisu.

Ale to jest logiczne - dzieci nie mają praw wyborczych i nie płacą do budżetu. Ba - jeszcze trzeba na nie 500+ wypłacać - to co z nich za pożytek?

Za to dzięki kurwizji może wpadnie kilka dodatkowych głosów - i to jest jakiś konkret.

A pisdy są prorodzinne - rodzinę po wszystkich możliwych spółkach i urzędach upychają, no to jak to nie jest prorodzinne, to co jest?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #24 wujek_manfred
25 lutego 2020, 09:06
prezes pan napisał:
No nie da się źle o prezydencie napisać.

Nie da się, bo go nie ma. Jest co najwyżej lokator pałacu, a i to na etacie chłopca na posyłki dla karypla. :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #25 prezes pan
25 lutego 2020, 09:08
Tusk, przemawiając na "Festiwalu Dyplomatycznym" opluł Prezydenta RP Andrzeja Dudę: "Nie widzę powodu, dla którego miałby teraz stać się mężczyzną"..
Poniżej na zdjęciu wybitny dyplomata (szatniarz) Donald Tusk.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #26 wujek_manfred
25 lutego 2020, 09:15
prezes pan napisał:
opluł Prezydenta RP Andrzeja Dudę
Że kogo? Ten kelner prezydentem? :D

Dwa razy flaki z pulpetami.... :D
Dolewka raz...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #27 Simon
25 lutego 2020, 11:07
Acha. Czyli z jakichś powodów politycy PO głosowali niegdyś przeciw kilku milionom na jakieś inicjatywy zdrowotne.
A teraz idzie dwa miliardy na propagandę, zamiast na onkologię.

46 milionów wyliczonych w tym tekściku (oczywiście bez uzasadnienia, dlaczego tak głosowali i na co te pieniądze poszły) do 1980 milionów (które akurat wiemy, na co pójdą i to z fuckiem).
No, dobra zmiana, nie? :)

A to jeszcze nic. Dajmy im jeszcze ze dwie kadencje, to Wenezuelę zrobią. Co to dla nich, do wszystkiego zdolni :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #28 Simon
25 lutego 2020, 11:15
"Nie da się, bo go nie ma. Jest co najwyżej lokator pałacu, a i to na etacie chłopca na posyłki dla karypla. :D"

A stronkę Andżeja z poprzednich wyborów usunęli. Jakby myśleli, że z internetów coś ginie.

W tamtej kampanii Pyzaty grzmiał w swoim nadętym zwyczaju, że Komorowski nie jest prezydentem wszystkich Polaków, że jest zależny od macierzystej partii i że podpisuje, bo środowisko tego od niego żąda.

A teraz tę stronkę usunęli.
SAMI WIEDZĄ, jak widać, jak Pyzaty teraz wygląda i - jak słusznie powiedział Tusk - wszyscy widzą, że nie zanosi się na to, aby mu wyrosły jaja :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #29 Simon
25 lutego 2020, 11:18
O proszę, pouczająca lektura, co to sobie kandydat na prezydenta Andżej wtedy myślał, a o czym zapomnieł następnego dnia po wyborze :) :

piknik-na-skraju-glupoty.blogspot.com/2020/02/przypomnimy-to-panu-hurtowo.html?m=1
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #30 prezes pan
25 lutego 2020, 12:36
Cytat:
O proszę, pouczająca lektura, co to sobie kandydat na prezydenta Andżej wtedy myślał,
Dla ciebie pouczająca?
Nienawiść ludzka jest okropna, skoro wymusza powstawanie takich tekstów.
To jest badziew powielany za okopress i gw.
Że też ci się chciało to czytać.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #31 wujek_manfred
25 lutego 2020, 12:40
Przypomnienie kelnerowi co mówił 5 lat temu, to nienawiść. A-ha. :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #32 Simon
25 lutego 2020, 12:45
"Nienawiść ludzka jest okropna, skoro wymusza powstawanie takich tekstów"

Ja widzę, że jesteś strasznie przez ten portal rozpieszczony.
Stanowczo za mało Gazetę Polską czytasz, skoro to dla ciebie "nienawiść" :)

Ech, obaj wiemy, że nienawiść, którą od dwóch dekad FAKTYCZNIE rzygacie na wszystko, co niepisie, jest słuszna i zbawienna - a każda merytoryczna, nawet najlżejsza uwaga w pisią stronę, to "nienawiść" i "hejt". Ale chyba nie załapałeś, że to dodaje drwinom z pislamu dodatkowego smaczku :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #33 Simon
25 lutego 2020, 12:58
A Gazeta Polska to jeszcze małe miki, swego czasu wpadła mi do ręki szmata nazywająca się Gazeta Warszawska". Takiego antysemickiego, spiskowego, nienawistnego ścieku to nie było w tym kraju nawet do 1968 roku i w samym 68. Nie do wiary, że ktoś może coś takiego współcześnie pisać i być publicznie wydawany!
Nie wspominając o paskach w tv za dwa miliardy.

Co tam mamroczesz o nienawiści? Że cytowanie i komentowanie słów Andżeja jest nienawistne?

A wiesz? Może coś w tym jest?

:D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #34 wujek_manfred
25 lutego 2020, 20:11 Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #35 Taurus
25 lutego 2020, 21:44
Cytat:
Złodziejstwa CD:
Złodziej na złodzieju. Oni pewnie nie potrafią inaczej.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #36 Simon
25 lutego 2020, 22:12
Pokuszę się o pewną generalizację. Jak każda, pewnie nie wyczerpuje tematu i jedzie stereotypem, ale w tym wypadku stereotypy się chyba skądś wzięły, nie?

Otóż, prawdziwy prawicowy Polak i katolik z PiS, siadłszy za biurkiem, które stwarza tak wiele możliwości, zadaje sobie zapewne pytania w rodzaju:

- "A czy ONI by się zawahali? O nie, pewnie wzięliby więcej!";

- "Pewnie i tak by poszło na jakichś ubeckich potomków i resortowe dzieci. To chyba ja lepszy?";

- "Och, tyle JUŻ POSZŁO na potomstwo ubeków i resortowe dzieci. Lepiej trochę uratować dla patrioty.";

- "Tyle nakradli, a ja grosza nie wezmę?!"

i zapewne ostatnio coraz częściej:

- "Nie po to ryzykuję, żeby jeszcze gołodupcem zostać.Bóg jeden wie, co będzie, coraz bardziej niespokojnie się robi. A jak mnie wsadzą?! Niech przynajmniej Grażynka coś w ogródku zakopie."

Bo wiecie. Dobra zmiana polega na tym, że wielki Wódz uruchomił w nas takie złoża moralne, o jakich nawet nie mieliśmy pojęcia.

I stąd to powszechne uwłaszczenie pisich :D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#37 wujek_manfred
25 lutego 2020, 22:17
Swoją drogą, jak nasz miejscowy głupol mówił "jebać kurwy i złodziei", to chyba nie do końca wiedział co czyni - pisdy kradną na potęgę, kurwy u banasia, to w sumie bardzo antypisowskie hasło jest. :lol:
Zacytuj