Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj III_2019.

20 maja. Czytam w GW, że ksiądz Sławomir Żarski,  od którego Morawiecki kupił okazyjnie kościelne grunty, awansował w marcu 2018 z ks. pułkownika na ks. generała a jednym ze współdecydujących o tym awansie był właśnie ….. Pinokio. Logika PiS jest prosta – nasza kradzież jest lepsza od ich kradzieży, tak jak nasi pedofile są godniejsi od ich pedofilów. Mateuszek to – być może – krętacz a nawet oszust, ale jaki on przy tym ludzki, taki nasz a nawet „najszy”.


23 maja wieczorem. W Holandii już po wyborach do PE. Wygrali liberalni demokraci – partia, z której wywodzi się, ulubiony przez PiS, Timmermans. Eurosceptycy ponieśli klęskę a przecież sondaże przedwyborcze lokowały ich w grupie zwycięzców. Wybory odbyły się również w Wielkiej Brytanii. Wyników jeszcze nie ma.


W TVPis Info debata przedstawicieli sześciu ugrupowań przed wyborami europejskimi. Przedstawiciele odpowiadali na pięć pytań w czasie jednej minuty na każde i mieli 45 sekund na wypowiedź wolną. Dawno nie widziałem tak drętwego spektaklu o niczym. PiS reprezentowała pani Wiśniewska, ubrana na czerwono, która swoimi wypowiedziami mogłaby chyba konkurować z samą panną Krysią.


Na południu Polski stan na pograniczu powodzi. Mnóstwo ludzkich tragedii. Pinokio, z Be Szydło u boku, organizuje posiedzenia sztabów kryzysowych w swoim stylu,  ze swoimi wojewodami, którzy chwalą się tym, co robią. Wiadomo, wybory (!) Ludzie z zalanych terenów nie zostawiają na nich suchej nitki, wychwalając za to, jak zwykle, strażaków i inne służby mundurowe. Wygląda na to, że rząd ze swoją administracją bardziej przeszkadzają niż pomagają.


24 maja. Poziom wody Odry na Opolszczyźnie może się podnieść – jak czytam – ponieważ Czesi zaczęli opróżniać swoje zbiorniki retencyjne, robiąc miejsce na zbieranie wody z następnych opadów. Czesi opróżniają, bo mają co, my natomiast możemy sobie pospuszczać wodę w ubikacji, mamy za to lotnisko w Radomiu, nierentowne kopalnie i stocznie a zamierzamy mieć CPL i przekopać Mierzeję. Zbiornik Świnna Poręba koło Wadowic, który ma chronić przed powodzią Kraków, budujemy już kilkadziesiąt lat a – mimo otwarcia go, już dawno, przez Be Szydło – robi obecnie głównie za zbiornik śmieci, znoszonych przez wodę z całej okolicy, nie zaś za zbiornik retencyjny.


Nasz kodeks karny zawiera około 360 artykułów. Przy okazji zaostrzania walki z pedofilią PiS postanowił zmienić 105 z nich i przepchnął to już przez Sejm. Przyjęta Ustawa jest „aż tak dobra”, że  postanowił w Senacie wprowadzić ponad 30 autopoprawek, co oznacza aż 60 zmian kodeksowych. Pytanie, czy partię Kaczyńskiego można nazwać poważną, wydaje się być retorycznym. Słynną Ustawę pisowską o Sądzie Najwyższym nowelizowano dotąd już osiem razy a pewnie będzie trzeba znacznie więcej, po wyrokach TSUE. Ustawa Kodeks Karny nie ma więc, na szczęście, szans jej doścignięcia.


27 maja. We wczorajszych wyborach do PE najwięcej głosów zdobyła koalicja PiS, która zdobyła 45, 38% głosów. Drugi wynik uzyskała KE (38,47%) a trzecie Wiosna (6,06%). Konfederacja (4, 55%) ani Kukiz (3,69%) nie przekroczyły progu wyborczego. PiS wygrał więc zdecydowanie, eurowybory po raz pierwszy (i z rekordowym wynikiem) a więc uzyskał historyczne zwycięstwo. Jest to też czwarta już wygrana wyborcza PiS-u z rzędu. Czy dojdzie do ośmiu jego wygranych z rzędu, jak to zrobiła wcześniej PO pod wodzą Tuska?

     PiS-owi udało się zawłaszczyć polską wieś i zdominować niektóre regiony kraju – na Podkarpaciu uzyskał około 65 – procentowe poparcie. Najwyraźniej partia ta ma program najbliższy poglądom przeciętnego Polaka i – w dodatku – potrafi go konsekwentnie realizować. Widać też, że przeciętnemu wyborcy podoba się uprawiany przez nią antyelitaryzm, choć jest to działanie mocno ryzykowne. Bardzo wysoka, jak na Polskę frekwencja (45,6%) mówi też, że potrafi mobilizować swój elektorat.

     PiS wygrało najtrudniejsze dla siebie wybory w obecnej serii wyborczej i wiele wskazuje na to, że wybory jesienne, do polskiego parlamentu, wygra również. Inna sprawa, że przejmowanie obecnie władzy w Polsce zakrawa na samobójstwo. Nikt nie będzie w stanie realizować socjalu, rozdętego do granic wytrzymałości, w sytuacji choćby małego kryzysu gospodarczego, a taki jest zawsze możliwy.

     Indywidualnie najwięcej głosów w skali całego kraju (ponad pół miliona) zdobyła Be Szydło – hipokrytka, która jako premier defraudowała publiczne pieniądze, „bo się im należały”, która od dwóch lat, nic nie robiąc, rozbija się rządowymi limuzynami, która nie potrafi posługiwać się obcymi językami. Trzeba być naprawdę „specyficznym wyborcą”, żeby głosować na takie tuzy polityczne, jak Szydło, Zalewska, Kempa, Kruk, czy Mazurek. To są wyborcy niezbyt rozgarnięci, zachłanni na kiełbasę wyborczą, nie zdający sobie sprawy z tego, że oni sami i ich dzieci będą koszty tej kiełbasy bardzo długo spłacać.

     Biorąc pod uwagę dziesiątki miliardów złotych wydanych na ową kiełbasę i fakt, że PiS ma w swoich łapach media publiczne a szczególnie Polskie Radio i TVPis, które dotują sowicie (2 miliardy złotych), a które bez przerwy piorą ludziom mózgi i rzucają kalumnie na każdego rodzaju opozycję, że ma po swojej stronie KK i główne centrale związków zawodowych, partia ta skazana była na wygraną, niemniej poziom tej wygranej zaskakuje. Trzeba też dodać, że Polska ma od kilku już lat silny wzrost gospodarczy a większość Polaków czuje się ekonomicznie bezpieczna. W tej sytuacji program opozycji sprowadzający się do hasła „odsuńmy PiS od władzy, bo …..” po prostu nie działa. Trzeba też dodać, że PiS zwyczajnie „kupił” znaczną grupę emerytów, płacąc im 888 złotych tak zwanej trzynastki i strasząc, że jeśli opozycja przejmie władzę, to im to zabierze. Ze statystyk wynika, że ponad 60 procent emerytów zagłosowało na PiS.

     W Polsce żyje mniej więcej 17 milionów ludzi z wykształceniem zawodowym lub niższym i jedynie 2400 profesorów. Żeby wygrać wybory trzeba przekupić większość, czyli dać kasę „tłuszczy”, postraszyć ją złodziejskimi liberałami, LGBT i muslimami oraz przekonać, że KK jest zagrożony. Na Zalewską oddano 170 tysięcy głosów. Czy jej wyborcy są zdolni do samodzielnej analizy? Czy oni w ogóle używają rozumu? Podobno 40 procent społeczeństwa niczego nie czyta, może to się jakoś przekłada na ich postawę? Jednak w grupie najmłodszych wyborców, do 29 roku życia, 70 procent nie poszło do urn. Oni chyba nie zatracili jeszcze umiejętności czytania, za to – pewnie – uważają, że demokracja spadła nam z nieba i że jest dana raz na zawsze.

     Zegarek Nowaka przeszkadzał PO, jego szefowi i jego wyborcom, natomiast milionowe przekręty nie przeszkadzają ani trochę – jak widać – wyborcom PiS. Każdy, po prostu, mierzy rzeczy swoją miarą. Wyborcy PiS marzą, żeby samemu zrobić przekręt a przynajmniej mieć coś za darmo, nie bulwersują ich więc machlojki ich idoli.

     Większość Polaków nie poszła do urn. Oni mają gdzieś jakąś tam demokrację, jakieś tam nieprzestrzeganie Konstytucji, jakieś tam niezależne sądownictwo, ….. Liczy się kasa (500+, 300+, 13+, …). Zapyziały prezes, który tą kasę „daje”, jest dla nich guru. Wygrała Polska, w której tępi się lewaków i Żydów, w której robi się geszefty z Kościołem, w której policja, prokuratura i sądy są w ręku jednego, zwykłego posła. Wygrała Polska, która tak naprawdę do tego posła należy.

Komentarze  

 
Simon
-1 [1] #41 Simon
4 czerwca 2019, 20:53
Obejrzałem sobie tego linka. No wszystko się zgadza. W tych fragmentach mówi to, co znalazło się w tekście powyżej. Pewnie dlatego znalazło się w tekście:)

No i co z tego wynika? Wrzuciłeś linka, który potwierdza mój tekst? O co kaman, bo nie kleję?

A, i jeszcze ładny smaczek na końcu jest w tym filmiku. Zbliżenia na fragmenty już wydrukowanej książki - z której zresztą pochodzi fragment, który wkleiłem. I od razu wpadł mi w oko ten smaczny kawałek, przytaczam z pamięci, więc może niedokładnie: "W Magdalence nie było żadnych układów. Tak mówił Leszek, a ja mu wierzę." :D
Zacytuj
 
 
Simon
-1 [1] #42 Simon
4 czerwca 2019, 22:37
Zacytuj
 
 
prezes pan
#43 prezes pan
5 czerwca 2019, 07:04
Cytat:
Tak. To były SKOKi zarządzane przez ludzi PO i SB.
Ależ oczywiście!W sprawie SKOK-u Wołomin wątków jest coraz więcej, a sprawa zatacza szersze kręgi. Czy Bronisław Komorowski rozpościerał ochronny parasol nad agentami WSI utajonymi w wołomińskim SKOK-u? Dlaczego Hanna Gronkiewicz-Waltz powierzyła wielką warszawską inwestycję firmie, którą ci agenci nadzorowali? Pytań jest coraz więcej.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#44 prezes pan
5 czerwca 2019, 07:32
Cytat:
W Magdalence nie było żadnych układów. Tak mówił Leszek, a ja mu wierzę.
W Magdalence było wiele spotkań. Wiadomo, że Leszek nie uczestniczył we wszystkich.
Gospodarzem i kreatorem Magdalenki były tajne służby PRL. To one stały się ważnym transformatorem ustroju.
Jarosław miał rację. Jak zwykle.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#45 prezes pan
5 czerwca 2019, 08:36
"No to wszystko wraca do normy"
No to znajdź mi na profilu tej baby ten fejk, coś wyświetlił.
www.facebook.com/.../

To ty jesteś trollem. I to takim ordynarnym trollem.
Zacytuj
 
 
Simon
#46 Simon
6 czerwca 2019, 16:44 Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać