Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - maj I_2019.

1 maja. Piętnasta rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nastąpiło ogromne wzmożenia miłości PiS i jej rządu oraz jej prezydenta do Unii. To już wręcz wulkan gorących wyznań i deklaracji. Staliśmy się „sercem” Unii i Europy, mnożą się w TVPis (o zgrozo!) wyliczanki korzyści płynących z tych przynależności oraz wizje świetlanej przyszłości. W niebyt poszły oświadczenia Dudy o „jakiejś wyimaginowanej organizacji”, z przynależności do której nic dobrego dla Polski nie wynika a uzyskiwane profity wystarczą co najwyżej na budowę ścieżek rowerowych, czy słynnej wypowiedzi panny Krysi o tym, że  flaga UE to zwykła szmata. Jedną z pierwszych decyzji Be Szydło po nominacji na premiera było wszak wyprowadzenie unijnych flag z gabinetu prime minister a jej krytycznych wypowiedzi na forum Unii nie chce mi się przypominać. Z czego to wynika? – Czy z faktu, że aż 91 procent Polaków wypowiedziało się ostatnio za pozostaniem w Unii, czy może z materialnych życzeń kandydatów PiS do PE, które by można określić parafrazą wypowiedzi Dudy w postaci „dojną UE racz nam dać Panie” (?),  z najprostszej sprzeczności w krytyce Unii i ogromnej chęci kandydowania do jej parlamentu przez tuzy polityków tej partii, czy z innych jeszcze względów? Kto to wie!? Chyba tylko Prezes i Wódz nazywany Polski Zbawem oraz jego kot, pierwszy i najlepszy doradca!
     Trwa licytacja, kto jest najbardziej europejski. Duda zaproponował wręcz, żeby członkostwo Polski w UE i NATO zapisać w naszej Konstytucji. Wczorajsi eurosceptycy przybrali dzisiaj euro-entuzjastyczną maskę. Powinniśmy to zapamiętać i przypominać po wyborach. Szmata stała się dla PiS na okres wyborów pięknym, niebieskim sztandarem.


3 maja. Święto Konstytucji, wielkie narodowe święto. Wysłuchałem przemówienia Dudy, zwanego prezydentem. Kolejny raz „zachwyciłem się” rozłożeniem akcentów w tym wystąpieniu, słodyczą wynikającą z treści i z samej „recytacji”, bo on to ma wyćwiczone przed lustrem, razem z mimiką, gestami i zawieszeniami głosu. Cały czas się zastanawiam nie nad tym, „czy te oczy mogą kłamać”, bo wiem że kłamią, tylko nad tym, w jakim mogą to robić stopniu, na ile są fałszywe. Sama treść to kolejne wysłowienie „normalności”, czyli dla każdego coś miłego. Nie można zresztą oczekiwać, że normalnie myślący i trochę doświadczony życiowo człowiek uwierzy w cokolwiek, co powie osobnik taki jak on, notoryczny kłamca i karierowicz, nagminny łamacz Konstytucji. Widać u Dudy syndrom DDN – Dorosłego Dziecka Nauczycielki i mam tu na myśli jego matkę, nie żonę, również nauczycielkę.

     W czasie wielkiej defilady „sprzętu wojskowego”, łączne z łódkami ratownictwa wodnego i licznymi wozami strażackimi, z karetkami pogotowia ratunkowego i samochodami policyjnej drogówki, w Audytorium Maximum Politechniki Warszawskiej miał miejsce wykład Donalda Tuska zatytułowany „Nadzieja i odpowiedzialność. O Konstytucji, Europie i wolnych wyborach”. Wykład ten, adresowany w znacznym stopniu do młodzieży, często nawiązujący do starożytnej filozofii, zawierał wiele elementów humorystycznych, nie zawierał natomiast mocniejszych akcentów politycznych, zgodnie z deklaracją złożoną zaraz na jego początku, iż piastowane stanowisko Przewodniczącego Rady Europy nie pozwala na popieranie jakiejkolwiek partii. Był to świetny wykład akademicki historyka i filozofa. Błyskotliwości przemówienia Tuska nie da się w żaden sposób porównań do bełkotu i pozoranctwa Dudy. Czy ktokolwiek mógłby sobie również wyobrazić, że pewien ważny kurdupel wygłasza taki wykład, na takim poziomie?

     Myślą przewodnią wystąpienia była ważność Konstytucji i jej przestrzegania dla państwa. Konstytucja 3 maja dała podwaliny pod walkę o niepodległość w czasach zaborów, poczucie narodowej dumy i wiarę w odrodzenie narodowe. Konstytucja obecna jest lepiszczem jednoczącym Naród a jej preambuła – jak stwierdził wykładowca – winna być uznawana wręcz za świętość. „Nie może być tak, że władza raz do roku obchodzi święto Konstytucji a w pozostałe dni roku Konstytucję obchodzi - powiedział.

     W nawiązaniu do ważności Konstytucji Tusk wygłosił szereg myśli dotyczących jej przestrzegania.
Między innymi:
- Polska nie może być tego, kto wygrał wybory. Po wyborach nadal będziemy żyli razem, obok siebie;
- Polityka jest konkurowaniem, nie może być natomiast walką na śmierć i życie;
- Problemy możemy rozwiązywać jedynie wspólnie a nie bezwzględnie się zwalczając;
- Szkolnictwo to szczepienie młodych ludzi przeciwko narzucaniu jednolitości myślenia i schematyzmu. Ma uczyć konieczności wyrażania wątpliwości wobec utartych schematów i metod dochodzenia do prawdy;
- Pierwsza Solidarność pokazała światu, że można dokonać rewolucji bez rozlewu krwi, że można dokonać wielkich rzeczy bez stosowania przemocy;
- Nie można ulegać przepowiedniom, że świat idzie w złym kierunku, że dąży do katastrofy. On pójdzie tam, gdzie większość z nas go skieruje, w złym kierunku zaś pójdzie, jeżeli się poddamy, pójdziemy na wygodną łatwiznę.
- Kwintesencją Zachodu jest to, że ludzie się szanują i lubią, że uśmiechają się do siebie;
- Smog zabija w Polsce około 50 tysięcy ludzi rocznie. W wielu miastach każde wyprowadzenie wnuka na spacer jest podobne w skutkach do wypalenia przez niego paczki papierosów;
- Słowo „albo” powinniśmy częściej zastępować słowem „i”. W ten sposób „My albo oni” zamieni się w My i oni a „Bezpieczeństwo albo wolność” da nam Bezpieczeństwo i wolność.

     I jeszcze cytat z Emmanuela Kanta – „Jak jest dobra Konstytucja, to nawet gdy rządzi diabeł, ludzie dadzą sobie radę”.


4 maja. Jakaś kobieta (Elżbieta Podleśna) rozkleiła w Płocku plakaty-obrazy Matki Boskiej Częstochowskiej, na których otaczające głowy aureole Marii i Jezusa pokolorowała kolorami tęczy. Z tej drobnej, lokalnej sprawy, robi się zamieszanie na dużą skalę. Brudziński uznał bowiem ten akt za profanację, uruchomił służby specjalne a policja w składzie sześcioosobowym, o godzinie 6.00, czy 7.00 (jakżeby inaczej) następnego dnia przeszukała mieszkanie , zaaresztowała „przestępczynię” i osadziła ją w areszcie na ileś godzin, po odebraniu niektórych części bielizny. Temat podchwycili dziennikarze i przetoczył się on nie tylko przez media polskie ale również światowe, potraktowany przez nie jako przykład na polską zaściankowość. Scena polityczna jest obecnie napięta a hierarchowie KK poddawani są  ostrej krytyce za postawę wobec pedofilii oraz za „umiłowanie dóbr doczesnych”. Krytycy Kościoła rozdmuchują więc tą sprawę i wieszają kopie takich plakatów w różnych miejscach, w  tym na kościołach i budynkach publicznych. Sprawie przyglądają się też Helsińska Fundacja Praw Człowieka oraz Amnesty International.

     Jest to doskonały przykład, jak przesadne dbanie o pozory zaostrza spory i podziały społeczne. Jedni mówią, że takie pokolorowanie aureoli jest profanacją, inni natomiast, że nadawanie malowidłom, rzeźbom i innym przedmiotom przymiotów boskich jest pogaństwem w czystej postaci. Wykazują, że według zapisów Pisma Świętego tęcza jest tradycyjnym symbolem przymierza Boga z człowiekiem. Przypominają, że na słynnym obrazie „Sąd Ostateczny” Memlinga, wiszącym w Gdańskiej Bazylice Mariackiej, postać Chrystusa siedzi na ogromnej tęczy, itd.

     Kto by przypuszczał, że nawet taka sprawa może być przyczyną głębokiego podziału wśród Polek i Polaków. Niedaleko mojego miasta jest miejsce objawienia Maryi. Raz w roku jest tam odpust, w którym uczestniczą tysiące pielgrzymów z całej Polski. Na straganach, również tych oficjalnych, sprzedawane są dewocjonalia a  między innymi potworki z plastiku, jak choćby butelki na wodę ze źródełka, odpowiednio ukształtowane i pomalowane wszelkimi kolorami tęczy, w których trzeba odkręcić głowę postaci świętej, żeby tej wody nabrać.


7 maja. Trwają egzaminy maturalne. Podano właśnie, że wczoraj i dzisiaj aż 663 szkoły otrzymały maile z informacją o podłożonej bombie. W każdym niemal przypadku wiązało się to z przeszukiwaniem pomieszczeń a więc opóźnieniem egzaminu. Podobno już 2 maja policja wiedziała o planach zakłócania matur. Co z tą wiedza zrobiła? Co robią w tej sprawie służby specjalne? Czy ludzie Brudzińskiego nie powinni zajmować się przede wszystkim tym problemem a nie sprawą Matki Bożej Tęczowej? Podobno mamy już cyber-wojsko i e-państwo. Po co je mamy?


8 maja. Kolejną grupą, która rozpoczyna protest płacowy, są fizjoterapeuci. Zarabiają „na rękę” (doświadczeni, z 10-letnim stażem) poniżej 2 000 złotych i w związku z tym muszą pracować na kilka etatów oraz zatrudniać się prywatnie. Fizjoterapeutów zarejestrowanych, z uprawnieniami do wykonywania zawodu, jest w Polsce około 60 tysięcy. Z tej liczby znaczna część (połowa) pracuje poza swoim zawodem, z uwagi na niskie płace właśnie. Wczoraj oddawali masowo krew, żeby dostać dzień wolny, od dzisiaj mają zamiar zaostrzać protest, z głodówkami i zwolnieniami L-4 włącznie.
     Myślę, że od dzisiaj TVPis rozpocznie na nich masową nagonkę, podobnie jak było z innymi, protestującymi grupami zawodowymi.
 

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #1 prezes pan
10 maja 2019, 09:46
Cytat:
Błyskotliwości przemówienia Tuska nie da się w żaden sposób porównań do bełkotu i pozoranctwa Dudy.
Zwłaszcza, te anatomiczne porównania. Jak polska sercem Europy to Węgry dupą.
Zaiste, błyskotliwość godna Palikota.

No i te cudowne myśli:
- Polska nie może być tego, kto wygrał wybory. Po wyborach nadal będziemy żyli razem, obok siebie;
Pamiętamy słynne "mocherowe berety", "wyginiecie jak dinozaury", "dorżniemy watahy"
- Polityka jest konkurowaniem, nie może być natomiast walką na śmierć i życie;
Od razu przypomniało mi się: -Panowie policzmy głosy
Może pan Schetyna też coś by miał do powiedzenie o tym konkurowaniu?
- Problemy możemy rozwiązywać jedynie wspólnie a nie bezwzględnie się zwalczając;
Kto jeszcze pamięta o trzech tenorach?
- Szkolnictwo to szczepienie młodych ludzi przeciwko narzucaniu jednolitości myślenia i schematyzmu. Ma uczyć konieczności wyrażania wątpliwości wobec utartych schematów i metod dochodzenia do prawdy;
Po ośmiu latach rządów Tuska jedynie co nauczyciele potrafią, to przebierać się za krowy i muczeć.
- Pierwsza Solidarność pokazała światu, że można dokonać rewolucji bez rozlewu krwi, że można dokonać wielkich rzeczy bez stosowania przemocy;
Pokazała jak nie przejąć władzy, a udawać, że była rewolucja.
Cytat:
- Kwintesencją Zachodu jest to, że ludzie się szanują i lubią, że uśmiechają się do siebie;
Wszyscy uśmiechają się i są mili, zamknięci w klatkach i na wybiegach. Nawet cukierki rozdają.


Kwintesencja, kwintesencji.

Jak w praktyce wygląda na zachodzie ta „kwintesencja”?
Może jeszcze parę zdjęć.

Simon zaraz powie, że to słowniki mylą się w definicjach słowa „kwintesencja”.
Cytat:
- Smog zabija w Polsce około 50 tysięcy ludzi rocznie. W wielu miastach każde wyprowadzenie wnuka na spacer jest podobne w skutkach do wypalenia przez niego paczki papierosów;
Warto zapoznać się z wyrokiem TSUE, który podsumował sukcesy Tuska (2007-2015) w zakresie czystego powietrza. W lutym 2018 r. Trybunał Sprawiedliwości UE orzekł, że w czasach rządów PO Polska łamała prawo UE, dopuszczając do nadmiernych, wieloletnich przekroczeń stężeń pyłu PM10 zawieszonego w powietrzu.
Oczywiście Donald Tusk, znany jest powszechnie z niespotykanej u innych nacji prawdomówności.
Jest takim erudytą, jak Ryszard Petru ekonomistą.

Jak w ogóle śmiesz porównywać Tuska do Kaczyńskiego czy pana Prezydenta Dudy.
Przecież ich obrażasz, jak jakiś kmiot ze wsi niedouczony.
Głosując na Tuska będziesz działał na szkodę kraju i wszystkich Polaków.
Czy zdajesz sobie z tego sprawę?

Bo ciul będzie startował w wyborach prezydenckich. To oczywiste.
Ilu debili na niego zagłosuje? Taurus na pewno.
Zacytuj
 
 
Taurus
#2 Taurus
10 maja 2019, 09:59
Cytat:
Jak w ogóle śmiesz porównywać Tuska do Kaczyńskiego czy pana Prezydenta Dudy. Przecież ich obrażasz, jak jakiś kmiot ze wsi niedouczony. Głosując na Tuska będziesz działał na szkodę kraju i wszystkich Polaków. Czy zdajesz sobie z tego sprawę?
Nigdy bym nie śmiał tego robić. Tu nie ma żadnych możliwości porównań. Intelektualna przepaść po prostu. Czy zdaję sobie sprawę z tego, że głosując na Tuska będę działał w dobrze pojętym interesie Polski i wszystkich Polaków? - Tak, zdaję sobie z tego sprawę.
Zacytuj
 
 
Taurus
#3 Taurus
10 maja 2019, 10:07
To znowu ja, bo o czymś zapomniałem:

Donald Tusk: Polska nie jest chorym człowiekiem Europy
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #4 prezes pan
10 maja 2019, 13:08
Cytat:
Czy zdaję sobie sprawę z tego, że głosując na Tuska będę działał w dobrze pojętym interesie Polski i wszystkich Polaków? - Tak, zdaję sobie z tego sprawę.
Ty nie jesteś poważnym człowiekiem.

Niczego nie dokonał. Niczego nie stworzył, niczym nie zarządzał, poza partyjnymi gierkami.
Miał jeden atut. Lojalność wobec Niemiec.
Przez okres swego premierowania nie wystąpił stanowczo przeciw niemieckim przedsięwzięciom, które były ewidentnie szkodliwe dla Polski, jak choćby Nord Stream czy polityka energetyczna i klimatyczna forsowana w EU przez Niemcy.
Tusk nie tylko był i jest użyteczny dla Berlina ale i dla Moskwy.
Zrezygnował ze wspólnego polsko-rosyjskiego śledztwa w sprawie katastrofy z 10 kwietnia.
Kryzys ekonomiczny, który pojawił się w 2008 r. wywołany przez zagraniczne banki, dotknął nasz kraj w większym stopniu niż świat zachodni, choć początkowo wydawało się, że będzie odwrotnie. W rezultacie Polacy stracili ok. 30 proc. swoich dochodów, bo nasz biedny kraj pokrył długi bogatych. Nie musiało tak być, to wina polityki rządu Tuska, która doprowadziła do naszego zubożenia i zaciskania pasa przy jednoczesnym zadłużaniu się na wydatki zupełnie niepotrzebne, jak np. miliardy wkładane do funduszu ratowania grupy euro, w której nie jesteśmy. Ta solidarność Tuska z bogatymi krajami doprowadziła też do tego, że zaraz po wygranych przez Platformę Obywatelską wyborach w 2011 r. ogłosił wydłużenie wieku emerytalnego.
Czy to było działanie w interesie Polski?
O czym my z resztą mówimy. Człowiek, który dla kariery zrezygnował z funkcji premiera dla intratnej posady. To świadczy o jego trosce? On się troszczy tylko o siebie.

Nie znam sytuacji, żeby Tusk choć raz zadziałał w interesie Polski i wszystkich Polaków.
Może coś przeoczyłem, ale podaj proszę choć jeden mały przykład.
Zacytuj
 
 
Taurus
#5 Taurus
10 maja 2019, 16:27
Cytat:
Nie znam sytuacji, żeby Tusk choć raz zadziałał w interesie Polski i wszystkich Polaków. Może coś przeoczyłem, ale podaj proszę choć jeden mały przykład.
Nie podam żadnego i nie będę prostował twoich chorych zarzutów, bo nie będę się kopał z koniem. To nie moja konkurencja.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #6 prezes pan
10 maja 2019, 17:26 Zacytuj
 
 
Taurus
#7 Taurus
10 maja 2019, 17:27
W Szkole Podstawowej w Wawrze piętnastolatek zadźgał nożem swojego rówieśnika na przerwie między lekcjami. Pan Zbyszek oświadczył przed chwilą, że jest tym zasmucony a nawet zmrożony. Zapowiada śledztwo, które wyjaśni, jak ów nastolatek dostał się do szkoły z nożem. Pan Prokurator Generalny jest tak oderwany od prozy życia, że nie wie, iż dostał się on tam normalnie, drzwiami wejściowymi, co wiedzą wszyscy, normalni ludzie i że ten nóż wnosił tam - być może -codziennie, od dawna, bo to jest akurat modne. Pan Zbyszek udaje, że nie wie, z czego to zabójstwo wynika, tak, jak w przypadku prezydenta Adamowicza:
- że bezkarni narodowcy wieszają ludzi na szubienicach (póki co symbolicznie);
- że kulsony odważnie pacyfikują bezbronne kobiety;
- że „Wiadomości” TVPis codziennie zrównują ludzi o innych poglądach z faszystami i zbrodniarzami;
- że pochwalana jest homofobia i nagonka na mniejszości seksualne czy etniczne;
- że sam, kierując prokuraturą, robi z ofiar przestępców;
- że kryje pedofili a przynajmniej ich nie zwalcza;
- że szef MSW ściga kobietę, która domalowała kolory tęczy na obrazku a nie ściga przestępców;
- że jest podwładnym prezesa, który codziennie sieje nienawiść i dzieli społeczeństwo – gorszy sort, komuniści i złodzieje, kanalie, zomowcy, szubrawcy, animalni, roznoszący robactwo i choroby, ……….;
- że ……………….. itd., itp., itd., itp.

Pan Zbyszek udaje, że przed chwilą wylądował z kosmosu i nic nie wie, również – niestety – z zakresu, za który odpowiada. „Biedny” pan Zbyszek, minister i prokurator generalny naszego państwa.
Zacytuj
 
 
Simon
#8 Simon
12 maja 2019, 00:26 Zacytuj
 
 
Simon
#9 Simon
12 maja 2019, 19:19
@Troll

„Zwłaszcza, te anatomiczne porównania.”

Przecinek po „zwłaszcza”, to jakieś curiosum.

„Jak polska sercem Europy to Węgry dupą.”

„Polska” piszemy z wielkiej litery.

Pamiętamy słynne "mocherowe berety"

Nie pamiętamy. Bo moherowe, względnie mohairowe. Ortograf.

„Może pan Schetyna też coś by miał do powiedzenie o tym konkurowaniu?”

Coś do „powiedzenia”, a nie do „powiedzenie”.

„Po ośmiu latach rządów Tuska jedynie co nauczyciele potrafią, to przebierać się za krowy i muczeć.”

Po „co” przecinek.

"Kwintesencja, kwintesencji."

A tu akurat po cholerę przecinek?

„Tusk nie tylko był i jest użyteczny dla Berlina ale i dla Moskwy.”

Przecinek przed ale. Skoro musi być przed „lecz”, to tym bardziej przed „ale”.

„Jak w ogóle śmiesz porównywać Tuska do Kaczyńskiego czy pana Prezydenta Dudy.”

To jest pytanie. Gdzie pytajnik na końcu?

„Kryzys ekonomiczny, który pojawił się w 2008 r. wywołany przez zagraniczne banki, dotknął nasz kraj w większym stopniu niż świat zachodni,”

Po „2008” przecinek.

„Puste Obietnice.”

„Obietnice” małą literą.

I wisienka na torcie:

„Każdy robi błędy, tylko ty nie umiesz się do nich przyznać.
Doceń choć to, że się czegoś nauczyłeś.
Zachowanie typowe dla polityków [pislamu]*
Kłamać,kłamać, dobrze kluczyć i nie dać się złapać. Stadium odpowiedzialności na niskim poziomie. Brak odwagi, by przyjąć prawdę i umieć pogodzić się z kosztami niezbędnymi do poniesienia.
Żenada.”


I to jeszcze nic. Bo w dodatku treść do dupy - w przeciwieństwie do mojej;)


*To moje;)
Smacznego
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #10 prezes pan
13 maja 2019, 10:02
Cytat:
Zwłaszcza, te anatomiczne porównania.
Tu nie ma błędu.

Cytat:
„Polska” piszemy z wielkiej litery.
Nie zawsze.

Cytat:
Po „co” przecinek.
W sytuacji, gdy „co” w zdaniu będzie pełnić funkcję partykuły wzmacniającej, to nie oddziela się tego wyrazu od pozostałych wyrazów znajdujących się w zdaniu:

Cytat:
"Kwintesencja, kwintesencji."
A tu akurat po cholerę przecinek?
A dlaczego nie?

Cytat:
„Jak w ogóle śmiesz porównywać Tuska do Kaczyńskiego czy pana Prezydenta Dudy.”
Znaku zapytania nie stawiamy, gdy zdaniem pytającym jest zdanie podrzędne (jest to tzw. pytanie zależne). Również w tym wypadku jest obojętne, czy zdanie podrzędne występuje po zdaniu nadrzędnym, czy odwrotnie, np.
Jak to naprawdę było, nikt dokładnie nie wiedział.

Cytat:
Kryzys ekonomiczny, który pojawił się w 2008 r. wywołany przez zagraniczne banki, dotknął nasz kraj w większym stopniu niż świat zachodni.
Cytat:
Po „2008” przecinek.
Chyba w twojej ograniczonej wyobraźni.

Cytat:
Puste Obietnice.”
„Obietnice” małą literą.
Aluzja do nazwy partii.
Bywają szczególne okoliczności, kiedy możemy w celach grzecznościowych, emocjonalnych czy artystycznych użyć dużej litery.

Cytat:
*To moje;)
Smacznego
Nie ma do czego.

PS
Widać, że zabolało moje sprawdzanie.
Powiem ci, że zajęło mi to 5 min. Gdybym chciał analizować twoje wypociny dłużej, niejedno by się znalazło. W przeciwieństwie do ciebie, nie wstydzę się błędów. Piszę, jak umiem.
Skoro twoją uwagę moje wypociny zajmują, cieszy mnie to.
Do błędów przyznaję się z pokorą i powtórzę jeszcze raz:
Mądrym słuchać nie zawadzi, kiedy głupi dobrze radzi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #11 prezes pan
13 maja 2019, 10:10
Cytat:
jbzdy.pl/obr/999330/szparagi
Niezłe!
Tylko o tych nauczycielach na koniec, bez sensu.
Widział kto nauczyciela zbierającego szparagi?
Mimo, że mają wakacje w sezonie.
Gdzie ty tam nauczycieli widzisz?
www.youtube.com/.../
A to było jeszcze przed dostaniem podwyżek, bo PO rządziło. :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #12 prezes pan
13 maja 2019, 10:57
Dziś największe lewackie portale w Polsce żyją premierą filmu Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu". Dokument ukazuje księży, którzy dopuścili się haniebnych czynów pedofilskich.
Obejrzałem 20 min. filmu, dalej już skrótowo przeleciałem, bo tego nie dało się dłużej oglądać.
Sekielski z premedytacją wywołuje emocje wzbudzając po prostu nienawiść i pogardę nie do pojedynczego księdza, który dopuścił się tych czynów, ale do kleru w ogóle.
Nie tylko chce zohydzić księży, ale chrześcijaństwo w Polsce.Taki cel ma pokazywanie co parę minut krzyży i kościołów z lotu ptaka. A wszystko to przeplatane rozmowami z ofiarami księży pedofilów.
Wszystko to ładnie zgrane z przedmówcą Tuska porównującym katolików do świń i bezczeszczeniem obrazu Matki Boskiej tuż przed wyborami do PE.

Pisał Lenin do Maksyma Gorkiego:
Wszelka idea o jakimkolwiek Bogu, owszem wszelkie kokietowanie z taką myślą, jest niewypowiedzianą pospolitością, jest najpodlejszą zarazą”.
W grudniu 1931 roku komuniści rosyjscy dynamitem wysadzili w powietrze najwspanialszą cerkiew Rosji, katedrę Zbawiciela w Moskwie. Czyn ten miał być dowodem triumfu bezbożnictwa w kraju sowieckim.
Kontrolowany przez partię bolszewicką tzw. Związek Wojujących Bezbożników proklamował nawet w 1932 roku „plan pięcioletniej walki z religią”, w wyniku którego, jak postulowano do 1 maja 1937 roku „ Imię Boga powinno zostać zapomniane na całym terytorium ZSRR”.
Stalin w 1939 r. oświadczył:
"Uważamy każdą religię za naszego największego wroga. Walka z religią musi być prowadzona w niezmniejszonych rozmiarach. Nie może być mowy o tolerancji dla religii, ponieważ jej cele są zdecydowanie sprzeczne z naszymi celami. Kto jest bezbożnym jest prawdziwym rewolucjonistą i komunistą"

Trzeba zwrócić uwagę na nikczemnie działania, którymi posługuje się Tusk, który wyznaje lewacką ideologię i wysługuje się współczesnym komunistom z UE
Czyż nie powiedział Pan Jezus: „Uderz w pasterza, a rozproszą się owce trzody?”.
Wrogowie Jezusa uderzają właśnie w duchowieństwo, w pasterzy owczarni Chrystusowej. Wiedzą bowiem, że gdy zabraknie pasterzy-wodzów, łatwiej sterroryzują owce trzody.
Zacytuj
 
 
Taurus
#13 Taurus
13 maja 2019, 13:22
Cytat:
Sekielski z premedytacją wywołuje emocje wzbudzając po prostu nienawiść i pogardę nie do pojedynczego księdza, który dopuścił się tych czynów, ale do kleru w ogóle. Nie tylko chce zohydzić księży, ale chrześcijaństwo w Polsce.Taki cel ma pokazywanie co parę minut krzyży i kościołów z lotu ptaka. A wszystko to przeplatane rozmowami z ofiarami księży pedofilów. Wszystko to ładnie zgrane z przedmówcą Tuska porównującym katolików do świń i bezczeszczeniem obrazu Matki Boskiej tuż przed wyborami do PE.
Sekielscy nie są w stanie zohydzić chrześcijaństwa w Polsce i pewnie nie mieli takiego zamiaru. Swoim filmem starają się je raczej uzdrowić, obudzić z letargu, wstrząsnąć sumieniami wierzących, wyplenić tą zarazę z ich szeregów. Pedofilia jest straszną chorobą, potrafi czynić niewyobrażalne spustoszenia i kaleczyć ludzi młodych na całe życie. Jest zaprzeczeniem Ewangelii Chrystusa i jego nauk. Nie da się jej wyeliminować, ani skutecznie wyleczyć. Można jedynie zastraszyć tych przestępców w takim stopniu, żeby bali się swój proceder uskuteczniać. Nie wolno stosować wobec pedofilów żadnej taryfy ulgowej, te zbrodnie nie powinny ulegać przedawnieniu.
Piszę to jako wierzący a nie tylko ochrzczony katolik, jako członek Kościoła, zobowiązany moją wiarą do aktów miłosierdzia ale również jako człowiek przekonany o słuszności nauki Jezusa zawartej w powiedzeniu: "Jeżeli ktokolwiek z was skrzywdzi jednego z tych najsłabszych, to lepiej by było dla niego, gdyby uwiązano mu kamień młyński u szyi i rzucono na głębię" - cytuję pewnie nieprecyzyjnie, bo z pamięci.
Każdy pedofil, niezależnie od zawodu który wykonuje musi wiedzieć, że za swoją zbrodnię zostanie ukarany, prędzej czy później i że kara ta będzie dotkliwa.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #14 prezes pan
13 maja 2019, 14:08
Cytat:
Każdy pedofil, niezależnie od zawodu który wykonuje musi wiedzieć, że za swoją zbrodnię zostanie ukarany, prędzej czy później i że kara ta będzie dotkliwa.
Pełna zgoda. Tylko jakoś Polańskim, Sekielski zająć się nie chciał. A mógł to zrobić dużo wcześniej.
Może szybciej wstrząsnąłby sumieniami.
Zacytuj
 
 
Taurus
#15 Taurus
13 maja 2019, 14:34
Cytat:
Pełna zgoda. Tylko jakoś Polańskim, Sekielski zająć się nie chciał. A mógł to zrobić dużo wcześniej.
Skąd wiesz, że nie chciał? Poza tym to sprawa sprzed mniej więcej 40 lat, ofiara Polańskiego wiele razy się na ten temat wypowiadała, sprawcy zajścia publicznie wybaczyła a swoje życie ułożyła po swojemu i jest z niego zadowolona.

Postawiłbym za to inne pytanie, wracając do twojego wpisu, oznaczonego numerem 12 - dlaczego próbujesz z tematu moralnego i kryminalnego robić, po swojemu (a więc prymitywnie), temat polityczny, przywołując na pomoc Lenina, Stalina i - jakżeby inaczej - Tuska?

Sekielscy na swój film musieli długo zbierać pieniądze społeczne, bo jakoś nie było chętnych do sfinansowania tematu, bardzo nośnego i potrzebnego, jak teraz widać. Czytam, że chcą kręcić również inne, bardzo ważne tematy, na przykład o aferze w SKOK-ach. Udokumentowanie ważnych spraw, o których dużo się mówi, dla których powołuje się Komisje sejmowe i z czego w sumie nic nie wynika, jest cenne. Twórca dokumentu filmowego ryzykuje sprawami sądowymi i wysokimi karami, jeżeli nakręci nieprawdę, stąd przewaga takiego dokumentu nad politycznymi swarami.
Zacytuj
 
 
Simon
#16 Simon
13 maja 2019, 21:27
@fb

Co, zabolało, że znalazłem tyle błędów w tak krótkiej wypowiedzi?
A zajęło mi to w sumie ze 3 min.
Za moich czasów maturę z J.polskiego oblałbyś w cuglach. Nie wiem jak dzisiaj. Może byś zdał. Dzisiaj, nawet studia kończą większe tumany.

W sumie każdy robi błędy, tylko ty nie umiesz się do nich przyznać. Podziękuj i doceń choć to, że się czegoś nauczyłeś.

Ale nie, zamiast docenić, to odszczekuje.
Zachowanie typowe dla polityków rządowych.
Kłamać,kłamać, dobrze kluczyć i nie dać się złapać. Stadium odpowiedzialności na niskim poziomie. Brak odwagi, by przyjąć prawdę i umieć pogodzić się z kosztami niezbędnymi do poniesienia.
Żenada.

I co?
Nie obrażaj pan, tylko przeproś.
Człowiek chce pomóc, a ten się odszczekuje, jak wściekły pies.

A teraz uwaga, uwaga! Jeśli doczytałeś do tego miejsca, to gratuluję uzyskanej wiedzy oraz sądzę, że teraz będzie lepiej.


PS: twoje wyjaśnienia błędów są nawet bardziej kuriozalne, niż same błędy.
Tak – tak właśnie smakujesz trollu. Zaciągaj się własnym odeur :)
Zacytuj
 
 
Simon
#17 Simon
13 maja 2019, 21:30
"Dziś największe lewackie portale w Polsce żyją premierą filmu Sekielskiego pt. "Tylko nie mów nikomu".

Zajrzałem na liczbę odsłon na Youtube.

Liczba lewaków w Polsce w trzy dni, to już prawie dziewięć milionów.

Fiu, fiu, rozwojowy ruch:)
Zacytuj
 
 
Simon
#18 Simon
13 maja 2019, 21:32
Pomyśleć, że dopóki im Jarosławna nie sprała mózgów, większość nie wiedziała nawet o istnieniu słowa "lewak".

Czysty Orwell i nowomowa...

I to u wyznawców... lewicowej partii. Paradne.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #19 prezes pan
14 maja 2019, 07:07
Cytat:
Liczba lewaków w Polsce w trzy dni, to już prawie dziewięć milionów.
Cytat:
Pomyśleć, że dopóki im Jarosławna nie sprała mózgów, większość nie wiedziała nawet o istnieniu słowa "lewak".
Cytat:
I to u wyznawców... lewicowej partii. Paradne.
Paradne są twoje wnioski. Piękny teatr, niestety repertuar marny.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #20 prezes pan
14 maja 2019, 07:12
Cytat:
Sekielscy na swój film musieli długo zbierać pieniądze społeczne, bo jakoś nie było chętnych do sfinansowania tematu, bardzo nośnego i potrzebnego, jak teraz widać.
Najwięcej dał George Soros i Fundacja Otwarty Dialog.
Zacytuj
 
 
Taurus
#21 Taurus
14 maja 2019, 07:31
Cytat:
Pisał Lenin do Maksyma Gorkiego: „Wszelka idea o jakimkolwiek Bogu, owszem wszelkie kokietowanie z taką myślą, jest niewypowiedzianą pospolitością, jest najpodlejszą zarazą”. W grudniu 1931 roku komuniści rosyjscy dynamitem wysadzili w powietrze najwspanialszą cerkiew Rosji, katedrę Zbawiciela w Moskwie. Czyn ten miał być dowodem triumfu bezbożnictwa w kraju sowieckim. Kontrolowany przez partię bolszewicką tzw. Związek Wojujących Bezbożników proklamował nawet w 1932 roku „plan pięcioletniej walki z religią”, w wyniku którego, jak postulowano do 1 maja 1937 roku „ Imię Boga powinno zostać zapomniane na całym terytorium ZSRR”. Stalin w 1939 r. oświadczył:
Cytat:
Trzeba zwrócić uwagę na nikczemnie działania, którymi posługuje się Tusk, który wyznaje lewacką ideologię i wysługuje się współczesnym komunistom z UE
Cytat:
Najwięcej dał George Soros i Fundacja Otwarty Dialog.
Wszystko się zgadza - Lenin, Stalin, Tusk, Soros, ... Brakuje Hitlera, Mao Tse Tunga, Kim Ir Sena, Castro i paru jeszcze swołoczy. Twój móżdżek jest wyraźnie ukierunkowany w tą stronę, brakuje mu jednak pojemności.
Nawet nie wiesz, jak to jest symptomatyczne, jak bardzo świadczy o schyłku ery Kaczora i jego akolitów.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #22 prezes pan
14 maja 2019, 08:07
Cytat:
Nawet nie wiesz, jak to jest symptomatyczne, jak bardzo świadczy o schyłku ery Kaczora i jego akolitów.
Możesz mieć rację, tylko nie wiem, czy będziesz z tego zadowolony w dłuższej perspektywie.
Wróci era Tuska a wraz z nią nowe porządki w Europie i nalot Islamu.
I pomyśleć, że gdyby w Polsce głównym wyznaniem był Islam, Sekielscy swoim filmem trafili by kulą w płot.
Pedofilia w Islamie, jest i będzie tolerowana, akceptowana i kultywowana przez muzułmańskie społeczeństwa.
Otóż prorok Mahomet poślubił Aiszę, gdy ta miała 6 lat, a 3 lata później zaczął uprawiać z nią seks.
Mahomet jest osobą, która uważana jest za główny wzór do naśladowania dla każdego muzułmanina. Dodając fakt, że w islamie prawo szariatu stawiane jest wyżej, niż prawo karne – efekty są przerażające. Przeciętny Muzułmanin ma więc świetne alibi do seksu z dziećmi – wystarczy, że powie, iż naśladował Proroka, a lewackie sądy będą robiły wszystko, aby przypadkiem go nie ukarać.
Polecam ciekawy temat;
monitorpostepu.pl/.../

PS
Gdyby ktoś nie wiedział – ponad 90% tzw. „uchodźców”, którzy obecnie szturmują granice Europy – to muzułmanie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #23 prezes pan
14 maja 2019, 08:26
Według najnowszych sondaży zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego w Wielkiej Brytanii jest Partia Brexit. Ugrupowanie, które zostało założone przez antyunijnego polityka Nigela Farage’a, ma większe poparcie niż rządząca Partia Konserwatywna oraz największa siła opozycyjna w brytyjskim parlamencie, którą jest Partia Pracy.
Jak wskazuje badanie przeprowadzone w dniach 8–10 maja przez YouGov na zlecenie tygodnika „The Observer”, w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Partię Brexit chciałoby oddać swój głos aż 34 proc. wyborców.
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #24 Taurus
14 maja 2019, 08:57
Nie cichnie oburzenie dotyczące pedofilii w Kościele wywołane filmem „Tylko nie mów nikomu”. Wyświetlono go w ciągu 3 dni niemal 11 milionów razy. Coś się stało (!) Coś pękło (!) Ten film pokazuje dwa kościoły – duchownych, czy raczej Episkopatu i świeckich członków Kościoła. Pokazuje, że w Kościele są dwie grupy, które obowiązują różne prawa – cywilne dla osób świeckich i cywilne oraz kościelne (z naciskiem na te drugie) dla duchownych. Według tych drugich każdy atak na księdza jest traktowany niemal jak atak na samego Boga. Obowiązuje przy tym zasada obrony korporacyjnej.
Jaki jest obecnie poziom zaufania do polskich biskupów ad gremium, czyli Episkopatu? Na ile ta grupa uznawana jest za uczciwą, zdolną do prowadzenia Kościoła w dobrym kierunku, w kierunku wyznaczanym przez Franciszka? Została otwarta puszka Pandory. Chodzi już nie tylko o postawy członków Kościoła ale i o postrzeganie go przez osoby będące poza tą instytucją.
Ten film jest reakcją na krzywdę dzieci wyrządzoną przez osoby w koloratkach, czyli ze strony najmniej spodziewanej. Biskupom brakuje odwagi do dokonania koniecznej, publicznej spowiedzi. Brakuje im nawet odwagi do powiedzenia osobnikom typu Głódź, że ich czas się skończył. Jeśli tego nie zrobią, to spełni się przepowiednia księdza Prusaka – „Sąd nad wilkami w koloratkach nadchodzi”
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #25 Taurus
14 maja 2019, 09:00
Cytat:
Jak wskazuje badanie przeprowadzone w dniach 8–10 maja przez YouGov na zlecenie tygodnika „The Observer”, w wyborach do Parlamentu Europejskiego na Partię Brexit chciałoby oddać swój głos aż 34 proc. wyborców.
Czyli tyle, ile w Polsce chce głosować na PiS, pewnie w większości wyborców na podobnym poziomie intelektualnym.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #26 prezes pan
14 maja 2019, 10:04
Cytat:
spełni się przepowiednia księdza Prusaka – „Sąd nad wilkami w koloratkach nadchodzi”
A dokona tego ten gość:


PS
Po cholerę brał ślub kościelny po 27 latach pożycia małżeńskiego?
Zacytuj
 
 
Taurus
#27 Taurus
14 maja 2019, 10:36
Cytat:
PS Po cholerę brał ślub kościelny po 27 latach pożycia małżeńskiego?
To jego i jego żony sprawa, tylko ich, nikogo więcej.

Co do "Sąd nad wilkami w koloratkach nadchodzi" to jest kwestia obrony Kościoła i Chrystusowej Ewangelii przed fałszywymi prorokami, myślącymi głównie o dobrach doczesnych i władzy nad innymi a nie o służeniu innym i dawaniu własnego, pozytywnego przykładu. To sąd nad tymi, którzy nie widzą nic złego w działalności pewnego biznesmena z Torunia, który ze składek wiernych, dotacji rządowych i pieniędzy ukradzionych (składki na ratowanie stoczni choćby) stworzył własne, finansowe imperium, z którego uprawia politykę nie mającą nic wspólnego z religią.

Donald Tusk, po zostaniu Prezydentem RP, nie musi zaś niczego szczególnego "dokonywać". Musi natomiast działać w kierunku przywrócenia równowagi w państwie, w każdym zakresie - politycznym, prawnym, w stosunkach państwo - kościół, stosunków społecznych, w wymiarze gospodarczym, .....
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #28 prezes pan
14 maja 2019, 11:12
Cytat:
To jego i jego żony sprawa, tylko ich, nikogo więcej.
Dobrze wiesz czemu to zrobił. Wtedy pokazywanie miłości do kościoła podciągała notowania.
Dzisiaj jest odwrotnie atak na kościół dodaje głosów.
Cytat:
Musi natomiast działać w kierunku przywrócenia równowagi w państwie, w każdym zakresie - politycznym, prawnym, w stosunkach państwo - kościół, stosunków społecznych, w wymiarze gospodarczym, .....
Donald Tusk nic nie przywróci. Jest to szkodnik, który zmienia barwy i udaje kogoś innego co jakiś czas. Teraz zapewne też będzie chciał zmienić barwy, z tych europejskich na kolejne, dla własnych korzyści. Nigdy nie służył Polsce, zawsze służył swojemu portfelowi.
Mam nadzieję, że jego działalność będzie oceniona i że będzie oskarżony. Jest wiele kwestii bardzo poważnych, którym polska prokuratura powinna się przyjrzeć i postawić zarzuty.
Zacytuj
 
 
Taurus
#29 Taurus
14 maja 2019, 13:51
Cytat:
Dobrze wiesz czemu to zrobił. Wtedy pokazywanie miłości do kościoła podciągała ścienotowanście ia.
Pokaż mi polityka i partię, która nie dba o notowania. Może prezes Kaczor albo PiS ??????????????

Cytat:
Jest wiele kwestii bardzo poważnych, którym polska prokuratura powinna się przyjrzeć i postawić zarzuty.
Jest rzeczywiście "wiele kwestii bardzo poważnych, którym polska prokuratura powinna się przyjrzeć i postawić zarzuty". Polska, niezależna prokuratura a nie pisowska, podległa Ziobrze.
Zacytuj
 
 
Simon
-1 [1] #30 Simon
15 maja 2019, 05:54
"A dokona tego ten gość:"

No, on przynajmniej ma żonę i dzieci. W dodatku pierwszą.

O, jakże nie "prawicowo" :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
#31 prezes pan
15 maja 2019, 12:31
Cytat:
No, on przynajmniej ma żonę i dzieci. W dodatku pierwszą.
Żonę zdradza, a dzieci sprowadza na manowce.
tvn24.pl/.../...

Kawaler budzi większe zaufanie.
Zacytuj
 
 
Simon
#32 Simon
16 maja 2019, 04:46
No, szczególnie jeden taki kawaler z kotem to budzi takie zaufanie, że się przed wyborami chowa i wystawia jakieś Szydła i Morawieckie, żeby się suweren nie zbiesił.

Zastanawiałeś się czemu konsekwentnie odmawia rozmowy z Tuskiem i w ogóle rzadko się w tv pojawia, a jak już, to w śniadaniowej i o schabowym pitoli?
Bo w KAZDEJ konfrontacji poległ.

Takie ci wzbudza zaufanie:D
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać