Polub NaszePanstwo.pl na   

Szaleństwa pana Antoniego

  • Kategoria: Polityka
  • Simon

Jest sobie pewien miły, starszy pan,
Dobrze go znają, nie tylko w Warszawie,
To ulubieniec jest pobożnych pań,
Bo u Tadeusza na każdej mszy prawie.

Ma ten pan postawę, ma powabny charme,
Że u Kryś i Jadziek oczy aż zamglone,
Wzdychają starsze damy z miasta oraz farm
I widząc tę bródkę lekko roztargnione…

Nieskazitelny jest z niego patriota,
Tak prezentuje się na cmentarzach,
Jakby z żurnala nadobna istota,
Na branie kropelek cne panie naraża.

Niejedna by chciała z nim pokarmić ptaszki,
Przedstawić przyjaciół z koła emeryta…
Z limuzyn jakich wysiada! Te mężów – porażki.
A jakże elokwencją za serduszko chwyta!

Mąż patriotyczny to w każdym calu,
Wskaże co wrogie, nienarodowe.
Ponoć, gdy się rodził w czerwonym szpitalu,
Usiadł orzeł bielik mateczce na głowę.

W dodatku pobożny, nie razi grzechami,
Po jego skromności spływają luksusy,
Otacza młodymi się tylko chłopcami,
Aby płci przeciwnej odsunąć pokusy.

Samym tembrem głosu uwodzi miliony.
Stateczny, opanowany. Może gra w sudoku?
Jak z Sevres gentlemana wzorzec to skrojony,
Dopóki… nie zabłyśnie mu szaleństwo w oku.

Obalałby rządy, ścigał agentury,
Niemal samojeden na Moskwę wyrusza.
Tajne służby i teczki – stąd czasem ponury –
Tą tajnością seksownie Antoni porusza.

Śnią się zatem moheru Europy podboje.
On się śmieje w snach owych śmiechem sardonicznym;
„Ach, panie Antoni – ja się pana boję!
Aczkolwiek się boję w duchu patriotycznym!”

A on ściska w ramionach, jak Mefisto giętki,
Z miną hardą, wyniosłą – niby jaki Duce,
Ne ekumenizm łóżkowy zdradzając swe chętki:
„Ja do twoich bamboszy Brukselę ci rzucę!”

I gdzieżby kto poznał naszego szarmanta,
Kiedy to na zdrajców rzuca w sejmie gromy…
Gdzieżby kruchty smakosza, z moheru amanta,
Gdy się w rewolucji rzuca wir… ekhm… szalony.

Patrzą więc na niego z niemym uwielbieniem.
Jeno szepczą cicho pobielałe usty,
Że on jest dla kraju bezcennym zbawieniem.
Falują więc z wdzięczności u wyznawczyń biusty,

A nasz pan Antoni, świadom swego czaru,
Rozciąga przed nami szaleństw panoramę;
Rozwija swe hobby całkiem bez umiaru,
Aż się gęby w podziwie otwierają same.

Kontrwywiady, wywiady i policje tajne;
Podwodne lotniskowce, czołgi, kanonierki,
Akta, haki, kwerendy i śmigłowce fajne,
Armie, sztaby i WOT-y
        Wybuchy, manierki.

A gdzie przejdzie jegomość, tam ziemia spalona.
Sam on jeden, jak bomba, co poznać od razu.
Jaka szkoda, że NATO nie ceni dokonań.
I nie atakuje Antonim Specnazu.

Jak rzekł kiedyś poeta - my lubim wariactwa.
Celebracje, bitwy, igrce, ekshumacje…
Nie ma wszak większego u nas świętokradztwa,
Niż mieć rację, gdy nudna. I porządną rację.

My, wiecznie pokrzywdzeni mesjasze narodów,
Z boskim wstawiennictwem wiecznie uciśnieni,
Naród tak ochoczo krew oddawać gotów,
Lecz nie szafujący nadmiernie myśleniem.

Orgiastycznie co miesiąc do prawdy dochodzić!
Nie damy ni guzika! Nie odstąpim jarda!
Kto to nas nie lubi i kto chce nam szkodzić –
To jest znana prawda, bolesna i twarda.

Łatwo się domyślić, że każdy nam mąci
I tylko patryjoci zostali przy broni,
Co w normalnym świecie paranoją trąci,
Zrobił w Polsce mainstreamem nasz drogi Antoni.

Ktoś to kiedyś posprząta? Życie urealni?
Może by kto powiedział, aby tak sromotnie,
Choć wariaci z dawna u nas nietykalni -
Przestał ten rozpieprzać wszystko, czego dotknie?

Trzeba czasem odpocząć od każdej fiksacji
Niechże zatem Antoni w działkowym ogródku,
Spróbuje bezpieczniejszej dla wszystkich kreacji:
I zmontuje kontrwywiad z gipsu krasnoludków?

Niechże ziółek wypije, zajmie się znaczkami.
Jako drzewiej bywało, na pewnej antenie,
Różaniec  niechby odmówił  z radymi paniami;
Że ruscy wszyscy agenci – a on jeden – że nie.

Niechże nawet komisję na nowo założy,
W zarządzie działek podmiejskich pro publico bono.
Tylko niech w ministerstwach dalej nie barłoży.
Niechże poraża działkowców, który z nich jest z ZOMO.

Napracował się biedak. Trzeba go zluzować.
Od nadmiaru wszak pracy, to można… zwariować.

Komentarze  

 
Taurus
+2 [4] #1 Taurus
26 listopada 2019, 08:34
Cytat:
Jak rzekł kiedyś poeta - my lubim wariactwa.
Celebracje, bitwy, igrce, ekshumacje…
Nie ma wszak większego u nas świętokradztwa,
Niż mieć rację, gdy nudna. I porządną rację.

My, wiecznie pokrzywdzeni mesjasze narodów,
Z boskim wstawiennictwem wiecznie uciśnieni,
Naród tak ochoczo krew oddawać gotów,
Lecz nie szafujący nadmiernie myśleniem.
Świetne !!!

Cytat:
Napracował się biedak. Trzeba go zluzować.
Od nadmiaru wszak pracy, to można… zwariować.
Trzeba, nie tylko jego zresztą. Kaczor również powinien się leczyć - nie tylko stawy mu szwankują ale głowa przede wszystkim. Cały pis i cały jego polityczny układ jest bardzo chory, co - niestety - przekłada się na państwo.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #2 Simon
27 listopada 2019, 11:34
Zapewne pamiętacie, jak to telewizja rządowa, rządowe media i pislamskie trolle opluwały Grodzkiego w bezsilnej złości, gdy został marszałkiem senatu? No pewnie tak, bo to niedawno było. Także i miejscowy troll pisał o nim tutaj per "łapówkarz".

Mała rzecz nawiasem mówiąc: pisia strategia i sposoby działania są niezmiernie łatwe w przejrzeniu i obsłudze, proste to jest i mało wyjątków ma. Jeśli pisi minister, poseł, urzędnik czy szeregowy troll może coś zyskać na niemoralności - to na pewno wybierze niemoralność. To tak oczywiste, że nikt się temu już nie dziwi - kiedy jedna posłanka z PIS zagłosowała przeciw kandydaturze Piotrowicza, to wtedy było dziwo! Ludzie wprost nie wiedzieli, jak się do tego odnieść: posłanka PIS zachowała się porządnie. No - orzech nie do zgryzienia:)
To pokazuje, jak daleko zaszliśmy.

A co do Grodzkiego? Oczywiście - kłamali:

"Nigdy od nikogo nie żądałem pieniędzy. Moja cierpliwość się kończy - mówił."
"Tomasz Grodzki stanowczo zaprzeczał oskarżeniom i zaznaczył, że "rozważa wystąpienie na drogę prawną w obronie swojego dobrego imienia" i liczy na "opamiętanie". Z kolei rektor Uniwersytetu Szczecińskiego postanowił, że sprawę zbada rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich."

Czyli sprawę pomówienia może zbadać sąd, a postawę pani Popieli jej uczelnia. Co na to sama zainteresowana? Ano, zamieściła w internecie wpis, z którego wynika, co następuje:

"We wtorek wieczorem prof. Agnieszka Popiela zamieściła jednak na Twitterze kolejny wpis, w którym odnosi się do sprawy i łagodzi przekaz, wskazując, iż "nigdy nie powiedziała, że wpłata była warunkiem operacji".
"Żeby było uczciwie. Nigdy nie powiedziałam, że wpłata była warunkiem operacji. Nie! Mama była w normalnej kolejce do zabiegu.Wpłaciłam, bo czułam presję psychiczną" - napisała."

Acha.

Co za bezczelni, bezwstydni, podli łgarze... Ale i głupi, bo sądzą, że ich władza będzie trwała wiecznie.
Nie będzie. A kłamstwo ma krótkie, kacze nóżki.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #3 wujek_manfred
27 listopada 2019, 11:43
Zaraz się okaże że nie wpłaciła, tylko myślała żeby wpłacić, nie 500 tylko 50, nie dolarów a złotych, i nie na lekarza ino na tacę. Po czym napisze że........"generalnie się zgadza", więc powiedziała prawdę. :lol:

Po czym poznać że pisowiec kłamie? Po tym że rusza ustami. :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #4 prezes pan
27 listopada 2019, 11:53
Cytat:
A co do Grodzkiego? Oczywiście - kłamali:
Niestety, zmartwię cię.
Pojawiła się kolejna osoba, która twierdzi, że w Szpitalu Szczecin Zdunowo przy ul Sokołowskiego, gdzie Grodzki był wówczas ordynatorem szerzyło się łapówkarstwo.
Dane osobowe nie będą publiczne ujawniane tylko przekazane dla CBA.
Należy zwołać posiedzenie senatu i odwołać marszałka za branie łapówek!
Marszałek Grodzki powinien podać się do dymisji. Marszałek Kuchciński nic nie zrobił tylko żonę na pokład zabrał, a musiał to zrobić.

Po czym poznać że platfus kłamie?
Nic nie trzeba robić, oni wszyscy kłamią, bo to jest mafia.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #5 Simon
27 listopada 2019, 11:55
"Po czym poznać że pisowiec kłamie? Po tym że rusza ustami."

Nasz niezmiernie drogi, pyzaty długopis wypowiadał się z werwą, jak to trzeba postkomunistycznych sędziów ze stanowisk pousuwać.

Eeee... Podpisze nominację Piotrowicza, czy nie?
:D
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #6 wujek_manfred
27 listopada 2019, 12:08
Simon napisał:

Eeee... Podpisze nominację Piotrowicza, czy nie?
:D
Ty nawet nie wiesz jak bardzo ją podpisze. Komuch w cudowny sposób przestaje być komuchem jak tylko pójdzie w pisdu - to jedna z boskich mocy polskezbawa, nazywa się to "odkomuszenie grzechów". Potem taki zelnik czy wolfgang ma taką dziwną aureolę nad głową.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #7 prezes pan
27 listopada 2019, 13:31
Cytat:
Eeee... Podpisze nominację Piotrowicza, czy nie?
A pierwszy sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW sędzia Andrzej Rzepliński ci nie przeszkadzał na stanowisku?
A członek PZPR Jerzy Stępień?

Ubecy, donosiciele i obiadki za 750 tys. złotych. Taka prawda o TK za rządów PO-PSL!
polmedia.pl/.../
Przy nich Piotrowicz to kryształowy człowiek.
Myślę, że Prezydent nie będzie się długo namyślał.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #8 wujek_manfred
27 listopada 2019, 13:36
prezes pan napisał:

Przy nich Piotrowicz to kryształowy człowiek.


Kryształowy jak Banaś. :lol:
Jak wprowadzono stan wojenny, to Rzepliński rzucił legitymacją. A piotr owicz nie rzucił, tylko zajął się oskarżaniem opozycjonistów. Jak bronił socjalizmu, to do końca - partia mu nawet za to medal dała. :lol:

A kto dał medal Rzeplińskiemu? Jakiś tam papież. :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #9 Simon
27 listopada 2019, 16:23
"A pierwszy sekretarz POP PZPR w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW sędzia Andrzej Rzepliński ci nie przeszkadzał na stanowisku?
A członek PZPR Jerzy Stępień?"

Mnie? Nie, czemu? To ja się drę, jakim jestem prawilnym pogromcą PZPR?
Mnie nawet nie przeszkadzała marksistowska praca doktorska Lecha Kaczyńskiego:)

To, że Rzepliński był w PZPR najbardziej teraz przeszkadza - jak widać - byłym ormowcom.

"Fascynujące!", jakby rzekła pani Alutka.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #10 Simon
27 listopada 2019, 20:00
"Marszałek Grodzki powinien podać się do dymisji. Marszałek Kuchciński nic nie zrobił tylko żonę na pokład zabrał, a musiał to zrobić."

Taaaaak? Czy może znowu bezczelnie łżesz? A to akurat pytanie retoryczne, to ostatnie, bo:

"W skandalu z podniebnymi podróżami Marka Kuchcińskiego najważniejsze wcale nie jest to, czy i kiedy poda się on do dymisji ani to, że przekształcił wojskowe gulfstreamy, casy i sokoły w taksówki wożące go do domu. Najważniejsze jest to, że Marek Kuchciński nigdy nie powinien był zostać marszałkiem Sejmu."

"Na odpust, na dożynki, na narty – oto podróże służbowe, które marszałek sejmu Marek Kuchciński odbywał razem z rodziną. Za wycieczki bliskich marszałka zapłacili podatnicy. Godzina lotu kosztowała około 30 tys. zł, a tylko w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy z podniebnych eskapad drugiej osoby w państwie uzbierała się kwota ponad 4 mln zł. Marszałek Kuchciński przejdzie do historii jako najbardziej zalatany parlamentarzysta."

"Opozycja udowodnila, że Kuchciński nadużywał służbowego samolotu i latał z żoną i dziećmi na pokładzie. Były marszałek dużo podróżował także swoim prywatnym autem, za co zażądał blisko 7 tys. zł zwrotu środków w ramach tzw. kilometrówki."

Jeśli do tego dodać chamskie zachowanie w parlamencie, odbieranie głosu opozycji i paraliżowanie dla siebie niepomyślnych obrad - to zagrożenie interesu polegające na tym, że wywiady obcych państw są w prawdopodobnym pisiadaniu jego nagrań z burdelu - to już taka wisienka na torcie.

My mamy z tobą fb słodkie życie tutaj. Stwierdzam np. że każdy pisi troll kłamie.

A ty od razu, jak wywołany do tablicy, dajesz na sobie przykład.

No, tak, tak, Kuchciński żonę na pokład wziął. I tyle. Za to poleciał. Kryształowy jest :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #11 Taurus
27 listopada 2019, 20:49
Sejmowa Komisja ds. Kontroli Państwowej zajmowała się dzisiaj wnioskami Banasia, dotyczącymi powołania dwóch nowych wiceprezesów NIK. W posiedzeniu wziął udział również Banaś, który uparcie nie odpowiadał na pytania zadawane mu przez posłów a – na koniec – odczytał krótkie oświadczenie i … uciekł. Oglądałem to posiedzenie i – muszę przyznać – dawno się tak dobrze nie bawiłem. PiS odzyskuje w ten sposób kontrolę nad NIK poprzez wiceprezesów a Banaś zostanie "odsunięty", czyli uzyska parasol ochronny.
Największe rozbawienie w oświadczeniu Banasia wzbudził fragment, w którym twierdzi, że w Krakowie jest wiele hoteli, które wynajmują pokoje na godziny, ponieważ „podróżujący chcą choć trochę odpocząć po męczącej podróży”.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #12 Simon
27 listopada 2019, 21:06
@Taurus

Ja tego słuchałem w streamingu. Kiedy tylko usłyszałem pisiego przewodniczącego, jak obiecywał, że Banaś będzie odpowiadał na końcu i żeby się Nitras nie awanturował o odpowiedzi - to już wiedziałem, że żadnych odpowiedzi nie będzie.

Przesłanie z tej komisji jest pozytywne. Skoro boją się ruszyć Banasia, to znaczy, że coś na nich ma.

A skoro ponoć wczoraj ministerstwo sprawiedliwości upubliczniło zarzuty wobec Banasia (te przelewy z bandytami z konta na konto) - to by znaczyło, że Banaś ma coś na Pinokia. I pewnie ma - a może nawet i na samego wodza ma - bo był szefem KAS, które sam założył i zrobił sobie zdaje się spore archiwum o interesikach innych "kryształów" :D
A Zero chce Pinokia udupić:) Zatem atakuje Banasia.

Coraz zabawniej się robi.
Szkoda, że to o Polskę chodzi...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #13 Taurus
27 listopada 2019, 21:29
Cytat:
Coraz zabawniej się robi.
Szkoda, że to o Polskę chodzi...
Niestety, inaczej można by było śmiać się do rozpuku i zacierać ręce.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #14 prezes pan
28 listopada 2019, 07:45
Marian Banaś w Sejmie wyczerpująco wyjaśnił nurtujące posłów pytania.
Co prawda wszystko już wiedzą od dawna, ale pianę trzeba bić, ale ona się nie daje.
Bo jajka nie te i ubijak do dupy.

Pan Prezes NIK, Marian Banaś powiedział m.in., że 1 października 2019 roku pozwał TVN za naruszenie dobrego imienia. – Żądam przeprosin, sprostowania kłamstw oraz zapłaty zadośćuczynienia na wskazany w pozwie cel społeczny. Ze spokojem czekam na sądowy finał tej sprawy – oświadczył.

Banaś z kontaktami w Urzędach Skarbowych i Wywiadzie Skarbowym,na stanowisku Prezesa NIK jest dla mafii z KO i ich rodzin,śmiertelnym zagrożeniem. Gorszym niż ABW i CBA.Stąd taki atak, z ich strony.

Wszystkim gównojadom radzę, spójrzcie w lustro.
Jeśli zobaczycie łysą pałę obwieszoną złotem, alfonsa zarabiającego na nierządzie kobiet, zadzwońcie do Banasia.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #15 Taurus
28 listopada 2019, 09:15
Cytat:
Ja tego słuchałem w streamingu. Kiedy tylko usłyszałem pisiego przewodniczącego, jak obiecywał, że Banaś będzie odpowiadał na końcu i żeby się Nitras nie awanturował o odpowiedzi - to już wiedziałem, że żadnych odpowiedzi nie będzie.
Za rządów PiS Komisje nie są zwoływane po to, żeby coś wyjaśnić czy prześwietlić. One są zwoływane, żeby spełnić wymagania regulaminu, czy procedury. Zauważ, że posiadający większość w Komisjach posłowie PiS w ogóle nie zadają pytań. Oni wszystko przecież wiedzą i nie mają żadnych wątpliwości, oni są tam wyłącznie po to, żeby na końcu zagłosować za. Co miał w tej sytuacji zrobić przewodniczący Szarama z PiS? - Ograniczyć straty wizerunkowe, czyli nie dopuścić posłów opozycji do zadawania zbyt szczegółowych pytań a przepytywanego do udzielania na nie odpowiedzi. Dlatego napisałem "że się świetnie bawiłem", bo śledzenie takiego cyrku i takiej udawanej polemiki jest zabawne, choć równocześnie tragiczne.

Strudzony wędrowiec, pielgrzym, czy turysta nie odpoczywa w Krakowie na ławce, w kawiarni, czy innym barze. On odpoczywa te dwie godzinki w hotelu na godziny a la Banaś a że z dobrego serca jakaś pani go w tym czasie wymasuje, to tylko dla jego zdrowia przecież, nie dla złamania szóstego przykazania Dekalogu.

Jeżeli w Sejmie, rządzonym przez PiS, opowiada się na poważnie takie banialuki to trzeba naprawdę uważać, żeby nie zejść z tego świata od śmiechu.

Cytat:
Pan Prezes NIK, Marian Banaś powiedział m.in., że 1 października 2019 roku pozwał TVN za naruszenie dobrego imienia
Jeżeli pozwał, to prokuratura się niewątpliwie nad sprawą pochyli i będzie trwać w tym pochyleniu do końca rządów PiS.

Cytat:
Wszystkim gównojadom radzę, spójrzcie w lustro.
Jeśli zobaczycie łysą pałę obwieszoną złotem, alfonsa zarabiającego na nierządzie kobiet, zadzwońcie do Banasia.
Przypuszczam, że nawet PP zaczyna tracić grunt pod nogami, czyli rozum. Może już do Banasia dzwonił?
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #16 Simon
28 listopada 2019, 11:22
@Taurus

A zobacz to:

"Marian Banaś w Sejmie wyczerpująco wyjaśnił nurtujące posłów pytania."

I troll to pisze wobec nas: Ciebie, który widziałeś tę "wyczerpującą" odpowiedź i mnie, który ją słyszałem.
Jaki to ma sens? Jaki cel?

No, chyba tylko taki, żeby ludzi wkurzać, jak to troll:)
Nie przyjdzie mu do głowy, że, zamiast złości, możemy się nad nim pochylić w podziwie, jak to nad okazem:)
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #17 Taurus
28 listopada 2019, 13:23
Cytat:
No, chyba tylko taki, żeby ludzi wkurzać, jak to troll:)
Nie przyjdzie mu do głowy, że, zamiast złości, możemy się nad nim pochylić w podziwie, jak to nad okazem:)
Jest niewątpliwie człowiekiem w jakimś sensie upośledzonym. Nie chcę pisać "głupim", bo może to choroba jakaś i mógłbym go skrzywdzić.
Prawdę mówiąc, on jest po swojemu przydatny. Często zmusza nas do napisania jakiegoś komentarza, którego byśmy nie napisali bez przeczytania zamieszczonych przez niego idiotyzmów. Natura jest i powinna być różnorodna. Swoją rolę odgrywają w niej i muchy, i komary, i ....., których nikt nie lubi. Ich istnienie akceptujemy jednak, chociaż czasami ze zgrzytaniem zębów.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #18 Simon
28 listopada 2019, 15:18
@Taurus

"Jeżeli pozwał, to prokuratura się niewątpliwie nad sprawą pochyli i będzie trwać w tym pochyleniu do końca rządów PiS."

Mówisz i masz:

"Rzecznik rządu potwierdził, że premier Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia. Raport z kontroli oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli ma być poddawany kolejnym analizom."

Nie ma się co śpieszyć, prawda?
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #19 Taurus
28 listopada 2019, 15:33
Cytat:
"Rzecznik rządu potwierdził, że premier Mateusz Morawiecki zapoznał się z raportem CBA dotyczącym Mariana Banasia. Raport z kontroli oświadczeń majątkowych prezesa Najwyższej Izby Kontroli ma być poddawany kolejnym analizom."
I o to chodzi. Wszystko jest analizowane, sprawdzane, kompletowane, ..... aż do czasu, gdy niejaki Kaczor wyda decyzję albo - przynajmniej - dyspozycję. Prokuratura "badała" sprawę wieszacieli przez dwa lata, chociaż wszystko było jasne i oczywiste, żeby to umorzyć. Wypadek drogowy Be Szydło badany jest już kilka lat i będzie, pewnie, następnych kilka, a rozjechanie iluś samochodów, stojących na czerwonym świetle, przez Antka smoleńskiego jest tak utajnione, że nie wiadomo, czy w ogóle jest prowadzone. Dlatego zapowiedź "prokuratura się pochyli nad jakąś sprawą" wywołuje u mnie coraz większe rozbawienie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #20 Taurus
28 listopada 2019, 20:41
Pojawiła się informacja o spotkaniu Kaczyńskiego i Kamińskiego z Banasiem, na którym poproszono tego ostatniego o złożenie dymisji z funkcji Prezesa NIK. Potwierdził to Radosław Fogiel, wice-rzecznik PiS. Forsując Banasia PiS wdepnął w coś okrutnie śmierdzącego. Czy Banaś poda się do dymisji? Nie jest to takie pewne. Grożą mu wtedy dochodzenia a nawet więzienie. Jego decyzja będzie pewnie zależała od ilości i wagi haków, jakie zdołał w swoich rękach zgromadzić.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #21 Simon
28 listopada 2019, 22:03
@Taurus

I oto "pogromcy aferzystów" doprowadzili do sytuacji, kiedy zastanawiamy się, jaka afera zwycięży:)

Jest też taki pomysł, że oni poproszą Banasia o ustąpienie, Banaś nie ustąpi, a oni powiedzą: wicie, rozumicie, immunitet, to jest kraj prawa i sprawiedliwości - nic nie możemy zrobić...

Choć osobiście uważam, że Banaś ustąpi. Wszak zadarł z mafią - wie o tym, bo był jej członkiem:)

Popatrzmy wokoło i przetrzyjmy oczy ze zdziwienia: jak bardzo dążenie do ludowej sprawiedliwości rodzi niesprawiedliwość, jak bardzo naprawiacze psują, jak szalenie głośno złodziej krzyczał: oni kradną!

Oto "prawo" i "sprawiedliwość". Nawet wobec dokonań ich pierwszych rządów sądziłem, że będą subtelniejsi. Podejrzewałem pisizm o wszystko niecne: kłamstwo, szowinizm, faryzeizm, władzę dla władzy.
Ale i ja dałem się im omamić, nawet ja, który tak ich nie lubię, miałem ich za jakichś tam ideowców. Głupiej idei, szkodliwej - ale ideowców.

A to zwykli mafiosi, alfonsi i złodziejaszki.
Tak, tak, fb - na pewnym poziomie i ja dałem się oszukać:(
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #22 Taurus
28 listopada 2019, 22:46
Cytat:
A to zwykli mafiosi, alfonsi i złodziejaszki.
Tak, tak, fb - na pewnym poziomie i ja dałem się oszukać:(
Spokojnie, Simon. Polityka nie jest pewnie profesją, którą można by się zachwycać. Masz jednak rację - owa "dobra zmiana" okazała się czymś wyjątkowo brudnym, cuchnącym i upadłym a Kaczor ..... nie, pozostawię sobie jednak na inną okazję określenia, które chciałbym wystukać na klawiaturze.

Dobrej nocy wszystkim życzę,
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #23 Simon
28 listopada 2019, 23:49
Dobrej nocy
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #24 Simon
29 listopada 2019, 09:31
Czy, kiedy brodzimy w tym bagnie już nie po kostki, a po pierś co najmniej - jest jakaś nadzieja?

Jak śpiewał Niemen za Norwidem: bo ludzi dobrej woli jest więcej.
Ale ludzie dobrej woli nie wystarczają, czasem trzeba też takich, którzy przy tym są odważni. To niełatwe, więc naturalnie takich ludzi jest mało.

Ale warto o nich pamiętać, promować ich, dawać im wyrazy wsparcia.

W Olsztynie znalazł się sędzia w delegacji, Pan Juszczyszyn. Powiedział wprost: sędzia nie może bać się polityków, nawet, jeśli ci decydują o jego karierze. Ma wydawać sprawiedliwe wyroki.

Sędzia Juszczyszyn, zgodnie z dyrektywą UE, wydał NAKAZ SĄDOWY dostarczenia list poparcia członków KRS. Albowiem przewód sądowy, dotyczący kredytu mieszkaniowego bodajże, może być za czas jakiś podważony - bo zajmuje się nim także sędzia, który został nominowany już przez nową KRS. Która jest - wedle prawa - nieprawomocna - albowiem ani ona, ani organy państwa za to odpowiedzialne - nie wykonują wyroków sądowych. W tym przypadku - publikacji list poparcia na członków KRS.

Sędzia Juszczyszyn ryzykował karierą? Nie, nie ryzykował. Wiedział, że dostanie po dupie. Obecnie w Polsce to już nie ryzyko - to pewność.

Najlepszy dowód na to, że to państwo bezprawia i niesprawiedliwości jest taki, że sędzia Juszczyszyn został odwołany z delegacji przez rządowego politruka Ziobrę, a teraz jest grillowany przez maszynę administracyjną. W tym przypadku przez Izbę dyscyplinarną dla sędziów sądów powszechnych.

DRODZY MOI - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ STANOWIĄ W TYM KRAJU NIE DOBRE OBYCZAJE, NIE PRAWO, NIE SĘDZIOWIE - STANOWIĄ O TYM POLITYCY.

Widzimy to od czterech lat. To dość oczywiste.
Ale co innego widzieć, a co innego mieć odwagę cywilną, żeby powiedzieć DOŚĆ!

Panie Sędzio.
Dziękuję i podziwiam.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #25 prezes pan
29 listopada 2019, 10:48
Szkoda pana Banasia, ale musimy wiedzieć, że w Polsce rządzi partia o najwyższych standardach.
Więc, jeżeli jest choćby cień podejrzeń to się odcinają i ja to rozumiem.
To nie jest mafia o której Sławek Neumann mówił:
"a sądy dzisiaj, ja ci gwarantuję, nie rozstrzygną żadnej sprawy przed wyborami. Żadnej. Przez rok nie zrobią (tu słowo niecenzuralne) nic”.
O każdego człowieka z zarzutami jeżeli jest członkiem tej partii „będzie walczył jak o niepodległość”.
Natomiast jeżeli taki taki człowiek „ mający kłopoty z prawem” zdecyduje się opuścić partię”, to on i inni przywódcy Platformy natychmiast przestaje się interesować jego losem, mówi dobitnie „ mam go w d..ie”.

Mam nadzieję, że Pan Banaś nie zrezygnuje. Lepszego bata na mafię z PO nie będzie.
A i do PiSu nie będzie teraz podchodził z sympatią. Więc na miejscu obecnych tu trolli byłbym ostrożny z krytyką, bo Jarosław namaści nowego szefa NIK i będzie gorzej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #26 prezes pan
29 listopada 2019, 10:52
Cytat:
DRODZY MOI - PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ STANOWIĄ W TYM KRAJU NIE DOBRE OBYCZAJE, NIE PRAWO, NIE SĘDZIOWIE - STANOWIĄ O TYM POLITYCY.
Bo tak powinno być, bo w naszym kraju to my wybieramy polityków.
I takie powinno być prawo jakich wybierzemy.
Teraz w Polsce panuje Prawo i Sprawiedliwość.
Dosłownie i w przenośni.
Jak to mówił Niesiołowski?
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #27 Simon
29 listopada 2019, 11:33
"Szkoda pana Banasia"

Bardzo szkoda. Mógłby posprawdzać kamieniczników:)

"Mam nadzieję, że Pan Banaś nie zrezygnuje."

O! Jestem zgodny z fb! Co za czasy...

Ja również mam nadzieję, że nie zrezygnuje, choć szanse marne. Jest to prawdopodobnie pierwszy koleś od dziesięciu lat, którego - przynajmniej czasowo - wasz wódz nienawidzi bardziej, niż Tuska i Wałęsę:)
Ile on jeszcze na tym stanowisku mógłby narobić syfu pisowi! Jakie by to było piękne, żeby przez następne lata szefem NIKu w państwie bezprawia i niesprawiedliwości był ktoś taki! Trzymam kciuki!
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #28 Simon
29 listopada 2019, 11:43
"Bo tak powinno być, bo w naszym kraju to my wybieramy polityków."

Wszystko sobie przegłosujecie? O wszystkim będzie kaczka decydowała? No fakt, prawo pierwszej nocy nie byłoby tu groźne:)

Nie, tak nie powinno być. Tak było u Hitlera, Stalina i innych takich. Jeżeli tobie tak powinno być - to pędź do Korei PN - tam "wybory" są zdaje się co roku.

Wszystko sobie przegłosujecie?
A kufffno.

Mam złe wieści.
Skoro wyroki sądów są nieważne, decyzje organów są opinią wydaną przy kawie i ciasteczkach, a WŁASNE ustawy dotyczące wieku sędziów można i należy łamać - to i wasze piękne głosowania są nic nie warte. PIS zaprowadził anarchię, to będzie ją miał.
Nadchodzi czas, kiedy ustaw PISu się NIE WYDRUKUJE, głosów poselskich PISu nikt nie będzie widział, a skomlenie waszego wodza doczeka się spełnienia: dostaniecie standardy, jakie sami wprowadziliście.
Będzie się wam wyłączać mikrofony, wysyłać do komisji dyscyplinarnych, obcinać diety, pensje i emerytury - a na koniec będzie się obrzucać błotem w państwowych mediach.
I nikt nawet nie piśnie, że to jest nie w porządku:)
A więc - głosujcie towarzysze, że Słońce wschodzi na zachodzie - na razie wasze bolsze:)

Bez obaw - pisi dostaną swego "prawa" i "sprawiedliwości" do przesytu jeszcze.
Tylko Polski szkoda.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #29 wujek_manfred
29 listopada 2019, 11:44
Hesusie meksykański, FB ma nadzieję że ktoś nie posłucha boskiego rozkazu prezesa? Co się stało? Na jakimś parteitagu nie dostał miejsca w trzecim rzędzie czy co? Przecież to bluźnierstwo! :D

A z innej beczki - przeciwko Juszczyszynowi prawie-rzecznik dyscyplinarny wszczął prawie-dyscyplinarkę za wykonywanie wyroków TSUE. Bardzo dobrze - będzie urzędowy papier do pokazania na następnej rozprawie przed tymże Trybunałem. A potem będzie zdziwienie jak wyrok zapadnie. Ale spoko - zawsze będzie można ogłosić że wyrok jest sukczesem na miarę 27:1. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #30 Simon
29 listopada 2019, 11:57
"Wicemarszałek Senatu Stanisław Karczewski zapewniał niegdyś, że Marian Banaś jest "człowiekiem kryształowym". Dziś przyznał, że znalazł na nim więcej niż rysę. Senator PiS zaznaczył, że wierzy w honorową dymisję szefa Najwyższej Izby Kontroli. Powiedział też, że jeśli tak się nie stanie, partia rządząca znajdzie sposób, aby Marian Banaś stracił stanowisko."

O, patrz. A temu nie szkoda Banasia:)

Coś ci się pruje to "prawo" i "sprawiedliwość".

A mnie coś mówi, że będziemy zamiatać te "kryształy" szybciej, niż myślałem:)
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [2] #31 wujek_manfred
29 listopada 2019, 13:00
Miałbym kupę śmiechu, gdyby banaś bronił się dzielnie, i w odpowiedzi na brudy jakie pis mu wyciągnie sam wyciągnął brudy na pis. Tę bratobójczą walkę obejrzałbym z nieukrywaną przyjemnością. Z kolei jeżeli banaś ustąpi, to nowego szefa NIK musiałby zaakceptować...Senat. :lol:

A miało być tak pięknie. :D
Zacytuj
 
 
Adam
-1 [1] #32 Adam