Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień III_2019.

20 grudnia. Komisja Europejska zwróciła się pisemnie do prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i marszałków obu izb naszego parlamentu o zatrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o sądach (ustawa „kagańcowa”). Ogłosił to jej rzecznik prasowy. KE ocenia, że przepisy zawarte w procedowanej ustawie zagrażają praworządności i są sprzeczne z wartościami unijnymi. Komisja sugeruje też, aby reformy w sądownictwie władze polskie konsultowały z Komisją Wenecką.
     PiS przepchnął tą ustawę przez Sejm w swoim stylu. Dyskusja w Komisji po pierwszym czytaniu trwała ponad 10 godzin i skończyła się po godzinie 5:00 rano. Potem było drugie czytanie i – zaraz po nim – głosowania, bez możliwości zadawania pytań przez posłów. Teraz będzie Senat i Duda, o ile w jakiś sposób nie zablokuje tego KE.


23 grudnia. Duda, zwany prezydentem, wypowiedział się – w sposób skandaliczny – na temat postawy pani Gersdorf, I Prezes SN. Skomentował to Jerzy Stępień, były prezes TK. – „Pan Andrzej Duda w ogóle zapomniał gdzie są granice. Sam się nakręca we wrogości do sędziów i sądownictwa. Skoro zachowuje się w taki sposób, to niech nie spodziewa się szacunku do własnej osoby. To rodzaj prowokacji i najlepszy dowód na to, że pan prezydent psychicznie nie dorósł do piastowanego stanowiska”.


28 grudnia. Mniej więcej tydzień temu Putin przypisał Polsce współpracę z III Rzeszą i tym samym współsprawstwo w wybuchu II wojny światowej. Zarzut więcej niż absurdalny, świadczy jednak o jakimś działaniu politycznym, które Putin zamierza stosować wobec naszego kraju. Trudno do końca przewidzieć ten kierunek, wiadomo jednak, że po tym gadzie nie można się spodziewać niczego dobrego.     Oświadczenie Putina wprowadziło czołowych polityków rządzącej PiS w ogromną rozterkę. W normalnych warunkach nie byłoby problemu z ośmieszeniem takich zarzutów, jednak ….. żyjemy w sytuacji politycznie głęboko nienormalnej – Polacy są podzieleni jak chyba nigdy dotąd, nasza pozycja w UE jest więcej niż słaba, Francuzi i Niemcy a nawet Izrael robią interesy z Rosją ponad naszymi głowami i – najczęściej – wbrew naszym interesom, grupa V4 praktycznie nie działa, Trójmorze jest głęboko teoretyczne i nawet Ukraina nas olewa. Putin, doświadczony komuch i jeszcze bardziej doświadczony, wysoki oficer KGB, potrafi takie sytuacje wykorzystywać, więc gra nam bezczelnie na nosie. U takich ludzi nie ma przypadkowości ani spontaniczności.
     Swoim oświadczeniem Putin tak zaskoczył nasz rząd, że ten nie wiedział, co robić – zareagować ostro, czy może udawać, że nic się nie stało? Dopiero po kilku dniach wezwano więc do MSZ rosyjskiego ambasadora, po tygodniu Matołuszek bąknął, że „nie pozwoli, żeby z katów czyniono ofiary i odwrotnie” a Duda, zwany prezydentem, ma zabrać w tej sprawie głos dopiero po Trzech Królach, czyli – pewnie – jak mu zwykły poseł prześle wytyczne.
     Ktoś kiedyś powiedział, że w Rosji najbardziej nieprzewidywalna jest przeszłość. Putin chce za wszelką cenę odbudować Imperium. Chce, żeby szacunek innych do Rosji wynikał ze strachu. Polska zawsze stała temu imperium kością w gardle, dlatego ten dyktatorek chce  maksymalnie osłabić pozycję naszego Narodu i Państwa w świecie. Państwa, które w tamtym czasie odrzuciło wszelkie namowy Hitlera i zachowało się honorowo, chociaż mogło przecież zachować się jak Węgry, Rumunia, Włochy czy Słowacja.
     To, co robi Putin jest desperacką ale ściśle kontrolowaną histerią, żeby ratować własną, marną reputację w Rosji, gdzie ma ogromne kłopoty wizerunkowe, wynikające z fatalnej sytuacji ekonomicznej tego kraju, kłopotów z NS-2, sankcji za aneksję Krymu i inwazję na Donbas, bojkotu rosyjskich sportowców na imprezach międzynarodowych, …… , itd., itd.


29 grudnia. Marszałek Grodzki poinformował, jak będzie przebiegało w Senacie procedowanie tzw. ustawy kagańcowej. Marszałek wraz z grupą prawników ma się najpierw, 8 stycznia, spotkać się w tej sprawie z Verą Jourovą  a – następnie – zaprosić do dyskusji w komisjach senackich przedstawicieli Komisji Weneckiej, środowisk sędziowskich i prokuratorskich a także różnych organizacji społecznych. Taka postawa Marszałka Grodzkiego wywołuje potworną wściekłość w PiS-ie. Pooglądałem sobie celowo TVP Info. To, co tam wygadują, ich wysiłki, żeby udowodnić mu korupcję dwadzieścia lat wcześniej, gdy był ordynatorem szpitala w Szczecinie, przekraczają wszelkie granice. Myślę, że prawnicy Marszałka powinni zaskarżyć tą stację w sądzie, domagając się odpowiednio wysokiej nawiązki finansowej na cele społeczne. Inaczej ci „oskarżyciele” się nie uspokoją.


30 grudnia. Coraz więcej spraw stawianych jest na głowie, czy też – jeśli ktoś woli – odwracanych nogami do góry. Jacek Kurski - na przykład - zaapelował o rzetelność mediów. To tak trochę w stylu Putina, który zarzucił Polsce wywołanie II wojny światowej. Takie to prymitywne, że nawet śmiać się już z tego nie da. W ramach realizacji swojej "misji" TVP mianowała Zenka Martyniuka ina ikonę polskości. Argumentem nie do przebicia był fakt, że jego benefis obejrzało 4 miliony telewidzów. Myślę, że gdyby TVP nakręciła ostrego pornola, to by go obejrzało może i 8 milionów śliniących się tele-coś-tam i to by dopiero była "misja". W szarych latach PRL-u TVP stać było na Kabaret Starszych Panów, czy Kabaret Olgi Lipińskiej a teraz? Chciałoby się powiedzieć "jakie czasy i jakie kierownictwo TV, taki Niemen".


31 grudnia. Sylwester, pora na życzenia noworoczne. Poza zdrowiem i pasmem sukcesów osobistych życzmy sobie zasypania, chociaż częściowego, podziałów dokonanych w Narodzie a szczególnie:
- żeby polską rządził rząd a nie jeden „zwykły poseł” z Żoliborza, mający zapędy dyktatorskie;
- żeby premierem był człowiek porządny i mądry a nie krętacz i kłamca, skazany wyrokami   sądów;
- żeby fotel Prezydenta zajmowała osoba godna szacunku a nie wydmuszka na usługach jednej       partii.
  Żeby Prezydent stał rzeczywiście na straży Konstytucji a nie ją nagminnie łamał;
- żeby w kraju rozkwitła demokracja zamiast pisokracji;
- żeby szefami instytucji państwowych byli ludzie godni zaufania a nie przestępcy i sutenerzy;
- żeby ludzie typu Marian Banaś nie mieli już nigdy możliwości kpienia sobie ze społeczeństwa,
  poprzez składanie mu życzeń bożonarodzeniowych w formie wystąpienia publicznego;
- żeby wymiar sprawiedliwości był prawdziwie zabezpieczoną konstytucyjnie, trzecią władzą a nie
  pisowskim folwarkiem, nadzorowanym przez Ziobrowych prokuratorów;
- żeby nasze prawo pozwalało eliminować z życia publicznego kacyków i politykierów, dzielących
  Naród i siejących w nim nienawiść;
- żeby KK i jego hierarchowie stali na straży moralności a nie bawili się w uprawianie polityki;
- żeby w naszym Parlamencie nie postponowano już więcej prawa poprzez nadużywanie   możliwości składanie poselskich projektów ustaw zamiast ustaw rządowych;
- żeby wróciła jedność narodowa i solidarność.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [4] #41 wujek_manfred
8 stycznia 2020, 23:17
prezes pan napisał:

Proszę. Tu masz szczegółowo. Ze skanami.
tvp.info/.../...

TVP? To jakiś dowcip? Tego gówna nawet kijem nie dotknę. Masz dać wiarygodne źródło - a jak nie, to spierdalaj.

Albo zaczekaj, bo coś ci powiem. Jakbyście mieli coś na Pana Marszałka, to jużbyście tego użyli na wejściu by go do pisdu przeciągnąć - tak jak zrobiliście to z kałużą. A wy co?A wy poszliście do niego z teką ministra zdrowia - a on was wypierdolił za drzwi. Każdy z was za taką fuchę by matkę rodzoną oddał, a on plunął na waszą korupcyjna propozycję. I to was boli - bo na dzień dobry okazał się pierdyliard razy lepszy od was wszystkich razem wziętych, wy kurwy sprzedajne.

Ale powiem ci coś jeszcze - was przede wszystkim boli to, że wasz karypel z metra cięty ma magazyn teczek, a w nim haka na każdego z was - a na Pana Marszałka gówno ma. Nawet o samochód nie było jak się przyczepić, bo w leasingu i ma pokrycie w dochodach. Szeregowy każdego z was trzyma obcęgami za jaja, a Panu Marszałkowi może skoczyć - i to was boli.

Fakt że przy takich nakładach gówno możecie na niego znaleźć pokazuje że Pan Marszałek jest naprawdę kryształowy - przy banasiu wystarczył średnio rozgarnięty pismak i kilka dni by wszystko runęło jak domek z kart.

Jeżeli doczytałeś do tego miejsca - to teraz spierdalaj, wolno ci.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [4] #42 llortcik
9 stycznia 2020, 00:35
Simon napisał:
Słyszeliście, czemu Andżej do Izraela nie jedzie na te obchody? Ponoć jest strach, że opowie dowcip o Żydach.
:D

Dobrze, że nie jedzie. Swoimi wrzaskami zamieniłby w piasek ruiny Jerycha.
Ale co robili prapolskie dyplomatołki, że po raz pierwszy w dziejach rocznicę wyzwolenia obozu obchodzi się poza Polska?
Cztery lara starań:
1. Ustawa Jakiego
2. Wielbienie i patronowanie współkombatantom gestapo z Brygady Świętokrzyskiej
3. W 2018 r. torowanie drogi naziolom na ulicach Warszawy
4. Bezkarność i stołki u pana Zbyszka dla czczących urodziny wodza.
5. Blokowanie powołania dyrektora Polin
Czegóż chcieć więcej skoro "dobra zmiana" wstała z kolan, by pokazać swą miałkość. Wstyd dla Polski, że w ramach retorsji za kłamstwa Putina Adrianek obraża pamięć ofiar Holokaustu.
wyborcza.pl/.../

Pinokio poczuł się Janosikiem i ogłosił, że zajumał budżetowi cały deficyt, obdzielając nim samorządy, niepełnosprawnych i przyszłe pokolenia. Cud, że nie zostawił nic dla siebie czy na produkcję kolejnych kryształów.

Przez cały dzień "dobra zmiana" zapewniała, że polscy żołnierze w atakowanych bazach w Iraku są bezpieczni, a zwoływanie posiedzenia RBN jest zbędne, bowiem opozycja ma popierać działania rządu nawet ich nie znając.
Wieczorem porażające źródełka informacji rządu i Adrianka odtajnił sam Mabena.
Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [4] #43 llortcik
9 stycznia 2020, 00:56
wujek_manfred napisał:

Albo zaczekaj, bo coś ci powiem. Jakbyście mieli coś na Pana Marszałka, to jużbyście tego użyli na wejściu by go do pisdu przeciągnąć - tak jak zrobiliście to z kałużą. A wy co?A wy poszliście do niego z teką ministra zdrowia - a on was wypierdolił za drzwi. Każdy z was za taką fuchę by matkę rodzoną oddał, a on plunął na waszą korupcyjna propozycję. I to was boli - bo na dzień dobry okazał się pierdyliard razy lepszy od was wszystkich razem wziętych, wy kurwy sprzedajne.

Ale powiem ci coś jeszcze - was przede wszystkim boli to, że wasz karypel z metra cięty ma magazyn teczek, a w nim haka na każdego z was - a na Pana Marszałka gówno ma. Nawet o samochód nie było jak się przyczepić, bo w leasingu i ma pokrycie w dochodach. Szeregowy każdego z was trzyma obcęgami za jaja, a Panu Marszałkowi może skoczyć - i to was boli.

Fakt że przy takich nakładach gówno możecie na niego znaleźć pokazuje że Pan Marszałek jest naprawdę kryształowy - przy banasiu wystarczył średnio rozgarnięty pismak i kilka dni by wszystko runęło jak domek z kart.
NowoMiejskie Piliczki powinny zaćwierkać, że też chcą wspomożenia w zamian traumę po leczeniu ich przez przez Karczewskiego.
Chyba Jacusia Kurskiego, który własnemu dziecku nie płaci alimentów by wspomóc kwotą 5 tys. złotych każdego pacjenta Pana Marszałka jeszcze stać.
Choć kto wie, jakie wspomożenie dostanie po otrzymaniu pełnej bazy.
źródło: wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #44 wujek_manfred
9 stycznia 2020, 09:10
Na nim to nie zrobi wrażenia - według niego dzieci nie są do leczenia, tylko do gwałcenia. Ciumkacz tak go nauczył.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #45 prezes pan
9 stycznia 2020, 12:47
Pajacowanie Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dobiega końca.
CBA apeluje do osób, które wręczyły łapówki lekarzom ze specjalistycznego szpitala im. Sokołowskiego w Szczecinie o kontakt. Przy dobrowolnym zgłoszeniu osoby te objęte będą klauzulą niekaralności. Śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek przez T. Grodzkiego.

Marszałek Grodzki powinien być jak najszybciej zneutralizowany, dla dobra Polski.
Objęcie przez niego funkcji Marszałka Senatu, to tak jak danie brzytwy do ręki małpie.
Jego poczynania zagrażają bezpieczeństwu kraju i zaburzają spokój milionów Polaków.
Spotkał się z ambasadorem Federacji Rosyjskiej Sergejem Andreevem, mimo że dwie godziny wcześniej Władimir Putin na spotkaniu z dziennikarzami skrytykował przyjętą przez Parlament Europejski rezolucję dotyczącą wybuchu II wojny światowej. W swojej wypowiedzi prezydent Rosji tłumaczył, że Armia Czerwona 17 września weszła na nasze terytorium i rozpoczęła okupację, „bo polski rząd utracił kontrolę nad siłami zbrojnymi”.
Tomasz Grodzki, zaraz później po wypowiedzi Putina zaprasza do siebie Ambasadora Rosji – uśmiechają się, robią sobie razem zdjęcia. – Nie da się w ten sposób prowadzić polskiej polityki.
Zapraszanie przez Grodzkiego Komisji Weneckiej i konsultacje z Komisją Europejską to „wprowadzanie trzeciej i czwartej izby do polskiego parlamentu”. Marszałek Senatu próbuje zmieniać ustrój Polski.
Człowiekiem poświadczającym o uczciwości marszałka Grodzkiego jest funkcjonariusz UB, który pisał donosy na swoją żonę i jej rodzinę, a w podróż do Brukseli, by prosić o zgodę na zmianę prawa Grodzki poleciał z żoną szefa WSI.

Zabranie małpie brzytwy, sytuacji nie zmieni. Trzeba zabrać też małpę.
Skoro nie potrafi sam rozwiązać problemów to nie powinien zajmować miejsca w senacie.
Grodzki nie tylko powinien stracić funkcje marszałka. Powinien odejść w niebyt.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #46 wujek_manfred
9 stycznia 2020, 13:36
prezes pan napisał:

CBA apeluje do osób, które wręczyły łapówki lekarzom ze specjalistycznego szpitala im. Sokołowskiego w Szczecinie o kontakt. Przy dobrowolnym zgłoszeniu osoby te objęte będą klauzulą niekaralności. Śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek przez T. Grodzkiego.

BUAHAHAHAHAHA, taka bzdura kompromitująca CBA, a ty ją jeszcze powtarzasz. No ale spoko - do tej pory gadałeś bzdury, dlaczego miałbyś coś zmieniać. :lol:

Podsumujmy - toczy się śledztwo, rajt?
CBA wzywa łapowników by sami się zgłaszali, to unikną kary, rajt?
Warunkiem uniknięcia kary jest aby CBA wcześniej nie wiedziało o przestępstwie - RAJT?
Tylko skoro nie wie o przestępstwie - to w jakiej sprawie toczy się śledztwo? :D
Geniusze śledczy - błagają przestępców by sami się do nich zgłaszali. :lol:

Ten wasz ból dupy to taki miód na moje serce, od razu mi humor poprawia. Słychać wycie - znakomicie. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #47 Simon
9 stycznia 2020, 14:33
My tu gadu gadu o pisich urojeniach - a tu o prawdziwych przestępcach:

"Jest akt oskarżenia przeciwko Markowi Chrzanowskiemu w sprawie "afery KNF"

Prokuratura Krajowa skierowała do Sądu Rejonowego dla Warszawy-Śródmieście akt oskarżenia przeciwko byłemu przewodniczącemu Komisji Nadzoru Finansowego Markowi Chrzanowskiemu."
Na początek grozi mu dziesięć lat więzienia.

