Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - wrzesień I_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
1 września. Obchody osiemdziesiątej rocznicy napaści Niemiec na Polskę, czyli wybuchu II wojny światowej. Prezydent Niemiec Steinmeier wzruszająco i szczerze przepraszał w Wieluniu. Mateuszek wymądrzał się na Westerplatte i nie przeszkadzał mu w tym „nieporządek” tam panujący, o którym tak krytycznie mówił jeszcze niedawno. Do Warszawy przyleciał Mike Pence, ponieważ Trump wykręcił się od wizyty nadciągającym huraganem i – jak piszą – poleciał grać w golfa.
     Ogromne wrażenie zrobiło na mnie wystąpienie w Warszawie Franka Steinmeiera. Tak gorąco przepraszającego człowieka jeszcze nie słyszałem a to przecież Niemiec, przemawiający w imieniu swojego narodu. Takiemu człowiekowi można wierzyć, można mu zaufać. Dobre wystąpienie miał też Andrzej Duda. Mike Pence, przemawiający jako trzeci, wypadł byle jak. Poza kadzeniem w stronę Polski i Polaków oraz paru komunałów nie powiedział niczego konkretnego.


3 września. Koalicja Obywatelska ogłosiła, że po wygranych przez obecną opozycję wyborach parlamentarnych kandydatką na premiera z jej strony będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. W związku z tym będzie ona kandydowała do wyborów w Warszawie a Grzegorz Schetyna we Wrocławiu.


W Parlamencie Brytyjskim wznowiono dyskusję na temat Brexitu i wojenkę między różnymi ugrupowaniami, przypominającą styl z  Monty Pythona. Borys Johnson z pomocą królowej zawiesił prace Parlamentu na 5 tygodni, żeby uniemożliwić blokowanie przez niego twardego Brexitu, więc ten, na drodze retorsji, stara się ową wersję wyjścia zablokować prawnie przed zawieszeniem swojej działalności, na co Johnson odpowiada groźbą rozwiązania Parlamentu i przedterminowych wyborów.
     Podobne jaja dzieją się w Polsce, w więcej niż dużych ilościach. Minister Gróbarczyk, taki od gospodarki morskiej, odebrał niedawno w Stoczni Szczecińskiej kadłub nowiutkiego lodołamacza o miłej nazwie PUMA. Odbiór musiał być z jakichś tam względów pilny dla PiS, bowiem okazało się, po odbiorze, że kadłub jest jeszcze w trakcie budowy a żeby nie było tego widać, zaklejono jakąś taśmą miejsca, gdzie nie został jeszcze pospawany i całość, łącznie z taśmą, pomalowano na ładny, czerwony kolor. Wszystko byłoby fajnie, gdyby nie wścibscy dziennikarze, którzy potem sfilmowali, jak te taśmy zdejmowano. W sumie wyszło nie najgorzej, ponieważ kadłuba na szczęście nie zwodowano, jak to się zwykle dzieje, bowiem robiłby wtedy za obiekt podwodny.
     Przypomina to kompleks zalewu, zapory i elektrowni w Świnnej Porębie na Skawie, które Be Szydło odebrała oficjalnie już kilka lat temu a które – według internetowych informacji - nie działają do tej pory, natomiast zalew służy do zbierania śmieci, niesionych przez wody Skawy
4 września. W Parlamencie Brytyjskim ciąg dalszy przepychanek. Wiele wskazuje na to, że przegłosowana zostanie tak zwana ustawa Benna, uniemożliwiająca twardy Brexit.
     Wyjdą, nie wyjdą, wyjdą, nie wyjdą ….. Przypomina to rok 1981 o wejściu lub nie do Polski ruskiej armii z „przyjacielską wizytą”. Angole zmarnowali już kilka lat na walkę z samymi sobą, zrujnowali swoją reputację, ośmieszyli się i – pewnie – ostatecznie nie wyjdą, bo zbyt dużo stracą. Konkurs na największego durnia na Wyspach trwa – Cameron, Therese, teraz Borys. Borys ma mniej więcej tyle samo honoru co Ziobro, więc do dymisji się nie poda.
     Co do tej pory, za premierowania Borysa, w ich Parlamencie przegłosowano?
- Brexit bez umowy? – Nie (!);
- Brexit z umową (T. May)? – Nie (!);
- Pozostanie w UE? – Nie (!);
- Powtórzenie referendum? – Nie (!);
- Wcześniejsze wybory? – Nie (!).
Borys, jak do tej pory przegrał wszystkie głosowania. Idzie na rekord świata?!


5 września. Morawiecki i Brudziński zaprezentowali, chyba wczoraj, trzy cysterny opisane "cysterny wstydu PO-PSL .....".  Dziennikarze zapytali, czy cysterny te należą do państwowego Orlenu. Odpowiedź była negatywna. Już po dobie okazało się, że należą one do firmy ORLEN - TRANSPORT, obsługującej Orlen. Czy te dwa przygłupy z PiS-u sądziły, że uda się ludzi oszukać? - Pewnie tak, patrząc na ich poziom intelektualny i moralny. Wynajęto je, przypuszczam, po wygórowanej cenie 1 PLN + VAT za dobę. Nie wiem, czy jeżdżą  puste, czy też wożą jakieś pisowskie szambo albo paliwo dla pisowskich posłów bez prawa jazdy. Wiem za to, że na pewno nie przyczyniają się do ochrony środowiska.


6 września. Małgorzata Kidawa-Błońska przedstawiła oficjalnie, na konwencji programowej, program KO związany z nadchodzącymi wyborami, zatytułowany TWOJA POLSKA. Wygląda to bardzo ciekawie ale też bardzo kosztownie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie wyliczenia ekonomiczne z programu tego wynikające, zostaną zaprezentowane.


8 września. Od rana pada deszcz i nastrój jest podły. Nasze siatkarki przegrały wczoraj z Turczynkami a koszykarzom sprawili dziś lanie Australijczycy. Do tego obejrzałem jakieś partyjne konwencje przedwyborcze, na których trwa bezwstydny wyścig, kto obieca potencjalnym wyborcom więcej. Wyścig jest absurdalny a obietnice nierealne, kogo to jednak obchodzi? Politycy mówią po prostu to, co wyborcy chcą usłyszeć, obiecane więc „gruszki na wierzbie” świadczą o tym, co i jak Polacy myślą, czyli jak są prymitywni.
     Wybory wygra pewnie ugrupowanie, które w finale kampanii powie, że wszyscy je popierający będą dostawali wypłaty bez świadczenia pracy oraz, że ze sklepów można będzie brać wszystko za darmo, bo się należy. Poza tym każdy „prawidłowo głosujący” wyborca otrzyma – za obywatelską postawę – okrągły milion PLN-ów bezzwrotnej zapomogi, będący częściowym (tylko) wyrównaniem krzywd za życie w PRL-u jego samego, rodziców albo dziadków. Wyborcy, którzy otrzymają od swojego proboszcza zaświadczenie o popieraniu Rydzyka, Jędraszewskiego, czy Głódzia dostaną zaś – dodatkowo – pół miliona zetów za właściwą postawę moralną, czyli patriotyzm.
     Naiwni wyborcy jednak, którzy będą głosowali na tych, co chcą rozwoju gospodarczego, demokracji. Inwestycji i odejścia od ręcznego sterowania umysłami ludzi, tudzież szpiegowania niepokornych (czytaj: totalsów), wyłapani zostaną przy użyciu pewnego systemu inwigilacji, zakupionego w Izraelu, którego – podobno – nasze służby specjalne nie posiadają i skierowani na rehabilitację, czyli ciężką, niskopłatną pracę na rzecz tzw. dobrej zmiany.


9 września. Aktywiści Greenpeace zablokowali wpłynięcie do portu węglowego w Gdańsku statku, transportującego węgiel z Mozambiku. Na jego burcie wymalowali duży napis "WĘGIEL STOP".

Komentarze  

 
Taurus
+1 [3] #41 Taurus
14 września 2019, 08:05
Cytat:
Śmieszne, że taki burak, jak Lepper, widział to wszystko tak jasno dziesięć lat temu - a ty, jego były wyznawca, jesteś tak dalece głupszy od niego :) Jesteś ślepy albo sprzedajny. Nie wiem co lepsze.
Dzięki, Simon. Sprawy i tematy tak galopują, że o wielu z nich się zapomina. Gdyby ten wywiad można było szerzej upublicznić, przypomnieć, ...... Kaczor musiałby iść do szpitala na czas dłuższy niż tego wymaga wszczepienie endoprotezy. Musiałby - sądzę - przejść długą rehabilitację w psychiatryku.
 
 
prezes pan
-2 [2] #42 prezes pan
16 września 2019, 07:24
Cytat:
Mała prognoza co do tego, czy wybory będą uczciwie przeprowadzone. No raczej nie.
Tak się sądzi wg siebie. Złodziej, zawsze widzi w innym złodzieja.
Wszyscy pamiętamy te "uczciwe" wybory z 2014.
Wcześniej 12-osobowa delegacja PKW z Polski pojechała na szkolenie do Moskwy.
Wymieniała tam doświadczenia z rosyjskimi kolegami w tym z szefem Centralnej Komisji Wyborczej Władimirem Czurowem, którego antyputinowska opozycja nazywa "czarodziejem", mówiąc, że zawsze potrafi doprowadzić do odpowiedniego wyniku wyborów.
rmf24.pl/.../...
 
 
prezes pan
-2 [2] #43 prezes pan
16 września 2019, 07:56
Cytat:
Śmieszne, że taki burak, jak Lepper, widział to wszystko tak jasno dziesięć lat temu - a ty, jego były wyznawca, jesteś tak dalece głupszy od niego :)
Proszę, proszę, nagle doceniono tu Leppera!
To co ja już dawno twierdziłem o Lepperze teraz inni zauważają. Oczywiście "burak", to niestosowny epitet w stylu hejtera. Cóż musi być za ból przyznawać komuś rację mając go za buraka.
Ale ty się wszystkich możliwości chwycisz, żeby coś udowodnić.
Otóż ten wywiad znałem już wtedy, kiedy ty z łopatką i wiaderkiem ganiałeś po piaskownicy.
I w głowie ci nawet nie świtało, co to jest polityka.
Ja za to na żywo to śledziłem. Była koalicja PiS+Samoobrona+LPR.
Wiadomo było, że postpeerelowskie służby będą robić wszystko, żeby to rozpieprzyć i doprowadzić do rozpadu koalicji i nowych wyborów.
Dlatego ciągle szukano haków, preparowano haki i tworzono scenariusze.
A to poseł Golik z Samoobrony miał zgwałcić prostytutkę, a to wykorzystywali Anetę Krawczyk, no i w końcu afera gruntowa na sto procent spreparowana przeciwko koalicji.
Przecież nawet średni rozgarnięty Simon powinien zastanowić się, co by dało Kaczyńskiemu złapanie Leppera przez CBA. Ponoć Lepper, tylko dzięki przeciekowi uniknął aresztowania.
I co? CBA aresztowała by Leppera i koalicja by się rozpadła. Jaką korzyść miałby PiS?
Ten wywiad Żakowskiego z Lepperem był ustawiony na wywołanie w społeczeństwie niechęci do Kaczyńskiego. I to się lewackim mediom udało. Bombardowali społeczeństwo taśmami Begger, wozili Anetę Krawczyk od studia do studia. No i niestety wielu się na to nabrało.
Szkoda, że Andrzej Lepper dał się w to wciągnąć, może nie znał prawdy do końca.
Kiedy ją chciał wyjawić, przyszedł seryjny samobójca.

PS
Kłótnie się zdarzają nawet w najlepszej rodzinie.
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
16 września 2019, 08:22
Coraz głośniej robi się o działaniu w Polsce tak zwanej mafii lekowej, czyli skupowania tańszych niż za granicą leków w Polsce, z wykorzystaniem lewych albo podrobionych recept i ich sprzedawanie za granicą, po cenach znacznie wyższych. Pisze i mówi się o dochodach tej mafii idących w miliardy złotych rocznie. Państwo i jego służby są w tym zakresie podejrzanie bezradne.
Od lat mówi się o Centralnym Rejestrze Recept i zaniechaniu wystawiania wersji papierowej. Ten rejestr dawałby łatwy wgląd w to, kto i dla kogo recepty wystawił, na jakie leki i w jakich ilościach, ograniczając tym samym do minimum możliwości nadużyć. Pełnego wdrożenia systemu jakoś nie daje się uzyskać a tłumaczenia tych trudności są więcej niż kuriozalne. Tłumaczy się więc, że lekarze są zbyt starzy, żeby w tym celu korzystać z komputerów albo też, że czas na wypisanie recepty w systemie elektronicznym jest dłuższy, niż na wypisanie jej w wersji papierowej. Wszyscy wiemy, że to bujdy. Wiemy też o co w tym przekręcie chodzi, tylko Ministerstwo Zdrowia tego nie wie i tak się to turla a mafia nabija sobie kabzę. Czy Ministerstwo i Służby kryją mafię (!?)
 
 
prezes pan
-2 [2] #45 prezes pan
16 września 2019, 10:08
Cytat:
Pełnego wdrożenia systemu jakoś nie daje się uzyskać a tłumaczenia tych trudności są więcej niż kuriozalne.
Skąd te wiadomości?
97% aptek podłączonych zostało do systemu e-zdrowia.
www.politykazdrowotna.com/.../
 
 
Taurus
+1 [3] #46 Taurus
16 września 2019, 11:50
Cytat:
Skąd te wiadomości? 97% aptek podłączonych zostało do systemu e-zdrowia.
Nie wiem, ile aptek zostało podłączonych a ile nie zostało. Wiem, ze i ja, i moi znajomi otrzymujemy nadal recepty w wersji papierowej. Skąd wiadomości o mafii lekowej? - Śmieszne pytanie, od jakiegoś czasu jest to jeden z głównych tematów dyskusyjnych w mediach. Czyżbyś przestał czytać?
 
 
prezes pan
-1 [1] #47 prezes pan
16 września 2019, 13:34
Cytat:
Nie wiem, ile aptek zostało podłączonych a ile nie zostało. Wiem, ze i ja, i moi znajomi otrzymujemy nadal recepty w wersji papierowej.
Bo takich macie lekarzy, co boją się komputera.
31 grudnia 2019 roku upływa ostateczny termin na wdrożenie e-recepty przez podmioty lecznicze i lekarzy! Od 1 stycznia 2020 roku w aptekach realizowane będą wyłącznie recepty wystawione elektronicznie! Czy ci się twoim lekarzom podoba to czy nie.
www.nfz-szczecin.pl/.../

Wszystko jest wdrażane zgodnie z ustawą.
To tylko PO-PSL przeciągali wdrożenie Jednolitego Pliku Kontrolnego, dając zarabiać mafiom vatowskim. Tak samo przeciągaliby wdrożenie e-recept dając więcej zarobić mafiom lekowym.
Nie te numeri z PiS. PiS realizuje to co obiecuje i zwalcza patologie.Dzięki temu ma pieniądze na wszystko i budżet bez dziury.

 
 
Taurus
#48 Taurus
17 września 2019, 08:42
Jedynie słuszna partia kulawego dba szczególnie o firmy państwowe, upaństwawiając co się da i lokując tam swoich wyznawców. Mamy więc znowu państwowe stocznie, stadniny koni, kolejki linowe, hotele, różne spółki skarbu państwa, ……… Jeszcze trochę i zafundują nam państwowe domy publiczne, chociaż …… te na Podkarpaciu z nieletnimi Ukrainkami, świadczące usługi politykom PiS wysokiego szczebla, można by właściwie już uznać za jakąś namiastkę takowych.

Wróćmy do stoczni, bo to miało być potężne koło zamachowe naszego rozwoju. Stocznia „Nauta” w roku 2018 zanotowała 52 miliony złotych strat a Stocznia Marynarki Wojennej – 26 milionów. W stoczni „Gryfia” od dwóch lat budowany jest prom dla PŻM, jest to jednak budowa jedynie teoretyczna, jak twierdzą znawcy tematu. Za to w ramach projektu BATORY uroczyście położono stępkę pod nowy statek, jednak projekt tego statku jest ciągle na deskach kreślarskich. Żaden problem, towariszczi (!) – W razie potrzeby stępkę będzie można skrócić albo jakąś część do niej dospawać ….. i znowu będzie okazja do przecinania wstęgi. Byleby do wiosny, jak mówią. Wtedy może nawet słynny zalew w Świnnej Porębie doczeka się ponownego oddania do eksploatacji?
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze