Polub NaszePanstwo.pl na   

Wydarzenia - kwiecień II_2019.

3 kwietnia. KE rozpoczęła kolejne postępowanie przeciwko Polsce, za wdrożony przez PiS system odpowiedzialności dyscyplinarnej wobec sędziów. Uważa, że system ten narusza niezawisłość sędziowską i nie daje gwarancji ochrony sędziów przed kontrolą polityczną rządzących. KE zarzuca też Polsce, że nowy system nie gwarantuje bezstronności Izby Dyscyplinarnej, która składa się wyłącznie z sędziów wybranych przez nowy KRS, którego członkowie zostali z kolei, w całości, wybrani przez polityków (PiS + Kukiz).

     Pan Zbyszek natomiast nie chce przyjąć dymisji Joanny Bitner, prezes Sądu Okręgowego w Warszawie, która złożyła ją po tym, gdy Zebranie Sędziów tegoż SO oceniło negatywnie, zdecydowaną większością głosów (102:44) przedstawioną przez nią informację roczną za ubiegły rok.

     „Zgromadzenie z niepokojem informuje opinię publiczną, że utrzymywanie dotychczasowego, bezprecedensowego stanu pogłębiającego się chaosu regulacji, polityki kadrowej skutkującej długotrwałymi wakatami na stanowiskach sędziów, polityki płacowej skutkującej odpływem pracowników, bez których efektywne wymierzanie sprawiedliwości nie jest możliwe, prowadzi wprost do sytuacji, w której sądy okręgu SO w Warszawie nie są w stanie zapewnić Obywatelom zagwarantowanego konstytucyjnie prawa do rozpoznawania spraw bez uzasadnionej zwłoki”.
     A pan Zbyszek? – Nie przyjmuję dymisji i co mi zrobicie?!


W centrum Warszawy kolejny protest rolników, zrzeszonych w Agro-Unia. Tym razem protestowali producenci jabłek, truskawek, malin i wieprzowiny. Chodziło im o to, że w polskich sklepach większość artykułów spożywczych pochodzi z importu a produkty krajowe nie są dotąd wyraźnie oznakowane symbolem świadczącym o kraju pochodzenia. Blokady ulic Śródmieścia Warszawy trwały od godziny 8.00 do 16.00.


6 kwietnia. Kolejne spędy przedwyborcze.  PiS, tym razem, produkował się w Kadzidle na Kurpiach. Rolnicy otrzymali od Kaczyńskiego obietnicę „Tucznik +” i „Krowa +” czyli dopłatę 100 PLN do każdego tucznika z własnego chowu i 500 PLN do każdej krowy. Mają to być – podobno – pieniądze z UE a nie nasze własne, budżetowe. Do wyborów pozostało jeszcze trochę czasu, czy doczekamy się obietnicy „Baran +”, „Kogut +”, czy „Kaczor +”?  A co! – Jak szaleć, to szaleć. O konwencji KE ani „Wiosny” nie ma co wspominać, bo to przecież jedynie niewyraźne miauczenia, zupełnie nie na tematy interesujące Polaków.


8 kwietnia. Pierwszy dzień strajku nauczycieli. Nie Broniarza , nie ZNP, nie FZZ. To strajk nauczycielskich dołów, które poczuły się oplute i zagonione do kąta, które zrozumiały, że wreszcie trzeba upomnieć się o godność zawodu, który wykonują i o przyszłość oświaty. Nie może być dalej tak, że jest Rodzina + (500 PLN). Krowa + (500 PLN) Policjant + (chyba ok.1000PLN) i Nauczyciel – (0 PLN) oraz Niepełnosprawni – (0 PLN) i Pozostali Pracownicy Administracji - (0 PLN).
     Rząd podzielił społeczeństwo na sorty lepsze i gorsze. Tym gorszym wzrost płac po prostu się nie należy. Rząd będzie obświniał niepokornych i wykorzystywał do ich pokonania łamistrajków. W tym przypadku ma do dyspozycji Sekcję Oświatową NSZZ „Solidarność” z Ryszardem Proksą na czele. Wykorzystując akcję z filmu „Rejs”, „składam wniosek o przesunięcie kolegi Ryszarda z sekcji oświatowej do sekcji gimnastycznej, która jest prężnym kolektywem i gdzie nabierze jeszcze większego optymizmu życiowego”.
     Historia zatoczyła koło. CRZZ odrodziła się nam jako NSZZ „Solidarność”. PiS czerpie z PRL-u pełnymi garściami. Jest obawa, że zanim skończy jak PZPR, doprowadzi Polskę do gospodarczej ruiny, jak to zrobił Gierek.


9 kwietnia. Drugi dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli. Według ZNP na 20403 szkoły nazywane publicznymi udział w strajku bierze 15179 z nich a więc 74,29 % ogółu. Zdaniem MEN strajkuje niespełna połowa szkół, od dawna jednak wiadomo, że w tej instytucji z liczeniem nie jest najlepiej. Wydaje się, że póki co większość społeczeństwa popiera nauczycieli. Jutro mają się zacząć egzaminy gimnazjalne. Wiele zależy od tego, jak one przebiegną. W konflikt uwikłane są miliony ludzi, licząc nauczycieli z rodzinami, uczniów z ich bliskimi, władze samorządowe, pracodawców, itd.
     Przy okazji strajku pojawiła się pewnego rodzaju solidarność społeczna w zakresie opieki nad dziećmi. W sprawę zaangażowały się nie tylko rodziny, bliżsi i dalsi krewni, ale również sąsiedzi, kręgi znajomych, zakłady pracy i instytucje. Ta solidarność i wzajemne wspieranie się dobrze rokują na przyszłość. Ten rodzaj oddolnej mobilizacji jest również, jak sądzę, pokazaniem środkowego palca rządzącym. Bufonada prezesa Kaczora, który postawił na ostatniej konwencji świnie i krowy przed nauczycielami, pewnie nieświadomie, ogromnie ludzi rozwścieczyła. Nie będzie łatwo PiS-owi tego wzburzenia załagodzić.
     Zdecydowanie bardziej ważny obecnie od egzaminów gimnazjalnych, czy nawet matur, jest egzamin zdawany przez społeczeństwo. Od wyniku tego ostatniego, zdawanego przez nas wszystkich, ogromnie dużo zależy. Zależy między innymi los polskiej edukacji i jej poziom a więc, de facto, los i pomyślność Polski, jakby pompatycznie to nie brzmiało.


Marek Falenta, poszukiwany listem gończym, został zatrzymany w Hiszpanii, pod Walencją i przebywa w tamtejszym areszcie. Sprzeciwił się bowiem ekstradycji do Polski a specjaliści w temacie twierdzą, że procedury prawne mogą trwać nawet wiele miesięcy. W ten sposób zastrzeżenia UE do polskiego wymiaru sprawiedliwości mogą być przez niego wykorzystane we własnym interesie, szczególnie w obecnej sytuacji, gdy ani panu Zbyszkowi, ani rządowi PiS na tej ekstradycji, ze zrozumiałych względów, nie zależy.


10 kwietnia. Sporo się dzieje. Trzeci dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli, zdegradowanych przez Kaczyńskiego do poziomu rogacizny i innych animalnych (bez rogów), testy gimnazjalistów, które się odbędą "dzięki rządowi", ze szczególnym wyróżnieniem Be Szydło i Zalewskiej, szczyt unijny poświęcony brexitowi, na którym "niejaki Tusk znowu się zbłaźni", no i dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej, "do której bracia Kaczyńscy w żadnym stopniu się nie przyczynili".
 

Komentarze  

 
prezes pan
-1 [1] #1 prezes pan
10 kwietnia 2019, 07:22
TVN mógłby ci pozazdrościć.
Może GW cię przyjmie?
Pewnie nie, po przepisujesz ich teksty, ale przynajmniej za to coś by ci dali.

Jest już reakcja
Zacytuj
 
 
Taurus
#2 Taurus
10 kwietnia 2019, 07:25
Cytat:
TVN mógłby ci pozazdrościć. Może GW cię przyjmie? Pewnie nie po przepisujesz teksty, ale przynajmniej za to coś by ci dali
Bóg zapłać za dobre słowa i za życzenia.
Zacytuj
 
 
Taurus
#3 Taurus
10 kwietnia 2019, 07:36
Sporo się dzieje. Trzeci dzień ogólnopolskiego strajku nauczycieli, zdegradowanych przez Kaczyńskiego do poziomu rogacizny i innych animalnych (bez rogów), testy gimnazjalistów, które się odbędą "dzięki rządowi", ze szczególnym wyróżnieniem Be Szydło i Zalewskiej, szczyt unijny poświęcony brexitowi, na którym "niejaki Tusk znowu się zbłaźni", no i dziewiąta rocznica katastrofy smoleńskiej, "do której bracia Kaczyńscy w żadnym stopniu się nie przyczynili".
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #4 prezes pan
10 kwietnia 2019, 08:51
Cytat:
Sporo się dzieje.
Szkoda, że nie po twojej myśli.
Dzięki strajkowi nauczycieli, PiS około września powinien mieć 50%.

Polecam portale lokalne. W komentarzach do strajku same bluzgi na nauczycieli.
Nawet Dziennik Bałtycki, fajnie zaczął bo puścił komentarze. Niestety, później to zablokowali.
Portale lokalne to jest przekrój społeczeństwa. Tu widać, co kto myśli. Schetyna z Broniarzem przesadzili.
Zapłacą za to. PiS musi to wykorzystać. Głupi nie są, stanowisko rządu jest jasne.
Po wyborach porządek w sądach i w szkolnictwie!
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #5 Haji
10 kwietnia 2019, 20:14
Andrzej pełniący funkcję prezydenta nadał bieg wnioskowi o ułaskawienie Marka Falenty. Zrobił to jeszcze w marcu, gdy ten był poszukiwany listem gończym.
rmf24.pl/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #6 prezes pan
10 kwietnia 2019, 23:08
Bidulka, nie dała rady
twitter.com/.../...
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #7 prezes pan
11 kwietnia 2019, 07:12
Cytat:
Andrzej pełniący funkcję prezydenta nadał bieg wnioskowi o ułaskawienie Marka Falenty.
Co w tym dziwnego?
Prezydent - z mocy prawa - przesyła skierowaną do niego prośbę o łaskę do Prokuratury Krajowej, jeśli nie zdecyduje się na osobiste ułaskawienie skazanego.
Ale prezydent się nie zdecydował ułaskawić.
To normalna procedura tak zwanego "trybu zwykłego" ułaskawienia. Ten wniosek, jak wiele innych, które trafiają do prezydenta.
Jakby wiedział Falenta, że prezydent go ułaskawi, to by nie spierdo..ł.
Myśl że babo!
I przeczytaj uważnie to co linkujesz, bo ośmieszasz się nieznajomością prawa i pokazujesz jak łatwo tobą manipulować.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #8 prezes pan
11 kwietnia 2019, 07:40
Pani "dyrektor" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach Maria Tomaszewska. "Dyrektorka" jednej z trzech szkół, gdzie "nie udało się" przeprowadzić egzaminu dla dzieci, w dodatku dzieci niewidomych.

i jej oświadczenie majątkowe
www.bip.powiat.poznan.pl/.../

To miał być egzamin, dla dzieci niewidomych lub mających problemy ze wzrokiem. To oznacza, że moralny obowiązek dyrektora był w tym przypadku szczególny, żeby dołożyć wszelkich starań, żeby się ten egzamin odbył.
Tej sprawy nie można pozostawić. To jest oczywiste. Skala zaniedbań jest duża i nie może być tak, że ta sprawa pozostanie bez echa, bez jakichkolwiek sankcji.
Zacytuj
 
 
Taurus
#9 Taurus
11 kwietnia 2019, 08:22
Cytat:
Pani "dyrektor" Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach Maria Tomaszewska. "Dyrektorka" jednej z trzech szkół, gdzie "nie udało się" przeprowadzić egzaminu dla dzieci, w dodatku dzieci niewidomych.
Jaka tragedia (!) Egzaminu gimnazjalnego nie przeprowadzono wczoraj (część humanistyczna) aż w trzech szkołach na ogólną ich ilość ponad 20000 (zostaną przeprowadzone w czerwcu). Druga ich część - dzisiaj - nie odbędzie się, sądząc z informacji, w jednej szkole. MEN rwał szaty, że dzieci będą wykorzystane jako zakładnicy strajkowi. Dzięki zaangażowaniu lokalnych samorządów w całą akcję egzaminacyjną PiS i jego rząd nie będą miały możliwości "pochylenia się z troską nad biednymi, opuszczonymi przez nauczycieli dzieci". Kakoj skandał (!)
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #10 Haji
11 kwietnia 2019, 08:24
Ciekawe, że nadanie biegu sprawy ułaskawienia skazanego i ukrywającego się przestępcy jest według ciebie normalne. Daje to tylko głębszy wgląd w powiązanie pisu z tymi nagraniami. Oczywiście zamieszana jest w to także Rosja. Czyżby pis był użytecznym idiotą dla tego kraju?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #11 prezes pan
11 kwietnia 2019, 09:30
Cytat:
MEN rwał szaty, że dzieci będą wykorzystane jako zakładnicy strajkowi.
To dzięki MEM i przeprowadzonym zmianom w rozporządzeniach dotyczących organizacji egzaminów udało się utrzeć nosa Broniarzowi i jego komunistycznej organizacji ZNP.
Skład zespołów egzaminacyjnych i nadzorujących mógł zostać uzupełniony przez osoby posiadające kwalifikacje pedagogiczne.
Zgłosiło się tysiące osób.
gov.pl/.../...
Egzaminy są wielkim sukcesem MEN. Utarli nosa ludziom niegodnym wykonywać zawód nauczyciela.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #12 prezes pan
11 kwietnia 2019, 09:42
Cytat:
Ciekawe, że nadanie biegu sprawy ułaskawienia skazanego i ukrywającego się przestępcy jest według ciebie normalne.
Co ty pierdol.sz?
Jak składasz pismo do urzędu, to urzędnik musi je przyjąć. Nawet taki na dzienniku podawczym, jak przyjmie to mogę powiedzieć, że nadał bieg sprawie.
Rodzina Falenty złożyła pismo! Czaisz?
Puk,puk - jest tam kto?
Łopatologicznie, żebyś zrozumiała. Jak napiszesz donos na sąsiada i zaniesiesz to do urzędu,
urzędnik który to przyjmie, można powiedzieć nadał bieg sprawie (bo przyjął, a mógł nie przyjąć?). Można by twierdzić że jest po twojej stronie (bo przyjął to pismo i nadał bieg sprawie)
Boże, jakaś ty głupia, że dajesz na takie głupie sztuczki RMF-u.
Tak się dajecie za nos wodzić, patafiany.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #13 prezes pan
11 kwietnia 2019, 09:48
W Krakowie w jednym budynku są dwie szkoły. Samorządowa i prywatna. W obu uczą Ci sami nauczyciele. Do pracy w prywatnej przyszliNo cóż, w prywatnej nie obowiązuje Karta Nauczyciela, tylko jest normalna umowa o pracę.
Chyba wszystko jasne.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #14 prezes pan
11 kwietnia 2019, 09:51
Dzieje się!
Senator Rulewski opuszcza klub PO: "Ja takiej koalicji wspierać nie mogę". Powód? "Funkcjonariusze PZPR" i "elementy lewicowe"
dziennik.pl/.../...

PS
Stary piernik nabrał rozumu, albo został wyrolowany.
Miejmy nadzieję, że do jesiennych wyborów ta cała KE rozpadnie się.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #15 prezes pan
11 kwietnia 2019, 10:00
Jeszcze raz do Haji.
Ale czy zrozumie?

Skazany wysyła do prezydenta wniosek z prośbą o ułaskawienie. Prezydent nadaje sprawie bieg, czyli przekazuje dokument prokuratorowi generalnemu.
Kodeks postępowania karnego wyznacza ścieżkę formalną - wniosek o prawo łaski trafia do sądu pierwszej instancji, w którym zapadł wyrok. Sędziowie mają dwa miesiące na rozpatrzenie prośby od daty wpłynięcia pisma. Następnie prezydent czeka na opinię sądu ws. prośby o ułaskawienie.
To jest zwykła, standardowa procedura jeżeli chodzi o wnioski o ułaskawienie, które są składane do Pałacu Prezydenckiego.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #16 prezes pan
11 kwietnia 2019, 10:56
Kurde! Hit internetu!
Simon ma konkurencję.
Wydawałoby się, że śpiewająca o puczu poseł Joanna Mucha pobiła rekord żenady, ale poprzeczka została podniesiona.
Parę cytatów, które niebawem stan się klasyką,

„Choćbyś starał się nie wiem jak, nie unikniesz społecznej nagonki. Słyszysz: każdy zastąpi cię, choćby pani z kasy z Biedronki”.

Dalej jest jeszcze... ciekawiej:

„Ale wiem już teraz, wszyscy to już wiecie, jeśli liczyć chcesz na cuda, to na pewno, drogi belfrze, nie w oświecie. Tylko obietnice i frazesy tanie. A jak przyjdzie co do czego, świnia z krową znacznie więcej dziś dostanie”.

- słyszymy w piosence.

www.youtube.com/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #17 prezes pan
11 kwietnia 2019, 12:22
Zniknęły pieniądze na nowe seicento dla Sebastiana K. Jest zawiadomienie do prokuratury!
wiadomosci.wp.pl/.../
Ależ was robią w konia. Tak działa to całe towarzystwo. Kijowskie, Owsiaki kroją frajerów aż miło.
Dalej plujcie na PiS. Frajerzy.

Haji, też dałaś na nowe Seicento?
Nie? Ale Owsiakowi na pewno dałaś, bo jeździ lepszą furą niż sam Rydzyk.

www.kontrowersje.net/.../

PS
Ha, ha, ha. Nie ma to jak lemingi.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #18 Haji
11 kwietnia 2019, 17:31
Pismo przyjąć musiał, ale nadawać mu oficjalny bieg, już nie.
Przy okazji, seksaferka z pedofilskim nagraniem Marszałka Kuchcińskiego się rozkręca.
crowdmedia.pl/.../
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #19 prezes pan
12 kwietnia 2019, 07:27
Cytat:
Przy okazji, seksaferka z pedofilskim nagraniem Marszałka Kuchcińskiego się rozkręca.
W tym twoim linku ani raz nie pada nazwisko Kuchciński.
Dlaczego tak manipulujesz? Nauczyłaś cię od Kuczyńskiego?
Proszę, zajmij się pożytecznym. Wyjedź w Bieszczady.
Zamiast puszczać bąki.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #20 Haji
12 kwietnia 2019, 09:07
Cały czas temat Kuchcińskiego jest w tle.
dorzeczy.pl/.../...

Wygląda na to, że nagrani są komendant jednostki policji, arcybiskup, wicek obrony...
Agenta śledczego, któremu zlecono śledztwo, teraz próbuje się złamać i uciszyć. Czyli dotarł zbyt głęboko.
Możesz zaprzeczać, ale gdyby sprawa dotyczyła PO wrzeszczałbyś o "porażających" dowodach i konieczności dymisji. Tu mamy podejrzenia o pedofilię, zagrożenie bezpieczeństwa państwa, szantaż, wykorzystywanie nieletnich i last but not least, hipokryzję i złe prowadzenie się ludzi gadających o moralności.

Czekam też na dalszy ciąg sprawy kradzieży z PCK (taki moralny pis) i kopert Sasina (które dostawał ze SKOK). Afera goni aferę.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #21 prezes pan
12 kwietnia 2019, 09:16
Cytat:
Cały czas temat Kuchcińskiego jest w tle.
To nie jest temat Kuchcińskiego. To jest pokłosie Jurnego Stefana.
Ktoś tu chce wybiec na przód. Niestety więcej jest umoczonych polityków partii, którą lubisz.
Ogólnie więc nie będzie po twojej myśli. Ale wałkuj dalej, będzie się z kogo pośmiać.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #22 prezes pan
12 kwietnia 2019, 09:33
Taurus napisał
Cytat:
Rolnicy otrzymali od Kaczyńskiego obietnicę „Tucznik +” i „Krowa +” czyli dopłatę 100 PLN do każdego tucznika z własnego chowu i 500 PLN do każdej krowy. Mają to być – podobno – pieniądze z UE a nie nasze własne, budżetowe.
Otóż panie Taurus.
Z programu dopłat dla małych i średnich gospodarstw zajmujących się tradycyjnym chowem bydła i trzody „korzysta się tak, że dostaje się dopłaty do każdej sztuki świni i do każdej krowy". Tak Unia Europejska to wymyśliła. I na to daje pieniądze.
Rząd PO-PSL nie zadbał o to, by Polska była wpisana do takiego programu na lata 2014-2020.
Wypowiedź prezesa PiS oznaczała, że Warszawa będzie zabiegać o wpisanie Polski do programu na lata 2021-2027.
To tyle na ten temat. Nie zrozumiałe tylko dla takich, co mają mózg jak pan.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #23 prezes pan
12 kwietnia 2019, 10:10
Elita panie.
Wychowawcy!.
Nauczyciele!
twitter.com/.../...
My w wojsku lepsze piosenki układali.
Zacytuj
 
 
Taurus
#24 Taurus
12 kwietnia 2019, 10:16
Cytat:
Ktoś tu chce wybiec na przód.
Cytat:
Nie zrozumiałe tylko dla takich, co mają mózg jak pan.
Nie "na przód", tylko naprzód, nie "nie zrozumiałe" tylko niezrozumiałe. Ciągle ci wytykam błędy w pisowni, analfabeto, ale nie widzę żadnej poprawy w tym zakresie.

"... co mają mózg jak pan" - zgadza się, najwyraźniej mamy różne mózgi.
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #25 prezes pan
12 kwietnia 2019, 11:07
Cytat:
Nie "na przód", tylko naprzód,
I tu wyłazi cała twoja indolencja. Nauczyłeś się regułek, a słowa mają wiele znaczeń.

Naprzód młodzieży świata! A na przód koszulki naszyjcie se numerek.

PS
Coraz bardziej jestem przekonany, że z ciebie to już nic nie będzie.
Zacytuj
 
 
Taurus
#26 Taurus
12 kwietnia 2019, 12:12
Cytat:
Naprzód młodzieży świata! A na przód koszulki naszyjcie se numerek.
Nie mówimy o komunistycznym hymnie an o przodach koszulki, tylko o "wybieganiu naprzód", tak jak ta twoja młodzież świata właśnie. Widzisz, człowiek inteligentny nie musi uczyć się regułek. Nie cierpiałem wykuwania czegokolwiek, oprócz rzeczy podstawowych, takich jak prawa Newtona albo zasady skandowania w łacinie. Żeby umieć poprawnie pisać bez wkuwania czegokolwiek, trzeba po prostu dużo czytać. Zasady poprawnej pisowni utrwalają się wtedy automatycznie, bez zakuwania. Ty po prostu nie czytasz, stąd twoje błędy. Sięgnij więc chociaż po sztuczną inteligencję, jeżeli brakuje ci naturalnej. Powodzenia.

Cytat:
Coraz bardziej jestem przekonany, że z ciebie to już nic nie będzie.
Ja, przeciwnie, liczę na to, że jednak się podciągniesz i nie będziesz raził innych brakiem umiłowania języka ojczystego.
Zacytuj
 
 
Haji
-1 [1] #27 Haji
12 kwietnia 2019, 12:30
Ojej, jak ty ciągle nic nie rozumiesz. Nie lubię PO, nie jestem ich wyborcą. Stefan Niesiołowski mnie mierzi, ale miał odwagę zaprzeczyć, zrzec się immunitetu i pójść walczyć w sądzie.
A Marek Kuchciński? Nie usłyszeliśmy nawet małego zaprzeczenia. Poszło tylko ostrzeżenie o pozwach dla tych redakcji, które będą o sprawie pisać. Wygląda to tak, że Marek wie, że jest nagrany i rozpaczliwie próbuje zamilczeć sprawę. To już się nie udało. Nagranie wypłynie, prędzej czy później. Problem w tym, że mówimy o drugiej osobie w państwie. Pytanie, kto dysponuje nagraniem i czy już szantażował Marszałka, czy dopiero zacznie to robić?
Zacytuj
 
 
prezes pan
-1 [1] #28 prezes pan
12 kwietnia 2019, 13:54
Cytat:
A Marek Kuchciński? Nie usłyszeliśmy nawet małego zaprzeczenia. Poszło tylko ostrzeżenie o pozwach dla tych redakcji, które będą o sprawie pisać.
Wystarczyło ostrzeżenie i Wyborczej zmiękła rura.
Seks afera na pewno jest, ale z udziałem polityków PO-PSL, bo oni tacy byli są i będą.
Liberały-aferały!
Zacytuj
 
 
Taurus
+1 [1] #29 Taurus
12 kwietnia 2019, 14:56
Cytat:
Seks afera na pewno jest, ale z udziałem polityków PO-PSL, bo oni tacy byli są i będą. Liberały-aferały!
A elektrownia i zalew w Świnnej Porębie, otwarte przed wiekami przez Be Szydło, już pracują?
Zacytuj
 
 
Taurus
#30 Taurus
12 kwietnia 2019, 19:47
Jak PiS dotrzymuje obietnic wyborczych

223 PiS nie chce spełnić żądań nauczycieli. Poseł Brejza przypomniał, co partia obiecywała w 2011 r.223
PiS nie chce spełnić żądań nauczycieli. Poseł Brejza przypomniał, co partia obiecywała w 2011 r.
Zacytuj
 
 
Taurus
#31 Taurus
12 kwietnia 2019, 19:50
Z obliczeń Fundacji Batorego wynika, że w ciągu dwóch pierwszych lat swoich rządów PiS wymienił 97% prezesów spółek państwowych. Wynika z tego, że miał ławkę rezerwowych zdecydowanie dłuższą niż FC Barcelona w latach swojej największej świetności. Ponieważ wymiana prezesów prowadzona była bez konkursów wiadomo, że na ławce tej byli wyłącznie ludzie wybitni, wszechstronnie wykształceni, ogromnie doświadczeni, obrotni i ideowi, jak choćby marszałek Karczewski, który dla swojego stołka się poświęca i pracuje dla idei, jak sam oświadczył. Pani radna z PiS-u zaczęła właśnie zarządzać Stocznią Szczecińską a pan wójt z Pcimia, niejaki Obajtek, z powodzeniem zarządza Orlenem. Kierowca prezesa albo pani Basia potrafią nie tylko zarządzać spółką Srebrna ale mogliby, gdyby tylko chcieli, zostać – dajmy na to – prymasami. PiS działa jak PZPR tylko towarzysze są bardziej zachłanni. Pisiewiczów i Misiewiczów zaś ma niewyczerpane wręcz zastępy.
Zacytuj
 
 
Simon
#32 Simon
13 kwietnia 2019, 00:10
@Taurus

Ej, to może i prezespana na jakiego rzetelnego trolla wymienią? Ten tu robi bez forsy, czyli - jak widać; a i ze zdolnościami nietęgo - zbyt często brakuje przekazu z centrali:)
A daliby jakiego etatowego, to by było mniej śmiesznie... Ech, pomarzyć...
Zacytuj
 
 
Simon
#33 Simon
13 kwietnia 2019, 00:24
"prezes pan
11 kwietnia 2019, 12:22
Zniknęły pieniądze na nowe seicento dla Sebastiana K. Jest zawiadomienie do prokuratury!
wiadomosci.wp.pl/.../
Ależ was robią w konia. Tak działa to całe towarzystwo. Kijowskie, Owsiaki kroją frajerów aż miło.
Dalej plujcie na PiS. Frajerzy.

Haji, też dałaś na nowe Seicento?
Nie? Ale Owsiakowi na pewno dałaś, bo jeździ lepszą furą niż sam Rydzyk."

Jak kto głupi, to zapłaci noname'owi w internecie na Seicento. Jak kto durny, to da na cegiełki stoczniowe Rydzykowi.
Nihil novi sub sole.

Tyle, że to tylko pieniądze. Ja pewnie Owsiakowi dałem jakieś grosze przez te lata, za co się wstydzę zresztą - a dwójka z trójki moich dzieci zaraz po urodzeniu, dzięki niemu, miała przesiewowe badania słuchu. I uniknęliśmy JEDNEGO wielkiego kłopotu. Także dla mnie, to może Owsiak nawet transatlantykiem jeździć.

Ale to wszak tylko pieniądze:) Możeśmy głupi, możeśmy się dali tam i ówdzie naciągnąć - kto wie?

A tyś sprzedał duszę. I to bez pieniędzy (nie, żebym uważał, że za pieniądze się opłaca). Za nic. Kompletnie za nic.
Starasz się tu od lat, pocisz bezinteresownie (jak mniemam - takiemu głupkowi nikt by nie płacił),
służysz małym, zakompleksionym ludziom, którzy sieją nienawiść i złość - i robisz to... za nic. Tyle energii, tyle starań, żeby pomnożyć zło... bezinteresownie,

Nie wiem, czy myśmy frajerzy, bo Owsiak czymś tam jeździ. Nie wiem, kto z nas co mu na to dał.

Wiem, żeś nie sprzedał duszy jednak. Chociażeś się tak starał...

Ona już dawno ma właściciela. Bo robaczywa:)
Zacytuj
 
 
Simon
#34 Simon
13 kwietnia 2019, 00:31
"prezes pan
-1 [1] #15 prezes pan
11 kwietnia 2019, 10:00
Jeszcze raz do Haji.
Ale czy zrozumie?

Skazany wysyła do prezydenta wniosek z prośbą o ułaskawienie. Prezydent nadaje sprawie bieg, czyli przekazuje dokument prokuratorowi generalnemu.

Nieeee, moim zdaniem powinien przekazać ministrowi sprawiedliwości.
Ale zaraz, przecież to ta sama osoba? Okej, to może być niewygodne. To może jeszcze przecież ułaskawić przed wydaniem wyroku. Że nie wolno? Jak to nie wolno?! Nie po to jest przecież prezydentem, żeby mu nie było wolno!

No dobra, ale może nie wolno...
Co tu zrobić?
Weżmiemy jakąś magister na słabych ocenach z uczelni, małżonkę prylowskiego agenta - i niech będzie głową organu, który powie, że wolno.
A co.
I uchwalmy to w nocy.

Bo i tak wiadomo, że rządzi kaczka w krzywych butach.

Coś Haji'emu wyjaśniasz a propos przepływu dokumentów? To żart jest jakiś?!
Zacytuj
 
 
Simon
#35 Simon
13 kwietnia 2019, 00:35
"Co ty pierdol.sz?
Jak składasz pismo do urzędu, to urzędnik musi je przyjąć. Nawet taki na dzienniku podawczym, jak przyjmie to mogę powiedzieć, że nadał bieg sprawie."

Co ty pierdol.sz?
Niejaka Kempa miała obowiązek wydrukować wyroki TK. Nie zrobiła tego, bo jej Prezes zakazał.
Niejakiemu Adrianowi nie wolno było wywalić sędziów. Zrobił to, bo mu Prezes kazał.

W tym kraju już nikt nic nie MUSI, póki mu Prezes nie KAŻE.

A więc, że zacytuję: co ty pierdo.isz? Falenta już jest na wolności.
Bo mafia opłaca żołnierzy:)
Zacytuj
 
 
Taurus
#36 Taurus
13 kwietnia 2019, 08:02
Cytat:
W tym kraju już nikt nic nie MUSI, póki mu Prezes nie KAŻE. A więc, że zacytuję: co ty pierdo.isz? Falenta już jest na wolności. Bo mafia opłaca żołnierzy:)
Widzisz, Simon, mnie go czasami żal. To bidula, która zawsze miała przerost ambicji nad zdrowym rozsądkiem. Produkuje się już od kilku przynajmniej lat i jakoś nie może znaleźć bratniej duszy. Szuka więc potwierdzenia swoich przekonań u braci Karnowskich ("Sieci"), w mediach Rydzykowych i innych portalach, choćby "w polityce.pl", którego właścicielem jest Bierecki, utrzymujący te gadzinówki z pieniędzy przytulonych ze SKOK-ów. Ten sam senator Bierecki z PiS, który ostatnio stwierdził, że "Polskę należy oczyścić z ludzi, którzy nie są godni należeć do naszej wspólnoty narodowej". Czy PiS go za to skarcił? - Ależ skąd, on przecież trzyma ich kasę a poza tym jego poglądy są spójne z Kaczorowymi a więc "jedynie słuszne" i to oni będą decydować kto jest "godny" a kto nie jest.
Zacytuj
 
 
Simon
#37 Simon
13 kwietnia 2019, 08:26
@Taurus

Ale tak na poważnie, to, co się Biereckiemu ostatnio wyrwało, to nie tylko stan umysłu tego pana, ale jakby wgląd w poglądy sporej części zwolenników.
Ja się dziwię, że facet z takimi historiami za plecami nie siedzi jednak cicho i nie próbuje udawać paprotki. Dość nieprofesjonalnie mu wyszło.

Ale najgorsze w tym wszystkim jest, CO powiedział. Od 1989 roku chyba nikt nie powiedział nic równie strasznego. A i wcześniej, to nie wiem. Widać, jak daleko zaszła degrengolada pod rządami PISu. I wbrew pozorom to nie jest problem tylko dla przeciwników PIS, ale i dla samej tej partii...
Już tam za plecami Kaczki różne faszystowskie typki przebierają do władzy nóżkami. Do tej pory teksty o faszyzmie można było traktować, jako przesadzone.
A po wypowiedzi Biereckiego?
Zacytuj
 
 
Taurus
#38 Taurus
13 kwietnia 2019, 17:28
Cytat:
Ale najgorsze w tym wszystkim jest, CO powiedział. Od 1989 roku chyba nikt nie powiedział nic równie strasznego. A i wcześniej, to nie wiem. Widać, jak daleko zaszła degrengolada pod rządami PISu. I wbrew pozorom to nie jest problem tylko dla przeciwników PIS, ale i dla samej tej partii...
Widzisz, żyjemy, niestety, w nienormalnym kraju. Widać to coraz wyraźniej. Ludzie przechodzą nad tym do porządku dziennego, przestali te aberracje traktować serio. W kraju z ugruntowaną demokracją nikt by się na taką wypowiedź nie odważył, bo by został odesłany w nicość. W naszej Polsce natomiast prezes rządzącej partii tak rodaków podzielił i tak swoich przeciwników zwyzywał, że nikt już nie udaje nawet przyzwoitości, nie czuje jej potrzeby. Jeżeli zaakceptowano pojęcie kanalii, istot animalnych, osób zarobaczonych i roznoszących zarazki to jest oczywiste, że od tego już tylko krok do próby ich anihilacji. Przecież dokładnie tak samo postępował i zachowywał się pewien Adolf z wąsikiem a jego naród wył przy tym z zachwytu.
Zacytuj