Polub NaszePanstwo.pl na   

Towarzysz Isiewicz cz, VIII




(Ale padajcie, Prezes nadchodzi:
Dumni są starsi, a prężni młodzi.)

Kiedy pojawia się On na scenie,
Omdleją damy, prężą panowie.
Jemu zawdzięczą stołki i mienie.
Znać – nieprzeciętny wszedł oto człowiek.

Pierwszy Sekretarz – widać od razu:
Niewielka postać lecz wzrok stalowy.
Dumna być może partyjna baza
Z takiej genialnej swej nadbudowy.

Butki zużyte, płaszczyk przyciasny,
Przy domku mały ma Instytucik;
Domek malutki i ledwo własny,
Kotek na przyzbie cichutko mruczy.

Cicho zamiauczy na panów z Gromu,
Co mają oko na Skarb Narodu.
Chwała to Bogu, bronić jest komu –
Z partyjnej kasy ździebko dochodów…

Jest już Sekretarz w ludzkiej pamięci,
Co papierosy na czworo dzielił.
Tak to już mają partyjni święci –
Piękną tradycją Wódz onieśmielił.

Na co mu konta, dobra doczesne;
Na co frykasy, na co specjały?
Ma przecież dobra inne bezkresne:
Ma przecież (w sercu) kraj piękny cały!

Na straży kraju, niczym dwie wieże,
Są sprawiedliwość i praworządność;
Człowiek z kryształu uczciwie strzeże,
By praworządność była porządną.

Tak zatroskany, gdy kraj w potrzebie:
Kopertę bierze, aby naprawiać.
I oczywiście, że nie dla siebie,
Tylko dla księdza. By razem zbawiać.

O! Nie poznają Niemce, Angliki,
A i Austriaka nie pozna serce
Państwa, co takie oto wyniki
Ma w patriotycznej deweloperce.

Cichną oklaski, będzie przemowa,
Bo podstawili Wodzu drabinkę.
Gdzieniegdzie sykną. Partia gotowa
Ideologią krzepić się krzynkę.

Jak urzeczeni będą słuchali
Wojennej mowy, w bębny walenia;
Bo, komu trzeba, Prezes dowali,
A i pożali się bez proszenia.

Wszystkim zebranym już serce rośnie,
Dumnie Isiewicz unosi głowę.
Niemal zakrzykną głośno, radośnie:
„Wiwat dla naszej Polski Ludowej!”

Nikogo więcej nie znajdziecie,
Co tyle razy w dzień dochodzi.
Do prawdy najprawdziwszej w świecie –
Nie podołają temu i młodzi!

Bo rąbie Prezes prawdę w oczy,
Bo pełno prawdy ma na stanie,
Bo prawdą każde słowo broczy,
Bo prawdy ma, jak wody w kranie.

O tym, że inni szatani czynni,
I atakuje wróg animalny.
Gorszego sortu zdrajcy są winni,
Że układ gnębi państwo feralny.

Że ktoś Ojczyznę świętą sprzedaje,
Że jest ukryta tego przyczyna:
Mordę zdradziecką wrogom oddaje,
Ten, co wiadomo – że jego wina.

Jak przeraźliwie podli i mali
Są przeciwnicy Piękna i Dobra!
Że tam, gdzie stało ZOMO, zostali –
Dlatego nie w smak im Partii program.

I kiedy spojrzy się na te szuje,
Co to udają tylko Polaków,
Jak Targowicę ich front szykuje –
Nie sposób nie czuć do nich absmaku.

Oni sprowadzić śniadych by chcieli,
Którzy kultury polskiej nie znają,
Tych terrorystów i gwałcicieli,
Co pasożyty na pewno mają.

Tacy to zdrajcy, tacy są oni!
Własną Ojczyznę już by sprzedali;
Niemcom czy Ruskim lub obu onym
Gdyby bezkarnie nadal działali!

Tacy podlecy, że to nie dziwi,
Iże złoczyńców mają standardy.
Dlatego pewnie nam, Sprawiedliwym,
Ciągle serwują przemysł pogardy…

(To lewactwo, esbecy, skrajni komuniści;
A najgorsze, że mówią słowa nienawiści.)

No i tak dalej, no i w tym tonie;
Prawda się leje wartkim strumieniem.
Czułym słuchaczom już lico płonie,
Tak patriotycznym krasne wzmożeniem.

O, jakże słodka jest demaskacja
Liberalizmu zatrutych jadów;
Kiedy tryumfuje najmojsza racja
A towarzysze z NASZYCH układów.

Bo się nie zlękną lewackiej buty,
Zdrady o świcie; brukselskiej ściemy.
Da odpór Partia karłom zaplutym,
„Czy pomożecie?!” „Tak, pomożemy!”

***

Gdy teraz siedzi sobie w chałupie,
W dobrym nastroju, bo bez swej żony,
To niby siedzi ciągle na dupie,
A przemówieniem tym podniesiony.

Bo ma Prezesa niby nad sobą,
A zaraz potem…  A zejdźże ze mnie!
Bo będziesz sobą, gdy będzie tobą
Te wspólne cele… takie przyjemne.


KONIEC AKTU PIERWSZEGO


Zapraszam na drugi... i trzeci...

cdn. :)

Komentarze  

 
Taurus
#1 Taurus
5 maja 2019, 08:42
Cytat:
Tak zatroskany, gdy kraj w potrzebie: Kopertę bierze, aby naprawiać. I oczywiście, że nie dla siebie, Tylko dla księdza. By razem zbawiać.
Z niecierpliwością czekam na proces sądowy w tej sprawie z prywatnego oskarżenia Birgfellnera. Może ten proces wreszcie ruszy sprawę, bo na prokuratorów pana Zbyszka najwyraźniej już liczyć nie można.

Cytat:
Cichną oklaski, będzie przemowa, Bo podstawili Wodzu drabinkę. Gdzieniegdzie sykną. Partia gotowa Ideologią krzepić się krzynkę. Jak urzeczeni będą słuchali Wojennej mowy, w bębny walenia; Bo, komu trzeba, Prezes dowali, A i pożali się bez proszenia.
Najwyższa pora, żeby do tej drabinki z czasu eventów smoleńskich, Mariuszek dorobił jakiś napęd elektryczny. Byłoby to tańsze, przypuszczam, od zapowiadanych samochodów a bardzo, niewątpliwie, rozsławiłoby w świecie polską myśl techniczną.

Cytat:
Bo rąbie Prezes prawdę w oczy, Bo pełno prawdy ma na stanie, Bo prawdą każde słowo broczy, Bo prawdy ma, jak wody w krani
Cytat:
O tym, że inni szatani czynni, I atakuje wróg animalny. Gorszego sortu zdrajcy są winni, Że układ gnębi państwo feralny. Że ktoś Ojczyznę świętą sprzedaje, Że jest ukryta tego przyczyna: Mordę zdradziecką wrogom oddaje, Ten, co wiadomo – że jego wina.
Prezes Kaczor, choć mizernej postury, gen rębajły ma najwyraźniej zapisany w DNA przez swoich słynnych, rewolucyjnych przodków, postępujących zgodnie z zasadami Cze-Ka.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #2 prezes pan
6 maja 2019, 09:02
Analiza wypocin pod względem pisowni

Cytat:
(Ale padajcie, Prezes nadchodzi: Dumni są starsi, a prężni młodzi.)
Kropka kończąca zdanie, powinna znajdować się poza nawiasem. Poprawnie ")."

Cytat:
Jemu zawdzięczą stołki i mienie.
"zawdzięczą" - błąd pisowni

Cytat:
Niewielka postać lecz wzrok stalowy.
Przed tym spójnikiem stawiamy przecinek "postać, lecz"

Cytat:
Przy domku mały ma Instytucik;
"Instytucik" - błąd pisowni

Cytat:
Ma w patriotycznej deweloperce.
Zaimki osobowe piszemy wielką literą wyłącznie w drugiej osobie. Poprawnie "ma".
"deweloperce"- błąd pisowni

Cytat:
Tacy podlecy, że to nie dziwi,
"podlecy" - błąd pisowni

Cytat:
A najgorsze, że mówią słowa nienawiści.)
Kropka kończąca zdanie, powinna znajdować się poza nawiasem. Poprawnie ")."

Cytat:
Kiedy tryumfuje najmojsza racja
"najmojsza"- błąd pisowni

Cytat:
A towarzysze z NASZYCH układów.
Zaimki osobowe piszemy wielką literą wyłącznie w drugiej osobie. Poprawnie "naszych".
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #3 prezes pan
6 maja 2019, 09:11
Cytat:
Z niecierpliwością czekam na proces sądowy w tej sprawie z prywatnego oskarżenia Birgfellnera.
Czekaj , czejkaj. Doczekasz się, ale nie w tym życiu.
Birgfellner, mógłby choć stawiać się na przesłuchania.
Prokuratura Okręgowa w Warszawie wydała postanowienie o nałożeniu dwóch kar porządkowych po 3 tys. zł na Geralda Birgfellnera za niestawienie się na przesłuchaniach.
Zacytuj
 
 
Taurus
#4 Taurus
6 maja 2019, 09:51
Cytat:
Z niecierpliwością czekam na proces sądowy w tej sprawie z prywatnego oskarżenia Birgfellnera. Czekaj , czejkaj. Doczekasz się, ale nie w tym życiu.
Tak myślisz? Ziobro aż tak mocno steruje sądami, że do tego procesu nie dopuści? Może wprowadził tam jakieś nowe, "demokratyczne" zasady, które nie zostały opublikowane?
Jeśli nawet coś z wyżej wymienionych ma miejsce, to przecież Birgfellner może wystąpić z powództwem do sądu w Austrii albo ze skargą do Trybunału Praw Człowieka. Sądzisz, że pan Zbyszek wspierany przez Kaczora tam też może sprawy blokować? Ciekawe !!!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #5 prezes pan
6 maja 2019, 10:07
Cytat:
to przecież Birgfellner może wystąpić z powództwem do sądu w Austrii albo ze skargą do Trybunału Praw Człowieka.
Naprawdę sądzisz, że sądy w Austrii zajmą się tą sprawą? Jednak tam są sądy z prawdziwego zdarzenia. Taką sprawą, żaden poważny sąd się nie zajmie.
Birgfellner tylko z naszymi sądami może coś ugrać. Jak tylko wylosuje sędziego Tuleję, lub Łączewskiego.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #6 prezes pan
6 maja 2019, 10:27
Znany czerwonoarmista, kandydat do europarlamentu pan W.Cimoszewicz potrącił rowerzystkę.
Oczywiście brak informacji w TVN. Nie wiem jak u Michnika.
POLSAT podał informację i dodał, że biedny pan Cimoszewicz był przygnębiony, że ma raka.
Ale rowerzystkę zawiózł osobiście do szpitala.
Co oni z tym rakiem? Ochojska, też na raka wabi wyborców.
Tymczasem dowiadujemy się, że nic nie było tak jak informowały media.
Cała sprawa miała przerodzić się we współczucie, ale na jaw wychodzą pewne nieścisłości, które podważają wersję wydarzeń.
Kobieta miała odmówić wskazania sprawcy – polityk miał najpierw odwieźć kobietę do domu, potem dopiero do szpitala. A znajomy C. (jechał osobnym autem) miał zeznać o tym, ze … nie było potrącenia.
Zapewne od razu jej zaproponował odszkodowanie w gotówce, żeby się sprawa nie wydała tuż przed wyborami do parlamentu euro-sojuza.
Na domiar złego auto nie miało ważnych badań technicznych.
Podobno, jeśli jest brak badań technicznych, to auto nie może poruszać się po drogach Ale co tam dla byłego premiera. Przepisy nie obowiązują.
Normalny wyborca w cywilizowanym kraju, dawno wykluczyłby takiego kandydata ze swojej listy.
Ale mamy to co mamy. Można potrącić ciężarną zakonnicę na pasach, samochodem bez ważnych badań technicznych, ale ważne że się jest byłym komunistą i nie lubi Kaczyńskiego.

PS
A pamiętacie to
Cytat:
Ja twierdzę.
Karma wraca. To co dajesz, to też do ciebie przyjdzie.
Czekam, kiedy Tusk odda co ma do oddania. Karma wraca.
Zacytuj
 
 
Simon
#7 Simon
6 maja 2019, 17:50
Piękna lista błędów... I prawie wdzystkie twoje:)
Tylko z kropka i nawiasem może być racja. Co do reszty - pudło niestety.
Acha, przecinka nie stawia się nie tylko przed "lecz", ale nawet "oraz" i "albo". Nie dziwi mnie, że nie kojarzysz słowa "podlec", no bo skąd:)

Widzisz, z tym poprawianiem jest jak z całą resztą u ciebie: w sumie g. wiesz, ale się wypowiesz, nie?!

PS: przez dwieście zwrotek nie zauważyłeś, że każdy wers zaczyna się wielką literą? :)

Ciebie to musi życie bez przerwy szokować...
Zacytuj
 
 
Simon
#8 Simon
6 maja 2019, 17:56
A co do "najmojszej" racji:

youtu.be/SnkZGN_xIVs

Proszszsz... nie ma za co.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #9 prezes pan
7 maja 2019, 07:53
Cytat:
Piękna lista błędów... I prawie wdzystkie twoje:)
Za moich czasów maturę z J.polskiego oblałbyś w cuglach.
Nie wiem jak dzisiaj. Może byś zdał. Dzisiaj, nawet studia kończą większe tumany.
Akurat w w/w akcie dużo błędów nie miałeś. Zachęcam do zapoznania się z oceną aktu poprzedniego. Tam masz byki na poziomie dawnej podstawówki.

Cytat:
Acha, przecinka nie stawia się nie tylko przed "lecz", ale nawet "oraz" i "albo".
www.prosteprzecinki.pl/.../

Dużo użytych słów, których brak w słowniku J.polskiego,
np. zawdzięczą, podlecy, najmojsza, itp.
Jest tu duża produktywność słowotwórcza polszczyzny.
Od większości słów można utworzyć nowe: ze słowa rym zrobić rymowankę (czy, jak Tuwim, rymopsuja), ogólne pisać przekształcić w rozpisać (albo, jak Białoszewski, w niepisaniowość), a z wyrazu łachmany skonstruować nazwę łachmaniarz (bądź, jak u Leśmiana, w przymiotnik złachmaniały). Jednak przykłady użycia powinny być autentyczne, tzn. wybrane z prawdziwych tekstów. (tu zgodzę się co do wyrazu "najmojsza")
Wiem, że w tych wymyślonych słowach łatwiej ci zawrzeć to, co chcesz przekazać, ale de facto idziesz na łatwiznę i chcesz postawić swoją intuicję językową w roli wyroczni.
Ja mam wątpliwości, czy wymyślanie gramatyk do takich "dzieł" ma sens, skoro to ma trafić na podatny grunt prymitywnych oponentów jedynie słusznej dzisiaj partii, jaką jest PiS.
Czy jacyś naukowcy, np. fizycy, chemicy, zmyślają dane, by budować na nich swoje teorie?
Pięknie, by było, gdy wymyślane słowa zaciekawiają, intrygują, bawią (np. są dowcipne) itp.,
przynoszą dodatkową wiedzę.

A teraz uwaga, uwaga! Jeśli doczytałeś do tego miejsca, to gratuluję uzyskanej wiedzy oraz sądzę, że teraz będzie lepiej.
Zacytuj
 
 
Simon
#10 Simon
7 maja 2019, 17:08
Nie, no ja sobie żartowałem, a okazało się, że ty NAPRAWDĘ nie znasz słowa "podlec" :)

Im dalej, tym zabawniej :D
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #11 prezes pan
8 maja 2019, 07:45
Cytat:
Nie, no ja sobie żartowałem, a okazało się, że ty NAPRAWDĘ nie znasz słowa "podlec" :)
Masz rację, słowo "podlec" istnieje i często używane jest do krzyżówek. I pewnie o to słowo ci chodziło.
Ja w moich uwagach podałem go poprawnie z rozpędu. (no bo człowiek inteligentny ma dobrze zakodowane w głowie)
Lecz ty napisałeś:
"Tacy podlecy, że to nie dziwi,"
A takiego słowa ("podlecy") nie ma niestety w słowniku j.p.
Popełniłeś karygodny błąd ortograficzny i jeszcze obrażasz.

Myślę,że powinno to tak brzmieć
"Tacy podlece, że to nie dziwi,"
sjp.pwn.pl/szukaj/podlec.html

Nie obrażaj pan, tylko przeproś.
Człowiek chce pomóc, a ten się odszczekuje, jak wściekły pies.
Zacytuj
 
 
Taurus
#12 Taurus
8 maja 2019, 09:03
Kolejną grupą, która rozpoczyna protest płacowy, są fizjoterapeuci. Zarabiają „na rękę” (doświadczeni, z 10-letnim stażem) poniżej 2 000 złotych i w związku z tym muszą pracować na kilka etatów oraz zatrudniać się prywatnie. Fizjoterapeutów zarejestrowanych, z uprawnieniami do wykonywania zawodu, jest w Polsce około 60 tysięcy. Z tej liczby znaczna część (połowa) pracuje poza swoim zawodem, z uwagi na niskie płace właśnie. Wczoraj oddawali masowo krew, żeby dostać dzień wolny, od dzisiaj mają zamiar zaostrzać protest, z głodówkami i zwolnieniami L-4 włącznie.
Myślę, że od dzisiaj TVPis rozpocznie na nich masową nagonkę, podobnie jak było z innymi, protestującymi grupami zawodowymi. Patrząc na "naukową" dyskusję językową, prowadzoną przez niegramotnego speca z NT, będą to, co najmniej, "podlecy" albo "podlece".
Zacytuj
 
 
Simon
#13 Simon
8 maja 2019, 22:15
"Masz rację, słowo "podlec" istnieje i często używane jest do krzyżówek. I pewnie o to słowo ci chodziło."

No - nie może być!

"Ja w moich uwagach podałem go poprawnie z rozpędu."

"Je" podałeś, a nie "go". "Słowo" jest rodzaju nijakiego.

Sprawdź biedaku, co to jest błąd ortograficzny, a potem się wymądrzaj. To nijak nie może być błąd ortograficzny:) Mógłby być błędem odmiany, gdyby nie:

pierwszy z brzegu cytat (mógłbym użyć archaicznej formy cytata, ale byś nie wiedział skąd to i szukał w swoim elementarzu) - fragment listu Sienkiewicza:

„Jeśli będziesz brał ślub w Krakowie, to metryki przygotuj i wszystkie papiery. Musisz z tutejszego konsystorza brać pozwolenie. Przechodziłem teraz to wszystko sypiąc złotem i piorąc po pyskach. Teraz naigrawam się z duchowieństwa i życzę im, by wszelkie plugawe miazma zatruły im płuca. Zresztą cóż mnie to może obchodzić, co oni robią. Ach! podlecy!”.

Cieszy mnie twoja megalomania, że to Sienkiewicza czy Słonimskiego chcesz poprawiać. Tym zabawniej.

Czy robię błędy? Zapewne, jak każdy. Tylko akurat nie możesz ich znaleźć:)

Ja na żadne przeprosiny nie czekam. Po co ma mnie przepraszać ktoś, kto nie jest w stanie mnie obrazić? :)

PS: Najlepsze jest to, że żadnych uwag co do meritum tu nie widzę. Jeno wynurzenia, jak Jasio wyobraża sobie literaturę i dlaczego nie ma takich słów, co to on nie zna :D

Dobrze, dobrze!
Zacytuj
 
 
Simon
#14 Simon
8 maja 2019, 22:27
@Taurus

Teraz dobrze by było, gdyby Zerro jakiegoś fizjoterapeutę za czekoladki aresztował i stwierdził, że "nikt przez tego pana już skrzywdzony nie będzie". I żeby jakieś hasło chwytliwe się pojawiło, jak to ich słynne "Pokaż lekarzu, co masz w garażu".

Generalnie z góry wiadomo, że powiedzą: że to protest polityczny.

I w sumie trochę w tym prawdy jest - skoro pislam zrobił politykę ze WSZYSTKIEGO literalnie; i wszystko jest właściwie problemem politycznym - to i zwykłe wzdychanie czy przewracanie oczami jest już politycznie wyzywające:)

Jak za bolszewizmu było (toutes proportions gardées, pislam to rzecz jasna nie bolszewizm, żeby nie było, że ja z Jarosława Stalina jakiegoś robię) - alboś z nami albo przeciwko nam - i wszystko co czynisz, ma wymiar polityczny, choćbyś wcale o polityce nie myślał.

Co by tu wykombinować? Może jakby fizjoterapeuci mogli parę świń wymasować miesięcznie, to by z ich 600 plus po stówce urwali?
Zacytuj
 
 
Simon
#15 Simon
8 maja 2019, 22:35
Tak sobie pomyślałem, że Sienkiewicz w dużym stopniu jeszcze dziewiętnastowieczny, troszkę, jak Prezes Pan.
To dla pewności cytacik z dość świeżego przekładu powieści Sołżenicyna;

"– Kozacy bywają również czerwoni – zaprotestował Nierżin. Dobrze pamiętał w 1936 roku w Rostowie święto zwrócenia Kozakom mundurów. Do tamtej pory nazywali ich kontrą.
Daszkin odwrócił się i niemal szeptem powiedział:
– Kto czerwoni? Wszystko to biali, podlecy. Małośmy ich wystrzelali, gadów. Jeśli tą ręką nie wystrzelałem setki białych bandytów, odrąb mi ją… w cholerę."

Wiem, mam! Trochę późno, ale zawsze warto próbować: jak już się tak fb wymądrzać strasznie chcesz o języku, poezji i literaturze, to może... eee... zacznij czytać?
Tak na początek:)
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #16 prezes pan
9 maja 2019, 07:05
Cytat:
Czy robię błędy? Zapewne, jak każdy. Tylko akurat nie możesz ich znaleźć:)
Każdy robi błędy, tylko ty nie umiesz się do nich przyznać.
Doceń choć to, że się czegoś nauczyłeś.

Zachowanie typowe dla polityków opozycji
Kłamać,kłamać, dobrze kluczyć i nie dać się złapać. Stadium odpowiedzialności na niskim poziomie. Brak odwagi, by przyjąć prawdę i umieć pogodzić się z kosztami niezbędnymi do poniesienia.
Żenada.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #17 prezes pan
9 maja 2019, 07:23
jCytat:
ak już się tak fb wymądrzać strasznie chcesz o języku, poezji i literaturze, to może... eee... zacznij czytać?
Poezję, literaturę tak. Ale twoje wypociny nie.
Lepsze dobre wino, niż bimber raz przepuszczony.
Zacytuj
 
 
Taurus
#18 Taurus
9 maja 2019, 08:20
Eurostat podał, że Polska jest jedynym krajem UE z dużą emisją dwutlenku węgla, w którym jej poziom rośnie. W ubiegłym roku emisja tego gazu wzrosła w Polsce o 3,5%, podczas gdy w całej Unii zmalała o 2,5 procent. "Brawo" podła zmiana. Znowu w czymś jesteśmy najlepsi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #19 prezes pan
9 maja 2019, 08:35
Cytat:
Eurostat podał, że Polska jest jedynym krajem UE z dużą emisją dwutlenku węgla, w którym jej poziom rośnie.
Globalne sranie, byle tylko kasę zedrzeć z biednych krajów, kosztem bogatych.

Rzetelna wiedza termodynamiczna wyklucza dwutlenek węgla jako gaz cieplarniany!
Jego ilość w obiegu jest zbyt mała, aby miała wpływ na atmosferę ziemską!
Pełnej analizy beneficjenci handlu prawami do emisji nie udostępnią, bo odjechałaby micha darmowego żarcia! Problemem jest nadmierna ilość wody w postaci pary wodnej w obiegu!
1 litr wody ze skroplin czyli 1 mm opadów deszczu to około 2500kJ ciepła skraplania i próżnia wielkości ok. 1,7 metra sześciennego na poziomie morza! Na wysokości 5km, ta próżnia jest wielkości 3,2 metra sześciennego! Wystarczy jeszcze wiedzieć co para wodna potrzebuje aby się skroplić i wiele zjawisk atmosferycznych staje się zrozumiałymi.

PS
A ja ci wytłumaczę, tak po chłopsku.
Kto dużo żre, to dużo sra.
Skoro w Polsce zwiększyła się emisja CO2, znaczy się wzrosła konsumpcja i produkcja.
Dlaczego? Ano dlatego, że pod rządami PiS w Polsce ludziom żyje się lepiej i dużo konsumują i produkują.
Żeby dla ciebie to wszystko to stało się zrozumiałe, wygląda to w skrócie tak:
Jedzą, srają, lulki palą. Tańce, hulanki, swawole.
I co? Zatkało, kakao?
www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #20 prezes pan
9 maja 2019, 08:57
Szokujące kulisy sprawy potrącenia rowerzystki przez Cimoszewicza!
Znajomy Włodzimierza Cimoszewicza, były ochroniarz, który pomagał byłemu premierowi w dniu potrącenia rowerzystki, mógł wprowadzić w błąd policjantów i próbować zatuszować sprawę wypadku. W rozmowie z funkcjonariuszami, którzy zastali go, gdy ten pakował uszkodzony rower do samochodu, miał stwierdzić, że nie doszło do żadnego wypadku, lecz do zasłabnięcia rowerzystki. Na szczęście, o wypadku na przejściu dla pieszych w Hajnówce, poinformował policjantów lekarz, który zajął się ranną 70-latką.
Ta nie chce obciążać Włodzimierza Cimoszewicza, a to oznacza, że były premier może wyjść z tej sytuacji obronną ręką.
To nie Włodzimierz Cimoszewicz zajął się ranną rowerzystką, a od zdarzenia do działań policji minęło aż trzy godziny. Znajomy Cimoszewicza wrócił na miejsce wypadku i zapakował uszkodzony rower do samochodu. W tej sytuacji zastał go patrol policji, który pojawił się na przejściu dla pieszych przypadkowo. Policjanci zapytali więc znajomego Włodzimierza Cimoszewicza co wydarzyło się na przejściu dla pieszych. Mężczyzna miał stwierdzić, że nie doszło do żadnego wypadku, ale do zasłabnięcia rowerzystki. To ważny moment. Gdyby nie informacja lekarza, o wypadku prawdopodobnie nikt by się nie dowiedział.Sprawa wypadku zapewne nie wyszłaby na jaw, gdyby nie,postawa lekarza, który zajął się ranną kobietą. To on zawiadomił policję.
Próba oszukania policjantów znajduje się w protokole policyjnym, który trafił już do prokuratury.
Prokuratorzy z Białegostoku, którzy prowadzą sprawę wypadku zastanawiają się nad postawieniem zarzutów byłemu premierowi w związku z oddaleniem się z miejsca wypadku.
Pokrzywdzona, albo została przekupiona, albo po ludzku się po prostu boi. Prawdopodobnie nie będzie obecnie chciała obciążać byłego premiera i kandydata Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego.
Taką sprawiedliwość zgotowali Polakom Michniki, Tuskowie i Millerowie; Kwaśniewscy, Buzkowie, i sam Cimoszewicz. Czerwone kanalie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #21 prezes pan
9 maja 2019, 09:35
Niemieccy plantatorzy mają problem. Nikt nie chce zbierać szparagów. Zwykle robili to Polacy i Rumunii, ale w tym roku nawet oni nie chcą wykonywać tej pracy. Niemieckie władze sądzą, że to przez wprowadzony w Polsce program 500+.
Mają przecież pracowników z krajów islamskich. Po co im Polacy?
Zacytuj
 
 
Taurus
#22 Taurus
9 maja 2019, 10:13
Cytat:
Globalne sranie, byle tylko kasę zedrzeć z biednych krajów, kosztem bogatych. Rzetelna wiedza termodynamiczna wyklucza dwutlenek węgla jako gaz cieplarniany!
Cytat:
A ja ci wytłumaczę, tak po chłopsku. Kto dużo żre, to dużo sra.
Cytat:
Żeby dla ciebie to wszystko to stało się zrozumiałe, wygląda to w skrócie tak: Jedzą, srają, lulki palą. Tańce, hulanki, swawole. I co? Zatkało, kakao?
Oj zatkało, zatkało, ...... i - kolejny raz - pokazało w pełni kulturę pewnego ćwoka z Podhala, uważającego się za człowieka na poziomie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #23 prezes pan
9 maja 2019, 13:56
Wałęsa postuluje likwidację Unii Europejskiej.
salon24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #24 prezes pan
9 maja 2019, 15:56
Cytat:
Wiem, mam! Trochę późno, ale zawsze warto próbować: jak już się tak fb wymądrzać strasznie chcesz o języku, poezji i literaturze, to może... eee... zacznij czytać?
Mądrym słuchać nie zawadzi, kiedy głupi dobrze radzi. :-)
Zacytuj
 
 
Simon
#25 Simon
9 maja 2019, 17:19
O, na termodynamice też się zna:)

Człowiek renesansu : D
Zacytuj
 
 
Simon
#26 Simon
9 maja 2019, 17:22
"Poezję, literaturę tak. Ale twoje wypociny nie."
Ale czyta wnikliwie:)

Czyli - z logiki też orzeł :D
Zacytuj
 
 
Simon
#27 Simon
9 maja 2019, 17:37
@Taurus

Żeby wstyd z tą emisją był jeszcze większy
- zniszczyli możliwość stawiania elektrowni wiatrowych;
- coraz wiecej spalin pochodzi z zanieczyszczonego węgla, kupowanego od tych niedobrych "ruskich", których tak deklaratywnie i oficjalnie nie lubimy,
- a ten ich węgiel jest z kolei kradziony Ukraińcom, wiec dobra zmiana jest jak paser.

Oni zaiste nie sięgają dna, by się od niego odbić. To jest jakby robienie głupio...dla zasady? Na złość, z głupoty? Z tych wszystkich powodów?
Zacytuj
 
 
Simon
#28 Simon
12 maja 2019, 18:41
„Zwłaszcza, te anatomiczne porównania.”

Przecinek po „zwłaszcza”, to jakieś curiosum.

„Jak polska sercem Europy to Węgry dupą.”

„Polska” piszemy z wielkiej litery.

Pamiętamy słynne "mocherowe berety"

Nie pamiętamy. Bo moherowe, względnie mohairowe. Ortograf.

„Może pan Schetyna też coś by miał do powiedzenie o tym konkurowaniu?”

Coś do „powiedzenia”, a nie do „powiedzenie”.

„Po ośmiu latach rządów Tuska jedynie co nauczyciele potrafią, to przebierać się za krowy i muczeć.”

Po „co” przecinek.

Kwintesencja, kwintesencji.

A tu akurat po cholerę przecinek?

„Tusk nie tylko był i jest użyteczny dla Berlina ale i dla Moskwy.”

Przecinek przed ale. Skoro musi być przed „lecz”, to tym bardziej przed „ale”.

„Jak w ogóle śmiesz porównywać Tuska do Kaczyńskiego czy pana Prezydenta Dudy.”

To jest pytanie. Gdzie pytajnik na końcu?

„Kryzys ekonomiczny, który pojawił się w 2008 r. wywołany przez zagraniczne banki, dotknął nasz kraj w większym stopniu niż świat zachodni,”

Po „2008” przecinek.

„Puste Obietnice.”

„Obietnice” małą literą.

I wisienka na torcie:

„Każdy robi błędy, tylko ty nie umiesz się do nich przyznać.
Doceń choć to, że się czegoś nauczyłeś.
Zachowanie typowe dla polityków [pislamu]*
Kłamać,kłamać, dobrze kluczyć i nie dać się złapać. Stadium odpowiedzialności na niskim poziomie. Brak odwagi, by przyjąć prawdę i umieć pogodzić się z kosztami niezbędnymi do poniesienia.
Żenada.”


I to jeszcze nic. Bo w dodatku treść do dupy - w przeciwieństwie do mojej;)


*To moje;)
Smacznego
Zacytuj