Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec I_2019.

1 lipca. W Brukseli odbywa się szczyt UE, poświęcony obsadzeniu najważniejszych stanowisk w jej nowej kadencji. Obrady są podobno burzliwe i trudne. Dotyczy to szczególnie Fransa Timmermansa, kandydującego na stanowisko szefa KE, popieranego przez wiodące kraje Unii, a bardzo silnie zwalczanego przez Polskę, grupę V4 i Włochy. Szczególnie rozpaczliwie, z wykorzystywaniem mandatu PiS, występuje przeciwko niemu Mateusz Morawiecki. To fakt, że Timmermans dał się mocno we znaki rządom Polski i Węgier w zakresie prowadzonej przez nie dezorganizacji wymiarów sprawiedliwości, więc Kaczyński i Orban mocno się na niego zawzięli. Wiele jednak wskazuje na to, że nie uda im się utrącić tej kandydatury, i że nie będzie ulgi w naciskach Unii na powrót tych krajów do cywilizowanego systemu trójpodziału władz.


2 lipca. W Strasburgu pierwsze posiedzenie nowego PE. Na początku grano hymn Unii, czyli Odę Do Radości. Posłowie z WB (z grupy Faraga) stali, tyłem co prawda do flagi, ale stali. Co niektóre nasze „orły z PiS-u”, podobnie jak francuscy z grupy Le Pen miały jednak dupska zbyt ciężkie, żeby je podnieść z krzeseł. W transmisji pokazano, że tak postąpili Zalewska i Waszczykowski. No cóż …. Zalewskiej, w szkole, aż tak wysokiej kultury nie zaszczepiono. A Waszczykowski? – Wystarczy spojrzeć na gębę tego buca i słów w komentarzu używać nie trzeba.


Przywódcy krajów UE, zebrani na jej szczycie uzgodnili, że nową przewodniczącą Komisji Europejskiej zostanie Ursula von der Leyen, obecna minister obrony Niemiec i przyjaciółka Angeli Merkel. Był to już trzeci szczyt Rady Europy w tej sprawie. Wiceprzewodniczącym nadal będzie Frans Timmermans.
     Po raz pierwszy od 40 lat (Walter Hallstein) „unijnym rządem”, jak jest nazywana Komisja Europejska, pokieruje Niemka. W zamian za jej poparcie Francuzi dostaną stołek szefa EBC dla Christine Legarde. Jest to kolejny sukces kanclerz Merkel i wzmocnienie tandemu Niemcy – Francja. W ten sposób PiS i Morawiecki zostali ograni jak dzieci a Polska pomogła temu tandemowi umocnić swoją pozycję w Unii. Krytykując, gdzie tylko można Niemcy, twierdząc, że Tusk jest niemieckim (nie polskim) kandydatem, PiS wybrał opcję niemiecką. Jaja jak berety !!!


Onet informuje, na bazie dokumentów znajdujących się w IPN, że Julia Przyłębska, z domu Żmudzińska, córka wieloletniego działacza PZPR Wolfganga Żmudzińskiego, zapisała się już na pierwszym roku studiów (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu) do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, czyli do ówczesnej, komunistycznej młodzieżówki. Mogła dzięki temu dostać paszport, potrzebny jej do wyjazdów do ciotki, mieszkającej w Berlinie Zachodnim. Ciekawe ….. sam słyszałem, jak się chwaliła członkostwem w opozycyjnym NZS.


3 lipca. Kolejny dzień wyborów na najważniejsze stanowiska w UE (w nowej kadencji). Funkcję Przewodniczącego RE po Donaldzie Tusku ma objąć Belg Charles Michel. Josep Bareli (Hiszpan) ma zostać szefem unijnej dyplomacji a Dawid Sassoli (Włoch) został wybrany szefem PE. Pięć najważniejszych stanowisk w UE obejmują więc obywatele tzw. Starej Unii, krajów należących do strefy euro. Unia dwóch prędkości staje się coraz bardziej realna a Polska przesuwana jest na coraz dalszy jej margines.
     Trwają też wybory na niższe stanowiska w nowej kadencji. Ewa Kopacz została wybrana na wiceprzewodniczącą PE (jedną z czternastu). Odniosła spory sukces, ponieważ wybrano ją  już w pierwszej turze głosowania (461 głosów za na 661 oddanych). Startował w tej konkurencji również Zdzisław Krasnodębski z PiS (frakcja EKR), jednak w dogrywce, w trzeciej rundzie, uzyskał biedaczek jedynie 85 głosów (w głosowaniu tajnym) i odpadł. Wskutek tego EKR z PiS-em nie będzie miał w PE żadnego wiceprzewodniczącego a frakcja EPP, do której należą PO i PSL, będzie ich miała pięcioro, w tym Ewę Kopacz. To kto tak naprawdę wygrał w Polsce wybory do Europarlamentu?
     Posłanka Mazurek i "Obatel" Rycho twierdzą, że taki rozwój wydarzeń to wynik zemsty, jaką europarlamentarzyści z innych krajów uskutecznili na Polsce za zablokowanie Timmermansa przez Matoł-uszka. Nie wchodząc w te wypowiedzi zbyt poważnie wydaje się jednak koniecznym, żeby przed następnymi wyborami kandydatów badał psychiatra.
     „Stara Unia” poszła po rozum do głowy i postawiła „Nową Unię” do kąta. To nie jest żółta kartka pokazana jedynie PiS i Polsce, to jest kartka pokazana wszystkim tzw. ex-demoludom, obficie  przez Unię dotowanym. Na najważniejsze stanowiska w UE wybrano tym razem wyłącznie obrońców wartości, które PiS depcze. Wyraźnie widać, dokąd to zmierza i śmieszy nadymanie się przez ważniaków typu Matoł-uszek.
     A eurodeputowani PiS? Jak się czują? No cóż ….. jest niezła kasa, jest immunitet i w przyszłości będzie obfita emerytura, …..  A morale? – Głupia wątpliwość (!) Zawsze je przecież można podbudować w szczujni Kurskiego, bo tylko głupiec siedziałby w Brukseli i tracił czas, gdy można parę jeszcze groszy dorobić w Polsce.


5 lipca. Z ustaleń TVN-24 wynika, że Marek Falenta ma mieć jeszcze nagrane ponad dwa tysiące godzin rozmów, dotąd nie opublikowanych. Niektórymi z nich dysponują CBA i warszawska prokuratura. Jeden ze współpracowników Falenty twierdzi, że współpracował on z CBA także po wygranych przez PiS wyborach i nadal przekazywał tej agencji (dalsze) taśmy. Informacje te mogą wyjaśniać kłopoty z odnalezieniem Falenty po ucieczce za granicę, jak również ślimaczenie się obecnego śledztwa. Komentatorzy zastanawiają się, co PiS z nim zrobi, żeby dalszych taśm, dla tej partii niekorzystnych, nie mógł odpalić. Czy zrobią z niego wariata, schizofrenika, czy może szantażystę albo terrorystę? Czy zostanie zamknięty w psychiatryku, czy raczej „popełni” samobójstwo? Tak czy inaczej, PiS musi dorwać te taśmy i je unieszkodliwić, jak to zrobiono z nagraniami z domu uciech na południu kraju pokazujących, jak z nieletnią Ukrainką zabawiał się, między innymi, pewien pisowski marszałek.


Sejm przyjął pisowską specustawę, na mocy której przywłaszczy sobie teren Westerplatte, podobnie jak to zrobił z Placem Defilad w Warszawie. Warto iść dalej i „upaństwowić” następne tereny, takie jak pola grunwaldzkie, Wawel, dzwon i kolumnę Zygmunta, kopiec Kościuszki, …… itd., tak na wszelki wypadek, na złość samorządom.
     Na Westerplatte, osiemdziesiąt lat temu, zginęli żołnierze polscy i niemieccy. Wcześniej Krzyżacy wymordowali tam Prusów. Czy wszystkim mamy stawiać pomniki i muzea? A jeśli już, to czy wszystkie powinny nosić w nazwie imię Lecha Kaczyńskiego? Historia historią, poległym za Polskę należy się szacunek i pamięć, czy jednak w nieskończoność powinniśmy „świętować” nasze narodowe klęski? Nie obchodzimy już uroczyście, na szczęście, rocznic rozbiorów, ani najazdu szwedzkiego. Pora się zastanowić, jak zacząć świętować nasze sukcesy i wokół nich jednoczyć Naród, zamiast dzielić go, celebrując narodowe klęski.


6 lipca. Konwencja PiS-u w Katowicach i posiedzenie RN PSL-u. PiS zasadził się na trzy dni aż. Wysłuchałem dzisiaj wystąpienia Kaczora. Nijakie! Zupełnie się do niego nie przyłożył. Same slogany i ogólniki, już wcześniej powtarzane. Jeśli chodzi o PSL to wypowiedzi nie są jasne. Chcieliby iść razem z PO ale bez Biedroniowej Wiosny i – generalnie - bez lewicy. Wiadomo natomiast, że PO ma już z partiami lewicowymi pewne umowy.

Komentarze  

 
Simon
#41 Simon
16 lipca 2019, 20:22
„Jeśli w następnym głosowaniu Szydło przejdzie, to będzie oznaczać, że nasi musieli w czymś ustąpić.”

Że słucham, co?! Kolega może powtórzyć, bo się chyba przesłyszałem?! „Ustąpić”?!
Użyję frazy zapożyczonej od ciebie:
Zapamiętaj. Zapamiętaj. Zapamiętaj w trójnasób:
Pisi nie ustępuje. Nigdy.
Jak jest nagranie z kokpitu: „Zmieścisz się, śmiało” – to będzie bredził o wybuchach bez końca.

Nie ustąpi.

Jak będzie nagranie z jego guru, jak robi podejrzane interesy – to powie, że nagranie zmanipulowane, a wódz wypadł na nim na uczciwego. Choć zmanipulowane.

Pisiego nie przekonasz, że czarne jest czarne, a białe – białe.

Dla pisiego wykazanie faktu, że białe jest białe, to będzie wina Tuska albo spisek za Timmermansa.
Dlatego pisi w niczym nie ustąpi i nic w parlamencie UE nie ugra. A jak już nie ugra – to tak, czysto po pisiemu – wszystkich obrazi. Jak wasza brocha: jak jej nie wybrali (szkoda, tak lubiła niebieski kolor flagi, nie tam, że euro) – to powiedziała, że to skandal prawie, bo niewiele jest osób na Sali parlamentu UE, które szanują europejskie wartości, a ona tak:

„Rozżalona Beata Szydło po przegranej: Jestem być może jedną z niewielu osób na tej sali, dla której wartości europejskie są bardzo ważne”

Jakże po pisiemu! Wejść, narobić smrodu i na koniec wszystkich obrazić. A potem czekać, aż cię będą na stanowiska wybierać : )

Aleśmy wstali z kolan!

Chociaż co, jak co – mieszkańcy Brzeszcz mają prawdziwą motywację, by zostać burmistrzem : D
Zacytuj
 
 
Simon
#42 Simon
16 lipca 2019, 20:41
Jeszcze raz przeczytałem sobie wątek:

"Posłanka Mazurek i "Obatel" Rycho twierdzą, że taki rozwój wydarzeń to wynik zemsty, jaką europarlamentarzyści z innych krajów uskutecznili na Polsce za zablokowanie Timmermansa przez Matoł-uszka. Nie wchodząc w te wypowiedzi zbyt poważnie wydaje się jednak koniecznym, żeby przed następnymi wyborami kandydatów badał psychiatra."

:D
Zacytuj
 
 
Simon
#43 Simon
16 lipca 2019, 21:49
Kolejny wielki sukces PISu. PIS poparł Urszulkę, żeby utrącić Timmermannsa...

"https://wiadomosci.wp.pl/parlament-europejski-zdecydowal-ursula-von-der-leyen-nowa-przewodniczaca-komisji-europejskiej-6403265557665409a"

O, jakiż to sukces:
natemat.pl/.../

Zdaje się, że PIS poparł LGBT i "lewactwo". Co na to Rydzyk, straszak małego wodza? :)

A żeby jeszcze bardziej uświadomić pislamskiemu ludkowi, jak bardzo PIS wstał z kolan: Timmermanns zachowuje... dotychczasowe stanowisko.

Tyle zwycięstw... Żeby tylko suwerenowi za bardzo nie szumiały w głowie :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #44 Taurus
17 lipca 2019, 08:55
Cytat:
Kolejny wielki sukces PISu. PIS poparł Urszulkę, żeby utrącić Timmermannsa...

Morawiecki pogratulował von der Leyen wyboru a europosłom PiS podziękował za „właściwą postawę, bez której do tego wyboru by nie doszło”. PiS wybrał więc opcję niemiecką. Co na to nasz durnowaty PP?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #45 prezes pan
17 lipca 2019, 09:46
383 głosami za, tylko dziewięcioma ponad wymaganą większość bezwzględną, Ursula von der Leyen została we wtorek wybrana na szefową Komisji Europejskiej.
Oznacza to, że to dzięki głosom PiS.
Bez poparcia PiS Ursula von der Leyen nie zostałaby wybrana. Nie jest tajemnicą, że bardzo mocno starała się o poparcie PiS i EKR. Wczoraj i dziś rozmawiała kilkukrotnie z premierem Morawieckim.

Wycieczki do "natemat" tylko na takich eurooszołmach jak Simon robią wrażenie.

Jest szansa na dialog, a nie polityczną krucjatę, jak chciał tego Frans Timmermans
Nawet jeśli nie jest kandydatką idealną, perfekcyjną – to z puli innych możliwości była najlepszym wyborem.
Ursula von der Leyen nie jest niemiecką kandydatką. Czołowi politycy niemieccy lubią ja tak jak my Tuska.
Pożyjemy zobaczymy. I tak nie ma lepszych polskich polityków od tych z PiS.
Timmermans nic nie zachował i do gadania nic nie będzie miał. Najwyżej będzie nosił torebkę pani Ursuli von der Leyen.

Cytat:
PiS wybrał więc opcję niemiecką. Co na to nasz durnowaty PP?
Durnowaty jesteś ty. Takimi wpisami właśnie to udowadniasz.
Zacytuj
 
 
Simon
#46 Simon
17 lipca 2019, 09:50
No, mniej więcej wiadomo. Gdyby Tusk przedłożył Niemke nad Holendra, to byłby bez wątpienia "folksdojczem". Kiedy zrobił to Kaczyński - to będzie mężem stanu.
Pisi nadają nowych barw pojeciu "hipokryzja" :)
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #47 Taurus
17 lipca 2019, 10:24
Cytat:
Ursula von der Leyen nie jest niemiecką kandydatką. Czołowi politycy niemieccy lubią ja tak jak my Tuska.


Tusk - zdaniem PiS - był kandydatem niemieckim, von der Leyen zaś, jak widać, jest kandydatką polską.

Cytat:
Timmermans nic nie zachował i do gadania nic nie będzie miał. Najwyżej będzie nosił torebkę pani Ursuli von der Leyen.
Pożyjemy, zobaczymy.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #48 prezes pan
17 lipca 2019, 10:26
Cytat:
Gdyby Tusk przedłożył Niemke nad Holendra, to byłby bez wątpienia "folksdojczem".
Po co gdybać, bo nigdy by tak się nie stało.
Ona pięknie wystawi Tuska na tacy Jarosławowi. Poczekajmy chwilkę.

Cytat:
Pisi nadają nowych barw pojeciu "hipokryzja" :)
PiS i hipokryzja? Nieszczęśniku nawet nie wiesz co mówisz.

Rząd przyjął projekt zmiany ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, przewidujący między innymi obniżenie 18-procentowej stawki podatku PIT do 17 procent oraz podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników.
I że byś się jeszcze bardziej zdenerwował, zacznie się to od 1 października czyli przed wyborami.
Tym samym obietnice wyborcze PiS spełnione.
Będzie lanie po wyborach.

PS
Ale zawsze możesz zrezygnować. Wystarczy pójść do działu kadr i poprosić, żeby ci dalej naliczali 18%.
Ops! Zapomniałem, że ty dla Niemca robisz.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #49 prezes pan
17 lipca 2019, 10:28
Cytat:
Tusk - zdaniem PiS - był kandydatem niemieckim, von der Leyen zaś, jak widać, jest kandydatką polską.
Czasami udaje ci się coś zrozumieć. Brawo!
Zacytuj
 
 
Simon
#50 Simon
17 lipca 2019, 12:36
"Wycieczki do "natemat" tylko na takich eurooszołmach jak Simon robią wrażenie."

Stara pislamska metoda - jak nie da się zaprzeczyć faktom podanym w artykule, to się wybrzydza na źródło:) I nawet nie jest najgorsze, że pislamscy dziennikarze są z tymi zachowaniami, jak dzieci (piszą np, że ciocia redaktora była w SLD dziesięć lat temu i szlus) - najgorsze jest to, że suweren to łyka, jak gęś kluski.

Ale my tu, fb, nie w pislamskiej sekcie - nam musiałbyś fakty podważyć, ale nie potrafisz:) Tobie dobrze idzie pisanie o "lewakach" i "folksdojczach", a nie o faktach.
Ot, taki powszechny u pisich infantylizm.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #51 prezes pan
17 lipca 2019, 13:53
Cytat:
Stara pislamska metoda - jak nie da się zaprzeczyć faktom podanym w artykule, to się wybrzydza na źródło
Portal Tomasza Lisa – NaTemat.pl to gadzinówka gorszego sortu.
Po co zaprzeczać faktom, których brak.

Tak samo straszyli jak wybrano Donalda Trumpa na prezydenta.
Przypomnę:
Trump traktuje Polskę jako marginalny kraj. Wprawdzie od czasu do czasu prawi duże komplementy Polakom, ale w gruncie rzeczy Polska nie jest wcale czołowym partnerem Stanów Zjednoczonych ani priorytetem w interesach amerykańskich.
natemat.pl/.../

Wy macie swojego Giertycha. Taki pożyteczny. Czarneckiego napuścił, Birgfellnera napuścił, Tuska broni. A co o UE kiedyś wygadywał?
twitter.com/.../...

Nasza pani będzie lepsza. Nawet nie jęknie, jak PiS po wygranych wyborach będzie zmieniać konstytucję mając większość konstytucyjną.

Cytat:
suweren to łyka, jak gęś kluski.
Jak dosłownie gęś łyka kluski?

Wy łykacie jak pelikany.
Wszystko co wam rzucą.
Zacytuj
 
 
Simon
#52 Simon
17 lipca 2019, 15:07
Tak, jak przewidziałem: dużo o Lisie, o Trumpie jest nawet, a o faktach z artykułu nic. Zieeeeew.

A wiesz, jak łatwo z ciebie durnia zrobić? Lis ci się nie podoba? To masz, wasz Sanescobarczyk mówi to samo:

www.google.de/.../amp

No i znowu: nie możiet byt! Znowu się pochwaliłrś swą wątpliwą wiedzą o świecie, którą tak bez umiaru zachwalasz :D
Zacytuj
 
 
Simon
#53 Simon
17 lipca 2019, 15:07
Tak, jak przewidziałem: dużo o Lisie, o Trumpie jest nawet, a o faktach z artykułu nic. Zieeeeew.

A wiesz, jak łatwo z ciebie durnia zrobić? Lis ci się nie podoba? To masz, wasz Sanescobarczyk mówi to samo:

www.google.de/.../amp

No i znowu: nie możiet byt! Znowu się pochwaliłrś swą wątpliwą wiedzą o świecie, którą tak bez umiaru zachwalasz :D
Zacytuj
 
 
Simon
#54 Simon
17 lipca 2019, 15:46
A jak to się nawyzwierzecali, że Merkel taka niedobra i jak to jej Tusk usługuje.
A von der Leyen to bliska kumpela Makreli :)

PIS nie robi kabaretu. PIS JEST kabaretem :D

Tyle, że w nienajlepszym guście...
Zacytuj
 
 
Simon
#55 Simon
18 lipca 2019, 06:05
O, Pinokio znowu łgał, cóż za zaskoczenie! :) Żadnych przeprosin od Merkel nie było, co zresztą od początku było oczywiste, bo to tak głupio brzmi, że nawet na kłamstwo się nie nadaje
Cały problem Pinokia, że lubi kłamać, ale... nie potrafi. :D


wyborcza.pl/.../

Zwroćcie też uwagę, że nie wykluczają wystawienia Brochy PO RAZ TRZECI. Chyba prezes z Mateuszkiem postanowili ostatecznie ją pozamiatać - za bardzo kłopotliwa ta ich "premier stulecia". Bo kto to widział - murzyn zrobił swoje, a nie chce odeść! :)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #56 prezes pan
18 lipca 2019, 09:08
Cytat:
Żadnych przeprosin od Merkel nie było
Gdzie w tym materiale z GW jest dowód, że przeprosin nie było?

Opatrzyli komentarzem
Zobacz jak w tej sprawie wił się rzecznik rządu.
Dobry rzecznik, na takie pytania nie odpowiada. To przecież klasyczna podpucha dziennikarza.
Kaczyński mówił, że Merkel przepraszała. A czy Kaczyński to mówił?
No misiu mówił? Może zapodaj gdzie to powiedział? Dziennikarzyna se wymyślił i rzecznika pyta?
Wrzucisz mi zapewne link do GW.
To są standardy w GW, a wy osły tym się podniecacie. Ech...
No to ja ci też wrzucę link.
wpolityce.pl/.../...
I co?

PS
Chyba was już całkiem pogięło.
Dzwoniła do Morawieckiego a poinformował Kaczyński?
Najśmieszniejsze w tym jest to, że wy wiecie, że naprawdę dzwoniła do Morawieckiego?
Tylko gul wam chodzi ze złości, że muszą się teraz z Polską liczyć.
PiS obnaża rzeczywistość unijną.
Dla tej lewackiej hołoty z pod znaku Marksa, Lenina i Hitlera nie ma znaczenia że Beata Szydło otrzymała ponad pół miliona głosów , jeden z najlepszych wyników w Europie.
Ile głosów zdobyła taka Thun?
Przypomnę.
Beata Szydło 514 693 głosów.
Róża Thun 213 836 głosów.
Nokaut, po prostu.
dziennikpolski24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
-1 [3] #57 Taurus
18 lipca 2019, 09:33
Cytat:
Gdzie w tym materiale z GW jest dowód, że przeprosin nie było?
Najlepszym dowodem jest w takich przypadkach zdrowy rozsądek, po porostu.

Cytat:
Beata Szydło 514 693 głosów.
Połowę z nich zaś na Podkarpaciu, ze szczególnym wyróżnieniem NT i okolic. Co mówi ta liczba? - Że wyborcy Be Szydło są jeszcze bardziej tępi niż ona sama. Szydło nie może dostać żadnego stanowiska w PE choćby z tego względu, że jest tam znana jako wybitnie anty-unijna. Znana jest tam również z braku jakichkolwiek kwalifikacji, wymaganych dla stanowisk wyższych, niż stołek wójta w Brzeszczach. Zastanawia mnie tylko, dlaczego Kaczor tak ją tam forsuje. Przecież on w ten sposób krzywdzi i samą Beatę i nasz kraj (wizerunek !)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #58 prezes pan
18 lipca 2019, 10:14
Cytat:
Najlepszym dowodem jest w takich przypadkach zdrowy rozsądek, po porostu.
Otóż to!
Zacytuj