Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - czerwiec IIi_2019.

22 czerwca. Na Mistrzostwach Europy U-21 nasi kopacze dostali okrutne lanie od Hiszpanów (0:5) i nie wyszli z grupy. Wcześniej wygrali z Belgią 2:1 i z Włochami (1:0).


24 czerwca. TSUE wydał wyrok w sprawie zmian w zatrudnianiu sędziów SN a konkretnie w sprawie zmuszenia ich do przejścia na emeryturę w wieku 65 lat, zamiast w wieku 67 lat, na którą to kadencję zostali wybrani. TSUE orzekło, że dotycząca tej sprawy ustawa pisowska (Ustawa o SN),  była niezgodna z prawem UE, czyli łamała podpisane przez Polskę traktaty. Należy się spodziewać kolejnych wyroków, wynikających z zaskarżenia ustaw PiS, deformujących polski wymiar sprawiedliwości, choćby KRS-u, jak również skutków prawnych orzeczeń, wydanych przez niezgodnie z prawem ukonstytuowane, w oparciu o te Ustawy, władze sądownicze. Ciekawe będą również decyzje TSUE, zawarte w odpowiedziach - wyrokach na liczne pytania prejudycjalne, zadane przez polskich sędziów.
     Wyrok jest bardzo ważny nie tylko dla Polski ale dla całej UE. Wbrew temu bowiem, co twierdził PiS okazuje się, że TSUE ma prawo zajmować się wymiarami sprawiedliwości poszczególnych krajów – członków Unii. PiS nie może się więc czuć w tym zakresie bezkarny, Unia natomiast może niekorzystne dla nas wyroki TSUE przełożyć na blokowanie przyznanych Polsce funduszy unijnych.
     Pisowska propaganda szaleje, odsądzając Unię od czci i wiary. Podstawowym argumentem złotoustych oponentów jest fakt, że w innych krajach to …… , bez zwracania uwagi na fakt, że inne kraje mają swoje prawa wiodące, czy Ustawy Zasadnicze, zapisy których różnią się od tych, które mamy w naszej Konstytucji. Rząd PiS, Sejm z Senatem i Duda, zwany prezydentem po prostu, na zlecenie pewnego zwykłego posła, Konstytucję naszą złamali, za co czeka ich w przyszłości Trybunał Stanu.


Natalia Grządziel, była makijażystka Kaczyńskiego a potem szefowa sekretariatu Be Szydło stanęła na czele sekretariatu politycznego Elżbiety Witek, minister MSWiA. Przepraszam, to takich ludzi de-ubekizacja nie obowiązuje? Mam nadzieję, że kiedyś obejmie ją de-pisyzacja.


Jan Pietrzak, 82-letni już satyryk i gorący zwolennik PiS-u, skarży się na samorządy, które „nie chcą wpuszczać” na swój teren jego kabaretu. Przytoczyć warto tego błazna, który powiedział: „Co to za wolna Polska, która nie wpuszcza Pietrzaka i mówi : Pietrzak? – Nigdy!”. Dedykuję panu, panie Janie cytat z „Wesela” – MIAŁEŚ CHAMIE ZŁOTY RÓG …..  OSTAŁ CI SIĘ INO SZNUR.


W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zapowiedziała, że nie da więcej pieniędzy na program „Czyste powietrze”, jeżeli Polska nie zmodyfikuje tego programu. Ile możemy stracić, jeśli do tego dojdzie? – Kilka miliardów euro.
     O co chodzi? Ogromne, unijne pieniądze są na koncie i PiS z nich obficie korzysta na wiele rzeczy, tylko nie na program, któremu mają służyć. Ktoś w Unii połapał się jednak, że kasa zamiast na program idzie na różne ochłapy, dawane działaczom PiS i ich pociotkom. Po iluś ostrzeżeniach wobec ewidentnych przekrętów, Unia chce więc ukrócić to złodziejstwo.
     To jest właśnie efekt centralizacji. NFOS trzyma dotacje europejskie, przeznaczone na walkę ze smogiem w banku a z odsetek od nich opłaca kogo i co chce. Nie jest w jego interesie wydawanie zbyt szybkie pieniędzy na realizację programu, bo od mniejszych pieniędzy w banku odsetki będą niższe. Coraz wyraźniej widać, dlaczego PiS chce wszystko centralizować, zamiast przekazywać więcej władzy i odpowiedzialności samorządom.  Gowin powiedział, że program jest doskonały, jednak źle działa. Towarzyszu Gowin, socjalizm zdaniem jego ideologów, też był doskonały, tylko źle działał, stąd kartki na wszystko i na końcu bankructwo państwa.


27 czerwca. Rzecznik Generalny TSUE, na zapytanie prejudycjalne naszego SN: - „Izba Dyscyplinarna Sądu Najwyższego nie spełnia wymogów niezawisłości sędziowskiej, ustanowionych prawem Unii, ponieważ organ ją powołujący, czyli KRS, jest w całości uzależniony od władz wykonawczej i ustawodawczej”. Oficjalny wyrok ma zapaść za kilka tygodni, nikt nie ma jednak wątpliwości, że będzie podobny. Co pan na to, panie Kaczyński? Co mają do powiedzenia w tej sprawie panowie Ziobro, Piotrowicz, Duda, …..? Czy to aby nie znaczy, że każdy ukarany przez Izbę Dyscyplinarną sędzia może się odwołać do instytucji unijnych, mając zagwarantowaną wygraną a skarb państwa będzie miał przyjemność wypłacać takiemu sędziemu odszkodowanie?


28 czerwca. NSA wydał wyrok – „Kancelaria Sejmu powinna udostępnić wykaz nazwisk sędziów, którzy zgłosili kandydatów do KRS”. Wyrok jest prawomocny a informacja, o której mowa, należy do gatunku publicznych.
     Najwyższa już pora na to ujawnienie. Polacy mają prawo wiedzieć, czy zgłaszającymi tych kandydatów nie byli „ludzie pana Zbyszka”, czy ci kandydaci nie zgłaszali się sami na zasadzie wzajemności albo czy nie zostali zgłoszeni przez swoich podwładnych, wyrażających w ten sposób swoją „sympatię”. Któryś z dziennikarzy już określił te listy jako „listy wstydu”.


I Prezes SN, Małgorzata Gersdorf, zaapelowała do Andrzeja Dudy, zwanego prezydentem, o zawetowanie nowelizacji KK, która została przegłosowana przez PiS w Sejmie i Senacie w sposób anormalny.


28 czerwca. Duda skierował nowelizację KK do Trybunału Konstytucyjnego, wyrażając wątpliwości zarówno do trybu jej przyjęcia jak i treści przyjętych zmian. W ten sposób Duda uniknął krytyki PiS, która miałaby miejsce w przypadku weta i spowodował zepchnięcie nowelizacji w niebyt, czyli na kilka przynajmniej lat. Wolfgangowa jest obecnie zbyt zajęta gotowaniem zupek na weekendy dla głodnego Kaczora, żeby zawracać sobie głowę jakimś kodeksem karnym.

Komentarze  

 
Simon
#81 Simon
9 lipca 2019, 16:59
Zaczynasz dyskusje zwykle ad absurdo, na porządku dziennym są wyzwiska i argumentum ad personam. A w końcu argumentum ad baculum. I ten także, jak reszta, bez pokrycia:)

"Ciesz się, że jest anonimowość. W bezpośrednim starciu byś poległ, zanim zdążyłbyś coś powiedzieć."

To groźba miała być? :D
Jak rozumiem, wklejenie zdjęcia z drogowskazem "Glupki" i pytanie, czy stamtąd jestem, to kolejna z tej twojej skarbnicy ripost, które tak wytrwale "zapodajesz"? Śpieszę uspokoic: nie obniżasz lotów. O to już było by trudno.

Ty chyba w ogóle nie zdajesz sobie sprawy człowieku, jaką sobie publicznie krzywdę robisz. Jak pisałem, mnie to cieszy, bo służysz tu za naoczny obraz spisienia, ergo kesteś użyteczny.
Ale czasem aż mi ciebie po ludzku żal.
Lec cóż, volenti non fit inuria.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #82 prezes pan
9 lipca 2019, 17:14
Cytat:
Ty chyba w ogóle nie zdajesz sobie sprawy człowieku, jaką sobie publicznie krzywdę robisz. Jak pisałem, mnie to cieszy, bo służysz tu za naoczny obraz spisienia, ergo kesteś użyteczny.
Daruj se, simon.


Nawiasem mówiąc:
Co głupiemu po koronkach, skoro mówi, że to same dziury.
Zacytuj
 
 
Simon
#83 Simon
9 lipca 2019, 18:21
Kiedy zmowa milczenia pęknie!? Czy naprawdę już wszyscy w kraju się boją? Czy nikt nie chce powiedzieć pierwszy wprost: "cesarz jest nagi!"?
Nikt publicznie nie odważy się powiedzieć, że przez Kaczyńskiego wchodzimy w orbitę Roski i jej służb? To jest wstrząsające:

tokfm.pl/.../...
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #84 Taurus
10 lipca 2019, 08:12
Cytat:
Ty masz gówniany mózg. Teraz wyzywaj mnie od chama. Co ci zostało? Kop w dupę i spier...
Starasz się obrazić, robisz to jednak bardzo nieudolnie, bo do twoich wulgaryzmów wszyscy tu już trochę przywykli. Ja przecież nie twierdzę, że poziom twojego IQ jest niższy od temperatury twojego ciała a miałbym do tego podstawy. Jeżeli chcesz poziom IQ łączyć ze swoim mózgiem, to nie widzę przeszkód.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #85 prezes pan
10 lipca 2019, 10:47
Cytat:
Nikt publicznie nie odważy się powiedzieć, że przez Kaczyńskiego wchodzimy w orbitę Roski i jej służb? To jest wstrząsające:
Ty tak naprawdę?

Moje zdanie, ale i wielu innych jest takie, że Marek Falenta powinien być uniewinniony ze wszystkich zarzutów. Dzięki niemu opinia publiczna mogła się dowiedzieć o tym, jak zdemoralizowana była ówczesna władza.
Szkodliwość społeczna czynu była znikoma. Oczywiście była dolegliwa dla bohaterów tej afery, ale to dzięki Markowi Falencie postawiono zarzuty m.in. w sprawie Ciechu.

Niby co Rosja na tym zyskała ?
Wojtunik był "człowiekiem" PIS ?
"Ludzie Kremla" doprowadzili do obecności amerykańskich wojaków przy granicy z państwem moskiewskim?
Kreml jest w Waszyngtonie, a Biały Dom pod Moskwą?
Kupujemy w Rosji coraz mniej gazu, rozwijamy Gazoport ,bratamy się coraz bardziej z USA a były rządy poprzednie,gdzie nasz premier był nazwany przez Moskwę NASZYM CZŁOWIEKIEM W WARSZAWIE,gdzie były pogawędki na molo i żółwiki .
A Fort Trump?

Są zdjęcia Tuska w objęciach Putina.
i jeszcze to
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #86 prezes pan
10 lipca 2019, 14:31
Cytat:
Jak rozumiem, wklejenie zdjęcia z drogowskazem "Glupki" i pytanie, czy stamtąd jestem, to kolejna z tej twojej skarbnicy ripost, które tak wytrwale "zapodajesz"?
To tylko zabawa.
Stephen King w "Stukostrachy" napisał:
Czasami człowiek sądzi, że ujrzał już dno studni ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna
To że nazywam kogoś głupkiem albo idiotą nie ma najmniejszego znaczenia.
Ta ocena nie jest w jakikolwiek sposób obiektywna.
Trudno zdefiniować „głupka”. Do tego musielibyśmy przyjąć, jaką porcję wiedzy powinien posiadać człowiek, który głupkiem nie nie jest.
Za głupich uważam nie tych co popełniają błędy logiczne ale tych, których uważam za niedoinformowanych.
Nie ma najmniejszych szans na to, że dyskusja zakończy się jakimiś wnioskami, albo kompromisem.
Jeśli bym się uważał za mądrzejszego w dyskusji, a swojego przeciwnika za „idiotę”, to w ogóle nie powinienem wdawać się rozmowę. A jednak to robię. Dlaczego? Z nudów.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać