Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - lipiec I_2019.

1 lipca. W Brukseli odbywa się szczyt UE, poświęcony obsadzeniu najważniejszych stanowisk w jej nowej kadencji. Obrady są podobno burzliwe i trudne. Dotyczy to szczególnie Fransa Timmermansa, kandydującego na stanowisko szefa KE, popieranego przez wiodące kraje Unii, a bardzo silnie zwalczanego przez Polskę, grupę V4 i Włochy. Szczególnie rozpaczliwie, z wykorzystywaniem mandatu PiS, występuje przeciwko niemu Mateusz Morawiecki. To fakt, że Timmermans dał się mocno we znaki rządom Polski i Węgier w zakresie prowadzonej przez nie dezorganizacji wymiarów sprawiedliwości, więc Kaczyński i Orban mocno się na niego zawzięli. Wiele jednak wskazuje na to, że nie uda im się utrącić tej kandydatury, i że nie będzie ulgi w naciskach Unii na powrót tych krajów do cywilizowanego systemu trójpodziału władz.


2 lipca. W Strasburgu pierwsze posiedzenie nowego PE. Na początku grano hymn Unii, czyli Odę Do Radości. Posłowie z WB (z grupy Faraga) stali, tyłem co prawda do flagi, ale stali. Co niektóre nasze „orły z PiS-u”, podobnie jak francuscy z grupy Le Pen miały jednak dupska zbyt ciężkie, żeby je podnieść z krzeseł. W transmisji pokazano, że tak postąpili Zalewska i Waszczykowski. No cóż …. Zalewskiej, w szkole, aż tak wysokiej kultury nie zaszczepiono. A Waszczykowski? – Wystarczy spojrzeć na gębę tego buca i słów w komentarzu używać nie trzeba.


Przywódcy krajów UE, zebrani na jej szczycie uzgodnili, że nową przewodniczącą Komisji Europejskiej zostanie Ursula von der Leyen, obecna minister obrony Niemiec i przyjaciółka Angeli Merkel. Był to już trzeci szczyt Rady Europy w tej sprawie. Wiceprzewodniczącym nadal będzie Frans Timmermans.
     Po raz pierwszy od 40 lat (Walter Hallstein) „unijnym rządem”, jak jest nazywana Komisja Europejska, pokieruje Niemka. W zamian za jej poparcie Francuzi dostaną stołek szefa EBC dla Christine Legarde. Jest to kolejny sukces kanclerz Merkel i wzmocnienie tandemu Niemcy – Francja. W ten sposób PiS i Morawiecki zostali ograni jak dzieci a Polska pomogła temu tandemowi umocnić swoją pozycję w Unii. Krytykując, gdzie tylko można Niemcy, twierdząc, że Tusk jest niemieckim (nie polskim) kandydatem, PiS wybrał opcję niemiecką. Jaja jak berety !!!


Onet informuje, na bazie dokumentów znajdujących się w IPN, że Julia Przyłębska, z domu Żmudzińska, córka wieloletniego działacza PZPR Wolfganga Żmudzińskiego, zapisała się już na pierwszym roku studiów (Wydział Prawa i Administracji UAM w Poznaniu) do Socjalistycznego Związku Studentów Polskich, czyli do ówczesnej, komunistycznej młodzieżówki. Mogła dzięki temu dostać paszport, potrzebny jej do wyjazdów do ciotki, mieszkającej w Berlinie Zachodnim. Ciekawe ….. sam słyszałem, jak się chwaliła członkostwem w opozycyjnym NZS.


3 lipca. Kolejny dzień wyborów na najważniejsze stanowiska w UE (w nowej kadencji). Funkcję Przewodniczącego RE po Donaldzie Tusku ma objąć Belg Charles Michel. Josep Bareli (Hiszpan) ma zostać szefem unijnej dyplomacji a Dawid Sassoli (Włoch) został wybrany szefem PE. Pięć najważniejszych stanowisk w UE obejmują więc obywatele tzw. Starej Unii, krajów należących do strefy euro. Unia dwóch prędkości staje się coraz bardziej realna a Polska przesuwana jest na coraz dalszy jej margines.
     Trwają też wybory na niższe stanowiska w nowej kadencji. Ewa Kopacz została wybrana na wiceprzewodniczącą PE (jedną z czternastu). Odniosła spory sukces, ponieważ wybrano ją  już w pierwszej turze głosowania (461 głosów za na 661 oddanych). Startował w tej konkurencji również Zdzisław Krasnodębski z PiS (frakcja EKR), jednak w dogrywce, w trzeciej rundzie, uzyskał biedaczek jedynie 85 głosów (w głosowaniu tajnym) i odpadł. Wskutek tego EKR z PiS-em nie będzie miał w PE żadnego wiceprzewodniczącego a frakcja EPP, do której należą PO i PSL, będzie ich miała pięcioro, w tym Ewę Kopacz. To kto tak naprawdę wygrał w Polsce wybory do Europarlamentu?
     Posłanka Mazurek i "Obatel" Rycho twierdzą, że taki rozwój wydarzeń to wynik zemsty, jaką europarlamentarzyści z innych krajów uskutecznili na Polsce za zablokowanie Timmermansa przez Matoł-uszka. Nie wchodząc w te wypowiedzi zbyt poważnie wydaje się jednak koniecznym, żeby przed następnymi wyborami kandydatów badał psychiatra.
     „Stara Unia” poszła po rozum do głowy i postawiła „Nową Unię” do kąta. To nie jest żółta kartka pokazana jedynie PiS i Polsce, to jest kartka pokazana wszystkim tzw. ex-demoludom, obficie  przez Unię dotowanym. Na najważniejsze stanowiska w UE wybrano tym razem wyłącznie obrońców wartości, które PiS depcze. Wyraźnie widać, dokąd to zmierza i śmieszy nadymanie się przez ważniaków typu Matoł-uszek.
     A eurodeputowani PiS? Jak się czują? No cóż ….. jest niezła kasa, jest immunitet i w przyszłości będzie obfita emerytura, …..  A morale? – Głupia wątpliwość (!) Zawsze je przecież można podbudować w szczujni Kurskiego, bo tylko głupiec siedziałby w Brukseli i tracił czas, gdy można parę jeszcze groszy dorobić w Polsce.


5 lipca. Z ustaleń TVN-24 wynika, że Marek Falenta ma mieć jeszcze nagrane ponad dwa tysiące godzin rozmów, dotąd nie opublikowanych. Niektórymi z nich dysponują CBA i warszawska prokuratura. Jeden ze współpracowników Falenty twierdzi, że współpracował on z CBA także po wygranych przez PiS wyborach i nadal przekazywał tej agencji (dalsze) taśmy. Informacje te mogą wyjaśniać kłopoty z odnalezieniem Falenty po ucieczce za granicę, jak również ślimaczenie się obecnego śledztwa. Komentatorzy zastanawiają się, co PiS z nim zrobi, żeby dalszych taśm, dla tej partii niekorzystnych, nie mógł odpalić. Czy zrobią z niego wariata, schizofrenika, czy może szantażystę albo terrorystę? Czy zostanie zamknięty w psychiatryku, czy raczej „popełni” samobójstwo? Tak czy inaczej, PiS musi dorwać te taśmy i je unieszkodliwić, jak to zrobiono z nagraniami z domu uciech na południu kraju pokazujących, jak z nieletnią Ukrainką zabawiał się, między innymi, pewien pisowski marszałek.


Sejm przyjął pisowską specustawę, na mocy której przywłaszczy sobie teren Westerplatte, podobnie jak to zrobił z Placem Defilad w Warszawie. Warto iść dalej i „upaństwowić” następne tereny, takie jak pola grunwaldzkie, Wawel, dzwon i kolumnę Zygmunta, kopiec Kościuszki, …… itd., tak na wszelki wypadek, na złość samorządom.
     Na Westerplatte, osiemdziesiąt lat temu, zginęli żołnierze polscy i niemieccy. Wcześniej Krzyżacy wymordowali tam Prusów. Czy wszystkim mamy stawiać pomniki i muzea? A jeśli już, to czy wszystkie powinny nosić w nazwie imię Lecha Kaczyńskiego? Historia historią, poległym za Polskę należy się szacunek i pamięć, czy jednak w nieskończoność powinniśmy „świętować” nasze narodowe klęski? Nie obchodzimy już uroczyście, na szczęście, rocznic rozbiorów, ani najazdu szwedzkiego. Pora się zastanowić, jak zacząć świętować nasze sukcesy i wokół nich jednoczyć Naród, zamiast dzielić go, celebrując narodowe klęski.


6 lipca. Konwencja PiS-u w Katowicach i posiedzenie RN PSL-u. PiS zasadził się na trzy dni aż. Wysłuchałem dzisiaj wystąpienia Kaczora. Nijakie! Zupełnie się do niego nie przyłożył. Same slogany i ogólniki, już wcześniej powtarzane. Jeśli chodzi o PSL to wypowiedzi nie są jasne. Chcieliby iść razem z PO ale bez Biedroniowej Wiosny i – generalnie - bez lewicy. Wiadomo natomiast, że PO ma już z partiami lewicowymi pewne umowy.

Komentarze  

 
Taurus
+2 [4] #1 Taurus
10 lipca 2019, 18:10
Pojawiła się wstrząsająca wiadomość, że Be Szydło została odrzucona w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE. Pisiaki twierdzą, że to jest ciąg dalszy „odwetu i politycznej zemsty” europarlamentarzystów. Jakby na to nie patrzeć nasza Becia stała się już seryjnym, etatowym „zwycięzcą” w Brukseli. Co więcej, z powodu brzydkich ataków krajowej opozycji Broszka musiała zrezygnować z ochrony funkcjonariuszy SOP w Polsce. Polegało to na tym, że po każdym przylocie do kraju czekała na nią, na lotnisku, limuzyna z kierowcą i SOP-owcem, która zawoziła ją do Brzeszcz. Tak samo było z odlotami. Ktoś policzył, że kosztowało to Skarb Państwa średnio 2000 złotych dziennie. Co za małostkowość (!) Jak można tak pomiatać człowiekiem szczególnie zasłużonym dla pisowskiej Polski?
Zacytuj
 
 
llortcik
+1 [3] #2 llortcik
11 lipca 2019, 01:00
Taurus napisał:
Pojawiła się wstrząsająca wiadomość, że Be Szydło została odrzucona w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.
Ogromny sukces! W tajnym głosowaniu uzyskała 21 głosów podczas gdy jej kontrkandydat pełne ZERO. ;-)
Inna Becia doniosła prezesowi, że wynik głosowania to "akt politycznej zemsty". Prezes prezesów powinien poczuć się zdradzony przez Obatela i kilku innych.
Taurus napisał:
Broszka musiała zrezygnować z ochrony funkcjonariuszy SOP w Polsce.
Sama zrezygnowała ;-) : "Ze względu na grożące zwykłym uczestnikom dróg niebezpieczeństwa (organy ścigania otrzymywały groźby) przydzielono mi ochronę SOP. Po otrzymaniu nowych, bezpieczniejszych środków transportu dziś z niej zrezygnowałam."
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #3 prezes pan
11 lipca 2019, 07:04
Cytat:
Pojawiła się wstrząsająca wiadomość, że Be Szydło została odrzucona w głosowaniu na przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych PE.
Dewianci i pedofile kontra pani Szydło, nas to nie dziwi.
Gdyby Pani Beata była sprzedajna jak Tusk, to była by Królową Europy.
Zacytuj
 
 
Haji
#4 Haji
11 lipca 2019, 09:00
Kto jest dewiantem i pedofilem? Nazwiska poproszę. Chyba, że tak po prostu obrzucasz ludzi gównem. Po pisowsku.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #5 prezes pan
11 lipca 2019, 10:17
Cytat:
Kto jest dewiantami i pedofilem?
Całe to lewackie środowisko. Zwolennicy LGBT ((z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender)
wykop.pl/.../...


PS
Niepotrzebne żale, że Pani Premier Beata Szydło nie została wybrana.
Przecież w Brukseli mamy inne Polki na stanowiskach.
Panią Kopacz, wybitną i lubianą przez brukselskie salony, która potrafi tańczyć na czerwonym dywanie.Jest Elżbieta Bieńkowska wybitna postać, trzepoczącą sztucznymi rzęsami jak pensjonarka, przyszła specjalistka od spraw obronności i kosmosu.
Zacytuj
 
 
Haji
#6 Haji
11 lipca 2019, 11:08
Hahaha. Bycie gejem czy lesbijką nie jest zboczeniem, w przeciwieństwie do bycia faszystą.
Zacytuj
 
 
Haji
#7 Haji
11 lipca 2019, 15:37
next.gazeta.pl/.../...
No, to pis ma kolejną aferę (skoro Amber Gold była aferą po, to Bitmarket i Getback są aferami pis).
Jadąc pisem, gdzie było państwo, dlaczego premier Morawiecki nie ostrzegł obywateli?
No właśnie, dlaczego?
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #8 Taurus
11 lipca 2019, 20:03
Cytat:
"Ze względu na grożące zwykłym uczestnikom dróg niebezpieczeństwa (organy ścigania otrzymywały groźby) przydzielono mi ochronę SOP. Po otrzymaniu nowych, bezpieczniejszych środków transportu dziś z niej zrezygnowałam."
Ciekawe, co o tym myśli biedny "sprawca" kolizji drogowej w Częstochowie, tak skomplikowanej, że prokuratura potrzebuje jeszcze wielu lat, żeby dojść do niczego, czyli sprawę umorzyć.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #9 prezes pan
12 lipca 2019, 07:36
Cytat:
Bitmarket i Getback są aferami pis
Któż ci to wmówił?

Zapamiętaj. Zwolennik PiS to człowiek wolny.
Wolność bowiem, to nie pragnienie zaspakajania potrzeb ciała, amoralność i konsumpcjonizm, a racjonalność w braku zniewolenia pracą, wyścigiem szczurów i ekonomicznej zazdrości.
Wasze pojęcie wolności zniewala pożądaniem dóbr, ogranicza duchowy rozwój człowieka w otoczeniu bliskich i rodziny.
Niepowodzenia, cierpienia są lekcją życia, jako przestroga popełnianych błędów, zachłanności i pożądania.

Oczywiście winnych należy przykładnie ukarać, tym bardziej, że są to osobnicy, którzy swą działalność rozwinęli pod patronatem poprzedniej władzy. Dzisiaj nie da już się kraść w białych rękawiczkach, więc idą na rympał.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #10 prezes pan
12 lipca 2019, 07:49
Cytat:
Ciekawe, co o tym myśli biedny "sprawca" kolizji drogowej w Częstochowie
Przecież przez chwilę był bogaty. Złożyli mu się na nowy samochód 150 tys.
A teraz jest biedny? No bo swoi go wyruchali.
krakow.wyborcza.pl/.../...
Przypomnę Kijowskiego, szefa KOD, również zawłaszczył dla siebie pieniądze ze zbiórek.
A Owsiak? Ten to dopiero konsumuje kasę ze zbiórek.
Tacy są ludzie, dla których Tusk jest autorytetem.
Wy, ekipą ludzi oszustów i przekrętów chcecie walczyć z rządem PiS?
Wolne żarty!
Zacytuj
 
 
Haji
#11 Haji
12 lipca 2019, 07:53
FB, któż ci takich bredni nakładł do głowy? Molestujący cię ksiądz?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #12 prezes pan
12 lipca 2019, 08:24
Cytat:
FB, któż ci takich bredni nakładł do głowy? Molestujący cię ksiądz?
Cała ty, to brednia.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #13 prezes pan
12 lipca 2019, 08:41
Następna afera platfusów wychodzi na jaw.
W nielegalny wywóz leków zamieszani są farmaceuci, lekarze i prokuratorzy
Od roku 2013 do czerwca 2016 trzy czwarte postępowań przeciw mafii lekowej zostało albo umorzonych, albo warunkowo zawieszonych.
forsal.pl/.../...
rynekzdrowia.pl/.../...
PiS musi wygrać wybory z większością konstytucyjną i pogonić te sądy na cztery wiatry.
A platfusów niezwłocznie pozamykać. To jest mafia do kwadratu!
Zacytuj
 
 
Haji
#14 Haji
12 lipca 2019, 08:51
Leków brakuje teraz, a Ministerstwo Zdrowia udaje, że problemu nie ma. Dopóki nie zaczną umierać ludzie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #15 prezes pan
12 lipca 2019, 09:23
Za wybitne zasługi na rzecz rozwoju Ziemi Germańskiej, Ewa Kopatsch została "wybrana" na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego.
To ta w środku...
Zacytuj
 
 
Haji
#16 Haji
12 lipca 2019, 10:10
Nie umiesz poprawnie napisać nazwiska? Słabiutko.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #17 Simon
14 lipca 2019, 00:20
„Dewianci i pedofile kontra pani Szydło, nas to nie dziwi.
Gdyby Pani Beata była sprzedajna jak Tusk, to była by Królową Europy.”

Pobawmy się w udawanie głupka, jak ty. Że to niby, jak coś niewygodnego, to specjalista z miodem w uszach i po co to odgrzewać stare przekręty. A na swoje racje to jakieś wklejki z grymasem – jak to ująłeś? „Kopatschowej”? Swoją drogą –prima sort zabiegi, goebbelsowskie takie. Ale nic, pobawmy się.
Pedofile? O, coś nowego wyszło o marszałku? Ale on przecie nie w PE?
Dewianci? Chyba nie piszesz o swoim Wodzu? Coś nowego, wyjechał? Przeciw Szydło jest? A może się ożenił nagle : )
Gdyby była sprzedajna?! Gdyby?! Toż ona robi z siebie pośmiewisko za drogę do swojej wsi i kasę na męża szkółkę.
Dla kariery i pieniędzy zrobi wszystko, bo nie ma honoru. Np. zrobi to:
natemat.pl/.../

Zacytuj
 
 
Simon
+1 [1] #18 Simon
14 lipca 2019, 00:25
„Królową Europy”? Nie ma takiego stanowiska. Naprawdę myślałeś, że ktoś może być królem albo królową Europy?!
(Uwaga – argument zaczerpnięty od trolla: naturalnie on to wie, ale – pamiętacie – udajemy głupiego, jak on i zadajemy pytania w tym właśnie stylu i na tym poziomie.)
„Całe to lewackie środowisko. Zwolennicy LGBT ((z ang. Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender)”
Co to znaczy: „lewackie”? Sam nie wiesz. Napisałeś niżej, że zwolennik PIS, to człowiek wolny. A wiesz, czemu to g. prawda? Bo nawet twój język nie jest wolny. Powtarzasz jak papuga. Jedyna w tym wolność – to od rozumu. Jakaż to wolność, kiedy ludzie idą za propagandą jak pacynki i powtarzają jej najgłupsze zaklęcia, SŁOWO W SŁOWO. Nie mając własnego rozumu. Pomysłu. Woli.
Do nastania pislamskiej nowomowy sprawa była jasna, co do terminu „lewak”. Komuniści, anarchiści, syndykaliści. Skrajni.
A pislamista jest tak „wolny”, że bezwolnie powtarza za spindoktorami pisu, że „lewak”, to każdy, kto nie lubi Jarosława.
Ot – taka to wolność : )
Kto to jest „zwolennik” lesbijek? No, za cholerę nie wiem. Znam kilku, ech – jeśli chodzi o pewne „śliskie” filmy, to nawet sporo takich znam. Kwalifikują się na „zwolenników”? Aaaaa, czyli to lewacy są!
Ależ wam w tych mózgach ideologowie „Dobrej Zmiany” popieprzyli…

„Panią Kopacz, wybitną i lubianą przez brukselskie salony, która potrafi tańczyć na czerwonym dywanie.Jest Elżbieta Bieńkowska wybitna postać, trzepoczącą sztucznymi rzęsami jak pensjonarka, przyszła specjalistka od spraw obronności i kosmosu.”
I wiesz, co jest najzabawniejsze? Że teraz rodziny radia Maryja, bracia Karnowscy, premier Pinokio, zwycięska 1:27 Szydło, wasze tajne i jawne służby jedno- i dwupłciowe, cały pislamski internet ze swoimi „Kopatsch” i „Tusek”, wszystkie wasze sprzedajne posły, senatory, prokuratory i urzędniki; cała pula dupolizów wodza w twoim rodzaju, a także – o biada nam! – sam wódz – mogą im skoczyć na pagony.
A pislam nie wybacza. Gorzej, niż Legia. Żyjecie wrogiem, dyszycie nienawiścią, żyjecie możliwością zemsty i rewanżu. I to, że Jarosław może skoczyć na pagony Kopacz, albo Tuskowi – doprowadza do białej gorączki tak wodza, jak i jego orki.
Miło popatrzeć : )
Zacytuj
 
 
Simon
#19 Simon
14 lipca 2019, 00:26
„ Bitmarket i Getback są aferami pis
Któż ci to wmówił?”
Ha, ha, ha – komisja Wasserwanny. O, jak to Jarek musiał się wk., jak to oglądał : ) Mieli udupić Tuska, a tu wylazło, że GetBack, to pisowska afera. To prawie tak fajne, jak wtedy, kiedy wezwali adwokata, który pod przysięgą zaznał na takiej komisji (Jakiego), że pislamski Robespierre Kamiński, choć ułaskawiony, nadal bryka : ) Całuje się z bokserkami i żąda 30 proc. Od kamienicy : )
Zatem: kto nam wmówił?
Wasze pislamskie komisje :D
A potem przyjdą inne rządy i to wykorzystają. Ależ dopiero będzie zabawnie – bo protokoły są : )
„Zapamiętaj. Zwolennik PiS to człowiek wolny.”
Mówisz? Zazdroszczę. Tyle wolności, nie dziwię się, że jesteś taki rozpromieniony.
Ale zaraz, zaraz – a jeśli na twój notarialnie zajęty grunt wejdzie jakiś koleś i powie, że odcina parę metrów, bo stawia spalarnię śmieci?
Żaden problem, nie? Dzwonisz na policję. Ale tam peszek – policja jest teraz grzeczna, a koleś ma siostrę posłankę z PIS.
No to idziesz zgłosić do prokuratury.
Ojej… a tam… Ziobro.
No cóż, zdarza się. Prokurator generalny może być sprzedajny. To piszesz do ministra sprawiedliwości. Ojej… tam też Ziobro…
Co tu robić?
Może do miejscowych mediów?
Eeee, ale twój „Głos Podkarpacia” ma reklamy od rządu. „Goniec kabotyna” takoż. „Echa parafii” – co tu dużo gadać.
Poszedłbyś się odwołać do Rzecznika Praw Obywatelskich? No jeszcze możesz. Ale spoko, już niedługo, zaraz Jarek zajmie i to stanowisko, jak zajął stanowiska: prezydenta, premiera, przewodniczącego trybunału konstytucyjnego, itd., itp.
To ty, „wolny człowiek”. O którego być albo nie być nie decyduje już nawet ucisk instytucji państwa, ale JEDNEGO CZŁOWIEKA. Może on nawet i miły jest i kota dobrze traktuje.
Chcesz się zamienić z kotem ? : D
„Wolność bowiem, to nie pragnienie zaspakajania potrzeb ciała, amoralność i konsumpcjonizm, a racjonalność w braku zniewolenia pracą, wyścigiem szczurów i ekonomicznej zazdrości.”
Piękne. Wzruszyłem się i płaczę. Kto ci takie piękne klechdy opowiedział?
- Bankster Morawiecki, szef banku, kombinator na gruntach, beneficjent handełesów z kościelnymi gruntami?
- Szef komisji finansów Parlamentu, pan Bierecki, który z Funduszu Gwarancyjnego banków wydoił miliardy – aby też same, przez SKOKI, wyprowadzić do Luksemburga?
- Premier Szydło, której się „należy” sto tysi premii, przyznanej przez samą siebie?
- A może sam wasz wódz, który buduje swój wyborczy sukces na czystym konsumpcjonizmie? I mówi ustami swoich marionetek: dam wam trzynastą emeryturę, ale GŁOSUJCIE NA MNIE. Możecie wybrać innych, ale ONI WAM ZABIORĄ.
Zacytuj
 
 
Simon
#20 Simon
14 lipca 2019, 00:28
No cóż, nie wiem, czy to konsumpcjonizm – choć podejrzewam; ale u biedoty, której panisko sypnęło groszem – to z pewnością jest „racjonalność”.
„Wasze pojęcie wolności zniewala pożądaniem dóbr, ogranicza duchowy rozwój człowieka w otoczeniu bliskich i rodziny.”
Eeeee, to już wasz towarzysz „Jenot” jest passe? Bo wiesz, w pierwszym PRL-u, w odróżnieniu od obecnego, nie wypadało się afiszować bogactwem.
A teraz, to czemu nie?
Czy pożądanie dóbr obejmuje Pinokia i kilkunastokrotne przebicie na gruntach? A może Szydło z tym ciągłym jeżdżeniem na bombach się kwalifikuje? Kto wie… Kto zna meandry pislamskiego umysłu… Tam zegarek za dziesięć tysi i ośmiorniczki osiem dych kilogram – a tu kilkanaście miliardów w wieżach i skokach. I zegarek… gorszy : )
Hmmmm… w otoczeniu bliskich i rodziny, powiadasz… Komorowski, to był taki „lewak”, nie? Bo ta sama żona od zawsze, szóstka dzieci i co niedziela w kościele?

No to popatrzmy: Jarek… no, typ wybitnie rodzinny. Siostrzenica? W sam raz do pislamskiej galerii sław: swego czasu pisała w „Vivie” felietony umoralniające – trójka dzieci, czterech ojców.
Kurski? Rozwodnik. Bosy piewca chrześcijańskich wartości Cejrowski? Rozwodnik. Poseł Pięta? Szkoda gadać. Wasza miła aktoreczka od seriali, co się nawróciła na PIS? „Zdradziłam męża, ale mi wybaczył, i teraz jesteśmy silniejsi.”
Pawłowicz? Ta to chce wprowadzać bykowe i ględzi o jałowości związków bez dzieci, sama będąc… sześćdziesięcioletnią panną.
Nie, stanowczo nie boję się waszych wyimaginowanych „lewaków”. Waszych „rodzinnie nastawionych” się boję.
„Niepowodzenia, cierpienia są lekcją życia, jako przestroga popełnianych błędów, zachłanności i pożądania.”
I niech to będzie najbardziej trafną recenzją twojej działalności na tym forum : )
„Przecież przez chwilę był bogaty. Złożyli mu się na nowy samochód 150 tys.
A teraz jest biedny? No bo swoi go wyruchali.”

Ale ty jednak jesteś kawał… no, kawał dobrej zabawy, powiedzmy. Ani nie był bogaty, ani nie jest biedny, ani go nie – pardon za przytoczenie chama – nie „wyruchali” – bo po prostu o całej akcji nie miał pojęcia.
Równie dobrze można napisać: „O, fb, przez chwilę miał kasę, ale swoi go wyruchali. Zapłacił za abonament telewizji publicznej. A ona wcale nie publiczna, he, he.” Raz, że nie płacisz, dwa, że nawet się nie orientujesz, że – pardon – cię „ruchają”.
Zupełnie, jak ten biedak od Seicento.
„Przypomnę Kijowskiego, szefa KOD, również zawłaszczył dla siebie pieniądze ze zbiórek.
A Owsiak? Ten to dopiero konsumuje kasę ze zbiórek.
Tacy są ludzie, dla których Tusk jest autorytetem.”
Kijowski zawłaszczył. Faktycznie – mętna postać.
Owsiakowi, to możesz buty czyścić jak się doprosisz. Wasza goebbelsowska propaganda może go kłamliwie zohydzać w zasadzie bez przerwy – i nic. Co roku większe zbiórki : ) W tym nadzieja – ludzie pińcet biorą, ale swoje wiedzą.
Zacytuj
 
 
Simon
#21 Simon
14 lipca 2019, 00:29
A teraz – znowu włączamy tryb przygłupiego trolla. Spróbuję, dobrze?
Czemu dla tych dwóch Tusk jest autorytetem? Lubią wielką literę „T”? Nie wiesz, co znaczy słowo „autorytet”? Tusk jest wujkiem któregoś z nich? Czy tak sobie, zwyczajowo, pierydolisz bez sensu, jak to troll?

„Następna afera platfusów wychodzi na jaw.
W nielegalny wywóz leków zamieszani są farmaceuci, lekarze i prokuratorzy
Od roku 2013 do czerwca 2016 trzy czwarte postępowań przeciw mafii lekowej zostało albo umorzonych, albo warunkowo zawieszonych”

Ale ty wiesz, biedna ofiaro własnych omamów, związanych z nadmiernym upojeniem słowem „lewak”, że postępowania umarza albo zawiesza prokuratura? A nie sąd? A od 2015 rządzi w prokuraturze Ziobro? Kogo chciałeś tym wpisem ustrzelić? Siebie?
No i na koniec ta „Kopatsch”. Ma rację Haji, słabiutko.
A teraz, do twojego malutkiego umysłu, zajętego niemal bez reszty pojęciem „lewak”:
zastanowiła cię kiedyś nagonka na Niemców w pislamskiej sekcie? Pewnie, że nie, bo byś w niej nie był. Takiś w myśleniu „wolny”.
Otóż, biedny podnóżku wodza – masz niewątpliwie rację, kiedy lamentujesz, że Niemcy mają sporo w UE do powiedzenia. Trudno się dziwić: najsilniejsi gospodarczo, najwięcej wkładają kasy, położeni centralnie – dość oczywiste.
No cóż, można by poszukać przeciwwagi.
No i jest! Bingo!
Putin.
Nawet wam przez myśl nie przejdzie, biedne pislamskie lemingi, że realizujecie rosyjską rację stanu. O ironio – łapkami tych, co to krzyczą, jacy są antyrosyjscy.
- Ale są też antybaksterscy – z Morawieckim premierem, nie?
- Są antyukładowi – z prezesem na kotlecikach u Wolfgangowej, prawda?
- Są antykomunistyczni, z Kryże, Kujdą i Piotrowiczem, co?
- I są tak straszszszsznie antyrosyjscy. Z tym kursem przeciw Niemcom, UE, Z romansami z Orbanem i Salvinim, finansowanymi niemal jawnie przez Putina i z tym kupowaniem węgla na tysiące ton…

No cóż, to tyle. Takie argumenty. Nie łudzę się na jakąkolwiek rozumną reakcję: to będzie raczej coś w rodzaju skrzywionej na zdjęciu „Kopatsch”, albo pytania, czy jestem poważny…
Albo coś w stylu Tuska przybijającego żółwika z Putinem.
No i jeszcze tromtadracja: „Ale was tym zniszczyłem”
Smutne. Zatrważające. Co ty sobie, człowieku, robisz…
Choć w sumie nie do końca.
Teraz to ja ci zrobiłem.
I wiesz co?
Nie ma się co przejmować. To tylko zabawa, tak sobie ciebie tu rozwalcowałem na zimno.
Z nudów, rozumiesz.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #22 prezes pan
15 lipca 2019, 09:09
Cytat:
To tylko zabawa, tak sobie ciebie tu rozwalcowałem na zimno.
Gratuluję dobrego samopoczucia.
Nie czuję się rozwalcowany. To ty sobie robisz krzywdę popisując się tą propagandą.
Żebyś choć jakieś swoje spostrzeżenia miał. Gdzie tam. Powtarzasz jak małpa. Zawsze to samo.
Taki elektorat może nam skoczyć. Jak to mówią? Całuj Pana w banana.

PS
-Cytat:
Szef komisji finansów Parlamentu, pan Bierecki, który z Funduszu Gwarancyjnego banków wydoił miliardy – aby też same, przez SKOKI, wyprowadzić do Luksemburga?
Potrafisz wytłumaczyć jak to zrobił.?
Zacytuj
 
 
Taurus
#23 Taurus
15 lipca 2019, 09:19
Cytat:
Nie ma się co przejmować. To tylko zabawa, tak sobie ciebie tu rozwalcowałem na zimno. Z nudów, rozumiesz.
Nudź się częściej, Simon, proszę.

Kaczyński, gdzieś tam w Polsce, na trasie swojej, przedwyborczej wycieczki, zaapelował o zakończenie wojny polsko - polskiej. Ten stary, przebiegły lis myśli, że kolejny raz nabierze Polaków, próbując ocieplić swój wizerunek. Główny "specjalista" od dzielenia i sortowania Narodu udaje nagle gołąbka pokoju. Nie z nami takie numery, Kaczor (!) Stosując stare, znane chwyty, musisz też gdzieś schować Antka smoleńskiego, bo znowu wyłazi "jak wesz na czoło".
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #24 prezes pan
15 lipca 2019, 10:29
Cytat:
Kaczyński, gdzieś tam w Polsce, na trasie swojej, przedwyborczej wycieczki, zaapelował o zakończenie wojny polsko - polskiej.
Tylko, że nie ma wojny polsko-polskiej.
Jest wojna między Polakami a folksdojczami i post-sowietami.
Kaczyński dobrze o tym wie i my o tym wiemy. Nie wiecie o tym tylko wy.
Wam się tylko wydaje, że jesteście Polakami. Kaczyński tylko wyciąga do was rękę i chce was przekonać, żebyście poczuli się Polakami. Nie wszystkich się da przekonać.
Zwłaszcza wielbicieli Cimoszewicza, Milera czy pani Dulkiewicz.
Zacytuj
 
 
Taurus
#25 Taurus
15 lipca 2019, 10:39
Cytat:
Tylko, że nie ma wojny polsko-polskiej. Jest wojna między Polakami a folksdojczami i post-sowietami. Kaczyński dobrze o tym wie i my o tym wiemy. Nie wiecie o tym tylko wy.
Kto to są "wy" a kto "my"? Czy ci , co wybrali von der Leyen to są "folksdojcze", czy prawdziwi Polacy? A ci, którzy działają u nas jak działają i rozbijają UE, czyli "robią na rękę" Putinowi, czyli PiS i jego zwolennicy, to nie są przypadkiem post-sowieci?

Cytat:
Wam się tylko wydaje, że jesteście Polakami. Kaczyński tylko wyciąga do was rękę i chce was przekonać, żebyście poczuli się Polakami.
Bóg zapłać (!), Herr PP z Goralenlandu, Bóg zapłać (!)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #26 prezes pan
15 lipca 2019, 13:14
Cytat:
Kto to są "wy" a kto "my"?
My to ci, co są gdzie wtedy, wy to tam gdzie stało ZOMO.
I ci, którzy rozbijają UE, robią to na złość Putinowi, jakbyś nie wiedział.
Marna jest twoja wiedza o otaczającym świecie.
Nie wiesz o co tu chodzi, a powtarzasz jak dziecko w przedszkolu.

UE to coraz większy ropiejący wrzód, który trzeba przeciąć.
Parę przykładów:
wprost.pl/.../...
tvp.info/.../...

Poza tym Putin nie musi prężyć muskułów i wymachiwać szabelką. Wystarczy, że kupił sobie kilku wpływowych europejskich polityków.
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #27 Taurus
15 lipca 2019, 14:15
Cytat:
My to ci, co są gdzie wtedy, wy to tam gdzie stało ZOMO. I ci, którzy rozbijają UE, robią to na złość Putinowi, jakbyś nie wiedział.
Ty przestań chłeptać ulubione szambo, wynurz z niego łeb i rozejrzyj się trochę po świecie. Zapewniam cię, że istnieje życie poza twoim szambem.

Cytat:
Nie wiesz o co tu chodzi, a powtarzasz jak dziecko w przedszkolu.
Tak właśnie robisz, dokładnie tak.

Cytat:
UE to coraz większy ropiejący wrzód, który trzeba przeciąć.
To powiedz Kaczorowi, Polsko-zbawowi, żeby nas z niej wypisał. Będzie mógł wtedy kooperować bez przeszkód z Putinem i z Łukaszenką, może nawet ZBIR zmienią w jakiś ZBIR-POL. A te marne kilkadziesiąt miliardów, jakie corocznie dostajemy z Unii trzeba olać, Polaków pracujących na korzyść innych państw karnie wycofać do kraju, zamknąć granice przed tą zachodnią swołoczą, tych cofniętych do kraju też zamknąć, żeby nie szerzyli obcej nam ideologii i Jarosława, to ważne, ukoronować (!)
Oj, PP/FB, z tym odurzaniem się nowotarskim szambem naprawdę przesadziłeś. Pora na odwyk (!)
Zacytuj