Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - październik II_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 października. Olga Tokarczuk zdobyła Literacką Nagrodę Nobla za rok 2018. Prymitywny Gliński powiedział ostatnio, że jakieś jej książki czytał ale żadnej nie doczytał do końca. Teraz będzie miał, w pewnym sensie, obowiązek chociaż jedną przeczytać.
Komisja Europejska ogłosiła, że złożyła do TSUE pozew przeciwko Polsce, dotyczący nowego systemu dyscyplinowania sędziów, uchwalony przez PiS, czyli dyscyplinowania ich przez Izbę Dyscyplinarną Sądu Najwyższego, która składa się wyłącznie z sędziów wybieranych przez nową KRS, która z kolei sama w sobie jest mianowana w sposób polityczny przez Sejm.
     KE poprosiła TSUE o rozpatrzenie swojej skargi w trybie przyspieszonym.
     Komentarz KE w tej sprawie – „Oddaliśmy sprawę Polski do unijnego TS, aby ochronić polskich sędziów przed kontrolą polityczną”.


11 października. Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez Pollster aż 66 procent Polaków opowiada się za zniesieniem celibatu w KK a tylko 21 procent było temu przeciwnych. Według informacji z Watykanu sprzyja temu również papież Franciszek. Zniesienie celibatu powinno więc nastąpić – wydaje się – w stosunkowo niedługim czasie, minimalizując tym samym wiele wypaczeń, dokonujących się w grupie duchownych.


Cztery lata temu Grecja była na skraju ekonomicznego bankructwa. Jej gospodarka była w głębokiej zapaści, bezrobocie dochodziło do 30 procent a dług publiczny zmierzał do poziomu 200 procent PKB. Pod znakiem zapytania stało dalsze uczestnictwo Gracji w strefie euro i – w ogóle – w UE. Nikt poważny z kapitałem prywatnym nie chciał udzielać temu krajowi kredytu, udzieliły go natomiast konsorcja rządowe Unii i MFW, zmuszając przy tym Greków do przeprowadzenia głębokich reform gospodarczych i społecznych.
     Jeszcze w roku 2012 obligacje greckie sprzedawane były z rentownością 24% (!) W ubiegłym tygodniu zaś obligacje krótkoterminowe (3-miesięczne) udało się Grekom sprzedać z rentownością minus 0,02% a 10-letnie – z rentownością 1,5% (!) Wygląda to na rodzaj cudu,  faktycznie zaś pokazuje siłę strefy euro i całej UE. Czy nie jest to przyczynek do przemyśleń dla naszych polityków w zakresie przynależności do strefy euro?


Z okazji Nobla dla Olgi Tokarczuk Kraków posadzi 25 tysięcy drzewek, tworząc las o nazwie PRAWIEK.


13 października. Według sondażowni exit polls dzisiejsze wybory parlamentarne wygrała Zjednoczona Prawica (PiS), uzyskując 43,6% głosów, co ma dać 239 głosów w Sejmie. Wszystkie cztery partie opozycyjne przekroczyły próg wyborczy i uzyskały razem 55,3% głosów, co – zgodnie z obowiązującym systemem przydzielania mandatów (d’Hont) – daje jedynie 221 głosów w Sejmie.
     Wydaje się, że mimo wygranej PiS przegrał. Jeżeli pokazany wynik ostatecznie się utrzyma, rządzenie będzie znacznie trudniejsze niż w mijającej kadencji, chyba, że uda się iluś posłów podkupić. Przegrywa również ekonomicznie. Kupował głosy wyborcze w sposób dotąd niespotykany, za pieniądze podatników oraz spółek SP i trzeba będzie to nadal realizować. Stracił również moralnie. Ilość afer, ujawnionych ostatnio, nie dała by mu żadnych szans wygranej w społeczeństwie prawdziwie demokratycznym. Doszło do tego jednak jeszcze działanie szczujni Kurskiego oraz wyraźne poparcie mediów Rydzykowych i Episkopatu, co – na dłuższą metę – daje również wydźwięk negatywny.
       Skoro przy tak rozdętej propagandzie i wpompowaniu tak ogromnej kasy nie udało się PiS-owi kupić więcej, to czeka go teraz zjazd. Za chwilę będzie musiał tłumaczyć Suwerenowi dlaczego służba zdrowia działa fatalnie, 500+ traci na realnej wartości, prowincja jest wciąż odcięta komunikacyjnie od miast, UE stosuje restrykcje, drogi budowane są ślamazarnie i coraz drożej, program Mieszkanie + dostał zawału, ……., itd., itd. Wszystko to przy minimalnej jedynie większości w Sejmie i przy braku większości w Senacie.


Nasi kopacze wygrali (2:0) z Mołdawią i awansowali tym samym do najbliższych Mistrzostw Europy, mimo tego, że do rozegrania mają jeszcze dwa mecze – z Izraelem i Słowenią.


A Victor Orban i jego Fidesz w niedzielnych wyborach samorządowych na Węgrzech utracili Budapeszt na rzecz opozycji. Stało się tak, dzięki wystawieniu przez nią wspólnego kandydata. Czyżby zapowiadało to początek końca Fideszu na Węgrzech? Czy można już mówić – parafrazując – że mamy w Budapeszcie Warszawę?


14 października wieczorem. PKW ogłosiła ostateczne wyniki parlamentarne. PiS wprowadził do Sejmu 235 posłów a więc utrzymał samodzielną większość, do Senatu zaś 48 senatorów a więc większość w nim utracił. Frekwencja wyborcza wyniosła 61,74 procent.


15 października. W Japonii zakończyły się rozgrywki Pucharu Świata w siatkówce męskiej. Wzięło w nich udział 12 najlepszych drużyn. Polacy zajęli drugie miejsce, za Brazylią a przed USA. Rozegrali 11 meczów i wygrali 9 z nich.


Patrzę na listę nowych posłów i coraz bardziej mi smutno. Brakować mi będzie bardzo Sobeckiej (coś tam, coś tam, …) Piotrowicza (przeszłość mam piękną …), czy – może szczególnie – Pawłowicz (ja wam jeszcze pokażę …). Panna Krysia potrafiła zawsze, z wrodzonym i niepowtarzalnym wdziękiem uwypuklać to, co w PiS-ie jest najlepsze, najmądrzejsze i najpiękniejsze. Była i jest chodzącą personifikacją zalet i cnót przewodniej siły narodu, zwanej teraz „dobrą zmianą”. Ma dopiero 70 lat, wygląda na dobrze odżywioną słynnymi, sejmowymi sałatkami i szkoda, żeby jej „inteligencja” nie mogła dalej służyć Polsce. Może chociaż fotel ministra kultury by dostała? – Pasowałby idealnie (!)


17 października. Banaś przerwał dzisiaj swój bezpłatny urlop i pojawił się w pracy oświadczając, że będzie pełnił funkcję szefa NIK, niezależnie od stawianych mu zarzutów. PiS ma coraz większy problem, ponieważ czasu do rozpoczęcia pracy nowego Senatu jest coraz mniej a ten łatwo następnego pisowskiego "kontrolera" nie zaakceptuje. Pozostawienie zaś na stołku szefa NIK Banasia byłoby dla Pisiorów bardzo groźne i ułatwiałoby opozycji ciągłe ataki. Z drugiej strony – być może – Kaczyński doszedł do wniosku, że lepszy swój, chociaż bardzo „śmierdzący” Banaś, dbający o interesy PiS, niż jakikolwiek inny prezes NIK, który by mógł te interesy zaburzyć?


Na szczycie UE Borys Johnson zawarł porozumienie z przywódcami Unii, dotyczące brexitu. Dotyczy ono tzw. backstopu, czyli granicy między Irlandią a Irlandią Północną. Porozumienie to zakłada, że twarda granica nie powstanie oraz, że Irlandia Północna pozostanie w brytyjskiej procedurze celnej. Żeby to porozumienie weszło w życie musi być zatwierdzone przez Izbę Gmin z jednej i PE z drugiej strony. Głosowanie w Izbie Gmin ma się odbyć w sobotę, czyli za dwa dni.


18 października. Katalończycy znowu protestują przeciwko decyzjom rządu z Madrytu oraz wyrokom sądowym wydanym na swoich przywódców, zwolenników separacji. W dzisiejszej demonstracji w Barcelonie wzięło udział – podobno – ponad pół miliona osób. Była to w rzeczywistości, jak piszą, ogromna zadyma, z podpaleniami, pałowaniem i strzelaniem włącznie.


19 października. Izba Gmin, zamiast zatwierdzić porozumienie dotyczące brexitu, zawarte na szczycie Unii dwa dni temu, zagłosowała za opóźnieniem daty rozwodu do co najmniej końca stycznia 2020. Czy ktokolwiek jeszcze rozumie, czego chce parlament angielski i dokąd zmierza?

