Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
21 października. Ziobrowa prokuratura, po (chyba) dziewięcio-miesięcznym zastanawianiu się, odmówiła wszczęcia śledztwa wobec Kaczyńskiego, w sprawie wieżowców spółki Srebrna i łapówki w wysokości 50 tysięcy złotych, danej mu przez Birgfellnera, uzasadniając to „brakiem czynów zabronionych”. Decyzja prokuratury została podjęta 11 października ale ogłoszono ją dopiero teraz. Wiadomo – wybory (!) Pokrzywdzony Birgfellner był przez prokuraturę przesłuchiwany siedem razy, kilkadziesiąt godzin łącznie a oskarżany przez niego  o korupcję Kaczyński nie był przesłuchany ani razu. Jeżeli prokuratura nie widziała żadnych podstaw do wszczęcia śledztwa, to czemu nie ogłosiła tego po kilku dniach, tylko czekała z tym dziewięć miesięcy?
     No cóż …… Pozostaje nam, zwykłym śmiertelnikom, mieć jedynie nadzieję, że tego typu przekręty zostaną – prędzej, czy później – sprawiedliwie osądzone a winni owych przekrętów zostaną odpowiednio przez niezależne sądy potraktowani.


PiS złożył protest wyborczy do SN w sprawie wyniku wyborów do Senatu w dwóch okręgach wyborczych (Katowice i Koszalin) a potem rozszerzył to o kolejne cztery okręgi. Nie udało się podkupić senatorów z opozycji, to się spróbuje zmienić wynik wyborów na korzystny dla PiS. Ktoś by powiedział, że to normalne, że w przypadku niewielkiej różnicy warto to sprawdzić, licząc raz jeszcze. I byłoby, gdyby nie fakt, że to sprawdzanie będzie prowadziła, czy też nadzorowała specjalna izba, utworzona przez PiS w SN a nie cały SN, jak do tej pory.
     Jak widać, PiS nie potrafi pogodzić się z przegraną. Już przecież był w ogródku, już się z gąską „witał” i nagle …. bach (!), dostał po łapach w Senacie. Partie opozycyjne nie robią problemu z powodu przegranej w Sejmie, choć ta przegrana jest minimalna, a przecież głosów oddanych sumarycznie na partie opozycyjne było o milion więcej, niż na PiS, który wygrał tylko dzięki d’Hontowi. Co więcej, zabiegając o więcej głosów w Senacie, może sam się okaleczyć, ponieważ trzy protesty wyborcze złożone przez KO wyglądają poważnie i mają znacznie większe szanse wygranej od wszystkich, sześciu już, protestów PiS-u.
     W wyniku destrukcji prowadzonej przez PiS, w ciągu czterech lat rządzenia, doszliśmy oto do sytuacji, że normalny protest wyborczy zaczyna budzić obawy o zachowanie demokracji i  o decyzję pisowskiej izby w SN. Nigdy wcześniej, aż do roku 2015, nikt nie ważył się podważać wyroków SN, chociaż czasem na nie sarkano. Teraz wszystko, każde szachrajstwo w majestacie prawa, jest możliwe.


25 października. Temat protestów wyborczych przykrył nieco aferę Banasia. Nie do końca jednak. Czytam właśnie w Rzeczpospolitej, że „jeden z najbliższych współpracowników Banasia, gdy ten pracował w Ministerstwie Finansów, miał kierować mafią VAT-owską, a obecnie siedzi w areszcie”. Sprawa dotyczy grupy przestępczej, której przewodzić mieli byli wysocy urzędnicy MF, a która to grupa miała w okresie listopad 2015 – sierpień 2018 okraść Skarb Państwa na około 5 milionów złotych, wykorzystując do tego fikcyjny obrót tarcicą i sztuczną biżuterią. Grupą tą mieli kierować Arkadiusz B. i Krzysztof B., podwładni Mariana Banasia. Łącznie w areszcie ma już przebywać kilkanaście osób z tej grupy przestępczej.


Dwunasta edycja konkursu „Książka Historyczna Roku”, organizowana przez TVP, PR, IPN oraz Narodowe Centrum Kultury, została nagle odwołana, chociaż trwały już głosowania w całym kraju. Powodem było wycofanie z konkursu książki Piotra Zychowicza „Wołyń zdradzony”, uznanej przez TVP za „niezgodną z polską racja stanu”. W proteście na taką cenzurę autorzy innych książek, biorących udział w konkursie, zaczęli je również wycofywać.
     Wygląda to na skandal. Z drugiej strony cieszy solidarność autorów książek biorących udział w konkursie i ich protest przeciwko cenzurze, przypominającej czasy PRL-u.


26 października. Proboszcz z miejscowości Ruszowo stanął przed Sądem Rejonowym w Zgorzelcu za molestowanie dwóch niepełnosprawnych dziewczynek w czasie ich przygotowywania do pierwszej Komunii św. Do sądu przyszli jego parafianie, żeby go bronić, odmawiali na korytarzu, w jego intencji, różaniec i śpiewali „Zbawienie przyszło przez krzyż”. W słownikach, które kiedyś miałem w rękach drugim znaczeniem słowa parafianin było – „człowiek ograniczony, zacofany”. Patrząc na przypadek tych parafian odczuwam, że powinno to być podstawowe, pierwsze znaczenie tego słowa.


28 października. Pojawiły się informacje, że skargi na Arkadiusza B. i informacje o jego działalności mafijnej wpływały do Kancelarii Premiera już od roku 2016, jednak je kompletnie lekceważono. Ministrem finansów był wtedy Matoł-uszek a jego „prawą ręką” Banaś. Arkadiusz B. siedzi w areszcie śledczym już od stycznia, i co? I nic! Może tam przesiedzieć jeszcze bardzo długo, jeżeli postawienie go przed sądem byłoby nie na rękę PiS-owi. A Banaś? Co z nim? Wygląda na to, że PiS gra na zwłokę. Przecież jesteśmy już po wyborach (!) Jego  losy będą pewnie zależały od wyników analizy, na ile taka gra może zaszkodzić w majowych wyborach prezydenckich i czy Senat zaakceptowałby kandydaturę kogoś następnego, korzystnego dla partii rządzącej.


29/30 października. Utworzona przez PiS izba specjalna SN uznała protesty wyborcze pisu, dotyczące wyborów do Senatu w okręgu numer 75 (Katowice), okręgu 12 (Toruń) i okręgu 92 (Konin) za bezzasadne. Nawet ich własna izba pokazuje więc, jak bardzo są głupi, podważając uczciwość Komisji Wyborczych i wiarygodność wyborów.


30 października. GW pisze, że Janina Goss (pani Janeczka), bliska zaufana prezesa Kaczora a wcześniej jego mamy, Jadwini, zasiada w dwóch radach nadzorczych (BOŚ oraz PGE), z którego to tytułu przytuliła w roku 2018 niemal 200 tysięcy złociszy. Zasiadanie w dwóch radach nadzorczych jest niezgodne a polskim prawem, nie w przypadku pani Janeczki jednak. Mówi się, że „kto z panią Janeczką wojuje, ten od prezesa Kaczora ginie”.

Komentarze  

 
prezes pan
-3 [3] #1 prezes pan
31 października 2019, 08:17
I takie coś miałoby być naszym prezydentem?
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #2 Taurus
31 października 2019, 08:53
Cytat:
I takie coś miałoby być naszym prezydentem?
I takie coś, jak ty, pozwala sobie na osądzanie tego człowieka (?!), najwybitniejszego obecnie, polskiego polityka.

PS. Jeżeli tylko zdecyduje się na start to Prezydentem będzie, bo Dudę pokona "w cuglach".
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #3 Simon
31 października 2019, 09:02
No, może wtedy W OGÓLE byśmy mieli jakiegoś prezydenta.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #4 Haji
31 października 2019, 10:02
Min.Jadwiga Emilewicz w Radio Zet: „rząd myśli o podwyżce wieku emerytalnego, system nie jest w stanie utrzymać emerytów”.

I tak to zostawiam
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #5 prezes pan
31 października 2019, 11:30
Jednak dobrze by było, gdyby Tusk wystartował w wyborach prezydenckich.
Tu ciekawa analiza:
www.kontrowersje.net/.../
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #6 Haji
31 października 2019, 13:27
Współpracownik Banasia (ten, który zorganizował mafię Vatowską) pobierał pensję w areszcie.
Jprdl.
Swoją drogą, pis nie mógł znaleźć mafii VAT, to zorganizowali swoją.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #7 Haji
31 października 2019, 17:36
Czytam właśnie o kolejnych konsekwencjach deformy edukacji. Brakuje nauczycieli/nauczyciel ek nauczania przedszkolnego. Niskie pensje plus deforma załatwiły temat. Nie ma chętnych do pracy. Za chwilę nie będzie w ogóle nauczycieli. Moja siostra nauczycielka już odeszła z pracy i zajmuje się czymś innym. Takich ludzi są setki, za chwilę będą tysiące. Pis zabija edukację, opiekę medyczną i całą resztę. To jest pełzający upadek państwa. Chyba, że o to pisiorom chodziło...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #8 Simon
1 listopada 2019, 09:24
@Haji

Jeden mądry pisior (jak to oni) stwierdził, że, jak się nie podoba, to wyjeżdżajcie.
Drugi, że jak brakuje, to zróbcie sobie dzieci i bierzcie pińcet plus.
A trzeci wstrzelił wisienkę w tort i stwierdził ze swojej willi wynajmowanej mu za państwową forsę - że winniśmy zasuwać "dla idei".

No i pozamiatali...
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #9 Haji
2 listopada 2019, 08:07
wroclaw.wyborcza.pl/.../...
Kolejny polityk pis z zarzutami za okradanie PCK. Czekamy na następne nazwiska.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #10 Taurus
2 listopada 2019, 08:19
Cytat:
No i pozamiatali...
Bo "one są mądre inaczej", dokładnie jak nasz pisior z NT. Na szczęście, tak mi się przynajmniej wydaje, wychylenie ich sinusoidy osiągnęło już maksimum i zaczęło właśnie opadać. Utrata prezydenckiego stołka, coraz bardziej prawdopodobna, oznaczała będzie przekroczenie osi "X" i przejście do wartości minusowych, czyli utraty możliwości dalszego "reformowania" (czytaj: niszczenia) Państwa. Potem odrzucenie budżetu, oznaczające nowe wybory parlamentarne, odbudowa zniszczeń i rozliczanie. Ciekawe będzie obserwowanie pisowskiego monolitu w sytuacji własnego kryzysu i obaw poszczególnych osobników o prywatny tyłek.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #11 Taurus
2 listopada 2019, 08:23
Cytat:
Kolejny polityk pis z zarzutami za okradanie PCK. Czekamy na następne nazwiska.
Trudno się dziwić, że hiena jest hieną, padalec padalcem, czy też kaczor kaczorem.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #12 prezes pan
4 listopada 2019, 13:31
W grudniu 2019 r. kończą się kadencje Piotra Tulei, Marka Zubika i Stanisława Rymara.
- Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch kandydatami PiS na sędziów Trybunału Konstytucyjnego - ogłosił w poniedziałek Ryszard Terlecki.

Wspaniali kandydaci! Jestem za!


Słychać wycie?
Znakomicie!

PS
Dostaliście już sraczki?
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #13 Taurus
4 listopada 2019, 13:58
Cytat:
Wspaniali kandydaci! Jestem za!
Ja też. Grajdołek Wofgangowej został sprowadzony już do takiego poziomu, że im gorzej, tym lepiej. Poza Dudą nikt, zdrowo myślący, nie zawraca już zresztą gitary temu szemranemu towarzystwu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-3 [3] #14 prezes pan
4 listopada 2019, 14:17
Najbardziej skompromitowani sędziowie TK to Zolle i Rzeplińscy.
Dzięki takim sędziom uleciały resztki obywatelskiego poważania dla Trybunału Konstytucyjnego.
Dziś Zolle i Rzeplińscy powinni milczeć, bo są tak samo skompromitowani jak cała PO.
Tylko głębokie i stanowcze reformy mogą wyciągnąć nas z postkomunistycznego bagna.
Dobrze, że PiS ma kandydatów świetnie znających prawo i umiejących się w tym prawie poruszać.

Ciekawe jakich kandydatów przedstawi opozycja?

Niech zgadnę.
Giertycha Romana?
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #15 Taurus
4 listopada 2019, 15:37
Cytat:
Ciekawe jakich kandydatów przedstawi opozycja?
Mam nadzieję, że żadnych.

Cytat:
Dobrze, że PiS ma kandydatów świetnie znających prawo i umiejących się w tym prawie poruszać.
Zamiast własnego komentarza parę wpisów internetowych:
- Szambo wybiło niby ropa na arabskiej pustyni;
- PiS z rozmachem pluje Suwerenowi w twarz;
- Banaś w NIK-u, komuch i repeta w TK;
- PiS pokazuje Polakom środkowy palec;
- Banaś może czuć się bezpiecznie – krzywdy mu nie zrobią;
- Kaczor bawi się Polską – napina strunę i czeka, co będzie;
- PiS nie kpi z Polaków, on nimi gardzi;
- Przekroczono kolejną granicę śmieszności. Mało było w TK kuchty Wolfgangowej, to doszła sałatkowa Krycha i towarzysz Cimek;
- Zestaw najgorszych gnid polskiej polityki.
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #16 llortcik
5 listopada 2019, 00:35
Taurus napisał:
Cytat:
Ciekawe jakich kandydatów przedstawi opozycja?


Mam nadzieję, że żadnych.

Cytat:
Dobrze, że PiS ma kandydatów świetnie znających prawo i umiejących się w tym prawie poruszać.
Zamiast własnego komentarza parę wpisów internetowych:
- Szambo wybiło niby ropa na arabskiej pustyni;
- PiS z rozmachem pluje Suwerenowi w twarz;
- Banaś w NIK-u, komuch i repeta w TK;
- PiS pokazuje Polakom środkowy palec;
- Banaś może czuć się bezpiecznie – krzywdy mu nie zrobią;
- Kaczor bawi się Polską – napina strunę i czeka, co będzie;
- PiS nie kpi z Polaków, on nimi gardzi;
- Przekroczono kolejną granicę śmieszności. Mało było w TK kuchty Wolfgangowej, to doszła sałatkowa Krycha i towarzysz Cimek;
- Zestaw najgorszych gnid polskiej polityki.
TK już nie działa, więc ta zagrywka to zwykła ściema dla elektoratu.
Prezes robi co może, by przykryć Banasia z jego pokojami na godziny i mafią VATowską, ale kiepsko mu wychodzi. Nawet protestów wyborczych nie potrafili porządnie napisać.
Ciekawe jak Kłamczuszek i Adrian będą teraz za granicą tłumaczyć swoje słowa o konieczności wyczyszczenia polskiego wymiaru sprawiedliwości z wybitnych funkcjonariuszy stanu wojennego.
Po Wojciechowskim prezes podrzucił im kolejnego. Mała rozgrywka wewnątrzpartyjna. Prezes testuje ich i Gowina.
Swoją drogą chciałbym ujrzeć Gowina zapewniającego, że z przyjemnością powierzyłby Ciumkaczowi wychowanie swojego wnuka.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #17 prezes pan
5 listopada 2019, 07:33
Cytat:
Prezes robi co może, by przykryć Banasia z jego pokojami na godziny i mafią VATowską, ale kiepsko mu wychodzi.
Na Banasia nic nie ma, tylko wy macie nasrane w głowach.

Cytat:
Nawet protestów wyborczych nie potrafili porządnie napisać.
Potrafi, potrafi.
Tu się liczy tylko senacki okręg numer 100.
Reszta to ściema dla lemingozy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #18 prezes pan
5 listopada 2019, 08:22
Cytat:
Ciekawe jakich kandydatów przedstawi opozycja?
Opozycja nie zgłosiła kandydatów, ale rozumiem, że nie ma odpowiednich osób na te stanowiska.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #19 prezes pan
5 listopada 2019, 08:26
Co do Piotrowicza.
Jakby ktoś miał wątpliwości.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #20 prezes pan
5 listopada 2019, 08:34
W sytuacji, gdy „bohaterami” i obrońcami konstytucji są: Tuleya, Gersdorf, Stępień, Matczak i im podobni, nie widzę absolutnie żadnych powodów, aby całymi latami szczuci posłowie, nie mieli pełnić funkcji sędziów TK.
www.kontrowersje.net/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #21 prezes pan
5 listopada 2019, 08:39
Cytat:
Opozycja nie zgłosiła kandydatów, ale rozumiem, że nie ma odpowiednich osób na te stanowiska.
Okazuje się, że oni zwyczajnie zapomnieli zgłosić kandydatów, taki tam teraz bajzel jest.

PS
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #22 Taurus
5 listopada 2019, 09:16
Cytat:
Opozycja nie zgłosiła kandydatów, ale rozumiem, że nie ma odpowiednich osób na te stanowiska.
Jeżeli piszesz "rozumiem", to jest to podejrzane. Czy ty rzeczywiście cokolwiek rozumiesz? Czy masz własne zdanie na jakikolwiek temat? Czy pojęcie moralność nie jest, w twoim przypadku, czymś zupełnie nie przystającym do egzemplarza? Mam coraz silniejsze przekonanie, że jednak ktoś ci za wpisy i liczne linki płaci, że jesteś płatnym trollem, po prostu.
Zacytuj
 
 
Simon
#23 Simon
5 listopada 2019, 17:37
Już wiadomo, czemu Chojna Duch zeznawała przed wiadomą quasikomisją, jak zeznawała:)
I proszę, już jest nagroda. I chyba warto było - bo sama powiedziała, że dostała smsy od najbliższej rodziny, że nie będą jej do domu wpuszczać i ręki nie podadzą.
No to musiało być warto dać swoją twarz na tę kupę gnoju, jaką zmajstrował PIS. Lukratywne to musi być.

Co do Banasia: fb, opóźniony jesteś cokolwiek, jak zwykle zresztą. Informuję, toarzyszu, że Wódz już Banasia nie lubi i kombinuje o tym, jak go spuścić kanałem. Na razie się zastanawiają, jak to zrobić, żeby wizerunek partii nie ucierpiał - jakby jeszcze miało co ucierpieć :D (W Rzepie piszą, jak najprawdopodobniej Jaro spławi Banasia).
Także znowu się spóźniliście, toarzyszu, z wyłapaniem "błędów i wypaczeń".

A co do kandydatów do TK? Przyłączam się do "przedpiśców": znakomity wybór! Niechże wszyscy widzą jak najbardziej intensywnie, że Wódz będzie pluł w gębę narodowi, jak mu się tylko zachce.

Nie może być, partia rządzi, partia radzi, partia nigdy cię nie zdradzi!

To otrzeźwia nawet największy beton, hi, hi, popatrzcie:

We wpisie zamieszczonym na Facebooku Tomasz Terlikowski w mocnych słowach skomentował kandydatury Prawa i Sprawiedliwości do Trybunału Konstytucyjnego oraz samej sytuacji tej instytucji. Przypomnijmy, że wczoraj partia rządząca poinformowała, że kandydatami na sędziów TK będą Stanisław Piotrowicz, Krystyna Pawłowicz i Elżbieta Chojna-Duch.

"Opowieści o niezależności Stanisława Piotrowicza i Krystyny Pawłowicz, która ma budować niezależność Trybunału Konstytucyjnego, czyli dzisiejszy przekaz dnia, można włożyć między bajki" – napisał publicysta tygodnika "Do Rzeczy". Jak podkreślił, "niezależny od swojego środowiska politycznego to był Trybunał Konstytucyjny za czasów prof. Andrzeja Zolla i Andrzeja Rzeplińskiego, gdy wbrew znaczącej części swojego zaplecza zakazywano aborcji z przyczyn społecznych i broniono klauzuli sumienia".

"Jak jest z niezależnością od decyzji centrali partyjnej teraz, to pokazuje sprawa aborcji eugenicznej. Za moment upłynie termin umożliwiający rozpatrzenie tej sprawy, było na to ponad dwa lata. Nic się nie stało. Dlaczego? Bo dobro partii wartością najwyższą, a że dzieci giną, że dyskryminuje się niepełnosprawnych, kogo to obchodzi, gdy na szali jest dobro najwyższe, czyli wynik wyborczy. Nowi sędziowie nic w tej sprawie nie zmienią. A ja tylko proszę nie opowiadajcie mi o niezależnym i konserwatywnym Trybunale, bo to urąga rozumowi" – wskazał Terlikowski.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #24 Taurus
6 listopada 2019, 13:06
Cytat:
Nawet protestów wyborczych nie potrafili porządnie napisać.
Potrafi, potrafi.
Tu się liczy tylko senacki okręg numer 100.
Reszta to ściema dla lemingozy.
A znasz już wyrok SN w tej sprawie? Czy nadal uważasz, że pisowskie lemingozy potrafiły napisać protest wyborczy?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #25 Taurus
6 listopada 2019, 14:14
Cytat:
A znasz już wyrok SN w tej sprawie?
Jak tu żyć, panie prezesie? Jak żyć, kiedy specjalnie utworzona w SN, pisowska Izba, akceptuje wybór na senatora Stanisława Gawłowskiego, którego PiS ciągał po prokuraturach i sądach przez 4 lata? Toż to się we łbie PP nie mieści i trudno się temu dziwić (!) Suweren z okręgu 100 wybrał "przestępcę" zamiast kryształowego pisiora (!)
Koniecznie trzeba zmienić Kodeks Wyborczy. W jednym z nowych punktów należy zapisać, że każdy głos nieważny winien być automatycznie uznawany za głos ważnie oddany na kandydata PiS. Toż to takie proste i wstyd bierze, że nie zrobiono tego przed wyborami.
Zacytuj