Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień III_2019.

20 grudnia. Komisja Europejska zwróciła się pisemnie do prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i marszałków obu izb naszego parlamentu o zatrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o sądach (ustawa „kagańcowa”). Ogłosił to jej rzecznik prasowy. KE ocenia, że przepisy zawarte w procedowanej ustawie zagrażają praworządności i są sprzeczne z wartościami unijnymi. Komisja sugeruje też, aby reformy w sądownictwie władze polskie konsultowały z Komisją Wenecką.
     PiS przepchnął tą ustawę przez Sejm w swoim stylu. Dyskusja w Komisji po pierwszym czytaniu trwała ponad 10 godzin i skończyła się po godzinie 5:00 rano. Potem było drugie czytanie i – zaraz po nim – głosowania, bez możliwości zadawania pytań przez posłów. Teraz będzie Senat i Duda, o ile w jakiś sposób nie zablokuje tego KE.


23 grudnia. Duda, zwany prezydentem, wypowiedział się – w sposób skandaliczny – na temat postawy pani Gersdorf, I Prezes SN. Skomentował to Jerzy Stępień, były prezes TK. – „Pan Andrzej Duda w ogóle zapomniał gdzie są granice. Sam się nakręca we wrogości do sędziów i sądownictwa. Skoro zachowuje się w taki sposób, to niech nie spodziewa się szacunku do własnej osoby. To rodzaj prowokacji i najlepszy dowód na to, że pan prezydent psychicznie nie dorósł do piastowanego stanowiska”.


28 grudnia. Mniej więcej tydzień temu Putin przypisał Polsce współpracę z III Rzeszą i tym samym współsprawstwo w wybuchu II wojny światowej. Zarzut więcej niż absurdalny, świadczy jednak o jakimś działaniu politycznym, które Putin zamierza stosować wobec naszego kraju. Trudno do końca przewidzieć ten kierunek, wiadomo jednak, że po tym gadzie nie można się spodziewać niczego dobrego.     Oświadczenie Putina wprowadziło czołowych polityków rządzącej PiS w ogromną rozterkę. W normalnych warunkach nie byłoby problemu z ośmieszeniem takich zarzutów, jednak ….. żyjemy w sytuacji politycznie głęboko nienormalnej – Polacy są podzieleni jak chyba nigdy dotąd, nasza pozycja w UE jest więcej niż słaba, Francuzi i Niemcy a nawet Izrael robią interesy z Rosją ponad naszymi głowami i – najczęściej – wbrew naszym interesom, grupa V4 praktycznie nie działa, Trójmorze jest głęboko teoretyczne i nawet Ukraina nas olewa. Putin, doświadczony komuch i jeszcze bardziej doświadczony, wysoki oficer KGB, potrafi takie sytuacje wykorzystywać, więc gra nam bezczelnie na nosie. U takich ludzi nie ma przypadkowości ani spontaniczności.
     Swoim oświadczeniem Putin tak zaskoczył nasz rząd, że ten nie wiedział, co robić – zareagować ostro, czy może udawać, że nic się nie stało? Dopiero po kilku dniach wezwano więc do MSZ rosyjskiego ambasadora, po tygodniu Matołuszek bąknął, że „nie pozwoli, żeby z katów czyniono ofiary i odwrotnie” a Duda, zwany prezydentem, ma zabrać w tej sprawie głos dopiero po Trzech Królach, czyli – pewnie – jak mu zwykły poseł prześle wytyczne.
     Ktoś kiedyś powiedział, że w Rosji najbardziej nieprzewidywalna jest przeszłość. Putin chce za wszelką cenę odbudować Imperium. Chce, żeby szacunek innych do Rosji wynikał ze strachu. Polska zawsze stała temu imperium kością w gardle, dlatego ten dyktatorek chce  maksymalnie osłabić pozycję naszego Narodu i Państwa w świecie. Państwa, które w tamtym czasie odrzuciło wszelkie namowy Hitlera i zachowało się honorowo, chociaż mogło przecież zachować się jak Węgry, Rumunia, Włochy czy Słowacja.
     To, co robi Putin jest desperacką ale ściśle kontrolowaną histerią, żeby ratować własną, marną reputację w Rosji, gdzie ma ogromne kłopoty wizerunkowe, wynikające z fatalnej sytuacji ekonomicznej tego kraju, kłopotów z NS-2, sankcji za aneksję Krymu i inwazję na Donbas, bojkotu rosyjskich sportowców na imprezach międzynarodowych, …… , itd., itd.


29 grudnia. Marszałek Grodzki poinformował, jak będzie przebiegało w Senacie procedowanie tzw. ustawy kagańcowej. Marszałek wraz z grupą prawników ma się najpierw, 8 stycznia, spotkać się w tej sprawie z Verą Jourovą  a – następnie – zaprosić do dyskusji w komisjach senackich przedstawicieli Komisji Weneckiej, środowisk sędziowskich i prokuratorskich a także różnych organizacji społecznych. Taka postawa Marszałka Grodzkiego wywołuje potworną wściekłość w PiS-ie. Pooglądałem sobie celowo TVP Info. To, co tam wygadują, ich wysiłki, żeby udowodnić mu korupcję dwadzieścia lat wcześniej, gdy był ordynatorem szpitala w Szczecinie, przekraczają wszelkie granice. Myślę, że prawnicy Marszałka powinni zaskarżyć tą stację w sądzie, domagając się odpowiednio wysokiej nawiązki finansowej na cele społeczne. Inaczej ci „oskarżyciele” się nie uspokoją.


30 grudnia. Coraz więcej spraw stawianych jest na głowie, czy też – jeśli ktoś woli – odwracanych nogami do góry. Jacek Kurski - na przykład - zaapelował o rzetelność mediów. To tak trochę w stylu Putina, który zarzucił Polsce wywołanie II wojny światowej. Takie to prymitywne, że nawet śmiać się już z tego nie da. W ramach realizacji swojej "misji" TVP mianowała Zenka Martyniuka ina ikonę polskości. Argumentem nie do przebicia był fakt, że jego benefis obejrzało 4 miliony telewidzów. Myślę, że gdyby TVP nakręciła ostrego pornola, to by go obejrzało może i 8 milionów śliniących się tele-coś-tam i to by dopiero była "misja". W szarych latach PRL-u TVP stać było na Kabaret Starszych Panów, czy Kabaret Olgi Lipińskiej a teraz? Chciałoby się powiedzieć "jakie czasy i jakie kierownictwo TV, taki Niemen".


31 grudnia. Sylwester, pora na życzenia noworoczne. Poza zdrowiem i pasmem sukcesów osobistych życzmy sobie zasypania, chociaż częściowego, podziałów dokonanych w Narodzie a szczególnie:
- żeby polską rządził rząd a nie jeden „zwykły poseł” z Żoliborza, mający zapędy dyktatorskie;
- żeby premierem był człowiek porządny i mądry a nie krętacz i kłamca, skazany wyrokami   sądów;
- żeby fotel Prezydenta zajmowała osoba godna szacunku a nie wydmuszka na usługach jednej       partii.
  Żeby Prezydent stał rzeczywiście na straży Konstytucji a nie ją nagminnie łamał;
- żeby w kraju rozkwitła demokracja zamiast pisokracji;
- żeby szefami instytucji państwowych byli ludzie godni zaufania a nie przestępcy i sutenerzy;
- żeby ludzie typu Marian Banaś nie mieli już nigdy możliwości kpienia sobie ze społeczeństwa,
  poprzez składanie mu życzeń bożonarodzeniowych w formie wystąpienia publicznego;
- żeby wymiar sprawiedliwości był prawdziwie zabezpieczoną konstytucyjnie, trzecią władzą a nie
  pisowskim folwarkiem, nadzorowanym przez Ziobrowych prokuratorów;
- żeby nasze prawo pozwalało eliminować z życia publicznego kacyków i politykierów, dzielących
  Naród i siejących w nim nienawiść;
- żeby KK i jego hierarchowie stali na straży moralności a nie bawili się w uprawianie polityki;
- żeby w naszym Parlamencie nie postponowano już więcej prawa poprzez nadużywanie   możliwości składanie poselskich projektów ustaw zamiast ustaw rządowych;
- żeby wróciła jedność narodowa i solidarność.

Komentarze  

 
WayneNah
#81 WayneNah
27 stycznia 2020, 23:08
Surprising website you have in here. masturbarsi testosterone: it.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#82 WayneNah
28 stycznia 2020, 09:34 Zacytuj
 
 
WayneNah
#83 WayneNah
28 stycznia 2020, 09:49
Look after the stupefying bother !! Lovin' it! de.testosteron.space/.../: de.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#84 WayneNah
28 stycznia 2020, 13:57
Withstand the tiptop job !! Lovin' it! it.cgtribc.org/.../: it.cgtribc.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#85 WayneNah
28 stycznia 2020, 14:36
In actuality expedient look frontward to coming secretly again. nnet.it/come-pene/: nnet.it/come-pene/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#86 WayneNah
28 stycznia 2020, 18:18
You play a joke on very good info listed here. [url=http://publica-pr .de/walnusse-arginin/w alnĂĽsse arginin
Zacytuj
 
 
WayneNah
#87 WayneNah
28 stycznia 2020, 22:41
Basically wanted to phrase Now i'm grateful I happened on the web locate. como limpiar el cuerpo de marihuana rapido: es.detoxyn.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#88 WayneNah
29 stycznia 2020, 03:04
Keep up the phenomenal m‚tier !! Lovin' it! programme de dĂ©toxification: fr.global-box.net/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#89 WayneNah
29 stycznia 2020, 07:32
Delight the site-- completely particular warm and stupendous deals to take in! fr.musclemass.space/.../: fr.musclemass.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#90 WayneNah
29 stycznia 2020, 11:58
Provide for up the marvellous inflame !! Lovin' it! nl.detoxyn.org/.../: nl.detoxyn.org/detox-druppels/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#91 WayneNah
29 stycznia 2020, 20:56
How are you, famous web-site you've gotten beneficial at once. nl.testosteron.space/.../: nl.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#92 WayneNah
30 stycznia 2020, 00:51
Wow, satisfactory portal. Thnx ... de.testosteron.space/.../: de.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#93 WayneNah
30 stycznia 2020, 14:27
Unbelievably peculiar urbane plot. Tremendous knowledge offered on handful clicks on. ko21.fr/erogan./: ko21.fr/erogan./
Zacytuj
 
 
WayneNah
#94 WayneNah
31 stycznia 2020, 13:34
You've gotten possibly the best bib snare sites. testosterone legal france: fr.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#95 WayneNah
31 stycznia 2020, 18:11
Your property is extremely unrivalled. azizapublishing.com/.../: azizapublishing.com/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać