Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń II_2020.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
12 stycznia. Finał WOŚP.  To jedna z najpiękniejszych akcji, jakie się nam przytrafiły. Ludzie się sobie podobają, gdy robią wspólnie coś dobrego, gdy mogą okazać serce dla swoich bliźnich. To akcja znana już w całym świecie, przysparzająca nam ludzkiej sympatii, budząca podziw swoim przesłaniem i swoim rozmachem.
     To już 28 Finał. Pewnie nikt nie myślał na początku, że tak to się rozwinie i że nie tylko nie umrze śmiercią naturalną ale będzie się rozkręcało dalej, w coraz szybszym tempie. Mniej w sumie ważny jest ten miliard złotych z okładem, zebrany dotąd i wydany na szalenie potrzebny sprzęt medyczny, niż atmosfera towarzysząca tej działalności i ogromne, pozytywne emocje.
     WOŚP i Jurek Owsiak pokazują nieustannie jak wiele dobrego można zrobić, jeśli ludzie kierują się sercem a akcja charytatywna jest dobrze zorganizowana. Pokazują też, że efekty są nawet większe wtedy, gdy władza oficjalnie krytykuje tą akcję i gdy krytykuje ją KK. Niesprawiedliwa krytyka i prowokujący hejt budzą bowiem w ludziach naturalny sprzeciw i opór, co wyraźnie podnosi poziom zbiórek, pozwalając rokrocznie bić kolejne rekordy.
     W Gdańsku wystąpiła dzisiaj, tuż przed Światełkiem Do Nieba, żona Pawła Adamowicza. Słuchałem jej z ogromnym wzruszeniem. Gdańsk, miasto mojej młodości, miasto Wielkiej Solidarności DZIELI SIĘ DOBREM(!)


14 stycznia. CBA zatrzymało, pod zarzutem korupcji, Stanisława Koguta, byłego senatora PiS, jego syna oraz szefową małopolskiego PFRON-u, Martę.  M. Kogut załatwił Marcie stołek w PFRON a ta, w ramach rewanżu, przekazywała środki tego Funduszu na działalność jego Fundacji. Koguty „przytuliły” w ten sposób – podobno - wiele milionów złotych. Kaczyński zawiesił Martę M. w prawach członka PiS. Sprawa nie jest nowa, pisiaki obroniły kiedyś Koguta, gdy chciano mu zabrać immunitet senatorski. Trochę to wygląda na próbę odbudowania prestiżu przez ABW po słynnej wpadce z apelem o zgłaszanie przypadków dawania łapówek  lekarzowi Grodzkiemu przez jego pacjentów „przed wiekami”.


KE zdecydowała dzisiaj, że wystąpi do TSUE o tzw. zabezpieczenie w sprawie Izby Dyscyplinarnej SN, do czasu wydania oficjalnego wyroku w tej sprawie.


15 stycznia. Wykonując wyrok TSUE Sąd Najwyższy ponownie orzekł, że utworzona przez PiS Izba Dyscyplinarna nie stanowi niezawisłego i bezstronnego sądu, ponieważ obsadzono ją z pomocą upolitycznionej KRS. W przyszłym tygodniu SN ma rozstrzygnąć, czy sędziowie powołani z pomocą neo-KRS (ponad pięciuset) mają prawo orzekać.


Program MIESZKANIE+ miał dać 100 tysięcy nowych lokali. Dał około 900, czyli mniej niż 1 procent obietnicy Matoł-uszka. Rząd ma – podobno – zaproponować nową jego wersję – samorządy miałyby oddawać developerom bezpłatne grunty a ci mieliby im przekazywać w rewanżu jakąś ilość mieszkań w nowych budynkach, którymi samorządy mogłyby z kolei obdarowywać osoby oczekujące na mieszkania komunalne.


W PE odbyła się dzisiaj bardzo burzliwa dyskusja na temat praworządności w Polsce. Europosłowie z 27 krajów mieli możność zobaczenia wojny polsko-polskiej w jej skrajnym wydaniu. Wrzaski Szydło, Jakiego, Kempy, Wiśniewskiej, czy Rycha Czarneckiego z PiS z pewnością budziły zażenowanie a może nawet obrzydzenie, ponieważ wiedza  europosłów na temat tego, co dzieje się w Polsce, jest coraz większa a wykładnię obecnej sytuacji dała na początku debaty komisarz Vera Jourova. Tym prymitywnym i obłudnym krzykaczom odpowiadali posłowie naszej opozycji i tak:
- Bartosz Arłukowicz – „Mieliście dziś przykład tego, jaka ekipa rządzi w Polsce. Wrzask, agresja i tępa propaganda, kt5óra leje się od rana do nocy ………” ;
- Robert Biedroń – „Jeszcze wolne sądy nie zginęły, póki my żyjemy. Ostrzegam posłów PiS – jeśli będziecie kontynuować tą drogę, to będziecie coraz bardziej osamotnieni, jak Rosja i Białoruś. Dużo mówicie o elitach. Dziś stworzyliście nową, neokomunistyczną elitę …….” ;
- Radosław Sikorski – „Pani premier Szydło jest tą osobą, która wydała postanowienie niepublikowania wyroków TK i od tego czasu zaczęło się w Polsce łamanie Konstytucji i praworządności …..”


16 stycznia. Komisja Wenecka wydała właśnie swoją opinię dotyczącą ustawy kagańcowej. Rekomenduje jej odrzucenie w całości, ponieważ:
- ogranicza niezawisłość sądów;
- poważnie ogranicza wolność słowa i prawo sędziów do zrzeszania się;
-zwiększa wpływ ministra sprawiedliwości na postępowania dyscyplinarne wobec sędziów;
- stawia sędziów przed konsekwencjami dyscyplinarnymi za stosowanie się do orzeczeń TSUE i prawa UE.


18 stycznia. Bank Millennium i mBank poinformowały, że w czwartym kwartale minionego roku utworzyły duże rezerwy związane z kredytami frankowymi. W przypadku mBanku rezerwy te wzrosły do aż 293 milionów złotych. Do tego dochodzi 150 milionów na ryzyka prawne związane z tymi kredytami. Podobno w sądach toczy się obecnie ponad 16 tysięcy spraw między bankami i kredytobiorcami walutowymi. Jest to, jak piszą, niecałe 4 procent czynnych umów kredytowych w walutach obcych. Jakie rezerwy będą musiały utworzyć banki, gdy sprawy w sądach przybiorą postać epidemii?


19 stycznia. W CBA zawieruszyły się gdzieś spore pieniądze z Funduszu Operacyjnego, coś między pięcioma i piętnastoma milionami złotówek. Dziennikarzom trudno dojść do prawdziwej kwoty, ponieważ zapanowała tam solidarna zmowa milczenia. Posłowie KO wystąpili więc do Marszałek Mazurek o wstawienie do programu obrad Sejmu oficjalnej informacji Premiera w tej sprawie.
     No i proszę, …..  CBA zaapelowało niedawno do Polaków, byłych pacjentów doktora Grodzkiego, o zgłaszanie przypadków wręczania mu gratyfikacji za usługi lekarskie, „w celu zwalczania korupcji” a tu taka siurpryza – potężna korupcja, wręcz złodziejstwo u „zwalczających korupcję”.


20 stycznia. Amerykańscy kongresmeni, Eliot L. Engel (szef komisji spraw zagranicznych) i Bill Keating (szef podkomisji ds. Europy, Eurazji, …) wystosowali apel do Andrzeja Dudy, w którym wyrazili zaniepokojenie reformą sądownictwa w Polsce. Piszą w nim między innymi:
     „ Jako wieloletni zwolennicy partnerstwa amerykańsko – polskiego opartego na demokratycznych wartościach, wyrażamy głębokie zaniepokojenie reformą sądownictwa w Polsce, która nie wypełnia zasad niezawisłości sądów i podziału władzy. Od 2015 roku pański rząd podejmuje niepokojące kroki w stronę konsolidacji władzy kosztem instytucji demokratycznych. Kroki te, między innymi próby pozbawienia urzędu dużej liczby sędziów polskiego SN, oraz nękanie sędziów, którzy starają się zapewnić kontrolę nad władzą rządową, podważyły niezależność sądownictwa w Polsce. Wzywamy was – jako przyjaciół z Polski – do niepodpisywania tej ustawy.
     No i znowu „ktoś, w obcym języku”, mówi Dudzie, zwanemu prezydentem, „jak ma wyglądać demokracja w Polsce”. Toż to skandal jest, po prostu !!!!!!!!

Komentarze  

 
Simon
+2 [2] #81 Simon
25 stycznia 2020, 11:11
Plus wiadomo, że u Nawackiego czterech podpisów brakuje, bo zostały wycofane (są pisemne oświadczenia), a jeden jest jego własny.
A okazuje się, że procedura wyboru członków jest en bloc, czyli jedna lista nieważna - wszystkie nieważne.
Ergo KRS nieważna, mianowani przez nią sędziowie też, takoż ich wyroki.

No, przepięknie nasz "polski dom posprzątali" kretyni :)
Zacytuj
 
 
StacyReams
-3 [3] #82 StacyReams
25 stycznia 2020, 11:29
Thanks a mountains! This is definitely an astonishing webpage. come aumentare la durezza del pene: bkproma.it/.../
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #83 Simon
25 stycznia 2020, 11:31
Bardzo mi się spodobał jeden komentarz:
outlaw_pete

[dojdziemy do punktu kompletnej katastrofy, zupełnego chaosu] -> i o to właśnie biega, w takim błotnistym bałaganie kacze łapki chlapią najbardziej radośnie. Nie ma reguł, nie ma zasad, więc to JA - Wasz Kaczy Imperator - będę decydować, co złe, a co dobre. Na gruzach starego systemu budować będziemy tysiącletnią Kaczą Rzeszę, krainę powszechnej oślizgłości, raj dla wazeliniarzy, świetlisty szlak dla nieuków, prymitywów, warchołów i schabów. A suwereny na własnych grzbietach przyniosą kamienne bloki, z których powstaną nasze wspaniałe budowle. Zgniłej zagranicy zaś będziemy raz po raz puszczać przez uchylony lufcik trochę smogu, niech poczują, co tracą.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #84 wujek_manfred
25 stycznia 2020, 13:17
Tzn. to że KRS jest nieważna, to wiadomo nawet i bez tych list. Załóżmy przez chwilę w jakiś oparach absurdu, że ta pisowska ustawa o KRS jest zgodna z Konstytucją i prawem wspólnotowym. Co tam napisało pisdu po nocy na pałę? Że kandydatów "sędziowskich" mogą tez zgłaszać kluby poselskie. I sobie tzw. "Zjednoczona Prawica" (taka to prawica jak z koziego zada trąba, ale to inny temat) zgłosiła kandydatury, i je przegłosowała. Wydaje się że wszystko jest OK, rajt?

Otóż gówno. Bo "Zjednoczona Prawica" to nie klub poselski, a klub parlamentarny - a zgodnie z przepisami to wcale nie jest to samo. A zatem nawet bez tych list można już na "dzień dobry" stwierdzić, że wybrano osoby, które nigdy nie były kandydatami - bo zostały zgłoszone przez podmiot nieuprawniony. A że wszystko szło hurtem, to skutki już opisano wyżej.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #85 Taurus
25 stycznia 2020, 13:55
Cytat:
Otóż gówno. Bo "Zjednoczona Prawica" to nie klub poselski, a klub parlamentarny - a zgodnie z przepisami to wcale nie jest to samo. A zatem nawet bez tych list można już na "dzień dobry" stwierdzić, że wybrano osoby, które nigdy nie były kandydatami - bo zostały zgłoszone przez podmiot nieuprawniony. A że wszystko szło hurtem, to skutki już opisano wyżej.
Wyrok TSUE w sprawie neo-KRS-u ma zapaść, niestety, dopiero w listopadzie. Bardzo mnie to denerwuje (!) Nie można tego przyspieszyć? Nie można chociaż nałożyć zabezpieczeń finansowych, żeby zablokować działanie tego czegoś?
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #86 Simon
25 stycznia 2020, 14:52
Dowcipas z sieci:

Dzięki polityce PIS Polacy są coraz silniejsi! Torbę z zakupami za 111 zł nosi im się coraz lżej!
Zacytuj
 
 
Pedro
#87 Pedro
7 lutego 2020, 17:44
I'm gone to inform my little brother, that he should also pay a
visit this web site on regular basis to take
updated from most up-to-date information.

Visit my web page - floridamarijuanainfo.org/.../: 081.co.uk/.../
Zacytuj
 
 
Modesta
#88 Modesta
8 lutego 2020, 08:53
Good response in return of this matter with genuine arguments and telling the whole
thing on the topic of that.

Look at my web site - Enhance Rx: goappreciation.com/.../...
Zacytuj
 
 
Refugio
#89 Refugio
8 lutego 2020, 12:46
Absolutely indited content material, appreciate it for selective information.

My blog ... Nature Crave Keto: lashawndadupre066.wikidot.com/ .../
Zacytuj
 
 
Terence
#90 Terence
13 lutego 2020, 03:33
Would love to always get updated outstanding weblog!


My blog: EchoBeat EarPhones
Reviews: dailystrength.org/.../...
Zacytuj
 
 
Leroy
#91 Leroy
15 lutego 2020, 14:43
I really glad to find this site on bing, just what I was searching for :D as well bookmarked.


Here is my web blog - Go visit izmirviparac.com/.../... siteglimpse.com/.../...
Zacytuj
 
 
Bettina
#92 Bettina
16 lutego 2020, 15:41
I like this site so much, saved to favorites.

Also visit my page :: www.beautereport.com/.../: tvc.in/lanceeperfector647127
Zacytuj
 
 
Erwin
#93 Erwin
23 lutego 2020, 10:23
Some truly excellent info, Sword lily I observed this.

Also visit my blog ... thinzoneketo.com/: usaclassifieds.org/.../77491
Zacytuj
 
 
Vernon
#94 Vernon
23 lutego 2020, 15:37
Hi, i believe that i saw you visited my blog so i got here to ?go back the prefer?.I am trying to to find things to
enhance my web site!I assume its ok to make use of some of your ideas!!


my web-site; Youthful
Brain Review: bigboostusa.com/.../
Zacytuj
 
 
Fran
#95 Fran
14 marca 2020, 23:50
Keep working ,remarkable job!

my web-site; slimxnatureketo.org/: irpdani553500439.pen.io/
Zacytuj
 
 
Chet
#96 Chet
18 marca 2020, 03:39
You can certainly see your skills within the article you write.
The world hopes for more passionate writers such as you who are not afraid to say how they believe.
All the time go after your heart.

My web site; Empowered X Energy: ulike123.com/.../...
Zacytuj
 
 
Lauren
#97 Lauren
1 kwietnia 2020, 23:36
I simply could not depart your site prior to suggesting that I really loved the usual info a person supply to your visitors?
Is gonna be back regularly in order to investigate cross-check new posts

My web site: Lavita
CBD: dailystrength.org/.../...
Zacytuj
 
 
Shad
#98 Shad
4 kwietnia 2020, 01:19
Deference to website author, some fantastic entropy.

Also visit my web-site ... InfinitiKloud Reviews: maidstoneremovals.qhub.com/... /...
Zacytuj
 
 
Reed
#99 Reed
15 kwietnia 2020, 04:27
This page really has all of the information and facts I needed about this subject and didn't know who to ask.


Here is my page: Keto BHB Real: duque.co.uk/.../
Zacytuj
 
 
Rick
#100 Rick
3 maja 2020, 04:15
Awesome post.

Check out my website Primed Male Reviews: dailystrength.org/.../...
Zacytuj
 
 
Hosea
#101 Hosea
11 maja 2020, 22:21
Keep working ,fantastic job!

Also visit my web blog ... Biotic Immunity Booster Reviews: colleenpph88.wikidot.com/.../
Zacytuj
 
 
Marilynn
#102 Marilynn
18 maja 2020, 06:48
I am impressed with this internet site, real I am a fan.

Also visit my web page; Rapid Keto Pure Advanced Formula: digitalnomadads.com/.../61585
Zacytuj
 
 
Effie
#103 Effie
19 maja 2020, 16:25
Excellent job over again! Thanks:)

my blog; Live Temp Pro Thermometer Reviews: angelwhitt588.hatenadiary.com/ .../...
Zacytuj
 
 
Abel
#104 Abel
23 maja 2020, 05:50
Good respond in return of this query with genuine arguments and
explaining the whole thing about that.

Take a look at my web page vigarexmaleenhancement.net/: uksecondhand.co.uk/.../44350
Zacytuj
 
 
Cruz
#105 Cruz
26 maja 2020, 22:54
Rattling instructive and great structure of written content,
now that's user genial (:.

My web-site ... Keto Ultra XS Reviews: www.merccentre.com/.../
Zacytuj
 
 
Clint
#106 Clint
20 czerwca 2020, 22:36
I got what you mean,bookmarked, very nice website.


Here is my web-site Keto Lyfe
Supplement: apemoneyd.com/.../.
Zacytuj
 
 
Uwe
#107 Uwe
22 czerwca 2020, 06:58
What's up, its good post regarding media print, we all know media is a enormous source of data.


Take a look at my page: algarve247.com/.../: cgp.e0766.com/.../
Zacytuj
 
 
Luigi
#108 Luigi
26 czerwca 2020, 06:01
Wow! Finally I got a weblog from where I know how to actually
get helpful data concerning my study and knowledge.


my web page ketolow.net/: makemoneydonothing.com/.../...
Zacytuj
 
 
Tayla
#109 Tayla
4 lipca 2020, 19:35
Informative article, exactly what I wanted to find.

Look at my blog Vyasilx: referenciasmedicas.com/.../
Zacytuj
 
 
Shannon
#110 Shannon
6 lipca 2020, 02:51
When someone writes an paragraph he/she retains the image
of a user in his/her mind that how a user can know it.
Therefore that's why this article is great.

Thanks!

My web blog - VidaGenex CBD: .../Default.aspx
Zacytuj
 
 
Rosalinda
#111 Rosalinda
12 lipca 2020, 11:38
Really nice pattern and great subject matter, nothing else we want :
D.

My blog beauserum.com/: agroadsja.com/.../107922
Zacytuj
 
 
Melina
#112 Melina
21 lipca 2020, 05:34
I like this site because so much useful stuff on here :
D.

Here is my webpage 点击下载: help.dedecms.com/.../193463
Zacytuj
 
 
Winnie
#113 Winnie
29 lipca 2020, 21:12
Thanks for finally writing about >Wydarzenia - styczeń II_2020.
Zacytuj
 
 
Kristine
#114 Kristine
31 lipca 2020, 09:07
I'd incessantly want to be update on new articles on this site,
saved to my bookmarks!

Stop by my webpage Cannwell CBD: forum.ac-jete.it/.../
Zacytuj
 
 
Bret
#115 Bret
1 sierpnia 2020, 09:06
Simply wanna comment that you have a very nice web site, I love the pattern it really stands out.



Look into my website: eancorpstudios.com/.../: xn--80agvt.xn--p1ai/.../...
Zacytuj
 
 
Alvaro
#116 Alvaro
2 sierpnia 2020, 01:27
Awesome story indeed. My mother has been looking for this info.


my web blog ... www.frvmuskie.com/.../: www.wikzy.com/.../4534985
Zacytuj
 
 
Karry
#117 Karry
2 sierpnia 2020, 05:04
Hi, its fastidious post concerning media print, we all know media
is a enormous source of information.

my website ... abdurahmancoffee.com/.../... urlaubsreise-nach.de/.../70382
Zacytuj
 
 
Wilburn
#118 Wilburn
2 sierpnia 2020, 11:23
Amazing! Its really awesome article, I have got much clear idea concerning from this
paragraph.

Also visit my web site; signaltechwifibooster.net/: www.interleads.net/.../121937
Zacytuj
 
 
Amee
#119 Amee
5 sierpnia 2020, 05:51
obviously like your web site but you have to test the spelling on several of your posts.
Many of them are rife with spelling issues
and I find it very troublesome to tell the reality then again I will definitely come again again.

Also visit my web page :: beauhorn.com/.../: kit.hi-ho.ne.jp/.../...
Zacytuj