Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec II_2019.

Zbliża się czteroletni okres samodzielnych rządów PiS. Zastanawiam się, co zdołali poprawić w zakresie, wydaje się, kluczowych spraw dla Polski i jej obywateli. Te sprawy to:
- wymiar sprawiedliwości:
- edukacja;
- służba zdrowia;
- infrastruktura drogowa i kolejowa;
- zmniejszenie stopnia podziałów społecznych;
- pomoc dla rolnictwa i jego modernizacja;
- mieszkalnictwo – program Mieszkanie+;
- poziom emigracji Polaków;
- modernizacja i wyposażenie armii;
- pozycja w UE:
- poziom opodatkowania;
- poziom inwestycji w gospodarkę.
Niewiele mogę tu znaleźć pozytywów, za to mnóstwo negatywów.


9 lipca. Fundacja Lux Veritatis, której prezesem jest Tadeusz Rydzyk, uzyskała w ubiegłym roku zysk ze swojej działalności w wysokości 3,3 miliona złotych. Rok wcześnie zysk wyniósł około 1,5 miliona złotych. Dyrektor Rydzyk ma się więc nieźle. Dochód Fundacji w roku 2018 wyniósł 48 milionów, z czego 34 miliony to darowizny a reszta – wpływy z działalności gospodarczej.


10 lipca. Pojawiła się wstrząsająca wiadomość, że Be Szydło została odrzucona w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE. Pisiaki twierdzą, że to jest ciąg dalszy „odwetu i politycznej zemsty” europarlamentarzystów. Jakby na to nie patrzeć nasza Becia stała się już seryjnym, etatowym „zwycięzcą” w Brukseli. Co więcej, z powodu brzydkich ataków krajowej opozycji Broszka musiała zrezygnować z ochrony funkcjonariuszy SOP w Polsce. Polegało to na tym, że po każdym przylocie do kraju czekała na nią, na lotnisku, limuzyna z kierowcą i SOP-owcem, która zawoziła ją do Brzeszcz. Tak samo było z odlotami. Ktoś policzył, że kosztowało to Skarb Państwa średnio 2000 złotych dziennie. Co za małostkowość (!) Jak można tak pomiatać człowiekiem szczególnie zasłużonym dla pisowskiej Polski?


13 czerwca. Po raz pierwszy zwiedzam Europejskie Centrum solidarności w „swoim” Gdańsku. Ekspozycja robi ogromne wrażenie, pozwala odświeżyć w pamięci minione, niełatwe lata, przypomnieć sobie nazwiska i twarze wielu osób już zapomnianych a wtedy odgrywających znaczące role. Organizacja świetna, każdy zwiedzający dostaje odtwarzacz, omawiający poszczególne elementy ekspozycji i kierujący do nich, można więc dostosować tempo zwiedzania do własnych potrzeb, nic nie tracąc. Po zakończeniu zwiedzania, czyli po około dwóch godzinach czułem się jak po uczestniczeniu w bardzo ważnej, podniosłej uroczystości patriotyczno-historycznej.
     Równocześnie z zapoznawaniem się z ekspozycją i jej przeżywaniem obserwowałem licznych (tłum) zwiedzających, z różnych krajów. Na ich twarzach dominowało skupienie, powaga, czasami elementy zaskoczenia. Wszystkim osobom, które mają możliwość czy okazję zapoznania się z ekspozycją ECS-u serdecznie to polecam.


15 lipca. Według opublikowanych właśnie danych GUS-u żywność w czerwcu była o 6,2% droższa niż przed rokiem, wywóz śmieci kosztował średnio aż o 20% więcej, usługi lekarskie podrożały  o 5,3%, gaz o 4,5%, wycieczki zagraniczne o 11,4% a usługi fryzjerskie i kosmetyczne o 5,2 procent. Wskaźnik inflacji wyniósł, jak podano, 2,6 procent. Ciekawe o ile w marcu podniosą emerytury i dlaczego, jako powód zaniżenia inflacji, będzie – kolejny raz – fakt potanienia rosyjskich, starych helikopterów.


Nasza Becia, pupilka Kaczora, ponownie przegrała tajne głosowanie na funkcję przewodniczącej Komisji zatrudnienia PE. Uzyskała jedynie 19 głosów na 55 oddanych. W głosowaniu ubiegłotygodniowym uzyskała 21 głosów na 50 oddanych. Widocznie w PE nie ma tylu niemyślących osób, co np. na Podkarpaciu, które kupują każde bredzenie typu „wstaliśmy z kolan” i które chciałyby głosować na osoby bez kompetencji i znajomości języków. Co dalej z biało-czerwoną drużyną PiS w PE w sytuacji, gdy zasada „nam się należy” nie działa? Można powiedzieć, że póki co mamy tam „PiS i Beatę w ruinie”! Przyszłość wygląda jednak ciekawie – są przecież jeszcze takie tuzy z PiS-u, jak Rafalska, Kempa, Zalewska, czy „doświadczony” Rycho Czarnecki.


16 lipca. Ursula von der Leyen została nową przewodniczącą Komisji Europejskiej. W głosowaniu PE uzyskała 383 głosów popierających, w tym wszystkie głosy deputowanych z PiS. Głosów przeciwnych było 327. Można więc powiedzieć, że PiS poparł ad gremium opcję niemiecką i dał jej wygraną.
     Morawiecki pogratulował von der Leyen wyboru a europosłom PiS podziękował za „właściwą postawę, bez której do tego wyboru by nie doszło”.


Jednym z głównych tematów w kraju jest obecnie problem rekrutacji do szkół średnich. We wszystkich dużych miastach jest z tym ogromny problem, wiele tysięcy młodych ludzi nie dostało się bowiem do żadnej szkoły, nawet posiadacze świadectwa z czerwonym paskiem. Ministerstwo edukacji twierdzi, że jest jeszcze mnóstwo wolnych miejsc w szkołach, nie mówi jednak o tym, że są to miejsca w szkołach byle jakich, znajdujących się daleko od miejsca zamieszkania, w jakichś „pipidówkach”, ani o tym, że większość tych miejsc jest w technikach albo w szkołach branżowych, do których niekoniecznie chce iść młodzież marząca o dobrych liceach i maturze a potem o studiach. To kolejny efekt „wspaniałej reformy edukacji”, przeprowadzonej pod przewodnictwem Zalewskiej i tego, że w jej wyniku spotkały się właśnie dwa roczniki, czyli ponad 300 tysięcy młodzieży więcej. Niestety, nie będzie to efekt jednoroczny tylko, bo ten sztuczny wyż będzie się ciągnął przez minimum 4 lata szkoły średniej i potem, na studiach. Problem nie dotyczy też tylko jednego, spiętrzonego rocznika, ale wszystkich uczących się w tych szkołach, ponieważ znacznie wyższa ilość klas i ich zwiększona liczebność odbije się na wszystkich, tak samo jak wydłużony czas nauki (od świtu do nocy, na zmiany) i niedobór oraz przemęczenie nauczycieli.


17 lipca. Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu procedury ochrony praworządności w Polsce. Frans Timmermans kontynuuje w nowej kadencji to, czego nie dokończył w starej. Widocznie "nosząc torebkę pani Ursuli" ma większe możliwości działania. I co wy teraz zrobicie, panie Kaczor z przydupasami?


Spółka Srebrna, bliska sercu wiary pisowskiej, wypracowała w roku 2018 zysk netto w wysokości niemal 2 milionów złotych. Rok wcześniej zysk ten wyniósł o 250 tysięcy złotych mniej. Taka firma chciała budować dwa super – wieżowce za miliardy. Już z założenia widać więc, że miał to być przekręt.


Ogłoszono, że Zastępcą Sekretarza Generalnego NATO zostanie w październiku Rumun Mircea Geoano a nie Krzysztof Szczerski od Dudy, co od dawna zapowiadał PiS. No cóż …. rządząca nami partia staje się powoli trędowata.


17/18 lipca. Późną nocą został skierowany do sejmowej komisji nadzwyczajnej projekt nowelizacji Kodeksu Wyborczego. Według tego projektu o ważności wyborów nie będzie już decydował SN, jak było dotąd, tylko Izba Kontroli SN, powołana przez pisowską KRS. Wiadomo, że tryb powołania obecnego KRS był niezgodny z Konstytucją i – w tej sprawie – spodziewany jest wyrok TSUE.
     Czy nie lepiej by było, żeby Sejm, na mocy projektu ustawy, złożonego nocą przez posłów PiS ustalił, że partia ta jest „przewodnią siłą narodu” a o takich drobiazgach, jak prawidłowość wyborów decyduje (demokratycznie, oczywiście) jednoosobowo jej GENSEK, czyli Kaczor?


W PE odbyło się dzisiaj trzecie głosowanie na stanowisko przewodniczącej komisji do spraw zatrudnienia i spraw socjalnych. Frakcja EKR, w której jest PiS, nie wystawiła po raz trzeci kandydatury Be Szydło, ponieważ – zgodnie z zapowiedziami – straciłaby to stanowisko na rzecz innej frakcji. Wystawiła więc kandydaturę Słowaczki, Luci Durisz Nicholsonowej i ta głosowanie wygrała (38:14).

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #81 prezes pan
30 lipca 2019, 12:07
Cytat:
Widzisz, mnie stać na dużą część leczenia prywatnego, ale jeśli trafi mnie konkretny rak, to także umrę.
Nikt nie będzie żył wiecznie. Czemu chcesz trzymać się pazurami tego życia?
I tak nic już nie wniesiesz, nie ma z ciebie pożytku. Plujesz na tych, co chcą coś dobrego zrobić dla innych. Nie lepiej kamień do szyi?
 
 
Haji
#82 Haji
30 lipca 2019, 12:14
Bo mam tylko jedno. Lubię swoje życie, jest dobre i satysfakcjonujące. Kocham i jestem kochany, przekazuję dobro innym. Ot, takie małe dobre życie. Polecam.
To ty plujesz na innych. Wskazałem, że działania tego rządu (i poprzednich także) prowadzą do śmierci w męczarniach ludzi, naszych sąsiadów, czy znajomych.
 
 
prezes pan
-2 [2] #83 prezes pan
30 lipca 2019, 13:43
Cytat:
Kocham i jestem kochany, przekazuję dobro innym.
Wskazałem, że działania tego rządu (i poprzednich także) prowadzą do śmierci w męczarniach ludzi, naszych sąsiadów, czy znajomych.
To jest przekazywanie dobra? Plucie na rząd, który robi co może, żeby wyjść z tego bagna po rządach poprzedniej ekipy.

Od lat jeżdżę z rodzicami po lekarzach. Wiele jest rzeczy do naprawienia, ale wiele już jest zrobione.
6 lat temu teściowa miała zabieg usunięcia zaćmy, na który czekała 1,5 roku. Cieszyła się lepszym widzeniem niecały rok, bo zmarła.
Mama, żeby nie czekać zapłaciła za zabieg 3 tys.
Ojciec tydzień temu wziął skierowanie, zabieg będzie miał za niecały m-c. Nie będzie płacił, bo to z ubezpieczenia.
A darmowe leki dla seniorów?
O czym my w ogóle rozmawiamy?

Ty nie przekazujesz dobra. Jesteś szkodnikiem do potęgi. Karma wraca i kiedyś naprawdę pocierpisz.
 
 
Taurus
+1 [3] #84 Taurus
30 lipca 2019, 14:49
Cytat:
Plucie na rząd, który robi co może, żeby wyjść z tego bagna po rządach poprzedniej ekipy.
Plucie na rząd Pis, który robi, co może, żeby zepsuć wszystko, co dobrego zrobiły poprzednie ekipy, żeby zabagnić, co można, w imię skrajnie durnych pomysłów Kaczora.

Niby podobnie a jakby inaczej, prawda?
 
 
Haji
#85 Haji
30 lipca 2019, 15:27
@ Taurus
Bardzo mnie śmieszy, gdy katolicy używają hinduskiego i buddyjskiego pojęcia "karmy". Wiedzą, że w tym momencie bluźnią?
 

Tylko zalogowani użytkownicy mogą dodawać komentarze