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #41 prezes pan
24 października 2019, 07:34
Pojawił się bilans wydatków RE za 2018 rok pod wodzą Donalda T.
Cztery tysiące butelek szampana za niemal 500 tys. zł
I wiele, wiele innych.
se.pl/.../...
Nic dziwnego, że Tuskowi nieśpieszno wracać do Polski. W Brukseli były premier i spółka mają prawdziwie bajeczne życie.

Cysorz to ma klawe życie
Oraz wyżywienie klawe!
Przede wszystkim już o świcie
Dają mu do łóżka kawę,
A do kawy jajecznicę,
A jak już podeżre zdrowo,
To przynoszą mu w lektyce
Bardzo fajną cysorzową.
Słychać bębny i fanfary,
Prezentują broń ułani:
- Posuń no się trochę, stary!
Mówi Najjaśniejsza Pani.
Potem ruch się robi w izbach,
Cysorz z łóżka wstaje letko,
Siada sobie w złoty zycbad,
Złotą goli się żyletką
I świeżutki, ogolony,
Rześko czując się i zdrowo
Wkłada ciepłe kalesony
I koszulkę flanelową.
A tu przyjemności same
Oraz niespodzianek wiele:
Przynoszą mu "Panoramę",
"WTK" i "Karuzelę",
"Filipinkę" i "Sportowca"
I skrapiają perfumami
I może grać w salonowca
z Marszałkiem i Ministrami.
Salonowiec sport to miły,
Lecz cesarska pupa - tabu!
On ich może z całej siły,
A oni go muszą słabo...
Po obiedzie złota cytra
Gra prześliczną melodyjkę,
Cysorz bierze z szafy litra
I odbija berłem szyjkę.
Sam popije - starej niańce
Da pociągnąć dla ochoty.
A kiedy już jest na bańce,
To wymyśla różne psoty
Potem ciotkę otruć każe
Albo cichcem zakłuć stryjca...
...dobrze, dobrze być cysorzem,
Choć to świnia i krwiopijca!

Autor tekstu: Tadeusz Chyła
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #42 Taurus
24 października 2019, 10:09
Cytat:
Nic dziwnego, że Tuskowi nieśpieszno wracać do Polski. W Brukseli były premier i spółka mają prawdziwie bajeczne życie.
Po prostu człowiek z krwi i kości. Masz prawo zazdrościć, nigdy jednak takiego poziomu nie osiągniesz. Dodam - na szczęście (!)
Co to jest 500 tysięcy złotych, czyli trochę ponad 100 tysięcy euro dla RE? Przecież Be Szydło, Be Kempa, durna Zalewska czy inna Rafalska biorą tyle rocznie albo i więcej za nic-nie-robienie.
Nie przepadam za prawdziwym szampanem, nigdy mi nie smakował. Jeżeli jednak Donaldowi smakuje, to życzę mu smacznego.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #43 prezes pan
24 października 2019, 10:30
Wredny i mściwy rudy kundel, ukryty pod niemiecką spódnicą, hojnie wynagradzany przez swych panów za ujadanie i kąsanie Polski...
Oto jest głowa zdrajcy:


Polecam film o tym tytule.
Przesłanie tego filmu sprowadza się z grubsza do tego, że czy to król, czy wielki myśliciel, czy prostak, każdy będzie musiał zdać sprawę z tego, czy postępował w swym życiu zgodnie z własnym sumieniem, czy może, przeciwnie, wbrew temu sumieniu „nazywał dobro złem, a zło dobrem”. „Komu wiele dano, od tego wiele wymagać się będzie” (Łukasz 12, 48), dlatego ludzie wyżej postawieni w danym społeczeństwie i bardzie eksponowani, tacy jak D.Tusk, mogą stawać przed większymi wyzwaniami niż „maluczcy” i od tego, jak się zachowają w chwili próby, zależy, czy są dla tych drugich świadectwem, czy zgorszeniem.
Film ten nadto ostrzega nas przed pokusami władzy i bogactwa, a także mówi o prawdziwej wolności, jaką daje człowiekowi tylko posłuszeństwo Bogu. Pokazuje on bowiem, że tylko, jeśli uznajemy Kogoś, kto jest Królem królów i Panem Panów, możemy uchronić się przed niczym nieograniczoną ludzką tyranią.

Film zgarnął 6 Oscarów.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
24 października 2019, 10:58
Cytat:
Wredny i mściwy rudy kundel, ukryty pod niemiecką spódnicą, hojnie wynagradzany przez swych panów za ujadanie i kąsanie Polski..
Oto prawdziwa miłość do bliźniego w wydaniu naszego szambiarza z NT

Cytat:
Przesłanie tego filmu sprowadza się z grubsza do tego, że czy to król, czy wielki myśliciel, czy prostak, każdy będzie musiał zdać sprawę z tego, czy postępował w swym życiu zgodnie z własnym sumieniem, czy może, przeciwnie, wbrew temu sumieniu „nazywał dobro złem, a zło dobrem”.
Przesłanie to pasuje do ciebie jak ulał. Poza tym powiedziane jest: "Nie mów bliźniemu, co tobie niemiłe" oraz "Szanuj bliźniego jak siebie samego". Było coś tam jeszcze o "językach wężowych" i innych przykazaniach, nie będę jednak tego rozwijał.
Zacytuj
 
 
Simon
#45 Simon
24 października 2019, 11:26
O, jak to się bidula martwi o budżet RE :)

O budżet Kancelarii Dudy już nie, choć lawinowo rośnie z roku na rok. Ale spoko, przecież NIK to sprawdzi. A nie, czekaj, Banaś :D

A o tym zdawaniu sprawy ze swoich słów i czynów: też mam nadzieję, że Najwyższy to wyegzekwuje. I pewien pan będzie musiał wyjaśnić, dlaczego, "gdybyśmy byli moralni, to byśmy nic nie mieli" i z tego, co być może powiedział własnemu bratu tuż przed śmiercią...

Ja się tam ze zdjęciami zdrajców spieszył nie będę. Prawda zawsze wychodzi na jaw, prędzej, czy później. Choćby zasypana tonami ruskiego węgla :)
Zacytuj
 
 
Simon
#46 Simon
24 października 2019, 11:53
A jak tam z bilansem wydatków na dwie wieże?
Spokojnie, prokuratura to sprawdzi. A nie, czekaj, Ziobro :D
Zacytuj
 
 
Simon
#47 Simon
24 października 2019, 12:08
Od paru lat Pinokio pieści dię z ludem, jak to on zwalcza, uszczelnia i niszczy złodziejstwo. I że z tego są wysokie wpływy do budżetu, pińcet plus i och i ach. Ostatnio nad tym epokowym działaniem pochylili się profesorowie SGH. No i opublikowali ostatnio raport, że z rzekomego "uszczelnienia" są jakieś grosze, a wyższe wpływy biorą się z koniunktury gospodarczej.
Dla każdego, kto wie, że wzrostu gospodarczego nie uzyskuje się przez nakładanie kagańców i propagandę było to jasne od samego początku.
A pisi sekciarze? No, pewnie muszą teraz opisać, jakie z tych profesorów lewaki, gorszy sort i złogi postkomunizmu. I jak to teraz trzeba ich "zreformować", nie ma lekko :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #48 prezes pan
24 października 2019, 14:17
Cytat:
O budżet Kancelarii Dudy już nie
Weź mnie nie rozśmieszaj. Budżet pana Prezydenta Dudy jest dwa razy mniejszy, niż Chyży Rój wydał na szampana. Ależ z ciebie cieć. Ręce opadają.

Cytat:
A jak tam z bilansem wydatków na dwie wieże?
W matrixie żyjesz. Te wieże są wytworem twojej wyobraźni. Nikt ci jeszcze o tym nie powiedział?

Cytat:
No i opublikowali ostatnio raport, że z rzekomego "uszczelnienia" są jakieś grosze, a wyższe wpływy biorą się z koniunktury gospodarczej.
Dla każdego, kto wie, że wzrostu gospodarczego nie uzyskuje się przez nakładanie kagańców i propagandę było to jasne od samego początku.
Czyli uszczelnienie to jest kaganiec, a obniżka CIT już nie?

Ale mądrzy ci profesorowie. W sam raz, aby przekonać głupszych od siebie.
Firmy zagraniczne unikają płacenia CIT wykazując straty przy miliardowych obrotach.
Np. AEGON - obroty ponad 32 mld zł i strata ponad 43 mln zł, a w konsekwencji zero wpłat podatku, EUROCASH- obroty ponad 14 mld zł i strata prawie 10 mln zł, ORANGE Polska, obroty ponad 13 mld zł i strata prawie 700 mln zł, czy też AUCHON Polska, obroty prawie 12 mld zł, strata ponad 52 mln zł.
W przypadku polskich firm Pekao S.A. miał obroty przekraczające 1 bilion złotych i zapłacił podatek w wysokości ponad 560 mln zł, Orlen S.A.- obroty blisko 74 mld zł, podatek dochodowy prawie 540 mln zł, bank PKO BP S.A.- obroty ponad 25 mld zł, kwota podatku aż 1,1 mld zł.
Tutaj jeszcze można powiedzieć, że wzrost gospodarczy podkręcił wpłaty.
A do końca tak nie jest.
Głupki chcą słyszeć od profesorów co jest im wygodne.

Raport z SGH był opracowany tylko w odniesieniu do polskich firm.
Z kolei w raporcie przygotowanym przez Komisję Europejską stwierdza się, że wielkie korporacje z udziałem kapitału zagranicznego unikają płacenia podatku dochodowego w całej Unii Europejskiej.
W skali całej UE uszczuplenia z tego tytułu to kwota ponad 120 mld euro, w przypadku Polski oszacowano je na ponad 11 mld euro rocznie, co daje astronomiczną kwotę blisko 46 mld zł utraconych dochodów podatkowych (w ostatnich latach wpływy z tego podatku wynosiły około 26 mld zł).
Oznacza to, że utracone każdego roku wpływy z podatku CIT od firm z udziałem kapitału zagranicznego znacznie przekraczają dochody budżetowe z tytułu tego podatku i dobrze się stało, że resort finansów z taką determinacją walczy z agresywną optymalizacją podatkową.
Zacytuj
 
 
Simon
#49 Simon
24 października 2019, 16:46
"Czyli uszczelnienie to jest kaganiec, a obniżka CIT już nie?"

No nie. Jak niby obniżka podatku miałaby być kagańcem dla biznesu? To akurat była dobra decyzja.
Czego nie rozumiesz?

A tak, byłbym zapomniał. W zasadzie wszystkiego :)

"Ale mądrzy ci profesorowie. W sam raz, aby przekonać głupszych od siebie."
No przecież któż śmiałby twierdzić, że mądrzejsi od ciebie? No i patrz - nie przekonali :D
Zacytuj
 
 
Simon
#50 Simon
24 października 2019, 17:01
Bidok dalej się martwi o budżet RE.

A tymczasem tak oto PIS dąży do katastrofy finansów publicznych:
instytutobywatelski.pl/.../...

To powiadasz, że budżet na marionetkę jest mniejszy dwa razy, niż te pół miliona na alkohol?
No, musisz się znać, skoroś mądrzejszy od profesorów SGH.

Bo ja wiem, że pacyna kosztuje, uwaga, uwaga, badum tsss:

"Najdroższa Kancelaria Prezydenta
Kancelaria Prezydenta wysłała do sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich dokumenty, z których wynika, że na szeroko rozumianą obsługę głowy państwa wzrost wydatków wynosi aż 25 proc. w stosunku do roku obecnego. Kancelaria Prezydenta zaplanowała wydatki w kwocie 210 mln złotych."

No fakt. 210 milionów, to mniej, niż pół. A profesory gupie :)

A w ogóle:

"Astronomiczna suma ma zostać wydana w przyszłym roku na kancelarie obsługujące prezydenta, Sejm i Senat. Łącznie na te cele z państwowej kasy przeznaczony ma zostać miliard złotych – podaje wtorkowa „Rzeczpospolita”."

Ale się niebożę martwi szampanami w RE... Po 25 euro sztuka. Pewnie Tusk sam je wypił :)
Zacytuj
 
 
Simon
#51 Simon
24 października 2019, 17:05
"W matrixie żyjesz. Te wieże są wytworem twojej wyobraźni. Nikt ci jeszcze o tym nie powiedział?"

Prace przygotowawcze wykonane przez Austriaka - ponad milion złotych. Spotkania rady nadzorczej na ten temat, na których uchwały o dwóch wieżach podejmuje Jarosław (weszło mu w krew), choć mu nie wolno, bo nie jest członkiem.
I nagranie, na którym Jarosławna mówi, że za prace przy tych przyszłych wieżach zapłaci albo nie.
I to ja niby żyję w matrixie? Kaczyński DAŁ SIĘ NAGRAĆ, JAK MÓWI O TEJ INWESTYCJI. Nikt ci o tym nie powiedział? :D No tak, czego Wœdz nie akceptuje, to nie istnieje. Kazał ci wybrać między pigułką czerwonąvi niebieską?
Znowu złecwieści: nadal śpisz hłębokim, propagandowym snem. Jak się zbudzisz, spalisz się ze wstydu. Choć nie, cofam - nie zwykłeś się za nic wstydzić.

Fiu, fiu, milion grosza, nagrana rozmowa, uchwały rady nadzorczej, pchanie Jakiego na prezydenta Wawy, żeby zmienił przeznaczenie gruntu...
Ale ja mam potężne wytwory wyobraźni!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #52 prezes pan
25 października 2019, 07:12
Cytat:
A tymczasem tak oto PIS dąży do katastrofy finansów publicznych:
instytutobywatelski.pl/.../...
Nie wstyd ci wrzucać artykuł skompromitowanego profesora, który ośmieszył się swoimi wyliczeniami półtora roku temu?
Cóż, świadczy to o twoich źródłach i inteligencji.

Masz delektuj się swoim profesorem. Możesz podawać dalej.
rp.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #53 prezes pan
25 października 2019, 07:45
Cytat:
Kancelaria Prezydenta wysłała do sejmowej Komisji Regulaminowej i Spraw Poselskich dokumenty, z których wynika, że na szeroko rozumianą obsługę głowy państwa wzrost wydatków wynosi aż 25 proc. w stosunku do roku obecnego. Kancelaria Prezydenta zaplanowała wydatki w kwocie 210 mln złotych."
Bo się proszę pana należy. Choćby za poprawę życia Polaków o wiele więcej niż te głupie 25%.
Zacytuj
 
 
Haji
#54 Haji
25 października 2019, 08:36
Pis znalazł mafię Vatowską. U siebie. Współpracownicy "kryształa" Banasia wyłudzili ponad 5mln zł VAT.
Obietnice podwyżek dla emerytów pis już schował na półkę. Podobno budżet się nie spina.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #55 Taurus
25 października 2019, 08:46
Cytat:
Bo się proszę pana należy. Choćby za poprawę życia Polaków o wiele więcej niż te głupie 25%.
Pewnie, że się należy i będzie to prawdą do maja przyszłego roku. Potem zaś poczekamy na nowy Trybunał Stanu, który i Dudzie, i wielu innym wymierzy to, co się im naprawdę należy. Trzeba się uzbroić w cierpliwość, co się odwlecze, to nie uciecze.

Cytat:
Pis znalazł mafię Vatowską. U siebie. Współpracownicy "kryształa" Banasia wyłudzili ponad 5mln zł VAT.
Właśnie przeczytałem o tym w "Rzepie". No cóż ..... Kryształowy Banaś może się okazać dla PiS-u przekleństwem.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #56 Taurus
25 października 2019, 09:04
Solidarna Polska Ziobry ma otrzymać w nowym rządzie dwie teki ministerialne - Sprawiedliwości i, do wyboru, Cyfryzacji, Energii lub Infrastruktury. Jestem za daniem im Cyfryzacji. Będą mieli idealne warunki do rozwinięcia na niebotyczną skalę "przemysłu hejtu".
Zacytuj
 
 
Simon
#57 Simon
25 października 2019, 12:24
No, też czytałem. Plus wieczorem leciał smakowity reportaż o Głódziu :)
Coś się mocno IV Rzesza sypać zaczyna :D

Ja w ogóle nie mogę pojąć, że te bałwany nie widzą, jak pod kierunkiem Jarosławny kręcą sobie piękne powrozy na szyję. I że z tego tonącego statku jeszcze nie zaczął się exodus i "prawi i sprawiedliwi" nie spieprzają z wizgiem...
Acha, nie mogą, Capo di tutti przywiązał ich do siebie hakami, deliktami, stanowiskami...
Nie żal mi ich nic, a nic, za sprzedaż ojczyzny dla władzy i apanaży.

Ładny wpis widziałem w necie, to leciało jakoś tak:
- skoro ministerstwo kultury walczy z kulturą,
- skoro ministerstwo środowiska walczy ze środowiskiem,
- no to chyba logiczne jest, że ministerstwo finansów kradnie :D

Wiele się spodziewałem po pislamie i nie bezpodstawnie - ale że się w mafię przeobrazi, to aż tak nie.

Ciekawe, jak będzie suwerenowi w gębie...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #58 prezes pan
25 października 2019, 12:30
Cytat:
Właśnie przeczytałem o tym w "Rzepie"
To akurat Banasia nie obciąża w sensie kryminalnym. Niby jak miałby to zweryfikować i odkryć?
Kiedy oni rozwijali skrzydła pod rządami PO.
Różnica jest taka, że kiedyś służby interweniowały(albo nie) po doniesieniach medialnych, obecnie media informują o działalności służb"
Dotarło?
Watpie.
Zacytuj
 
 
ABC
+1 [3] #59 ABC
25 października 2019, 13:12
prezes pan napisał:
Cytat:
Właśnie przeczytałem o tym w "Rzepie"

To akurat Banasia nie obciąża w sensie kryminalnym. Niby jak miałby to zweryfikować i odkryć?
Kiedy oni rozwijali skrzydła pod rządami PO.
Różnica jest taka, że kiedyś służby interweniowały(albo nie) po doniesieniach medialnych, obecnie media informują o działalności służb"
Dotarło?
Watpie.
Byli ściągnięci do MF w 2015 przez Morawieckiego.
Czy walczący z mafią premier sam wpadł na pomysł, żeby do walki z mafią zatrudnić mafiozów czy działał na rozkaz Banasia?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #60 prezes pan
25 października 2019, 13:24
Cytat:
Byli ściągnięci do MF w 2015 przez Morawieckiego.
Co ty pierdo.isz?
Morawiecki został powołany ponownie powołany na urząd ministra rozwoju i finansów w grudniu 2017. Jednocześnie był desygnowany na premiera.
Do listopada 2015 był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK.
Ludzie skąd wy się bierzecie takie ciecie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #61 prezes pan
25 października 2019, 13:27
Co do Banasia.
Dziennikarze o niczym by nie wiedzieli, gdyby
nie to, że mamy dobrze działające i nadzorowane przez Prawo
i Sprawiedliwość służby. Żadne stanowisko zajmowane w ministerstwie
finansów nie chroni przed odpowiedzialnością karną. Mamy do czynienia
z zupełnie innymi standardami niż w czasach rządów koalicji Platformy
Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wtedy nie miały miejsca
zatrzymania wysokich urzędników tego resortu. Dziś mamy
z takimi do czynienia.
Zarzut
o tym, że „służby o tej sprawie nie wiedziały” jest zupełnie chybiony.
To służby wykryły przestępczy proceder i przerwały kariery tych panów.
Sprawa jest oczywista. Następnie prokuratura postawiła im zarzuty,
a jedna z tych osób wciąż przebywa w areszcie.

Zaznaczamy, że zarówno Krzysztof B. jak
i Arkadiusz B. w momencie zatrzymania nie sprawowali już stanowisk
kierowniczych w resorcie finansów, ani nawet nie byli w nim zatrudnieni.
Natomiast odwołanie Andrzeja S. ze stanowiska naczelnika urzędu
skarbowego nastąpiło natychmiast po jego zatrzymaniu.
— informuje MF w specjalnym komunikacie dla mediów.
Zacytuj
 
 
ABC
+2 [2] #62 ABC
25 października 2019, 13:59
prezes pan napisał:
Cytat:
Byli ściągnięci do MF w 2015 przez Morawieckiego.

Co ty pierdo.isz?
Morawiecki został powołany ponownie powołany na urząd ministra rozwoju i finansów w grudniu 2017. Jednocześnie był desygnowany na premiera.
Do listopada 2015 był prezesem zarządu Banku Zachodniego WBK.
Ludzie skąd wy się bierzecie takie ciecie.
Wiceprezes Rady Ministrów (2015-2017) odpowiedzialny za resorty gospodarcze w rządzie Beaty Szydło. Równocześnie minister Rozwoju.
Jeśli Morawiecki o nim nie wiedział, to kto w tym rządzie był odpowiedzialny za kolejne awanse (szef służby celnej i KAS, minister Finansów, szef NIK) Banasia i jego kumpli? Ich kariera rozwinęła się od listopada 2015.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #63 Simon
25 października 2019, 15:22
"Co do Banasia.
Dziennikarze o niczym by nie wiedzieli, gdyby
nie to, że mamy dobrze działające i nadzorowane przez Prawo
i Sprawiedliwość służby. "

To żart jakiś jest niesmaczny? Z jakiegoś powodu masz nas za głupich, którzy uwierzą w to, co bredzisz, ale w tym wypadku musielibyśmy być mocno niepełnosprawni umysłowo.
TO BYŁO ZALEDWIE MIESIĄC TEMU!!! Pamiętamy, że zaczęło się od reportażu, a nie żadnych zakichanych "służb". To nie są żadne " służby", tylko policja polityczna pisu i sprawdzali Banasia już od roku czekając, aż sprawa przyschnie. Gdyby nie dziennikarze, do dziś nic by nie było!

Tobie też dobrze w gębie, jak bezczelnie łżesz?!

"To akurat Banasia nie obciąża w sensie kryminalnym. Niby jak miałby to zweryfikować i odkryć?"

Acha, dwaj bezpośredni podwładni nie obciążają Banasia, wiceminister nie obciąża ministra Ziobry - ale Sawicka obciążała Tuska, jak cholera, nie?

Nie mogę wyjść z podziwu, jak wy, pisi, się tą hipokryzją nie podusicie.
Pisz dalej - kto jeszcze nie nabrał do tej sekty obrzydzenia, może oprzytomnieje po twoich postach.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #64 Simon
25 października 2019, 15:29
Ty w ogóle myślisz nad tym, co piszesz, czy propaganda tak ci już mózg zlasowała, że niechcący piszesz prawdę? Oto:
"mamy dobrze działające i nadzorowane przez Prawo
i Sprawiedliwość służby. "

Czy ja śnię?! To teraz już jest zaleta, że służby tajne i skarbowe są KONTROLOWANE PRZEZ PARTIĘ POLITYCZNĄ?!

Już po pislamie. Za dużo bezwstydu i deprawacji. Nawet jeśli to jeszcze potrwa, to już niedługo. Tego już ludzie nie przełkną - tego paskudnego, włochatego, perfidnego kłamstwa, wylewanego dzień w dzień - którym tak ślicznie przesiąkłeś i ty.
Smutne i w jakimś sensie pouczające.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #65 Taurus
25 października 2019, 15:33
W resorcie sprawiedliwości mafia zajmująca się hejtem i niszczeniem przeciwników politycznych, w resorcie finansów mafia wyłudzająca miliony, fałszując VAT, w ministerstwie kultury mafia prawdziwą kulturę tępiąca, w resorcie ochrony środowiska mafia wycinająca puszczę, ......... Wynika z tego, że cały pisowski rząd, dowodzony przez Be Szydło a potem Matoł-uszka to jedna wielka mafia.

Pierwsze aresztowania mafiozów z MF odbyły się już w połowie ubiegłego roku, gdy w najlepsze działała Komisja d/s wyłudzeń VAT, dowodzona przez Horałę. Wiceprzewodniczący tej Komisji jeszcze dzisiaj twierdzi, że nic o tym nie wie i musi się dopiero ze sprawą zapoznać. Tak działają służby specjalne dowodzone przez Kamińskiego i Wąsika.

Cytat:
Zarzut o tym, że „służby o tej sprawie nie wiedziały” jest zupełnie chybiony. To służby wykryły przestępczy proceder i przerwały kariery tych panów. Sprawa jest oczywista. Następnie prokuratura postawiła im zarzuty, a jedna z tych osób wciąż przebywa w areszcie.
Efekt jest taki, jak napisałem wyżej. Te same służby nie zdążyły przez kilka lat prześwietlić Banasia, takie to skomplikowane jest. Dziennikarze rozgryźli go błyskawicznie, dla wyspecjalizowanych służb kilka lat to za mało. Czy można się zatem dziwić, że stłuczek Szydło i Antka smoleńskiego nie wyjaśniono do tej pory? Że Komisja Amber Gold dowodzona przez pewną blondynę musiała podkulić ogon, gdy do dwóch latach jej "świetlanej" działalności zaczęło być coraz wyraźniejszym, że pierwsze kapitały, stanowiące podwaliny pod tą piramidę pochodziły z pisowskich SKOK-ów?

Kaczyński przez wiele lat szukał "układów" i dowodów na Polskę w ruinie. Nie znalazł, więc stworzył własne układy a do ruiny nasz kraj prowadzi.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #66 Taurus
25 października 2019, 21:18
Spotkałem się w internecie z pytaniem: "Czy Polską rządzi szatan"? Odpowiedź była pozytywna i określała, że jest niewysoki, trochę kulawy i stary, i że przemieszcza się głównie między Żoliborzem i Nowogrodzką.
Kaczor miał być emerytowanym zbawcą Narodu a jest osobnikiem, stojącym na czele mafijnego państwa PiS.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać