Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień II_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
10 września. W warszawskim Sądzie Rejonowym rozpoczyna się rozprawa, wytoczona Jarosławowi Kaczyńskiemu przez Geralda Birgfellnera, który domaga się zwrotu 50 tysięcy złotych, przekazanych Kaczyńskiemu (słynna koperta) a przeznaczonych na łapówkę dla księdza Rafała Sawicza z fundacji im. L. Kaczyńskiego. Chodziło o uzyskanie podpisu owego księdza pod uchwałą rady w sprawie budowy dwóch wieżowców na działce przy ulicy Srebrnej w Warszawie.


11 września. Ostatnie posiedzenie Sejmu obecnej kadencji. Ostatnie, jednak ma się odbywać w dwóch turach, z których pierwsza dzisiaj a druga tuż po wyborach. To pierwszy taki przypadek po roku 1989. Oficjalną przyczyną ma być prośba posłów klubu PiS, którzy chcieliby mieć jak najwięcej czasu na spotkania z wyborcami. Opozycja podejrzewa jakieś kombinacje, wynikające z niepewności rządzącej partii co do wyniku wyborów a konkretnie, co do możliwości zdobycia przez PiS większości, umożliwiającej samodzielne przegłosowywanie ustaw w następnej kadencji Sejmu.


W Sejmie debata nad wotum nieufności wobec pana Zbyszka, Ministra Sprawiedliwości, czyli szefa Ministerstwa Hejtu. Ogromna krytyka ze strony wszystkich, opozycyjnych klubów i kół parlamentarnych, bez żadnego wyjątku i wychwalanie przez przedstawicieli PiS, łącznie z Matoł-uszkiem, który, z wrodzonym sobie „wdziękiem”, wygłosił wiele kłamstw i oszczerstw, mających na celu oczernienie opozycji. Wynik głosowania zgodny z przewidywaniami, ponieważ PiS dysponuje w Sejmie samodzielną większością.
     W PiS-ie doskonale wiedzą, że po utracie większości w Sejmie grozi im nie tylko Trybunał Stanu ale również realne więzienia. Dlatego będą robić wszystko, żeby do tego nie dopuścić a przynajmniej opóźnić to w czasie. Po to zmienili tryb oceniania prawidłowości wyborów w SN, żeby je móc unieważnić w razie potrzeby. Pretekst zawsze można znaleźć.


13 września. Według informacji GUS inflacja w lipcu i w sierpniu wyniosła 2,9% porównując rok do roku. Żywność zdrożała w sierpniu (średnio) o ponad 7,5 procent. Dla rządu to dobra wiadomość, ponieważ inflacja napędza dochody skarbu państwa. Dla obywateli to wiadomość bardzo zła, niestety.


16 września. Coraz głośniej robi się o działaniu w Polsce tak zwanej mafii lekowej, czyli skupowania tańszych - niż za granicą - leków w Polsce, z wykorzystaniem lewych albo podrobionych recept i ich sprzedawanie za granicą, po cenach znacznie wyższych. Pisze i mówi się o dochodach tej mafii idących w miliardy złotych rocznie. Państwo i jego służby są w tym zakresie podejrzanie bezradne.
     Od lat mówi się o Centralnym Rejestrze Recept i zaniechaniu wystawiania wersji papierowej. Ten rejestr dawałby łatwy wgląd w to, kto i dla kogo recepty wystawił, na jakie leki i w jakich ilościach, ograniczając tym samym do minimum możliwości nadużyć. Pełnego wdrożenia systemu jakoś nie daje się uzyskać a tłumaczenia tych trudności są więcej niż kuriozalne. Tłumaczy się więc, że lekarze są zbyt starzy, żeby w tym celu korzystać z komputerów albo też, że czas na wypisanie recepty w systemie elektronicznym jest dłuższy, niż na wypisanie jej w wersji papierowej. Wszyscy wiemy, że to bujdy. Wiemy też o co w tym przekręcie chodzi, tylko Ministerstwo Zdrowia tego nie wie i tak się to turla a mafia nabija sobie kabzę. Czy Ministerstwo i Służby kryją mafię (!?)


Borys Johnson odniósł „duży sukces dyplomatyczny” w Luksemburgu. Po rozmowach z premierem tego księstwa nie wystąpił na przygotowanej konferencji prasowej, ponieważ przestraszył się gwizdów zebranych w pobliżu ludzi. Premier Xavier Bettler wystąpił więc sam i kpiąco zwracał się do Johnsona, wskazując pustą trybunę i apelując o złożenie wreszcie przez GB jakichś konkretnych, wiążących propozycji w sprawie brexitu.


17 września. Rocznica napadu Sowietów na Polskę w roku 1939. Mam nadzieję, że PiS nie będzie tej rocznicy – katastrofy  celebrował.


Jedynie słuszna partia kulawego dba szczególnie o firmy państwowe, upaństwowiając co się da i lokując tam swoich wyznawców. Mamy więc znowu państwowe stocznie, stadniny koni, kolejki linowe, hotele, różne spółki skarbu państwa, ………  Jeszcze trochę i zafundują nam państwowe domy publiczne, chociaż …… te na Podkarpaciu, z nieletnimi Ukrainkami, świadczące usługi politykom PiS wysokiego szczebla, można by właściwie już uznać za jakąś namiastkę takowych.
     Wróćmy do stoczni, bo to miało być potężne koło zamachowe naszego rozwoju. Stocznia „Nauta” w roku 2018 zanotowała 52 miliony złotych strat a Stocznia Marynarki Wojennej – 26 milionów. W stoczni „Gryfia” od dwóch lat budowany jest prom dla PŻM, jest to jednak budowa jedynie teoretyczna, jak twierdzą znawcy tematu. Za to w ramach projektu BATORY uroczyście położono stępkę pod nowy statek, jednak projekt tego statku jest ciągle na deskach kreślarskich. Żaden problem, towariszczi (!) – W razie potrzeby stępkę będzie można skrócić albo jakąś część do niej dospawać ….. i znowu będzie okazja do przecinania wstęgi. Byleby do wiosny, jak mówią. Wtedy może nawet słynny zalew w Świnnej Porębie doczeka się ponownego oddania do eksploatacji?


19 września. Pojawiła się informacja, że UE postawiła ultimatum Borisowi Johnsonowi, dając mu czas na podanie ostatecznej daty wyjścia GB z Unii do końca września, czyli jedynie 12 dni. Jeżeli Johnson tego nie zrobi, będzie to oznaczało hard-brexit, czyli rozwód bez porozumienia.
     PE zaś przyjął Uchwałę (stosunkiem głosów 544:126), w której zapewnia, że nie zgodzi się na żadną wersję umowy brexitowej, jeśli nie będzie zawierać ona tzw. bezpiecznika irlandzkiego, który uniemożliwia odtworzenie kontroli granicznych między Irlandią i Irlandią Północną po wejściu brexitu w życie.
 

Komentarze  

 
Taurus
+2 [4] #1 Taurus
20 września 2019, 17:45
Pojawiła się informacja o tym, że TSUE ogłosi swój wyrok w sprawie kredytów frankowych 3 października. Wygląda na to, iż w ten sposób doprowadzi do realizacji obietnic przedwyborczych Dudy i PiS-u, z których realizacji ci kłamcy się wycofali. Szacuje się, że przewalutowanie kredytów frankowych na złotowe z utrzymaniem stóp procentowych libor może kosztować banki nawet 60 miliardów złotych.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #2 Taurus
20 września 2019, 18:09
Superwizjer twierdzi, że Marian Banaś, od niedawna szef NIK wybrany przez PiS i były minister finansów, jest powiązany z gangiem sutenerów. Podobno od dawna zarabia na wynajmie w pensjonacie pokoi "na godziny" a spotkać w nim można liczne prostytutki oraz szarą strefę seksbiznesu. Cały materiał w tej sprawie Superwizjer ma wyeksmitować już w sobotę.
No, no ..... robi się ciekawie.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #3 Haji
21 września 2019, 10:40
Czy oni tam mają tylko bandytów, złodziei i komuchów? Nie ma normalnych ludzi?

Okazuje się, że lodołamacz, którym tak bardzo chwali się pis, ma wadę (jest za krótki) i pójdzie na żyletki. Kolejny "sukces" dojnej zmiany.
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [4] #4 Taurus
21 września 2019, 14:40
Cytat:
Czy oni tam mają tylko bandytów, złodziei i komuchów? Nie ma normalnych ludzi?

Na konwencji PiS-u w Katowicach Matoł-uszek stwierdził, że „Polska staje się coraz bardziej Doliną Krzemową UE”. Najwyraźniej Matoł traci coraz bardziej kontakt z rzeczywistością albo się czegoś naćpał. Prezes Kaczor, Antek smoleński, Be Szydło, minister Zero, latający do młodocianych Ukrainek Kuchciński, premier zupełnie oderwany od realiów życia, .......... Wygląda na to, że trudno tam - rzeczywiście - znaleźć normalnych ludzi.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [3] #5 Haji
21 września 2019, 18:20
szczecin.wyborcza.pl/.../...
Smutna prawda o promie dla PŻM. Kolejny "sukces" dojnej zmiany. To jest przekręt albo kompletna, galopująca głupota. Te gamonie nic nie potrafią zrobić. Kompletnie nic. Żeby nie powiedzieć ZERO :lol:
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #6 llortcik
22 września 2019, 01:07
Taurus napisał:
Superwizjer twierdzi, że Marian Banaś, od niedawna szef NIK wybrany przez PiS i były minister finansów, jest powiązany z gangiem sutenerów. Podobno od dawna zarabia na wynajmie w pensjonacie pokoi "na godziny" a spotkać w nim można liczne prostytutki oraz szarą strefę seksbiznesu. Cały materiał w tej sprawie Superwizjer ma wyeksmitować już w sobotę.
No, no ..... robi się ciekawie.
Prawdziwy patriota. Pokazał drobnym przedsiębiorcom jak zainwestować w dochodowy biznes. Ciekawe czy po materiale TVN Kuchciński porzuci Podkarpacie i będzie się ubiegał o stanowisko portiera u Banasia?

Jeden z arcypastuszków ośmielił się oświadczyć, że nauczanie prezesa jest sprzeczne z naukami głoszonymi przez pewnego uchodźcę z Nazaretu. Gorszy sort /choć wie to od początku pierwszej "dobrej zmiany"/ ma podejrzenie, że mówca nie tylko nie zapoznał się z wytycznymi swego sponsora to dodatkowo wykazał się doskonałą nieznajomością kościelnej rzeczywistości. wyborcza.pl/.../

Krakowski arcypastuszek, chcąc uniknąć wszelkich pokus zwolnił wszystkie niezamężne matki, nie sprawdzając nawet, że są to panie, które poświęciły się wychowywaniu adoptowanych dzieci. Bał się matek czy osieroconych dzieci?
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
#7 Taurus
22 września 2019, 09:00
Cytat:
Prawdziwy patriota. Pokazał drobnym przedsiębiorcom jak zainwestować w dochodowy biznes. Ciekawe czy po materiale TVN Kuchciński porzuci Podkarpacie i będzie się ubiegał o stanowisko portiera u Banasia?

Po obejrzeniu wczorajszego SUPERWIZJERA, omawiającego aferę z nowym prezesem NIK, Marianem Banasiem, jestem nieco podłamany. Były minister finansów (wcześniej wiceminister) a od niedawna wybrany przez PiS szef NIK okazuje się być „burdel-tatą”. W jego krakowskim pensjonacie od lat pokoje wynajmowane są „na godziny”, bez rejestracji wynajmujących je osób i bez wystawiania rachunków, bieżący nadzór nad biznesem sprawuje znany bandyta, jeden z braci K. (Janusz lub Wiesław) a w sytuacji kryzysowej dzwoni się po dyspozycje "do Banasia". Wokół kręcą się panie lekkich obyczajów a wyposażenie wynajmowanych pokojów składa się z łóżka i luster, jak w typowym burdelu.
Ktoś mógłby powiedzieć – no cóż …. „business as usual”. Mógłbym się z tym nawet zgodzić, choć jest to niezgodne z moim morale, że Banaś ma prawo sobie w ten sposób dorabiać, czyli inwestować w burdele, dlaczego jednak stara się równocześnie o najwyższe funkcje w Państwie, wymagające uczciwości i – powszechnie uznawanego za właściwy – kręgosłupa moralnego? Dlaczego, mówiąc prześmiewczo, nie wystawia za swoje usługi rachunków, przyczyniając się do powiększania luki vatowskiej? Minister finansów przecież (!)
Zacytuj
 
 
Simon
#8 Simon
22 września 2019, 09:02
A to dobre, dzięki, Iltorcik:

"Joanna Adamik skomentowała to na Facebooku. "Nareszcie wiem! Zwolnili mnie i Kasię Katarzyńską za to, że nie mamy mężów, tylko samotnie (dodam, że z wyboru i będąc praktykującymi katoliczkami) wychowujemy adoptowane dzieci i jesteśmy rodzinami zastępczymi dla innych dzieciaków, a Monika Jaracz tylko za to, że nie ma męża ani dzieci" - pisze Adamik. I dalej: "Czy mamy rozumieć, że wierzące, praktykujące samotne matki, także adopcyjne, nie mają miejsca w Kościele katolickim i nie mogą mu służyć? Gdzie to jest napisane w Piśmie Świętym lub Katechizmie Kościoła? Stracić pracę za brak męża..."

Wygląda na to, że polskiej hierarchii pomyliło sie chrześcijaństwo z korporacyjnym kodem:) To jest szariat, jakiś kościoł katolickoirański chcą założyć, czy jak?

Tak serio, to zastanawiam sie, czy nie ma jakichś przeciekow na Watykan i czy wreszcie pojawią sie jakieś naciski z Rzymu, bo to, co sie dzieje w polskiej hierarchii, to zgorszenie i bluźnierstwo przecież jest... Czasem myśle, że śnie - gdybyż w Polsce byli tacy politycy i taki episkopat, jak na początku lat 90tych! Ech, marzenia... Lepper to jednak przewidział, że Wersalu, to po nim nie bedzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #9 Taurus
22 września 2019, 12:08
Czytam liczne komentarze dotyczące ostatniego newsa z Banasiem. Prezes K. obsadza coraz więcej stanowisk w Państwie szemranymi osobnikami i udaje, że w Polsce nie działają służby specjalne albo też ich informacje olewa. Jak on ich wynajduje? Kto mu w tym doradza poza kotem, z którym tworzy swoją rodzinę? A może to działanie rozmyślne, celowe? Ludzie, którzy mają takie rzeczy za uszami z pewnością mu nie podskoczą, będą natomiast dokładnie i bez zwłoki realizować jego polecenia.

Banaś nie wiedział, kto się kręcił w jego kamienicy i co tam robiono, pan Zbyszek nie wiedział, co robiono w jego ministerstwie, prezes Kaczor nic nie wiedział o finansach przeznaczonych na srebrne wieżowce ani o kopertowej łapówce dla pewnego księdza, Kuchciński nie wiedział, „że mu wyrosły skrzydła” i przesadził z lataniem, panna Krysia nie wiedziała jak się zachować w roli posłanki, Glapiński nie wiedział ile i dlaczego zarabiają jego blondyny, Be Szydło nie wiedziała, że pieniądze, „które się należały”, po prostu były kradzione z budżetu, Matoł-uszek ciągle nie wie, za ile kupił od parafii, z błogosławieństwem biskupa, działki pod Wrocławiem i dlaczego przepisał je na żonę, …… itd., itd.. Po prostu mafia pisowska goni mafię, szybko się po drodze rozmnażając.
Zacytuj
 
 
Simon
#10 Simon
23 września 2019, 07:32
Ładny wpis z forum:
"11lech
Poczekać – ja chce Gowin? Czyli dotąd, aż się wybory skończą i zamiecie się kolejna aferę pis pod dywan? Dla przypomnienia. Gdy reporter pyta o to, dlaczego nie dostał paragonu za „pokój na godziny”, jego rozmówca wyskakuje zza kontuaru i pyta: „Mam zadzwonić do Banasia?”. I dzwoni. Jak twierdzi, rozmawia z prezesem NIK. Jest z nim na ty. Upewnia się, że ma nie rozmawiać z dziennikarzem. Jak się okazuje, człowiek z recepcji i zarazem właściciel firmy prowadzącej hotel w kamienicy wynajmowanej od prezesa NIK to 47-letni Janusz K. Krakowskiej policji i prokuraturze znany jest pod pseudonimem „Paolo”. Razem z bratem zajmuje się prowadzeniem agencji towarzyskich. W 2005 r. obaj brali udział w porachunkach między gangami, chodziło o wpływy na rynku sutenerstwa . Uzbrojeni w maczety bandyci starli się na terenie dzielnicy Kazimierz, rannych zostało sześć osób. Za udział w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia bracia K. zostali skazani na 1,5 roku więzienia. Z oświadczenia majątkowego Banasie wynika, że ma dwa domy oraz trzy mieszkania oraz grunty rolne o powierzchni 7 tys. m.kw, a także kamienicę 400 m.kw. Kamienice i dwa mieszkania wynajmuje, za co rocznie uzyskuje dochód w wysokości 65,7 tys. zł. Już w lutym br. CBA wszczęło kontrole jego oświadczeń majątkowych, – ale mimo to w sierpniu br. został szefem NIK. Banaś wynajął ją najemcy – którego znał i wiedział że jest przestępcą. Wiedział o procederze. Po reportażu dom schadzek zniknął. Teraz Banaś idzie w zaparte jak Ziobro. Oto pis w całej okazałości."
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #11 prezes pan
23 września 2019, 08:26
Cytat:
Szacuje się, że przewalutowanie kredytów frankowych na złotowe z utrzymaniem stóp procentowych libor może kosztować banki nawet 60 miliardów złotych.
Następne brudy do wyprania po ekipie PO-PSL.Fenomenem na skalę światową było udzielanie kredytu we frankach, których bank nie posiadał, wierzyciel nie otrzymał, a pożyczkobiorca nie widział. Czysta przewalanka. A Nadzór Bankowy nie interweniował. Ciekawe czemu?
Na miejscu frankowiczów nie liczyłbym na korzystny dla nich wyrok TSUE. Co to jest za instytucja przekonaliśmy się już. Skoro kasta sędziowska się z nimi dogaduje, to co dopiero banksterzy.
Każdego kupią.
Nawet jak TSUE wyda wyrok pozytywny dla frankowiczów to i tak muszą spłacać te kredyty które wzięli. To te 60 miliardów rozejdzie się w czasie.
Jednak banki i tak wygrają. Jeśli wyrok będzie dla nich niekorzystny, to się odwołają. Sprawa się będzie ciągła, aż frankowicze pospłacają większość kredytów. I po co się tym podniecać.
Nauczka jest jedna. Nigdy więcej rządów PO, bo to mafia, która zawsze znajdzie sposób jak okraść ludzi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #12 prezes pan
23 września 2019, 10:15
Cytat:
Superwizjer twierdzi, że Marian Banaś, od niedawna szef NIK wybrany przez PiS i były minister finansów, jest powiązany z gangiem sutenerów.
Sprawa będzie w sądzie i szybko zobaczycie jak grubo jest szyta.
Autorem tego reportażu jest Bertold Kittel ten sam co robił reportaż-maskaradę z urodzin Hitlera.
Pan Banaś już zawiadomienie złożył. Zobaczymy jak kasta szybko będzie reagować.
W sumie dobrze, że TVN kreuje kolejną pseudoaferę, zawsze to kilka pkt. proc. więcej dla PiS!

A to do poczytania:
pressmania.pl/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #13 prezes pan
23 września 2019, 11:05
Cytat:
Najwyraźniej Matoł traci coraz bardziej kontakt z rzeczywistością albo się czegoś naćpał. Prezes Kaczor, Antek smoleński, Be Szydło, minister Zero, latający do młodocianych Ukrainek Kuchciński, premier zupełnie oderwany od realiów życia,
Taki typowy hejt. Obrażać, skrytykować. Tylko trzeba przynajmniej wiedzieć o czym się pisze

Panu premierowi chodzi także o programowanie komputerowe, „ponieważ stajemy się swego rodzaju Krzemową Doliną Unii Europejskiej”. Wskazał na wysokie kwalifikacje i sukcesy polskich programistów.
Szacuje się, że działające w Polsce firmy z branży IT osiągnęły w 2015 roku 840 mln złotych przychodów z tytułu sprzedaży oprogramowania. Bezpośredniej przyczyny takiej skali wyników eksportowych doszukiwać się należy przede wszystkim za sprawą prowadzenia działalności związanej z tworzeniem oprogramowania na zamówienie, z uwzględnieniem ścisłych specyfikacji przedstawionych przez klienta. Do innych, równie istotnych czynników generujących dochody w branży software zaliczyć należy również outsourcing i wynajem specjalistów. Ogółem, wartość polskiego rynku IT rośnie rokrocznie o około 2–3% i obecnie określa się na 44 mld złotych, z czego udział branży oprogramowania z tytułu sprzedaży software oscyluje w granicach 18%.


www.enterpoland.com/.../

Więc przeproś i skończ pier..lić.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #14 prezes pan
23 września 2019, 11:58
Nie szkoda wam czasu podniecać się pierdołami?
Jeśli dowiecie się, że PiS podpieprzył 200 mld, albo że Beata Szydło zakochała się w agencie CBA i wzięła łapówkę, to bardzo proszę. Inaczej dupy nie zawracać, bo szkoda mojego cennego czasu.
Zacytuj
 
 
Haji
#15 Haji
23 września 2019, 14:02
Członek Straży Marszałkowskiej groził mailowo Pani Lubnauer śmiecią. Zaiste FB, Adamowicza już zabiliście, robicie listę z następnymi nazwiskami?
Przekręty Ziobry (kasta hejtująca), działki Morawieckiego, łapówkarz szef KNF, Sutenerstwo (czerpanie zysku z nierządu) szefa NIK to nie są pierdoły. 300mln na nieistniejące lotnisko, przekręty na promie i lodołamaczu. Wieże Kaczyńskiego.
Pis to mafia.
Zacytuj
 
 
Simon
#16 Simon
23 września 2019, 15:17
Ha, ha, ha - i kolejny trafny post:

"swiatoslaw007

Żadna afera rzadu - to kłótnia pomiedzy suterenami i pokazuje jak zdegenerowane jest środowisko sutenerskie i jak konieczna jest reforma prostytucji forsowana przez rząd mimo jazgotu Brukseli."

:D
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #17 Taurus
23 września 2019, 17:49
Cytat:
Nie szkoda wam czasu podniecać się pierdołami?

„Kryształowy” pisowiec, Marian Banaś, zadeklarował w swoim oświadczeniu majątkowym, że na wszystkich swoich nieruchomościach zarabiał 5475 złotych miesięcznie. Tymczasem opłata za wynajem 450-metrowej kamienicy, takiej jak jego, w starej części krakowskiego Podgórza, wynosi 15 tysięcy złotych/ miesiąc. Komentatorzy zastanawiają się teraz, czy resztę pobierał w naturze, czy też w postaci realnych pieniędzy ale płaconych „pod stołem”?
Pensjonat został podobno zamknięty a wszelkie informacje o nim wykasowane.
PiS bardzo natarczywie reklamował swój program „Mieszkanie +” a wyszedł mu „pokój na godziny, wyposażony w duże łóżko +”. Dobre byłoby i to, gdyby chociaż liczba urodzeń w Krakowie i okolicy wzrosła. Nikt jednak nie podaje, czy to odnotowano.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #18 Taurus
23 września 2019, 21:58
Pojawiła się informacja, że Banaś się zawiesił i poszedł na urlop. Co na to Dera, który "ma do niego zaufanie", co na to Terlecki, dla którego "to krystaliczny człowiek", co na to Ziobro, który twierdzi, że to nie PiS powołał Banasia na szefa NIK, tylko Sejm?..... A co na to spece od służb - Kamińskie i Wąsiki? A co na to szczujnia Kurskiego, czyli TVP-is

Co się stało z Polską przez ostatnie 4 lata, że średnio co miesiąc w partii rządzącej wybija szambo?

Mówią nam, że trzeba spokojnie czekać, bo przecież prokuratura prowadzi dochodzenia. Oni wyraźnie kopiują Ruskich, którzy w nieskończoność będą prowadzili śledztwo smoleńskie, podobnie jak różne komisje i podkomisje Antka smoleńskiego. Oni uważają nas, po prostu za durniów i ciemny lud, który wszystko kupuje.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #19 prezes pan
24 września 2019, 07:32
Cytat:
Oni uważają nas, po prostu za durniów i ciemny lud, który wszystko kupuje.
I mają rację.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #20 Taurus
24 września 2019, 10:08
Cytat:
I mają rację.
Wynajęcie pokoju w pensjonacie Banasia nie było szczególnie drogie, biorąc pod uwagę cel wynajmu. Za godzinę trzeba było - co prawda - zapłacić 60 złotych ale za dwie godziny już tylko marne 70 złociszy.
"Panzer-sutener", czyli pisowski szef NIK-u wszedł w posiadanie pensjonatu w sposób równie cudowny, jak Rydzyk w posiadanie luksusowych samochodów. Pensjonat ten - otóż - zapisał mu były żołnierz AK, tak bardzo go pokochał.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #21 Taurus
24 września 2019, 10:34
Premier Mateuszek wysyła samolot rządowy, szczęśliwie odzyskany od Kuchcińskiego, do Amsterdamu, w celu przetransportowania drużyny naszych siatkarzy do Lubliany. CBA Kamińskiego powinno sprawdzić, czy na pokładzie nie ukryły się panie wiadomych obyczajów, podrzucone przez agentów Banasia, które by mogły rozkojarzyć naszych narodowych bohaterów przed meczem półfinałowym ME. Lepiej dmuchać na zimne, niż potem tłumaczyć się z wynajmu na godziny.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #22 prezes pan
24 września 2019, 11:25
Miażdżąca opinia TSUE ws. pytań polskich sędziów.
Pytania prejudycjalne sądów w sprawie systemu dyscyplinarnego dla sędziów w Polsce należy uznać za niedopuszczalne - wynika z opinii wydanej we wtorek przez rzecznika generalnego Trybunału Sprawiedliwości UE.
fakty.interia.pl/.../...
No i Kasta z ręką w nocniku.
Po wyborach wielkie sprzątanie w wymiarze sprawiedliwości.
Jak widać, targowica nie jest już mile widziana w UE!
Gdzie się podział wasz Timmermans?
Brawa wielkie brawa dla p. Ziobry!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #23 Taurus
24 września 2019, 16:14
Londyński Sąd Najwyższy w składzie 11-osobowym stwierdził w swoim wyroku, że decyzja ich premiera o doradzeniu Królowej zawieszenia Parlamentu była bezprawna. De facto więc Parlament nie został zawieszony a spikerzy Izby Gmin i Lordów mogą w każdej chwili zwołać ich posiedzenia.
Wyrok ten pokazuje, do czego służy Sąd Najwyższy w krajach demokratycznych, nawet tych, które nie mają Konstytucji. W Polsce obecny Sejm, czyli PiS, wypiął się na prawomocny wyrok NSA, nakazujący publikację list poparcia do KRS i udaje pozory legalizmu, pytając o zgodę Wolfgangową.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #24 prezes pan
25 września 2019, 08:53
Badania pracowni zajmujących się badaniem opinii publicznej jednoznacznie wykazują, że wyborcy PiS oglądają TVP, Polsat i TVN. Częściej zaglądają na profile osób wyrażających poglądy lewackie.
Wynika to z tego, że mają ugruntowane poglądy i ciekawi są co inni mają do powiedzenia Zaś wyborcy PO oglądają tylko TVN i portale związane z GW jak np. oko.press.

Przez ostatni tydzień oglądałem wiadomości TVN i zaraz po nich TVP.
I tak to wyglądało.

TVN - Banaś
TVP - Farma trolii

TVN - Banaś
TVP - Rząd blokuje wypływ ścieków do Wisły

TVN - Banaś
TVP- Awaria spalarni odpadów w Warszawie tony odpadów wywalane w wyrobiska.

TVN - Banaś
TVP - szczegóły wizyty pana prezydenta Dudy w USA

TVN -Banaś
TVP - Opinia TSUE ws. pytań polskich sędziów.

Tak to wygląda.
Nie dziwmy się Taurusowi. Przypadek kliniczny.
Zdrowia, szczęścia!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #25 Taurus
25 września 2019, 10:02
Cytat:
Badania pracowni zajmujących się badaniem opinii publicznej jednoznacznie wykazują, że wyborcy PiS oglądają TVP, Polsat i TVN. Częściej zaglądają na profile osób wyrażających poglądy lewackie.
Mówiąc żartobliwie, wyborcy PiS - łącznie z tobą, są elitą intelektualną naszego kraju. Ich zainteresowania są więc, choćby z tego względu, bardzo szerokie.
W rzeczywistości wyborcy PiS to głównie mieszkańcy wsi i małych miejscowości, zlokalizowanych w większości na ścianie wschodniej, mniej gospodarczo rozwiniętej. Nie ma tam kablówek a anteny satelitarne również nie są widoczne w nadmiarze. Skazani są więc głównie na odbiór programów telewizji naziemnej, czyli szczujni TVP-is i Telewizji Trwam.
Nie udawaj więc, PP, bezstronnego analityka, bo jesteś na to zbyt prymitywny. Piastuj lepiej nadal - z honorem - funkcję szefa podkarpackich szambiarzy, do której wszyscy na portalu już się przyzwyczailiśmy.
Zacytuj
 
 
Haji
#26 Haji
25 września 2019, 10:32
Pisowski szef NIK unikał płacenia podatków i dzielnie powiększał szarą strefę. Ładne kadry tam macie, bardzo ładne.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #27 prezes pan
25 września 2019, 10:50
Cytat:
W rzeczywistości wyborcy PiS to głównie mieszkańcy wsi i małych miejscowości, zlokalizowanych w większości na ścianie wschodniej, mniej gospodarczo rozwiniętej.
Cytat:
Nie ma tam kablówek a anteny satelitarne również nie są widoczne w nadmiarze. Skazani są więc głównie na odbiór programów telewizji naziemnej,
Kto ci to wmówił biedaku?
To musi być satelita?
Przecież naziemnie nadaje Polsat, TVN i inni.
Poza tym jest też sieć komórkowa.
Prawda jest inna.
Wystarczy zapoznać się z realiami.


To wy należycie do wycinka ludzkości zwanego debilami.
Ktoś wcisnął kablówkę lub satelitę i łykacie te gówna.
Żadnej refleksji.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #28 Taurus
25 września 2019, 11:53
Marek Suski, czołowy specjalista PiS w zakresie carycy Katarzyny a obecnie szef gabinetu politycznego Matoł-uszka – „Odnośnie Mariana Banasia powiem tyle: Nie mam pełnego zaufania do służb. Ani wtedy, ani dzisiaj. Dlatego, że tam jest jeszcze mnóstwo ludzi z poprzedniej ekipy”.

Od roku 2016 szefem CBA, sprawdzającego, bardzo już długo, oświadczenia majątkowe Banasia, jest twardy pisowiec Ernest Brejza. Czyżby był tajnym agentem PO?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #29 Taurus
25 września 2019, 16:59
Krzysztof Kwiatkowski - "..... Nigdy w życiu nie byłem na ty z łysym sutenerem, obwieszonym złotymi łańcuchami". Doooooobre (!!!)

Wiceprezesi NIK, na wniosek Banasia, mają być pilnie odwołani. Trzeba na ich miejsce powołać mafiosów zaprzyjaźnionych z nowym prezesem, czyli z burdel-branży, po akceptacji przez Kaczora, oczywiście.

Można powtórzyć za Piłsudskim - "Naród wspaniały, tylko pisowcy k...." .
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #30 Simon
25 września 2019, 22:40 Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #31 Haji
25 września 2019, 22:59
crowdmedia.pl/.../
Ministerstwo nie chce badać seniorów, żeby nie wykrywano chorób i żeby nie wydłużać kolejek do specjalistów.
EUTANAZJA +. Nowy program pis.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać