Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień IV_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
19 kwietnia. Z pojawiających się przecieków wynika, że na odtworzenie zlikwidowanych niegdyś kursów PKS-ów zostanie w tym roku przeznaczone nie 800 milionów złotych, jak to opisano w piątce Kaczora a maksymalnie 400 milionów, ponieważ opóźniają się prace ustawodawcze z tym związane. Prace nad projektem ustawy miały być przeprowadzone w Sejmie do połowy kwietnia a rzeczywistość jest taka, że tego projektu dotąd nie ma, a w każdym bądź razie nie trafił jeszcze na posiedzenie Rady Ministrów. Jeszcze trochę i się okaże, że nie będzie to 400 a 200 milionów i że nie pójdą one na kursy autobusów tylko na premie w rządzie i spółkach SP.


W Wielki Piątek, w podkarpackim Pruchniku, odbył się sąd nad Judaszem, którym była kukła, stylizowana na Żyda. Kukłę okładano kijami, ciągnięto na sznurze po ulicy a na koniec powieszono, po czym ucięto jej głowę i utopiono. Z tego potwornego seansu nagrano filmik, który błyskawicznie obiegł cały świat, robiąc „furorę”. Tłuczenie kukły kijami prowadzone było przez osoby dorosłe i przez całą gromadę dzieci, które były przez dorosłych instruowane, jak mają Żydowi dołożyć. Filmik pokazuje sekciarską wersję podkarpackiego katolicyzmu, równocześnie poraża i przeraża. Świadczy nie tylko o prymitywizmie i zacofaniu ale również o nieznajomości podstawowych wartości wynikających z Ewangelii, według których zło ma być zwyciężane dobrem.
     Filmik pokazujący sąd nad Judaszem w Pruchniku ugruntowuje negatywne postrzeganie Polaków w świecie jako społeczeństwa chorobliwie antysemickiego. Podkarpacki kmiot podniósł głowę i kolejny raz objawił światu swój „rozum”, swoją tępotę. Jest przykładem na to, jak chorzy z nienawiści „wyznawcy Chrystusa” przekazują tą nienawiść swoim dzieciom.


21 kwietnia. W drugiej turze wyborów prezydenckich Wołodymir Zełenski, aktor i komik, pokonał (73:27) P. Poroszenkę i został kolejnym prezydentem Ukrainy.


22 kwietnia. Andrzej Duda, zwany prezydentem, zakończył swój sezon narciarski 2018/19, zamieszczając odpowiednie nagranie na Instagramie. No cóż ….. Pierwszego Obywatela Rzeczypospolitej czeka teraz trudny okres, bo do podpisywania jest coraz mniej, na kąpiele w Juracie jeszcze trochę za wcześnie i jak tu żyć, panie prezesie, jak tu żyć!


23 kwietnia. Ogólnopolski Strajk Nauczycieli trwa nadal. Wydawało się, że dzisiaj dojdzie już do jego oficjalnego zawieszenia, okazało się jednak, że determinacja strajkujących wzrosła a w strajku nadal bierze udział 13 tysięcy jednostek oświatowych z około 15 tysięcy na jego początku. W Warszawie pod siedzibą MEN i w szeregu innych miast (Poznań, Łódź, Szczecin, Kraków, …..) doszło do dużych manifestacji strajkujących belfrów. Pojawiły się na nich żądania, żeby protestujące związki zawodowe nie wzięły udziału w hucpie politycznej, nazywanej okrągłym stołem, organizowanej w najbliższy piątek, przez Mateuszka, na Stadionie Narodowym.


Premier Morawiecki w czasie swojej wizyty w USA kilka dni temu porównał polskich sędziów do francuskich kolaborantów VICH-y, odpowiedzialnych za wywiezienie z Francji do obozów zagłady kilkudziesięciu tysięcy Żydów. Stowarzyszenie „Iustitia” wystosowało do niego w tej sprawie list otwarty, w którym pisze:
     „Jako patrioci i sędziowie wyrażamy głębokie oburzenie słowami Pana Premiera, wypowiedzianymi w ostatnich dniach w Nowym Yorku. W naszej ocenie uwłaczają one godności piastowanego przez Pana urzędu. Ta krótka wypowiedź stanowi mieszankę manipulacji i nieprawdy. Jest przejawem szkalowania własnego kraju oraz naszych sojuszników (…) Oczekujemy niezwłocznego opublikowania odpowiedzi z przeprosinami. (,,,) Na koniec pragniemy dodać, że zgadzamy się z Panem Premierem, że aktywność niektórych postkomunistycznych polityków budzi niepokój, zwłaszcza gdy nazywają oni sędziów „złodziejami” a jednocześnie są odpowiedzialni w Polsce za wdrażanie „reform sądowych”.
     Oj Pinokio, Pinokio – aleś ty beznadziejnie głupi …..


24 kwietnia. To już siedemnasty dzień Ogólnopolskiego Strajku Nauczycieli i widać, że nie zanosi się na przełom. Z uwagi na zagrożenie matur w wielu szkołach, w których Rady Pedagogiczne mogą nie podjąć uchwał kwalifikacyjnych, dopuszczających arbiturientów do egzaminów, Morawiecki kieruje do Sejmu wniosek o zmianę Ustawy oświatowej tak, żeby tą kwalifikację mógł podjąć jednoosobowo dyrektor szkoły a jeśli tego nie zrobi, żeby dokonał tego jednoosobowo jakiś nauczyciel, wskazany przez gminę, (jednostkę samorządową prowadzącą szkołę).


25 kwietnia. Nauczyciele zawieszają swój Ogólnopolski Strajk od soboty rano (27 kwietnia) do 2 września. Ogłosili równocześnie, że w czerwcu zorganizują swój okrągły stół dotyczący problemów w oświacie. Wynika z tego, że problem egzaminów maturalnych został rozwiązany.


26 kwietnia. Pojawiła się informacja, że Birgfellner złożył w sądzie wniosek o wezwanie Jarosława Kaczyńskiego do zwrotu 50 kPLN, które przekazał mu na opłacenie księdza z fundacji imienia jego brata, za złożenie przez niego podpisu (korupcja) w ramach formalności związanych z budową „K-Towers”. Sprawa wychodzi więc poza prokuraturę pana Zbyszka, która nie kwapi się do wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Kaczyński będzie mógł, oczywiście, złożyć pod przysięgą oświadczenie, że nie jest to prawda, że nie wziął żadnej koperty, jednak wtedy może się okazać, że fakt ten został nagrany. Wot, kakaja probliema, towariszczi pisowcy.


Na Stadionie Narodowym „okrągły stół” dotyczący oświaty, zwołany przez Morawieckiego. Kilkadziesiąt w sumie osób, pewnie koło setki. Poza paroma głosami „oficjalnymi” a więc z treścią do przewidzenia, było mnóstwo wypowiedzi doświadczonych nauczycieli i rodziców, które doskonale opisały obecny, czyli kiepski poziom naszej edukacji, jej marazm i rozpaczliwą beznadziejność. Te wypowiedzi pokazały, że w edukacji zmienić trzeba właściwie wszystko, trzeba ją zorganizować od nowa. Przewodzący spotkaniu Morawiecki, Szydło i Zalewska zebrali ogromny materiał do przemyśleń a widzowie TVP pewnie po raz pierwszy zobaczyli rzeczywisty obraz tego systemu.


29 kwietnia. Czytam, że Krzysztof Wyszkowski, który w grudniu przegrał proces z Lechem Wałęsą i ma go przeprosić za stwierdzenie „Wałęsa po dziewięciu latach ostatecznie przegrał proces o Bolka”, poprosił na swoim koncie twitterowym o pomoc finansową. Przez pierwsze dni zbiórki zebrał jednak jedynie 225 złotych, co sam ogłosił. Przeprosiny mają być publikowane przez siedem dni w GPC i w Radiu Maryja. Łączny ich koszt oceniany jest na 12 tysięcy złotych.
     Pomijając już fakt, że tego typu publiczna zbiórka jest niezgodna z prawem trzeba ubolewać, że cały Pislam tak słabo wspiera jednego z najbardziej znanych, swoich zwolenników, że Rydzyk, Kaczyński, Mazowieccy, …. się nie dołożyli i „wśród serdecznych przyjaciół psy zająca zjadły”, albo zaraz zjedzą.

Komentarze  

 
Taurus
#1 Taurus
3 maja 2019, 08:55
1 maja. Piętnasta rocznica wstąpienia do Unii Europejskiej. Nastąpiło ogromne wzmożenia miłości PiS i jej rządu oraz jej prezydenta do Unii. To już wręcz wulkan gorących wyznań i deklaracji. Staliśmy się „sercem” Unii i Europy, mnożą się w TVPis (o zgrozo!) wyliczanki korzyści płynących z przynależności oraz wizji świetlanej przyszłości. W niebyt poszły oświadczenia Dudy o „jakiejś wyimaginowanej organizacji”, z przynależności do której nic dobrego dla Polski nie wynika a uzyskiwane profity wystarczą co najwyżej na budowę ścieżek rowerowych, czy słynnej wypowiedzi panny Krysi o tym, że flaga UE to zwykła szmata. Jedną z pierwszych decyzji Be Szydło po nominacji na premiera było wszak wyprowadzenie unijnych flag z gabinetu prime minister a jej krytycznych wypowiedzi na forum Unii nie chce mi się przypominać. Z czego to wynika? – Czy z faktu, że aż 91 procent Polaków wypowiedziało się ostatnio za pozostaniem w Unii, czy może z życzeń kandydatów PiS do PE, które by można określić parafrazą wypowiedzi Dudy w postaci „dojną UE racz nam dać Panie” (?), z najprostszej sprzeczności w krytyce Unii i ogromnej chęci kandydowania do jej parlamentu przez tuzy polityków tej partii, czy z innych jeszcze względów? Kto to wie!? Chyba tylko Prezes i Wódz nazywany Polski Zbawem oraz jego kot, pierwszy i najlepszy doradca!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #2 prezes pan
3 maja 2019, 10:29
Na drugim pietrze Pałacu Myślewickiego w Łazienkach Królewskich w Warszawie miał powstać apartament Bronisława Komorowskiego. Konserwatorzy odkryli malowidła XVIII wieczne, które zostały zamalowane współczesnymi farbami.
Po przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach w popłochu próbowano zatrzeć ślady po niszczycielskim remoncie.
vod.tvp.pl/.../...

Nigdy więcej rządów takiej swołoczy!
Zacytuj
 
 
Taurus
#3 Taurus
4 maja 2019, 07:46
Cytat:
Po przegranych przez Bronisława Komorowskiego wyborach w popłochu próbowano zatrzeć ślady po niszczycielskim remoncie. vod.tvp.pl/.../...
Taka informacja, jakie jej źródło. Wkrótce się okaże, na przykład, że "uziemiona" część kostki brukowej na Starym Mieście pokryta jest słynnymi freskami i że stoją za tym "ukryciem", wespół w zespół, Komorowski z Tuskiem a to skandal, bo freski te wykonał sam Leonardo da Vinci. Przykro mi, ale kretyniejesz coraz bardziej, PP.
Zacytuj
 
 
Simon
#4 Simon
5 maja 2019, 01:01
Ostrożne wyliczenia ekonomistów:

za jeden zainwestowany jurek dostaliśmy z powrotem trzy.

Kraj jest zupełnie inny.
Nowocześniejszy.

Ale, co najważniejsze - UE, to pewna kultura polityczna wszystkich członków.

Bogu dzięki!!!
Gdyby nie UE, być może bylibyśmy dziś kaczą odmianą Białorusi.

Że budyń ma orgazm na UE teraz?

Dostał od Junckera nowy długopisik. Z motywem nart:)

Europa to my. My jesteśmy Europą. Choroby trapią wszystkich: Grecy mieli generałów, Niemcy Hitlera, Włosi Mussoliniego, itd., itp.
A my teraz mamy dobrą zmianę...

Ale rzeczywiście - być może serce Europy bije właśnie w Polsce :)

Jesteśmy na środku wszystkich tras transportowych Europy. Jak to "serce Europy".
Nie wiem, gdzie tam znajdują się gonady (Bravo Tusk w przemówieniu!) - ale jesteśmy skazani na sukces.

Kaczyński to szczepionka.
Jeszcze jesteśmy w gorączce.
Organizm się uczy.
Ale jest zdrowy. Nabywa przeciwciał. Czasem trzeba się lekko sparzyć aby w przyszłości nie spłonąć.
Organizm jest zdrowy.
I takim będzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#5 Taurus
5 maja 2019, 08:10
Cytat:
Kaczyński to szczepionka. Jeszcze jesteśmy w gorączce. Organizm się uczy. Ale jest zdrowy. Nabywa przeciwciał. Czasem trzeba się lekko sparzyć aby w przyszłości nie spłonąć. Organizm jest zdrowy. I takim będzie.
Obyś miał rację.
Oby ta szczepionka okazała się skuteczna.
Oby zaczęła działać jak najszybciej.
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać