Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - styczeń I_2020.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
2 stycznia. Odwieszony sędzia Juszczyszyn nie chce spokornieć i wezwał Agnieszkę Kaczmarską, szefową Kancelarii Sejmu, na przesłuchanie w SR w Olsztynie, w celu złożenia wyjaśnień, dlaczego nie wykonała polecenia (wyroku) sądu, dotyczącego list poparcia dla sędziów neo-KRS-u. Ciekawe, co PiS wymyśli, żeby tego przesłuchania uniknąć? Prezes RODO tu nie pomoże, bo te listy mają być przedstawione sądowi a nie upublicznione.


Polski Fundusz Narodowy (PFN – tak dla przypomnienia) ogłosił właśnie, że w roku 2018 wydał na swoją działalność 111 milionów złotych. Są to pieniądze spółek SP a więc społeczne. Kwota jest porównywalna z tą, którą rocznie zbiera WOŚP. Wiadomo, ile dobrego można zrobić za zbiórki WOŚP. Co dobrego za swoje wydatki zrobiła PFN? – Wynajęła za 5 milionów jacht, który miał reklamować nasz kraj a któremu szybko złamał się maszt i od miesięcy jest naprawiany w jakimś porcie. Ile powinien wynosić czas potrzebny na wymianę masztu? – Może tydzień, z pewnością nie wiele miesięcy, chyba że jest to szrot i złamany maszt jest jedynie wymówką. Kolejne miliony wydano na spoty z jakimiś amerykańskimi aktorami z demobilu. Czy Polska musi wydawać setki milionów na budowanie swojego PR-u w wątpliwy sposób, czy raczej na obronę swojego dobrego imienia? Czy taki sposób wydawania publicznego grosza jest uczciwy? Czy nasze sukcesy gospodarcze, nagroda Nobla, wspaniała opinia o Polakach – emigrantach w licznych krajach nie są lepszą reklamą Polski  od tej – naciąganej – rządowej? Czy PFN nie jest kolejnym niewypałem albo raczej pomysłem na obłowienie się kolejnych tuzów PiS-u pod przykrywką budowania PR-u Polski?


3 stycznia. Kancelaria Prezydenta wydała oświadczenie, że oczekuje on, iż Marszałek Grodzki odwoła swoją wizytę w Brukseli, planowaną na 8 stycznia. Szczerski powiedział, że jeśli Grodzki poleci 8 stycznia na spotkanie z Vierą Jourową to „zapisze się do gry w orkiestrze Putina”.  Równocześnie TVP Info podało, że „znalazła się” kolejna osoba, która wręczyła kilkadziesiąt lat temu łapówkę Grodzkiemu, gdy był on ordynatorem szpitala w Szczecinie. Ma to być jakiś mężczyzna, który rzekomo, w roku 1994, wręczył mu 400 złotych za operację. Widać, że PiS ma z Grodzkim coraz większy problem i nie bardzo wie, jak sobie z nim poradzić.
     Widać też, że PR-owcy PiS-u są zwykłymi, bezmyślnymi durniami. W roku 1994 Polacy liczyli swoje wynagrodzenia w milionach. Danie wtedy komuś 400 złotych łapówki byłoby kpiną z obdarowanego. Niedługo potem, bo od 1 stycznia 1995, po dewaluacji, te 400 złotych miały wartość 4 groszy. Pomawiający Grodzkiego o taką łapówkę sami więc zapędzili się w kozi róg.


7 stycznia. Marszałek Grodzki razem z Jackiem Dubois, swoim adwokatem, wystąpili na konferencji prasowej, poświęconej anonimowym oskarżeniom o branie łapówek przed kilkudziesięcioma laty gdy był ordynatorem szpitala w Szczecinie. Z informacji przekazanych na tej konferencji wynika, chociaż nie wprost, że za całą ta aferą stoi jeden ośrodek, prawdopodobnie PiS-owski ze swoimi służbami, którzy chcą doprowadzić do odzyskania Senatu przez rządzącą partię. Robi się coraz ciekawiej, bo zleceniodawcy tej akcji coraz bardziej się pogrążają a przy okazji wykazują swoją bezsilność. W ramach pytań od dziennikarzy niebywały popis dał jakiś osobnik z TVP Info (nazwiska nie dosłyszałem). Popis ten przypominał „patriotyczne występy” z czasów głębokiej komuny, po których można było pytać „którędy do kasy?’
     Marszałek Tomasz Grodzki: - „To atak na Senat RP i instytucję marszałka Senatu. Dlatego wzywam ABW do pomocy w wyjaśnieniu kto za tym stoi i jakie są motywy tych działań. Bo ta akcja, którą nazywam SENATGATE wydaje się być elementem większego planu, nie wiem czyjego”.
     PiS oferował Grodzkiemu, w ramach przekupstwa, stanowisko ministra zdrowia. Chciał mieć w swoim rządzie łapówkarza?  Z grupy dziennikarzy, specjalizujących się w opluwaniu Grodzkiego na czoło wysunął się dzisiaj T. Sakiewicz. Co na to Kurski, bracia Karnowscy, czy Paweł Lisicki? Czyżby mieli jakieś wątpliwości? Widać teraz jasno po co PiS ma służby, prokuraturę i policję. Widać też, dlaczego tak rozpaczliwie próbuje podporządkować sobie sądy i „zrepolonizować” media.


8 stycznia. W ramach odwetu za zabicie generała Sulejmaniego Iran zaatakował rakietami dwie bazy w Iraku, wykorzystywane przez NATO, w tym przez Amerykanów i Polaków. Spadły na nie łącznie 22 rakiety typu ziemia – ziemia. Podobno nikt nie odniósł obrażeń, czyli – jak twierdzą komentatorzy – był to atak uzgodniony między obu stronami a przynajmniej odbywający się przy pełnej świadomości i wiedzy Amerykanów.


Dwie minuty po starcie z lotniska w Teheranie rozbił się ukraiński Boeing 737 ze 176 osobami na pokładzie. Zginęli wszyscy – obywatele Kanady, Iranu, Ukrainy, Szwecji, Afganistanu i Niemiec. Początkowo podano, że przyczyną katastrofy była awaria silnika, po oświadczeniu jednak rządu irańskiego, że nie odda czarnych skrzynek, pojawiły się podejrzenia o zamach. Z każdą upływającą godziną te podejrzenia się urealniają i jest już niemal pewne, że samolot ten – prawdopodobnie pomyłkowo – zestrzelili Irańczycy.


10 stycznia. Czytam, że w Sądzie Rejonowym w Elblągu, na dzień przed jutrzejszym protestem sędziów pod hasłem MARSZ TYSIĄCA TÓG zarekwirowano wszystkie sędziowskie togi i zdeponowano je w gabinecie prezes tego sądu, Agnieszki Walkowiak. Zwrot tóg ma mieć miejsce w poniedziałek.
     Tak się lekko zastanawiam, czy to jeszcze tylko obciach, śmieszność i brak poczucia przyzwoitości, czy już zwykłe chamstwo i prostactwo? Bareja ciągle nam patronuje. Pisowska pomysłowość nie ma granic, przekracza poziom groteski. Chociaż …. w sumie prezes Walkowiak postąpiła po ludzku, bo mogła przecież kazać połamać swoim sędziom nogi, żeby na ten marsz nie mogli iść.


Dzisiaj i wczoraj, na zaproszenie Grodzkiego, przebywali w Warszawie przedstawiciele Komisji Weneckiej. Swoją opinię na temat „ustawy kagańcowej” Komisja ta ma przedstawić do najbliższej środy.

Komentarze  

 
Taurus
+3 [3] #41 Taurus
16 stycznia 2020, 15:35
I jeszcze jedno. Prawdopodobnie PiS w Sejmie tą ustawę przeforsuje, kompromitując się do końca. Nie ma tego złego ..... Zdecydowana większość sędziów i tak się tych restrykcji nie przestraszy. Jej przyjęcie będzie więc dla pisu zwycięstwem pyrrusowym, spowoduje jeszcze większy chaos w naszym wymiarze sprawiedliwości. Tego gina nikt nie jest w stanie zagonić na powrót do butelki.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #42 wujek_manfred
16 stycznia 2020, 16:40
prezes pan napisał:
anonimowa, a zatem nieprzydatna. Będziemy zobowiązani za publikację podpisów bądź listy osób, które opinię stworzyły.
Nie dość że pisdu to kurwy, komuniści, złodzieje, i pachołki Moskwy, to na dodatek... analfabeci.


Zobowiązani to wy będziecie - stawić się w zakładzie karnym do odbycia wyroku. Jak wam go ktoś przeczyta. Jak mnie cieszy ten wasz paniczny kwik - słychać wycie - znakomicie. :lol:
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #43 wujek_manfred
16 stycznia 2020, 19:53
Chyba komuś się nie spodobało, że z donosów za pół miliona złotych gówno wyszło. :lol:
tvn24.pl/polska/szef-cba-ernest-bejda-odwolal-dwoch-kluczowych-dyrektorow-3083719
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #44 prezes pan
17 stycznia 2020, 08:06
Cytat:
Nie dość że pisdu to kurwy, komuniści, złodzieje, i pachołki Moskwy, to na dodatek... analfabeci.
Co żeś .ujku popodkreślał?. Analfabeto, popleczniku komunistów i złodziei.
Pierwszą stronę rezolucji podjętej przez PE ws. Polski, której wartość jest niższa niż wartość papieru, na którym została wydrukowana.
Sporządzona na podstawie komentarzy autorstwa jakiś kumpli kasty.

Pokaż cieciu, kto się pod tą rezolucją podpisał z nazwiska i imienia.

Tu masz linki do tego gówna. Gdzie podpisy sporządzających opinię?
www.google.com/.../
venice.coe.int/.../...)002-e#

PS
Ja też mogę napisać rezolucję, że wg opinii Jarosława niejaki .ujek m to ciul i hochsztapler, typ spod ciemnej gwiazdy i na dodatek beznadziejny hejter.
W tym przypadku Jarosław ma rację, więc mam odwagę się pod tym podpisać, co niniejszym czynię.
Opinię sporządził:
Prezes Pan.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #45 wujek_manfred
17 stycznia 2020, 08:27
prezes pan napisał:

Pierwszą stronę rezolucji podjętej przez PE ws. Polski, której wartość jest niższa niż wartość papieru, na którym została wydrukowana.

No i się zgadza - jesteś analfabetą. Na stronie napisane takimi wołami że to pilna opinia KW w sprawie Polski, wśród autorów człowiek z USA - które nie mają swoich posłów w PE, natomiast przynależą do KW - a ty tu widzisz "rezolucję PE".

Tak na marginesie - człowiek tow. Trumpa pisze ci że nie masz racji, a przecież, jak sam kiedyś pisałeś, "trzeba wykonywać zalecenia amerykanów".
WASZ PAN Z BIAŁEGO DOMU WYDAŁ WAM ROZKAZ, NIEWOLNICY, WIĘC MARSZ WYCOFYWAĆ TE PRZEPISY - BO JAK NIE TO WAS WYBATOŻY I WPROWADZI NA POWRÓT WIZY NA PLANTACJĘ BAWEŁNY!!!

I STÓJ JAK TO CZYTASZ!!!!!!

"Rudy Donald T. dyktuje rozkazy białemu niewolnikowi".
Kolekcja "Wina Tuska", własność anonimowego prezesa z Żoliborza. :lol:
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#46 LeonardDem
18 stycznia 2020, 20:20
Highly insightful....looking forth to visiting again.

de.detoxyn.org/: de.detoxyn.org/
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#47 LeonardDem
18 stycznia 2020, 22:53
Great website you possess in here.

de.global-box.net/: de.global-box.net/site-map/
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#48 Hectordetry
22 stycznia 2020, 07:04
testosteron propionate opinie: nl.t-booster2020.com/.../

Maintain the excellent work and generating the group!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#49 Hectordetry
22 stycznia 2020, 10:41
lever detox: nl.cgtribc.org/lever-detox/

Extremely revealing looking forth to visiting again.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#50 Hectordetry
22 stycznia 2020, 10:43
dearjoy.fr/pour-bander/: dearjoy.fr/pour-bander/

Sustain the spectacular work !! Lovin' it!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#51 Hectordetry
22 stycznia 2020, 14:20
suplementos de testosterona: es.t-booster.org/.../

Wow because this is excellent job! Congrats and keep it up.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#52 Hectordetry
22 stycznia 2020, 21:44
bloggg.org/.../: bloggg.org/.../

Particularly instructive, looking forth to returning.
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#53 HerbertTassy
22 stycznia 2020, 22:08
Wow, lovely website. Thnx ... baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#54 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 01:52
Wow, attractive portal. Thnx ... machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#55 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 09:21
Amazing this is a invaluable internet site. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#56 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 13:08
Hello, great internet site you've right now. zdravotnidesign.cz/.../: zdravotnidesign.cz/pro-flexen/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#57 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 20:34
Just wished to emphasize Now i'm grateful that i stumbled on the web page! laboratoriogiganti.it/.../: laboratoriogiganti.it/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#58 StacyReams
25 stycznia 2020, 02:13
Surprisingly purchaser pleasant placement. Massive communication close by on insufficient clicks. bkproma.it/.../: bkproma.it/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#59 StacyReams
25 stycznia 2020, 17:10
Passion the locale-- surely particular friendly and serious deals to take in! mettere su massa muscolare: juventusdomo.it/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#60 StacyReams
26 stycznia 2020, 00:34
Wow, satisfactory portal. Thnx ... esercizi per allargare spalle e schiena: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#61 WayneNah
26 stycznia 2020, 04:39
Excellent page, Prolong the gear bother. With thanks. per far crescere il pene: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#62 WayneNah
26 stycznia 2020, 15:47
Solely needed to aver I'm beholden to I came in your page! azizapublishing.com/.../: azizapublishing.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#63 WayneNah
28 stycznia 2020, 04:25
Important internet neighbourhood! It looks outrageously expert! Support the gargantuan area! bijwerkingen testosteron kuur: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#64 WayneNah
29 stycznia 2020, 15:38
Very salutary, looking frontward to visiting again. misurarsi il pene: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#65 WayneNah
30 stycznia 2020, 22:51
Surprisingly particular agreeable placement. Enormous word offered on couple of gos to. fr.musclemass.space/.../: fr.musclemass.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#66 WayneNah
31 stycznia 2020, 03:29
Important website! It looks exceptionally expert! Safeguard up the data d fabric mission! juventusdomo.it/.../: juventusdomo.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#67 WayneNah
31 stycznia 2020, 12:43
Whoa such a useful internet instal. erofertil avis: www.swift-italia.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#68 WayneNah
31 stycznia 2020, 17:20
Your evidence is measure unrivalled. steroidi per muscoli: it.musclemass.space/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać