Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
22 sierpnia. Tragedia na Giewoncie. W wyniku uderzenia pioruna zginęły 4 osoby a ponad sto zostało rannych. Burza była krótka i niespodziewana. Uderzenie pioruna spowodowało, że napięcie elektryczne przepłynęło przez stalowy łańcuch i różne klamry ułatwiające wspinaczkę, powodując oparzenia turystów i ich upadki.


22 sierpnia. Wywiad z Pierwszą Prezes SN oraz dodatkowe informacje, dotyczące afery w Ministerstwie Sprawiedliwości, nazywanej już Aferą Ziobry. „Szef, Herszt i Kasta” – wielka sieć powiązań kilkunastu sędziów z pisowskim wiceministrem MS, sędziami pisowskiej KRS i pisowskimi prezesami sądów, obsadzonymi przez pana Zbyszka, którzy utworzyli zamkniętą grupę kanalii – hejterów, niszczących w sposób niegodny krytyków zmian w systemie sądownictwa. Grupa ludzi bez skrupułów, sprzedajnych, o moralności alfonsów. Informacje o tej aferze dotarły już do krajów UE i za ocean, gdzie są odpowiednio komentowane. Mam nadzieję, że fakt ten uwzględni również TSUE w swoim wyroku dotyczącym nowej KRS, który jest spodziewany we wrześniu.


23 sierpnia. Z sondażu wykonanego 13 sierpnia przez „KANTAR”, po ujawnieniu afery Piebiaka wynika, że na Zjednoczoną Prawicę zagłosowałoby 39% ankietowanych, co oznacza spadek o 5 punktów w stosunku do ostatniego sondażu, na KO 30% (wzrost o 3 punkty), na Lewicę 11% (bez zmian), na PSL/Kukiz 6% (wzrost o 2 punkty) a na Konfederację 6% (wzrost o 1 punkt). Nie bardzo wierzę takim sondażom, być może jednak kryzys zaczyna dopadać PiS?
Pan Zbyszek wystąpił na konferencji prasowej i zaczął od „afery hejterskiej” w Inowrocławiu, którą PiS chce przykryć aferę w MS. Marnie mu to wyszło. Jeszcze niedawno pytlował z prędkością karabinu maszynowego a teraz jakiś stonowany, dukający z kartki, patrzący spode łba, szukający kompromisu, uciekający przed faktami.
     Demontaż państwa prawa spowodował, że kiedy strażnicy prawa łamią owe prawo, nie ma kto ich pilnować. „Pan jest zerem, panie Ziobro”, powiedziane kiedyś przez Millera, staje się coraz bardziej aktualne. „Szef farmy hejterów”, zatrudnionych przez MS jest znany, chociaż prokuratura udaje, że go szuka. Tego szefa czeka kiedyś więzienna cela, nie mam żadnych wątpliwości i on już o tym wie.


24 sierpnia. Przedwyborcza konwencja PiS w Kujawsko-pomorskim, czyli w Toruniu i Bydgoszczy. Liderował Mateuszek, nie powiedział jednak nic nowego ani nic istotnego. Po prostu, jak zwykle, my to ……. a oni, proszę państwa, przez 8 lat, to ….. Kaczor się nie pokazał. W ogóle gdzieś się schował albo go schowano. Stary, znany już wszystkim chwyt przedwyborczy.
     TVPis i Polskie Radio przez cały dzień „wychodziły ze skóry”, żeby rozdmuchać jakąś aferkę w ratuszu inowrocławskim, nazywaną aferką Brejzów, ojca – prezydenta miasta i syna – posła, którą to sprawę prokuratorzy pana Zbyszka prowadzą od trzech lat i do tej pory nie złożyli do sądu żadnego aktu oskarżenia. Wszystko to wskazuje, że – po doklejeniu do tej sprawy tematu hejtowania – jest to rozpaczliwa próba przykrycia potężnej afery hejterskiej u Ziobry, w Ministerstwie Sprawiedliwości.


28 sierpnia. Sześciu sędziów, wymienionych w kontekście afery hejterowej w Ministerstwie Sprawiedliwości twierdzi, że nie należeli do  grupy „Kasta” a zarzucanie im udziału w hejcie internetowym jest „oszczerstwem i manipulacją”. Zapowiadają złożenie kilkudziesięciu pozwów cywilnych i prywatnych aktów oskarżenia o zniesławienie przeciwko dziennikarzom i wydawcom. Twierdzą, że opublikowane rozmowy grupy Kasta zostały spreparowane. Z kolei adwokaci Emilii S. zapewniają, że opublikowane korespondencje są autentyczne a nagrania pochodzą bezpośrednio z serwerów i nie były w żaden sposób modyfikowane.


29 sierpnia. Boris Johnson uzyskał od królowej Elżbiety II zgodę na zawieszenie posiedzeń Izby Gmin przez okres 5 tygodni, poczynając od połowy września. Chodzi o uniemożliwienie posłom partii opozycyjnych prowadzenia akcji w celu niedopuszczenia do twardego Brexitu. Tamte media piszą, że doprowadziło to do społecznego wrzenia, co wyraża się licznymi protestami na ulicach i zbieraniem podpisów pod społecznym protestem.


W Sejmie złożony został wniosek opozycji o odwołanie Ziobry ze stanowiska Ministra Sprawiedliwości. Powinien on zostać rozpatrzony na ostatnim w tej kadencji posiedzeniu Sejmu, które odbędzie się we wrześniu.


Pojawiła się informacja, że Trump nie przyleci jednak do Polski na 80-tą rocznicę wybuchu II wojny światowej. Ma go zastąpić wiceprezydent Mike Pence. Powodem odroczenia wizyty w Polsce ma być zbliżający się do wybrzeży Kalifornii huraganu Dorian. Komentarze polityków i publicystów niekoniecznie pokrywają się z oficjalną wersją, ogłoszoną przez stronę amerykańską.


Na nowego prezesa NIK Sejm powołał Mariana Banasia, dotychczasowego ministra finansów i jednego z najwierniejszych żołnierzy Kaczyńskiego. Zastąpił on Krzysztofa Kwiatkowskiego, który zrezygnował z tego stanowiska przed upływem kadencji, w związku z kandydowaniem w najbliższych wyborach na stanowisko Senatora.


30 sierpnia. Sędzia Anna Bator – Ciesielska z warszawskiego Sądu Okręgowego odmówiła orzekania w składzie, którego członkiem jest Przemysław Radzik, sędzia z grupy „Kasta”, znanej z afery Piebiaka. Sędzia stwierdziła też, że rozważa złożenie do TSUE zapytania prejudycjalnego, dotyczącego dwóch zastępców Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Sądów Powszechnych – Radzika właśnie i Lasoty, którzy pojawiają się w kontekście afery hajterskiej w MS. Chodzi o to, czy mogą być oni nadal uważani za sędziów niezależnych.
     Biedny Pan Zbyszek, biedny Kaczor i cały PiS. A już im się wydawało, że są w ogródku i witają się z gąską.


W „Faktach po faktach” prawie godzinny wywiad z Donaldem Tuskiem. Bardzo ciekawy i na różne tematy. Jest to polityk dojrzały, kompletny, wysokiej klasy i intelektu. Wywiad będzie pewnie komentowany szeroko przez najbliższe dni. Oświadczył, że nie weźmie udziału w obchodach rocznicy wybuchu wojny z uwagi na formę zaproszenia, którą można traktować jak policzek, jak i głębokie poczucie, że nie jest na tych obchodach mile widziany. Zaproszenie otrzymał wczoraj, czyli 3 dni przed uroczystością, co uchybia wszelkim standardom a wcześniej obserwował złośliwe i nieprzychylne komentarze na swój temat ze strony organizatorów.


31 sierpnia. Kolejna rocznica podpisania porozumień sierpniowych w Gdańsku przez Wielką Solidarność i ówczesne, komunistyczne władze. Świętowanie, oczywiście, przebiega w dwóch oddzielnych obozach, zgodnie z podziałem społecznym. W pierwszym jest Lech Wałęsa, partie opozycyjne, KOD i władze samorządowe, w drugim zaś Piotr Duda, rząd, PiS i drugi Duda, zwany prezydentem.

Komentarze  

 
Simon
+1 [3] #1 Simon
1 września 2019, 01:11
"Świętowanie, oczywiście, przebiega w dwóch oddzielnych obozach, zgodnie z podziałem społecznym. W pierwszym jest Lech Wałęsa, partie opozycyjne, KOD i władze samorządowe, w drugim zaś Piotr Duda, rząd, PiS i drugi Duda, zwany prezydentem."

Ha, ha, ha :D

I Piotrowicz jest jeszcze z nimi. Ot, gdzie stoi ZOMO :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #2 prezes pan
2 września 2019, 07:27
Cytat:
„Szef, Herszt i Kasta” – wielka sieć powiązań kilkunastu sędziów z pisowskim wiceministrem MS, sędziami pisowskiej KRS i pisowskimi prezesami sądów,
Parę spreparowanych skanów z WhatsAppa z telefonu niejakiej Emilli ta ma być wielka afera?
Co tam nowego w tej "aferze"?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #3 prezes pan
2 września 2019, 07:35
Cytat:
I Piotrowicz jest jeszcze z nimi. Ot, gdzie stoi ZOMO
Toż to szycha, która nie daje ci spać.
Cóż tam tacy:
Miller, Cimoszewicz, Belka, Zwiefka, Liberadzki. To nie ZOMO. To opozycjoniści!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #4 prezes pan
2 września 2019, 08:19
Niestety ten przegląd wydarzeń jest jak zwykle tendencyjny. I brak najważniejszych wydarzeń.
Zwłaszcza zalania gównem Wisły pod rządami platformianej władzy w Warszawie. Gdyby taka sytuacja wydarzyła by się jak Warszawą rządziłaby ekipa PiS, z całą pewnością można powiedzieć, że mielibyśmy niekończące się protesty ekologów, a Bruksela już by wysłała specjalną komisję do zbadania zanieczyszczeń.
Gdzie się podziali zieloni i celebryci?
Szambo to pewnego rodzaju symbol Platformy Obywatelskiej. Już widać efekt ich działań.
Najdroższa tego typu inwestycja na świecie (3 mld zł) nie zdała egzaminu. Poszła w pizdu.
Za władzy PO nie było w Warszawie inwestycji, która nie byłaby pokazem bezczelnego złodziejstwa.
Jak trzeba być głupim i nie odpowiedzialnym aby głosować na Trzaskowskiego, wiedząc co to za ekipa.

Oczyszczalnia jest mniej więcej dwa razy za mała na sieć, którą ma obsługiwać. Pomysł transportu pod rzeką ścieków surowych, czyli z tymi wszystkimi zanieczyszczeniami i zawiesinami, które tam pływają, był z góry skazany na niepowodzenie i awarię w przyszłości. To wszystko było przedstawiane władzom Warszawy. Nikt nas nie słuchał
- zapewnia inżynier Janusz Waś, który współpracował w 2011 roku przy rozbudowie systemu.
Sprawa dla prokuratora. Jeśli eksperci w trakcie projektowania zwracali uwagę na niedorzeczne rozwiązania, to należy rozliczyć wszystkich, co podejmowali decyzję. Trzeba iść za pieniędzmi. Jakie łapówki i kto je brał.


Srał Trzaskowski całą noc,
Srał też Rabiej ostro,
Rozpierdolił rury kloc,
Do Wisły wsio poszło
Teraz zebrał cały sztab
Gejów i lesbijki,
Oraz kilka z KODu bab,
Wręczył wszystkim kijki!
Idą wybrać z Wisły stolec,
Ramię przy ramieniu,
Gówno stoi, tam gdzie Solec
Stoi na kamieniu!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #5 prezes pan
2 września 2019, 08:40
Cytat:
W „Faktach po faktach” prawie godzinny wywiad z Donaldem Tuskiem. Bardzo ciekawy i na różne tematy. Jest to polityk dojrzały, kompletny, wysokiej klasy i intelektu. Wywiad będzie pewnie komentowany szeroko przez najbliższe dni.
Ha,ha,ha....

Gdzie te komentarze? Jedyne co znalazłem to informacja, że Brytyjska The Sun gazeta nazywa go "brudnym szczurem unijnym".
Tusk znalazł się na okładce brytyjskiego dziennika, a towarzyszy mu prezydent Francji Emmanuel Macron. Obaj politycy zostali przedstawieni jako gangsterzy!
Poznali się na Tusku.

Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #6 Taurus
2 września 2019, 09:11
Cytat:
Niestety ten przegląd wydarzeń jest jak zwykle tendencyjny. I brak najważniejszych wydarzeń. Zwłaszcza zalania gównem Wisły pod rządami platformianej władzy w Warszawie. Gdyby taka sytuacja wydarzyła by się jak Warszawą rządziłaby ekipa PiS, z całą pewnością można powiedzieć, że mielibyśmy niekończące się protesty ekologów, a Bruksela już by wysłała specjalną komisję do zbadania zanieczyszczeń.
Czyżby za poprzednich rządów PiS (2005-2007) ścieki te nie były, w całości, zrzucane do Wisły? Ekolodzy wtedy nie protestowali, Bruksela też nie przysyłała specjalnych komisji a ścieki szły do rzeki każdego dnia i tygodnia przez okrągły rok. O czym więc acan bredzisz?!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #7 prezes pan
2 września 2019, 09:53
Cytat:
Bruksela też nie przysyłała specjalnych komisji a ścieki szły do rzeki każdego dnia i tygodnia przez okrągły rok. O czym więc acan bredzisz?!
Ano o tym, że to właśnie Bruksela dała 3mld, żeby te ścieki nie szły do Wisły.
Platfusy tę forsę zdefraudowały.

Prokurator przeprowadził już oględziny uszkodzonego kolektora przy ulicy Farysa w Warszawie.
Śledztwo będzie bardzo skomplikowane i będzie wymagało powołania wielu biegłych. Bardzo szerokie są jego podstawy - chodzi o sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób, spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, a także "dokonanie wbrew przepisom usunięcia odpadów, co może doprowadzić do zniszczenia środowiska".
Trzaskowski powinien natychmiast podać się do dymisji.

Natychmiast powinien zostać wprowadzony w Warszawie zarząd komisaryczny.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #8 Taurus
2 września 2019, 11:21
Cytat:
Śledztwo będzie bardzo skomplikowane i będzie wymagało powołania wielu biegłych.
Nie wątpię. Mam jednak nadzieję, że potrwa krócej niż to z kraksą Be Szydło w Oświęcimiu.

Cytat:
Trzaskowski powinien natychmiast podać się do dymisji. Natychmiast powinien zostać wprowadzony w Warszawie zarząd komisaryczny.
Chciałbyś. Jest to jednak "marzenie ściętej głowy", żeby posłużyć się klasykiem.

PS. Podano, że skład wody na wysokości Płocka w niczym się nie zmienił w porównaniu ze składem sprzed kilku tygodni. Wot, kakoj skandał, pisiaki.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #9 prezes pan
2 września 2019, 11:57
Cytat:
Podano, że skład wody na wysokości Płocka w niczym się nie zmienił w porównaniu ze składem sprzed kilku tygodni.
"Płock nie jest zagrożony brakiem wody pitnej"
Zdjęcie z największego marketu w Płocku
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #10 Taurus
2 września 2019, 12:07
Cytat:
"Płock nie jest zagrożony brakiem wody pitnej" Zdjęcie z największego marketu w Płocku
Jakby jeszcze ze dwa razy wypowiedział się Suski, ten od carycy Katarzyny II, porównując awarię w Warszawie do katastrofy w Czarnobylu, jakby Matoł-uszek zwołał jeszcze ze dwa sztaby kryzysowe, to by ludzie nie tylko butelkowaną wodę wywlekli.

Cytat:
Śledztwo będzie bardzo skomplikowane i będzie wymagało powołania wielu biegłych. Bardzo szerokie są jego podstawy - chodzi o sprowadzenie zagrożenia dla zdrowia i życia wielu osób, spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego, a także "dokonanie wbrew przepisom usunięcia odpadów, co może doprowadzić do zniszczenia środowiska".
Gdyby durnie podobni tobie wypisywali bzdury, jak wyżej, jeszcze ze dwa tygodnie to by ...... Dopisz sobie, co chcesz.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #11 prezes pan
2 września 2019, 12:35
Oczyszczalnia Czajka w Warszawie uchodzi za jedną z najdroższych oczyszczalni świata. Trwająca w latach 2008 - 2012 inwestycja, która polegała na przebudowie i modernizacji istniejącej już oczyszczalni na Białołęce, pochłonęła blisko 3,7 mld zł. Z przetargiem na jej budowę wiążą się kontrowersje, bowiem odrzucona została oferta o kilkadziesiąt procent tańsza, od tej która wygrała. W efekcie budowa "Czajki" w Warszawie pochłonęła więcej środków, niż budowa strategicznego dla Polski gazoportu w Świnoujściu!
Więcej:
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #12 prezes pan
2 września 2019, 12:38
Gazprom płaci Ukrainie 3 mld $ za tranzyt gazu. Polska dostaje marne 5,5 mln $. Wiecie dzięki komu?
Polska na wynegocjowanej przez Tuska i Pawlaka umowie z Rosjanami straciła grube miliardy.
Tranzyt 1 mld m3 gazu przez terytorium Ukrainy, to koszt ok. 30 tys. $ per 1 km. Tranzyt 1 mld m3 gazu przez terytorium Polski, to koszt 278 $ per 1 km. To oznacza, że za tranzyt 1 mld m3 gazu per 1 km Gazprom płaci Polsce 107 razy mniej niż Ukrainie.
Więcej:
niewygodne.info.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #13 Taurus
4 września 2019, 09:58
Koalicja Obywatelska ogłosiła, że po wygranych przez obecną opozycję wyborach parlamentarnych kandydatką na premiera z jej strony będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. W związku z tym będzie ona kandydowała do wyborów w Warszawie a Grzegorz Schetyna we Wrocławiu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #14 prezes pan
4 września 2019, 10:43
Cytat:
Koalicja Obywatelska ogłosiła, że po wygranych przez obecną opozycję wyborach parlamentarnych kandydatką na premiera z jej strony będzie Małgorzata Kidawa-Błońska. W związku z tym będzie ona kandydowała do wyborów w Warszawie a Grzegorz Schetyna we Wrocławiu.
Na miejscu lemingów bym się nie cieszył. Jeśli partia, na 5 tygodni przed wyborami nie wie kto w niej rządzi, to świadczy o jej fatalnej kondycji. No i robienie jaj z wyborców. Dzisiaj Wrocław, jutro Warszawa. Taka jest ta partia właśnie.
Podobno doradcza firma z Izraela radziła Schetynie by przestał być twarzą tej partii.
We Wrocławiu poznali się na nim
Schetyna aby się dostać do polityki, wypromował się najpierw we Wrocławiu jako prezes koszykarskiego Śląska, który utopił w długach. Zostawił koszykarzy i kibiców po uszy w gównie, a sam uciekł w politykę. Już wtedy był zdemoralizowany i pozbawiony uczuć wyższych. Z całą pewnością po latach spędzonych wśród PO jego demoralizacja uległa znacznemu pogłębieniu. Każdy z liberałów to człowiek bez zasad, patriotyzmu, przywiązania do rodziny i tradycji.
Platforma z Tuskiem i Schetyną sprzedali własną Ojczyznę po kawałku Niemcom i Rosji za stołki i eurosrebrniki.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #15 prezes pan
4 września 2019, 10:49
Tu się pośmiałem
Żakowski zbierał podpisy dla Pawła Kasprzaka (ten z Obywateli RP)
– Godzina zbierania podpisów na kandydaturę Pawła Kasprzaka do Senatu. To było krótkie, ale bardzo ciekawe doświadczenie. Dla mnie bardzo budujące, oczywiście większość ludzi nie chce podpisywać, odchodzą obrzydzeni, ale udało mi się zebrać cztery podpisy przez tę godzinę – mówił dziennikarz Tok FM.
dorzeczy.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
#16 Simon
4 września 2019, 16:48
Takiego zjawiska, jak pis, nie było w Polsce od dziesięcioleci... Ktokolwiek w tym bagnie uczestniczy, karleje moralnie.
I jak zwykle oskarżali innych o to, co sami robią. I gdziekolwiek próbują przykryć swoje afery - z przykrywek wychodzą nowe... i nowe...
I przy każdej ta pislamska woń:

wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
#17 Simon
4 września 2019, 16:51
Gadali o układach - stworzyli układ wręcz mafiny.
Kasta sędziowska? A kakże, utworzyli:) Kolejni utytłani sedziowie w linku wyzej
Zacytuj
 
 
Simon
#18 Simon
4 września 2019, 17:03
A to recenzje tego, który został przez te mafijne nierządy wykorzysyamy i wypluty:

Były już prezes Sądu Okręgowego w Gliwicach Arkadiusz Cichocki jest jednym z sędziów, których nazwiska przewijają się w tzw. aferze Piebiaka. Według doniesień medialnych Cichocki miał należeć do „Kasty” – zamkniętej grupy na WhatsAppie.
Gdy na jaw wyszło, że sędziowie powiązani z Ministerstwem Sprawiedliwości brali udział w szkalowaniu sędziów przeciwnych reformie w wymiarze sprawiedliwości, Cicho cki trafił na OIOM. Stamtąd nawiązał kontakt z sędzią, który też miał być celem

 Można powiedzieć, że Piebiak zadaniował Cichockiego. Co Państwu to przypomina?
"Dobra zmiana, k***a ich mać" - pisał Cichocki" - no cóż, nic dodać, nic ująć. To powinno być na billbordach
Z informacji, do których dotarł RMF FM wynika, że to Łukasz Piebiak zlecał sędziemu Arkadiuszowi Cichockiemu współpracowanie z hejterką Emilią. Gdy wybuchła afera, Cichocki trafił do szpitala....

W jednej z wiadomości Cichocki napisał do niego: „Twoja sprawa nie była z mojej inicjatywy, na co mam dowody (…) Pozdrawiam i proponuję koniec wojny. I tak jesteśmy w niej pionkami, ja na pewno”.

Jak opisuje Tomasz Skory z RMF FM, chodzi o osobę, do której o pomoc zwróciła się Emilia, „kiedy odwrócili się od niej jej współpracownicy z grupy hejterów oczerniających innych sędziów”.

W kolejnej wiadomości Cichocki napisał do dawnego kolegi sędziego: „W tym towarzystwie każdy sprzedaje innych. Ja się przekonałem za późno i niestety nie zbierałem haków jak inni”.

Następnie Cichocki zaprosił kolegę na rozmowę w szpitalu. „Paweł, wprost powiem, jak do dawnego kolegi. Chcesz rozmawiać o takich sprawach, to znajdź chwilę i odwiedź chorego kumpla (albo byłego kumpla). Ja wyłączę telefon, a tę rozmowę skasuję bez screenów. Mam uraz do komunikatorów. Emilia oszukała i mnie, i Ciebie” – napisał. Podczas rozmowy w szpitalu pada stwierdzenie: „Pie**** ę tamto towarzystwo. To Piebiak zlecił mi pracę z Emilią S.”.

To Piebiak zlecił mi pracę z Emilią - napisał ze szpitala sędzia Arkadiusz Cichocki do kolegi, którego chciał przeprosić za aferę hejterską. Korespondencja poprzedziła odwiedziny śląskich sędziów w szpitalu w Bytomiu. Kilka dni później

To Piebiak zlecił mi pracę z Emilią Szmydt - napisał ze szpitala sędzia Arkadiusz Cichocki do kolegi, którego chciał przeprosić za przygotowywanie przeciw niemu akcji hejterskiej. Oto korespondencja,...
No i kolejna wiadomość z następującą konstatacją: „Dzięki Paweł. Z tamtej strony nie zainteresował się nikt. Dobra zmiana, k***a ich mać. Mogłem Cię posłuchać wcześniej”.
Zacytuj
 
 
Simon
#19 Simon
4 września 2019, 17:05
I widzisz, fb, ty jeszcze możesz nas "posłuchać wcześniej" :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #20 Taurus
4 września 2019, 17:29
Cytat:
I widzisz, fb, ty jeszcze możesz nas "posłuchać wcześniej" :)
Gdzieś usłyszałem, Simon, że Piebiaka sędziowie nie chcą dopuścić do ponownego orzekania, po wyrzuceniu z MS. To jest świetne rozwiązanie sprawy. Ziobrowych sędziów z pisowskiego KRS-u, po wyrzuceniu, również nie powinni dopuścić do zawodu. Świetnie by to oczyściło to środowisko i byłoby przestrogą dla kolejnych, potencjalnych szulerów.
Zacytuj
 
 
Simon
#21 Simon
4 września 2019, 19:40
@Taurus

I w ten sposób, paradoksalnie, jakoś tam dokonają reformy sądów:)
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #22 Taurus
4 września 2019, 20:38
Cytat:
I w ten sposób, paradoksalnie, jakoś tam dokonają reformy sądów:)
To właśnie mam na myśli. Poza tym to środowisko, dzięki Ziobrze i PiS-owi, mogło się zlustrować. Wszystkie, albo niemal wszystkie szumowiny, wypłynęły na wierzch, czyli zostały awansowane. Teraz wystarczy je po prostu odseparować i nastąpi samooczyszczenie a tym samym silne wzmocnienie trzeciej władzy. Podobnie ma się sprawa z prokuraturą. Nowy Prokurator Generalny, rozdzielny od Ministra Sprawiedliwości, odziedziczy kadry swojej służby po generalnym ich przeglądzie pod względem zawodowym i moralnym.
Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło - jak mówi jedno z naszych przysłów.
Zacytuj
 
 
Haji
#23 Haji
4 września 2019, 21:16
Ziobrogate widzę, że się ładnie kręci. Pis pokazał jaki piękny układ mafijny potrafi zbudować. To jedno zbudować im się udało (bo nawet lodołamacz jest posklejany taśmą).
Wnuk ubeka i syn sbeka Cenckiewicz przegrał proces ze S. Nitrasem. Drobnostka, ale przyjemna.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #24 prezes pan
5 września 2019, 07:26
Cytat:
Kasta sędziowska? A kakże, utworzyli:) Kolejni utytłani sedziowie w linku wyzej
Przecież to jest wciąż ta sama kasta, ci sami karierowicze. Oni się nie wzięli z powietrza. W PRLu była jedna partia, więc o stołki żarli się między sobą. Teraz doszły podziały klasowe.
Tylko zaoranie i posianie od nowa mogłoby coś zmienić. Ale wtedy, to dopiero byłby zamach na demokrację.
Nadzieja tylko w większości konstytucyjnej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #25 prezes pan
5 września 2019, 07:36
Cytat:
I widzisz, fb, ty jeszcze możesz nas "posłuchać wcześniej" :)
Powiedz ty mnie, dlaczego ma mnie interesować, jakie brudy pierze kasta sędziowska między sobą.
Tak było jest i będzie we wszystkich grupach społecznych. Już w przedszkolu dzieci zaczynają, bo telefony komórkowe są powszechnie dostępne. Fotografie, anonimy wyśmiewanie itp.
I wy się czymś takim podniecacie. I winny temu PiS. No nie, szczęka mi opada.
A jakby nie było WhatsAppa?
Jeśli o mnie chodzi, to najlepiej by było, jakby się powyrzynali. Dać im broń i wódkę, a zabrać komórki.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #26 prezes pan
5 września 2019, 07:40
Cytat:
Gdzieś usłyszałem, Simon, że Piebiaka sędziowie nie chcą dopuścić do ponownego orzekania, po wyrzuceniu z MS.
Nie gdzieś, a w GW. Przecież ty nic innego nie czytasz.
Prawda jest co nieco inna.
piotrowska.dorzeczy.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#27 Haji
5 września 2019, 07:41
Przyjechał wiceprezydent USA i już pis zrezygnował z podatku cyfrowego (m. in. od amerykańskich korporacji). Ponad 200mld potencjalnego dochodu państwa poszło się paść na łąkę.

Pisowskie cysterny (z zawartością z nowogrodzkiej?) rozumiem, że zostały od Orlenu wynajęte i pis ma na to opłaconą fakturę. Inaczej to by było złamanie prawa (a pis jest przecież taki praworządny...).
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #28 prezes pan
5 września 2019, 07:46
Cytat:
Cenckiewicz przegrał proces ze S. Nitrasem. Drobnostka, ale przyjemna.
Dla ciebie przyjemna?
Takie mamy sądy
Z mem co sugeruje, że powód jest złodziejem?
A co myślą ludzie, którzy widzą takie kwiatki?
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #29 prezes pan
5 września 2019, 07:56
Cytat:
Przyjechał wiceprezydent USA i już pis zrezygnował z podatku cyfrowego
Do chyba dobrze dla obytetli?
Jakby jeszcze zrezygnował z podatku od paliw?

Tylko skąd żeś wzięła 200 mld, jak mówi się o 200mln. Tyle budżet tracił co 10 dni za Tuska.
Zacytuj
 
 
Haji
#30 Haji
5 września 2019, 08:17
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
1600 lotów o statusie HEAD. KORYTO+ w działaniu.

Wszystkim ustawom uszczelaniające VAT zaproponowane przez PO za ich rządów pis się sprzeciwił.
Wtedy pisowcom uciekający VAT nie przeszkadzał. Ech FB..
Podatek cyfrowy miał przytemperować internetowych monopolistów. Rezygnacja z podatku nie jest dobra dla obywateli.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #31 prezes pan
5 września 2019, 09:20
Cytat:
Podatek cyfrowy miał przytemperować internetowych monopolistów. Rezygnacja z podatku nie jest dobra dla obywateli.
Niby dlaczego? Nałożenie podatku na firmy zwiększy ceny usług. Google Mapy staną się płatne i co?
Wciąż trwają prace nad wspólnym rozwiązaniem kwestii opodatkowania cyfrowej gospodarki na poziomie całej Unii Europejskiej. I tego się trzymajmy.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #32 Taurus
5 września 2019, 10:52
Morawiecki i Brudziński zaprezentowali, chyba wczoraj, trzy cysterny opisane "cysterny wstydu PO-PSL .....". Dziennikarze zapytali, czy cysterny te należą do państwowego Orlenu. Odpowiedź była negatywna. Już po dobie okazało się, że należą one do firmy ORLEN - TRANSPORT, obsługującej Orlen. Czy te dwa przygłupy z PiS-u sądziły, że uda się ludzi oszukać? - Pewnie tak, patrząc na ich poziom intelektualny i moralny. Wynajęto je, przypuszczam, po wygórowanej cenie 1 PLN + VAT na dobę. Nie wiem, czy jeżdżą one puste, czy też wożą jakieś pisowskie szambo albo paliwo dla pisowskich posłów bez prawa jazdy. Wiem za to, że na pewno nie przyczyniają się do ochrony środowiska.
Zacytuj
 
 
Simon
#33 Simon
5 września 2019, 12:08
@Haji

"Wszystkim ustawom uszczelaniające VAT zaproponowane przez PO za ich rządów pis się sprzeciwił. 
Wtedy pisowcom uciekający VAT nie przeszkadzał."

Ciekawy wątek z forum na ten temat:

"polak.podatnik

przypominam, że regulacje prawne które ukróciły wałki na VAT wprowadził rząd PO, zgadnijcie kto sprzeciwiał się tym regulacjom?
cytat z Gazety Prawnej:
Przykładem jest wprowadzanie przez koalicję PO–PSL odwróconego obciążenia podatkiem od towarów i usług (ang. reverse charge). To mechanizm, który przerzuca obowiązek rozliczania VAT ze sprzedawcy na nabywcę.
– W krytycznej sytuacji, w jakiej znalazł się polski VAT, wprowadzenie tego mechanizmu na szczególnie wrażliwe grupy towarowe było jedynym szybkim rozwiązaniem zapewniającym ochronę wpływów podatkowych przed przestępczością karuzelową – mówi Radosław Piekarz, doradca podatkowy i partner w kancelarii A&RT.

Opór wobec tego pomysłu w 2013 r. zgłaszał PiS. Wtedy odwrócone obciążenia miało objąć m.in. wyroby stalowe. O jego wprowadzenie apelowali m.in. dystrybutorzy stali, przedstawiciele branży paliwowej czy izba gospodarcza metali nieżelaznych. PiS opierał się wówczas na opinii prof. Witolda Modzelewskiego, w latach 1992–1996 wiceministra finansów odpowiedzialnego za przebudowę systemu podatkowego.

– Mamy ten list prof. Modzelewskiego oraz zainteresowanych podmiotów, które reprezentują poszczególne branże. W związku z dosyć mocnymi, fundamentalnymi tezami zawartymi zwłaszcza w opinii prof. Modzelewskiego wnoszę o to, żebyśmy uzyskali opinię Biura Analiz Sejmowych, ponieważ te tezy to nie są uwagi o charakterze, jak to się mówi, redakcyjnym, ale to jest podważenie sensowności tej regulacji, że tak powiem, co do zasady, co do fundamentów – mówił na posiedzeniu komisji Paweł Szałamacha, wówczas poseł PiS, później minister finansów. Rząd nie chciał zamawiać kolejnych opinii, wskazując, że wprowadzenie odwróconego VAT w 2011 r. na obrót złomem z 2011 r. zadziałało. Zaś objęcie mechanizmem kolejnych towarów – ze względu na skalę wyłudzeń – trzeba robić szybko.

Posłowie PiS obszernie referowali list, który poddawał w wątpliwość rządowe uzasadnienie. – Chciałem przypomnieć, prof. Modzelewski jest, było nie było, najwybitniejszym znawcą prawa podatkowego, przede wszystkim podatku od towarów i usług. Według jego ocen, pisze wprost: zamiast planowanych 126 mld zł wpływów z podatku, po wprowadzeniu tych zmian wpływy spadną do poziomu 106 mld zł. Wyraźnie dowodzi, że ta zmiana, to tak zwane odwrócone obciążenie, prowadzi do poważnych strat Skarbu Państwa. Zwłaszcza w obecnej sytuacji budżetowej wydaje mi się, że powinniśmy się głęboko zastanowić – wtórował wówczas poseł PiS, a obecnie członek Rady Polityki Pieniężnej prof. Jerzy Żyżyński."
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #34 prezes pan
5 września 2019, 13:31
Cytat:
Dziennikarze zapytali, czy cysterny te należą do państwowego Orlenu. Odpowiedź była negatywna. Już po dobie okazało się, że należą one do firmy ORLEN - TRANSPORT,
Chłopie, czemuś ty taki głupi? A nie wystarczy sprawdzić, że PKN ORLEN w 2016 roku sprzedał grupie kapitałowej Trans Polonia 100% akcji ORLEN Transport.
orlen.pl/.../...
Flota Trans Polonii składa się z 200 nowoczesnych pojazdów specjalistycznych, przystosowanych do transportu różnych grup płynnych chemikaliów. Grupa posiada przedstawicielstwa zagraniczne w Holandii, Francji i Hiszpanii, uzyskując ok. 50% przychodów z eksportu usług. Od 2008 roku Spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Boże, co za matoły. Ta GW przechodzi samą siebie w produkcji fake-newsów przed wyborami.
Ludzie, pypcia dostaniecie. Nie dożyjecie wyborów. I z kim będę świętował wyniki?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #35 prezes pan
5 września 2019, 13:42
I jeszcze jedno. Co by było złego w tym jakby, nawet te cysterny należały do Orlenu?
Partia ma prawo wydać pieniądze na reklamę wyborczą ze środków, które są na to przeznaczone.
Są to, było nie było pieniądze z naszych podatków. Jeśli dali by zarobić firmie państwowej, to chyba lepiej niż prywatnej, bo kasa wróciłaby do państwa. Chyba, żeby nie było faktur.
Ale to przecież jest PiS, a nie PO i faktury są na pewno.

Jak czytam te wasze bezsensowne, ciągłe plucie bez pokrycia, to rzygać po prostu się chce.
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #36 Haji
5 września 2019, 17:10
Wobec tego poprosimy o rozliczenie tych faktur. Co do grosza.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #37 Simon
5 września 2019, 21:57
"Chyba, żeby nie było faktur.
Ale to przecież jest PiS, a nie PO i faktury są na pewno."


Buhahahahaha!!!

To ja bym sobie chętnie obejrzał faktury za:
- Express Wieczorny i afery Telegrafu czy FOZZ (wiem, wiem, już się przedawniło - cwaniaki)
- siedzibę PIS na Nowogrodzkiej - to był piękny przekręty w tamtych czasach, zresztą jeden z bankierów PC, niejaki Maciej Zaleski poszedł wtedy siedzieć - już wtedy Kaczyński posługiwał się pionkami,
- na pieniądze z Unii Europejskiej zdefraudowane przez Solidarną Polskę Ziobry,
- loty żony Kuchcińskiego,
- wynajem samochodu rządowego dla rodziny minister Emilewicz,
- rozliczenie za taksówki, których Kuchciński nie używa, a za które skasował 3 tysie;
- fakturę dla jego syna za apartament rządowy,
- wynagrodzenie przekazane pod stołem dla hejterki Emilii,
- prace przygotowawcze dwóch wież za - bagatela - milion zeta,
- kopertę dla Jarosława,
- słynne wyjazdy Dudy na uczelnie, gdzie ponoć wykładał,
- portal Sakiewicza o Białowieży za siedem baniek (a wart w istocie 30 tysi, w dodatku nie bardzo działa),
- przelewy do Rydzyka na grube miliony (plus ile Rydz zapłacił za te darowizny podatku),
- od Caritasu - bo chyba świadczył jakieś usługi rządzącym, skoro przelewają na konto tej organizacji forsę zajumaną z budżetu,
- ochronę Policji na Nowogrodzkiej i całodobową pod pomnikami "dobrej zmiany",
- policjantów pilnujących posesji Zalewskiego i rzucających confetti ze śmigłowca,

- ochronę osobistą Jarka (ciekawe, czy to takie legalne, płacić za to z pieniędzy partyjnych?),
- blokowanie Warszawy i ochronę podczas miesięcznic - tudzież za te wszystkie barierki,
- wynajem willi rządowej przez Karczewskiego za grosze,
- zakupy ziemi od Kościoła za ekstra cenę przez Pinokia,
- loty HEAD na Wawel,
- "koszty reprezentacyjne" Misia Bartusia,
- usługi Berczyńskiego i podobnych przekrętasów dla wiadomej komisji,
- puszki i parówki tejże komisji :),
- potrzebne psu na budę międzynarodowe ekspertyzy, że samolot się rozbił, bo się rozbił,
- pań związanych z PIS wystawiających lewe faktury w Inowrocławiu,
- "ławeczki niepodległości" i słynny jacht,
- na samoloty kupione przez Macierewicza bez przetargu, żeby sobie Kuchciński mógł polatać,
- billboardy za olbrzymie sumy szczujące na sędziów (a warte ułamek upłynnionej kwoty),
- stodołę Szyszki,
- "ekspertyzy prawne" zlecane krewnym i znajomym królika przez Ziobrę - czy aby się da wrogie redakcje prasowe udupić (a nie są to małe kwoty),
- podobne wydatki związane z "reformami" PISu - co tam przytulili Elbanowscy?,
- korumpowanie prokuratorów, żeby nie zajmowali się tym, czym zajmować się nie wypada - i tak pani prokurator przesłuchuje pierdylion razy Birgfellnera i ani razu Kaczyńskiego; bo ma wszak kredyt do spłacenia,
- odszkodowania, jakie skarb państwa wypłacił za przegrane procesy Macierewicza,
- asystentki Glapińskiego,
- pieniąsie od Czrneckiego i Solorza wsiąkające w KNF,
- relaksacyjne loty HEAD Adriana do Juraty,
- straty wynikłę z obsadzania spółek skarbu państwa biernymi, miernymi, ale wiernymi - różnymi tam Obajtkami,
- za przelewiki ze SKOK-ów do Luksemburga,
- itd., itp. To tylko to, co tak na szybko przyszło mi do głowy - a nie oszukujmy się: to, co wiemy, to wierzchołek góry lodowej:)

Wiemy też, kto zazwyczaj najgłośniej wrzeszczy: "Łapać złodzieja!"

Jak rzekł własnymi słowy twoja miłość, mentor i objawienie, biedny lemingu: "Gdybyśmy postępowali moralnie niczego byśmy nie mieli."
Czasem otwartym tekstem mówi, bo wie, że przez złodziei i głupców otoczony :D

I pomyśleć, że sądziłem, iż jesteś żałosny, siląc się na dowcipy.

To jest dopiero żałość, bo albo udajesz, że mówisz poważnie i to jest żenada albo też MÓWISZ POWAŻNIE - i to już jest żenua do sześcianu.

Czyli, jak zwykle zagadka: jesteś wredny, czy głupi. I, jak zwykle - wybierz sobie :)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #38 prezes pan
6 września 2019, 08:37
Cytat:
- Express Wieczorny i afery Telegrafu czy FOZZ (wiem, wiem, już się przedawniło - cwaniaki)
Gówno wiesz. W tych czasach srałeś w gacie i nie wiesz jak było.
Ja, w przeciwieństwie do ciebie wiem i dlatego mamy inne zdanie.

Cytat:
- rozliczenie za taksówki, których Kuchciński nie używa, a za które skasował 3 tysie;
Co to ma być? Ileż wysiłku trzeba włożyć, żeby nawet takie coś wynaleźć.
Ogarnij się. Te aferki możesz sobie między bajki włożyć.
Na kim to ma wrażenie zrobić.

Tutaj jest konkretne i wyczerpujące podsumowanie rządów PO.
www.grzechy-platformy.org/.../
Naprzeciw tego, wasze pseudoafery PiS to pikuś.

PS
Platforma Obywatelska nigdy już do władzy nie wróci. Może pojedynczy posłowie jeszcze chwilę porządzą, ale to jest ich koniec. Jak POKO jakimś cudem dorwie się do władzy, koniec ich będzie jeszcze szybszy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #39 prezes pan
6 września 2019, 08:45
Oni chcą rządzić. Szok!
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
CharlesBer
#40 CharlesBer
29 grudnia 2019, 04:20
bloated remedies xanax.cdhost.com: xanax.cdhost.com apex pill organizer
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać