Polub NaszePanstwo.pl na   

Towarzysz Isiewicz cz. X





Akt II cz. 2


On, proboszcz i komendant mają za zadanie:
Dbać, iże w gminie układ nie powstanie,
A takiej trójce nie dadzą rady,
Żadne śliskie sitwy i żadne układy.

Bo, jak się rzekło, prężna to gmina,
Filary ładu są i porządku
Ława kościelna w niedzielę spina
Socjetę gminną w równiutkim rządku.

Filarów zgrany zespół pilnuje:
Stateczny proboszcz - polskiej tradycji,
Ufność systemu Isio funduje,
A bezpieczeństwo - szef zaś policji.

Toć od przedszkola jeszcze się znają;
Razem do szkoły, razem na panny.
Z plebanii jabłek już nie zwędzają:
Robi, co swoje, czas nieustanny.

Wspomną czasami, gdy razem chlali,
Raz to komendant, już to Isiewicz,
Jak to socjalizm tu budowali,
Niczym sam Judym i sam Borewicz.

Odpowie proboszcz: „Ach, to sen mara!
Co zbudowane, jednak zostanie,
Kiedy Isiewicz z Bogiem się starał,
Poszło plebanii pomalowanie!

Co by nie mówić, to w peerelu
(A pamiętają to ludzie mili),
Nie było żadnych głupich dźenderów,
A wyście cicho dzieci ochrzcili.

Zawsze byliście patrioci prawi,
A nawet w partii dawno niebyłej.
Bóg wszak to widzi i za to zbawi,
Więc Partia nowa niechaj nam żyje!”

Co oczywiste, taka ekipa
Poparła pomysł spotkania w dym.
Poznać włodarzy po ich wynikach;
Czy Rzym urządzą, czy może Krym.

Radzić zostało tylko elicie
Kogo zaprosić na mityng ów.
Rąbać by prawdę trzeba sowicie,
Kto porwie tłum z pomocą słów?

„Może Antoni? Ten by się nadał
W ideologii wszak wiedzie prym.
Łeb senatora. Gdy gada – swada;
Lubi się zgodzić suweren z nim.”

„Ech, zwariowałeś? To nie zadziała,
Wysokie progi na gminę naszą.
Poza tym mądrość Prezesa chciała,
Aby chwilowo Antoni paszoł.”

„To może panią by wicepremier?
Broszka ozdobna, babka stateczna;
A z nią od razu dostaniem premię:
>>Jak z ruin droga wiodła bajeczna<<.”

„Ach, dajcie spokój, byłyby jajca
A w jej kolumnie syrena wyje;
Przecież nie mamy tutaj Dunajca,
Jeszcze nam kogo w gminie zabije.

Może suweren także zobaczyć,
Że ona całkiem taka bez teki,
Że baba w Partii nic już nie znaczy…
Niech już opływa lepiej te smreki.”

„To sam już nie wiem. Ten od carycy?
Jest sympatyczny, jak wielu sądzi.”
„Nie ryzykowałbym po próżnicy.
Może się zgubić. Może zabłądzić.”

„Przyjemne łączmy więc z pożytecznym,
Szkoła ogrodów tu doskonała:
Splendorem było by nam bajecznym,
Gdyby Marszałka powaga chciała.

Placówka nasza to zasłużona,
Najlepsza w gminie jest edukacja;
Marszałka godna jak nigdy ona -
Od lat piętnastu nasadzeń stacja!”

„No nie wiem chłopie,  to sprawa śliska
A nawet, jeśli on się podejmie
Raczej obrazi się, niźli zyska.
A kto zblokuje totalsów w sejmie?

Nie bierzmy na się takowej winy -
Czuwa Marszałek wszak w parlamencie.
Tutaj przemówi on nam do gminy
A tam przemawiać se Peło będzie.

Poza tym, gdzie tam - szmery bajery...
U nas to starsze wdzięczą się zadkiem.
Są tu biznesy, ale - gdym szczery -
Skąd tu weźmiemy piętnastolatkę?”

„A ja wam powiem, o parafianie,
Że tu nam wsparcia Pana potrzeba:
Od Tadeusza kogoś dostaniem
I to przychyli wnet łaskę Nieba.

(Ach, jakże cierpi judejska żmija;
Smagana falą Radia Maryja!)

Tam jest kobita jedna postawna,
A Ojca kocha, jak obłąkana;
Już z tego tylko w narodzie sławna,
Że przez nią Prezes jest na kolanach.

I „Abba” bywa zmuszony pląsać.
Zatem widzicie – odważna baba
(W pierścień całować i się nie dąsać)
Wsadza łeb w paszczę płeć niby słaba…

Może ciut chamska, może ciut krępa,
I zgrzytniesz zębem, jak jej posłuchasz
Ale solidna, jak Saska Kępa –
Na tej opoce podniesiem ducha.

Bo to, choć baba, jednak z jajami,
Próżno wyroki sąd przysposobi –
„Se wydrukujcie wyroki sami;
Płaszcza nie oddam – i co pan zrobisz?!”

„Chujowy pomysł” – reszta zaklęła –
„Nibyś duchowny, a w ciemię bity.
Trzeba by przelać na Ojca „dzieła”,
A haracz musi być przyzwoity.”

„Mnie tam z podziemi forsa nie tryska!”
„A mnie nie rosną Maryi róże!”
„Czy wyglądamy, jak z przytuliska?
Ja samochodem się nie przysłużę!”

„Miłośnik zwierząt też więc odpada,
A trochę szkoda, bo mam dwururkę;
Lubi postrzelać w dziki Gromada –
Lecz gotów wcisnąć leśnika córkę…

Jeszcze zobaczy tutaj kornika
I drzewo pójdzie na geotermię;
Alboli strzelba mu się rozbryka
Jakiś gatunek do końca zdejmie.

Może też wiatrak w gminie zobaczy,
Że pranie ciągle księżowskie białe,
I za postawę nuż obsobaczy:
Że się nie pali z Donbasu miałem.

Że Ukraińcom on ukradziony,
Jak ukraiński barszczyk jest tani;
Nie po to do nas hurtem kupiony
Aby energii nie zyskać na nim.

A te wiatraki diabeł podpowie…
Kiepska ochrona to środowiska,
Zawsze palili węglem na zdrowie -
Kiedy z wiatraka miazmatem tryska.”

„Mnie by się zdały kły lub poroże,
Aby na ścianie ładnie wisiały.”
„He, he, uważaj, by twoje własne
Rogi ci ściany nie zasłaniały…”

„Ależ panowie, trochę powagi!
Czy któryś jaką ma propozycję,
Bo jak tak słyszę wasze uwagi,
To niemal zmieniam się w opozycję.”

„Niby ekspertów – tylko przebierać:
Szef KNFu - z korupcji wykład,
Przy konstytucji wesoło gmera,
Ten, co przy nartach zapięcia wikła.

Wylazłszy z nagła z woreczka Szydło,
Ze znaną wszystkim nam wesołością,
Tłumaczy wszystkim, niczym w ukropie,
Co jest, co nie jest - pracowitością.

Piotrowicz z Kryże walką sterani,
Zahartowani przez nią i czyści.
Co to za problem, wyjaśnić, dla nich –
Kim są prawdziwi postkomuniści?

Kurski pójść może także za ciosem.
O pluralizmie opowie składnie:
Że wszyscy jednym śpiewają głosem,
Za to w tonacji. I wcale ładnie.

Jak być bezstronnym, minister Ziobro
Co z pracy wylał za to jedynie,
Panią, co w pracy mu jest niedobrą,
Bo go oblała na egzaminie.

Sędzia Przyłębska o legalizmie,
Posłanka jedna zaś o trzeźwości,
Sam Prezes kwestię homosiów liźnie;
A episkopat zaś – o miłości.

Marta wszem znana, zawsze dziewica,
O stałość związków naszych się żali;
A jej znajomość sprawy – zachwyca,
Gdy pisze w „Vivie” czy innej „Gali”.

„Wiem! Mam! To bomba! Jest idealna!
Kiedy lewactwu do słuchu powie -
I wyrazista i optymalna –
Rżą, niczym wściekłe konie w Janowie.

Panna cnotliwa, a wyszczekana,
Chociaż niemłoda – z temperamentem.
Z jej to powodu na pyskach piana;
Wstrząsa opinią i parlamentem!
    
Taka jest Partii najlepsza wola,
By nam rządzili ci, co się znają:
Taka ekspertów ekspercka rola –
Mamy więc plusa, ją zapraszając.

Bo pewnie przyjdą całe rodziny,
Nie jakaś banda, całkiem jałowa;
Gdy więc posłankę tę zaprosimy,
Skrzepi rodziny poprzez dar słowa.

Niczym ta Wolność, co to Francuzów,
Wiodła do walki na barykady,
Z tym, że bez piersi na zewnątrz luzu,
By nie polegli od tej przesady.

Wskaże faszystów i komunistów,
Twarda towarzysz w partyjnej pracy;
I wegetarian wskaże, cyklistów:
Jacy są wszyscy straszni lewacy.

Stanie na straży też obyczaju.
Kto inny miałby fuchę tĘ WZIĄ-ŚĆ?
Język, kultura, śmietanka kraju
I na katedrze zdarza się siąść.

Powie defakto, po naukowemu,
Czemu zboczeństwo akceptowane
Jądrem dowcipnych bywa problemów;
I jak uchodźcom postawić tamy.

Powie też o tym, na czym to zna się:
Bykowej taksie - rodzin sanacji.
Związków małżeńskich soczystej krasie,
I o bezbożnej seksalizacji.

Pokaże, kogo Bóg nie posłucha;
Wyliczy takich, co są zboczeni.
Chrześcijańskiego objaśni ducha:
Którzy to mają być wykluczeni.”

Ten głos przeważył, bowiem niósł rację
(Dzwonią sałatki różne zamówić).
„Drogi proboszczu, przez aklamację!
Słynna posłanka będzie tu mówić!”

cdn. :)

Komentarze  

 
prezes pan
-2 [2] #1 prezes pan
27 maja 2019, 12:28
Cytat:
Splendorem było by nam bajecznym,
Cząstki -bym, -byś, -by -byśmy, -byście piszemy łącznie z czasownikami w formach osobowych.
Poprawnie "byłoby"

Cytat:
Czy wyglądamy, jak z przytuliska?
Przecinek jest tu zbędny.

Cytat:
Alboli strzelba mu się rozbryka
Poprawnie
"Albo li"

Cytat:
Kto inny miałby fuchę tĘ WZIĄ-ŚĆ?
Niechlujny błąd?

Cytat:
Powie defakto, po naukowemu,
Czy chodziło ci o: de facto?
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #2 Simon
28 maja 2019, 04:51
"Poprawnie "byłoby""
Nie:
isownia rozdzielna cząstek -by, -bym, -byś

po bezokoliczniku (np. zakończyć warto by);po wyrazach o funkcji czasownikowej: można by, trzeba by, niepodobna by, warto by, wolno by;po formach zakończonych na -no, -to (np. zapomniano by, zamknięto by);po wyrazach winien, powinien (np. powinien by);po rzeczownikach, przymiotnikach, imiesłowach przymiotnikowych, przysłówkach, liczebnikach (np. czerwony by się zrobił);po zaimkach pytajnych, względnych, wskazujących: dlaczego, dokąd, dopóki, dopóty, gdzie, jak, kiedy, którędy, dokąd, skąd, tak, tam, wtedy (np. dlaczego by, dopóty byś, gdzie bym);gdy cząstki -by, -bym, -byś występują jako połączenie spójnika „by” z końcówkami -(e)m, -e(ś) itd.; spójnik by jest w tej sytuacji równoważny spójnikom żeby, aby (np. chcą, byśmy tutaj zanocowali = żebyśmy tutaj zanocowali);gdy ww. cząstki występują jako samodzielny spójnik po innych spójnikach (np. Student doszedł na uczelnię, ale by mógł zdążyć, " itd., itp.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #3 Simon
28 maja 2019, 04:54
Co do reszty: wydawało by się, że nawet ty nie jesteś taki tępy, żeby nie zauważyć, ze te błędy są zrobione celowo, nie mówię to ja, a ktoś zupełnie inny. We " wziąść" awet podkreśliłem to kapitalikami dla już takich całkiem niepełnosprytnych.

No to mam złe wieści. Do tej grupy też się nie załapałeś...

Czyli, jak zwykle - poprawki określiły nam głównie poprawiającego:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #4 Simon
28 maja 2019, 04:58
Acha, rada na przyszłość: jak chcesz nadal dowodzić swojej bystrości w tak fenomenalny sposób, szczególnie uważmie sprawdzaj cudzysłowy. Tam jest takich kwiatków więcej, choć nie rozumiesz, dlaczego:)
Mówią, że poczucie humoru jest pochodną inteligencji :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #5 Simon
28 maja 2019, 05:10
Tobie wyjaśnię po starej znajomości: te śłowa znalazły się tu po to, żeby już zgadnąć, kogo zaproszą. Myślałem, że dowcip teochę na siłę, bo zbyt oczywisty i 90% populacji by skumała, o kogo chodzi.
A ty, biedaku, w tych 10%, którzy poprawią tam "wziąść" i "defakto" :D
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #6 Simon
28 maja 2019, 09:19
Tak sobie przeczytałem ostatni swój post i pomyślałem, że ten orzeł może nadal nie kumać. Więc łopatologicznie: te błędy, to cytaty z twittera pewnej "profesór":)

mobile.natemat.pl/.../
Zacytuj
 
 
Simon
#7 Simon
28 maja 2019, 12:36
Czasem, jak się rozpędzą, to prawdę powiedzą:

"Na pytanie, czy z rządu wraz z powołanymi do PE ministrami odejdzie także minister finansów Teresa Czerwińska, o której odwołaniu mówi się od dłuższego czasu, Szydło odpowiedziała z lekkim przejęzyczeniem:

- To są wszystko decyzje pana prezesa… Pana premiera - stwierdziła w Radiu Zet, dodając po chwili, że "bardzo ceni minister Czerwińską"."

Ha, ha, ha - "premier stulecia"!
Zacytuj
 
 
Simon
#8 Simon
28 maja 2019, 12:58
Tym razem Czerwińska już chyba da dyla. Próbowała przed wyborami, ale ją jeszcze chyba przebłagali wtedy.
I ja ją rozumiem. Jest ministrem finansów, najlepiej zorientowana, co po pislamskim rozdawnictwie przyjdzie...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #9 prezes pan
29 maja 2019, 08:43
Cytat:
Jest ministrem finansów, najlepiej zorientowana, co po pislamskim rozdawnictwie przyjdzie...
Lepsi, to tacy co rozdają, niż tacy co kradną.
Proste?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #10 prezes pan
29 maja 2019, 10:21
Kilka paradoksów...
1. Na PiS głosuje patologia, ale to PO ma największe poparcie w więzieniach.
2. PiS robi w Polsce PRL, ale to Schetyna wprowadził na listy wyborcze prominentnych komunistów z PZPR
3. Nikt już nie ogląda TVP, ale PiS wygrał wybory dzięki telewizji publicznej

Gęstość populacji dzików vs rozkład głosów.
Przypadek?

Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #11 prezes pan
29 maja 2019, 10:29
Obłuda nie ma granic!

Na początku tak:
twitter.com/.../...

Później tak:
twitter.com/.../...

Wystarczył eurowpierdol i przez Polskę przetacza się lawina cudownych nawróceń.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #12 prezes pan
29 maja 2019, 10:40
Kilka złotych myśli

Donald Tusk 2019:
"Ludzie powinni mieć więcej pieniędzy"

Donald Tusk 2014:
"Jeżeli ktoś wie, gdzie leżą zakopane w Polsce miliardy , które można porozdawać ludziom to nie powinien z tym zwlekać, szkoda każdego dnia."

Zacytuj
 
 
sunset
#13 sunset
29 maja 2019, 18:00
a ty, fb, cały czas używasz, widzę, skróconej klawiatury:

miałem nadzieję, że coś się zmieniło od czasów, kiedy tu bywałem, ale widzę, że nie.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #14 Simon
29 maja 2019, 22:57
@sunset

A troll jest niezmordowany... Wybacz, ale mu teraz trochę ja pocytuję:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #15 Simon
29 maja 2019, 23:08
@troll

Zawsze mnie dziwi, dlaczego rzucasz rękawicę akurat tam, gdzie najłatwiej cię zaorać; jak zresztą większość pislamskich wyznawców. Wydaje mi się, że to świadczy o tym, że NAPRAWDĘ wierzysz w tę obłąkaną narrację, która, jak w krzywym zwierciadle, pokazuje też łatwowierność pislamskiego elektoratu.

Taki kwiatek:
"Lepsi, to tacy co rozdają, niż tacy co kradną.
Proste?"

to jeszcze pół biedy; wiadomo, rzecz ocenna. Wiadomo, że alternatywa tu postawiona jest fałszywa albowiem:
- PO nie rozdawało i nie kradło;
- PIS rozdaje i kradnie.

Wiadomo, że można pisać od rana do wieczora o KNF, Glapińskim, dwóch wieżach, Birgfellnerze, kopercie z 50 tys., Biereckim, SKOKach, uwłaszczaniu się pisowskiej nomenklatury na spółkach, itd., itp. - ty zasłonisz oczy jak pięciolatek i będziesz wrzeszczał: "bla bla bla, nie widzę, ośmiorniczki zegarek ośmiorniczki!". Wiadomo, że jak PO przerzuci forsę z OFE do ZUS - to ją "ukradło", a jak PIS zrobi to samo, ale potrąci sobie z tego po drodze 15% - to ją "oddało".
Szkoda strzępić jęzora - będzie ględzenie, jak zwykle - złodzieje, bo złodzieje, kwestia ocenna i źle Tuskowi z oczu patrzy.
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #16 Simon
29 maja 2019, 23:13
Ale powoływać się na to, kto głosuje na PO, a kto na PIS? Już któryś raz widzę te niby błyskotliwe wrzutki o zakładach karnych, które głosują na PO.
Ale przecież to jest jak plucie sobie do zupy. Jak proszenie: "sponiewieraj mnie".
Skąd się to bierze? Chyba rzeczywiście bierzecie jakiś fragment rzeczywistości podany wam przez pislamskie media i obudowujecie wokół tego swoją wiarę, nadzieję i miłość:)
I jak zwykle - ten fragment, to będzie "świnta prawda", a wszystko, co z niego wynika i co się z nim łączy, to już będzie "lewacka propaganda" i nie będziemy jej wierzyć.
Ale już trudno, już naplułeś sobie do zupy, bo oto:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #17 Simon
29 maja 2019, 23:23
1) Ha, ha, ha - ludzie w zakładach karnych głosowali na KE.
No i? Jaki z tego wniosek? Jak ktoś siedzi, to głupi jest? Że zły, to od razu głupi? Czego to ma niby dowodzić? Że głosują na PO, bo ich nie wsadzi? Przecież oni JUŻ SIEDZĄ.

Żeby głosować na PIS, mogli by wierzyć w spiskowe teorie, nosić czapkę z celofanu, żeby ich TVN nie namierzał i sądzić, że są Napoleonami. Niemądrymi być... jak często, na przykład...

2) Pacjenci zakładów psychiatrycznych:

wybory.gov.pl/.../485923

Ktoś dysponujący nadmiarem czasu policzył już, że w skali w takich jednostkach zagłosowało za PIS niemal 80% uprawnionych do głosowania. I po co było ruszać temat?

Bo to wygląda tak: pislam bierze jakiś taki pomysł z dupy wyjęty, bo to bardzo ładnie szkalująco działa. Ha, ha, ha, zbrodzień głosuje na PO, na te mordy zdradzieckie!
A druga strona się certoli. Ach, nie od razu mordy; nie tak wszyscy w więzieniach.
A przecież, gdyby byli tacy, jak sekta, powiedzieliby: a na was wariaci:)

No nie wiem, czy to dobra rekomendacja:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #18 Simon
29 maja 2019, 23:31
3) Troszkę statystyki, bo jak chciałeś napluć sobie do zupy, to niech już będzie treściwie:

"Z danych podanych przez Ipsos wynika, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego rządząca partia odnotowała największe poparcie wśród wyborców po 60. roku życia
Oprócz tego prowadzi wśród najmłodszych wyborców (18-29 lat)
Z badania wynika też, że na PiS głosowali głównie wyborcy z wykształceniem podstawowym oraz zawodowym
Jeśli chodzi o grupy zawodowe to zwolennikami PiS-u są głównie rolnicy i robotnicy

Zgodnie z danymi Ipsosu wśród wyborców z wykształceniem podstawowych 16,6 proc. zagłosowało na Koalicję Europejską, a aż 72 proc. - na PiS. Tendencja ta utrzymuje się także przy wyborcach z wykształceniem zawodowym. 67,2 proc. wśród nich zagłosowało na PiS, a 22,9 proc. - na Koalicję Europejską.

Także wyborcy ze średnim wykształceniem najchętniej głosowali na partię rządzącą, jednak różnica między obiema partiami w tym przypadku ulega dużemu zmniejszeniu - 46,3 proc. głosowało na PiS przy 36,4 proc. głosach na Koalicję Europejską.

Koalicja Europejska prowadzi jedynie wśród wyborców, którzy uzyskali co najmniej tytuł licencjata. W tej grupie KE uzyskała 49,9 proc. głosów, a PiS - 28,9 proc. Również wśród tej grupy społecznej najwyższe wyniki uzyskały pozostałe partie opozycyjne.

Jakie grupy zawodowe głosowały na PiS?
72,3 proc. rolników biorących udział w wyborach do Europarlamentu zagłosowało na PiS - wynika z sondażu late poll Ipsos.

Zaledwie 17,7 procent przedstawicieli tej grupy zawodowej oddało swój głos na Koalicję Europejską w skład, której wchodziło Polskie Stronnictwo Ludowe.

Prawo i Sprawiedliwość zostało również wsparte przez większość robotników. Na kandydatów PiS głosowało 59,8 proc. pracowników fizycznych."


No i? Jak zupka smakuje? Po cholerę było słuchać Karnowskich i o zakładach karnych pisać? Teraz wyszło, że:
- jak masz wykształcenie podstawowe głosujesz na PIS; wyższe - na KE;
- jak jesteś robotnikiem, głosujesz na PIS; "pracownikiem umysłowym" - na KE;
- jak jesteś szczylem bez doświadczenia, głosujesz na PIS; jak jesteś w wieku produkcyjnym i masz na utrzymaniu rodzinę - na KE;
- jak nie pracujesz i żyjesz na zasiłku i z plusów, głosujesz na PIS; jak pracujesz, płacisz podatki i fundujesz to rozdawnictwo - głosujesz na KE.

No, jeszcze za tatusia... i łyżeczką za mamusię... bo to nie wszystko:
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #19 Simon
29 maja 2019, 23:35
cdn.natemat.pl/.../

Jak widać, głosowanie, jak zresztą od kilkunastu lat, podzieliło też Polskę. Linie podziału idą niemal zgodnie z liniami byłych zaborów, zamożnością regionu i większemu ciążeniu ku kulturze łacińskiej, miast turańskiej.

Tak, tam, gdzie ten kraj jest pracowity, gospodarny, rozwija się, jest innowacyjny, i ma większe zaplecze intelektualne, głosuje się na opozycję.
Tam, gdzie jest zacofany, przestraszony, zapóźniony w rozwoju i nastawiony na socjal, miast innowacyjność - głosuje się na PIS.

Smacznego! Chciałeś napluć sobie do zupy - przynajmniej teraz masz więcej:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #20 Simon
29 maja 2019, 23:41
Co to TVPIS. Nie przeceniałbym jej znaczenia - ja tam nie wierzą, jak Kurski, że ciemny lud wszystko kupi.

Niemniej ma jednak pewnie znaczenie fakt, że tylko telewizja naziemna dociera nadal aż do 40% gospodarstw domowych... Tak, zgadłeś, głównie na wsi i na wschodzie kraju.
Czy to czegoś dowodzi? Proponuję zapytać:
- w zakładzie karnym
- i w psychiatryku.
Odpowiedź sobie wybierzesz, a zakładam, że będą różne:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #21 Simon
29 maja 2019, 23:54
Na koniec trochę optymizmu.
Rzeczywiście, jest groźba, że populistyczne rządy PIS doprowadzą tu do drugiej Wenezueli. Że spirali rozdawnictwa już nie da się zatrzymać. Że będziemy drukować pieniądze.
Taurus napisał, że dobrze by było, aby PIS wygrał na jesieni wybory parlamentarne, aby to oni ZEŻARLI, CO NAWARZYLI.
Ja się trochę boję, żeby nie narobili czegoś nieodwracalnego, ale z drugiej strony:
- porównanie PKB z 1989 i obecnego,
- porównanie konkurencyjności pracy i jej wydajności z wtedy i dziś;
- porównanie poziomu inwestycji;
- obecność w NATO i UE, a także profity, jakie mamy ze współpracy wewnątrz UE,
- to wszystko i więcej jeszcze powoduje,

ża mapa będzie jednak coraz bardziej pomarańczowa, a coraz mniej niebieska. I nie chodzi mi o to, że będzie rządzić PO. JA NIE JESTEM W SEKCIE, TO NIE JEST ISTOTNE. Nazwa partii jest mi obojętna, obojętne też, czy będzie w niej Tusk, czy nie. Mnie zależy na tym, żeby była liberalna, prorozwojowa, antyetatystyczna, decentralistyczna, proeuropejska i odpowiedzialna. A jak się będzie nazywać, wszystko mi jedno.

Ja czekam tylko na to, żeby jak najmniej mapy zawłaszczali sobie "patrioci", których "patriotyczne" działania trzymają Polskę w XIX-wiecznej mentalności i próbują ją pchać w objęcia Putina.
A wygląda na to, że, mimo przejściowych zaraz, jak obecnie - organizm jest zdrowy i rośnie:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #22 Simon
30 maja 2019, 00:09
A - i jeszcze to:

"Jeśli chodzi o grupy zawodowe to zwolennikami PiS-u są głównie rolnicy i robotnicy"

Niech nam żyje Polska Zjednoczona Prawica Rzeczpospolitej!
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #23 Simon
30 maja 2019, 00:42
Sikorski złośliwy, ale trudno odmówić mu racji:

"W Unii Europejskiej wygraliśmy my"

Były minister spraw zagranicznych zauważył również, że zwycięstwo PiS nie musi przełożyć się na realną siłę polityczną ugrupowania Kaczyńskiego w Parlamencie Europejskim.

- To były wybory europejskie, a w UE wygraliśmy my: Koalicja Europejska - stwierdził prowokacyjnie Sikorski. - To do nas teraz dzwonią jak będziemy głosować na przykład wybierając szefa EPP [Europejskiej Partii Ludowej - przyp. red.] i to my będziemy brali udział w podziale stanowisk w parlamencie, a tam jest realna władza i realny wpływ na budżet i na decyzje - dodał. Sikorski przekonywał, że "PiS, mimo, że będzie miał więcej europosłów nie będzie miał żadnego wpływu, bo należy do marginalnej partyjki [PiS należy do frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów - przyp. red.]"

O! Znowu wstali z kolan!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [3] #24 Taurus
30 maja 2019, 09:36
Wydaje się, PP, że Simon wyjaśnił ci obecna sytuację dosyć gruntownie. Gdybyś czuł jednak niedosyt, to uniżenie służę. Dzisiaj pewnie wyślę kolejny odcinek "Wydarzeń", będziesz miał znowu okazję zużyć nieco nowotarskiego szamba.
Zacytuj
 
 
sunset
#25 sunset
30 maja 2019, 10:26
@Simon :) będę nieuczciwy i przywłaszczę sobie Twoją wypowiedź.
tzn nie przywłaszczę, a zacytuję z podaniem źródła.
pozdrawiam :)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #26 Simon
30 maja 2019, 10:35
@sunset

Dzięki, to miłe:)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #27 prezes pan
30 maja 2019, 13:01
Cytat:
Wiadomo, że alternatywa tu postawiona jest fałszywa albowiem:
- PO nie rozdawało i nie kradło;
- PIS rozdaje i kradnie.
Wszyscy widzieli zegarek Nowaka.
www.fakt.pl/.../hc7j32z
Może jeszcze filmik z Sawicką jak bierze łapówkę?
Może ngranie zeznania syna Tuska, co to wiedzieli z ojcem, że Amber Gold to lipa?
Można, tak bez końca, tylko po co. To jak gadać ze ślepym o kolorach.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-2 [2] #28 prezes pan
30 maja 2019, 14:20
Cytat:
Ha, ha, ha - ludzie w zakładach karnych głosowali na KE. 
No i? Jaki z tego wniosek? 
A no taki, że swój swojego zawsze pozna.
Cytat:
Ktoś dysponujący nadmiarem czasu policzył już, że w skali w takich jednostkach zagłosowało za PIS niemal 80% uprawnionych do głosowania. I po co było ruszać temat?
No to pokaż tego ktosia, bo twój przykład jest do dupy.
Ile jest w Polsce zakładów psychiatrycznych w których są lokale wyborcze?
Dwa, czy jeden? A w twoim przykładzie uprawnionych było 35, na PiS głosowało 17. Skąd ci się wzięło 80%?
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #29 Simon
30 maja 2019, 15:21
Chryste, ty koniecznie musisz się kompromitować. Raz byś się nad samym sobą zlitował, no raz chociaż...
Nie umiesz głupiej tabelki przeczytać? To cię aż tak przerasta? Tam jest hieroglifami napisane, czy może po dwóch linijkach gubisz wątek?

Przecież stoi, jak wół: 35 kart, bo 35 uprawnionych do głosowania, kart wydano 25, głosów ważnych - 25.

A to zakład psychiatryczny w Warszawie, gdzie PIS powinien mięc w ogóle mało. To co jest w reszcie Polski? Ano, zapewne te 80%.

Czemu ja w ogóle o tym napisałem? Żeby pokazać absurd takich argumentów, jak ten z zakładami karnymi.
Otóż jest zapewne bardzo wiele osób chorych psychicznie, które inteligencję mają w normie albo powyżej normy. Nie było moją intencją ich obrażanie.
Moją intencją było pokazać żałość tych bredni, któreś dał wyżej.
To, żrś znowu pokaxał, iż mie potrafisz liczyć do 30, czytać ze zrozumieniem i pojąć prostej tabelki, to już zysk poboczny. Taka wisienka na torcie:)
Zacytuj
 
 
Simon
+1 [3] #30 Simon
30 maja 2019, 15:58
A teraz podsumowanie tych rewelacji: w Tykocinie przywieżli niepełnosprawnych intelektualnie z miejscowego DPS na głosowanie. W rękach mieli karteczki z instrukcją, na kogo głosować: Jurgiela i Karskiego, z Pis. Sprawę bada policja.

Prawi i kryształowi. Wzmożenie moralne.
Zacytuj
 
 
sunset
-1 [1] #31 sunset
30 maja 2019, 22:55
@Simon. widać polska wstaje z kolan.
po zrobieniu loda jarci.
fuj, ble, paw.
Zacytuj
 
 
prezes pan
#32 prezes pan
31 maja 2019, 08:39
Napisałeś:
Cytat:
Przecież stoi, jak wół: 35 kart, bo 35 uprawnionych do głosowania, kart wydano 25, głosów ważnych - 25.
Napisałeś również:
Cytat:
Ktoś dysponujący nadmiarem czasu policzył już, że w skali w takich jednostkach zagłosowało za PIS niemal 80% uprawnionych do głosowania. I po co było ruszać temat?
"jak wół: 35 kart, bo 35 uprawnionych do głosowania"
"80% uprawnionych do głosowania"

Czyli z 35 uprawnionych głosowało 17 czyli niecałe 50%.
Idiotę chcesz zrobić z kogoś, jak sam jesteś idiotą?
Może Taurus ci przyklaśnie. Ja nie.
Zacytuj