Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - listopad I_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
2 listopada. Wiadomo, że po Elżbiecie II królem zostanie jej syn Karol albo wnuk William. Kto zostanie wodzem po naszym JAROSŁAWIE I KULAWYM, ZAWSZE DZIEWICY? Trudno przewidzieć, ciągłości dynastycznej trudno się tu  spodziewać. Marta jest po kądzieli i to stryjecznej a manier arystokratycznych u niej nie sposób się doszukać. W grę wchodzi jeszcze kot, trzeba byłoby jednak – chyba – zmienić w tym celu Konstytucję albo załatwić to szybką ustawą, wniesioną przez pisiorskich posłów, oczywiście. Konieczny byłby pośpiech, bo Duda, zwany prezydentem, może się zbiesić a nawet przegrać wybory, niestety.


4 listopada. Terlecki w rozmowie z PAP ogłosił, że Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch są kandydatami PiS na sędziów TK, którzy mają zastąpić kończących właśnie swoje kadencje Marka Zubika, Piotra Tuleję i Stanisława Rymara. Terlecki powiedział też, że kandydaci są osobami bardzo kompetentnymi, zasłużonymi dla reformy wymiaru sprawiedliwości, z ogromnym doświadczeniem.
     Wynotowałem niektóre komentarze internetowe. Pozytywnego nie znalazłem. Oto one:
- Szambo wybiło niby ropa na arabskiej pustyni;
- PiS z rozmachem pluje Suwerenowi w twarz;
- Banaś w NIK-u, komuch i repeta w TK;
- PiS pokazuje Polakom środkowy palec;
- Banaś może czuć się bezpiecznie – krzywdy mu nie zrobią;
- Kaczor bawi się Polską – napina strunę i czeka, co będzie;
- PiS nie kpi z Polaków, on nimi gardzi;
- Przekroczono kolejną granicę śmieszności. Mało było w TK kuchty Wolfgangowej, to doszła sałatkowa Krycha i towarzysz Cimek;
- Zestaw najgorszych gnid polskiej polityki.


Marian Banaś był solidnie nagradzany za swoją pracę w MF. W roku 2016 dostał od Be Szydło dwie nagrody o łącznej wysokości 16 kPLN a rok później – od Matoł-uszka – nagrody w wysokości 51,4 kPLN.


5 listopada. TSUE wydał wyrok w sprawie zróżnicowania wieku przechodzenia na emeryturę polskich sędziów – kobiet i mężczyzn. PiS się, co prawda, już dawno z takiej regulacji (ustawy) wycofał, jednak KE swojej skargi nie wycofała. Nie opublikowano jeszcze uzasadnienia, uważam jednak, że wyrok ten, mówiący o niezgodności z prawem unijnym, nie dotyczy jedynie sędziów, że dotyczy on wszystkich zawodów. Zgodnie z polskim prawem, po osiągnięciu wieku emerytalnego pracownik może pobierać dwojakie gratyfikacje – wynagrodzenie za pracę i świadczenie emerytalne. Dlaczego więc kobieta może, po przekroczeniu 60 lat, takie świadczenia pobierać a pracujący na takim samym stanowisku mężczyzna-równolatek nie może? Czy nie jest to dyskryminacja mężczyzn?
     Tak przy okazji. Jeszcze niedawno PiS twierdził, że Małgorzata Gersdorf, mająca 61 lat, jest za stara do pełnienia swojej funkcji w SN a teraz wystawia na sędzinę TK panią Chojna-Duch, mającą 71 lat i to na kadencję 9-letnią a więc z szansą dociągnięcia na tym stanowisku do lat osiemdziesięciu (!) Jakże pokrętne jest myślenie i działanie pisiorów.


Donald Tusk zakomunikował dzisiaj, że nie będzie kandydował w przyszłorocznych wyborach prezydenckich. Swoją decyzję ogłosił miesiąc wcześniej niż zapowiadał, żeby umożliwić partiom opozycyjnym lepsze przygotowanie się do wyborów.


Duda, zwany prezydentem ogłosił natomiast, że marszałkiem seniorem, otwierającym posiedzenie nowego Sejmu będzie Antek smoleński. Stało się to tematem bulwersującym wielu komentatorów.


8 listopada. Podano, że kandydatem wspólnym większości senackiej na marszałka będzie Tomasz Grodzki, senator KO, ten sam, którego PiS próbował skorumpować, oferując stołek Ministra Zdrowia. Grzegorz Budka ma być szefem klubu parlamentarnego KO w nowym Sejmie a Małgorzata Kidawa-Błońska wicemarszałkiem Sejmu. Zdecydowano też, że o kandydaturze KO na Prezydenta zdecyduje Konwencja Krajowa PO, która ma się odbyć 14 grudnia.


Wieczorem, z siedziby na Nowogrodzkiej, nadpremier Kaczor i Matoł-uszek ogłosili skład nowego rządu. Zgubiłem się w liczeniu ale wychodzi mi, że przybyły jakieś trzy albo cztery nowe ministerstwa a łącznie naliczyłem tego niemal dwadzieścia. Gdyby okazało się to prawdą, to pewnie będziemy mieli najliczniej obsadzony rząd nie tylko w Europie ale w większości krajów świata, z wyjątkiem republik bananowych, gdzie do rządu powołuje się wszystkich pociotków dyktatora aż do trzeciego pokolenia włącznie. To nie tylko przecież ministrowie i wiceministrowie, to również dyrektorzy departamentów, kierownicy, różnej maści specjaliści i liczny personel, to też służby porządkowe, zaopatrzeniowe, bezpieczeństwa, itd., itd., łącznie pewnie kilkadziesiąt tysięcy nieźle zarabiających  ludzi, będących na utrzymaniu budżetu. Trzeba będzie kupić mnóstwo nowych aut, bo „stare” mają już więcej niż trzy lata i nikt takim szmelcem jeździł nie będzie. Te stare kupią pracownicy ministerstw, po atrakcyjnych cenach, oczywiście.
     Nadzór nad spółkami skarbu państwa sprawował będzie Jacek Sasin, prawa ręka Kaczora. Prawo do ich obsadzania Misiewiczami przejdzie więc na Nowogrodzką, razem z wszelakimi profitami z tego wynikającymi.

Komentarze  

 
Taurus
+3 [5] #41 Taurus
14 listopada 2019, 12:23
Cytat:
Nie no co ty - jak pis utraci "wadze" to kury przestano sie nieść.Krowy bedo sie źrebili, kobyły cielili, owieczki prosili, chłop z chłopem spać będzie, baba z babą, wilki latać bedą, bociany pływać, słońce wzejdzie na zachodzie, a zajdzie na wschodzie!
Nie strasz, Wujek. To wygląda na Apokalipsę w/g św. PP. Jego to, co prawda, nie dotyczy, bo jak mówi przysłowie "Bogatemu to i byk się ocieli", zwykłego śmiertelnika może jednak wystraszyć i pobiegnie zagłosować na Dudę.
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [4] #42 Simon
14 listopada 2019, 13:02
Ha, ha, ha, ha - tak głupota sobie sama w końcu nogi podstawia:

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piorowicz i Elżbieta Chojny-Duch zostali zgłoszeni przez PiS jako kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego. Żadne z nich nie spełnia wymagań koniecznych do tego, by mogli w nim zasiąść. Przynajmniej według przepisów, które forsowali Piotrowicz i Pawłowicz. Wszyscy oni bowiem mają już więcej niż 65 lat.

Zgodnie z przepisami, za których uchwaleniem głosowali Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego muszą przejść w stan spoczynku w dniu ukończenia 65. roku życia. Krystyna Pawłowicz 67 lat skończyła w kwietniu tego roku, Stanisław Piotrowicz 67. urodziny obchodził w lipcu, a Elżbieta Chojna-Duch ma lat 71. Jak zauważa reporter RMF FM Tomasz Skory, jeśli ci kandydaci zostaną powołani do TK, to zaczną pełnić nowe funkcje w wieku, w którym zgodnie z prawem nie mogą robić tego inni doświadczeni już sędziowie.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #43 Simon
14 listopada 2019, 13:11
Poczytałem sobie wcześniejsze popisy trolla.

Patrzcie, jak to z kraju "w ruinie" w cztery lata raj zrobili i to nic nie inwestując, a tylko wydając pieniądze zarobione przez poprzedników!
To pewnie przez to, że wzrosła liczba burdeli na głowę mieszkańca.

Bezczelne pisiesyny... Stachanowcy, psia ich mać!
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #44 wujek_manfred
14 listopada 2019, 13:12
Simon napisał:
Wszyscy oni bowiem mają już więcej niż 65 lat.

Jak ja tego Tuska nienawidzę - tyle lat nie rządzi, a tu i tak albo sędziom wiek obniży, albo aferzystę w NIKu zatrudni, albo farmę trolli w Ministerstwie założy.......... :lol:

BTW - budżet ma się tak świetnie, że w trybie pilnym (od 1 stycznia) podnosi się akcyzę na fajki i gorzałę. O 10%. Ten Tusk to świnia jednak. :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #45 Simon
14 listopada 2019, 14:26
Wina Tuska też obłożą wyższą?
:D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #46 Simon
14 listopada 2019, 14:53
No i się zaczęło sypać. Akcyza, zniesienie zasady trzydziestokrotności składki, inflacja, zaraz wystrzeli cena prądu i gazu.

Ojej, co się stało, że się zesrało? To to nie można dalej rozdawać i pokaźny procent z tego kraść?

Niech teraz cztery lata porządzą - niech piją, co nawarzyli.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #47 Simon
14 listopada 2019, 15:01
Ojojojoj, nie ma forsy na obietnice wyborcze! Nie może być! No to ukradniemy:)
Może też zwali się na Tuska? :

"PiS chce sfinansować pieniądze na trzynaste i czternaste emerytury, obiecane w kampanii wyborczej, pożyczką z ZUS. Marek Belka, były premier, w rozmowie z Next Gazeta.pl ocenił plany rządu. "Jeżeli się prowadzi politykę hojnych obietnic socjalnych, to trzeba za to płacić" - stwierdza."

Chcą to gwizdnąć z funduszu demograficznego ZUS.
Ja pierdziu, drwią sobie w żywe oczy z suwerena, aż to śmieszne jest.

Acha, fb, wiem, wiem, Belka lewak, komunista, itd., itp.:)
Możesz wstawić jego obrazek w pasiakach - ta wesoła krotochwila zapewne usprawiedliwi rządy PIS, które nakradły do tej pory razem z wyznawcami więcej, niż wszystkie inne rządy po 1989 roku DO KUPY WZIĘTE.

Do tej pory suweren wybaczał, bo się paserzy dzielili. Teraz, kiedy pińcet zeżre inflacja, akcyzy i cena prądu - zobaczymy faktyczną wartość miłości ludu do "dobrej zmiany" :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #48 Taurus
14 listopada 2019, 15:09
PE przyjął dzisiaj, zdecydowaną większością głosów, rezolucję potępiającą projekt ustawy o edukacji seksualnej w Polsce, procedowany właśnie w Sejmie. – „Mamy XXI wiek a nie średniowiecze, polskie dzieci mają prawo do rzetelnej edukacji”.
Polski kołtun edukacji seksualnej się boi. On sam został znaleziony w kapuście i nie widzi powodów, żeby z jego dziećmi było inaczej. Co na to nasz światły Episkopat, toruński Muchomor i ich orężne ramię – PiS? Czy Jarosław wie, skąd się biorą dzieci? Chyba nie, bo skąd miałby się dowiedzieć? Od świętej pamięci mamusi, korespondencyjnej uczestniczki Powstania Warszawskiego?
Zacytuj
 
 
wujek_manfred
+1 [3] #49 wujek_manfred
14 listopada 2019, 17:29
Oj-tam oj-tam - nie znacie się.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #50 prezes pan
15 listopada 2019, 08:08
Cytat:
Patrzcie, jak to z kraju "w ruinie" w cztery lata raj zrobili i to nic nie inwestując, a tylko wydając pieniądze zarobione przez poprzedników!
Nie wiem czy śmiać się, czy płakać nad głupotą tego wpisu.
Ten co wypisuje takie głupoty musi być płatnym trollem. Nikt normalny, kto żył w Polsce za rządów Tuska takich głupot by nie wypisywał.
Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej.
W 2008-2014 władze naszego kraju pod przewodnictwem Donalda Tuska dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.
Pierwsza dziesiątka:
1 - PGE Polska Grupa Energetyczna S.A.: sprzedaż 17 proc. akcji za 6 mld 543 mln zł
2 - Jastrzębska Spółka Węglowa: sprzedaż 33,1 proc. akcji za 4 mld 830 mln zł
3 - Bank PKO BP S.A.: sprzedaż 9,62 proc. akcji za 3 mld 943 mln zł
4 - Energa S.A.: sprzedaż 34,18 proc. akcji za 2 mld 800 mln zł
5 - KGHM S.A.: sprzedaż 10 proc. akcji za 2 mld zł
6 - PKP Cargo S.A.: sprzedaż 48,29 proc. akcji za 1 mld 420 mln zł
7 - Bank Gospodarki Żywnościowej S.A.: sprzedaż 37,49 proc. akcji za 1 mld 97 mln zł
8 - Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin" S.A.: sprzedaż 50 proc. akcji za 681,5 mln zł
9 - Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A.: sprzedaż 12,13 proc. akcji za 625,5 mln zł
10 - Ciech S.A.: sprzedaż 37,90 proc. akcji za 619,1 mln zł
O kolejce na Kasprowy, którą rząd Morawieckiego odkupił nie wspomnę.
Jeden taki Kulczyk co to Ciech kupił, musiał zasymulować własną śmierć.
Tak oto wypracowywano zyski. Oddając narzędzia wytwarzające kapitał w obce ręce
niewygodne.info.pl/.../...

A wystarczy tylko nie kraść.

PS
A pamięta kto elastyczną linię kredytową, którą załatwił min. finansów Jacek Rostowski?
Polska zyskała dostęp do dużej linii kredytowej w MFW. Miało nas to zabezpieczyć przed ewentualnym atakiem na walutę, zwiększyć wiarygodność kraju i płynność budżetu. Z kredytu nie skorzystaliśmy, ale w osiem lat musieliśmy zapłacić 2 mld zł za samą tylko gotowość do jego udzielenia. Dopiero premier Morawiecki z tego zrezygnował.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #51 prezes pan
15 listopada 2019, 08:13
Cytat:
BTW - budżet ma się tak świetnie, że w trybie pilnym (od 1 stycznia) podnosi się akcyzę na fajki i gorzałę. O 10%. Ten Tusk to świnia jednak.
No jednak, bo za swoich rządów podniósł ..uj akcyzę o 15%.
m.interia.pl/.../news,1947628

O podniesieniu podatku VAT nie wspomnę.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #52 Taurus
15 listopada 2019, 11:10
Cytat:
W 2008-2014 władze naszego kraju pod przewodnictwem Donalda Tuska dokonały wyprzedaży majątku należącego do Skarbu Państwa (m.in. banki, kopalnie czy zakłady produkcyjne) za łączną kwotę 58,615 mld zł.
Skandal (!!!). Większość z nas pamięta PRL, w którym wszystkie większe zakłady pracy należały do Skarbu Państwa i to, jak wspaniale się rozwijały, kwitły wręcz, brylowały we wdrażaniu nowych technologii, dając świetlany przykład całemu światu. "Zbrodnicze ręce" zburzyły te system, wymarzony dla osób pokroju PP i wyprzedały rodowe srebra parszywym kapitalistom z Zachodu za marne grosze. Jak to dobrze, że chociaż drobną ich część zdołali przytulić byli sekretarze różnych szczebli jedynej wówczas słusznej partii. Jak to dobrze, że inne komuchy, zasiedziałe w PiS-ie, odkupiły od tych parszywców, za pieniądze Suwerena część "sreber" i obsadziły je swoimi Misiewiczami, w celu wypracowania nowych, świetlanych celów i niedopuszczenia do następnych, wrogich przejęć. Wszyscy wiemy bowiem, że najwyższą wartością w nowoczesnym świecie jest własność społeczna. Doskonałym na to przykładem jest KRLD, dowodzona od "prehistorii" przez ród Kimów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #53 prezes pan
15 listopada 2019, 12:12
Cytat:
Wszyscy wiemy bowiem, że najwyższą wartością w nowoczesnym świecie jest własność społeczna. Doskonałym na to przykładem jest KRLD, dowodzona od "prehistorii" przez ród Kimów.
Ty to jednak jesteś palant.
A co powiesz o Arabii Saudyjskiej jednej z nielicznych i ostatnich na świecie monarchii absolutnych?
PKB na osobę 55228 dolarów, podczas gdy w Polsce tylko 15629 dolarów.
A wiesz, że w Arabii Saudyjskiej jest bezpłatna służba zdrowia nie ma konstytucji, za to istnieje kara śmierci, chłosta i tortury.

A co powiesz o Chinach?
Kraj komunistyczny oparty na kapitalistycznych fundamentach gospodarki.
Uważa się, że w Chinach zdecydowanie jest najwyższa jakość kultury politycznej.

Cytat:
"Zbrodnicze ręce" zburzyły te system, wymarzony dla osób pokroju PP i wyprzedały rodowe srebra parszywym kapitalistom z Zachodu za marne grosze.
Wtedy to właśnie zbliżyliśmy się do ustrojów z Republiki Afrykańskiej lub Czadu.

Nie w tym rzecz jaki jest ustrój. Wszystko zależy od ludzi.
Z palantami nic dobrego zbudować się nie da.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #54 prezes pan
15 listopada 2019, 12:26
Okazuje się, że nowy marszałek senatu to łapówkarz.
eswinoujscie.pl/.../...
Oni tak z PO mają. Normalka.
Zacytuj
 
 
Haji
#55 Haji
15 listopada 2019, 12:45
Jak będziemy mieli takie złoża ropy, jak saudowie, to pogadamy.
Jakość "kultury politycznej" w Chinach wymordowała ludzi na placu Niebiańskiego Spokoju, teraz zabija ludzi w Hong Kongu. Nie kompromituj się już bardziej.
Zacytuj
 
 
Simon
#56 Simon
15 listopada 2019, 12:57
Poczciwe trollisko napisało:

"Nie w tym rzecz jaki jest ustrój. Wszystko zależy od ludzi."

I moim zdaniem ten kwiatek pięknie podsumowuje dyskusję, określając zarazem pomyślunek szanownego, jak i totalną niezdolność do zakończenie ciągłej autokompromitacji :D
Zacytuj
 
 
Simon
#57 Simon
15 listopada 2019, 13:10
Wiadomo było, że spróbują od razu obrzucić Grodzkiego gównem. W TVP ponoć pokaxali w Wiadomościach całą infografikę, że ma w leasingu Jaguara. Może się reżimówka dalej bawić w Goebbelsa, ale Polacy, to nie Niemcy i nawet jakieś badanie niedawno sondażowe pokazało, że już nawet prawie połowa pislamskiego elektoratu tego nie trawi :)

A tu się już troll łapówką podnieca. Nowy zegarek Nowaka znaleźli.
Bo, moi drodzy, pięćsldziesiąt tysi w kopercie chwyconej w łapięta przez wodza, to nic.

Ale, oczywiście okazuje się, że ta " afera" równie dęta, jak brak wizy funkcjonariusza reżimowej telewizji, który to ponoć bez wizy pojechał:)

Piczytajcie, jakie to bzdety i kto je puścił. Mam nadzieję, że Grodzki pójdzie z tym do sądu - a ta pani już zdaje się zaczyna się cofać rakiem (coś tam już zaczyna bąkać o przeprosinach):

"Jak wynika z aktywności prof. Agnieszki Popieli na Facebooku, w czasie jesiennych wyborów samorządowych wsparła polityka PiS i została członkiem Honorowego Komitetu Poparcia Bartłomieja Sochańskiego na prezydenta Szczecina."

"Popiela – jak przypomniał dziennikarz Mariusz Kowalewski – była w 2015 r. w honorowym komitecie poparcia Andrzeja Dudy."

"Prof. Popiela zasiadała w Społecznym Komitecie Budowy Pomnika Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. Monument został odsłonięty 16 czerwca 2018 r. Pomnik stoi na nieruchomości zarządu regionu Solidarności."

"Wpis prof. Popieli wywołał zniesmaczenie internautów. „Kiedy to było, dlaczego Pani Profesor nie zgłosiła tego faktu organom ścigania? Jeśli jak Pani sugeruje była to łapówka?” – pytają.

„Dlaczego Pani to robi teraz? Takich spraw nie załatwia się na TT i FB. Trzeba nie mieć wstydu. Robi to pani złośliwie, pod czyjeś dyktando? Naprawdę trudno uwierzyć, że jest Pani wykształconą osobą, gdyż zachowała się Pani jak troll, który rozpowszechnia obrzydliwe info” – oburzają się."

„Zaistniała pani, ale tak jakoś nie za ładnie”, „Długo pani czekała... by upaść na dno” – piszą zdegustowani użytkownicy."

"Po kolejnych wpisach internautów, profesor Agnieszka Popiela, odniosła się do nich, publikując wyjaśnienie: „Szanowni Państwo. Ponieważ mój wpis wywołał dyskusje wyjaśniam: Pan prof. T. Grodzki to wybitny terakochirurg, który pomógł mojej śp. Mamie. Dzięki niemu miała łatwiejszą śmierć i za to jestem wdzięczna. Napisałam to, co napisałam, bo objął wielką godność w Polsce, a to wymaga etyki na najwyższym poziomie. Jeśli to była fundacja, a ja nie dostałam faktury/rachunku/potwi erdzenia wpłaty przez pomyłkę to chętnie przeproszę. Powinna być dokumentacja fundacji. Prawda nas wyzwoli, jak mówił nasz Papież Jan Paweł II. Bardzo w to wierzę” – dodała prof. Popiela (pisownia oryginalna)."
Zacytuj
 
 
Simon
#58 Simon
15 listopada 2019, 13:16
Czyli, łżą, jak łgali.

Bo wicie, rozumicie - ustrój w zasadzie nieważny jest, a cel uświęca środki :)

Fb, jak tobie taki ustrój nieważny, to co ci się tak nagle przeszłość Borowskiego nie podoba?
Ja tam się domyślam czemu, kiedyś Ogórek o tym bałaknęła:) Ale już się nawetvTadzio nauczył, żeby nie być rasistą i antysemitą WPROST.

A wicie, rozumicie - ustrój nieważny, tylko ludzie ważni. I gdyby tak Jarosław został pierwszym sekretarzem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, to by było w zasadzie ok. Plus nacjonalizacja majątków, firm i mediów.

Przerażające - to, co piszę w sposób prześmiewczy - troll deklaruje wprost.
Tu już nawet śmiać się chyba nie wypada. To zgroza jest.
Zacytuj
 
 
Simon
#59 Simon
15 listopada 2019, 13:25
"Rząd PO prowadził na polskiej gospodarce bardziej rabunkową politykę niż zaborcy ponad sto lat wcześniej."

To taka mądrość, jak ta Suskiego ostatnio, że Jarosław dokonał więcej, niż Piłsudski.

Nawet się troll o szczątkową wiarygodność nie stara. Ma wszystkich za debili, którzy mie zapytają: skoro w czasach światowego kryzysu rząd PO prowadził w dodatku najbardziej rabunkową gospodarkę - to skąd pisi od startu wzięli forsę na swój rozdawany socjal?

Czekajcie, może Morawiecki trochę ziemi sprzedał:D

Przecież to jest wszystko tak piramidalnie głupie, że nie wiem, pod czyim adresem on to pisze? Naprawdę nie zdaje sobie sprawy, jak bredzi?!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #60 prezes pan
15 listopada 2019, 13:55
Cytat:
Przecież to jest wszystko tak piramidalnie głupie, że nie wiem, pod czyim adresem on to pisze?
Na pewno nie pod twoim. Twoje przekonania nie są racjonalne, gdyż nie powstały na drodze rozumowania.
Po dokonaniu analizy logicznej twoich argumentacji taki można wyprowadzić wniosek.
Zacytuj
 
 
Simon
#61 Simon
15 listopada 2019, 14:08
No sami widzicie:)

Dokonał - uwaga, uwaga - logicznej analizy, hi, hi.

"Dokonał". Jeeeezu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #62 prezes pan
15 listopada 2019, 14:14
Cytat:
Wiadomo było, że spróbują od razu obrzucić Grodzkiego gównem. W TVP ponoć pokaxali w Wiadomościach całą infografikę, że ma w leasingu Jaguara.
To już nie pierwszy Jaguar. Zmienia se co dwa lata.
Ale niech se ma.
Tylko czemu 6-krotnie zadłużył szpital, którego był dyrektorem?
Do dupy z takim senatorem.
Zresztą ta większość w senacie to zbieranina o sprzecznych interesach. Prędzej czy później czas nas nagrodzi.
I zmartwię pana. PO to partia tak skompromitowana, że nie mam mowy o normalnych osobnikach w jej przypadku, a każdy, kto przystępuje do tej organizacji, przyjmuje odpowiedzialność za jej działania, staje się trędowaty. Gówno samo do nich leci.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #63 prezes pan
15 listopada 2019, 14:17
Cytat:
Dokonał - uwaga, uwaga - logicznej analizy, hi, hi.
Zabolało?
Prawda zawsze boli.

Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #64 Simon
15 listopada 2019, 15:34
" Prędzej czy później czas nas nagrodzi."

Jak mawiał pan Wątróbka od Wiecha: "przipuszczam, że wątpie" :)
Zacytuj
 
 
Simon
+2 [2] #65 Simon
15 listopada 2019, 15:40
" to partia tak skompromitowana, że nie mam mowy o normalnych osobnikach w jej przypadku, a każdy, kto przystępuje do tej organizacji, przyjmuje odpowiedzialność za jej działania, staje się trędowaty. Gówno samo do nich leci."

Czekajcie, czekajcie... Ten opis mi cholernie do czegoś pasuje...

:D

Nadal, biedna ofiaro prania mózgu martwisz się za mnie o PO?
Ja nie jestem w sekcie, dla mnie PO może choćby jutro przestać istnieć. Mnie zależy wyłącznie na tym, by nie rządził pislam, bo niszczy państwo, za które swoje życie położyły całe pokolenia.

A czy akurat PO będzie rządziło? Było by miło, bo przez ostatnie trzydzieści lat oni radzili sobie najlepiej, ale jeśli nie będzie - wisi mi to kalafiorem.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #66 Haji
15 listopada 2019, 17:31
Wymiana auta co dwa lata, FB właśnie pokazał, że nie wie, jak działa leasing/wynajem auta. Ojej.
Zacytuj
 
 
Taurus
+3 [3] #67 Taurus
15 listopada 2019, 20:07
Czytam, że w Nowym Targu, mieście PP, ksiądz Mariusz W., wikary jednej z tamtejszych parafii, molestował w ramach pełnienia funkcji katechety dziewięć dziewczynek (jest podejrzenie, że 22), do czego się przyznał. Robił to (inne czynności seksualne na nieletnich), ponieważ, jak zeznał, dzieci go lubiły i się do niego przytulały.
Nie posądzam PP o winę z tytułu braku nadzoru, nie życzę sobie jednak również stwierdzenia z jego strony, że to "wina Tuska".
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #68 llortcik
17 listopada 2019, 01:11
Simon napisał:
Ha, ha, ha, ha - tak głupota sobie sama w końcu nogi podstawia:

Krystyna Pawłowicz, Stanisław Piorowicz i Elżbieta Chojny-Duch zostali zgłoszeni przez PiS jako kandydaci do Trybunału Konstytucyjnego. Żadne z nich nie spełnia wymagań koniecznych do tego, by mogli w nim zasiąść. Przynajmniej według przepisów, które forsowali Piotrowicz i Pawłowicz. Wszyscy oni bowiem mają już więcej niż 65 lat.

Zgodnie z przepisami, za których uchwaleniem głosowali Krystyna Pawłowicz i Stanisław Piotrowicz, sędziowie Trybunału Konstytucyjnego muszą przejść w stan spoczynku w dniu ukończenia 65. roku życia. Krystyna Pawłowicz 67 lat skończyła w kwietniu tego roku, Stanisław Piotrowicz 67. urodziny obchodził w lipcu, a Elżbieta Chojna-Duch ma lat 71. Jak zauważa reporter RMF FM Tomasz Skory, jeśli ci kandydaci zostaną powołani do TK, to zaczną pełnić nowe funkcje w wieku, w którym zgodnie z prawem nie mogą robić tego inni doświadczeni już sędziowie.

Oj tam. Nie znasz możliwości Adriana i "dobrej zmiany". skoro potrafią skutecznie łamać Konstytucję, przeprowadzić reasumpcję głosowań, łamać wszelkie zasady przyzwoitości, o żadnego trudu nie sprawi im antydatowanie dnia urodzin.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [1] #69 llortcik
17 listopada 2019, 01:12
Taurus napisał:
Czytam, że w Nowym Targu, mieście PP, ksiądz Mariusz W., wikary jednej z tamtejszych parafii, molestował w ramach pełnienia funkcji katechety dziewięć dziewczynek (jest podejrzenie, że 22), do czego się przyznał. Robił to (inne czynności seksualne na nieletnich), ponieważ, jak zeznał, dzieci go lubiły i się do niego przytulały.
Nie posądzam PP o winę z tytułu braku nadzoru, nie życzę sobie jednak również stwierdzenia z jego strony, że to "wina Tuska".

Jest niewinny. Robił to w ramach obowiązków duszpasterskich.
Zacytuj