Polub NaszePanstwo.pl na   

Towarzysz Isiewicz, cz. XV



Akt III, cz. 2

Cóż, powróciły te piękne czasy,
Kiedy to Wolski z władzą flirtuje,
Gdy Pietrzak rzuca znów dowcipasy,
Które suweren trzewiami czuje.

Mile widziana jest wszak krytyka,
Ale nie głupia, nie prymitywna.
Wtedy z krytyki dobro wynika,
Kiedy krytyka jest KONSTRUKTYWNA.

A jest najlepiej, sami przyznacie
(Bo już wiadomo, co złego było)
Trzymać w krytyki ostrym klimacie
Miniony etap, waląc, aż miło.

A Isiewicza pamięć nie myli –
Jak się śpiewało, wraz z całą Polską…
Sam łzy wszak ronił podniosłej chwili:
„Ażeby Wolska znów była Wolską”

Któż będzie lepiej zaś czyścił złogi,
Kto z mediów dzisiaj lewactwo zmaże?
Eksperci kuci na obie nogi,
Niebyłej Partii już sekretarze!

Można przez los ten doznać fiksacji,
Też cierpiał swoje przecież Isiewicz:
Od wielu dekad mieć tyle racji,
A ci wygarną, żeś dorobkiewicz.

Ach! To dzień wspomnień… łezka się kręci,
Przez telewizji tej retrourok:
Klapki uchyla wdzięcznej pamięci,
Kiedy ludowa kultura górą.

W szklance kawusia tak po turecku,
Radość przed „czynnikami” parad,
Jedność idei po sowiecku,
Dym „Popularnych” w mrowiu narad.

Ogólnie lepiej sprawy się miały:
Partia, co rządem rządziła śmiało,
Panie nań częściej wtedy zerkały
I komu, panie, TO przeszkadzało?

Kraj rósł nam w siłę i kraje bratnie.
I sama prawda, co w druku stało,
A ludzie żyli coraz dostatniej,
A w telewizji też pięknie grało.

Się zorientować Dziennik pozwalał,
Którą w przemyśle jesteśmy nacją,
Ile kwintala mamy z hektara
A co żywotną jest naszą racją.

I dziś towarzysz Kurski nie błądzi –
Choć lud jest ciemny, to doń się zniża…
Partia kieruje, a rząd zaś rządzi,
A telewizja nam to przybliża.

Znowu pan prezes, jak dobry wujek,
Kiedy już spojrzy do rozdzielnika,
Właściwe tryndy nam wypromuje,
A niewłaściwych będzie unikać.

Bo w Polsce nowej, dobrze zmienionej,
Naród ma prawo do informacji,
Na obiektywną tak poprawionej,
By nie miał racji – kto nie ma racji.

Towarzysz Kura pięknie zamiecie,
Nie będzie wizja w reakcji pachcie!
Mogliby rządzić tacy, co wiecie:
Dziadek ich służył niegdyś w Wehrmachcie.

Lud nieco ciemny, lecz to się zdarza,
Trzeba go tylko troszkę oświecić;
Więc tysiąc razy trzeba powtarzać,
Co słusznym, co zaś niesłusznym, dzieci.

Przypomnieć także wyborcom miłym,
Kiedy za pińcet już flaszka leci,
Aby zachować ostatki siły
I robić nowe za pińcet dzieci.

(Wieprzek i krówka na plusach,
To przedwyborcze sterydy.
Chce też takiego newsa
Kogucik – bo nie chce bidy.

Dlaczego niektórzy są gorsi?!
Was gęsi wywiozą na taczkach!
Bo gęsi też marzą o forsie,
A ciurkiem jedynie +kaczka!

Na co miliardy, poruta:
a/ na koguta koguta;
b/ senatora Koguta;
c/ na Viagrę na stanie… koguta?

Takie wyborów twarde realia:
Liczba wyborcy nadrzędnym celem.
Prezes zachować MUSI regalia
(Być łatwiej świnią niż uczycielem).

Na wszystko kasa, tak co wybory,
Są to potrzeby pilne i duże;
Kosztowne Wodza z ludem amory:
Opłacać trzeba nawet Kałużę).

Dać znać patriotom, dać znać ludowi,
Że Wódz ich czujny, że Wódz ich czuwa;
Że lud przy Wodzu się też obłowi,
Harować będzie lewacka mrówa.

Że rozmach mają dziś miłesyny,
Co w rewolucji hartują męstwo;
I zrobią nowe zaraz cieśniny -
Mierzei z Rosją będzie zwycięstwo!

Czy się opłaca? Ma cię opłacać?!!
Nie taka robót dla Partii rola
Opłacać to się dziś może taca,
A tak zapyta tylko nie Polak!

My mamy misie piękne, słomiane;
A jak kto o nie bezczelnie pyta:
„Za co te misie będą stawiane?”,
To jest to znowu opcja ukryta.

Co to nie widzi, że my misiami,
Pokazujemy, zgodnie z tradycją;
Że kto jest z nami i jest za nami,
Po stronie prawa jest i z milicją.

A propaganda nasza sukcesu,
Prezes, co w plaży osadził palik -
Obniża w ludzie poziom zaś stresu.
Palik znajdziemy - to się nie pali.

Jednakże Kura musi być czujny,
Często się linia partyjna zmienia.
Nie będzie czujny, jak „pies podwójny”,
To wiele może mieć do stracenia.

Jak u Orwella – skoro szefostwo
Teraz pryncypium jakieś zmieniło,
Trzeba przekonać ciemne dziadostwo,
Że przecież zawsze tak w Partii było.

Klasycznym wzorem: jest zamówienie,
Kogo zohydzić by należało;
Rzuca się TIVI na to zlecenie,
Że aż ohydą będzie furczało!

(I pamiętajcie: prawda bez skazy,
Byle powtórzyć z tysiąc ją razy).

Nie jest to łatwa i prosta praca,
Ale się podjął członek jej zdolny:
Jemu i Partii się to opłaca,
Gdy Partia trzyma obraz kontrolny.

Profesjonalna to polityka:
Tak wielu ludzi o sprawnych dłoniach,
By nie poczuła nagle publika,
Że się ją robi cichcem w Rachonia.

I tutaj sporo jest konkurencji,
Już jest za mało udać penisa;
Trza dużo pracy i elokwencji,
By nim na stałe pozostać dzisiaj.

Bronić Prezesa z gębą natchnioną,
Kiedy jak łysy o beton palnie,
Kolejne fronty, co naznaczono,
Załatwiać Partii z chęcią oralnie.

Lubi Isiewicz młodzież wydajną,
Bo kiedy dupy chętnie tak dają,
Z całą pewnością to nie za darmo,
A ideowo uzasadniają…

cdn. :)

Komentarze  

 
Taurus
+1 [3] #1 Taurus
17 lipca 2019, 17:02
Cytat:
Timmermans nic nie zachował i do gadania nic nie będzie miał. Najwyżej będzie nosił torebkę pani Ursuli von der Leyen.
Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu procedury ochrony praworządności w Polsce. Frans Timmermans kontynuuje w nowej kadencji to, czego nie dokończył w starej. Widocznie "nosząc torebkę pani Ursuli" ma większe możliwości działania. I co wy teraz zrobicie, panie Kaczor z przydupasami?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #2 Taurus
17 lipca 2019, 17:15
Spółka Srebrna, bliska sercu wiary pisowskiej, wypracowała w roku 2018 zysk netto w wysokości niemal 2 milionów złotych. Rok wcześniej zysk ten wyniósł o 250 tysięcy złotych mniej. Taka firma chciała budować dwa super – wieżowce za miliardy. Już z założenia widać więc, że miał to być przekręt.
Zacytuj
 
 
Haji
#3 Haji
18 lipca 2019, 07:01
trojmiasto.wyborcza.pl/.../...
Pis zabija stocznię Nauta. Zarządzanie po pisowsku jednak w biznesie się nie sprawdza.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #4 Taurus
18 lipca 2019, 09:21
Późną nocą został skierowany do sejmowej komisji nadzwyczajnej projekt nowelizacji Kodeksu Wyborczego. Według tego projektu o ważności wyborów nie będzie już decydował SN, jak było dotąd, tylko Izba Kontroli SN, powołana przez pisowską KRS. Wiadomo, że tryb powołania obecnego KRS był niezgodny z Konstytucją i – w tej sprawie – spodziewany jest wyrok TSUE.
Czy nie lepiej by było, żeby Sejm, na mocy projektu ustawy złożonego nocą przez posłów PiS ustalił, że partia ta jest „przewodnią siłą narodu” a o takich drobiazgach, jak prawidłowość wyborów decyduje (demokratycznie, oczywiście) jednoosobowo jej GENSEK, czyli Kaczor?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #5 prezes pan
19 lipca 2019, 07:42
Cytat:
Komisja Europejska przechodzi do drugiego etapu procedury ochrony praworządności w Polsce. Frans Timmermans kontynuuje w nowej kadencji to, czego nie dokończył w starej.
To końcowy podryg tej komisji przed jej odejściem.
Pani Ursula von der Leyen odpowiednio pozamiata po panu Timmermansie w zamian za poparcie przez PiS.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #6 Taurus
19 lipca 2019, 08:18
Cytat:
To końcowy podryg tej komisji przed jej odejściem. Pani Ursula von der Leyen odpowiednio pozamiata po panu Timmermansie w zamian za poparcie przez PiS.
A skąd ty to wiesz, mądralo? Z czego wyciągasz takie wnioski? Czy ty słyszałeś, co mówiła w swoim kluczowym wystąpieniu? Jeśli nawet słuchałeś, to czy zrozumiałeś?
Mówiła otóż, że fundamentem naszej cywilizacji jest filozofia grecka i prawo rzymskie. Mówiła, bardzo mocno, o konieczności przestrzegania prawa i - jak ja to rozumiem - chodziło nie tylko o prawo unijne ale również o fundamenty praw krajowych, czyli o to, żeby prawa niższego rzędu były kompatybilne z tymi pierwszego rzędu, czyli u nas z Konstytucją, żeby nie tłumaczono, przy jej łamaniu, że tak trzeba, bo poszczególne, nowe przepisy, są podobne do istniejących w innych krajach. Tak się po prostu nie da, ponieważ system prawny każdego kraju musi być spójny a żaden akt prawny nie może wyłamywać się z przyjętej przez Obywateli, w referendum, Prawa Koronnego.

Po co ja to zresztą piszę? Przecież podtrzymuję w ten sposób jedynie twoje, czy pisowskie dyrdymały albo też złośliwe i głupie, z braku właściwych, argumenty.

Skąd wiesz również, kochanieńki, że Ursuli będzie zależało na poparciu PiS-u, chociaż w gotowość do tego nie wątpię? Czy nie widzisz, że europosłowie nie zagłosują już, poza sytuacjami koniecznymi za nikim i za niczym, co lub kogo zgłoszą ci od Kaczora i Orbana? Przecież to widzieć czy czuć powinien nawet ślepy. Nie wynika to, jak twierdzi Matoł-uszek, czy inny matoł Rycho z jakiejś wydumanej zemsty, ale z chęci wzmacniania Unii i dbania o jej przyszłość. Wysłannicy Kaczora, Orbana, czy innej Le Pen nie mają więc szans na brylowanie, podobnie jak nie miał nasz durny Korwin Mikke.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #7 prezes pan
19 lipca 2019, 08:31
Cytat:
Taka firma chciała budować dwa super – wieżowce za miliardy. Już z założenia widać więc, że miał to być przekręt.
Przekręt to jest tu:
wpolityce.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Haji
#8 Haji
19 lipca 2019, 08:39
Pis przepycha po pisowsku (nocą) ustawę, która pozwoli wybudować uciążliwe obiekty/firmy (fermy, spalanie, wysypiska) w odległości >100m od zabudowań bez konieczności konsultacji społecznych.
Pozwoli to niszczyć małe społeczności, tereny zielone wbrew woli mieszkańców.
Organ partii (Gaz Pol) chce sprzedawać ze swoją "gazetą" naklejki "Strefa wolna od LGBT". Co będzie następne, strefy wolne od "kolorowych" i żydów? Przecież to są przymiarki do pogromów. Mało tego było w naszej historii?
A może marzy im się powtórka z Rwandy z '94? Srebrenicy było mało?
Kiedy noc kryształowa?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #9 prezes pan
19 lipca 2019, 08:52
Cytat:
Tak się po prostu nie da, ponieważ system prawny każdego kraju musi być spójny a żaden akt prawny nie może wyłamywać się z przyjętej przez Obywateli, w referendum, Prawa Koronnego.
Nie wiem kto ci nakładł te bzdury do głowy.
Jak na dłoni widać w tych działaniach całkowity brak demokracji w strukturach unijnych. Na siłę na koniec swojej kadencji KE wrzuca sprawę rzekomego łamania praworządności w Polsce do dalszego procedowania. Dlaczego? Obawa, że nowy skład Komisji Europejskiej może tego nie uczynić.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #10 prezes pan
19 lipca 2019, 09:03
Cytat:
Pis zabija stocznię Nauta. Zarządzanie po pisowsku jednak w biznesie się nie sprawdza.
Nie każdego pacjenta da się uratować.
Po wyniszczającej eksploatacji stoczni za rządów PO tak to wygląda.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #11 Taurus
19 lipca 2019, 09:43
Cytat:
Nie każdego pacjenta da się uratować. Po wyniszczającej eksploatacji stoczni za rządów PO tak to wygląda.
NAUTA się dziś w długach pluska? - Wina Tuska !!!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #12 prezes pan
19 lipca 2019, 13:25
Cytat:
NAUTA się dziś w długach pluska? - Wina Tuska !!!
Oczywiście!
Za rządów D.Tuska na szefów gdyńskiej stoczni Nauta były wywierane naciski posłów PO, aby zawarli umowę z Uniwersytetem Gdańskim na budowę statku dla uniwersytetu.

Zachodzi podejrzenie, że byłe szefostwo gdyńskiej stoczni Nauta wraz z politykami PO popełnili przestępstwo przy zawieraniu tego kontraktu na budowę statku badawczego "Oceanograf" dla Uniwersytetu Gdańskiego.
Kontrakt opiewał na kwotę 33,2 mln zł i początkowo zakładał budowę statku o długości 40 m i szerokości 14 m. Wg PGZ w listopadzie 2013 roku, już po wykonaniu badań, UG zgłosił, że jednostka musi być dłuższa o 9,5 m, a dodatkowe koszty - z racji tak skonstruowanego kontraktu - spadły na Nautę. Przez to - jak informuje PGZ - Nauta musiała dołożyć do kontraktu 14 mln zł, a wraz z kosztami dodatkowymi straciła ponad 16 mln zł, co znajduje potwierdzenie w podpisanym aneksie do umowy.
W 2015 roku nowy prezes Nauty Krzysztof Juchniewicz (obecnie dyrektor finansów w Naucie) próbował wyciągnąć konsekwencje wobec byłego szefostwa firmy za doprowadzenie do niekorzystnego kontraktu.
wpolityce.pl/.../...

Ile jeszcze długów będzie musiał spłacać Skarb Państwa pod tych złodziejach z poprzedniej ekipy?
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #13 Haji
19 lipca 2019, 14:07
Sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana niż piszesz. Zarządzane przez państwo stocznie padają na ryj, co więcej przetargi MON wygrywa prywatna stocznia, bo ma lepsze ceny.
Gdzie jest prom, którego stępkę (która to nie była stępką) pokazywał pis? Ba! Gdzie są kosztorysy i plany budowy? Nie ma! To była (i nie tylko to) pisowska ściema.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #14 Taurus
19 lipca 2019, 14:14
Cytat:
W 2015 roku nowy prezes Nauty Krzysztof Juchniewicz (obecnie dyrektor finansów w Naucie) próbował wyciągnąć konsekwencje wobec byłego szefostwa firmy za doprowadzenie do niekorzystnego kontraktu. wpolityce.pl/.../...
Źródło jest niewiarygodne, jak zwykle u ciebie, niemniej przytoczę z niego fragment - "Rzecznik UG przypomniała, że termin realizacji umowy upłynął 20 października 2016 roku, był wielokrotnie przedłużany na wniosek wykonawcy (czytaj: NAUTY) i z jego winy. Podała też, że protokół odbioru końcowego zawiera m.in. 41 wad istotnych, krytycznych i wad przedmiotu umowy. Obecnie, zgodnie z podpisaną umową, uczelnia nalicza kary umowne".

Czy można się w tej sytuacji dziwić, że taki twór, w którym państwo ma 98% udziałów i który działa w taki sposób upada? Stocznia remontowa wzięła się za budowę statku badawczego, nie mając o tym pojęcia (!) Czy nie dlatego, z podobnych powodów, upadły wielkie stocznie - molochy z czasów PRL-u? W to miejsce wyrosło kilka stoczni nowych, opartych na kapitale prywatnym, które doskonale sobie radzą. Na gruzach Nauty wyrośnie również jakaś nowa, z profilem działania i zarządzaniem zapewniającym sukces finansowy. PGZ powinna zaś zająć się pilnie losami Stoczni Marynarki Wojennej, bo ta pewnie wkrótce również zbankrutuje, patrząc na jej wyniki i "sukcesy".
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #15 Haji
19 lipca 2019, 20:05
Ziobro z ekipą sankcjonują gwałcenie kobiet na komisariatach i w aresztach:
wysokieobcasy.pl/.../...
Ludzie zapomnieli, co było przyczyną słynnej konferencji prasowej posła Palikota (z dildo i pistoletem w ręce).
Chodziło o gwałcenie i molestowanie zatrzymanych kobiet w areszcie i na komisariatach w Lublinie. Nikt nie chciał o tym mówić, więc zrobił konferencję i zaczęli o tym mówić prawie wszyscy.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #16 Simon
19 lipca 2019, 23:05
No właśnie, co jeszcze musi się stać?! :

demotywatory.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #17 Simon
19 lipca 2019, 23:17
Ty to jednak fb bezmyślny jesteś. Nawet troll by załapał, że kiedy kłamie w sprawie oczywistej, to gdy kiedyś będzie miał nawet rację, to już mu nie uwierzą. A zatem trolle kręcą, przeinaczają, odwracają kota ogonem, co i owszem, robisz - ale rzadko twierdzą wprost, że ogień ziebi. Nawet jak jest taki przekaz partii dzienny - bo to zbyt infantylne jest.

Taki troll, co to wpada na jakieś forum raz na dwa tygodnie, to jeszcze bym zrozumiał, ale nie ktoś, kto tu tak codziennie waruje.
Zadziwiajace, jak kolejny raz po pierdylionie już razy SAM stawiasz się w trudnym położeniu, kolportując ewidentne kłamstwa PIS przeznaczone wyłącznie dla ciemnego ludu.

Bo każdy bardziej kumaty, nawet z pisich, już wie, kto to von Leyen i co zrobi, bo to dość oczywiste jest. A ty idąc teraz w zaparte z tą ewidentną bzdurą, jaka to teraz przyjaciółka PISu jest, zostaniesz za parę tygodni, jak ta dupa od słupa, ponownie. I znowu bedzie jeczenie o zdradzie, takie monotonne i ponuro przygłupie, jak nie przymierzając lament Szydło w UE.

No ponownie nie mogę rozkminić - po co ty to sobie człowieku robisz? Przecież to nawet propagandowo na tej stronie skuteczne nie jest - to nie widownia Holeckiej przecież...

Choć czekaj... przyszła mi myśl tak straszna, że aż nieprawdopodobna... A może ty naprawdę wierzysz w te codzienne przekazy politrukow PIS?!

Eeeee... niemożliwe... chyba nikt nie jest taki głupi... Jezu, no chyba nie, co?!
Zacytuj
 
 
Taurus
+2 [2] #18 Taurus
20 lipca 2019, 09:00
Cytat:
Eeeee... niemożliwe... chyba nikt nie jest taki głupi... Jezu, no chyba nie, co?!
Cholera, a może jednak ?!
Zacytuj
 
 
Haji
+1 [1] #19 Haji
20 lipca 2019, 10:05
Komuniści i złodzieje. W pis oczywiście:
wyborcza.pl/.../...
Zacytuj