Polub NaszePanstwo.pl na   

Komisja Narodowej Ściemy

  • Kategoria: Polityka
  • prawdziwy berg
Wielomiesięczna drżączka jak szanowna komisja rozłoży winę już się zakończyła. Komisja rzuciła na stół coś w rodzaju „Henry’ego Potkina” (popłuczyny „literatów” po oryginale)– głupawą ściemę, że to wina Ruskich i właściwie nasza, ale gdyby nie Ruscy…
Najśmieszniejsze w tym dramacie – bo u nas to częste, że zaraz po pogrzebie mamy do czynienia z komedią slapsticową ( vide Ziobro i jego kretyńskie komentarze do sprawy Blidy)- jest to, że poza komisją, w rozlicznych wywiadach telewizyjnych i prasowych zaprzeczają jednoznacznie treści raportu, bo z ich wypowiedzi wyłazi tylko i wyłącznie nasza wina. Błasik bohaterem, co patrzył na odpowiedni wysokościomierz? No i co z tego? A co robił w tej kabinie, był tam chyba po to, żeby zrobić kretynów z członków komisji? Gdyby mu nie kazano tam przyjść to by dalej oblewał swój awans z kolegami generałami. Bo nie uwierzę, że to byli abstynenci.
Ale do meritum – jako dowódca sił lotniczych firmował cały ten chłam opisywany przez ekspertów. Tylko to, że jest martwy, chroni go przed procesem i dożywotnią kompromitacją. Tak naprawdę powinni mu zerwać pagony i wysłać do diabła, a tym samym i jego promotora, zwierzchnika Sił Zbrojnych – kierownika i zastępcę kierownika tego całego zamieszania. Kto w końcu był odpowiedzialny za Lotnictwo wojskowe!?
Absolutny brak nacisków, tylko nie ma też kompletnych stenogramów… Już widzę, jak piloci przejęli się faktem, że pan prezydent nie wyprowadzi z samolotu generalicji i pozostałego orszaku, aby błysnąć swoją polityką historyczną, tak, zupełnie przypadkiem, w roku wyborów. Skromność głowy państwa, lekceważącej fakt rozpieprzania się takiej fety, tak ich ujęła, że już nad Białorusią podjęli decyzję, że lądują. Nawet z wrażenia zapomnieli, który guzik do czego służy, i że samolot ma pewne możliwości, ale, nawet z generałem na plecach, nie wylądują na ślepo. Już samo ustalanie ile % lamp było niesprawnych jest rozczulające – jakie to, do cholery, ma znaczenie, skoro i tak nie było ich widać!
Miller przeżył swoje największe upokorzenie w ten piątek. Poza tym uważam, że ten raport, tak długo trzymany na biurku premiera, był przedmiotem jakiegoś wstrętnego dealu. Najpewniej z Kaczyńskim. On go sobie będzie odrzucał, ogrywał tragedię smoleńską jak lubi i tak pajacując przegra kolejne wybory. Natomiast w raporcie nie znajdzie się nic, co skompromituje prezydenta, nasz wawelski wrzodek na historycznym ciele tego miejsca.
Swoje kupili też wojskowi – warunki w pułku były tragiczne, ale coś nie słyszę, kto był za to odpowiedzialny. Jeżeli Klich nie miał na tyle honoru, żeby oddać się do dyspozycji premiera w dniu katastrofy, to teraz ta szopka z dymisją może tylko oznaczać, że z czymś się nie zgodził i musi odejść. To mu zwraca honor.
 Cholerny świat, wszystko można kupić i sprzedać, a najtańsza jest prawda.

Komentarze  

 
Troll
#41 Troll
5 sierpnia 2011, 08:44
Zacytuję przeczytane dawno (nie pamiętam gdzie): "Armia to organizacja powołana do osiągania celów politycznych poprzez mordy i okaleczenia". W takiej organizacji nie dominuje (bo nie powinna) kultura ochrony życia ludzkiego. osoby decydujące się na taka karierę zawodową mają - siłą rzeczy - "psychiczne geny" morderców, choćby (pewnie nawet przeważnie) całkowicie nieuświadomione.
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#42 prawdziwy berg
5 sierpnia 2011, 09:32
No tak, często było słychać, że pilot cywilny ma za zadanie bezpiecznie dowieźć pasażerów, a wojskowy wykonać zadanie. No ale w końcu to był pułk specjalny, więc jakieś priorytety były odmienne. Nie pilotowali bombowców.
Ciekawa jestem jaki będzie efekt tej zawieruchy w wojsku. Wygląda na to, że PiS niemrawo bronił starego układu , a teraz już nie ma kogo. To znaczy , że głosów za ruszeniem trepiady jest więcej
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#43 wujek_manfred
5 sierpnia 2011, 12:48
Żołnierz z definicji ma słuchać rozkazów. W lotnictwie cywilnym kapitan na pokładzie swojej maszyny ma władzę prawie absolutną, a niepodporządkowanie się jego poleceniom stanowi przestępstwo.

Do tego nie musi się martwić że go wywalą do cywila gdzie nie znajdzie roboty, bo już jest w cywilu i ma odpowiednie uprawnienia.

Innymi słowy pilot cywilny jest dużo bardziej odporny na wpływ pasażerów - w lotnictwie cywilnym nie ma generałów, i to kapitan jest pierwszym po Bogu.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#44 wujek_manfred
5 sierpnia 2011, 19:32
Podobno Lepper samobójstwo popełnił. Powiem krótko - nie za bardzo w to wierzę. Nie on. Zapewne był komuś coś winien, i nie był w stanie oddać - ostatnio nie najlepiej mu się wiodło.

Ale i tak idę o zakład, że zaraz usłyszymy o złej Platformie mordującej przeciwników politycznych.
Zacytuj
 
 
Belfer
#45 Belfer
5 sierpnia 2011, 20:01
A jednak. Nie najlepiej mu się wiodło, chyba rodzinnie i finansowo też, a nie tylko politycznie. Zdaje się, że ewentualny wyrok w seksaferze był prawdopodobny, a to eliminowało go z polityki. W zasadzie wyeliminował go już Kaczyński, ale wyrok odbierałby też wszelkie nadzieje. Wierzę w to samobójstwo.
Pozwolił em sobie to szerzej skomentować, ale tym razem na swoim blogu:
belfer.one.pl/.../...
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
#46 wujek_manfred
5 sierpnia 2011, 20:15
Nie jestem psychologiem, trudno mi się wypowiadać autorytatywnie. Pomijając to, że gościa uważałem za bandytę, zawsze wydawało mi się że facet jest z tych którzy po upadku wstaną, otrzepią się i pójdą dalej. Ale może go faktycznie przeceniłem.
Zacytuj
 
 
Tom
#47 Tom
5 sierpnia 2011, 23:44
niezalezna.pl/.../

pierwszy etap trumiennego u can dance oficjalnie rozpoczęty

Teraz czekam na Kaczyńskiego który z łzami w oczętach opowie nam jak to bardzo Leppera lubił i cenił
Zacytuj
 
 
llortcik
#48 llortcik
6 sierpnia 2011, 01:27
Mamy już nowy KSZYSZ (ciekawe czy Yaro będzie go bronił).
Czas na Wawel (papa Dziwisz będzie oprowadzał nowe wycieczko-pielgrzymki)
Zacytuj
 
 
Troll
#49 Troll
6 sierpnia 2011, 08:36
Naprawdę chciałbym się mylić, ale niestety obawiam się, że zgodnie ze swoja nekrofilną dewiacją i trademark'owym brakiem jakiejkolwiek, elementarnej ludzkiej przyzwoitości, piss osiodła i tę trumnę.
Upokorzyli go, wydymali i poniżyli, teraz zrobią z niego męczennika i ofiarę zbrodniczego peło.
Niech się pomyle, niech się pomylę...
Zacytuj
 
 
prawdziwy berg
#50 prawdziwy berg
6 sierpnia 2011, 09:16
Mnie tam najbardziej smuci, że już się nie wyjaśni, czy można zgwałcić prostytutkę, hehe he hehe heheheh.
Zacytuj
 
 
Derektor
#51 Derektor
6 sierpnia 2011, 13:59
@Tom #47
Twój link jest już nieaktualny. Zmienili tytuł artykułu i prawidłowo ma być:
niezalezna.pl/.../
Zacytuj
 
 
Belfer
#52 Belfer
6 sierpnia 2011, 14:09
Jednym słowem Lepper chciał potwierdzić zeznania Kaczyńskiego (przyznać się zatem), a Tusk go zabił. Jaki ten świat w sumie prosty jest. ;)
Zacytuj
 
 
Tom
#53 Tom
6 sierpnia 2011, 16:35
już widzę jak Lepper wybiela Kaczyńskiego samemu pogrążając się tym samym po szyję w guanie. Naprawdę, gdzieś powinna być granica. głupoty, hipokryzji i nekrofilii politycznej
Zacytuj
 
 
Troll
#54 Troll
6 sierpnia 2011, 16:37
@Tom:

Tak, powinna być. Ale jej nie ma.
Zacytuj
 
 
zlappande
#55 zlappande
6 sierpnia 2011, 16:48
okazuje sie, ze Lepper oddal swoje zycie za Jaroslawa
bardzo prosty trick, prawda ?

bronmy Jaroslawa i uderzmy sie w piersi na tym forum - to my zesmy zaszczuli naprzod Lecha K., a teraz Leppera (pomimo tego, ze 100% pewnie z nas chcialo, aby Lechu dotrwal do wyborow prezydenckich i poniosl taka sama porazke, jak jego brat 2 lata wczesniej, a o Lepperze byc moze wogole nie padlo tu moze ani slowa)

w kazdym razie jestem pewien, ze jesli Pan Bog istnieje - to daje nam dyskretnie znaki, zupelnie jak sufler - Polacy, opamietajcie sie, czy juz nie ma zadnej sciemy, jakiej byscie nie potrafili przelknac ?

PS zastanawiam sie, co sie stanie jak - przeciez to juz niedlugo nieuchronnie nastapi - kot Alik tez polegnie w tej walce ze Zlem...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać