Polub NaszePanstwo.pl na   

Krótkie przemówienie radnego partii rządzącej w miejscowości Mszana Dolna

  • Kategoria: Polityka
  • Simon

„Toarzyszki i Toarzysze! Drogie Obatele!
Ciesze sie szalennie tylu tu przybyłym;
Witam pci obie z burmiszczem na czele,
A poza nimi się witam i z proboszczem miłym.

Prawdziwie ma suszną linię nasza droga wadza,
Bardzo mię to cieszy, że to rozumiecie,
O Polskie się bynajmniej troszczy i dogadza,
Wienc wadze macie za tym najlepszą na świecie.

Partia jest z Rzondem, a Rzond jest z Partią,
Zmartwione oba i nie śpio wiele.
Na czele z Prezesem sie bardzo martwio,
Jak zrobić wam dobrze, drodzy obatele.

A nieźle wiemy:  wiadomym siłom
Nasz marsz do przodu jest solo w oku!
My nad przepaścio Ojczyzne miło
Pchnelim do przodu w rytm szybkich kroków.

Ale wrogowie Partii, odnowy
Wbijać by kija w szprychy nam chcieli,
Nasz postempowy marsz prawicowy
Wstrzymać lewacy dziś zapragneli.

Bo im sie właśnie o to rozchodzi,
Aby nas było dziesińć milionów;
Dobrze, że golą swe pałki młodzi,
Pogonią może ich do Syjonów.

Toż szyscy wiemy, kto za tym stoji,
To i patrjotom mówić nie trzeba.
Razem z Prezesem będziem ich gnoić,
W czym miłosierne pomogo Nieba.

Czy nie ma racji nasz proboszcz drogi?
I w radio Maryja sama to mówiła:
Wytłuczem robactwo lewackie do nogi,
Jak nas Ewangielia w szkołach nauczyła.

Ale to sie samo nie zrobi, kochani!
No to jak będzie: chyba pomożecie?
Alleluja, do przodu, a zdecydowanie!
Wy sąsiadów znacie, kto z kim – dobrze wiecie.

Kto lewak, kto zboczeniec – no bo… tego… ten…
Kto zdrajca, ateista, jewropejczyk podły,
Kto oglonda w domu ciongle tefałen –
Pora by go zgnoić, bo za mało modły.

A zdrajców wielu jest przy Merkelowej.
Tam się podejmujo zbrodniczych konszachtów.
Te złodziejskie gnidy wzionć władze gotowe:
Puszczo na Ojczyzne zagony Wehrmachtu!

Sprowadzo ciapatych, inne ludzkie brudy,
Każo babie z babo – co dość mi sie widzi;
Zapaskudzo lewactwem kraj tak piękny wprzódy,
Każo chłopu z chłopem – a to już mie brzydzi.

Sie diabły wcielone nie cofno przed niczym,
Wszak zabili najlepszego w dziejach Prezydęta;
Jeden wypluł hostie z niegodziwych przyczyn
I nadal niezlinczowany gdzieś tam sie pałenta!

Żadnej  to świentości nie szanujo biesy,
Beszczelnie nos wściubiajo, gdzie Radyja kiesa
Skoro gotowe z hostio na takie ekscesy,
To mogo nawet – o zgrozo – obrażać Prezesa!

A to jeszcze mało, jest prawdziwy dramat…
Jak to w giembe spojrzeć temu bezeceństwu?!”

Zgiął się w pół nasz mówca, głos mu się załamał,
Jakby chciał pokazać grozę społeczeństwu.

Na to gromkie głosy słychać z całej sali:
„Mów człowieku!”, „Co jest?!”, „Walisz chopie dalij!”

„Wybaczcie wzruszenie. To porażajonce;
Bo kiedy sie znowu do wadzy dobioro,
Wtedy te złodzieje, tak Polsce szkodzonce
Zara wam te pińcet z budżetu odbioro”.

„Rany boskie!”, „Hańba!”, „Jam z kosą iść gotów!”
Podniosły się głosy wzburzonych patriotów.

„Takiego czeba ducha! Brawo nam, Rodacy!
Dla dobra Ojczyzny skubmy, ile wlezie;
Nie chco socjalu dawać ci wredni lewacy,
Zatem, jak brać mamy, nam pokazał Prezes!

Za jego przewodem, z wami, patrjotami,
Nie będzie wiencej rzondził tu naród wybrany,
Porzondek sie zrobi z postkomunistami,
Z toarzyszem Piotrowiczem komune pognamy!

Jakieś propozycje? Czeba iść do przodu!”

„Ja mam, toarzyszu”.

„Sucham?”

„Załóżmy Front Jedności Narodu”.

Komentarze  

 
wujek_manfred
+2 [4] #41 wujek_manfred
20 listopada 2019, 09:20
prezes pan napisał:

Przed cytowaniem trolli wypadałoby się zapoznać z projektem.

I ja się z tym zgadzam. Problem w tym że FB się wyraźnie nie zapoznał, ale cóż - analfabeta. Jak zaczną wydawać druki sejmowe w postaci audiobooka, wtedy może się zapozna. A może i nie - zależy co mu nakaże jego matka-partia.

Ale takie krótki wypunktowanie najważniejszych zmian:
1) obecnie ustawa nosi nazwę "o Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych". Pierwsza zmiana na dzień dobry - wyrzucono osoby niepełnosprawne z nazwy. No już fajnie się zaczyna. Jadziem dalej.
2) obecny art. 1 ust.1 - Fundusz ma na celu wsparcie osób niepełnosprawnych. Co widzimy w zmianach? Dodane "wsparcie finansowe emerytów i rencistów". Jak widzimy, wcale forsy przeznaczonej dla niepełnosprawnych nie przerzuca się na kiełbasę wyborczą. W ogóle. Ale na tym nie koniec.
3) Dodano art. 36a, zgodnie z którym w 2019r. środki na refundację jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów i rencistów stanowią koszt Funduszu, który ma obowiązek przekazać te środki do FUS. Innymi słowy - 13, 14, i pierdynasta emerytura w tym roku MUSI zostać wypłacona z Funduszu, który miał wspierać niepełnosprawnych, nie może zostać wypłacona z innego źródła.

Tak że dziękuję bardzo za link, jest w nim dokładnie to o czym mówi i pisze zła opozycja o wilczych oczach. Nawet taki pisior jak FB potwierdza prawdziwość tych materiałów (głupio że robi to bez wcześniejszego przeczytania, ale takie są jego możliwości).
Zacytuj
 
 
LK
+2 [4] #42 LK
20 listopada 2019, 09:23
Chcą obnażyć lub zniszczyć kolejnego kryształa. Ile takich okazów partia ma w swej piwniczce?
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #43 Simon
20 listopada 2019, 11:15
"Przed cytowaniem trolli wypadałoby się zapoznać z projektem."

No to lecimy:

"1) tytuł ustawy otrzymuje brzmienie:
„o Funduszu Solidarnościowym”;
2) art. 1 otrzymuje brzmienie:
„Art. 1. 1. Fundusz Solidarnościowy, zwany dalej „Funduszem” ma na celu
wsparcie:
1) społeczne, zawodowe, zdrowotne oraz finansowe osób niepełnosprawnych;
2) finansowe emerytów i rencistów, o którym mowa w przepisach odrębnyc"

I

7) po art. 36 dodaje się art. 36a i art. 36b w brzmieniu:
„Art. 36a. W roku 2019:
1) środki na refundację jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów
i rencistów, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. (Dz. U.
poz. 743) wypłacone z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych stanowią koszty Fundusz"


"4) Funduszowi zostanie udzielona pożyczka w kwocie do 9 000 000 tys. zł ze
środków Funduszu Rezerwy Demograficznej, zgodnie z art. 59 ust. 1 pkt 4 ustawy
o systemie ubezpieczeń społecznych. Zgoda ministra właściwego do spraw finansów
publicznych, o której mowa w art. 3 ust. 1a nie jest wymagana."

Wszystko się zgadza.

A troll myślał, że nikt nie zweryfikuje jego kłamstw:)

Wystarczy, że ktoś skłamie raz, a mu nie wierzą. A co dopiero - setki razy :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #44 Simon
20 listopada 2019, 11:18
W sumie znowu powtórka za wujkiem Manfredem. Ale to dobrze - wszak troll go nie widzi.

:D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #45 prezes pan
20 listopada 2019, 12:45
Cytat:
Wszystko się zgadza.

A troll myślał, że nikt nie zweryfikuje jego kłamstw:)
Co się zgadza, głupi trollu?
Wrzuciłeś link do artykułu gównianej gazety dla trolli o krzyczącym tytule:
PiS zmienia fundusz dla niepełnosprawnych w fundusz do wypłat "13" dla emerytów

Cytat:
No to lecimy:

"1) tytuł ustawy otrzymuje brzmienie:
„o Funduszu Solidarnościowym”;
2) art. 1 otrzymuje brzmienie:
„Art. 1. 1. Fundusz Solidarnościowy, zwany dalej „Funduszem” ma na celu
wsparcie:
1) społeczne, zawodowe, zdrowotne oraz finansowe osób niepełnosprawnych;
2) finansowe emerytów i rencistów, o którym mowa w przepisach odrębnyc"
Umiesz czytać debilu? Co tam jest napisane?
Art. 1. 1. Fundusz Solidarnościowy, zwany dalej „Funduszem” ma na celu
wsparcie:
1) społeczne, zawodowe, zdrowotne oraz finansowe osób niepełnosprawnych;
2) finansowe emerytów i rencistów, o którym mowa w przepisach odrębnyc"


Gdzie tu jest qrwa zmiana funduszu dla niepełnosprawnych w fundusz do wypłat "13" dla emerytów?
Z twojego gównianego linku ma wynikać, że niepełnosprawnym zabierają na 13-ki dla emerytów, a tak nie jest.
Niepełnosprawni dalej otrzymają wsparcie. Nikt im nie zabiera ani nie zamienia.
I jeszcze chujku pomyśl o tym, że większość tych niepełnosprawnych to emeryci i renciści.
Więc teraz będą będzie mieć więcej.

I pieniądze na to są:
4) Funduszowi zostanie udzielona pożyczka w kwocie do 9 000 000 tys. zł ze
środków Funduszu Rezerwy Demograficznej
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #46 Simon
20 listopada 2019, 14:12
Jeszcze raz, jak krowie na rowie, choć nie łudzę się, że zrozumiesz. Chyba rzeczywiście nie jesteś tu złośliwy - tylko jesteś funkconalnym analfabetą:

„Art. 36a. W roku 2019:
1) środki na refundację jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów
i rencistów, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. (Dz. U.
poz. 743) wypłacone z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych stanowią koszty Funduszu

2) Fundusz przekazuje środki na refundację świadczenia, o którym mowa w pkt 1
do Funduszu Ubezpieczeń Społecznych;"

Czego TU nie rozumiesz znowu, geniuszu?!

Dajesz dalej, tyle darmowej rozrywki, jestem zachwycony , jak zaznajomołeś soę z tym projektem.

Tyle, żeś go ni w ząb nie zrozumiał, jak całej reszty tego skomplikowanego świata :D

Ale mi koleś potrafi dzień zrobić - już tak parę godzin się śmieję i nie mogę przestać:)

Dzięki geniuszu, wi nieneś mieć swój program w pislamskiej telewizji, ludzie właziliby drzwiami i oknami do studia, żeby takie dziwo zobaczyć na żywo !
Zacytuj
 
 
prezes pan
-4 [4] #47 prezes pan
20 listopada 2019, 14:26
Cytat:
Art. 36a. W roku 2019:
1) środki na refundację jednorazowego świadczenia pieniężnego dla emerytów
i rencistów, o którym mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r.
o jednorazowym świadczeniu pieniężnym dla emerytów i rencistów w 2019 r. (Dz. U.
poz. 743) wypłacone z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych stanowią koszty Funduszu""
No i co z tego?
Ale do Funduszu zostanie dołożona kasa z pożyczki w kwocie do 9 000 000 tys. zł ze
środków Funduszu Rezerwy Demograficznej.

Zresztą, po co mordę drzesz skoro PiS skierował projekt ustawy o s Solidarnościowym Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych do dalszych prac.

A czy możesz to jakoś merytorycznie przedstawić w jaki to sposób "PIS chce okraść ten Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych" i jak to się stało że Platforma ukradła z OFE 153 miliardy i nie ukradła ani złotówki z Funduszu Solidarnościowego?
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #48 Simon
20 listopada 2019, 15:23
1) Fundusz rezerwy demograficznej też okradają - i to po to, by sfinansować kiełbasę wyborczą - słusznie zauważyłeś;

2)"A czy możesz to jakoś merytorycznie przedstawić w jaki to sposób "PIS chce okraść ten Solidarnościowy Fundusz Wsparcia Osób Niepełnosprawnych"

Właśnie zrobiłem to wyżej. Wujek zresztą też. Nie nasza wina, że nie masz nawet na tyle kompetencji poznawczych, żeby zrozumieć coś tak prostego. Napisane na co, skąd i jak. A ty, biedactwo - nadal ni hu, hu, prawda?

3)" i jak to się stało że Platforma ukradła z OFE 153 miliardy i nie ukradła ani złotówki z Funduszu Solidarnościowego?"

Najpierw tradycyjne łgarstwo - bo gdzie "ukradła"? Ano do zusu. Ale rozumiem, łgarstwo dla sprawy to w pislamie cnota, nawet tak głupie i wyeksploatowane, jak to.

A czemu PO nie brała z różnych funduszy? Tego dla inwalidów jeszcze nawet nie było, ale mniejsza. Otóż PO nie pobrała haraczu od pieniędzy z ofe, nie przeznaczała pieniędzy na osoby niepełnosprawne na jednorazowe kiełbasy wyborcze i ogólnie jakoś tak z dziesięć razyniej kradła. Pytasz czemu? No, wychodzi na to, że mimowolnie udowodniłeś, że - choć nie święta - była uczciwsza. Brawo. Takich nam trolli trzeba. Nieprzesadnie mądrych.

A co do win Tuska? Można się spierać. Natomiast to zajumanie odbyło się pod hasłem - prezent od Kaczyńskiego dla emerytów. Nawet " jarkowym" to idioci nazwali:) No, to tu przynajmniej jest jasność, kto winien :)

Błagam, nie przestawaj. Każdy z nas zasługuje na tym ponurym padole na promyczek bezinteresownej radości. Tyś mnie dzisiaj blaskoem zalał i swym geniuszem oślepił, że aż kolki ze śmiechu dostałem!
:D
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #49 Simon
20 listopada 2019, 15:31
Acha, i jeszcze jedno. Wiem, że możesz nie skumać, ale spróbuję. Otóż, jeśli nadal będziesz twierdził, że PO okradła ofe, przepisując ma zus, to będziesz twierdził tym samym, że pis kradnie ofe, przepisując je na PKK.
Podobnie zresztą, kiedy twierdziłeś, że dziura vatowska to złodziejstwo PO.
Jakże niemądrze, okazało się - bo teraz jest większa :)
Tak piszę, bo widzę, źe nawet proste związki logiczne są dla ciebie nie do uchwycenia.
No cóż, jakoś tym wiernym kaczyzmu musiałeś zostać, nieprawdaż?

No i zapomniał bym dodać: noooo, teraz - to dopiero pozamiatałeś:)
Dużo zdrowia w nogach życzę.
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+2 [4] #50 wujek_manfred
20 listopada 2019, 16:05
Pomijając kolejny dowód analfabetyzmu tego pisiego przygłupa (to chyba superfluum), to tak ostatnio naszła mnie refleksja.

TVPiS i tym podobne gadzinówki cały czas trąbią że gdańszczanie to volksdeutsche. Po czym się okazuje że jedyni przyjaciele pisdu wśród gdańszczan to...........naziole. U nich na serio każdy zarzut jest w rzeczywistości obietnicą wyborczą. :lol:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #51 Simon
20 listopada 2019, 16:32
@wujek_manfred

Ja zawsze powtarzam, że oni robią to, ca zarzucają innym - tyle, że naprawdę albo dziesięć razy bardziej.
Wszystko dla Sprawy przez duże "s", ma się rozumieć.

A że cała sprawa finalnie sprowadza się do spełnienia zachcianek jednego typa o - pechowo - nie najbardziej świetlanym charakterze - to już całkiem im umyka.

Bo, no właśnie - są lemingami dziesięć razy bardziej :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #52 Simon
20 listopada 2019, 17:44
Marszałek Witek i wicemarszałkowie sejmu zamówili opinie prawne u konstytucjonalistów, czy Pawłowicz i Piotrowicz nie są za starzy na sędziów TK. Wydane opinie: są za starzy (co sobie sami nocą głosowali) :)

A teraz, fb, opisz, jak wasza pislamska marszałek Witek jest trollem i "debilem", jak raczyłeś się wyrażać, bo nie wie, źe wyż wymienieni nie są przecie sędziami, więc limit wieku ich nie dotyczy.

Tak to szybko oliwa sprawiedliwa kłamliwym idiotom bywa :)

Dajeeeesz!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #53 Simon
20 listopada 2019, 18:03
A co do kłamstw oficjalnych:

"Były dziennikarz TVP Ziemowit Kossakowski zeznał w sądzie, że otrzymał maila z instrukcjami, jak ma wykonać materiał oczerniający rezydentów. Przeprosił dr Katarzynę Pikulską, która pozwała Telewizję Polską, i stwierdził, że została ona "niesłusznie pomówiona". Natomiast Samuel Pereira, redaktor naczelny TVP.info, uważa, że to "insynuacje".

To była sobota. Przyszedłem pracy i dostałem polecenie, by szybko napisać coś na rezydentów. To wydawca portalu Tomasz Owsiński zlecił mi napisanie tego tekstu. Podesłał wszystkie potrzebne materiały, linki. Twierdził, że są zweryfikowane. Zgłaszałem wątpliwości w newsroomie, ale dostałem odpowiedź, że materiał jest wiarygodny
- cytuje Kossakowskiego "Gazeta Wyborcza". Dziennikarz przyznał, że miał wówczas 22 lata i był najmłodszy w redakcji. Na swoim profilu na Twitterze zamieścił zdjęcie z dr Katarzyną Pikulską, jedną z bohaterek materiału. Napisał, że po złożeniu zeznań przeprosił lekarkę i przyznał, że została ona "niesłusznie pomówiona dwa lata temu przez TVP".

Pereira zamieścił na Twitterze wpis, w którym stwierdził, że słowa Kossakowskiego to "insynuacje". Ten w odpowiedzi wstawił screena maila, o którym mówił w sądzie. Podczas przesłuchania powiedział bowiem, że otrzymał od Pereiry wiadomość z instrukcjami dotyczącymi materiału o rezydentach."

I proszę - sprawa juź przed sądem, były pracownik zeznał, co się tam dzieje.

Na to Peteira (szef kanału informacyjnego!) dalej łże, że to insynuacje...

... Na co w odpowiedzi ten dziennikarz publikuje maila, którego sobia przezornie zachował i który jest dowodem, że Pereira kłamie.

Oni wszyscy są przesiąknięci kłamstwem, jak frytki olejem.
Tak oto żałośnie kończy się "wzmożenie moralne"...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #54 prezes pan
21 listopada 2019, 07:51
Cytat:
"Były dziennikarz TVP Ziemowit Kossakowski zeznał w sądzie, że otrzymał maila z instrukcjami, jak ma wykonać materiał oczerniający rezydentów.
Urzekła mnie twoja historia.
Przyjrzałem się temu mailowi

Temat maila:
Tekst o kontrowersjach wokół rezydentów.
I dodane linki do wpisów różnych stron z Twittera.
Gdzie tam instrukcje jak oczerniać?
Tak sobie odpaliłem pierwszy link, a tam pan janecki wrzuca film
www.youtube.com/.../
drugi link nie instnieje
twitter.com/.../...
trzeci link nie istnieje
twitter.com/.../...

dalej nie chciało mi się sprawdzać.
I to ma być dowód na oczernianie.
Tym bardziej, że pokazuje go gość, który wyleciał z hukiem z pracy.
Normalny sąd taki dowód odrzuca, tak jak myślący człowiek.

Jest tylko pożywką dla trolli, którą rozsypuje GW.
A troll, jak to troll, podaje dalej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #55 prezes pan
21 listopada 2019, 08:47
Cytat:
Marszałek Witek i wicemarszałkowie sejmu zamówili opinie prawne u konstytucjonalistów, czy Pawłowicz i Piotrowicz nie są za starzy na sędziów TK.
Twoi specjaliści z GW to Marek Chmaj i Marcin Matczak.
Ha,ha,ha..
Ja radziłbym ci cieciu posłuchać opinii mądrzejszych.
rp.pl/.../....
Zacytuj