Nawet mi go szoda, bo to chyba był tylko urzędnik bez kręgosłupa, wykorzystany przez wyżej postawionych pisich mafiozów. Ale to kiedyś jeszcze wypłynie.

No cóż, kto się z PISem zadaje, ten od PISu ginie. Szkoda, że cały kraj się z tą mafią zadał...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #48 Simon
9 stycznia 2020, 14:39
Choć pewnie dużej krzywdy mu nie zrobią, bo to pisiak. Pamiętamy wszak, jak dali mu czas na zatarcie śladów. Ale widocznie całkiem zamieść pod dywan się nie dało :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #49 Taurus
9 stycznia 2020, 14:47
Cytat:
Grodzki nie tylko powinien stracić funkcje marszałka. Powinien odejść w niebyt.
Jak Prezydent Adamowicz?

Cytat:
Marszałek Grodzki powinien być jak najszybciej zneutralizowany, dla dobra Polski.
Objęcie przez niego funkcji Marszałka Senatu, to tak jak danie brzytwy do ręki małpie.
Stwierdziła nowotarska małpa.
Śnijcie, śnijcie a Grodzki niech robi swoje.

Cytat:
Tylko skoro nie wie o przestępstwie - to w jakiej sprawie toczy się śledztwo? :D
Bo fakty nie mają znaczenia. Bo jeśli ich nie ma, to trzeba "znależć". Bo Grodzki zakłóca sen i denerwuje samego kulawego a to jest nie do wybaczenia. "Powinien być więc dla dobra Polski (czytaj: PiS-u) zneutralizowany" a nawet zutylizowany. Bo każdy element opozycji trzeba wypalać gorącym żelazem.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #50 wujek_manfred
9 stycznia 2020, 15:36
To insza inszość, ale teraz sobie wyobraźmy że ktoś jest na tyle głupi że zgłasza się do tego CBA. W tym momencie:
- albo idzie siedzieć za łapownictwo czynne - jeżeli to prawda, bo skoro jest śledztwo, to o klauzuli niekaralności nie ma mowy.
- albo idzie siedzieć za fałszywe zeznania jeżeli nieprawda - i tak pewnie jest, skoro biedne CBA już zaczęło błagać ludzi by ktokolwiek im coś dał, bo sami nic nie umieją znaleźć.

Generalnie jakby nie było, każdy kto w tej sprawie spróbuje współpracować z pisdu skończy jak falenta. Co akurat w przypadku współpracy z pisdu nie jest nowością - od Leppera poczynając, na chujnym duchu kończąc.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #51 prezes pan
10 stycznia 2020, 09:49
Cytat:
bo skoro jest śledztwo, to o klauzuli niekaralności nie ma mowy.
Co z tego że jest śledztwo.
Jeżeli w czasie śledztwa organ powołany do ścigania przestępstw ujawni, że dana osoba wręczyła łapówkę, to ta osoba poniesie karę. Dlatego potencjalni sprawcy powinni się ujawnić, póki jeszcze nikt o nich nie wie.
To jest, jak ze świętą spowiedzią. Póki człowiek żyje zawsze może się wyspowiadać. Później nie ma uproś.
To czy śledztwo jest w toku nie ma znaczenia, póki sprawca nie jest znany.
Z klauzuli niekaralności, o której mowa w art. 230a par. 3 kk tj. Nie podlega karze sprawca jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.

Dlatego już wkrótce Grodzki out!
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #52 wujek_manfred
10 stycznia 2020, 10:06
No i po co łżesz? Tu nie ma ciemnego luda (poza tobą) który dałby się nabrać. Klauzula niekaralności działa - co wprost wynika z treści przepisu - jeżeli organ nie wie o przestępstwie. A skoro prowadzi śledztwo, to o przestępstwie wie - w postanowieniu o wszczęciu musi wskazać jakiego przestępstwa dotyczy śledztwo, a skoro je wskazuje, to musi o nim wiedzieć. Tak że bredzisz, co nie jest niczym nowym w twoim wykonaniu.

Ale ból zadka po utracie fuszki "dla idei" bezcenny. Kwicz świnio jak najdłużej i jak najgłośniej - słucham tego kwiku z nieukrywaną przyjemnością. :lol:
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #53 prezes pan
10 stycznia 2020, 11:35
Cytat:
A skoro prowadzi śledztwo, to o przestępstwie wie - w postanowieniu o wszczęciu musi wskazać jakiego przestępstwa dotyczy śledztwo, a skoro je wskazuje, to musi o nim wiedzieć. Tak że bredzisz, co nie jest niczym nowym w twoim wykonaniu.
Qrwa, co za jełop. Lepiej już nic nie pisz.
Przynajmniej przyznajesz, że było przestępstwo i Grodzki jest umoczony.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #54 wujek_manfred
10 stycznia 2020, 11:48
Oczywiście że było przestępstwo, nawet kilka:
1) pomówienie funkcjonariusza publicznego - bo takim jest Pan Marszałek
2) nakłanianie do składania fałszywych zeznań - próby kupowania donosów za 5 kafli
3) nielegalne pozyskanie danych medycznych - bo próbowano kupować zeznania nie osób przypadkowych, a konkretnie pacjentów Pana Marszałka.

Ale ponieważ Pan Marszałek jest osobą kryształowo uczciwą, to ataki tych kryminalistów istotnej krzywdy mu nie wyrządzą. Wręcz przeciwnie - pokazuję zgniliznę moralną ich zleceniodawców.

Zresztą - skoro pisobolszewia tak wściekle atakuje Pana Marszałka, to właśnie znaczy że robi On dobrą robotę, i pisobolszewia ma się czego bać.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #55 prezes pan
10 stycznia 2020, 12:27
Cytat:
Ale ponieważ Pan Marszałek jest osobą kryształowo uczciwą, to ataki tych kryminalistów istotnej krzywdy mu nie wyrządzą.
Bo poręczają za niego kryształowo czyści ludzie.
he,he,he...

Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #56 Simon
10 stycznia 2020, 12:28
My tu nadal gadu gadu o pislamskich klechdach z mchu i paproci, jaki to Grodzki zły czarodziej i smok wszeteczny, a tu tymczasem PRAWDZIWI złodzieje mają niesłychany rozkwit działalności:

"W ostatnich dniach prezes PiS Jarosław Kaczyński przyjmuje wielu zaskakujących gości. Najpierw "Super Express" zwrócił uwagę, jak do siedziby PiS przy ul. Nowogrodzkiej przyszedł prezes LOT Rafał Milczarski. Przyniósł kilka gadżetów, w tym model samolotu do sklejania, który - jak sprawdzili już internauci - normalnie kosztuje 590 zł. Wizyta Milczarskiego u prezesa PiS miała trwać około pół godziny.
Na tym nie koniec, bo w nocy podczas wizyty w domu Kaczyńskiego na warszawskim Żoliborzu uchwyceni zostali przez "Super Express" także prezes PKN Orlen oraz wicepremier Jacek Sasin. Sasin w nowym rządzie pełni funkcję ministra aktywów państwowych. Pod jego nadzorem jest ponad 200 państwowych spółek, w tym właśnie PKN Orlen.

U polityków PiS słyszymy, że spadek zaufania Nowogrodzkiej do prezesa którejś ze spółek skutkuje dymisją. Widać to po dymisji Woźniaka. - To zmian była dogadana już przed wyborami. Woźniak zrobił w spółce, ale też było na niego sporo narzekań, że prowadził własną, zbyt niezależną politykę - mówi nasz rozmówca."

Capo di tutti capi dzieli łupy...
Zacytuj
 
 
Simon
#57 Simon
10 stycznia 2020, 12:34
"Bo poręczają za niego kryształowo czyści ludzie."

Od czasu, kiedy Karczewski poręczał za Banasia, nic już nie będzie w tej kwestii bardziej kuriozalne :D

Nawiasem mówiąc: gdzie jest ABW w sprawie nieprawnie pobranych przez Karczesia 400 tysięcy? Nie szukają świadków? Nie chodzą po kolędzie do jego szpitala z pięcioma tysiami?
Nie szukają też księdza, co wziął kopertę? Może by go poprosili w sieci, żeby się zgłosił - bo mają ostatnio taki dziwny zwyczaj?

A w burdelu Banasia już byli? Może jakieś małe śledztwo w sprawie latającej koszuli i oskarżeń o nieobyczajne zachowania Kuchcińskiego? Nie? Tak myślałem.

Ludzie widzą. I zapamiętają.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #58 prezes pan
10 stycznia 2020, 13:33
Cytat:
Capo di tutti capi dzieli łupy...
Oj dzieli, dzieli i ludziom rozdaje.
Holy Man!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #59 Simon
10 stycznia 2020, 14:15
"Oj dzieli, dzieli i ludziom rozdaje.
Holy Man!"

No. Nawet wielu z tych ludzi już poznaliśmy, hi, hi.

Notabene, wiadomo, że większość forsy z tych rozmów pójdzie zapewne na cele wyborcze PISu. Że ta formacja nie ma żadnych zahamowań, pokazuje los telewizji... tfu!... "publicznej".

I to jest właśnie prawdziwa korupcja i to milion razy większa, niż udało się pisim do tej pory komukolwiek przylepić.

" Holy man"? Ciekawe kiedy te brakujące parę procent wyborców się zorientuje, że tu spod komeżki ogon wystaje, z bezczelnym chwostem :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #60 Simon
10 stycznia 2020, 14:21
O, np pani Janibce, miłej kobiecince daje - a co ma żałować:

"Na budynku należącym do spółki Srebrna w Warszawie zawisła reklama państwowej spółki PGE. Jednocześnie w radzie nadzorczej PGE i zarządzie Srebrnej zasiada Janina Goss - jedna z najbardziej zaufanych osób prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Energetyczny gigant przekonuje, że reklama trafiła na budynek Srebrnej bez jej wiedzy, a cena była "bardzo atrakcyjna""
We wrześniu pisaliśmy, że Janina Goss - jedna z najbardziej zaufanych osób prezesa PiS - zasiada w dwóch radach nadzorczych państwowych spółek, choć prawo tego zabrania. Nadzór nad spółkami pełni kancelaria premiera, która jednak na pytana o Goss nie odpowiedziała. W PiS obowiązuje zasada, że kto z "panią Janeczką" wojuje, ten od prezesa ginie, więc wszyscy nabierają wody w usta.

Goss ma opinię osoby o hardym charakterze i konfliktowej. A jest też bardzo wpływowa, absolutnie lojalna wobec Jarosława Kaczyńskiego i ma otwarte drzwi do jego gabinetu. To też przyjaciółka domu Kaczyńskich, dobrze znała się z matką braci - Jadwigą Kaczyńską. Pożyczała prezesowi 200 tys. zł, by miał za co zapewnić chorej wówczas matce opiekę pielęgniarską - a to dowód najwyższego zaufania między nimi. Z zamiłowania jest zielarką.

Na ziółka ten holy man pewnie daje :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #61 prezes pan
10 stycznia 2020, 14:23 Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #62 Simon
10 stycznia 2020, 14:32
Gwoli tych paru procent wyborców: przypominam, że pisi sukces jedzie na bardzo wątłej szkapie. Wbrew temu, co wmawiają pislamscy politrucy, PIS wcale nie ma więksxości, a wygrywa wybory dzięki metodzie d'Hondta. Dlatego prezes wszystkich prezesów strzela fochy na Ziobro i Gowina, jak ich partyjki uciułają coś więcej.

Z tych samych powodów twoje bożyszcze klęczy przed takim mało estetycznym ciołkiem z Torunia. Jak to go musi piec i boleć - taki już prawie dyktator, a przed Tadziem klęczy:)

A druga chora nóżka tej habety, to finanse. Nie spodziewali się, że porządzą dłużej niż trzy lata, zaczęli ssać - no i już prawie chabetę zarżnęli.

A jak padnie onaż - dopadną ich te same potwory, które wypuścili z klatki.
Amen
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #63 Simon
10 stycznia 2020, 14:42
Aż mnie naszła taka refleksja: niesamowity jest ten świat - jedak jest rzecż, za którą można lubić Tadzia, ha, ha, ha
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #64 Simon
10 stycznia 2020, 16:07
Z tą reklamą dla Srebrnej to fajniutkie jest: ksiądz, który wziął kopertkę od Kaczyńskiego, jego znajoma od ziółek i jego kierowca przytulili dla jego spółeczki podwieszonej pod instytut imienia wielkiego poległego (co to ma ponoć na banknotach być) forsę od spółki skarbu państwa. Za reklamę na budynku, który sobie niegdyś jeden taki sprytny ideowiec uwłaszczył:)

Ładnie, nie? ABW się wybiera? Nie sądzę, wszak mają dość roboty z tym, żeby ktoś wreszcie te pięć tysi wziął :)

Zresztą, kto by podskoczył pani Janince, ona pisia, więc prawa z założenia - i może sobie w kilku spółkacz wbrew prawu w radach zasiadać.

To że co tam Grodzki?

:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #65 Simon
10 stycznia 2020, 16:55
No to teraz mały teścik na wyobraźnię:

Niejaki Donald Tusk ma sieć powiązanych spółek, które powstały na majątku uwłaszczonym w niejasnych okolicznościach na początku lat 90tych (skarbnik PC poszedł wtedy siedzieć, już wtedy opanowali metodę "na słupa"). TenżeTusk obsadza sobie te spółki radami złożonymi ze swojego kierowcy, koleżanki od ziółek i jakiegoś księdza. A temu księdzu za załatwienie sprawy wręcza kopertę z 50 tysiącami. W międzyczasie załatwia jakieś kredyty na budowy, do których wynajmuje swoich dalekich krewnych. Tych wystawia do wiatru, oszukuje i nie płaci. W międzyczasie załatwia na to kredyt, wzywając do siebie szefa państwowego banku.
Tenże sam Tusk zatrudnia jako swoją sekretarkę i asystentkę panią Basię, wcześniejszą sekretarkę gen. Janiszewskiego - tak, tego z " twardego" skrzydła stanu wojennego, który chciał wprowadzenia wojsk radzieckich i knuł z Moskwą. Onże robi wiceministrem sprawiedliwości sędziego, który wsadzał opozycjonistów za PRL, a szefem komisji sprawiedliwości, a potem sędzią TK prokuratora, który opozycjonistów w PRL oskarżał. Tenże Tusk wreszcie wrzeszczy do swoich przeciwników politycznych per "zdradzieckie mordy", a kiedy traci stanowisko marszałka w senacie dla swojej partii wysyła tajne służby, żeby spróbowały kogiś przekupić, by zniszczyć konkurenta.
Acha - normalne jest, że Tusk kupuje sobie przeciwników politycznych stanowiskami, a jak się nie uda, niszczy ich i ruguje z polityki. Logiczne jest, że partie, które odważyły się z nim na koalicje, rozoadają się - a jego były koalicjant się wiesza. Każdy, kto się z nim zada, orędzej czy później źle kończy.

Tusk mi ni brat, ni swat. Ale, przy najbardziej rozbudowanej wyobraźni, z całym szacunkiem - potraficie sobie to wyobrazić?!
Tylko, że to się dzieje naprawdę. I to nie wina Tuska, tylko tego, który mianował się LEPSZYM SIRTEM, i tak okazuje WZMOŻENIE MORALNE.

Co wtedy pisaliby Karnowscy o Tusku? Semka? Zybertowicz? Jakby sobie podrwiwali Wolski z Pietrzakiem? Co wreszcie wypisywałby miejscowy troll?

No właśnie. Jesteśmy już w tej czarnej dupie tak właśnie urządzeni.
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#66 LeonardDem
19 stycznia 2020, 10:59
Passion the site-- really individual pleasant and lots to see!

testosteron.space/: testosteron.space/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#67 HerbertTassy
22 stycznia 2020, 22:50
I benefit from browsing your websites. Kudos! machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#68 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 02:32
Merely desired to state I'm glad that i came upon your web site! baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#69 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 10:03
Wow, lovely portal. Thnx ... machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#70 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 10:48
You've one of the greatest web sites. depresszio.eu/member-xxl/: depresszio.eu/member-xxl/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#71 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 11:02
Your data is quite important. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#72 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 04:46
Really wished to say I am just pleased I happened on the web site! baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#73 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 16:15
Very good content you have right here. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#74 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 16:29
Appreciate it for sharing this neat web-site. machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#75 StacyReams
25 stycznia 2020, 14:06
Uncountable thanks jolly productive. Wish certainly allowance locale with my lofty friends. exercice prendre du muscle rapidement: fr.musclemass.space/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać