Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - grudzień II_2019.

10 grudnia. W TVN-24 wywiad z Jakim, dotyczący oskarżeń NIK na temat przestępstw finansowych przy realizacji programu „Praca dla więźniów”. Świeżo upieczony doktor nauk więziennych, pseudonim RABLADOR, który kierował wdrożeniem tego projektu, dwoił się i troił, żeby zarzuty NIK-u ośmieszyć, nie udało mu się to jednak. No cóż ….. , każdy kraj ma jakąś, swoją mafię, u nas mafia pisowska ma swój kraj.


10 grudnia. W Sztokholmie  wręczanie  Nagród Nobla, jak zwykle w rocznicę śmierci wielkiego ich fundatora. Nasza Olga Tokarczuk ma po tym, na uroczystej kolacji, siedzieć obok króla Szwedów, co traktowane jest jako wyróżnienie dodatkowe i szczególne.
     Z uwagi na trwające, zaciekłe dyskusje zwolenników i przeciwników prozy Tokarczuk wysłuchałem jeszcze raz, tym razem całego, jej godzinnego wykładu sprzed kilku dni. To wspaniale zaprezentowany zestaw tematów, dotyczący współczesnych rozterek człowieka myślącego w szybko zmieniającym się świecie. Uważam, że wykład ten powinien zostać wydany drukiem, jako rodzaj gotowej noweli.
     Obserwuję z dużym rozbawieniem metamorfozę czołowych Pisiorów w postrzeganiu Tokarczuk i zdobytego przez nią Nobla. Widocznie wyszło im w sondażach, którymi się kierują, że popełnili ogromny błąd wizerunkowy, krytykując tak zaciekle panią Olgę, która do ich zwolenników raczej nie należy. Nie bez znaczenia jest - pewnie – również fakt, że w ciągu niewielu ostatnich dni, polskie księgarnie sprzedały ponad 200 tysięcy jej książek. Pałac prezydencki został udekorowany wielkim portretem Tokarczuk z odpowiednimi napisami a sam Duda, zwany prezydentem, wysłał do niej gorącą laudację, której nikt się raczej nie spodziewał. Krzywousty zapowiada spotkanie zaraz po powrocie laureatki ze Sztokholmu. Nie zdziwiłbym się gdyby i Gliński dobrnął do końca z czytaniem jej jakiejkolwiek książki.


12 grudnia. W Brukseli rozpoczyna się unijny szczyt, zatytułowany ZIELONY ŁAD, poświęcony osiągnięciu neutralności klimatycznej krajów Unii do roku 2050. W najbliższej perspektywie finansowej ma być - na realizację tego zadania - przeznaczone aż 100 miliardów Euro.
     Szczyt zatwierdził ten program, wykluczając z niego jednak Polskę, która się na program nie zgodziła i chce podążać do neutralności klimatycznej własną ścieżką. Co to oznacza? Czy z owych 100 miliardów, zamiast lwiej części, dostaniemy figę z makiem?
     Dwugłos w tej sprawie: Morawiecki – „Wiem, że znaczna część z tego funduszu, trudno dzisiaj przesądzać jaka, ale na pewno bardzo istotna część Funduszu Sprawiedliwej Transformacji, przypadnie właśnie Polsce”. Macron – „Jeśli polska wstrzyma się od osiągnięcia niezależności klimatycznej do roku 2050, to postawi się poza mechanizmem solidarnościowym jego finansowania”. Nie wiem czemu, ale bardziej w tym przypadku wierzę Macronowi.
     Ciąg dalszy dyskusji nad tym programem i przymiarka do podziału środków finansowych na jego realizację odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.


Duda, zwany prezydentem, na wycieczce do Nowego Miasta Lubawskiego – „Proszę Państwa, ceny rosną! Tak, ceny rosną, ja sobie zdaję z tego sprawę. Ale Państwo musicie mieć świadomość, że jak rosną wynagrodzenia, to niestety, rosną też i ceny”.
     No ….. Nobel z ekonomii należy mu się jak nic. Mówiąc bardziej serio, można być głupim, po co się jednak aż tak bardzo z tym afiszować? Jak to dobrze, że winą za wzrost cen obciążył przedsiębiorców a nie spekulantów i kułaków, jak to robiono w przeszłości.


13 grudnia. Rocznica stanu wojennego. Pewnie dla jej uczczenia PiS złożył w Sejmie projekt ustawy o sądach, dotyczący karania sędziów za wrogą postawę wobec innych władz Rzeczypospolitej. Nie wiadomo jeszcze do końca o co chodzi detalicznie, z przecieków wynika jednak, że można pod to podciągnąć wszystko, ze szczególnym jednak uwzględnieniem  zachowań,  wynikających z ostatnich wyroków TSUE oraz Izby Pracy SN. Już na początku nazwano ją pieszczotliwie „ustawą kagańcową”.
     Mówi się, że projekt ten pozbawia sędziów prawa do prywatności i pozwala ich karać za „wykroczenia”, które są takimi tylko z nazwy, ponieważ uznał je za wykroczenia rzecznik dyscyplinarny, mianowany przez Ziobrę. Mówi się, że jest to próba zamknięcia sędziom ust. Mówi się też, że jest to odpowiedź na wyrok TSUE, która głosi, że tego typu wyroków Polska przestrzegała nie będzie. Żaden kraj europejski dotąd na tak frontalne starcie nie poszedł. To jest coś szalenie niebezpiecznego. Polacy mają prawo do sądu niezależnego a nie do sądu, który jest podporządkowany aktualnie rządzącym  politykom. Projekt takiej ustawy może też świadczyć o bezsilności PiS-u wobec buntu sędziów, bo „im kapral mniej może, tym głośniej krzyczy”. Świadczy też o mentalności tej partii, która próbuje - z czasów komuny - przeszczepić do dzisiejszej rzeczywistości hasło „sędzia ma być sługą ludu pracującego miast i wsi oraz ma zapewniać realizację linii Partii”.
     Jedno jest pewne. Cały dzisiejszy dzień wypełniony był politycznie tym tematem – o aferze Banasia nikt nawet nie wspomniał.


14 grudnia. Na swojej konwencji PO, w głosowaniu tajnym, wybrało na kandydata na Prezydenta Małgorzatę Kidawę-Błońską. Uzyskała ona około 70 procent głosów elektorskich. Jej konkurentem był Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.
     Sondażownia  SW Research zaś ogłosiła wyniki swojego sondażu, dotyczącego poparcia dla Andrzeja Dudy, w związku ze zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. 16,1% biorących udział w sondażu oceniła go „bardzo dobrze”, 23,2% dobrze, 25,5% przeciętnie a 30,8% negatywnie. Wyniki sondażu nie wróżą najlepiej panu Andrzejowi, nazywanemu często czyścibutem Kaczora.


16 grudnia. Olga Tokarczuk przekazała replikę swojego medalu noblowskiego WOŚP. No cóż …. wielkich ludzi poznaje się po ich czynach.


Rzecznik KE poinformował, że dokona ona analizy projektu PiS dotyczącego dyscyplinowania sędziów pod kątem jego zgodności z zasadami UE.
     Ten projekt z zasadami Unii zapewne zgodny nie jest, jest natomiast zgodny ze stwierdzeniem Josipha Wissarionowicza Stalina – „Wraz z sukcesami komunizmu zaostrza się walka klasowa”, co w obecnej dobie należy rozumieć jako „Wraz z sukcesami rządów PiS zaostrza się walka z jego przeciwnikami”. I jeszcze cytat dotyczący sądownictwa w „świetlanych czasach stalinizmu”:
Towarzysz D.S. Kariew tak pisał o niezawisłości sędziowskiej: „Niezawisłość sędziów radzieckich nie może być rozumiana w sensie niezależności od państwa socjalistycznego. Sąd jest organem państwa, a organ państwa nie może być niezależny od podmiotu, do którego należy. Sąd radziecki nie może służyć innym celom niż społeczeństwa socjalistycznego; nie może stosować innej polityki niż polityka Komunistycznej Partii i Rządu Radzieckiego; nie może zrealizować żadnej innej woli niż wola radzieckiego ludu”.

 
18 grudnia. Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię na temat „ustawy kagańcowej”. Dokument liczy niemal 70 stron i jest dla projektu druzgocący, czyli nie pozostawia na nim suchej nitki.
W niemal 200 miastach, miasteczkach i innych miejscowościach odbyły się protesty, przeciwko projektowi owej ustawy. Hasło przewodnie protestów – „Dziś sędziowie, jutro Ty (!)”.

Komentarze  

 
Simon
+1 [1] #1 Simon
20 grudnia 2019, 13:54
Tusk w Tok fm:

. - Znam Kaczyńskiego od dziesięcioleci. W polityce znam go od tej strony wręcz perfekcyjnie. On obsesyjnie cierpi, kiedy w jego najbliższym otoczeniu coś nie jest mu podporządkowane. On dlatego tak często tracił w polityce, teraz ma swój polityczny sezon. I dla niego to, co jest w zasięgu ręki, to jest cała Polska. Myśl o tym, że ktoś mu nie podlega, że ktoś nie wykonuje poleceń, jest dla niego bolesna.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #2 Taurus
20 grudnia 2019, 14:57
Komisja Europejska zwróciła się pisemnie do prezydenta Dudy, premiera Morawieckiego i marszałków obu izb naszego parlamentu o zatrzymanie prac nad nowelizacją ustawy o sądach (ustawa „kagańcowa”). Ogłosił to jej rzecznik prasowy. KE ocenia, że przepisy zawarte w procedowanej ustawie zagrażają praworządności i są sprzeczne z wartościami unijnymi. Komisja sugeruje też, aby reformy w sądownictwie władze polskie konsultowały z Komisją Wenecką

No jak to .... przecież Kantak, Kownacki i inne mądrale pisowskie twierdziły, że oni chcą jedynie wprowadzić zapisy obowiązujące w innych krajach Unii, zapisy w pełni demokratyczne i zgodne z unijnymi wartościami. Ktoś tu ewidentnie łże, czyżby to była ekipa pana Zbyszka?

Jak to dobrze, że należymy do Unii. Co teraz zrobi PiS? - Zapędził się w kozi róg i dobrego wyjścia nie ma.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #3 Haji
24 grudnia 2019, 15:08
Pan Kaleta z pis okazał się kolejnym hejterem o pseudonimie Wiktor Kos. Kto by przewidział taki rozwój wypadków.
Pani Pawłowicz złamała kodeks sędziów TK. Trochę szybko nie wytrzymała.
Pan prezydent (celowo z małej) próbował się dojebać do I prezes SN i dostał solidnie po łapach. Na razie słownie, a powinien rózgą.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #4 Taurus
24 grudnia 2019, 16:51
Najlepsze życzenia Wigilijne i Bożonarodzeniowe wszystkim użytkownikom tego portalu przesyła Taurus.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#5 Hectordetry
22 stycznia 2020, 02:31
azizapublishing.com/.../: azizapublishing.com/.../

I adore this site - its so usefull and helpfull.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#6 Hectordetry
22 stycznia 2020, 06:02
waar wordt testosteron gemaakt: nl.testosteron.space/.../

Your information is quite intriguing.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#7 Hectordetry
22 stycznia 2020, 09:39
testosterona de forma natural: es.t-booster.org/.../

Exceptionally user friendly website. Enormous info readily available on few clicks on.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#8 Hectordetry
22 stycznia 2020, 13:18
ko21.fr/carta-de-deseo/: ko21.fr/carta-de-deseo/

Sustain the excellent work !! Lovin' it!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#9 Hectordetry
22 stycznia 2020, 16:59
juventusdomo.it/.../: juventusdomo.it/.../

Thanks a lot for sharing this awesome webpage.
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#10 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 04:32
Hey, awesome web-site you've got in here. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#11 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 08:17
Hi-ya, well put together websites you have going here. machinalansu.pl/.../: machinalansu.pl/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#12 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 19:32
You've got probably the greatest internet websites. zdravotnidesign.cz/locerin/: zdravotnidesign.cz/locerin/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#13 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 23:16
thnx for sharing your awesome websites. machinalansu.pl/varicorin/: machinalansu.pl/varicorin/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#14 StacyReams
25 stycznia 2020, 04:54
Wow, stunning site. Thnx ... te deseo lo mejor y lo mejor soy yo: ko21.fr/.../
Zacytuj
 
 
StacyReams
#15 StacyReams
25 stycznia 2020, 23:31
Wow because this is darned profitable position! Congrats and victual it up. umbb-handball.fr/t-booster/: umbb-handball.fr/t-booster/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#16 WayneNah
26 stycznia 2020, 07:18
Fearsome Network location, Preserve the well-behaved job. Because of you so much! nnet.it/.../: nnet.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#17 WayneNah
26 stycznia 2020, 18:28
Thanks a lot! It is positively an very good online put! bkproma.it/.../: bkproma.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#18 WayneNah
26 stycznia 2020, 23:36
You possess anybody of the finest web sites. newtargetgroup.it/.../: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#19 WayneNah
27 stycznia 2020, 08:09
Important website! It looks actually mavin! Bear up under the great mission! portassicurazioni.it/.../: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#20 WayneNah
27 stycznia 2020, 21:05
You receive a given of the more safely a improved internet sites. bkproma.it/pene-largo/: bkproma.it/pene-largo/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#21 WayneNah
28 stycznia 2020, 07:31
You sooner a be wearing got one of the more advisedly internet sites. preguntas y respuestas en deficit de testosterona: es.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#22 WayneNah
28 stycznia 2020, 11:54
Colossal web site! It looks truly maestro! Strengthen the constructive fit in! coudiere pour musculation: fr.musclemass.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#23 WayneNah
28 stycznia 2020, 20:38
Giant looking locate. Think you did a inordinate apportion of your decidedly own coding. fr.t-booster.org/.../: fr.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#24 WayneNah
29 stycznia 2020, 01:02
Wow, brilliant website. Thnx ... nnet.it/pisellino-rosso/: nnet.it/pisellino-rosso/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#25 WayneNah
29 stycznia 2020, 05:26
Pretty educative, look forwards to coming pursuing again. it.t-booster2020.com/.../: it.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#26 WayneNah
29 stycznia 2020, 09:53
From head to toe revealing....looking before to returning. attrezzo per allungare il collo: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#27 WayneNah
29 stycznia 2020, 14:21
Your tips is incredibly intriguing. eten met veel testosteron: nl.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#28 WayneNah
29 stycznia 2020, 18:51
I dig the serenity on your web sites. Appreciate it! fr.t-booster.org/.../: fr.t-booster.org/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#29 WayneNah
29 stycznia 2020, 23:20
Important internet website! It looks outrageously good! Have up the well-behaved area! ko21.fr/.../: ko21.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#30 WayneNah
30 stycznia 2020, 12:19
Nourish up the practical job and generating the accumulation! portassicurazioni.it/.../: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#31 WayneNah
30 stycznia 2020, 21:33
Diverse thanks, this locale is actually helpful. piselli in umido calorie: nnet.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#32 WayneNah
31 stycznia 2020, 02:10
Passion the install-- exceptionally particular warm and entirety lots to over! uomo con il pene piu lungo: newtargetgroup.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#33 WayneNah
31 stycznia 2020, 11:26
Continue the remarkable agitate !! Lovin' it! love is your name steven tyler lyrics: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać