Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień III_2019.

  • Kategoria: Polityka
  • Taurus
11 kwietnia. Pierwsza część testów (humanistyczna) w ramach egzaminu gimnazjalnego nie odbyła się wczoraj jedynie w trzech szkołach. Jak podano nie odbyły się one z powodu braków w zespołach nadzorujących. Próba wykorzystania przez MEN dzieci jako zakładników strajkowych kompletnie  się więc nie powiodła. Dzięki zaangażowaniu lokalnych samorządów i nauczycieli w całą akcję egzaminacyjną PiS i jego rząd nie będą więc miały możliwości „pochylenia się nad biednymi, opuszczonymi przez nauczycieli dziećmi”.


UE zdecydowała na swoim szczycie o przedłużeniu terminu brexitu do 31 października. Zjednoczone Królestwo może – oczywiście – dokonać tego wcześniej, jeżeli ich Izba Gmin wreszcie się na coś zdecyduje. Przedłużenie terminu wyjścia obwarowane jest warunkiem przeprowadzenia w UK wyborów do Europarlamentu, jeżeli ostatecznej decyzji nie będzie do czasu wyborów. Moim zdaniem jest coraz bardziej prawdopodobne, że brexit po prostu nie nastąpi.


12 kwietnia. Trzeci i ostatni dzień egzaminu gimnazjalnego. W poniedziałek rozpoczną się egzaminy ósmoklasistów. Zbliża się też pora matur a wcześniej końcowych ocen przyszłych arbiturientów. Czy nadal będzie się to odbywało gładko?


Z obliczeń Fundacji Batorego wynika, że w ciągu dwóch pierwszych lat swoich rządów PiS wymienił 97% prezesów spółek państwowych. Wynika z tego, że miał ławkę rezerwowych zdecydowanie dłuższą niż FC Barcelona w latach swojej największej świetności. Ponieważ wymiana prezesów prowadzona była bez konkursów wiadomo, że na ławce tej byli wyłącznie ludzie wybitni, wszechstronnie wykształceni, ogromnie doświadczeni, obrotni i ideowi, jak choćby marszałek Karczewski, który dla swojego stołka „się poświęca i pracuje dla idei”, jak sam  oświadczył. Pewna pani radna z PiS-u zaczęła właśnie zarządzać Stocznią Szczecińską a pan wójt z Pcimia, niejaki Obajtek, z powodzeniem zarządza Orlenem. Kierowca prezesa albo pani Basia potrafią nie tylko zarządzać spółką Srebrna ale mogliby, gdyby tylko chcieli, zostać – dajmy na to – prymasami. PiS działa jak PZPR tylko towarzysze są bardziej zachłanni. Pisiewiczów i Misiewiczów zaś ma niewyczerpane wręcz zastępy.


13 kwietnia. Kolejna seria regionalnych konwencji przedwyborczych. PiS tym razem produkował się w Lublinie. Kaczyński i Morawiecki skupili się tam na niecelowości wprowadzania waluty Euro. Sama interpretacja i dalsze dyskusje tego tematu pokazują, że został on wywołany w celu przykrycia tematu strajku generalnego w edukacji. Przecież wprowadzenie Euro wymaga zmiany Konstytucji a do tego trzeba mieć zgodę 2/3 ogólnej ilości posłów, na co jeszcze bardzo długo się nie zanosi.


Kim Dżong Un otrzymał nowy tytuł – „Najwyższy Przedstawiciel Całego Narodu”. Wydaje się, że nasz deweloper z Nowogrodzkiej nie jest gorszy a tytuł Najwyższy (Najniższy) Przedstawiciel Całego Narodu, chociaż oczywisty, nie umywa się do tytułu „Jarosława Polskizbawa”. Nie miejmy więc kompleksów.


15 kwietnia. Osmy dzień strajku generalnego nauczycieli i pierwszy egzaminu ósmoklasistów. Po niemal czterech latach generalnego reformowania systemu edukacji przez PiS z Zalewską na czele Pinokio mówi o konieczności przeprowadzenia w nim generalnych reform, o okrągłym stole, nie za prędko jednak, bo najpierw niepokornych nauczycieli trzeba wziąć głodem. Co z tego wynika? Kaczyński mocno wierzy w głupotę wyborców i że wszystko da się im wcisnąć, bo mają pamięć rybki akwariowej. Resztę robi rozdawanie kasy i zarządzanie państwem przez konflikt. Uważają więc, że dadzą radę. Kto jeszcze pamięta K-Towers i Birgfellnera, kradzieże w SKOK-ach, demolkę sądów, aferę z KRS-em i SN, aferę podkarpacką, wysokie nagrody dla swoich, bo im się należało, ………, itd., itp., długo by można  wymieniać. Kto pamięta demolkę armii i wydanie 4 miliardów na OTK z pieniędzy na jej modernizację, wariactwa związane z katastrofą smoleńską, 2 miliardy wydane na propagandową szczujnię o nazwie TVP, tysiące Pisiewiczów , Misiewiczów i innych Obajtków z Pcimia kotwiczonych na złotodajnych stanowiskach Spółek SP, …….. ? Jedna afera przykrywa drugą – Alleluja i do przodu (!)
     W wyniku cynicznej gry pisowskiej Polska i jej przyszłość stały się zakładnikiem najmniej wykształconej, najmniej pracowitej i twórczej części społeczeństwa. Prowadzi nas do przepaści. W Finlandii reforma edukacji trwała około 40 lat. PiS zniszczył w trzy lata od lat reformowane szkolnictwo. Świadczy to o bezgranicznej głupocie i demoralizacji znacznej części naszego społeczeństwa a szczególnie klasy politycznej. Niestety, ludzie głupi stanowią większość w naszym kraju i trzymają się mocno.


15 kwietnia. Rząd PiS znalazł pieniądze na „jarkowe”. Przeprowadzi otóż drugi rozbiór OFE, który da mu 24 miliardy dodatkowej kasy w budżecie. A tyle było krzyku, plucia, odsądzania od czci i wiary, gdy rząd PO/PSL zrobił coś podobnego w stosunku do połowy wkładów w OFE (umorzenie obligacji), tylko mniej złodziejsko, przenosząc je na indywidualne konta w ZUS, czyli przekształcając dług jawny państwa na dług ukryty. Pinokio w czasie swojej prezentacji nie wydawał się być zawstydzonym i zapomniał o powiedzeniu „wystarczy nie kraść”.


W Paryżu potężny pożar katedry Notre Dame, najsłynniejszej pewnie budowli sakralnej w Europie, symbolu katolicyzmu tego kontynentu, budowanej przez 180 lat, odwiedzanej rocznie przez 14 milionów turystów. Jej wiek oceniany był na 850 lat. Spłonął podobno cały drewniany dach, ogromna, drewniana iglica, zawaliła się znaczna część stropu. To ogromna katastrofa i strata dla światowej kultury. Prognozowany czas odbudowy - 30 lat. Większość unikalnych zabytków na szczęście ocalono, wynosząc je z pożogi.


18 kwietnia. Kolejny dzień rozmów rządu ze strajkującymi nauczycielami. Kolejny raz bez przełomu. Nauczyciele, nadal domagając się wzrostu płac o 30 procent, rozłożyli to na dwa lata i – w sumie - na 6 rat, 3x5% w tym roku i tyle samo w przyszłym. Co zaproponował rząd? Oprócz warunków podpisanych z Solidarnością zaproponował w roku przyszłym możliwość dorobienia netto 125 złotych (maksymalnie, nauczyciele dyplomowani), pod warunkiem zwiększenia pensum godzin o dwie tygodniowo, czyli redukcji etatów nauczycielskich o 10 procent. Matury w większości szkół są więc coraz bardziej zagrożone.
     Propozycja PiS to nieco więcej niż zapowiedziana przez Polskęzbawa dopłata do tucznika ale daleko mniej niż dopłata do krowy. Poza tym, jeżeli za 10-procentowe zwiększenie pensum godzin „przy tablicy” proponuje się maksymalnie 125 złotych netto, to ktoś zupełnie nie potrafi liczyć albo jest matematycznym głąbem. Nie wolno traktować w taki sposób ludzi, którzy maja kształtować społeczeństwo obywatelskie.


Kilka dni temu pojawiła się informacja, że NSZZ "Solidarność" zabrania używania słynnego loga ECS-owi. Adam Michnik - "Chichotem historii jest to, że wielki ruch na rzecz solidarności, emancypacji i godności ludzkiej stanął teraz po stronie reżimu, który tą prawdę depcze i poniewiera". Czy Piotr Duda, obecny przewodniczący tego związku zawodowego, nie występował w czasach słynnego przełomu w roli obrońcy Jaruzelskiego i stanu wojennego, jako czynny wówczas komandos i zomowiec? Rzeczywiście, nasz świat stanął na głowie, niestety.


19 kwietnia. PiS złożył w Sejmie kolejny projekt nowelizacji (już ósmej) Ustawy o SN. Jest to - oczywiście - projekt poselski, żeby uniknąć konsultacji, które muszą sie odbyć w przypadku, gdy jest to projekt rządowy. Trudno dotrzeć do szczegółów, żeby zrozumieć intencje wnioskodawców, pojawiły się już jednak liczne głosy specjalistów oceniające, że byłaby to kolejna wersja niezgodna z Konstytucją.

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #41 prezes pan
29 kwietnia 2019, 13:36
Cytat:
Dnem jest to, że bronisz takich ludzi, bo są z pis.
Bo nie ma w tej chwili nikogo lepszego od PiS. To chyba zrozumiałe?

Cytat:
Już ci się Lepper nie podoba?
Bardzo mnie się podoba, ale już nie żyje.
Był lepszy od Jarka, ale tylko Jarek się ostał.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #42 prezes pan
29 kwietnia 2019, 13:51
Socjaliści wygrali wybory w Hiszpanii. Sukces skrajnej prawicy Vox.
W niedzielnych wyborach wysoka była frekwencja - państwowa komisja wyborcza w Madrycie poinformowała, że przekroczyła 73 proc.
Polska PKW niech się uczy: 99.9% przeliczonych głosów jest następnego dnia rano, a nie za 3-4 dni. A liczba głosujących podobna jak w Polsce.

PS
Ciekawe jest, że nigdzie nie spotyka się takiego tworu, jakim jest PO.
Bezideowej partii ćwierćinteligentów zarządzanej przez międzynarodową agenturę.
Zacytuj
 
 
Simon
#43 Simon
29 kwietnia 2019, 21:05
@Haji

A propos tego, co piszesz

wiadomosci.gazeta.pl/.../...

Kancelaria prezydenta nie chce poinformować, który prezydent dał tym bandytom obywatelstwo: Kwaśniewski czy Kaczyński. Gdyby to był Oleś, to już by trąbili dzień i noc.

Wychodzi na to, że tym sutenerom obywatelstwo dała kaczka mniejsza, chroniły ich służby specjalne, a ostatecznie Polską rządzą ludzie, którzy zostali ponagrywani w jednoznacznych sytuacjach, a nagrania te są zdeponowane za granicą!!!

Czyli nie dość, że zachowywali się, jak piszesz - to jeszcze wystawiają ma szwank bezpieczeństwo kraju!

Znowu się potwierdza: robią to, co zarzucają innym, tylko dziesięć razy bardziej...

Kto mi teraz da gwarancję, wobec kogo są grzeczni i co są w stanie wyczynić, byle tylko te taśmy nie wyszły przed jesiennymi wyborami?!

Obrzydzenie, po prostu obrzydzenie - ten cały pis to znacznie większe bagno, niż mi się trzy lata temu śniło. Wtedy tak ich nie lubiłem, a okazuje się, jak dalece jeszcze byłem naiwny!
Zacytuj
 
 
Simon
#44 Simon
29 kwietnia 2019, 21:37
Jeśli chodzi o te taśmy jeszcze - dowcip, niestety nie mój:

Jak te taśmy wyjdą na światło dzienne, Jarek będzie musiał dać 500 na dziecko PLANOWANE.

:D
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #45 Haji
30 kwietnia 2019, 08:01
Kłopotów Macierewicza ciąg dalszy. Może w końcu dobiorą się do skóry temu zdrajcy:
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
Taurus
#46 Taurus
30 kwietnia 2019, 08:05
Cytat:
Jak te taśmy wyjdą na światło dzienne, Jarek będzie musiał dać 500 na dziecko PLANOWANE.
I to by świadczyło o jego poczuciu obywatelskości (!), czy też interesu społecznego (!). Mam bowiem nadzieję, że własnych potomków raczej już nie planuje, nie wchodząc bez potrzeby w przyczyny. Jedni twierdzą, że trudno mieć potomków, gdy "wiąże się koniec z końcem", inni zaś, że interes nie używany staje się niewydolny, że więdnie po prostu. Lepiej zbyt wnikliwie tego nie rozważać, faktem jednak jest, iż swój interes wódz nasz najwspanialszy, Polski-Zbaw widzi raczej w "Srebrnej" niż w ciułaniu profitów z 500+ i 300+.
Zacytuj
 
 
Taurus
#47 Taurus
30 kwietnia 2019, 08:20
Cytat:
Kłopotów Macierewicza ciąg dalszy. Może w końcu dobiorą się do skóry temu zdrajcy:
Zzzzzzzdrajcy?! Toż to sam Antek smoleński, prawa ręka naszego wodza, człowiek-historia, wielbiony przez tłumy pisowskich wyznawców, narodowy wręcz bohater, który wyzbył się był swojego Miśka, składając go na ołtarzu Rzeczypospolitej, jak Abraham chciał zrobić ze swoim pierworodnym, człowiek z dumą obnoszący swoje świdrujące oczy i siwe kłaki na gębie nie dlatego, że je lubił ale - po prostu - z nawału pracy dla dobra wspólnego nie miał się kiedy ogolić. I ty - o niewdzięczny (!) - nazywasz go zd..... (?) Aż strach o tym pisać, bo zgroza człowieka przenika.
Zacytuj
 
 
Taurus
#48 Taurus
30 kwietnia 2019, 09:33
Cytat:
PS Ciekawe jest, że nigdzie nie spotyka się takiego tworu, jakim jest PO. Bezideowej partii ćwierćinteligentów zarządzanej przez międzynarodową agenturę.
Napisał "inteligentny inaczej" analfabeta z Nowego Targu.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #49 prezes pan
30 kwietnia 2019, 09:55
A propos tego,
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Wygląda to na rozpaczliwe rozbrajanie bomby, którą PiS szykuje przed wyborami.
Na początku wypuszczono sprawę z Niesiołowskim, dając do zrozumienia jakie materiały są w posiadaniu. GW robi wszystko aby oddalić zagrożenie. Muszą tam być niezłe haki, więc niezły będziemy mieć ubaw. Mariusz Kamiński już oto zadba. Nie mogę się doczekać.
Haji, twoje rewelacje to pikuś. Lepiej analizuj, co ci podkłada GW, bo tak bardzo chcą aferę ludzi poprzedniej władzy przekuć w aferę PiS i CBA, że aż w oczy kole. Coś jest na rzeczy i mają nieźle w porach.
Były taśmy audio, był sex będzie video.
Sex, Lies & Videotape :D

Cytat:
Jak te taśmy wyjdą na światło dzienne, Jarek będzie musiał dać 500 na dziecko PLANOWANE.
He,he,hee...
Jak zechce, będzie mógł odebrać wszystko co dał i nikt nawet nie piśnie.
Ja nie stracę, ale ty tak.
Nie mogę się doczekać. Oj będzie się działo!
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #50 prezes pan
30 kwietnia 2019, 10:35
Jedna nauczycielka płacze w TV, że z majowej pensji za strajk potrącą jej 3000. A chwilę wcześniej mówiła, że zarabia 2000. :D
Okazało się, że nauczyciele czynem społecznym, jakim był strajk sfinansowali przekop Mierzei Wiślanej. Tyle rząd zaoszczędził na ich pensjach.
Jest pomysł, że przekop powinien nosić nazwę: ZNP, Broniarza, lub Nauczycielski?
:P
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #51 Haji
30 kwietnia 2019, 11:58
Powiedz mi FB, czy ruchanie dziecka przez marszałka sejmu z PIS jest aferą PO?
To ty próbujesz rozpaczliwie tę megaaferę rozbroić. I słabo ci idzie.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #52 prezes pan
30 kwietnia 2019, 12:09
Cytat:
Powiedz mi FB, czy ruchanie dziecka przez marszałka sejmu z PIS jest aferą PO?
Czy to jest udowodnione? Radziłbym ci, zastanowić się co piszesz, bo możesz za to beknąć.
wiadomosci.gazeta.pl/.../...
Przypomnę ci, co napisała GW i lepiej milcz, bo paczek posyłał ci nie będę.
A w ciupie koledzy ci zrobią z du.y jesień średniowiecza.
wyborcza.pl/.../
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #53 Haji
30 kwietnia 2019, 12:29
Były agent CBA twierdzi, że nagranie istnieje, bo je widział. Dwa, marszałek nie zaprzeczył, że uprawiał seks z nieletnią, tylko że nie został nagrany. Ot, mała różnica, prawda?

Samo podejrzenie nagrania mogącego skompromitować drugą osobę w państwie powinno postawić wszystkie służby wywiadowcze i policyjne do pionu a tu nic. Udajemy, że nic się nie dzieje. To jest realne zagrożenie funkcjonowania państwa.

Za samo podejrzenie o bycie agentem SB poleciał ze stanowiska premier Oleksy, a okazał się niewinny.

Macierewicz też straszył, że poda Tomasza Piątka do sądu o zniesławienie i co? Gówno. Nie zrobił tego.

Kolejna rzecz, mój mały sam wielokrotnie podkładałeś się pod sąd za bezpodstawne oskarżenia więc zamilcz i nie kompromituj się dalej. Mam uzasadnione podejrzenia, że marszałek Kuchciński może być przestępcą i gwałcicielem nieletniej oraz może być szantażowany i sterowany przez nieznane osoby. Samo to powinno pozbawić go stanowiska. Gdyby takie oskarżenia padły pod adresem kogoś z PO to darłbyś ryja o porażających dowodach i konieczności dymisji i aresztu dla gagatka.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #54 Haji
30 kwietnia 2019, 13:10
Tu jeszcze Rzeczpospolita o tej szokującej aferze:
rp.pl/.../...
Zacytuj
 

Dodaj komentarz

Zarejestruj się, aby nie mieć ograniczeń w komentowaniu:
- nieograniczona ilość znaków (niezarejestrowani mają limit do 1000)
- możliwość korekty swojego komentarza przez 5 minut od momentu publikacji
- możliwość wstawiania obrazków bezpośrednio w komentarzu (przycisk)
- możliwość oceny komentarzy innych użytkowników
- brak zabezpieczenia antyspamowego CAPTCHA, czyli wysyłasz bez podawania kodu z obrazka

Kod antyspamowy
Wygeneruj nowy, bo nie mogę się rozczytać