Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - sierpień I_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
3 sierpnia. Z dokumentów zebranych przez opozycję sejmową wynika, że od marca 2018 do lipca 2019, czyli w ciągu 16 miesięcy, Kancelaria Sejmowa złożyła łącznie zamówienia na co najmniej 109 lotów dla Kuchcińskiego – śmigłowcem Sokół, Casą albo Gulfstreamem. Nie są to więc jedynie 23 loty, o których informowano wcześniej. Niemal wszystkie  odbyły się na trasie Warszawa – Rzeszów lub w kierunku przeciwnym. Zdecydowana większość w weekendy lub dni świąteczne. Opozycja analizuje obecnie pasażerów biorących udział w tych przelotach i czy wszystkie z nich odbyły się z udziałem marszałka.


Kukiz po rozmowach z PiS – „Jarosław Kaczyński chce scentralizować państwo do tego stopnia, że PiS przejmie kontrolę nad samorządami. On chce „upisić” państwo na wzór bolszewicki.


4 sierpnia. Z okazji Święta Policji awans na podinspektora uzyskał oficer, który nadzorował słynną „operację confetti”, tzn. ich przygotowania (cięcie nożyczkami przez funkcjonariuszy policji) a potem sypania ze śmigłowca, z narażeniem własnego życia, na głowę wiceministra Zielińskiego, w czasie jego wizyty na Podlasiu przed dwoma laty. Awans wręczył mu podobno sam posypany owymi confetti, czyli Zieliński. Fakt awansu cieszy ale czy trzeba było z nim czekać aż dwa lata? Przecież „kto szybko daje, dwa razy daje”.


5 sierpnia. Czytam, że w więzieniu powiesił się bokser Dawid Kubacki, który ujawnił proceder współpracy rzeszowskiego CBŚP z braćmi R.,  ukraińskimi właścicielami agencji towarzyskich, których klientami byli nasi politycy, również z najwyższej półki (ogólnie wiadomo, o kogo chodzi). Z treści informacji wynika również, że jest to już trzeci, zagadkowy zgon osób, związanych z tą aferą. Za wiedzą właścicieli agencji nagrywano tam przez lata igraszki polityków, których potem szantażowano. Bokser powiesił się podobno na prześcieradle, w pozycji poziomej a współwięźniowie nic nie widzieli, ponieważ przykrył się kocem. Ciekawy przypadek? – Nawet bardzo ciekawy ! Wieszanie się w pozycji poziomej może się okazać hitem informacyjnym w dzisiejszym, znudzonym świecie.


Jest duże poruszenie w mediach po homilii abpa Marka Jędraszewskiego na mszy św. upamiętniającej rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Stwierdził w niej, iż na ulicach mamy do czynienia z nową zarazą, tym razem tęczową, wykluczając tym samym z gatunku ludzkiego osoby LGBT. W Krakowie, pod siedzibą biskupów demonstracje, zgłoszenia do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa i mowie nienawiści, …..  Ojciec Paweł Gużyński namawia na Facebooku do pisania listów i e-maili protestacyjnych na adres krakowskiej kurii. Ktoś w internecie napisał, że nie była to homilia ale raczej „faszystowski wykład o teoretycznych podstawach niszczenia mniejszości”.
     Pewien człowiek, imieniem Jezus, Żyd z pochodzenia, nauczał: „Miłuj bliźniego, jak siebie samego”. Miłuj go nie dlatego, że jest taki sam, jak ty, ale miłuj bezwarunkowo …. Wszyscy znamy naukę tego Żyda jednak ją olewamy, chociaż – podobno – zdecydowana większość z nas uważa się za katolików, wyznawców tegoż Jezusa. Jeżeli arcybiskup KK mówi świadomie to, co powiedział, to znaczy, że nie jest godzien nazywać się Chrystusowym wyznawcą i że ze wspólnoty Kościoła się wypisał. To, co powiedział, jest nawoływaniem do nienawiści i podziałów. Osoby dotknięte LGBT mają takie same prawa, jak wszystkie inne, w znacznej części należą do KK i wykluczający je arcybiskup (zarazę się wszak tępi) zasługuje bardziej na miano księcia ciemności niż światłości.


Dzieci oficerów AK piszą do Dudy, zwanego prezydentem – „Ze zdziwieniem i przykrością dowiadujemy się o objęciu przez Pana swoim patronatem obchodów 75 rocznicy utworzenia Brygady Świętokrzyskiej NSZ;
     Nasi ojcowie walczyli z hitlerowcami, bo tak pojmowali swój obowiązek wobec ojczyzny. Niewyobrażalną była dla nich jakakolwiek współpraca z okupantami;
     Nie rozumiemy, jak można patronować rocznicy powołania kolaboranckiej formacji zbrojnej, co oznacza aprobatę jej celów i metod walki, i jednocześnie objąć patronatem tak ważne dla odrodzonej Polski wydarzenie, jak Bitwa Warszawska. Obu patronatom nadał Pan równą rangę – Patronatu Narodowego;
     Powołanie Brygady Świętokrzyskiej jest symbolem podziału Polski. Szczególnie zaś przykrym jest, że Patronat Narodowy Prezydenta RP ten podział utrwala i legitimizuje.


7 sierpnia. Sagi rodu Kuchcińskich ciąg dalszy. Marek Sawicki twierdzi, że dorosły, pracujący syn marszałka mieszka z całą swoją rodziną w apartamencie wynajmowanym i opłacanym przez Sejm dla jego ojca. Ktoś celnie stwierdził, że jest tak pewnie w ramach realizacji programu „Rodzina na swoim”. Gdyby PiS dokupił trochę więcej samolotów, to wystarczyłoby ich również dla dzieci ważnych oficjeli tej partii, przyjaciół Kaczora. Mam nadzieję, że Kuchta nie dzielił się ze swoim synem młodymi Ukrainkami w domach uciech na Podkarpaciu, a jeśli to robił, to nie opłacał wszystkiego kartą służbową. Niezłe BIZANCJUM (!!!), aż na mdłości bierze. „Marszał Kuchciński” to niewątpliwie kwiat elit Podkarpacia, chociaż nie potrafi powiedzieć nawet trzech zdań bez czytania z kartki.


Coraz częściej zastanawiam się nad względnością znaczenia wielu pojęć i zmianą tych znaczeń z upływem czasu. Czy można mówić o uczciwości i moralności ekipy rządzącej i jej polityków w sytuacji, gdy:
- ludzi morduje się w celach więziennych albo zamyka się ich tam, żeby nie mogli ujawnić niewygodnych dla rządzących faktów;
- państwem rządzi, coraz bardziej autorytarnie, z tylnego siedzenia, tzw. zwykły poseł;
- pierwsza osoba w Państwie wielokrotnie łamie Konstytucję;
- druga osoba w Państwie jest zwykłym złodziejem;
- premierem jest notoryczny łgarz, skazany za kłamstwa wyrokami sądowymi;
- prawomocne wyroki sądów są lekceważone, nawet przez biuro Premiera i kancelarię Sejmu;
- największej rangi celebry i narodowe świętowania dotyczą upamiętniania przegranych wojen i bitew oraz narodowych katastrof;
- byłych morderców nazywa się „żołnierzami wyklętymi” i stawia im pomniki a czyny prawdziwego bohaterstwa idą w zapomnienie;
- ………………………………………………………………………… itd., itd.
Czy nie przekroczyliśmy już granic dna moralnego, w imię spełniania czyichś chorych, historycznych wizji?????


8 sierpnia. Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Kuchciński zakomunikował, że jutro poda się do dymisji z funkcji marszałka Sejmu, natomiast Kaczyński oświadczył, że nie złamał on prawa, ani dobrych obyczajów, ustępuje jednak, bo „vox populi – vox Dei” (wicie, rozumicie). Dodał również, że największym „przestępcą” w zakresie lotów samolotami rządowymi był, oczywiście, Donald Tusk.
     Kuchciński nie rezygnuje dlatego, że postępował niezgodnie z prawem – tym pisanym, jak i moralnym. On rezygnuje, bo został złapany za rękę na oszustwie i sprawa, w okresie wyborczym, zaczęła cuchnąć. Jego dymisja – mam nadzieję – nie kończy sprawy, ona ją zaczyna. Nie jest ważne, kim go PiS jutro zastąpi – czy będzie to Gosiewska, Mazurek, czy Terlecki. Do wyjaśnienia jest całe mnóstwo elementów i Kaczyński, wobec dziennikarzy, sprawę raczej zaognił a nie wyciszył. Widać zachłyśnięcie się władzą, brak jakichkolwiek skrupułów, arogancję, bezczelność i butę. Do wyjaśnienia jest oszukiwanie opinii publicznej przez Kuchcińskiego i Kancelarię Sejmu, jak również przez czołowych pisiaków, łamanie zapisanych zasad dotyczących bezpieczeństwa osób oficjalnych, do tego upoważnionych. To już nie są przysłowiowe ośmiorniczki, to prawdziwa ośmiornica.


9 sierpnia. Marek Kuchciński podał się do dymisji. Nowym marszałkiem Sejmu została wybrana Elżbieta Witek, przez krótki czas, ostatnio, minister MSWiA, gdzie szło jej, podobno, nie najlepiej. Nowym ministrem MSWiA został Mariusz Kamiński, bardzo zasłużony dla PiS koordynator służb specjalnych.

Komentarze  

 
Simon
+1 [3] #41 Simon
14 sierpnia 2019, 16:09
Ale, swoją drogą, bardzo mi się podobają te równe możliwości!

Co ja se teraz do Rzeszowa polatam!

Ach jednak nie? To takie pierdu, pierdu dla latwowiernych, żeby nie odebrali władzy i przywilejów w wyborach? Takie klituś-bajduś, żeby wzmocnić tę, no tę- takie określenie na łykanie propagandy ostatnio czytałem... tę no... mam! Lemingozę!
Zacytuj
 
 
llortcik
-1 [1] #42 llortcik
19 sierpnia 2019, 02:26
W Stalowej Woli prezes ze stalową konsekwencją ostrzegał, że w obecnych czasach nawet pójście do kościółka może grozić poważnymi konsekwencjami. Stojąca obok Becia nie słuchała uważnie prezesa, nawiedziła kryptę wawelską i wyjeżdżając z drogi podporządkowanej zaliczyła kolejny dzwon. Na miejscu pojawił się zupełnie przypadkowo minister od dróg, który osobiście badał, dlaczego droga była remontowana w czasach poprzedników i kto zlecił takie ustawienie znaków drogowych.
A przecież i tak pierwszeństwo jej się należało.

krakow.wyborcza.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
#43 prezes pan
19 sierpnia 2019, 07:52
Cytat:
Symbolami tej władzy w kulturze powoli stają się Zeon Martyniuk, wódz w hełmie na wsi u strażaków i Morawiecki objeżdżający koła gospodyń wiejskich.
No to skąd brać symbole? Z kogo przykład?
Może z postępowej Europy?

goettinger-tageblatt.de/.../.. .

No i w hełmie trza się prezentować!

Zacytuj
 
 
prezes pan
#44 prezes pan
19 sierpnia 2019, 07:56
Cytat:
Pislaaaaaaamskaaa taaaaajemniiiicaaaa wiaaaaaaary, oszustwo, właaaadza i dolaaaaaaaaryyyy!
Lewatywa!
Lewatywę zalecam.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#45 prezes pan
19 sierpnia 2019, 08:08
No i okazuje się, że sprawa z uchodźcami z Syrii to była jedna wielka ściema.
"Przybyli do Niemiec, bo musieli uciekać przed wojną, terrorem i prześladowaniami. Wielu ryzykowało przy tym życie. To niepojęte, że uchodźcy jeżdżą teraz do Syrii na wczasy i w odwiedziny do krewnych" - oburza się niemiecki tabloid, który ustalił, że w Niemczech prosperują biura specjalizujące się w oferowaniu tego typu podróży. Pamiętają tylko o tym, aby wrócić na czas i odebrać należne im w Niemczech zasiłki.

Powodzenia w tym Stuttgardzie. :D
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać