Polub NaszePanstwo.pl na   

Nie mamy pańskiego płaszcza







Na wstępie goście. Wiecie, nie wypadało wyprosić Teatr. Teatr szeroki, jak step i wielki, jak kaczy wódz.

Potem czytajcie, gdzie podział się ten płaszcz:

https://www.youtube.com/watch?v=2zJFhdZ6Ox4

A teraz, ad rem:

Teatr omalże narodowy przedstawia Śpiewogry Polskie – na rodzimych gajach i bukowinach zbudowane, na ruczajach wyklętych, na kurhanach powstańczych, na piotrowiczach antylewackich:

Śpiewogra Pierwsza

Osoby:
Prokurator I
Prokurator II

Prokurator I: Cześć Maciek! Co tam, jak kredyt? Jak żonka?

Prokurator II: Nooo, żonka jak kredyt.

Prokurator I: No, ha ha ha – bo ja sprawę chłopie mam. Wiesz sam, życie nie pieści, czas leci, stary się robię, trzeba żonkę z dziećmi gdzieś zabrać – urlop wziąłem.

Prokurator II: No i?

Prokurator I: No i sprawę mam. Załatwić trzeba. Spoko loko, nic skomplikowanego. Parę pisemek. No weź, bądź człowiek.

Prokurator II: No, jak parę pisemek… Czemu nie… A o co chodzi?

Prokurator I: O tornistry.

Prokurator II: O tornistry?!

Prokurator I. No. O tornistry. Jedna Klempa zajumała.

Prokurator II: Co się wygłupiasz! Nie ma sprawy! Tornistry… he… dawaj akta.

Prokurator II: Że co?! Że Kempa?! Wiesz co, ty świnia jednak jesteś! Wiedziałem, że świnia, ale że aż tak?!

Prokurator I: Ale…

Prokurator: Że tam od Kaczora… ty sukinsynu… a byliśmy razem na wczasach w Bułgarii… ale ona rydzykowa jest!!!

Prokurator I: Ale…

Prokurator II: Won! Won!

Prokurator I: Zrozum…

Prokurator II: Won!

Prokurator I: (wychodzi)

Śpiewogra Druga

Osoby:
Ona
On

Ona: Wiesz co, ja już nie rozumię.
On: A co?
Ona: Że no chcą usunąć tego Donalda. Impiczment mu robiom.
On: A co? Mecz oglądam.
Ona: No wiesz, raz mówią Tramp, a raz Tusk.
On: Gupia jesteś. Musk. Elon Musk. Wiem, bo w elektryce robie.
Ona: Jej, misiu, ty to się znasz. I co, zrobią temu Elonowi impiczment?
On: No jawa. On jest wszystkiemu winien.

Teatr omalże narodowy przedstawia Śpiewogry Polskie – na rodzimych gajach i bukowinach zbudowane, na ruczajach wyklętych, na kurhanach powstańczych, na piotrowiczach antylewackich:




Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz?!



Wspaniałe nadeszły czasy, łezka kręci w oku;
Demokracją powiało, jak w wiadomym bloku:
Przepiękna sprawiedliwość dziś prawo nam zdobi.
Nie mamy pańskiego płaszcza – i co pan nam zrobisz?

Transplantacja diabelska – lekarz przy niej kradnie,
Więc nie leczy nikogo – działa Zbysiu składnie.
Trochę trupów przybędzie, lecz prawość się zrobi –
Nie mamy pańskiego płaszcza – i co pan nam zrobisz?

Ach! Antoni zuchwały! Wyśledził wybuchy
I na skrzydłach przy lotkach podejrzane ruchy:
Zamach Tuska wiadomy, że on trotyl drobił –
Nie mamy pańskiego płaszcza – i co pan nam zrobi?

Piękny też  szef NIK-u – postawna persona;
Jak optymalizować – nauczona ona.
Dotąd nie wiadomo, co PISowi robi,
Nie mamy tego płaszcza – i co pan nam zrobisz?

Oto telewizja, paski jak z kreskówek;
Strawa to pożywna dla pokornych mrówek.
Prezes opromienion disco-polo zwłaszcza:
I co pan nam zrobisz, gdy nie mamy płaszcza?

Sztuczne łzy wylewa dla pisiej idei:
Się marszałek Karczewski bez willi rozkleił…
Patrzcie na Grodzkiego! Ten to się dorobił!
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz?

Wyślemy gdzieś pisbeka, co zapłaci za to,
Że ten podły Grodzki robił za zapłatą.
Cel uświęca środki! Publicity robi…
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobisz?

Machniemy też reformę. A jakże, po złości!
Czemu się mają pałętać rozsądne zaszłości?
Już się dwa roczniki biją o szkołę. Dlatego:
Ani się nam śni mieć coś z płaszcza pańskiego.

A kiedy zawadzisz pisim nieco na ulicy;
Zmielą, zaszczują, złamią – prawa to strażnicy:
Ktoś niby, że Seicento zdjęcia jakieś robił…
Nie mamy płaszcza pańskiego i co pan nam zrobi?

Wiekopomne reformy, głosowania wraz;
A więc zróbmy je w nocy i zamknijmy właz.
Opozycja nie wejdzie, dym lewacki robi,
Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan z tym zrobisz?

Och! To poseł Piotrowicz! Z nabytą rutyną
Ekstremistom głos zabrał, z czego już był słynął:
Nie będą lewaki komisji zawłaszczać!
Nic pan nam nie zrobisz, choć nie mamy płaszcza…

A oto pan premier! Chciałby Canaletto
Namalować nos ten – prosto od Gepetto.
Że nie lubią łgarstwa panowie i damy?
Ależ drogi panie! My płaszcza nie mamy.

O! Pyzata kukiełka!  Skacze, porykuje;
Pociągnięcia sznureczków na dudzie swej czuje.
Konstytucja złamana? Nieprawda! A zwłaszcza:
Co pan nam zrobisz bez pańskiego płaszcza?

Bo my uchwalimy, że patriotycznie nadobna ustawa,
Która konstytucję tak bardzo szczęśliwie naprawia,
Iż już są dublerzy, którzy w Trybunale
Nie znajdą ci płaszcza wcale to a wcale.

A nie mogą go znaleźć, bo to sąd poważny,
A sama szefowa w obiad sprasza ważnych:
Prezes chce wyników, więc wyniki damy.
Czegóż więc pan chcesz, jak płaszcza nie mamy?

Że co?! Że sędziowie? Ach, przecież to  kasta!
Mogą nam tu bruździć, choć czas piękny nastał?!
Czas kaganiec na mordy, bo my już ich znamy!
My przecież pańskiego płaszcza w ogóle nie mamy!

Mogliby pytać, liczyć, procesować;
Trudno by to – o zgrozo – Banasiowi schować;
A więc my im w mordy kagańca zadamy:
A niech się pytają, gdzie ich płaszcze mamy!

Sąd Najwyższy? Żarcik! W czym wyższy od Wodza?
Że się tak wynosi – wódz jest twardy w wodzach:
I chwyci sędziów za pyski, chomąta założy:
Nie mam pańskiego płaszcza, możesz się pan srożyć!

Że nie ma dziesięciu baniek w jakimś tam ABW-u?
Nie takich dokonywał Wódz w Srebrnej przelewów!
Znajdziecie wszak wyborcy wszystko w Caritasie,
Choć znaleźć już tego płaszcza już jakby nie da się…

Może więc pora kochani, bo wiosna nam idzie,
Darować im te płaszcze – a niech je jumają!
Idą już wybory, kolejne, o wstydzie!
I niechże w tych płaszczach chyżo sp… znikają.

Komentarze  

 
Simon
+1 [3] #81 Simon
30 stycznia 2020, 09:29
"Mieliśmy bohaterów, mieliśmy i hołotę.
I kto jest tą hołotą? Hipokryto."

Czyli generalnie Tusk dobrze powiedział?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #82 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 09:34
Simon napisał:
lepiej uchodzić za głupiego, niż podłego, mimo wszystko.

A to zależy jak u kogo - ja podłość mogę wybaczyć, głupoty - nigdy. Co nie ma znaczenia, bo pisduny są i podłe, i głupie.

TK nie istnieje, co zresztą nawet ostatnio - i tak bardzo łagodnie - zaznaczył rzecznik KE. SN wykonywał orzeczenie TSUE, którego stosowania TK - gdyby istniał - nie mógłby zawiesić. TSUE przesądził że SN ma obowiązek oceniać, czy składy zawierające nominatów pseuo-KRS są prawidłowe, i TK - gdyby istniał - nie miałby jakiegokolwiek prawa tego kwestionować. W tej chwili wszelkie sądy mają obowiązek pomijać jakiekolwiek przepisy, które stałyby na przeszkodzie wykonaniu tego obowiązku - łącznie z przepisami na które powołało się "najnowsze odkrycie towarzyskie" (bo przecież nie TK - ten faktycznie nie istnieje). Jakikolwiek sąd działa w tym momencie jako organ wspólnotowy - a TK, gdyby istniał - nie byłby władny rozstrzygać sporów kompetencyjnych pomiędzy organami krajowymi a wspólnotowymi.

To co wydukała z siebie wolfgangowa nie jest żadnym orzeczeniem, a co najwyżej opinią odkrycia towarzyskiego z przystawkami, ustaloną przy kawie i ciasteczkach. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #83 Simon
30 stycznia 2020, 09:45
No, skoro tobie nie trzeba słów:

www.google.com/.../



www.google.com/.../



www.google.com/.../

Żeby było śmieszniej, to ostatnie zdjęcie jest z tej samej imprezy, z której ty wkleiłee zdjęcia :D
Pięknej hipokryzji ciąg dalszy:D

Acha, mnie nie przeszkadza, że jedna kaczka była przy okrągłym stole, a druga w Magdalence.

TOBIE powinno. Ale tobie przeszkadzał tam tylko Michnik, prawda?
Do przewidzenia.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #84 Simon
30 stycznia 2020, 09:47
A z tym gafaniem o izolacji - to chyba się Kaczelnik myli, skoro co innego mówi, a co innego robi?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #85 prezes pan
30 stycznia 2020, 09:48
Cytat:
Czyli generalnie Tusk dobrze powiedział?
Tusk nigdy niczego dobrze nie powiedział.

To powiedział ktoś całkiem inny.
Niespodzianka. Zajrzyj tu
rzekli.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #86 prezes pan
30 stycznia 2020, 09:58
Cytat:
Ale tobie przeszkadzał tam tylko Michnik, prawda?
Oczywiście, bo zachowywał się jak zdrajca.
Ale Lech nie pił wódki z Kiszczakiem.
Ja proszę pana, też chodzę na imprezy. Np na Bale Sylwestrowe i piję wódkę.
Ale z ..ujami nie piję.

Poraża mnie twoja głupota i ignorancja.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #87 Simon
30 stycznia 2020, 10:04
To żadna niespodzianka:) Cytaty prawdziwe - celowo podmieniłem autorów. Brawa za czujność.

A co mnie obchodzi, z kim ty pijesz i tego kogoś osobiste nieszczęście?!

Smakowitej hipokryzji ciąg dalszy: jak skrupulatnie ustalił Onet, skład ponad dwóch trzecich SN powołali Lech Kaczyński i Andżej.

Gersdorf, co wiemy, powołał na to stanowisko sam LK.

To co tam pyszczy pyzaty Andżej o postkomunistycznych sędziach? Zacytować pracę doktorską wodza to już niełaska?

No, ale coś już wiemy. Jak Michnik pił w Magdalence, to zdrada kraju, a jak Kaczyński, to wtedy tego kraju ratowanie.

Twoi panowie właśnie stali się groźni. Ty nadal jesteś tylko pocieszny.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #88 Simon
30 stycznia 2020, 10:24
Co do podmianki cytatów: widzicie, jak burzą hipokrytę słowa jego wodza, ale w ustach Tuska?

Nawiasem mówiąc, potrzebowałem pozytywnego cytatu ze zwykłego posła. Nie macie pojęcia, jakie to trudne! Sprawdzcie na wikicytatach.


Ten człowiek bez przerwy wprost tryska jadem, to jest zadziwiające, aż mi go szkoda trochę...
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #89 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 11:21
Ale to jest właśnie problem z pisdem - to jest religia, bo pozbawiona jakichkolwiek racjonalnych podstaw. Chociażby wódz powiedział piramidalną bzdurę, to będzie ona słuszna, bo ją powiedział wódz. Jak powie że w sobotę jest środa, to ten przygłup nie tylko się z tym zgodzi, ale jeszcze będzie tego bronił jak niepodległości. To jest sekta, która - co ciekawe - jeszcze zaczyna wciągać w swoje szeregi duchowieństwo. I już widać, że jak słowa wodza nie zgadzają się ze słowami papieża, to niektórzy biskupi mają dylemat - a nie powinni go mieć. A z religijnym fundamentalistą nie pogadasz - bo gdyby miał zdrowy rozsądek, to w pierwszej kolejności nie byłby fundamentalistą.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #90 Simon
30 stycznia 2020, 11:38
No, to mnie najbardziej boli. Że to zło tak się pleni, że zaraziło wszystko: stosunki międzyludzkie, Kościół, historię... Hannah Arendt pisała kiedyś o banalności zła - i to jest na tym przykładzie straszne, jak zło potrafi być banalne, a jednocześnie tak bardzo skuteczne.

Bo żałosne jest to, że to wszystko przez upór i charyzmę jednego człowieka, który z pełną premedytacją postanowił to zło czynić - ale przecież nie tylko przez niego! On jest tylko katalizatorem, tylko wydobywa z nas, członków tego społeczeństwa to, co już w nas tkwiło.
Straszne to jest, nie tylko ze względu na przyszłość kraju...

Kiedyś Sołżenicyn pisał tak jakoś, że ma problemy z wyjaśnieniem tego, co się działo w sowietach bez przyjęcia istnienia diabła.

A ja myślę, że Kaczyński nie wszystkiemu winien, choć ma wiele za uszami - sporo jednakowoż tego "diabła" tkwi w każdym z nas.

No i mamy: w tylu miejscach w Kościele ubrap się w ornat i ogonem na mszę dzwoni.
To zgorszenie jest.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #91 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 11:48
Ale to nie tylko w tym kraju i w tym społeczeństwie. W ogóle na całym świecie obserwuję renesans głupoty. Głupota, oburzona tym że przez tyle lat nie miała szacunku na który sama uważa że zasługuje, stwierdziła że teraz jej kolej, i teraz to ona ma rządzić, i ma mieć rację i być czymś chwalebnym. I to oczywiście znajduje swoje odzwierciedlenie w polityce, gdzie brylują tacy troglodyci jak Erdogan czy Trump, ale także poza nią. Nie jest przypadkiem że w chwili obecnej mamy na świecie tysiące płaskoziemców czy antyszczepionkowców.

Jeżeli diabeł istnieje, to ma na imię "głupota".
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #92 prezes pan
30 stycznia 2020, 11:48
Cytat:
Nawiasem mówiąc, potrzebowałem pozytywnego cytatu ze zwykłego posła. Nie macie pojęcia, jakie to trudne!
To może wreszcie zauważysz, ile lat świetlnych dzieli zwykłych posłów od Jarosława.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #93 Simon
30 stycznia 2020, 11:57
A te szatańskie paralele można by ciągnąć dalej: rozpętane zło bynajmniej nie omija tych, którzy je rozpętali. Sprawdza charakter wszystkim, po każdej stronie i często stawia przed nieodwracalnymi wyborami. Tak jak sędziów teraz.

Ale i tak, jak pislamskich karierowiczów. No, może mają swoje posady i forsę, ale gołym okiem widać, ŻE MAJĄ TEŻ ROSNĄCY STRACH przed tym, co narobili i przed konsekwencjami.

Nie ma nic za darmo.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #94 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 12:02
No niestety - diabeł niczego nie daje za darmo, a pakt z nim słono kosztuje. A oni narozrabiali już tyle, że mogą iść już tylko naprzód, i brnąć coraz głębiej. Tylko że w ten sposób prędzej czy później utoną.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #95 Simon
30 stycznia 2020, 12:02
@wujek_manfred

Mnie się wydaje, że ta głupota bierze się z krótkiej pamięci. Historia uczy, że niczego nie uczy. Wystarczy, że jedno - dwa pokolenia wyrosną w lepszych warunkach, a już zapominają, co przeżyli ich rodzice i dziadkowie.

A my mamy długi już okres względnego spokoju (my, czyli cywilizacja zachodnia) I to jakby w tej amnezji na historię widać. Ja nawet nie chcę myśleć, co sobie myśli taki Turski widząc, co się dzieje - bo on już swoje przeżył.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #96 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 12:06
Ależ dokładnie tak jest - brak pamięci, i idący za nim przeświadczenie że pewne współczesne sprawy są oczywiste, nienaruszalne, i dane raz na zawsze. Chociażby takie przyziemne sprawy, jak otwarte granice, wymienialna złotówka i niska inflacja. A tak wcale nie musi być - i niewiele trzeba aby przestało. I skończą się zakupy na Amazonach, Ebayach i innych Aliexpresach, - i wtedy to rozpieszczone i rozwydrzone społeczeństwo może coś zrozumie. A może i nie.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #97 Simon
30 stycznia 2020, 12:18
Chłopak z rodziny żony, dwadzieścia parę lat, od wielu lat mieszka w Europie Zachodniej. Pięknie i ze swadą opowiada, że Polska mogłaby machnąć na ten zgniły zachód i zlaleźć coś ciekawego na Wschodzie.

Drugi, nieco starszy, z mojej rodziny - na Zachodzie od urodzenia. Ten z kolei biada, jaki to zły jest kapitalizm i jak miło byłoby sobie Marksa przypomnieć i szukać trzeciej drogi do socjalizmu. Obaj są bez żalu gotowi pozbawić innych tego, co sami mieli za darmo i bez wysiłku.
Ale to młodzi. Czysta niewiedza.

A jakiż to rodzaj głupoty prezentuje tutejszy troll? Czy nie gorszy?

Ten musiał z racji wieku co nieco widzieć - i patrz, jakie nauki wyciągnął :)

A, bym zapomniał. Ten miłośnik szukania nowego na wschodzie to zatwardziały miłośnik iphonów jest. O tempora, o mores!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #98 Simon
30 stycznia 2020, 12:25
"30 stycznia 1987 r. Rada Państwa powołała Julię Przyłębską na stanowisko sędzi Sądu Rejonowego w Poznaniu. "Wzruszająca rocznica" - zakpił na Twitterze dziennikarz Tomasz Skory. Powołanie Przyłębskiej przez komunistyczny organ nie przeszkadza politykom PiS grzmieć o postkomunistycznym układzie w sądownictwie."

:)

Ale, wicie, rozumicie - Gersdorf jest postkomunistyczna :)
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #99 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 12:51
Jest taki skecz kabaretu Tey, jak z oficjalną wizytą do nieba przylatuje diabeł. Dialog idzie mniej więcej tak (piszę z pamięci):
diabeł - ale ja widzę że u was w użyciu bardzo wiele piekielnych wynalazków jest
anioł - wynalazki te nie są już piekielne, albowiem zostały poświęcone.

I tu tak samo - wolfgangowa, Piotr Owicz, czy Kryże nie są komunistyczni, albowiem zostali wyświęceni przez wodza.

Nowa boska moc - "odkomuszenie". Zadeklarowanym celem zaklęcia musi być osoba. Rzucający "odkomuszenie" cofa się w czasie, i usuwa komunistyczną przeszłość celu zaklęcia. "Odkomuszenie" może być zdjęte klasycznym czarem "rozproszenie magii", ale tylko pod warunkiem że rzuci je autor "odkomuszenia", bądź wybrany przez niego akolita (patrz zaklęcie "zamiana w marionetkę").
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #100 Simon
30 stycznia 2020, 13:15
I tylko na odczarowanie mentalności "homo sovieticusa" (za Tischnerem) żadnych czarów nie ma.
Co po miejscowym trollu widać i czuć:)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #101 prezes pan
30 stycznia 2020, 14:19
Tak se czytam powyższe dywagacje ludzi uważających się z mądrych i dochodzę do wniosku, że tu już nic nie pomoże. Można wrzucać setki argumentów dowodów. Nic nie pomoże.

Prawda jest taka, że te ostatnie 5 lat to są lata najlepszego życia w powojennej Polsce.
I jeszcze jedna prawda. Jeśliby dalej rządziły przekręty z PO-PSL bylibyśmy dzisiaj w czarnej dupie.

Jak widać wielu ludziom łatwo wmówić (co widać na tym forum), że jest do dupy.

Cytat:
Ten musiał z racji wieku co nieco widzieć - i patrz, jakie nauki wyciągnął :)
Poczekaj pożyjesz, jeszcze trochę i też wyciągniesz nauki.
Ja byłem obserwatorem, ale głosu nie miałem. Wy też jesteście obserwatorami, ale głosy macie.
Jak se pościelicie, tak będziecie spać.

Nie chcecie słuchać mądrzejszych, będziecie w czarnej dupie.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #102 Simon
30 stycznia 2020, 14:37
"Można wrzucać setki argumentów dowodów. Nic nie pomoże."

No, zdecydowanie jeszcze za mało zdjęć czyjejś obluzowanej szczęki i obrazków z burakami.

Że też my nie doceniamy mocy TAKICH argumentów! :)

Napisz, jak nauczysz się odróżniać argumenty od propagandy.
A nie. Nie nauczysz się :)
Bo przestałbyś być pisi, a to przecie w sekcie niemożliwe. Zaiste, głeboka twa wiara w wodza, wzruszeni jesteśmy do trzewi.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #103 Simon
30 stycznia 2020, 14:48
Coś na temat nepotyzmu w kancelarii prezydenta, o której wyżej pisałem? Coś o nepotyzmie w kancelarii sejmu? O tym, że dwie trzecie SN mianowali Kaczyński z Dudą? Ach, nic?
Tak myślałem. W zamian rysunek buraczka i Michnik z kieliszkiem.

No, takich "mądrzejszych" to by głupi słuchał, dziękować, postoi się :)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #104 prezes pan
30 stycznia 2020, 16:16
Cytat:
że dwie trzecie SN mianowali Kaczyński z Dudą?
A nie mieli prawa?
Dlaczego ma być po twojemu?
Czy mnie pytał kto o zdanie jak Tusk z ferajną mianowali trzech naprzód, gdy dowiedzieli się, że przegrali wybory?
Cytat:
W zamian rysunek buraczka i Michnik z kieliszkiem.
Tu nie jest nic w zamian. Tylko dopełnienie.

Prezydent ci się nie podoba?
Masz wybor.
t.co/XetzsGBJdx
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #105 Simon
30 stycznia 2020, 16:35
Oczywiście nie zrozumiałeś. Owszem mieli. Nikt tu nie ma pretensji, wiem, że czytanie idzie ci niesporo, więc wyjaśniam:

Jak najbardziej mieli prawo. Wszystko gra, Sztymuje. Jest ok. Pasi. Poza tym, że pomyliłeś SN z TK, ale przy reszcie twoich wyczynów to i tak kaszka z mleczkiem, panie "mądrzejszy".
Tylko czemu teraz Andżej piszczy, że to postkomunistyczne złogi, skoro SAM ICH POWOŁAŁ?

Teraz poniał, czy za skomplikowane słownictwo?

PS: Być może PO zachowała się nieelegancko, ale zgodnie z prawem. Nie czekała do wyborów, tylko powołała sędziów TK na ZWOLNIONE MIEJSCA pid koniec swoich rządów.

PIS zaś... powołała sobie dublerów. Kiedy nie było już miejsc.

To jak porównanie popchnięcia kobiety z jej zgwałceniem.
No, ale ty pewnie nie zobaczysz różnicy:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #106 Simon
30 stycznia 2020, 17:07
Nawiasem mówiąc, niepodpisanie nominacji tych trzech sędziów, to był ten pierwszy głupi wybór Dudy. Bo wtedy złamał konstytucję po raz pierwszy i w zasadzie określił swoją przyszłość: przez tę głupotę stał się zakładnikiem waszego wodza intryganta
.
No, chyba, że ten wasz "zbawca" miał już wcześniej na Andżeja haki - co by mnie nie dziwiło, bo sam jakiejś gazetce pozował do fotoreportażu ze swoim "archiwum". On tak uwielbia rządzić, ten "strateg",
Nawet nie czuł zażenowania, że się tym pochwalił.
Obrzydlistwo, nie?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #107 wujek_manfred
30 stycznia 2020, 21:51
Ja pierniczę, jakie pisduny to debile, to aż skali brakuje.

Putin zaczął jechać na Polskę, że antysemici, wspólnicy Hitlera itd. itp. W związku z tym że zaprzeczamy, co się smaruje w prawackich gadzinówkach? Że Pan Marszałek jest Żydem. Czy oni naprawdę muszą być tacy głupi? Jak oni są w stanie oddychać przy takim niskim IQ?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #108 prezes pan
31 stycznia 2020, 09:54
Cytat:
Nie czekała do wyborów, tylko powołała sędziów TK na ZWOLNIONE MIEJSCA pid koniec swoich rządów.
To było zdemolowanie niezależności Trybunału Konstytucyjnego. Pokazanie, że większość parlamentarna może łamać zwyczaje parlamentarne. To PO jest odpowiedzialne za obecny kryzys w sądownictwie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #109 prezes pan
31 stycznia 2020, 09:57
Cytat:
Że Pan Marszałek jest Żydem.
Że jest, to domyśliłem się po jego nosie. Ale nigdzie o tym nie czytałem.
Może jakiś link?

Na spotkaniu zorganizowanym z trzecią osobą w RP Tomaszem Grodzkim w Rzeszowie padły poniższe słowa:
Cytat:
3 lutego odwiedzi mnie ( sic ! ) prezydent Manuel Macron prezydent Francji i to ja będę musiał go przekonywać żeby dano Polsce jeszcze jedną szansę
Pan Grodzki coraz bardziej przypomina mi bohatera powieści "Wystarczy być"
film.org.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #110 Simon
31 stycznia 2020, 11:45
"Pokazanie, że większość parlamentarna może łamać zwyczaje parlamentarne"

O, jak płaczę, że PO złamało zwyczaj! Jakemi się czystymi łzy zalewam.

No to teraz oczywista oczywistość, że to było gorsze, nis obecne łamanie prawa i konstytucji przez PIS. No, że ja się nie domyśliłem!
No, przecie obecny burdel, to wina Tuska!

A co do tego ludowego antysemityzmu. Daję sobie rękę uciąć, źe wódz antysemitą nie jest. Ja myßlę sobie nawet, że on nie jest szczególnie religijny, o ile nie jest w ogóle ateistą.

To, że antysemityzm i Rydzyk mu na rękę (przypominam, przed laty mówił o Rydzu, jako rosyjskiej agenturze) to jest tylko to, że dla władzy chce wyzwalać w ludziach najgorsze instynkty.
W tym pisim bagnie jest pomówienie, korupcja, nepotyzm, potwarz, szczucie, nietolerancja, homofobia, pogarda dla inaczej myślących, zawiść, głupota, próżność, złość, kłamstwo, itd., itp.
Pomyślef, że przedstawiają się sami, jako wzmożenie moralne, hi, hi, hi :)

To jakże mogłoby zabraknąć antysemityzmu? Przeciež wtedy paralela z Gomułką byłaby niepełna:D

Ot, taka to parszywa zmiana, koniecznie zbudzić WSZYSTKIE demony.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #111 Simon
31 stycznia 2020, 11:54
A, po nosie się domyśliłeś? Zmierz mu jeszcze czaszkę, kretynie.

Że też takie indywidua ciągną do trollowania i pouczania innych, jak muchy do wiadomo czego.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #112 Simon
31 stycznia 2020, 12:29
Chcieliście parszywej zmiany, no to ją teraz macie:

"Związkowcy protestują przeciwko importowi węgla. Pytają, gdzie jest PiS i "Solidarność"
Górnicy zapowiadają, że są gotowi blokować przejścia graniczne, aby zablokować import zagranicznego węgla. Wskazują, że import węgla do Polski rośnie, a "rząd przestał już niestety panować nad sytuacją w górnictwie węglowym". 14 stycznia na stronie internetowej "Sierpnia 80" pojawił się tekst o znaczącym tytule: "Jest gorzej niż za Tuska, a wiceminister się cieszy", w którym górnicy domagają się rozmów z ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem.

"Dziwią wypowiedzi pana wiceministra Gawędy cieszącego się, że import węgla spada, choć - jak piszemy - import węgla o wiele milionów ton przewyższa ten z czasów, kiedy polskim górnictwem zarządzała nieprzychylna branży ekipa Donalda Tuska" - piszą związkowcy.

Podobne słowa padły w trakcie dzisiejszego protestu. Wypowiedział je rzecznik wolnego związku zawodowego "Sierpień 80" Patryk Kosela. - Miliony ton zagranicznego węgla, więcej niż za rządów nieprzychylnego górnictwu Tuska, zalewają Polskę. Wtedy choć import był mniejszy niż dziś, "Solidarność" była na torach, a politycy PiS grzmieli o tym, że to skandal i oni z tym skończą. Co stało się z tymi obietnicami, gdzie są ci politycy, gdzie "Solidarność? - mówił Kosela w rozmowie z reporterem Polsat News."

I tak, będzie gorzej, bo rządzą miernoty. Które dały sobi po cichu PODPROWADZIĆ MILIONY Z TAJNEJ POLICJI :)
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #113 wujek_manfred
31 stycznia 2020, 13:20
I kolejna część bólu dupy o Pana Marszałka - tradycyjnie ANONIMOWY informator donosi, że KTOŚ mu powiedział że dał. I to jest koronny dowód. :lol:

A ja słyszałem jak pewien Austriak, wcale nie anonimowy, mówił że dał karyplowi 50 tysi w kopercie. I jakoś magicznie to już żadnym dowodem nie jest.

Jak tak dalej pójdzie, to zamiast "winy Tuska" będziemy mieli "winę Grodzkiego" - bo pisduny się obraziły że im wybory nie poszły, a oni przecież "słyszeli i mieli oczekiwania". :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #114 prezes pan
31 stycznia 2020, 13:53
Cytat:
A, po nosie się domyśliłeś? Zmierz mu jeszcze czaszkę, kretynie.
Mnie gówno obchodzi, czy żyd, czy nie.
Po twoich zapisach, też wiem kim jesteś i nie muszę mierzyć twojej czeszki. Twoja czaszka najbardziej nadaje się na tam-tam.
Ma dużą średnicę i wydaje donośny dźwięk. Jako instrument sygnalizacyjny, świetnie się nada do przekazywania informacji na duże odległości. Ale to już dla twoich potomków.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #115 prezes pan
31 stycznia 2020, 14:03
Cytat:
I kolejna część bólu dupy o Pana Marszałka
Wkradł się błąd.
Powinno być:
"I kolejna część bólu dupy Pana Marszałka"
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #116 Simon
31 stycznia 2020, 14:22
O. Kolejna porcja "argumentów" :D

Ale wiesz, w jednym miałeś rację. Możesz tak i sto razy i tysiąc nawet. Z takim samym efektem :)
Zacytuj