Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
21 listopada. Bardzo pracowity dzień w Sejmie, z głosowaniami tuż przed północą.
- Zagrabiono fundusze osób niepełnosprawnych, żeby móc je przeznaczyć na trzynastki dla emerytów;
- Podniesiono o 10 procent akcyzę na papierosy i alkohole;
- Pannę Krysię Pawłowicz i pana Stasia Piotrowicza powołano na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W czasie ich prezentacji i w czasie dyskusji doszło do awantur, które nazywa się karczemnymi;
- Powołano czterech nowych sędziów KRS, wytypowanych przez PiS, mimo niedawnego wyroku TSUE w tej sprawie. Marszałek Witek powtórzyła głosowanie, anulując wyniki poprzedniego (numer 52), gdy się okazało, że PiS mógł je przegrać. Nagrało się „musimy głosowanie powtórzyć, bo przegrywamy”;
- Niejaki Błaszczak zagłosował za niejakiego Kaczyńskiego, któremu myliły się przyciski.


24 listopada. Odbywający się w Gliwicach, siedemnasty Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019, wygrała reprezentantka Polski, Wiktoria Gabor. To przypadek wyjątkowy, bowiem w roku ubiegłym Konkurs ten wygrała również Polka, Roksana Węgiel.


25 listopada. Coraz głośniej robi się w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sąd ten otóż, opierając się na wyroku TSUE nabrał wątpliwości, czy sprawa którą rozpatruje – odwołanie od wyroku Sądu Rejonowego – powinna być rozpatrywana, ponieważ wyrok w SR wydał „sędzia” powołany przez neo-KRS. Sąd Okręgowy zaczął się więc zastanawiać, czy ów „sędzia” jest rzeczywiście sędzią a nie jakimś rodzajem kołka sądowego, osadzonego w wyniku manipulacji prawnych PiS. Zażądał więc od Kancelarii Sejmu przedłożenia list poparcia dla powołanych przez PiS, nowych członków KRS, pod rygorem ukarania szefowej Kancelarii mandatem, jeżeli tych list w określonym terminie (chyba dwóch tygodni) nie otrzyma.
     Kancelaria Sejmu nie może przy tym zasłaniać się nawet zakazem pisowskiego GIODO, bo ten dotyczy jedynie ujawniania danych w trybie informacji publicznej.
     Zupa zaczyna się więc wylewać. Każdy sędzia, adwokat i zwykły obywatel może kwestionować wyrok sądu, jeśli wydał go sędzia powołany przez neo-KRS. Co więcej, pani Prezes Gersdorf powiedziała, że wyrok SN w sprawie pisowskiej Izby i KRS (z rekomendacją TSUE) powinien zostać wydany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Zaczyna się więc robić coraz bardziej groźnie, ponieważ PiS wydaje się nie przejmować wyrokiem TSUE i jakby nigdy nic powołuje - w pisowskim trybie - następnych sędziów KRS.


26 listopada. Pojawiła się informacja, że decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości cofnięto w trybie natychmiastowym delegację do Sądu Okręgowego w Olsztynie sędziemu, który wysłał do Kancelarii Sejmu żądanie opisane wyżej, dotyczące przedłożenia sądowi list poparcia dla powołanych przez PiS, nowych członków KRS-u. Obawiam się, że ta decyzja zaogni spór całego, niezawisłego wymiaru sprawiedliwości z MS i rządem PiS. Wyraźnie bowiem widać, że karanie sędziego w ten sposób - za nieposłuszeństwo – przez władzę wykonawczą kłóci się zasadniczo z pojęciem niezawisłości sądów.


Burmistrz gminy Ustrzyki Dolne zwrócił się do metropolity przemyskiego, arcybiskupa Adama Szala o zgodę na zmniejszenie ilości lekcji religii o połowę, czyli z dwóch godzin tygodniowo do jednej i o możliwość łączenia klas dla tego przedmiotu, jeżeli ilość uczniów w klasie jest mniejsza niż dziesięcioro. Chce w ten sposób zaoszczędzić ponad 300 tysięcy złotych rocznie. W sytuacji, gdy gminy są dociskane przez rząd coraz bardziej do ściany i muszą rezygnować przez to z realizacji podstawowych inwestycji, takie wystąpienia burmistrzów mogą stać się masowe, gdyż w skali kraju oznaczałoby to wielomiliardowe oszczędności.


26 listopada. Ziobrowa prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące wieszania na szubienicach , przez narodowców, portretów sześciorga europosłów z PO. Miało to miejsce w Katowicach w roku 2017 a jednym z „wieszacieli” był Jacek K., były pracownik MS. Prokuratura uznała, że był to jedynie „happening i inscenizacja”.
     No, proszę … po dwóch latach „ciężkiej pracy” prokuratorów, gdzie nawet nie przesłuchano sprawców, mamy efekt. Z oficjalnego komentarza można się dowiedzieć, że to w żadnym stopniu nie świadczy o upolitycznieniu prokuratury. Kiedyś białostoccy prokuratorzy orzekli, że „swastyka to jest symbol szczęścia” i też Suweren to łyknął. Przestajemy się powoli dziwić tego typu poglądom prokuratorów sterowanych przez Ziobrę.
     Można tu dodać, że maile, które owi posłowie w tamtym czasie otrzymywali, z zakrwawionymi twarzami i grożeniem śmiercią włącznie, były co najwyżej delikatnym, politycznym ciumkaniem, sięgając do klasyka, prokuratora z PRL-u. Mam nadzieję, że europosłowie, których ta sprawa dotyczy, wyczerpią wszelkie, dostępne środki prawne, z zagranicznymi włącznie, żeby pokazać Ziobrowym prokuratorom i ich mocodawcom, że tak robić nie należy.


27 listopada. Sejmowa Komisja ds. Kontroli Państwowej zajmowała się dzisiaj wnioskami Banasia, dotyczącymi powołania dwóch nowych wiceprezesów NIK. W posiedzeniu wziął udział również Banaś, który uparcie nie odpowiadał na pytania zadawane mu przez posłów a – na koniec – odczytał krótkie oświadczenie i … uciekł. Oglądałem to posiedzenie i – muszę przyznać – dawno się tak dobrze nie bawiłem. PiS odzyskuje w ten sposób kontrolę nad NIK poprzez wiceprezesów a Banaś zostanie odsunięty, czyli uzyska pisowski parasol ochronny.
     Największe rozbawienie w oświadczeniu Banasia wzbudził fragment, w którym twierdził, że w Krakowie jest wiele hoteli, które wynajmują pokoje na godziny, ponieważ „podróżujący chcą choć trochę odpocząć po męczącej podróży”.


Zakończyła się pierwsza „transza” wdrażania programu PPK. Dotyczyła ona pracowników firm, zatrudniających ponad 250 pracowników. Średni poziom zapisów wyniósł, niestety, jedynie 40 procent, czyli aż 60% pracowników, mimo intensywnej propagandy, złożyło deklaracje o rezygnacji z wpłat do PPK. Co w tej sytuacji może zrobić rząd? Rozstrzeliwanie niechętnych nic nie da, bo martwi nie będą płacili tym bardziej. Trzeba więc pewnie postraszyć pracodawców firm z najmniejszym odsetkiem deklarujących – jakiś dodatkowy podatek albo zamknięcie „na dołku” na 24 godziny, … Inaczej PiS się tym programem skompromituje.
     Bogiem a prawdą nie ma co się dziwić, że Polacy stracili zaufanie do kolejnych pomysłów na wyższą emeryturę. Po tym, co zrobiono z OFE, trudno będzie znaleźć kolejnych naiwnych, zwanych frajerami.


28 listopada. Kancelaria Premiera poinformowała, że Mateuszek „zapoznał się z wnioskami, wynikającymi z analiz CBA w sprawie Banasia. Wnioski te będą obecnie analizowane”. Opozycja śmieje się, że Mateuszek będzie analizował analizy, dopóki nie otrzyma wytycznych od Kaczora.
Wieczorem pojawiła się informacja o spotkaniu Kaczyńskiego i Kamińskiego z Banasiem, na którym poproszono tego ostatniego o złożenie dymisji z funkcji Prezesa NIK. Potwierdził to Radosław Fogiel, wice-rzecznik PiS. Forsując Banasia PiS wdepnął w coś okrutnie śmierdzącego. Czy Banaś poda się do dymisji? Nie jest to takie pewne. Grożą mu wtedy dochodzenia a nawet więzienie. Warto tu pamiętać o casusie Marka Chrzanowskiego, który posłuchał zaleceń Kaczora. Jego decyzja będzie pewnie zależała od ilości i wagi haków, jakie zdołał w swoich rękach zgromadzić.
     Pisowska mafia trzyma się wzajemnie za twarze. Każdy zbiera haki i teczki na każdego, jak w starej SB-eckiej szkole. Kaczyński, Banaś, Glapiński, Ziobro, Kamiński, Wąsik, ……… prowadzą pewnie składnice teczek. Nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęły wydarzać się nieszczęśliwe wypadki, typu kolizja z tirem na prostej drodze, potrącenie przez nieznanego sprawcę, wypadnięcie z okna itp. Można tu przypomnieć aferę FOZZ i ekspresowe zejście z tego świata kilku osób, posiadających na jej temat informacje, w tym ówczesnego szefa NIK, Waleriana Pańko, w „wypadku” na szosie do Katowic.


29 listopada. Matoł-uszek powiedział dzisiaj na konferencji prasowej, że jeżeli Banaś nie poda się do dymisji, to PiS ma w stosunku do niego plan B. Nie odpowiedział natomiast na pytanie czy to prawda, że Banaś zamierza wszcząć oficjalną kontrolę prawidłowości jego działań w zakresie okazyjnego "kupna" licznych działek i innych nieruchomości, przepisania ich na żonę oraz prawidłowości składanych przez niego oświadczeń majątkowych.

Komentarze  

 
prezes pan
-4 [4] #81 prezes pan
10 grudnia 2019, 08:37
Cytat:
Jeśli to miał być jakiś żart, to niesmaczny. Warzecha i Matka Kurka? Może jeszcze Michalkiewicza mam posłuchać?!
Niesmaczny, to jesteś ty.
Ty mnie będziesz pouczał? A kim ty jesteś obok Warzechy, Michałkiewicza, Wielguckiego?
Zwykły obszczymurek.
Ich czytają tysiące. A ciebie? Ja nieszczęsny, tobą już się męczę. Filozof za dychę.
Równie dobrze można porównać Tokarczuk np do Stefana Żeromskiego, który był czterokrotnie nominowany, a Nobla nie dostał. To dwa światy, to przepaść.
I cóż? Mamy nobilitowaną idiotkę.
Demokracja w literaturze to taka sama fikcja, jak demokracja w polityce.

Zadałem sobie trud wysłuchania noblistki.
Na konferencji prasowej, poprzedzającej wykłady noblowskie laureatów niemal nie było pytań do niej. Za to austriacki pisarz Peter Handke był rozchwytywany.
Wg noblistki świat umiera i jest z nim coraz gorzej.
Frazesy, banały.
Dla ciebie, leminga istnieje albo pseudo-intelektualny bełkot albo ludowe przyśpiewki. Ogarnięcie mniej krańcowych zjawisk przerasta twoje możliwości, dlatego jesteś zbyt ograniczony by nadać się do normalnej dyskusji.

PS
Ciekawe, czy jak pani Noblistka otrzyma kasę od Nobla, zacznie płacić Wspólnocie Mieszkaniowej na Starym Mieście we Wrocławiu za użytkowanie samowolnie zawłaszczonej części galerii-balkonu, czy też nadal będzie się procesować z tymi biedakami.

PS2
Polecam.
Nagrody za krytykę Polski.
salon24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [5] #82 Taurus
10 grudnia 2019, 08:43
Cytat:
I cóż? Mamy nobilitowaną idiotkę.
Demokracja w literaturze to taka sama fikcja, jak demokracja w polityce.
Ktoś tam, kiedyś napisał, że człowiek wart jest tyle, ile wypowiadane przez niego słowa. Nic dodać, nic ująć.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #83 Simon
10 grudnia 2019, 08:57
"Ogarnięcie mniej krańcowych zjawisk przerasta twoje możliwości,"

Ty to jesteś to niekrańcowe zjawisko? Taki "złoty środek"?

Raczej nie. Zrozumienie meandrów, jakimi błądzi twój skołatany mózg, faktycznie przerasta moje możliwości.

A kim ja jestem, żebym ciebie pouczał? Wierzysz w słowa wielokrotnych kłamców, a słowo Kaczyńskiego jest dla ciebie święte.

Ergo - ciebie pouczać może w zasadzie każdy, nawet Banaś.
I równie bez skutku.

Ciebie pouczał nawet Lepper - i, jak podejrzewam, Tymiński :D
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #84 Simon
10 grudnia 2019, 09:02
A co do wiecznej histerii i krańcowych poglądów i zachowań. To też sobie zawłaszczyliście. Jaj wszystko, na czym położycie paluchy.
I tego wam, pisi, też już nikt nie odbierze :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #85 Simon
10 grudnia 2019, 09:06
Jeeeezu, ciebie to nawet Suski może pouczać!

Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało :D
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #86 Simon
10 grudnia 2019, 11:04
No i już wiadomo, w kogo Banaś uderzy najpierw.
Na początek idzie sprawa funduszu więziennego i jest już kilkanaście wniosków NIK do prokuratury. A więziennictwo i ten fundusz podlegały... Jakiemu:)

Ale teraz brzydko ludzie w sieci piszą, naprawdę. Kaczyński zawinił, Cygana powiesili.
Wszędzie taraz te prawackie, rasistowskie hasła:)
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #87 wujek_manfred
10 grudnia 2019, 11:49
Banaś jak to banaś - wiadomo, kret peło. :D

A co do pouczania fb, to przebijam - jego nawet Magdalena Ogórek może pouczać. :lol:
I teraz coś wymyślcie. ;-)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #88 Simon
10 grudnia 2019, 12:37
Cholera... wysoko zawiesiłeś poprzeczkę...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #89 prezes pan
10 grudnia 2019, 13:22
Cytat:
No i już wiadomo, w kogo Banaś uderzy najpierw.
Udał nam się Banaś. Lepszego szefa NIK nie będzie.
A nie mówiłem, że Banasia możecie w dupę pocałować?
Senator Kwiatkowski ma się czego bać.

Cytat:
Cholera... wysoko zawiesiłeś poprzeczkę...
Dla ciebie poprzeczki nie trzeba wieszać. Wystarczy położyć na ziemi, a i tak będzie za wysoko.

A tu wykład Olgi Tokarczuk w pigułce.
salon24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #90 Simon
10 grudnia 2019, 13:34
Kwiatkowski ma się czego bac?!
No udał wam się pisim Banaś, to fakt:)
Czy lepszego nie będzie, to nie wiem. Mnie wystarczy, jak dla Kaczyńskiego będzie odpowiednio zły :)

A nie zarejestrowałeś w swoim targanym alogicznościami móżdżku, że twój wódz kazał Banasiowi odejść - a ten się postawił i zaczyna regularną walkę z PIS, bo się boi, że go utopią? No tak, w matrixie informacyjnym wypełnionym Kurskimi, Warzechami i Wielguckim tego nie pokazali :D

A ty coś o Kwiatkowskim bredzisz, któremu do tej pory nikt nie postawił oficjalnie ani jednego zarzutu?!

Ty nie jesteś clown. Ty jesteś cały cyrk :) W sumie dzięki, że jesteś :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #91 Simon
10 grudnia 2019, 13:39
A Banaś dostał ze strachu takiej wścieklizny, że następny ma być raport o GetBack:)
Zaraz bym poleciał do Wasserwanny zapytać, co sądzi o kontroli obecnego premiera nad tymi mnożącymi się burdelami?

I co to nam Banaś może jeszcze o samym Pinokiu i jego latyfundiach opowiedzieć?

Dajesz Marian, trafił swój na swego! :D
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #92 Simon
10 grudnia 2019, 13:46
"A nie mówiłem, że Banasia możecie w dupę pocałować?"

Technicznie rzexz biorąc, to teraz może Banasia w dupę pocałować Jarosław i cała jego kamaryla. Dopóki oczywiście Banasiowi nie przydarzy się np seryjny samobójca. Oby trzymał się jak najdłużej, trzymam kciuki!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #93 prezes pan
10 grudnia 2019, 13:54
Cytat:
A nie zarejestrowałeś w swoim targanym alogicznościami móżdżku, że twój wódz kazał Banasiowi odejść - a ten się postawił i zaczyna regularną walkę z PIS, bo się boi, że go utopią?
A ja bym ci radził. Więcej wiary w Jarosława i w jego misterne plany.

Cytat:
A ty coś o Kwiatkowskim bredzisz, któremu do tej pory nikt nie postawił oficjalnie ani jednego zarzutu?!
Otóż to! Czas się nim zająć. W Senacie też należy posprzątać i to jak najszybciej.

Cytat:
następny ma być raport o GetBack:)
GetBack, powiadasz. Czyli Romek Giertych będzie musiał wytężać siły w obronie Leszka Czarneckiego. No i Tuskowe CBA i ABW też będzie się miało z czego tłumaczyć.
Wszyscy czekamy na Banasia.
Zacytuj
 
 
Simon
+3 [3] #94 Simon
10 grudnia 2019, 14:14
Pancerny Marian ma strategię, która mogłaby się powieść, ale jest cholernie ryzykowna. Jakvwidać po lewych przychodach chłopina umie policzyć, że jego kadencja trwała by dłużej od obecnych rządów PIS. A coraz więcej ludzi widzi, że jak tak dalej pójdzie, PIS zanihiluje się sam i to spektakularnie.

Człowiek, który ten PIS pogrążyć może, u przyszłej włafzy, jaka by ona nie była, mógłby zapewne liczyć na wiele wyrozumiałości.

No, ale to strategia przy bandyckich rządach mocno ryzykowna. Zobaczymy, na ile Marianowi starczy "pancerności". Zachęcające jest to, że gdy podda się zbyt łatwo, pisi utopią go na pewno.
Więc motywację ma :)
Zacytuj
 
 
Simon
+3 [3] #95 Simon
10 grudnia 2019, 14:18
Czekajcie, czekajcie na Banasia:)

Póki co żadnych zarzutów Tuskowi, Kopacz czy kogo tam widzicie w pasiakach w mokrych pisich snach.

Tymczasem dla Banasia już kilka w prokuraturze od ABW, a od Banasia na razie kilkanaście dla ludzi związanych z Ministerstwem Sprawiedliwości.
Tak, wiemy, ośmiorniczki i zegarek. Dzięki dintojrze w PISie może wreszcie cała Polska się dowie, jak została zrobiona w trąbę i ile już wybuliła na pisie koryta.

Najśmieszniejsze, że pislam, jak zawsze zresztą przewróci się nie od wrażych knowań wrogów, a o własne nogi, hi, hi, hi.

Mówiąc brzydko, te świnie były tak zachłanne, że aż przewrócą koryto :D
Zacytuj
 
 
Simon
+3 [3] #96 Simon
10 grudnia 2019, 14:33
Jarosław i misterne plany? Ostatnio sprowadzają siędo tego, że leczy w szpitalu kolanko, jak zaczyna się walić.

Poza tym, wiara w Jarosława to twoja działka, ja nie jestem w sekcie. Każdy ma bożka, na jakiego zasłużył.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+3 [3] #97 wujek_manfred
10 grudnia 2019, 15:54
Kwiatkowski tak bardzo ma się czego bać że aż......dochtur ogłosił że zarzuty banasia są śmieszne i "polityczne". :D
No ale zaraz nam pewnie ktoś wytłumaczy dlaczego pisi euro-oseł broniący senatora KO to rzecz w pełni normalna. :lol:

A w Senacie porządek już zrobili - wyborcy. Niektórych do dziś boli zadek że "Idea 400k" wyleciał z marszałkowania. Ale cóż - słychać wycie, znakomicie. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+3 [3] #98 Simon
10 grudnia 2019, 16:40
Banaś zakładał KAS. Gdzieś mi wpadło w oko, że KAS ma ustawowo prawo (czy może nawet obowiązek) śledzić przelewy bankowe powyżej pewnej kwoty. Byłoby dziwne, gdyby Banaś, jako szef KAS, a potem głowny bojownik pisi z wyłudzeniami VAT nie zgromadził wiedzy o prywatnych mająteczkach dojnej zmiany. Wszystkich Szydeł, Morawieckich i innych Banasiów. A pewnie i srebrnych interesów samego wodza:)

I z takiego człowieka Kaczyński zrobił sobie wroga.

No, zajebista strategia :D
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #99 Taurus
10 grudnia 2019, 19:28
Cytat:
Byłoby dziwne, gdyby Banaś, jako szef KAS, a potem głowny bojownik pisi z wyłudzeniami VAT nie zgromadził wiedzy o prywatnych mająteczkach dojnej zmiany. Wszystkich Szydeł, Morawieckich i innych Banasiów. A pewnie i srebrnych interesów samego wodza:)
Pewnie ma sporą wiedzę na te tematy. Nie wiadomo jednak, czy ją jakoś dokumentował, bo przecież był zaufanym dworakiem Kaczora. Można zakładać, z nutką pewności, że wie gdzie szukać. Pytanie podstawowe jest takie, w co będzie grał? - Czy tylko pokaże, że ma haki, żeby się od niego i rodziny odczepiono, czy taż zechce je wykorzystywać dla odegrania się.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #100 Simon
10 grudnia 2019, 20:39


Zacytuj
 
 
llortcik
+2 [2] #101 llortcik
11 grudnia 2019, 01:33
Simon napisał:
Jeeeezu, ciebie to nawet Suski może pouczać!

Sam tego chciałeś, Grzegorzu Dyndało :D

wujek_manfred napisał:
Banaś jak to banaś - wiadomo, kret peło. :D

A co do pouczania fb, to przebijam - jego nawet Magdalena Ogórek może pouczać. :lol:
I teraz coś wymyślcie. ;-)

Nawet ta dwójca załamie ręce napotkawszy FB
Zacytuj
 
 
LeonardDem
#102 LeonardDem
20 stycznia 2020, 10:36 Zacytuj
 
 
LeonardDem
#103 LeonardDem
20 stycznia 2020, 10:57
Seriously....such a advantageous site.

portassicurazioni.it/: portassicurazioni.it/
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#104 Hectordetry
22 stycznia 2020, 01:44
fr.testosteron.space/.../: fr.testosteron.space/.../

Sustain the great work and generating the crowd!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#105 Hectordetry
22 stycznia 2020, 05:17
medicinali per abbassare il testosterone: it.t-booster2020.com/.../

Wow because this is excellent job! Congrats and keep it up.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#106 Hectordetry
22 stycznia 2020, 12:31
nl.global-box.net/.../: nl.global-box.net/neera-detox/

Keep up the excellent work and producing in the group!
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#107 Hectordetry
22 stycznia 2020, 12:32
centro de desintoxicacion oviedo: es.detoxyn.org/.../

Truly beneficial....looking frontward to visiting again.
Zacytuj
 
 
Hectordetry
#108 Hectordetry
22 stycznia 2020, 12:33
bkproma.it/.../: bkproma.it/.../

Maintain the incredible job !! Lovin' it!
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#109 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 00:01
You have the most impressive webpages. baraita.net/collagen-select/: baraita.net/collagen-select/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#110 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 00:03 Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#111 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 07:32
You've among the best internet sites. baraita.net/dapovar/: baraita.net/dapovar/
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#112 HerbertTassy
23 stycznia 2020, 11:16
Astonishingly user pleasant site. Astounding info readily available on couple of clicks. baraita.net/.../: baraita.net/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#113 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 09:46
Passion the website-- really individual friendly and whole lots to see! zdravotnidesign.cz/.../: zdravotnidesign.cz/.../
Zacytuj
 
 
HerbertTassy
#114 HerbertTassy
24 stycznia 2020, 21:26
I love the content on your web sites. Thnx! baraita.net/silvets/: baraita.net/silvets/
Zacytuj
 
 
StacyReams
#115 StacyReams
25 stycznia 2020, 15:19
I like this place - its so usefull and helpfull. miglior prodotto per erezione: www.swift-italia.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#116 WayneNah
26 stycznia 2020, 02:48
Pretty usable....looking forward to visiting again. come potenziare il pene: bkproma.it/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać