Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
21 listopada. Bardzo pracowity dzień w Sejmie, z głosowaniami tuż przed północą.
- Zagrabiono fundusze osób niepełnosprawnych, żeby móc je przeznaczyć na trzynastki dla emerytów;
- Podniesiono o 10 procent akcyzę na papierosy i alkohole;
- Pannę Krysię Pawłowicz i pana Stasia Piotrowicza powołano na sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W czasie ich prezentacji i w czasie dyskusji doszło do awantur, które nazywa się karczemnymi;
- Powołano czterech nowych sędziów KRS, wytypowanych przez PiS, mimo niedawnego wyroku TSUE w tej sprawie. Marszałek Witek powtórzyła głosowanie, anulując wyniki poprzedniego (numer 52), gdy się okazało, że PiS mógł je przegrać. Nagrało się „musimy głosowanie powtórzyć, bo przegrywamy”;
- Niejaki Błaszczak zagłosował za niejakiego Kaczyńskiego, któremu myliły się przyciski.


24 listopada. Odbywający się w Gliwicach, siedemnasty Konkurs Piosenki Eurowizji Junior 2019, wygrała reprezentantka Polski, Wiktoria Gabor. To przypadek wyjątkowy, bowiem w roku ubiegłym Konkurs ten wygrała również Polka, Roksana Węgiel.


25 listopada. Coraz głośniej robi się w sprawie decyzji Sądu Okręgowego w Olsztynie. Sąd ten otóż, opierając się na wyroku TSUE nabrał wątpliwości, czy sprawa którą rozpatruje – odwołanie od wyroku Sądu Rejonowego – powinna być rozpatrywana, ponieważ wyrok w SR wydał „sędzia” powołany przez neo-KRS. Sąd Okręgowy zaczął się więc zastanawiać, czy ów „sędzia” jest rzeczywiście sędzią a nie jakimś rodzajem kołka sądowego, osadzonego w wyniku manipulacji prawnych PiS. Zażądał więc od Kancelarii Sejmu przedłożenia list poparcia dla powołanych przez PiS, nowych członków KRS, pod rygorem ukarania szefowej Kancelarii mandatem, jeżeli tych list w określonym terminie (chyba dwóch tygodni) nie otrzyma.
     Kancelaria Sejmu nie może przy tym zasłaniać się nawet zakazem pisowskiego GIODO, bo ten dotyczy jedynie ujawniania danych w trybie informacji publicznej.
     Zupa zaczyna się więc wylewać. Każdy sędzia, adwokat i zwykły obywatel może kwestionować wyrok sądu, jeśli wydał go sędzia powołany przez neo-KRS. Co więcej, pani Prezes Gersdorf powiedziała, że wyrok SN w sprawie pisowskiej Izby i KRS (z rekomendacją TSUE) powinien zostać wydany jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia. Zaczyna się więc robić coraz bardziej groźnie, ponieważ PiS wydaje się nie przejmować wyrokiem TSUE i jakby nigdy nic powołuje - w pisowskim trybie - następnych sędziów KRS.


26 listopada. Pojawiła się informacja, że decyzją Ministerstwa Sprawiedliwości cofnięto w trybie natychmiastowym delegację do Sądu Okręgowego w Olsztynie sędziemu, który wysłał do Kancelarii Sejmu żądanie opisane wyżej, dotyczące przedłożenia sądowi list poparcia dla powołanych przez PiS, nowych członków KRS-u. Obawiam się, że ta decyzja zaogni spór całego, niezawisłego wymiaru sprawiedliwości z MS i rządem PiS. Wyraźnie bowiem widać, że karanie sędziego w ten sposób - za nieposłuszeństwo – przez władzę wykonawczą kłóci się zasadniczo z pojęciem niezawisłości sądów.


Burmistrz gminy Ustrzyki Dolne zwrócił się do metropolity przemyskiego, arcybiskupa Adama Szala o zgodę na zmniejszenie ilości lekcji religii o połowę, czyli z dwóch godzin tygodniowo do jednej i o możliwość łączenia klas dla tego przedmiotu, jeżeli ilość uczniów w klasie jest mniejsza niż dziesięcioro. Chce w ten sposób zaoszczędzić ponad 300 tysięcy złotych rocznie. W sytuacji, gdy gminy są dociskane przez rząd coraz bardziej do ściany i muszą rezygnować przez to z realizacji podstawowych inwestycji, takie wystąpienia burmistrzów mogą stać się masowe, gdyż w skali kraju oznaczałoby to wielomiliardowe oszczędności.


26 listopada. Ziobrowa prokuratura umorzyła śledztwo dotyczące wieszania na szubienicach , przez narodowców, portretów sześciorga europosłów z PO. Miało to miejsce w Katowicach w roku 2017 a jednym z „wieszacieli” był Jacek K., były pracownik MS. Prokuratura uznała, że był to jedynie „happening i inscenizacja”.
     No, proszę … po dwóch latach „ciężkiej pracy” prokuratorów, gdzie nawet nie przesłuchano sprawców, mamy efekt. Z oficjalnego komentarza można się dowiedzieć, że to w żadnym stopniu nie świadczy o upolitycznieniu prokuratury. Kiedyś białostoccy prokuratorzy orzekli, że „swastyka to jest symbol szczęścia” i też Suweren to łyknął. Przestajemy się powoli dziwić tego typu poglądom prokuratorów sterowanych przez Ziobrę.
     Można tu dodać, że maile, które owi posłowie w tamtym czasie otrzymywali, z zakrwawionymi twarzami i grożeniem śmiercią włącznie, były co najwyżej delikatnym, politycznym ciumkaniem, sięgając do klasyka, prokuratora z PRL-u. Mam nadzieję, że europosłowie, których ta sprawa dotyczy, wyczerpią wszelkie, dostępne środki prawne, z zagranicznymi włącznie, żeby pokazać Ziobrowym prokuratorom i ich mocodawcom, że tak robić nie należy.


27 listopada. Sejmowa Komisja ds. Kontroli Państwowej zajmowała się dzisiaj wnioskami Banasia, dotyczącymi powołania dwóch nowych wiceprezesów NIK. W posiedzeniu wziął udział również Banaś, który uparcie nie odpowiadał na pytania zadawane mu przez posłów a – na koniec – odczytał krótkie oświadczenie i … uciekł. Oglądałem to posiedzenie i – muszę przyznać – dawno się tak dobrze nie bawiłem. PiS odzyskuje w ten sposób kontrolę nad NIK poprzez wiceprezesów a Banaś zostanie odsunięty, czyli uzyska pisowski parasol ochronny.
     Największe rozbawienie w oświadczeniu Banasia wzbudził fragment, w którym twierdził, że w Krakowie jest wiele hoteli, które wynajmują pokoje na godziny, ponieważ „podróżujący chcą choć trochę odpocząć po męczącej podróży”.


Zakończyła się pierwsza „transza” wdrażania programu PPK. Dotyczyła ona pracowników firm, zatrudniających ponad 250 pracowników. Średni poziom zapisów wyniósł, niestety, jedynie 40 procent, czyli aż 60% pracowników, mimo intensywnej propagandy, złożyło deklaracje o rezygnacji z wpłat do PPK. Co w tej sytuacji może zrobić rząd? Rozstrzeliwanie niechętnych nic nie da, bo martwi nie będą płacili tym bardziej. Trzeba więc pewnie postraszyć pracodawców firm z najmniejszym odsetkiem deklarujących – jakiś dodatkowy podatek albo zamknięcie „na dołku” na 24 godziny, … Inaczej PiS się tym programem skompromituje.
     Bogiem a prawdą nie ma co się dziwić, że Polacy stracili zaufanie do kolejnych pomysłów na wyższą emeryturę. Po tym, co zrobiono z OFE, trudno będzie znaleźć kolejnych naiwnych, zwanych frajerami.


28 listopada. Kancelaria Premiera poinformowała, że Mateuszek „zapoznał się z wnioskami, wynikającymi z analiz CBA w sprawie Banasia. Wnioski te będą obecnie analizowane”. Opozycja śmieje się, że Mateuszek będzie analizował analizy, dopóki nie otrzyma wytycznych od Kaczora.
Wieczorem pojawiła się informacja o spotkaniu Kaczyńskiego i Kamińskiego z Banasiem, na którym poproszono tego ostatniego o złożenie dymisji z funkcji Prezesa NIK. Potwierdził to Radosław Fogiel, wice-rzecznik PiS. Forsując Banasia PiS wdepnął w coś okrutnie śmierdzącego. Czy Banaś poda się do dymisji? Nie jest to takie pewne. Grożą mu wtedy dochodzenia a nawet więzienie. Warto tu pamiętać o casusie Marka Chrzanowskiego, który posłuchał zaleceń Kaczora. Jego decyzja będzie pewnie zależała od ilości i wagi haków, jakie zdołał w swoich rękach zgromadzić.
     Pisowska mafia trzyma się wzajemnie za twarze. Każdy zbiera haki i teczki na każdego, jak w starej SB-eckiej szkole. Kaczyński, Banaś, Glapiński, Ziobro, Kamiński, Wąsik, ……… prowadzą pewnie składnice teczek. Nie zdziwiłbym się, gdyby zaczęły wydarzać się nieszczęśliwe wypadki, typu kolizja z tirem na prostej drodze, potrącenie przez nieznanego sprawcę, wypadnięcie z okna itp. Można tu przypomnieć aferę FOZZ i ekspresowe zejście z tego świata kilku osób, posiadających na jej temat informacje, w tym ówczesnego szefa NIK, Waleriana Pańko, w „wypadku” na szosie do Katowic.


29 listopada. Matoł-uszek powiedział dzisiaj na konferencji prasowej, że jeżeli Banaś nie poda się do dymisji, to PiS ma w stosunku do niego plan B. Nie odpowiedział natomiast na pytanie czy to prawda, że Banaś zamierza wszcząć oficjalną kontrolę prawidłowości jego działań w zakresie okazyjnego "kupna" licznych działek i innych nieruchomości, przepisania ich na żonę oraz prawidłowości składanych przez niego oświadczeń majątkowych.

Komentarze  

 
WayneNah
#121 WayneNah
28 stycznia 2020, 19:45
Thanks a great deal b much! It is definitely an astonishing snare install! dearjoy.fr/.../: dearjoy.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#122 WayneNah
29 stycznia 2020, 00:05
Solely wished to positive I'm upright pleased that i stumbled on the website age! что такое vigrx plus: publica-pr.de/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#123 WayneNah
29 stycznia 2020, 08:57
Eximious internet neighbourhood! It looks really gifted! Keep in repair the lofty area! testosterone basso uomo fertilitĂ : it.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#124 WayneNah
29 stycznia 2020, 13:23
Passion the locate-- surely separate warm and lots to take in! juventusdomo.it/.../: juventusdomo.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#125 WayneNah
29 stycznia 2020, 17:52
Non-standard real, such a of inestimable web page-boy. portassicurazioni.it/.../: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#126 WayneNah
29 stycznia 2020, 22:22
Thanks a doom for sharing this dazzling orientation. portassicurazioni.it/.../: portassicurazioni.it/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#127 WayneNah
30 stycznia 2020, 02:17
Very good Website, Preserve continue up the chaste bother. Find worthwhile it! testosteron schnell steigern: de.t-booster2020.com/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#128 WayneNah
30 stycznia 2020, 15:54
Amazing Website, Keep up the excellent work. Because of you so much. les deseo todo lo mejor: ko21.fr/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#129 WayneNah
30 stycznia 2020, 20:34 Zacytuj
 
 
WayneNah
#130 WayneNah
30 stycznia 2020, 20:46
Wow, interesting website. Thnx ... it.testosteron.space/.../: it.testosteron.space/.../
Zacytuj
 
 
WayneNah
#131 WayneNah
31 stycznia 2020, 05:52 Zacytuj
 
 
WayneNah
#132 WayneNah
31 stycznia 2020, 05:55
Valuable it! This a unforgettable web-site! ko21.fr/allonger-penis/: ko21.fr/allonger-penis/
Zacytuj
 
 
WayneNah
#133 WayneNah
31 stycznia 2020, 14:59
Merely scantiness to form I am delighted that i came on your website phase. testosteron kur nebenwirkungen: de.t-booster.org/.../
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać